8 I 8 t I s 8 8 g 8 8 PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. £ucPituaact Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden UnAïnnmnrnutu*aaaa^s De erfpachtskwestie te Amsterdam. B. en W. antwoorden den heer v. Wijck. Aanbieding nationaal huwelijks geschenk aan prinselijk paar. Ontvangst ten pa'eize Soestdijk. GEMENGD NIEUWS. Zwitsersch vliegtuig in Frankrijk neergestort. Vijf dooden, 8 gewonden. Glimlachje TWEEDE BLAD. zoowel bij U zelf als bij Uw kindeten. Dampo-verkoudheids-bolsem. hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en's morgens JXtlCllQ{ICOQZCUIiMiXh €M1©€I© zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudheida-bolsem. hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op enmorgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40 Doos 30 ct Dampo-bonbons bij schorheid, pijnlijke keel en hoest. Doos 25 et. Dampo-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoold. Flacon met druppelspuitje 60 ct. Uw waarborg: 'tKomt van Mijnhardtl In antwoord op vragen van het raadslid mr. van Wijck betreffende het onderzoek in de erfpachtskwestie deelt het college van B. en W. mede, dat het van bedoeld artikel in het ochtendblad van de „Telegraaf" van 6 Januari heeft kennis genomen. In verband hiermede verwijzen B. en W. naar het door den wethouder de Miranda op 6 Januari j.1. aan de bladen verstrekte communiqué, hetwelk in de avondedities van dien datum is opgenomen. Zij voegen hieraan toe, dat hun tot Vrijdag van een justitieel onderzoek niets bekend was, dat zij ook thans nog geen kennis dragen van het tijd stip, waarop bedoeld onderzoek is be gonnen, en evenmin van den omvang daarvan. De mededeeling in het artikel, dat de dienst der publieke werken zich buiten den wethouder om tot het college van Burgemeester en Wethouders heeft ge wend, is niet juist. B. en W. kunnen geen inlichtingen ver strekken omtrent den stand van het onder zoek door de rijksrecherche en omtrent de tot nu toe verkregen resultaten daarvan. De burgemeester heeft den raad bijeen geroepen tegen Woensdag 11 Jan. a.s. Het antwoord op de vraag, of B. en W. kunnen erkennen, dat vaak gronden wer den toegewezen aan een kring van lieden, die blijkbaar een zekere voorkeur genoten, luidt volstrekt ontkennend. Bedoeld was de heer Elders te Bergen. Naar aanleiding van den brief van den heer Elte te Alkmaar, waarin deze den heer Gulden erop wees, dat hij nimmer op diens bureau had gewerkt, deelt de laatstgenoem de thans mede: Het betreft hier inderdaad een vergis sing mijnerzijds. Bij het opnoemen van dit rijtje namen van menschen, die twintig, dertig jaar geleden bij mij hebben gewerkt heb ik den naam van den heer Elte te Alk maar neergeschreven, terwijl ik een naam met een dergelijken klank n.1. den heer El ders, bedoelde, die toentertijd naar Bergen is vertrokken. het theater aan de zijde van de Lijnbaans gracht opengebroken was. Hij waarschuw de direct de politie van het bureau Leid- scheplein, die een onderzoek instelde. Er waren inderdaad weer inbrekers geweest, die de nooddeur hadden geopend en het kantoor en den foyer hadden doorzocht. Da dieven vonden weinig van hun gading. Geld was er niet meer aangezien men zoo verstandig is, iederen avond het- kasgeld mee te nemen. Wel zijn wat sigaren en si garetten gestolen. De leider van het gezelschap, dat op het oogenblik. het theater bespeelt, de heer Ostra, kon constateeren, dat uit de kleed kamers niets werd vermist. INBREKERS PROBEEREN HUIS NA HUIS. In den nacht van Zaterdag op Zondag, aldU8 de Crt., is er boven op den Amers- foortschen berg bij een zestal bewoners van perceelen aan den Utrechtscheweg in gebroken. Eerst werd de politie gewaar schuwd door den heer L. die even over de grens der gemeente Soesterberg woont. Vermoedelijk zijn de inbrekers daar ge stoord en zonder wat te kunnen meenemen, moesten ze overhaast vluchten. Het bleek echter later, dat de heeren hun geluk ook nog eens anders geprobeerd hebben. Eerst bij v. d. G. waar de buit ook al niet groot was. Toen kwam ds. N. aan de beurt maar ook hier werd niets vermist. Eenige jaren geleden is bij deze familie eveneens inge broken, terwijl de bewoners met vacantie van huis waren. Ook bij den buurman van ds. N., den heer W. en in het daarnaast gelegen perceel, bij den heer B. is in den zelfden nacht bezoek gebracht, maar het vlotte blijkbaar niet. Slechts 5 aan geld en een winterjas waren de buit. Toen werd het paviljoen Quatre-Bras uitgekozen voor een nachtelijk bezoek. Maar ook dat mis lukte, want de eigenaar kreeg op een of andere wijze argwaan en toen hij ging kij ken, zag hij een tweetal opgeschoten jongens hard wegloopen. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdag, den tweeden verjaardag van het prinselijk huwelijk, hebben prinses Juliana en prins Bernhard het uitvoerend comité en het werkcomité voor het nationaal huwelijksgeschenk ontvangen in den door hunne konink lijke hoogheden bewoonden vleugel van het paleis Soestdijk. Zooals bekend, vormden de modernisee ring en de inrichting van dien vleugel het voornaamste deel van het nationaal huwe lijksgeschenk naast het prinselijk jacht, de „Piet Hein". Voorts waren tot die ontvangst uitgenoo digd vertegenwoordigers van Suriname en Curagao en van het comité uit de Neder- londsche schooljeugd, terwijl mede aanwe zig waren de architecten ir. J. de Bie Leu- veling Tjeenk, ir. A. J. van der Steur, en G. H. Kleinhout met den adviseur J. de Bruyn en den opzichter C. Dijk, die door het uitvoerend comité met de leiding en uitvoering van het omvangrijke werk be last werden. Een 22-tal heeren verzamelde zich Za terdagmiddag om 4 uur ten paleize, waar zij door hunne koninklijke hoogheden wer den ontvangen, die verklaarden er prijs op te stellen langs dezen weg uiting te geven aan hunne waardeering voor en ingeno menheid met dit belangrijk deel van het na tionaal huwelijksgeschenk en bij herhaling verzochten hun dank te willen overbrengen aan allen, die door hunne bijdragen en hun werk het bereiken van het verkregen resul taat, dat aan alle verwachtingen van prin ses en prins voldoet, hebben mogelijk ge maakt. INBRAAK IN LEIDSCHEPLEIN-THEATER. De derde maal binnen drie maanden. Voor de derde maal binnen drie maanden is thans, in den nacht van Zaterdag op Zondag, wederom ingebroken in het „Leidscheplein" theater te Amsterdam. Het was een nachtwaker van de A. G. P. N. V., die ontdekte, dat de nooddeur van LANDBOUWER IN CASSATIE. Het drama te Kootwijk. De landbouwer B. te Kootwijk heeft cas satie aangeteekend tegen het arrest van het Gerechtshof te Arnhem, waarbij hij werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens zware mishandeling van mr. H. Blaupot ten Cate, advocaat en grondeige naar te Kootwijk. Zooals men zich zal herinneren, had ver dachte in April j.1. den heer B. ten C„ waarmede hij ruzie had over een weg, met een greep op het hoofd geslagen en levens gevaarlijk gewond. De rechtbank te Zutphen had, met het oog op de omstandigheden, waaronder het feit is gepleegd, in verband ook met het zeer gunstig verleden van ve.'dachte, een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden opgelegd. Tegen die uitspraak was de officier van Justitie in hooger be roep gekomen. HONDERD JAAR FOTOGRAFIE. In de zalen van het Leesmuseum aan het Rokin te Amsterdam is Zaterdagmiddag ge opend de vijfde Amsterdamsche kerstsalon van fotografische kunst, ter gelegenheid van de herdenking van het eerste eeuwfeest der fotografie, georganiseerd door da Amster damsche Amateurfotografen-vereeniging, in samenwerking met den Bond van Ned. Amateurfotografen-vereenigingen, welke aan deze kerstsalon zijn zesde nationale salon had verbonden, welke dit jaar uitsluitend bestaat uit fotografische opnamen, binnen Nederland gemaakt, onder den verzamel naam „Nederland fotografisch gezien". 125-JARIG BESTAAN REGIMENT KUST ARTILLERIE. Feest te Den Helder. Van fort Erfprins en de andere gebou- I wen van het garnizoen te Den Heldor wapperde vanmorgen de vaderlandsche driekleur, ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan van het regiment kust- artlllerie. Om negen uur hield de garnizoens commandant, majoor W. Doorman, een toespraak tot de manschappen, die waren aangetreden onder commando van kapitein C. F. Tilman. De commandant gaf een historisch overzicht van den groei van het regiment, dat zijn ontstaan vond in vier batterijen te voet en in 1922 gevormd werd door samen voeging van een vierde regiment vesting artillerie, dat in 1887 gereorganiseerd was, en het korps pantserfortartillerie. De commandant besloot zijn toespraak met den wensch, dat het regiment kust- artillerie nog eens verrijkt moge worden met zwaarder geschut, waaraan een zekere behoefte is, en dat het steeds voor uit moge gaan. Spreker eindigde met een driewerf hoera op H. M. de koningin, ons vorsten huis en op het regiment kustartillerie. De stafmuziek van de koninklijke ma rine, onder leiding van kapelmeester Leistikov, zette hierna het Wilhelmus in. Vervolgens werd met de stafmuziek een rondgang door de stad gemaakt. Op de buitenhaven werd gedefileerd voor den marine-commandant, tevens commandant van de stelling Den Helder, schout-bij-nacht H. Jolles. Ook voor den burgemeester, den heer G. Ritmeester, die op het bordes voor het raadhuis stond, werd gedefileerd. Om elf uur werd op fort Erfprins de gedenksteen onthuld, die aangeboden was door de onder-officieren van het regiment. Deze gedenksteen, uitgevoerd in zwart graniet, met een op het jubileum toepas- selijken tekst in vergulde letters ,is aange bracht in de vestibule van de kazerne. pet GEVAARLIJK PERSOON GEARRESTEERD. Rijksveldwachter door zijn geschoten. De brigadier-majoor der rijksveldwacht, de heer Witkamp, te Zutfen, heeft met drie andere veldwachters, in tegenwoordigheid van den substituut-officier van justitie, te Eerbeek een moeilijke arrestatie verricht, 's Morgens was een kommies van de belas tingen, die vergezeld was van een rijks veldwachter, by den aldaar wonende S. geweest, om een dwangbevel uit te reiken. S. had zich met een geweer gewapend, waarmede hij den rijksveldwachter, na een mislukt schot, een kogel door de uniform pet schoot, 's Middags troffen de rijksveld wachters, die gewapend waren met kara bijnen, den man, die al eerder gedreigd had, iederen kommies en veldwachter, die op zijn erf kwam, te zullen doodschieten, onge wapend bij zijn huis aan. Na een hevig ver zet konden zij hem overmeesteren en ge vankelijk naar Zutfen vervoeren, waar hij wegens poging tot doodslag in het huis van bewaring is ingesloten. EEN GROOT ONTGINNINGSWERK. Aankoop van de Klotterpeel onder de gemeente Bakel. Naar wij vernemen heeft de Nederland- sche heidemaatschappij voor rekening van de coöperatieve Roermondsche eiermijn G. A. te Roermond aangekocht het bijna 200 H. A. groote complex De Klotterpeel, gelegen nabij het kerkdorp de Rips (gem. Bakel) aan den Harden Weg DeurneOp- loo. De koopers zullen dit complex thans zoo spoedig mogelijk in werkverschaffing door de Nederlandsche heidemaatschappij doen ontginnen en het daarna in boerderijen van 1012 H.A.groótte aan Noordbrabant- sche of Limburgsche boeren uitgeven. Het is de bedoeling dat reeds in Februari met een 200 man uit omliggende gemeen ten in werkverschaffing zal worden begon nen. Dinsdag 10 Januari. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (AVRÖ-uitz.) 8.—Gr.pl. (6.15 Ber.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pL 10.30 Causerie: Wij en onze lectuur. 10.35 Ensemble Rentmeester. 11. Huish. wenken. 11.30 Verv. concert 12.15 Ber. 12.17 Omroeporkest. 1.— Gr.pL 1.30 Verv. concert. 2.— Het Lyra-Trio. 2.45 Knipcursus. 3.45 Avro-Amus.-orkest (opn.) 4.30 Kin derkoor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.25 Ber. (6.30 RVU.: „Graphologie, middel tot men- schenkennis", causerie). 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., Radiojournaal, mededeeligen. 8.2Ö Bonte Dinsdagavondtrein. 10. Radiotooneel. 10.20 Renova-kwintet. 11.ANP-ber. Hierna tot 12. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 415,5 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr. pL 11.30 Rel. causerie. 12.Ber. 12.15 KRO-melodisten en solist. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.— Voor de vrouw. 3.Kniples. 4.Gr.pl. 4.15 KRO-orkest. 5.Cellovoordr. met pianobegeleiding en gr.pL 5.45 Ge- lukwenschen. 6.05 KRO-orkest. 6.30 Ber., gr.pl. 6.35 Sportpr. 7.Ber. 7.15 Naar de nieuwe gemeenschap, cyclus. 7.45 Gr.pl. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 KRO-Symph.- orkest, soliste en gr.pl. 10.05 Gr.pl. 10.10 Sigmund Gaspari en zijn Hongaarsch orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-melodisten en solist. 11.20—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC- Midland-orkest. 12.20 Gr.pl. 12.35 Act. progr. 1.05 Northern Ireland- Zangers. 1.352.20 Gr.pl. 2.45 Fr. Rea en zijn orkest. 3.20 Gr.pl. 3.35 Vroolijke voordr. 3.50 Jack Wilson en zijn kwintet. 4.20 't Alan Holmes Swing sextet en soliste. 4.40 Piano- voordr. 5.05 Wetenschappelijk over zicht (opn.) 5.20 Fr. Walker en zijn kleinorkest en solist. 6.20 Ber. 6.45 Orgelspel. 7.20 Fr. Hartley en zijn sextet en solist. 8.Causerie: Town and Country. 8.20 BBC-Revue-koor, versterkt BBC-Variété-orkest en solisten. 9.20 Ber. 9.45 The Press Today: How news is gathered". 10.05 Radiotooneel. 10.40 BBC-koor, een sectie van het Londensch Symph.-orkest en solisten. 11.15 Het Grosvenor House Dansorkest en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek gramofoonplaten) RADIO PARIS, 1648 M. 9.05, 10.— en 11.20 Gr.pL 12.30 Zang. 1.10 Gr.pL 1.25 Het Ellis-orkest. 2. Gr.pL 2.35 Cellovoordr. 2.50 Zang. 3.05 en 4.45 Gr.pL 4.50 Zang. 5.25 Gr.pL 5.50 Vioolvoordr. 6,35 Piano- voordr. 7.25 Het Bailly-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.3511.50 Kamer muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gr.pL 7.50 Orkest van de Stadsschouw burg te Konstanz. 11.20 Omroep orkest en solisten. 11.30 Populair concert. 3.20 Gr.pL 4.30 Weensche Kamermuziekvereen. 6.30 Winter- hulpprogr. 7.30—11.20 Orkest van de Rijksarbeidsdienst, Hermann Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Mannenkoor „De Marx- kring" en harmonicasoli. 9.20 en 10.30 Omroepsymph.-orkest. 11.— 11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 en 1.30— 2.20 Gr.pL 5.20 Omroepdansorkest, 6.35 Gr.pL 6.50 en 7.35 Lit.-muz. progr. 8.20 Le Portrait de Manon, opera. 9.35 Omroeporkest. 10.30 11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest. 8.20 Politiek dagbladoverzicht. 8.35 Vervolg con cert. 9.20 Ber. 9.50 Cello en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Dansmuziek gramofoonplaten GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30 11.20, Parys Radio 11.20—12.30, Brussel VL 12.3014.20, Danmarks Radio 14.2014.45, Droitwich 14.45—15.20, Keulen 15.20—16.20, Luxemburg 16.2016.40, Lond. Reg. 16.40—17.20, Brussel VL 17.20— 18.50, Keulen 18.50—19.30, Brussel VI. 19.3019.50, Straatsburg 19.50 20.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Brussel VL 21.20—23.20, Parijs PP 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.35 —13.05 Droitwich 13.05—14.20, Lond. Reg. 14.2016.20, Droitwich 16.20—20.—, Keulen 20.—20.20, Droitwich 20.2021.20, Lond. Reg. 21.20—22.40, Droitwich 22.40—24.-. Lijn 5: Diversen. t onderofficieren, korporaals en huzaren van het jublieerende regiment medewerkten. De uitvoering mocht zich in de belang stelling van tal van militaire autoriteiten verheugen. Zij werd gevolgd door een bui tengewoon druk bezochte receptie. AUTODIEF AANGEHOUDEN. De Haagsche politie heeft in een café aan de Hobbemastraat aldaar aangehou den den 21-jarigen D. K., uit Ede, wiens opsporing en aanhouding was verzocht door den commissaris van politie te Arnhem, in verband met een autodiefstal, 8 dagen geleden aldaar gepleegd. De ont vreemde auto was inmiddels te Wouden berg teruggevonden. Ook de commissaris van politie te Ede had K.'s aanhouding verzocht wegens ver duistering van een auto. In het gezelschap van K., die in parti culiere auto's van Amersfoort naar Den Haag was meegereden, trof de politie een 18-jarig meisje aan, L. van K., uit Wage- ningen, waarvan namens de ouders opspo ring was verzocht. Het meisje beweert van den autodiefstal niets af te weten. EERSTE REGIMENT HUZAREN 125 JAAR. De viering van het 125-jarig bestaan 'van het te Amersfoort gelegerde eerste regi ment huzaren en het vijfde, zestiende, acht tiende en een-en-twintigste regiment in fanterie, is Zaterdag ingezet door de huzaren. Tusschen elf uur en half twaalf kwamen de reünisten in Amersfoort aan. Zij werden begroet door marschmuzielc, uitgevoerd door de vrijwillige kapel van het eerste regiment huzaren. Tegen het middaguur verzamelden de officieren als mede de reünisten met hunne dames zich ten stadhuize, waar zij door het gemeente bestuur officieel werden ontvangen. De middag werd voor een belangrijk deel ingenomen door de afwerking van een zeer gevarieerd programma in de Von Huegenin. Manege, waaraan de officieren 57. De rovers hadden hem ontdekt en nu voor de twee de maal gevangen genomen. ,,Wy brengen je nu naar onzen hoofdman, die zal wel zorgen dat je niet weer kunt ontsnappen", schreeuwden ze den armen Pam toe. 58. Hij werd nu voor den roverhoofdman geleid, die hem woest toebulderde: „Dat zal je berouwen mannetje, dat je al onze gevangenen hebt helpen ontvluchten. Brengt hem naar de stenen cel mannen!" - Binnenscheepvaartrampenwet. - De commissie, bedoeld in artikel 2 van de bin- nenvaartrampenwet heeft thans haar eerste uitspraken bekend gemaakt, welke zijn verschenen als bijvoegsel van de Nederland sche Staatscourant. Hedendaagsche religieuze kunst. - On der groote belangstelling van de zijde van kunstenaars en kunstminnenden is Zater dagmiddag in het Stedelijk Museum te Am- stredam de eerste tweejaarlijksche tentoon stelling van de stichting Pro Arte Christiana- geopend door bisschop Huibers van Haarlem. Verder spraken nog de minister van O., K. en W. en prof. Henneman, voorzitter van de stichting. Een buitenlandsche onderscheiding. - Aan het slot van een maaltijd van de Inter nationale commissie voor nijverheid en land bouw heeft de Fransche minister van land bouw, Queuille, an dr. A. A. L. Rutgers, lid van den Raad van State van Nederland, het comm&ndeurslint van het Legioen van Eer uitgereikt. - De stille omgang. - De stille omgang zal dit iaar te Amsterdam worden gehouden Op 12 en 19 Maart. Voor deze nachtelijke bedetochten is als intentie vastgesteld: be vordering van sociale rechtvaardigheid i sociale liefde. Een moedige juffrouw. - Zaterdagoch tend is, nabij De Bult bij Zutfen, een twaalf jarig jongetje in den IJsel geraakt. Zijn oudere broertje probeerde hem te redden, maar geraakte eveneens te water. Op hun gegil kwam mej. J. Holleman aangeloopen, sprong pardoes le water en slaagde er in de beide kinderen te redden. De koningin naar de kerk. - H.M. de koningm heeft gisterochtend den dienst in de Willemskerk te Den Haag bijgewoond onder gehoor van ds. Bos. Een honderdjarige. - Te Beuningen by I Nijmegen is Zaterdag mevr. Maria Berend- sen honderd jaar geworden. De burgemees ter en het feestcomité boden haar gelukwen- schen aan, waarna de Harmonie de jubila- resse een serenade bracht. Vele inwoners van Beuningen kwamen mevr. Berendsen geluk wenschen. Vrouw valt van Balkon. - Een droevig ongeval heeft op Zondagmorgen in alle vroegte het leven gekost van de 49-jarige I vrouw A. C., wonende in de Veelzichtstraat te Rotterdam. De vrouw had zich om kwart over zeven op het balkon van haar slaap kamer, die aan de straatzijde gelegen is, be geven en even later is zij van de tweede etage omlaag gestort. Met een zware hersen schudding werd zij opgenomen en eenige oogenblikken later gaf zy reeds den geest. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAAKSCHE COURANT. TEL. 3320. i Het Zwitsersche verkeersvliegtuig, dat uit Zürich om 15 uur te Parijs moest aan komen, is Zaterdag om half vijf neerge stort op 20 M. van de spoorwegsplitsing bij La Chapelle en Serval (Frankrijk). Bij het vliegtuigongeluk zijn de piloot, de radiotelegrafist en de stewardess en twee passagiers om het leven gekomen. Er zijn acht gewonden. LUCHTVAARTTERREIN IN POLDER ZESTIENHOVEN. B. en W. van Rotterdam hebben den raad machtiging gevraagd de regeering te verzoeken om thans de gevraagde toestem ming tot den aanleg van een luchtvaartter rein in den polder Zestienhoven ten spoe digste te verleenen. Indien die toestemming wordt verleend, blijft de gemeente bereid Waalhaven aan defensie af te staan en mede te werken tot een regeling inzake medegebruik van dat terrein door defensie gedurende den overgangstijd. DE POSTVLUCHTEN. Het vliegtuig Oehoe is gistermiddag om 17.06 uur op Schiphol geland. De positie der postvliegtuigen was gister avond: Uitreis: Buizerd te Singapore, Reiger te Alexaudrië, Valk te Singapore; thuisreis: Torenvalk te Rangoon, Gier te Bagdad. Vruchten in blik: „Maar Pieter, dat is immers de wekker, die je daar hebt openge maakt!"

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7