JUovUiciaal Tlieuws Bond van ijsclubs in Noordholland. Buitengewone vergadering. HEILOO HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE KOEDIJK ST. PANCRAS SCHOORL OUDKARSPEL LIMMEN TWEEDE BLAD. VOOR POSTZEGELLIEFHEBBERS. Een nieuwe Russische sportserie van acht waarden. De onderste zegel is een Fransche zegel, uitgegeven voor radio toestellen voor de blinden. volgens, om de prijzen, beschikbaar te stellen voor wedstrijden, te verhoogen van 100.tot bijvoorbeeld 150.of 175.De hoofdprijs was volgens haar te laag. De heeren Rijs en van Riesen heb ben daarna uiteengezet, dat juist de vast stelling van een maximum-bedrag een voordeel voor de clubs is, maar de heer van Riesen merkte tevens op, dat het bondsbestuur in bepaalde gevallen dispen satie van het betreffende artikel kan geven. De afgevaardigde van de R ij p klaagde er over, dat bij den jongstleden gehouden kortbaanwedstrijd aldaar het rijden van eenige deelnemers niet geheel in orde was, Spr. was er echter blij mee, dat een maxi mum van 100.was bepaald, want vol gens hem was het bezoek aan de wedstrij den sterk achteruit gegaan, hetgeen de heer R ij s beaamde. Mr. E e c e n, oud-voorzitter van den bond, wees er tenslotte op, dat de voor naamste clubs in Noordholland bij den bond zijn aangesloten en dat hij in dezen bond veel perspectief zag, vooral, waar de IJl H. N. zocht naar een oplossing van de ijssport-kwesties in deze provincie, waar op de afgevaardigde van de R ij p op merkte, dat zijn club zich van den IJ. H. N. had afgescheiden, omdat het ijstoerisme niet alleen bijna niet meer mogelijk, maar zelfs gevaarlijk geworden is, nu men overal tracht de vaarten open te breken. Bovendien zag spr. het nut van het ijs toerisme niet in. Nadat de heer R ij s er op gewezen had, dat het nut van samenwerken met den IJ. H. N. niet onaanzienlijk was en dat men het doel en streven van den IJ. H. N. niet opzij mocht schuiven, sloot spr. de vergadering. In paviljoen Kinheim werd Zater dagmiddag een buitengewone verga dering gehouden van den bond van ijsclubs in Noordholland. Als voorzit ter fungeerde de heer Rijs, secretaris van den bond, die in zijn welkoms woord o. m. de gasten van den bond, den heer van Riesen uit Heerer.veen en mr. Eecen, president van den K. N. S. B. en oud-voorzitter van den bond, begroette. De heer Rijs deelde verder mede, dat hij deze vergadering had uitgeschreven op verzoek van eenige clubs, die als niet- aangesloten vereenigingen kortebaanwed- strijden hadden willen houden, maar nu niet wisten, waar zij zich aan te houden hadden. Het bestuur had daarom aan een 70-tal ijsclubs een uitnoodiging gezonden, doch spr. moest tot zijn spijt constateeren, dat de belangstelling voor deze vergade ring wel heel erg gering was. Veel nieuws kon spr. aan de leden niet vertellen, omdat deze allen wisten, wat de bond nastreeft. Slechts wees de heer Rijs op moeilijkheden, welke zich in de prak tijk voordoen inzake het diskwalificeeren van rijders, die uitkomen op wedstrijden van ijsclubs, welke niet bij den bond zijn aangesloten. Voor het overige wilde spr. gaarne het woord geven aan den heer van Riesen. De heer van Riesen, secretaris van de federatie van provinciale bonden van ijsclubs, heeft daarna nog eens uiteengezet, waarom de bond van ijsclubs was opge richt. Hij heeft daarbij in het kort de ge schiedenis van de federatie nagegaan en medegedeeld, hoe men in Friesland, Gro ningen, Drente en Overijsel spoedig tot grooten bloei kwam (in deze provincies zijn resp. 185, 86, 41 en 29 clubs bij de bonden aangesloten) en hoe nuttig werk de federatie kon doen en doet, om knoeie rijen bij wedstrijden van beroepsrijders tegen te gaan. In verband met de moeilijkheden m Noordholland, waar slechts Ï2 clubs lid zijn van den bond, wees spr. op artikel 6 van het reglement, luidende: „Rijders, die rijden in de provincie Noordholland op banen, niet bij den bond aangesloten, mo gen niet worden toegelaten. De uitsluiting wordt overgenomen door de gelijke bon den in de andere provinciën". Spr. advi seerde het bestuur, om voorloopig onthef fing te verleenen aan dit artikel. De vertegenwoordiger der ijsclub Schagen (niet aangesloten) deelde zeer uitvoerig mede, dat zijn club zich niet had aangesloten, omdat de bond zoo wei nig leden telde. Bovendien had spr. nooit veel gemerkt van geknoei. Tenslotte had Schagen nog nooit Friesche rijders onder haar deelnemers geteld. Reglementeeren juichte spr. toe, maar dan moet er een groote bond zijn, waar geheel Noordhol land lid van is. De heer van Riese.n adviseerde daarna nog eens, om voorloopig artikel 6 buiten werking te stellen, waarvoor ook de heer R ij s voelde, waarna de heer van Riesen voorstelde, om dit artikel voor de eerste 3 jaar buiten werking te stellen. Een besluit werd niet genomen, een voorstel echter ook niet in stemming ge bracht. De afdeeling Enkhuizen yro.eg ver- Voetbal DE ENGELSCHE CUP. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld in de derde ronde van het tornooi om deri Cup, luiden: Sheffield Wednesday Yeovil Petters United 11 Westbromwich A.Manchester U. 00 PortsmouthLincoln City 40 BrentfordNewcastle United 02 LiverpoolLuton Town 30 BarnsleyStockport County 12 ChesterCoventry City 10 Derby CountyEverton 01 Blackburn RoversSwansea Town 20 ChelseaArsenal 21 SunderlandPlymouthArgyle 30 Aston VillaIpswich Town 11 Newport CountyWalsall 02 Queen's Park RangersWestham U. 12 Leicester CityStoke City 11 RuncornPreston Northend 24 Tottenham HotspursWatford 71 Chelmsford CityCharlton A. 10 ChesterfieldSouthend U. 1—1 gestaakt Wolverhampton W.Bradford 31 FulhamBury 60 BlackpoolSheffield United 12 MiddlesbroughBolton Wanderers 00 Notts CountyBurnley 31 BirminghamHalifax Town 20 ALCMARIA-NIEUWS. Het Alcmaria-Nieuws opent zijn Januari nummer natuurlijk met een nieuwjaars- wensch, samengesteld door Br m Elte. Jammer, dat hij zich niet wat meer bij de vereeniging zelf gehouden heeft; de samenspraak zou er o. i. sterk door ge wonnen hebben. Dan lezen wij het wel en wee van Alc- maria in 1938, alsmede het In memoriam, waarna de specifieke Oudejaars-bijdragen gememoreerd zijn. Sylvain Bastin schrijft verder een aardigen brief uit Antwerpen, W. H. vertelt iets over den oud-Alcmariaan de Frenne en tenslotte zijn er nog een maandoverzicht en vereenigingsnieuws. Biljarten. KOHLER KAMPIOEN EERSTE KLASSE KLEIN BILJART. Kohier heeft het kampioenschap van Nederland eerste klas klein biljart gewon nen, dank zij zijn beter algemeen gemid A. S. V. VICTRIX. Zondag zijn 5 Victrix-renners naar Haar lem vertrokken om deel te nemen aan den revanche-wedstrijd op den hometrainer over een afstand 2x1 K.M. Zij kwamen uit tegen Achilles, die den wedstrijd had uit geschreven en tegen Excelsior, eveneens uit Haarlem. A. S. V. Victrix wist beslag te leggen op den lsten clubprijs met den tijd van 7 min. 42'/5 sec.; Achilles werd tweede met 7 min. 488/6 sec. en Exelsior derde met 8 min. 26 sec. A. S. V. won ook nog de 5 persoonlijke prijzen. Jan Ottenbros behaalde den prijs voor den snelsten tijd, 88V5. Jammer, dat de snelle H. Blok ziek was; wellicht was de totaaltij d dan beter geweest. Onze jongens hebben allen gegeven, wat zij konden, ter wijl de wedstrijd in zeer goede handen was. Vandaar het zeer sportieve verloop van dezen wedstrijd. Kolven LANGENDIJKER KOLFBOND. De uitslagen van de Zondag voortgezette kolfwedstrijden van den Langendijker Kolf bond waren als volgt: korps wedstrijd: eerste klasse: Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude (1139) 364 pt.; Vriendenkring te Noordscharwoude (1225) 341 pt.; Op Maat te Zuidscharwoude (1247) 383 pt.; Volharding te Oudkarspel (1260) 403 pt.; tweede klasse: Ons Genoegen te Noord scharwoude (859) 339 pt.; Vriendenkring te Noordscharwoude (1119) 355 pt.; Op Maat te Zuidscharwoude (1093) 354 pt.: Ge zellig Samenzijn te Zuidscharwoude (1093) 362 pt. De cijfers tusschen haakjes geven het re sultaat aan tot en met de derde ronde. jecten, welke inlichtingen men in de Joe goslavische hoofdstad van de Automobiel club kan krijgen. Want men wist, dat de moeilijkheden te Belgrado pas zouden beginnen. De route BelgradoSofia (400 K.M.) is altijd lastig om nog maar te zwijgen van de 1300 K.M. tusschen Sofia en de Grieksche hoofdstad. Dat beide équipes reeds vóór Belgrado met schier onoverkomelijke moeilijkheden zouden te kampen krijgen, dat wist men echter niet. Mochten onze landgenooten Belgrado» ha len, hetgeen te hopen is, dan is de kans groot, dat men naar Boekarest afslaat en Athene als startplaats zal laten liggen. Komt het tot een dergelijke beslissing van de Nederlandsche Ralleypioniers, dan ziet het er leelijk uit voor de ruim dertig rij ders, die Athene tot startplaats hebben ge kozen en de Grieksche hoofdstadvia den zeeweg bereiken. Pelde. Kohier 12 2006 111 177 18.07 Metz 12 1933 152 72 12.71 Briejer 10 1925 163 76 11.80 Bornkamp 6 1799 137 62 13.13 Steffers 6 1565 150 71 10.43 Heemskerk 6 1743 190 68 9.17 Groeneveld 3 1629 162 55 10.05 Van der Jagt 1 1667 153 64 10.89 Kohier en Bornkamp promoveeren naar de hoofdklasse, omdat hun algemeen ge- middelde boven 13 ligt. KAMPIOENSCHAP BEHAALD. De biljartclub de „Driesprong" te Sint- Pancras behaalde het kampioenschap in de afd. II Driebandenspel met als hoogste aantal 10 punten. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Gistermorgen heeft Alcmaria voor het eerst de 1500 M. gereden voor de A- en B- klasse, en daar er op dien afstand nog geen record bestond, waren allen erg nieuws gierig wat voor tijden er gemaakt zou wor den. Maar gezien de geringe deelname wer den niet die tijden gemaakt, als verwacht werd. De junioren daarentegen waren jn grooten getale opgekomen, zoodat hier de strijd vinniger was. Vooral Groot en Schat hebben zich hier van hun besten kant laten zien, waardoor zij beslag wisten te leggen op de eerste twee plaatsen. De uitslagen luidde: A-klasse 2 maal 1500 M.: 1 Jan Pronk 1.50 1/10 sec.; 2 H. Mulder 2.7 7/10 sec. B-klasse 2 maal 1500 M. 1 Jan Glas 2.11 5/10 sec. C-klasse 2 maal 1250 M.: 1 1.44 3/10 sec.; 2 Holtes 1.41 2/10 Struys 1.48 4/10 sec. Junioren 2 maal 400 M.: 1 Groot sec., 2 Schat 40 3/10 sec.; 3 Spaan sec:; 4 Wayering 42 6/10 sec.; 5 44 8^10 sec.; 6 P. de Boer 46 4/10 sec. Schil te sec.; 3 37 2/10 411/10 Koene Automobilisme DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Twee Nederlandsche equipes op weg naar Athene gestrand. Dat de sterrit naar Monte Carlo dit jaar buitengewoon zwaar zal worden, stond reeds een kleine week geleden vast, toen uit alle deelen van Europa berichten bin nenkwamen, dat de wegen door sneeuw gestremd of door hagel en ij zei practisch onberijdbaar waren. Had de équipe Gatso- nides-Barendregt met Ford niet met groote moeilijkheden te kampen op het traject GrenobleMonte Carlo? Men herinnert zich ook wel, dat deze zelfde équipe het ge middelde van 40 K.M. op weg van Italië naar Boedepast niet heeft kunnen halen. Een ander Nederlandsch team, Cornelius- Buyze met D.K.W. ging direct op Boeda pest af, maar ook zij hebben door spiegel gladde wegen nauwelijks of soms in het geheel niet het voorgeschreven gemiddelde kunnen bereiken. Zooals men weet hebben beide teams Athene als startplaats uitgekozen. Het ver trek van Athene is bepaald op 17 Jan. a.s. in de avonduren. Zooals de -situatie thans twijfelt men er ernstig aan ooit op tijd de Grieksche hoofdstad te bereikqn. Im mers, op weg naar Belgrado, zijn beide teams gestrand. Zaterdag zijn Gatsonides en Cornelius uit de Hongaarsche hoofdstad vertrokken. De reis ging over Czegee, een stad in de nabijheid van de HongaarschJoegoslavi sche grens. Tot Czegee ging alles betrekke lijk goed. Onderweg werden hier en daar wat foto's genomen, terwijl Gatsonides ilmopnamen maakte, daar hij van plan is van dezen sterrit een aardig filmpje samen te stellen. Geen van de vier rijders had er aan gedacht, dat deze prettige bezigheid nog wel eens onaangename gevolgen zou kunnen hebben. In beslag genomen. In het grenskantoor werd, tot groote ver rassing onzer landgenooten, beslag gelegd op de Ford van Gatsonides, Wat was het geval? Men had bericht gekregen, dat in een dorp op 50 K.M. van de Hongaarsch Joegoslavische grens, door onze landgenoo ten foto's en wat filmopnamen van solda ten op de markt waren gemaakt. Dit feit was voldoende om de Nederlanders aan de grens aan te houden, drie uren zijn Gatso nides c.s. door de Hongaren in het grens kantoor vastgehouden, terwijl behalve op den wagen ook op de fototoestellen en het filmapparaat beslag was gelegd. Na veel moeite gelukte het Gatsonides in con*act te komen met militaire autoriteiten. Onze landgenooten moesten een nauwkeurige verklaring afleggen, waarvoor foto's en op namen waren gemaakt, enz. Tenslotte mochten de ralleyrijders vertrekken, met hun eigendommen, zoodat dit incident won derlijk goed is afgeloopen. Maar toen be gon het gemartel pas. Gestrand. Op Joegoslavisch gebied gekomen bleek, dat alle verkeer op de wegen onmogelijk was. Den geheelen Zaterdagmiddag en -avond werd er door de beide équipes ge zamenlijk geploeterd om vooruit te komen, kilometer voor kilometer werd er gewon nen, maar de tijd verstreek en de nacht viel in, zonder dat een behoorlijke stad bereikt kon worden. Op veertig kilometer van Novisad, een stad met ongeveer 40.000 inwoners, gelegen tusschen de HongaarschJoegoslavische grens en Belgrado, kon de wagen van Cor nelius niet verder door de sneeuw komen. Op dringend verzoek van Cornelius en Buyze zijn daarop Gatsonides en Baren- dregt verder gegaan ten einde te trachten Novisad te bereiken, hetgeen inderdaad ge lukte. Met de équipe Gatsonides ging het niet veel beter. Zondagmorgen werd de reis van Novisad naar Belgrado voortgezet. Het ge lukte echter niet door de sneeuwmassa's heen te komen, met het gevolg, dat onze landgenooten naar Novisad moesten terug- keeren. Maar den moed hebben zij nog niet opgegeven. Zondagmiddag zal opnieuw een poging worden gedaan de reis naar Belgra do voort te zetten. En intusschen vroor het vandaag 12 graden Celsius De équipes Gatsonides en Cornelius zou den te Belgrado een keus doen waar zij zouden starten, te Athene of te Boekarest. Een beslissing zou genomen worden op in lichtingen inzake de weersomstandigheden, en den toestand der wegen op beide tra- Jaarvergadering Ond. Begrafenisver. „Heiloo". Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer G. Smits. De heer Th. Willemse bracht het jaarverslag uit. Het was een gunstig jaar en de schuld der vereeniging was op 31 Dec. 110 tegen 750 aan bezittingen. Het iedental gaat regelmatig vooruit. Hierna kwam de rekening aan de orde. De heer P. Oud gaf een resumé van den stand van zaken. Er is op de geldleening wederom 90 afgelost en het kassaldo is 16.13. Alle bezittingen zijn verzekerd, onver schillig waar een brand mocht uitbreken. Hierdoor zijn de aansprekers en dragers ontslagen van den plicht om zelf hun costuums te verzekeren. Op voorstel van het bestuur werd aan secretaris en penningmeester een gratifi catie verleend. Een voorstel om 25 uit te trekken voor reclame werd goedgekeurd. Daarna stelde het bestuur voor om art. 3 van het huishoudelijk reglement te wijzi gen. Toen in 1930 de vereeniging is opge richt zijn de prijzen voor de begrafenissen vastgesteld. Deze zijn nu alle prijzen omlaag gaan te hoog. Wel zijn in Juni 1937 de prijzen gewijzigd, doch telkens komt er verandering. De vereeniging is ook werkzaam op ander terrein, n.1. de levering van doodkisten, waarvoor door een groote firma de alleen verkoop is toegezegd, Het bestuur stelde voor: a. alle begrafenissen uit te voeren tgen den kostenden prijs en wel voor de leden en hunne huisgenooten; b. voor niet- leden 20 pCt. verhooging en de uitvoering aan het bestuur over te laten. De heeren Avis en Genesis vonden het beter om in het reglement vast te leggen wat de prijzen zijn. Men weet dan weer men aan toe is. De voorzitter zag het anders in. De prij- zijn zooals in Juni 1937 blijven van kracht, maar de begrafenissen moeten voor de le den en hunne huisgenooten zoo goedkoop mogelijk plaats hebben. Bovendien moeten het bestuur, in casu de aansprekers, vrij heid hebben om de samenstelling van de begrafenissen te wijzigen. Na uitvoerige be spreking werd besloten om een supplement uit te geven, waarin de prijzen zijn ver meld. De 20 pCt. verhooging (vroeger 25 pCt.) werd goedgekeurd. In het bestuur werden herkozen de heeren J. Schager en P. Oud. Een voorstel om aan de georgani seerde timmerlieden-patroons provisie toe te kennen, stuitte op verzet van een pa troon, die meende dat de vereeniging zich op hun terrein begeeft. Na een uitvoerige bespreking werd het voorstel aangehouden. Wanneer men een conferentie heeft gehad met de patroons (leden der vereeniging) zal het andermaal op de agenda komen. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Gouden huwelijk. Het krasse echtpaar C. Kossen en D. Dekker hoopt 22 Jan. zijn gouden huwe lijksfeest te herdenken. Terwijl het echt paar dezer dagen even van huis was, hebben buren aan de Ewislaan M 10b een eerepoort getimmerd.. Het zal deze sympa thieke oudjes niet aan belangstelling ont breken. genoemde onderwerp. Hiertoe werd na eenige discussie toe besloten. De heer Jb. Wit, voorzitter der ouder commissie, dankte de aanwezigen voor hun opkomst en de sprekers en juffr. Dalmeijer voor het door hun gebodene, waarna slui. ting volgde. IJsboeier. In een spoedvergadering van de IJS. boeier, Vrijdagmorgen gehouden, werd be sloten dat het slop zal worden opgeruimd, wegens de slechte bevaarbaarheid. Met vletten zullen de schotsen worden onderge duwd nz. 's Middags werd hiertoe overge gaan, met alle hens aan dek. In twee uur was de zaak in orde. Een goed bevaarbare geul is thans ontstaan. De producten kun nen nu weer langs den gewonen weg naar de veiling worden vervoerd. Uitzending van kinderen naar Vacantiekolonies. Door het Centraal Genootschap voor uitzending van kinderen naar vacantie kolonies werden zes kinderen uitgezonden, waarvan drie naar Zwartendijk en drie naar de Prinses Julianastichting. Een actie ten bate der vluchtelingen. Op initiatief van den burgemeester verklaarden eenige dames zich bereid zit ting te nemen in het comité voor het hou den van een collecte ten gunste der ver volgden om geloof en ras. Voorzitster is mevrouw Zwarteveen— Stoutjesdijk. Huisvlijtvereeniging neemt afscheid van haar voorzitter. In een buitengewone bestuursvergade ring heeft het bestuur van de Huisvlijt-, Tuinbouw- en Floralia-vereeniging Vrijdag 6 Januari in het café van de wed. J. Zijp, afscheid genomen van haar voorzitter den heer S. Sülzle, in verband met zijn vertrek naar Zaandam. Het bestuur had gemeend dezen eminen- ten voorzitter, bij wien de huisvlijvereeni- ging een zoo groote plaats innam, en voor I wien niets te veel was, namens de vereeni ging een stoffelijk blijk van waardeering te moeten aanbieden. Namens het bestuur heette de heer Hoog land den scheidenden voorzitter op deze vergadering hartelijk welkom en sprak woorden van warmen dank en waardeering voor al hetgeen de heer Sülzier in het be lang der vereeniging heeft gedaan. Het spijt ons zeer, dat wij U moeten mis sen, aldus spreker, doch wij feliciteeren U ook van harte, met Uwe promotie. Als blijk van onze sympathie willen wij U iets aanbieden, als een blijvend aanden ken aaYi Uw werken en streven in 't belang der vereeniging. De heer Sülzle, die uit eenige exempla ren een keuze mocht doen, koos een schil derstukje, voorstellende een vaas met rho- dodendrons. Dit zal mij aan de floralia doen denken, aldus de voorzitter en het zal een eereplaats in onze woning krijgen. Spreker dankte voor het mooie cadeau en sprak den wensch uit, dat zijn opvolger zich met evenveel sympathie aan de ver eeniging zal wijden. Door spreker werd dank gebracht, voor de prettige samenwerking met de overige bestuursleden, gedurende de jaren dat hij voorzitter is geweest. Nadat de scheidende voorzitter van elk der bestuursleden persoonlijk afscheid had genomen, werd de bijeenkomst gesloten. R.K. Staatspartij. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de afd. Noordscharwoude der r.k. staatspartij besloot men voor de a.s. ver kiezingen voor de Prov. Staten de heeren Jac. Groen Az. te Alkmaar, Jac. Weel te Zuidscharwoude, L. Schrijver te Noord scharwoude en dr. Barnhoorn te Heiloo voor te dragen. Afscheid van den koster. Ouderavond. Vrijdagavond werd in het bijlokaal der openbare school een ouderavond gehouden, die druk bezocht werd. De leiding berustte in handen van den heer v. d. Tak, door ontstentenis van het hoofd der school, den heer de Ruiter. In zijn openingsrede deelde de heer v. d. Tak mede, dat door den heer de Ruiter begonnen is met halve dagen school te houden. Hij wenschte het hoofd der school algeheele beterschap toe. Waar- deerende woorden werden gesproken tot het gemeentebestuur, dat heeft besloten om den hulponderwijzer den heer Kuijs nog deze maand te handhaven. Aanvankelijk was bedoeld dat deze avond als spreker zou optreden de heer Van Me- ver met als onderwerp „Beroepskeuze". De kosten waren echter te hoog. De mededeeling werd gedaan, dat de schooltandverzorging aan bijna alle kinde ren wordt toegepast, met de hoop dat de schoolarts ook nog eens werkelijkheid zal worden. Hierna werd door den heer v. d. Tak een lezing gehouden over den zoo hoog gewaar- deerden schoolschrijver J. Ligthart over „Opvoeding". Met groote aandacht werd deze gevolgd, waarna de thee werd geser veerd. In de pauze werd gelegenheid gegeven om de handwerkjes der meisjes te bezich tigen. Na de thee een lezing van den heer Kuijs met als onderwerp „Liefde" van denzelfden schrijver. Bij de rondvraag werd gewezen op de inenting tegen roodvonk. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met dr. Destree. De heer van Graft zou gaarne den heer yan Mever laten optredqn met het bpyjgn- Zondagmorgen had in het kerkgebouw nog een kleine plechtigheid plaats, onder leiding van ds. Bloemhof van Heiloo. On ze koster de heer G. Meijer deed zijn laat- sten dienst wegens zijn aanstaand vertrek. Met waardeerende woorden schetste ds. Bloemhof het werk van den heer Meijer als koster. Drie geslachten Meijer hadden in den loop der jaren het kostorschap ver vuld. Spreker bracht namens den kerke- raad en ook persoonlijk dank voor Meijers werk en wenschte hem in huize Wester- licht nog een rustigen levensavond. De heer Meijer dankte voor deze woor den. Geslaagd. Voor het gehouden examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen te A'dam slaagde voor boekhouden de heer D. Beeldman te Schoorl. De gemeentebegrooting 1938 goedgekeurd. gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1938 is eindelijk, nu wij reeds 1939 schrijven, goedgekeurd van Ged. Staten ontvangen. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1938 waren hier 1200 mannen en 1138 vrouwen, totaal 2388. Op 31 December 1938: 1227 mannen en 1235 vrouwen totaal 2462. De vermeerdering be draagt 74.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8