Agenda Asfirin Weec&ecicht KIJKEMOOPELCLOECK De politie en de middenstand. Poolsch consulaat bekogeld Ruiten ingeworpen. Nieuws in kort. JkvfrkHOjafliidiftrMtj Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. Er bereiken ons herhaaldelijk klachten over een politioneel optreden waarmede een groot deel onzer stadgenooten niet ge baat is, integendeel waardoor zij noodeloos hinder en overlast ondervinden. De taak der politie is natuurlijk de hand having van de openbare rust en veiligheid en de politie heeft toe te zien, dat allerlei wetten en verordeningen door de burgerij worden nagekomen. Evenwel, men kan dat op twee manieren doen. Wanneer een inwoner onzer gemeente van zijn fiets moet stappen omdat zijn ach terlichtje niet brandt, dan kan dat het ge volg zijn van een klein defect, dat hij onder het rijden zelf niet bemerkt heeft. Een politieman kan dan al heel spoedig tot de conclusie komen of hier van een op zettelijke wetsovertreding sprake is dan wel of een en ander aan een toevallige sa menloop van omstandigheden is te wijten. De agent, die zijn taak als opvoeder van het publiek begrijpt, zal in zoo'n geval een goeden raad geven wellicht nog mede helpen om het defect te herstellen en den aangehouden wielrijder met een waar schuwend woord huiswaarts sturen. De politieman, die zich uitsluitend voor het feit der overtreding interesseert, haalt zijn boekje voor den dag en maakt zijn zooveelste proces-verbaal op. Wij geven dit uitsluitend als voorbeeld van politioneel optreden en hebben her haaldelijk geconstateerd, dat de politie mannen in onze groote steden hun opvoe dende taak in het bijzonder hebben begre pen. In verloop van jaren hebben ons hier van de zijde van verenigingsbesturen, zaal houders en anderen herhaaldelijk klach ten bereikt over een te streng politioneel optreden, waardoor vereenigingen datgene wat zij jarenlang zonder overlast konden organiseeren, moeten opgeven en er over denken maar te gaan liquideeren. En tal rijk zijn daarnaast de klachten, dat men festiviteiten en andere openbare bijeen komsten niet meer in Alkmaar kan houden maar daarvoor buiten onze gemeente zal moeten gaan, omdat men zich daar vrijer kan bewegen en als groep van rustige, feestvierende burgers niet den overlast zal ondervinden welke men hier ter stede heeft te wachten. Alkmaar is een provinciestadje, waarin oproerige of gevaarlijke elementen nim mer pogen de rust te verstoren en het zou onze gemeente zeker ten goede komen wanneer er een vriendschappelijker samen werking tusschen de politie en diverse be volkingsgroepen was, dan men thans kan constateeren. Wij laten hier de vele klachten buiten beschouwing welke ons in den loop van ja ren van de zijden van boeren en veehou ders bereikten over politiemaatregelen op diverse markten. Dat men 't verloopen van deze markten vaak onomwonden toeschrijft aan de weinig soepele houding van de po litie is op zich zelf reeds bedenkelijk. Over al om ons heen worden bloeiende en voor uitgaande markten geconstateerd en het is de taak van alle overheidspersonen in onze gemeente, politie of geen politie, om alles in het werk te stellen de welvaart van Alk maar te vergrooten. En nu de middenstand. De middenstand is wel eens de kurk ge noemd waarop Alkmaar in deze fin'ancieel moeilijke jaren moet blijven drijven: Maar die middenstand zelf maakt tegenwoordig een uiterst moeilijken tijd door. Het platte land is verarmd, de koopkracht is gedaald en wat de middenstand noodig heeft is een krachtige actie, een voortdurende reclame opdat althans naam en zaak door hen, die nog koopen kunnen, niet vergeten zullen worden. Men heeft ook - onze middenstanders de laatste jaren onder een lawine van wetten, verordeningen en voorschriften bedolven. En een van 'die voorschriften is, dat zij hun uitverkoopen in .Januari met den naam „balansopruiming", „halfjaarlijksche opruiming" of iets dergelijks moeten annon ceeren. Wie daarbij het woord „uitverkoop"- ge bruikt, wordt onder de categorie der kleine misdadigers gerangschikt, zelfs hij, die een „opruiming" zonder meer durft annon- ceèren. En nu'is en wy kunnen ons daarover slechts verheugen de toestand in het ge- heele land zoo, dat de politie zich vrijwel nergens tot taak stelt thans van de gelegen heid gebruik te maken om als zedenmeester op te treden en den middenstanders op groote schaal processen-verbaal uit te rei ken. Wij hebben hier vele bladen uit ons land, niet alleen de groote bladen maar ook tal Van provinciale. En het is opmerkelijk, dal wy daarin overal advertenties vinden waarin zonder meer over een „opruiming" wordt gesproken. Men zou ons kunnen te gen werpen, dat deze middenstanders dan de gevolgen daarvan wel zullen ondervin den, maar waar wij deze feiten ieder half jaar opnieuw constateeren is dat voor ons het bewijs, dat men elders en vooral in onze groote steden de middenstanders voor dergelijke futiliteiten met rust laat. Wanneer een zaak als de Bijenkorf in Amsterdam dag aan dag „opruimingen" zonder meer adverteert, kan men er zeker van zyn, dat men daar van politioneele zijde geen last en tegenwerking ondervindt. In Alkmaar is dat weer anders. En nu willen wy en wij kunnen dat trouwens ook niet geenszins politieman nen opwekken om hun plicht niet te doen, maar men kan zijn plicht op zoo heel ver schillende wijzen ten uitvoer brengen. Nog maar kort geleden had een volwas sen politie-man de taak overal voor alle ramen van winkels en magazijnen naar opschriften te speuren in de hoop, dat men eindelijk eens een winkeliertje zou kunnen vinden wien men eenige guldens boete zou kunnen bezorgen. En diverse middenstan ders wier advertenties, ook in onze cou rant, niet precies aan alle mogelijke voor schriften voldeden, hebben de financieele gevolgen daarvan reeds aan den lijve on dervonden. In ottze courant van Vrijdag plaatste een groote Amsterdamsche firma een cliché waarin het woord „opruiming" zonder meer voorkomt. Dit cliché prijkt in allerlei bla den van ons land en wij zijn er van over tuigd, dat deze bekende zakenman er ner gens eenigen last van zal ondervinden. Maar in Alkmaar komt er weer een agent om een courant te halen en de Amsterdam sche firma zal weldra tot de ontdekking ko men, dat de middenstand in Alkmaar in ge heel andere omstandigheden verkeert dan overal elders. Een politieman, wien men hierover aan spreekt, verwijst steeds naar zijn chefs: „hij heeft ook maar een opdracht". Wanneer men ziet hóe volwassen politie mannen, die hun tijd toch werkelijk voor ernstiger zaken kunnen gebruiken, zich be zighouden met allerlei pietluttigheden, tót schade van de stad als centrum varf véree- nigingsleven en tot schade van onzen mid denstand, dan is er maar één conclusie te trekken, namelijk deze, dat men het op het politiebureau alles behalve druk heeft. Dat het corps dus vooreerst niet vergroot behoeft te worden is het eenige lichtpunt, dat wij bij al deze misère nog kunnen ont dekken. Het Poolsche Telegraaf-agentschap Pat meldt uit Praag, dat gistermiddag een afdeeling miliciens der Karpatho-Oekrain- sche regeering steenen heeft geworpen door de ruiten van het Poolsche consulaat te Sevlius in Roethene. De gendarmerie, die van het incident in kennis werd ge steld, weigerde op te treden, met de ver klaring, dat het personeel het te druk had met den dienst. Naar aanleiding van dit incident heeft de Poolsche zaakgelastigde te Praag krachtig geprotesteerd en volle dige genoegdoening geëischt van de zijde der Tsjecho-Slowaaksche regeering en de Roetheensche regeering. De zaakgelastig de heeft, aldus Pat, verklaard, dat een gedeeltelijke genoegdoening door de Pool sche regeering niet aanvaard zal worden. Tevens meldt Pat uit Boedapest, dat de Hongaarsche regeering haar zaakgelastig de te Praag opdracht heeft gegeven, vol ledige genoegdoening te eischen voor de schending van Hongaarsch grondgebied door Tsjechische troepen en Oekrainsche miliciens. Volgens hetzelfde bericht zal de Hongaarsche gezant te Praag pas naar zijn post terugkeeren als de jongste inciden ten volkomen geregeld zijn. Ongeregeldheden te Orizaba. - Te Ori- zaba in den staat Veracruz (Mexico) zijn de leden van twee concurreerende vakvereeni- gingen slaags geraakt. Vier personen werden gewond, waarvan twee ernstig. Ten slotte verstrooiden politie en militairen de vech ters. Boschbranden in Australië. - De in woners van de mijnstad Erica, die door de rimboebranden, welke, zooals gemeld, hun corzaak vinden in den hittegolf in den staat Victoria, omringd is, blijken thans veilig te zijn. Zij hadden beschutting gevonden in uitge graven onderkomens. De fabrieken der stad zijn vernield. Beroemde renstal verbrand. - Twintig paarden van den beroemden New Yorkschen renstal „Hurricana Breeding Farm" zijn bij een brand om het leven gekomen. De schade bedraagt 200.000 dollars. Britsch schip in brand. - Volgens draad- looze berichten is aan boord van het Britsche schip „Rimutaka", groot 16.600 ton, in het zuidelijk deel van den Stillen Oceaan, vier dagreizen van Nieuw Zeeland verwijderd, brand uitgebroken. Aan boord van het schip bevinden zich 286 passagiers. Het Amerikaansche schip „Yom Schischi", dat nog driehonderd zee mijlen van de „Rimutaka" is verwijderd, stoomt in de richting van het brandende schip. Ernstige overstroomingen. - De regens en de sterke dooi der laatste dagen hebben in groote districten in Zuid- en Midden-En- geland niet onbelangrijke overstroomingen veroorzaakt. De Trent is tusschen Notting- ham en Stoke op verscheidene plaatsen bui ten haar oevers getreden en heeft hectaren lager gelegen land overstroomd en de stand van de Severn en de Ouse is op vele plaatsen 34 yard boven het normale winterpeil. De Theems heeft gisteren ruim tweemaal zoo veel water door de sluizen van Teddington gestuwd als normaal, maar hier hebben de dijken het nog overal uitgehouden. In ver scheidene graafschappen zijn voor heden nacht extra dykwachten opgeroepen. Onlusten te Rangoon. - Gisteren zijn ongeveer 2000 „honger-marcheerders" l het omliggende platteland te Rangoon aange komen om te protesteeren tegen verschillen de maatregelen, die de gouverneur had laten afkondigen. In de stad wordt gepatrouilleerd, maar desondanks is brand uitgebroken een Boedhistisch klooster, waar reeds Juli onlusten zijn voorgevallen tusschen Hindoes en Mohammedanen, die het hadden willen bestormen. De kleine staat van beleg is afgekondigd. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Diplo matieke zending (rom.-sens.); hoofdrollen Merle Oberon, Brian Aherne e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, Sneeuwwitje (de eer ste geteekende hoofdfilm, Nederlandsche taal)'. Vooraf: De piloot verdween (uit het vliegersleven); hoofdrol Robert Armstrong. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Dinsdag, hoofdnummer Vervaagde sporen (rom.-sens.); hoofdrollen Frits van Dongen en Kristina Soederbaum. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Mannequin (rom.); hoofdrollen Joan Craw- ford en Spencer Tracy, Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 11 Januari. 7.30 uur, De Unie, psychometrische expe rimenten door mevr. TimmermansDupois. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voorstelling telepathie, helderziendheid, fakirisme. Donderag 12 Januari. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Vereen, van Huisvr., causerie over het belastingbiljet. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voorstelling telepathie, helderziendheid, fakirisme. ZICH BEDRIEGELIJK VOOR ORGELMAN UITGEGEVEN. De vorige week hebben diverse inwoners een man aan hun deur gehad, die nieuwjaar kwam wenschen „namens de orgelmannen" en dan ook namens die orgelmannen de fooi in zijn zak heeft gestoken. De werkelijke orgelmannen de mannen en de jongens die bij de drie in onze stad rijdende orgels zijn betrokken verzoeken ons mede te deelen, dat niemand hunner voor deze nieuwjaarswenschen aansprake lijk is en dat zij zelfs niet weten wie zich op deze wijze te hunner koste heeft bevoordeeld. Men late dus hen van de reeds gegeven nieuwjaarsfooien niet de nadeelige gevolgen ondervinden. DOOR GAS BEDWELMD. Toen de gasfitter Van den Berg heden morgen op de Oude Gracht met een leiding bezig was, werd hij door uitstroomend gas bedwelmd, zoodat hij eenige oogenblikken bewusteloos was. De man werd naar een woning gebracht en vandaar per taxi naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. De directeur van den G. G. D. consta teerde gelukkig, dat de man, die spoedig weer was bijgekomen, geen nadeelige ge volgen van het gebeurde heeft ondervon den. De heer Van den Berg kon naar zijn wo ning worden overgebracht met de waar schuwing, dat hij zich vandaag nog in acht had te nemen. EEN KOUD BAD. Vanmiddag reed de heer v. W., contro leur by de bevolkingsregisters alhier, met zijn fiets in de Zaadmarkt. Omstanders wisten den drenkeling de behulpzame hand te bieden, zoodat de heer v. W. spoedig weer op het droge stond. BEDANKT VOOR DE BENOEMING TOT RAADSLID. De heer H. Koot, die na den heer Bulens in aanmerking kwam om als raadslid in de vacature-Bakker te worden benoemd, heeft voor de benoeming bedankt. Thans is de heer N. Schats aan de beurt. GESLAAGD. Voor het in December gehouden examen, boekhouden vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaag de o.a. de heer J. A. Kuperus te Castricum. Voor het examen Nederlandsche handels correspondentie slaagde de heer H. Hamels te Alkmaar. Geslaagd zyn voor het examen Engelsche handelscorresp. van de Ver. v. Leeraren in de Handelswetenschappen te A'dam de hee- ren J. F. Ansink en D. J. J. Poll, alhier. ERNSTIGE AANRIJDING. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee: Op den Hoeverweg had Zaterdag een ernstige aanrijding plaats. De heer J. C. J. Broek reed op het fietspad en stak plotse ling den weg over, juist op het moment, dat een auto naderde, bestuurd door dokter C. Belonje. Deze kon door de onverwachte manoeuvre en door de gladheid van den weg niet tijdig meer stoppen of uitwijken. Links uithalende reed hij tenslotte tegen 'n boom op, die ontworteld werd en juist den heer Broek trof. Hoewel het ongeval zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, bleek ge lukkig, dat de heer Broek alleen aan het been verwond was, terwijl dokter Belonje met den schrik vrij kwam. De auto en de fiets werden echter zwaar beschadigd. BEGIN VAN BRAND TE KOEDIJK. Maandagnamiddag ontstond er een begin van brand in de woonkamer van den heer H. Boon. Door het direct optreden van de heeren K. Molenaar, D. Zut en D. Kossen wist men met een slang op de waterleiding den brand te blusschen zoo dat men met een gedeeltelijk beschadigden wand en de watermassa in huis erger wist te voorkomen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 3 JANUARI TOT 10 JANUARI 1939. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. Palenstijn, Rembrandstraat 46, sigarenmagazijn, enz. Oudkarspel: J. Kauw, Dorpsstraat 63 A, kleermakerij. Texel: M. Moojen, Steeneplaats 10, siga renwinkel. Wijzigingen: Alkmaar: fa. Schiava en Dellevedove, Kooltuin 37, terrazzo- en granietwerken; rechsvorm gewijzigd. Anna Paulowna: N. V. Bouw- en Expi. mij. „Anna Paulowna", Schorweg 39; be stuurswijziging. Graft: Wed. C. van Petten, Dam A ib, broodverkoopersbedrijf; overgegaan aan: A. van Petten. Heerhugowaard: G. van Twisk, Hens- broekerweg G 213, transport- en expeditie bedrijf; rechtsvorm gewijzigd. Den Helder: K. Kolhorn, Californiestraat 41, kruidenierswinkel; rechtsvorm gewij- zigd. Sportschoenenfabriek „Berci Sport Joh. v. d. Put en Co., Violenstraat 43, rechts vorm gewijzigd. Koedijk: „De Witte Winkel", Kanaaldyk 37, kruidenierszaak: filiaal Alkmaar, opge heven. Schoorl: N. V. v. Deventer's Kalkzand- steenfabr., Kanaaldijk E 65, bestuurswijzi ging x Warmenhuizen: H. Kauw, Dorpsstraat 194, winkelier in manufacturen, enz.; fil. gevestigd te Oudkarspel, Dorpsstraat 63 A- Opheffingen: Schagen, S. Rentenaar,Laagzfide B 12, sigarenwinkel. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 27. Nederl. letterkunde. 810T32 Tielrooy, Panorama de la lit- térature hollandaise contemporaine (g.) 810.8B83 Bredero, Werken. 3 dln. 811B53b Beversluis, De bellenblazer. 811G30 Gerhardt, T. Laagland. Nederl. romans. t B69.2s Bokhorst, van. De stille strijder. B74.1k Bordewijk. Karakter. C34.9pm Coolen. Peerke, dat manneke. E46w Eyk, van. Als de wereld donker is; (verhalen). G23.2t Geest, van der. Thuisreis. G34.3p Geus, de. Piet Heyn. S58.5m Servaes. Moeder Lietsbeth. Verv. op: „Kinderen, die over zijn". T37.2 Tollenaar. Jij dappere kleine Mar- lon! (j.) V91r Vries, Th. de. Het rad der fortuin. Verv. op: „Stiefmoeder aarde". In het Nederl. vert. romans. A27.1s Allen. De slag bij Aquila. A33.1k Anderson Nexö. Het kleine dier. B62.8 Blixen. Op een farm in Afrika. B93.3k Buchholtz. De komedie komt te rug. Verv. op: „De komedie Komt". C10.4 Cain. Serenade. M14.2 Mc Coy. Marathon-dans. S20 Sava. Het reddende mes. T12.5 Talbot. Straatmadelieven, (j.) Vlaamsche letterkunde. 819G36v Gezelle. Volledige werken. Dl. 4 en 5. 819.3E28b Elsschot. Bet been. Verv. op: „Lijmen". 819.3R58a Roelants. Alles komt terecht. 819.3T17j Teirlinck. Johan Doxa. 819.3V15.3 Vandaele. Vergeefsche bloei. 819.3W21.2s Walschap. Sibylle. g is geschenk. j is ook voor jongeren. t is chr. INGEKOMEN PERSONEN. N. de Carpentier, z. b., N.H., Costerstr. 10, van Amsterdam. C. Wetsteyn, on derwijzer, Ger. K., en echtgenoote, van Houtenkade 29, van Bedum. P. Spran- gers, étaleur, R.K., Brillesteeg 3, van Rot terdam. A. M. JanssenWörner, echtg. van P. Janssen, z. b., R.K., Vermeerstr. 3, van 's Gravenhage. M. Soester, kan toorbediende, N.I., Hofstraat 1, van Am sterdam. J. Lalenstijn, winkelier in si garen, N.H., en echtgenoote, Rembrandt- straat 46, van Blokker. C. Deinum, stoker gasfabriek, geen, en gezin, le Land- dwarsstraat 23, van Nieuwe-Niedorp. G. Francis, N.H., Corfstraat 57, van Scha gen. G. L. M. TeunissenVerberne, echtgen. van R. J. H. Teunissen, z. b., R.K., Rozenstraat 34, van Utrecht. P. Nieu- weboer, handelsreiziger, geen, en gezin, Vermeerstraat 1, van Heerhugowaard. D. Plak, dienstbode, R.K., van Everdin- genstraat 18, van Hensbroek. C. Kloos terboer, z. b., N.H., Heilooërdijk 7, van Heiloo. L. J. M. Niesen, onderwijzer, R.K., en gezin, Rembrandtstraat 41, van Udenhout. P. Elzinga, cadet Ned. L. d. H., Ger. K., Hekelstraat 9, van Rotterdam. J. P. C. H. Minderman, officier L. d. H., N.H., Hekelstraat 9, van Haarlem. W. H. Eendebak, kantoorbediende, Ger. K., Wildemanstraat 6, van Haarlemmermeer. C. HoetBlokdijk, echtgen. van C. Hoet, z. b., N.H., van der Kaaijstraat 34, van Heiloo. VERTROKKEN PERSONEN. J. E. Zwaagman, Ned LdH., officier Ned. L. d. H., van Hekelstraat 9 naar Dordrecht. N. E. Wennink, geen, schrijver P. W. N., van 2e Landdwarsstraat 38 naar Castricum. K. Tania, N.H., scheepsbouwkundige, en echtgenoote, G.K., en dochter, geen, van Rip- pingstraat 46 naar Deventer. A. M. M. Wilbrink, R.K., kinderjuffrouw, van Nas- sauplein 5 naar Utrecht. F. W. Wein- brecher, geen, van Wildemanstraat 9 naar Koedijk., St. Pancras. J. Kok, R.K., zon der beroep, van Uitenboschstraat 78 naar Hilversum. P. R. Troost, geen, zonder beroep, van Lindenlaan 69 naar Hilversum. J. Govers, R.K., electriciën, en echtge noote en dochter, van Boomkampstraat 44a naar Wieringermeer. A. de Jong, G.K., onderwijzer 1. o., van Cabeljaustraat 3 naar 's-Gravenhsge. S. Bergman, E.L., op zichter Deli Spoorweg Mij., van Langestraat 90 naar Ned. Oost-Indië. N. Bak, N.H., leerl. diacones, van Gasthuisstraat 24 naar Amerongen. M. Bleeker, R.K., dienst bode, van Oudegracht 102 naar Amsterdam. I. J. de Kramer, N.I., ondermachinist N. S., van Staringstraat 4 naar Rotterdam. C. de Boer, D.G., telefoniste, van Verdron- kenoord 121 naar Amsterdam. K. A. Klugt, geen, zonder beroep, van Heul 14 naar Hilversum. P. Moerbeek, N.H., zon- maar op mijn leeftijd moet je dubbel oppassen «oor kouvanen. Daarom heb ik altijd Aspirin-tabletjes In huis, die mij al die jaren bi, h°ofdp.,nf verkoudheid en rheumatiek hebben geholpen. HE, fdODUCT VAN VE8T«OUWt»H Voor het noorden en midden: Meest matige westelijke tot noordwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt; kans op enkele regenbuitjes; kouder. Voor Zeeland, Noordbrabant en Limburg: Matige tot zwakke wind uit westelijke rich tingen; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets kouder. De depressie wordt thans stationnair op de Noorsche zee en begint op te vullen. De secundaire, die gisteren op de Noordzee lag en tot vannacht langs onze kust krachtigen wind veroorzaakte, ligt thans over de Oost zee en vult eveneens snel op. Het gebied van hoogen luchtdruk boven de Alpen neemt in beteekenis af. In dat boven Groenland is de luchtdruk eveneens belang rijk afgenomen. Dit laatste gebied van hoo gen luchtdruk is thans bezig zich over IJs land naar het zuiden uit 'e breiden. Dat over de Alpen en het Middellandsche Zee gebied trekt langzaam naar het oosten en maakt plaats voor een vlakke depressie voor de Golf van Biscaye en de kust van Portugal. Op de Britsche eilanden ging de wind om naar noord tot west en veroor zaakte een inval van polaire luchtmassa en sterke afkoeling. In onze omgeving en in noord-Duitschland bleef het weer zacht. Het vorstgebied in centraal-Europa werd gerin ger van omvang. De vorst bleef er echter matig en in zuidoost-Europa plaatselijk strèng. In Scandinavië en in Finland bleef de vorst zeer streng. De zwaarste neersla gen vielen in het oostelijk Oostzeegebied, om de Noorsche zee en in Ierland. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Het sein „Weest op Uw hoede" is heden morgen te 8.20 uur neergehaald. LICHT OP! Voor rijwielen, lotorriituigen en andere voertuigen van 16.35 tot 7.37 uur licht op. der beroep, van Achterstraat 35 naar Hil versum. A. A. Stuijt, R.K., zonder beroep, van Costerstraat 22 naar Lopik. H. P. Albers, geen, zonder beroep, van Rozen straat 30 naar Amsterdam. J. H. Hahn, R.K., boorder, en echtgenoote en kinderen, van Koningstraat 5 naar Oudorp. T. Zwart, Rem., kantoorbediende, van Station straat 50 naar Lemmer. M. J. Nap, N.H., dienstbode, van Achterstraat 62 naar Am sterdam. B. van den Berg, G.K., ass. opz. Ned. Heide Mij., van Snaarmanslaan 47 naar Apeldoorn. W. Talsma, D.G., huishoud ster, van Nassaulaan 15 naar Oudkarspel. D. C. Kramer, N.H., winkelier, van Scharloo 3 naar Koedijk. K. H. van Ham, geen, kappersbediende, van Koorstraat 35 naar Bergen. H. M. Pot, geen, zonder beroep, van Westerweg 1 naar Ridderkerk. M. Hendriks, R.K., dienstbode, van Kennemer- park 1 naar Spanbroek. M. K. Balk, geen, echtgen. van A. Dekker, zonder beroep, van Laat 159 naar Sumatra. B. C. Haakman, R.K., etaleur, van Leeuwerikkade 11 naar Baarn. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 opz. teekenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenma kers, 1 stratenm. opperman, 2 stuc. opper lieden, 1 tegelzetter, 2 granietwerkers, 1 steenzetter, 1 uitvoerder, 13 betonwerkers, 14 voegers, 16 stucadoors, 25 opperlieden, 70 schilders, 34 metselaars, 102 timmer lieden, 139 grondwerkers. Groep Metaalindustrie: 2 afbramers, H bankwerkers, 2 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 1 constructiewerker, 1 electrisch lasscher, 10 electriciëns, 1 fitter, 2 instru mentmakers, 4 kernmakers, 3 klinkers, 1

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2