ftecfUszakeu Spoct lüeec&ericfit JCunst en Wetenschap £xuuU en JMÜt&txuuf Owze JCoicMiëa Jiidschciftm ^Hackt&eticfUen ^4di>ectentién Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. Notarisklerk schoot rijks veldwachter neer. Vier jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. JOHANNA HESTER. j geb. MEIJER, in den ouderdom van bijna 73 jaar. EERSTE BLAD. S Zitting van Dinsdag 10 Janauri. Hij krijgt een voorwaardelijke straf. Eenigen tijd geleden stond voor de Alk- maarsche rechtbank terecht J. A. uit Bever wijk, thans te Bergen, die uit een danszaal in Uitgeest een damestaschje had gestolen. De zaak werd toen voor een nader onder zoek aangehouden. Thans kwam A. weer voor. Door dr. J. P. de Smet, psychiater te Hei- loo, werd aanbevolen A. voorwaardelijk te veroordeelen, omdat opsluiting funest zou zijn. Wel zou A. in de St. Willibrordusstieh- ting een korte kuur door moeten maken. De heer M. Kloet, bestuurslid van de Katholieke reclasseeringsvereeniging te Alk maar, adviseerde eveneens tot een voorwaar delijke veroordeeling. De officie, mr. v. d. Feen de Lille, die de vorige maal 1 jaar gevangenisstraf had ge- eischt, vorderde nu 9 maanden voorwaarde lijk met drie proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. De verdediger, mr. van der Loos, refereer de zich aan het oordeel van de rechtbank. Voor wie waren de boontjes? B. uit Noordscharwoude werd ervan be schuldigd twee zak citroenboonen van het land van zijn buurman K. te hebben gestolen. De buurman was tenminste op zekeren dag de boónen, die nog op het land te drogen stonden, kwijt en toen de politie op onder zoek uitging, vond men eenzelfde hoeveel heid boonen, even groen en nat als de ge- stolene, bij B. op zolder. B. ontkende volstrekt de boonen te heb ben gestolen. De boonen die, hoewel neg nat bij hem op zolder lagen, naast een zak droge citroenboonen en witte boonen door elkaar en twee zak bruine boonen, waren op zijn eigen stuk land gegroeid. Buurman K. herkende de ter zitting aan wezige boonen als de zijne en beweerde, dat B., die evenals hij een halven snees grond had, deze boonen en de andere boonen niet kon hebben gewonnen. Van een kwart snees haalt men maar twee zak boonen. Er werd ook nog gesproken over touwtjes, welke bij B. waren aangetroffen en die door K. waren gebruikt bij het drogen van de boonen, maar er is nu eenmaal veel touw, dat op elkaar lijkt, zoodat men daar ook niet veel houvast aan had. De officier meende echter nog bewijs ge noeg te vinden en vorderde, omdat boonen op het land, evenals vee, aan de eerlijkheid van het publiek zijn toevertrouwd, een half jaar gevangenisstraf. De verdediger,, mr. Prins, die eerst, zonder veel resultaat, de rechtbank en de griffier nog had moeten overtuigen, dat hij was aan gewezen als toegevoegd verdediger (men zeide van niets te weten, maar mr. Prins zeide opgeroepen te zijn), pleitte toch maar en met hart en ziel. Hij gaf een rekensommetje op en betoog de, dat de twee zakken met gestolen boónen plus de twee en een halve zak citroenboonen, witte- en bruine boonen, die in ieder geval eigendom van B. waren, samen vier en een halve zak telden. K. zei, dat van een kwart snees twee zak boonen kunnen komen, dat is van een hal ven snees vier zak. B. had dus maar een zak meer geteeld dan volgens K. normaal is. Had B. de twee zak boonen inderdaad gestolen, dan zou hij op zijn halven snees maar twee en een halve zak boonen geteeld hebben, hetgeen nog minder klopte. Dat B. gelijk had, wag dus waarschijnlijk. Dat K. de boonen als de zijne herkende, kon niet juist zijn; men kan boonen niet herken nen; men kan hoogste zeggen: ze lijken veel op de mijne. Pleiter concludeerde, dat er geen schijn of schaduw van bewijs tegen B. bestond en vroeg vrijspraak. Meineed en oplichting. De radio-monteur N. uit Den Helder had voor den politierechter terechtgestaan we gens het plegen van meineed in een zaak in kort geding om een gloeilampen-affaire met Philips. De zaak was toen naar de meer voudige kamer verwezen. Verdachte bekende en de Prot. Chr. Re classeeringsvereeniging had voorwaardelijk geadviseerd. De officier voelde daar echter niet voor en vorderde nu 10 maanden gevangenisstraf. Tegen den handelsreiziger J. de R. uit Den Haag, die zich schuldig had gemaakt aan op lichting, werd door den officier 4 maanden gevangenisstraf gevorderd. DE WICHELROEDELOOPER. Amerikaansche gangster-manieren. De bakkersknecht J. te Bergen had het in den nazomer van vorig jaar „mooi versierd" in zijn woonplaats. Na des avonds een stuk of twaalf glazen bier te hebben gedronken, was hy in den nacht van 6 op 7 September aan het wandelen gegaan, onder welke wan deling hij het in zijn bol kreeg een Chicago- ïmmitatie op te voeren. Hij belde in het holst van den nacht aan bij mevr. H.G. met het praatje, dat hij door een dominee was ge stuurd om te zeggen, dat een kennis van mevrouw zwaar ziek was en onmiddellijk hulp noodig had. Mevrouw H., hoewel wat argwanend, deed de deur open en J. drong toen onverhoeds naar binnen en sloeg, met de kreet, je geld of je leven, mevrouw tegen den grond, op het hulpgeroep van het slacht offer kwamen eenige logéé's opdagen, het geen voor den bakkersknecht reden genoeg was om ijlings op de vlucht te slaan. Hij had echter aardigheid in het spelletje, dat hij zes dagen later op dezelfde wijze her haalde bij de dames E. Die sloeg hij buiten de deur al neer, maar aangezien de dames, ondanks hun zes kruisjes, niet van gisteren waren, wisten deze den aanrander opzij te duwen. Zij vluchtten naar binnen en hoewel J. de voet tusschen de deur zette, kon hij het toch niét winnen, want een van de dames trapte hem gevoelig op den voet, zoodat hij zich wel terug moest trekken en den aftocht blazen, zonder geld. Voor de rechtbank zei hij weinig meer te weten, hoewel hij in het Huis van bewaring een paar dagen tevoren alles nog wist. Nadat de overvallen dames een nauwkeu rig relaas hadden gegeven van de brutale overvallen, bracht de heer Wiggers een re- classeeringsrapport uit, waarin werd gezegd, dat J. psychopatisch was en zeer drank zuchtig sinds zijn 18e jaar. De kansen op verbetering waren twijfelachtig, maar toch adviseerde de heer W. tot een voorwaarde lijke veroordeeling en opzending naar een gesticht. De officier zei, dat wat J. had gedaan, was „óm je dood te schrikken". De houding van J.: „Nu ja, dat weet ik niet meer precies" beviel den officier maar heel matig. In een voorwaardelijke straf zag hij geen heil, zoo dat het maar beter was, dat J. twee en een half jaar de gevangenis in ging. De verdediger, mr. v. d. Loos, maakte het zich heel gemakkelijk door in één zin te ver klaren, dat hij zich refereerde aan het oor deel van de rechtbank. Het Amsterdamsche gerechtshof zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak tegen een notarisklerk, verdacht van poging tot doodslag. Hij was te dier zake door de rechtbank te Utrecht veroor deeld tot vier'jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorlóopige hechtenis. In den nacht van 3 Februari 1938 werd hij op den rijksstraatweg bij Everdingen (Utrecht) aangehouden door een rijks veldwachter, omdat hij op den straatweg fietste, wat verboden is. De man gaf toen de veldwachter proces-verbaal opmaakte, een valschen naam op: Na 'n korte woor denwisseling trok hij een browning en loste op een afstand van ruim één meter vijf schoten op den veldwachter, die op drie plaatsen, n.1. in den buik, in het lin kerbeen en in één der handen, werd ge troffen. De dader maakte zich per fiets uit de voeten. De veldwachter was, hoe wel zwaar gewond, nog in staat de woning van één van zijn collega's te bereiken. Van daar is hij vervoerd naar een ziekenhuis te Utrecht, waar hij geruimen tijd moest verpleegd worden. Doch thans is hij ge heel hersteld. Dienzelfden nacht gelukte het den brigade-commandant den dader te ar resteeren. De jongeman, die overigens gunstig in de buurt bekend stond, legde een volledige bekentenis af en de rechtbank te Utrecht achtte hem schuldig aan poging tot dood slag. Eenigen tijd geleden werd door het Hof de zitting geschorst om een psychiatrisch rapport af te wachten. De procureur-generaal was thans van oordeel, dat het rapport van de medici weinig nieuw licht op de zaak werpt. Hij persisteerde bij zijn reeds genomen re quisitoir en eischte een gevangenisstraf van v i e r j a a r met aftrek van de geheele preventieve hechtenis. Verdachte bleef aandringen op een lagere straf. Het gerechtshof zal 24 Januari arrest wijzen. AANSLAG OP ZIJN MOEDER. Voorwaardelijke gevangenisstraf van 12 maanden geëischt. In de maand Augustus van het vorig jaar werd het dorp Reuver (N.-Br.) en om geving in opschudding gebracht door een gebeurtenis, waarvan de gevolgen gisteren voor de Roermondsche rechtbank behan deld werden. In den nacht van 28 op 29 Augustus kwam het op den openbaren weg te Reuver tot een tragische ontmoeting tusschen den 38-jarigen A. van den V., caféhouder en grossier aldaar en zijn 58-jarige moeder, destijds weduwe, doch thans gehuwd. De zoon trok in overspannen toestand 'n revolver en loste verschillende schoten op haar. Het slachtoffer werd ernstig in borst en schouder getroffen en moest onmiddel lijk in een ziekenhuis worden opgenomen. In de dagvaarding werd /erdachte ten laste gelegd: poging tot doodslag, subs. zware mishandeling. Er werd een zevental getuigen gehoord. Verdachte was bij het verhoor zjjn zenu wen niet meer de baas. De vrouw daaren tegen nam oogenschijnlijk onbewogen op het getuigenbankje plaats en gaf op alle vragen met stoicijnsche kalmte antwoord. Beiden wisten overigens zich niet veel meer te herinneren van het geval. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. dr. Ritten, eischte in een mild requisitoir tegen verdachte een voor waardelijke gevangenisstraf van twaalf maanden. Uitspraak over veertien dagen. OUD-WETHOUDER VAN HELLEVOETSLUIS STAAT TERECHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond gister terecht de 70-jarige oud-wethouder van Hellevoetsluis, D. de B. gepensionneerd werkmeester bij de rijkswerven, die in zijn functie van wethouder steekpenningen had aangenomen. Hij zou n.1. van een zekeren Blokzijl, die solliciteerde naar de betrek king van directeur der gemeente-drinkwa terleiding en gemeente-architect en die ook inderdaad werd benoemd, eerst vijftig en later nog eens honderd gulden hebben aangenomen voor zijn bemoeiingen in deze. Aanvankelijk ontkende verdachte ter te rechtzitting dit geld te hebben gekregen. Weliswaar had hij van Blokzijl honderd gul den ontvangen, doch dit geld was bestemd voor een ander raadslid. Deze heeft echter onder eede verklaard, niets van de zaak af te weten. Nadat de rechtszitting eenigen tijd op ver zoek van den verdediger van verdachte werd geschorst, bekende de oud-wethou der echter volledig. Het O. M„ waargenomen door mr. Hoef- felmann, achtte de zaak zeer ernstig. Aan gaande de strafmaat wilde spr. echter re kening houden met den leeftijd van ver dachte. Zijn eisch luidde een gevangenis straf van twee maanden. Uitspraak 24 Januari. Automobilisme. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Cornelius te Sofia. De equipe CorneliusBuyze met D. K. W. is gisteravond in de Bulgaarsche hoofdstad aangekomen. Zondagavond arriveerden onze landgenooten te Belgrado. Maandagmorgen zijn zij uit de Joego-Slavische hoofdstad vertrokken voor de 420 K.M. lange reis naar Sofia. Over dit traject hebben zij on geveer 36 uur gedaan, m.a.w. hun gemid delde snelheid bedroeg niet meer dan on geveer 12 K.M. per uur, opnieuw een bewijs, met welke enorme moeilijkheden ook deze equipe, evenals Barendregt en Gatsonides, te kampen heeft gehad. Bakker Schut te Mariënburg. Gisteravond is de winnaar van den sterrit naar Monte Carlo 1938, G. Bakker Schut, die dit jaar te Tallinn start, te Mariënburg in Oost-Pruisen aangekomen. De weersomstandigheden waren tot nu toe uitstekend en deze Ford-equipe heeft dan ook met geen moeilijkheden te kampen gehad. Het dooide gisteren vier graden en volgens de binnengekomen berichten moet de noordelijke route Zóo goed als sneeuwvrij zijn. Vandaag zetten Bakker Schut en zijn met gezel, P. J. Nortier, de reis naar de Est- landsche hoofdstad voort. Turnen. KRACHT EN VLUGHEID. Zaterdag zal de Alkmaarsche turnclub Kracht en Vlugheid, wederom in het Gul den Vlies, haar jaarlijksche gymnastiek- uitvoering geven. Daar ook dit jaar de directeur weer alles in het werk gesteld heeft om dezen avond zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, wordt ook nu veel belangstelling voor deze uitvoering ver wacht. De trouwe bezoekers weten er alles van. Na afloop een gezellig bal onder leiding van Johnny Black and his Boys. H o c-k ey. DE POSITIE DER ALKMAARSCHE ELFTALLEN. Regelmatig plaatsen wij verslagjes van de door de A. M. H. C. Alkmaar gespeelde competitiewedstrijden. Nu er een langdu rige pauze geweest is, in het competitie- bedrijf en de clubs ongeveer de helft der te spelen wedstrijden achter den rug heb ben, lijkt het ons niet onaardig, de positie der Alkmaarders even te publiceeren. Wij doen dat zonder commentaar en geven dus alleen de standen weer. Promotieklasse A: Studenten 8 6 2 0 14 14—2 Leiden 8 4 2 2 10 22—15 Victoria 8 4 1 3 9 15—12 H.D.M. 2 8 4 1 3 9 15—17 S. O. s. 8 2 2 4 6 13—15 Alkmaar 7 2 1 4 5 10—13 Zandvoort 7 2 1 4 5 10—14 Strawberries 8 0 4 4 4 8—19 Derde klasse D: Ijsvogels 8 7 0 1 14 46—10 Hurley 8 6 0 2 12 17—13 Strawberries 2 8 5 1 2 11 21—23 Kraaien 7 4 2 1 10 20—12 Alkmaar 7 3 1 3 7 35—10 H. B. S. 2 8 2 0 8 4 17—17 F. A. H. C. 8 2 0 6 4 16—37 B. M. H. C. 6 8 0 0 0 5 4—45 Vierde klasse E: Alliance 2 8 6 1 1 i3 34— 4 A'dam 6 7 5 1 1 11 23— 4 Alkmaar 3 6 5 0 1 10 24— 6 Amsterdam 7 7 4 1 2 9 20—13 H. B. S. 3 7 4 0 3 8 21—13 Zandvoort 3 8 2 1 5 5 11—13 T. H. C. 1925 II 7 0 1 6 1 5—39 Strawberries III 8 0 1 7 1 4—51 Schaken. SIMULTAAN-SEANCE. Voor leden van de P. T. T.-schaakclub De Pion, trad gisteravond in een simul taanseance de heer P. Hoekstra van de Alkmaarsche schaakclub V. V. V. op. Hij bond den strijd aan tegen 17 leden van De Pion en er werd met animo ge speeld, met het gevolg, dat aan diverse borden een spannende strijd werd uitge vochten. De heer Hoekstra won dertien partij en, maakte remise tegen den heer Lucking en verloor van de heeren Braks, Jansen en Schouten. Zwaar bewolkt weer met tijdelijke op klaring en waarschijnlijk nog eenige regen, zachter des nachts, overdag weinig verande ring in temperatuur, meest matige westelijke tot zuidelijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat gis teren over Zwitserland en noord-Italië lag, is naar het oosten afgetrokken. De hooge druk over Groenland breidde zich ook over IJsland uit, ook in noord-Scandinavië bleef de luchtdruk betrekkelijk hoog. De depres sie voor de Noorsche kust is verder opge vuld. De reeds gisteren gesignaleerde de pressiekern voor de Golf van Biscaye trok naar midden-Engeland en nam daarbij aan merkelijk in diepte toe. Voor de Portugee- sche kust ontwikkelt zich reeds weer een nieuwe storing. De storing over Engeland voert weer warme lucht uit het zuiden naar west-Europa. In Frankrijk, zuid-Enge- land en in het zuiden van ons land is de temperatuur tot plaatselijk vijf graden boven normaal. De vorst hield stand in Scandinavië, de Rai.dstaten en in zuidoost- Europa, in noord-Scandinavië vriest het weer streng. Een gebied van lichte vorst lag hedenmorgen nog over noord-Duitsch- land en over Schotland. In Engeland waaien krachtige tot stormachtige winden rond de depressiekern. Bijna overal valt regen. Het regengebied strekte zich hedenmorgen ook over ons land uit. Overigens heerscht in west-Europa over het algemeen rustig, zwaar bewolkt weer, met plaatselijk nevel of mist. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.37 tot 7.36 uur licht op. W. SCHUMACHERS WERK IN AMERIKA. Het groote schilderij „Dubbel naakt in landschap" van W. Schuhmacher, dat op zijn laatste tentoonstelling in de kunstzaal van Lier te Amsterdam te zien was, is sinds half October 1.1. geëxposeerd in het Carnegie-institute te Pittsburgh, op de groote internationale schilderijententoon stelling aldaar. In het Amerikaansche kunst-tijdschrift „The art digest" van 15 December 1.1. is dit schilderij gereproduceerd, waarbij ver meld wordt, dat bij de prijsvraag, uitge schreven door het Carnegie-institute, welke schilderijen, te kiezen uit alle ge- exposeerde 365 kunstwerken, verdeeld over de elf exposeerende landen, door het publiek de mooiste werden gevonden, het „Dubbel naakt in landschap" van Schuh macher de zeste plaats kreeg. De lijst der uitgekozen schilders ziet er als volgt uit: 1. Frederick Waugh, Ame rika; 2. Luigi Lucioni, Amerika; 3. Ivan le Lorainne Albright, Amerika; 4. Leonard Campbell Taylor, Engeland; 5. Jose de Togores, Spanje; 6. W. Schuhmacher, Holland; 7. Gert Wollheim, Duitschland; 8. Harold Knigt, Engeland; 9. Maurice de Vlaminck, Frankrijk en 10. Eugene Speicher, Amerika. FRUITTEELT - DEMONSTRATIE- BEDRIJF. Verslag over December 1938. Het verslag van het Fruitteelt-demon- stratiebedrijf van den Economisch-Tech- nologischen Dienst der Provincie Noord holland te Schellinkhout over December 1938 luidt als volgt: In de maand December werd de grond bewerking tusschen de bessenaanplanting voor zoover noodig, beëindigd, wat juist voor het invallen van den vorst kon ge beuren. Ook werd de kalibemesting in den vorm van kalizout, 4 pet, uitgestrooid. In de bessenaanplanting werd uitgestrooid een hoeveelheid van 600 k.g. per h.a. De ze hoeveelheid is voor de jonge struiken aan den hoogen kant, maar werd genomen om den kalivoorraad in den grond wat aan te vullen, daar de laatste jaren op dezen bodem wéinig bemesting is geko men. Teneinde chloorbeschadiging te voorkomen is de hoeveelheid in de bessen aanplanting wat kleiner genomen. Er werd een aanvang gemaakt met den snoei, waarmede echter moest worden op gehouden wegens den strengen vorst. Waar voor den winter bij alle struiken op kwee de veredelingsplaats was bedekt met grond, werd gedurende den strengen vorst nog geen bedekking met stroo of ruigte aangebracht. Ten einde echter na te gaan, hoeveel stroo noodig kan zijn bij herhaling van strengen vorst, werd een baal stroo uitgestrooid, waarbij bleek, dat ongeveer 130 boompjes van een stroobe- dekking konden worden voorzien. Voor grootere struiken zal dit aantal natuurlijk minder groot zijn. In Januari zal zooveel mogelijk doorge werkt worden aan den snoei. Bij goede weersgesteldheid zal een aanvang worden gemaakt met de winterbespuiting met vruchtboomcarbolineum, terwijl gedeel telijk iets later o.a. bij pruimen zal worden gespoten met Shell W.U. 117, waarbij de carbolineumbespuiting kan vervallen, omdat dit middel ook tegen bladluis voldoende werkzaam moet zijn. Tevens wordt de sprint hiermede bestre den. De laatste vruchten zullen waarschijn lijk in Januari worden verkocht. De hoe veelheid is niet groot meer en bestaat uit een partijtje Present van Engeland, welke in December nog niet voldoende op kleur was om de volle marktwaarde te kunnen opbrengen. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. BOEREN-KOLONISATIE. Geringe animo in Indië. De bijeenkomst van den kolonisatieraad is bepaald op 18 dezer. Zooals reeds gemeld, zal men de even- tueele uitzending van Nederlandsche boe ren daarbij bespreken, verteld het N. v. d. Dag. Het staat, naar wij vernemen nog niet geheel vast, dat deze uitzending zal plaats vinden. Besluit de kolonisatieraad er inderdaad toe, dan zal in elk geval de opzet van de kolonisatie met Nederlandsche boeren sterx gewijzigd worden. Het is niet onmogelijk, dat men alle aandacht zal schenken aan het reeds bestaande plan om Indo-Europee- sche kolonisten met de Hollandsche boeren te doen samenwerken. Wat de financiering betreft, is het zeer waarschijnlijk dat de aan dit plan verbon den kosten door Indië gedragen zullen worden. Naar wij verder van betrouwbare zijde vernemen, schijnt de animo in Indië om als kolonist naar de buitengewesten te vertrekken gering te zijn en volgens de meening van bevoegden is het aantal ter reinen, welke voor Indo-Europeanen-kolo- nisatie geschikt blijken, niet zoo groot als men vroeger dacht. Verschenen is no. 1 van den len jaargang van Het Nieuwe Modeblad, uitgave van de N. V. Uitg. Mij. Neerlandia te Utrecht. Wij vinden daarin niet alleen artikelen en foto's welke op de dames- en kinder mode betrekking hebben maar b.v. ook 'beschouwingen over gelaatsverzorging, de verzorging van kinderhanden enz. In een los bijvoegsel worden vele patronen ge geven. Ook aan handenarbeid en keuken geheimen wordt aandacht geschonken. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Jan. 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 170 Vette koeien, le kw. 76— 80 cent enkele hooger, 2e kw. 60—72 cent en 3e kw. 5058 cent per K.G. slachtgew.; 74 Nuchtere kalveren 7—10; 67 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.g! 5758 cent, zware varkens 5657 cent en vette va-ker.s 55—56 ct. per K.g. slachtgew. AMSTERDAM, 11 Jan. 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 81000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Jan. 1939. (Langendijker Groen ten veiling). 31000 K.g. Roode kool 2.90—5.10; 46000 K.G. Gele kool f, 1.50—4.60; 53000 K.G. D. witte kool 1.702.90; 35 K.G. Savoye kool 3.50; 15000 K.G. Uien 5.60—6.30, grove uien 5—5.20, drielingen 3.20—3.30, nep 5, stek 1.90—2.70; 850 K.G. Peen 4.80—4.90; 425 K.G. Bieten 1.60. DE EXPORT VAN EIEREN. In de week van 2 t/m 9 Januari 1939 zijn voor uitvoer goedgekeurd: Naar Duitsch land: 4.452.000 versche Holl. kipeieren en 430.200 versche Holl. eendeieren. Naar En geland: 14.579.040 versche Holl. kipeieren, 1.141.800 Koelhuiseieren, 131400 Geconser veerde kipeieren en 1.125.180 versche HolL eendeieren. Naar andere landen: 760960 ver sche Holl. kipeieren. Totaal-aanvoer 22.620.580 stuks eieren. NOORDSCHARWOUDE, 11 Jan. 1939. (Noordermarktbond). 13600 K.G. Roode kool 2.60—5; 46300 K.G. Gele kool 2.40 4.70; 94200 K.G. D. witte kool 1.60 3.10; 11900 K.G. Uien 5.605.70, grove uien 5.30—5.40, drielingen 3.30—3.40; 1700 K.G. Peen 3.703.80, kleine peen 1.40; 1900 K.G. Bieten 2.60. WARMENHUIZEN 10 Jan. 1939. 56200 K G. Roode kool 2.60—5.56; 15900 K.G. Gele kool 2.50—4.40; 34000 K.G. D. witte kool 2.70—3.30; 775 K.G. Uien: drielin gen 3.30, uien 6 en grove uien 5.50. De Heer en Mevrouw KROM—GRONDSMA geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter Alkmaar, 11 Jan. 1939. Prins Bernhardlaan 2. Inplaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte onzer dochter INA. Chr. WIEDIJK. M. C. WIEDIJK—RINGERS. Alkmaar, 10 Jan. 1939. Kanaalkade 44. Na voorzien te zijn van de laatste H. Sacr. der Kerk ontsliep heden onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder AALTJE BEENDERS, Uit aller naam, D. BEENDERS. Alkmaar, 10 Jan. '39. Lindenlaan 85. De teraardebestelling zal plaats hebben vanuit het St. Elisabeth Ziekenhuis, op de R. K. Begraafplaats, op Vrijdag 18 Jan. a.s. om 11 uur.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3