opmeer limmen egmond binnen broek op langendij* Verwachting. Buiten!and8ch weèroverzicht. Woningbouw. UITGEEST HENSBROEK 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. EEN JUBILEUM. Gister vierde de heer E. v. Donkelaar, machinist bij de Nederlandsche spoorwegen zijn 25-jarig ambtsjubileum en werd hij te zijnen huize gehuldigd. Aanwezig waren de heer Jonge en velen van het personeel. Namens de directie sprak de heer Jonge, die onder hartelijke woorden een oor konde en een enveloppe met inhoud over handigde. t Namens het depot Alkmaar sprak de heer H. G. Vos. Spreker bracht onder harte lijke woorden den aangenamen omgang naar voren en wees op de vriendschap van den jubilaris tegenover zijn kameraden. Spr. bood den jubilaris een pendule met oorkonde aan. Aan mevr. Donkelaar werd namens het personeel een mand bloemen aangeboden. Zeer onder den indruk bedankte de jubi laris mede namens zijn echtgenoote. Hij hoopte onder zoo'n vriendschap de jaren die hem nog resten te kunnen voortgaan. Men bleef tenslotte nog eenigen tijd ge zellig bijeen. De jubilaris bracht den dag verder in den familiekring door en mocht nog vele bloemen en gelukwenschen in ontvangst nemen. t DE A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZING. Wanneer de voorteekenen niet bedriegen dan bestaat er veel kans, dat de a.s. ge meenteraadsverkiezing groote verrassingen brengt. Het staat wel vast, dat de samen stelling van den raad een geheel andere zal worden. Vooral de S.D.A.P.-fractie zal een geheel andere worden. Onze veronderstelling, dat het geschil met den wethouder Bonsema nog vóór de verkiezingen zou worden op gelost, omdat wij verwachtten, dat men tot het inzicht zou komen, dat hij als wethou der zich een man van groote verdienste voor de stad heeft getoond, is niet juist ge bleken. Naar wy vernemen komt het afdeelings- bestuur in de Donderdag a.s. te houden ledenvergadering met het voorstel de can- didatenlijst als volgt samen te stellen: 1. W. v. d. Vall, 2. C. Couwenhoven, 3. M. Coerts, 4. P. Dekker, 5. mevr. Koot en 6. H. Habicht. De heer H. van Drunen, die zich met de door den heer v. d. Vall aangenomen hou ding tegenover het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf, hetwelk deze aan de Provincie wil overdragen, niet heeft kunnen vereeni gen, stelt zich niet meer verkiesbaar, terwijl mej. Nierop, om gezondheidsredenen, geen deel meer van den nieuwen raad wenscht uit te maken. Voor de afdeeling, die ook steeds op het behoud van het G.E.B. heeft prijs gesteld, is het wel een hard gelag met een lijst te moeten uitkomen, waarop een tegenstander van dit stadsbelang als no. één voorkomt. Dat dit bevorderlijk zal zijn om de 2800 kiezers, niet aangesloten bij de S.D.A.P., die tot nog toe deze lijst stemden, te bewe gen dit ook thans te doen, betwijfelen wij in hooge mate. Voorts vernemen wij, dat in Alkmaar een afdeeling van de van de S.D.A.P. afge scheiden groep Paul Kiès tot stand is geko men, die reeds 70 leden telt, de volgende week met een eerste propagandavergade- ring naar voren treedt en voornemens is aan de verkiezingen deel te nemen. Bovendien kan verwacht worden, dat wethouder Bonsema op een lijst zal wor den geplaatst van een groep burgers, die los van de politieke partijen het Alkmaar- sche gemeentebelang op den voorgrond wil stellen. Zonder beding zal een derge lijke lijst een groote groep kiezers trekken, die tot nog toe op de S.D.A.P.-lijst stemden. Dat de S.D.A.P.-fractie dus versterkt in den raad zal terugkeeren, kan wel uitgeslo ten worden geacht. EEN AANRIJDING. Mej. J. V. uit Heerhugowaard, werd Donderdagmorgen nabij station Noord- scharwoude door een achterop komende vrachtauto van gebr. K. eveneens uit Heer hugowaard aangereden toen zij de richting Waarland wilde uit fietsen. Zy kwam te vallen en bekwam behalve een hoofdwonde een hersenschudding. Door den dokter van Oude Niedorp werd geneeskundige hulp verleend en de vrouw naar de woning van haar ouders in het Waarland vervoerd. De auto werd door de politie van Haren- karspel in beslag genomen. SABU OP DE KAASMARKT. Alkmaar telt onder zijn inwoners heel wat merkwaardige figuren, maar filmster ren zal men hier tevergeefs zoeken. Zoo nu en dan komt er eens een bekende held of heldin van het witte doek naar onze kaasmarkt kijken, maar dat is een uitzon dering en als zy komen dan is dat in den regel in den zomer. Hedenmorgen hebben wij bezoek gehad van een jeugdigen filmster, die op zijn tocht naar den afsluitdijk even in Alkmaar is uitgestapt om naar de kaasmarkt te kijken en zich vanzelfsprekend op ons bu reau even te laten interviewen. Het was de thans veel besproken Sabu, de olifantenboy, de hoofdfiguur van menige film, die op het oogenbiik in het brandpunt der belangstelling staat. Hy had dezer dagen ter gelegenheid van het 100-jarig thee-jubileum den feestely- ken intocht in Londen gehouden, waar een olifant beladen met theekisten door de straten gestapt is. Hij heeft gisteravond in Den Haag schaatsen gereden op de H.O.K. Y.-baan en daarbij blyk gegeven, dat hij zich ook op glad ijs behoorlijk weet te be wegen. En hedenmorgen is dan de 16-jarige voormalige olifanten-jongen van den ma- haradja van Mysore naar Alkmaar geko men, een kleine bruine knaap met pientere oogjes, gehuld in een stevige overjas, een jongen, die eigenlijk niemands aandacht zou trekken, ware het niet dat hij een helder- rooden doek als tulband om zijn zwarte haren had gewonden. Hij was niet alleen dat zijn filmhei den zelden hy had zijn Engelschen ma nager meegebracht, er was een fotograaf by zijn kleine lijfwacht en natuurlijk eenige autoriteiten van het Hollandsche filmbedrijf. Sabu zelf vond alles very interesting en na een kort bezoek aan de kaasmarkt is hij met zijn beschermheeren weer in de auto gestapt om naar den afsluitdijk te rijden, vanwaar men via Volendam weer naar de residentie terug dacht te keeren. BRAND IN EGMOND AAN ZEE. Bij den heer K. de Graaff in de Voor straat te Egmond aan Zee, brak Woens dagmiddag brand uit in een bovenkamer Toen men den brand ontdekte, lekten de vlammen reeds aan den schoorsteen en lahgs het plafond. Het gelukte den huis genooteh de kachel buiten te zetten en daarna de vlammen met 'n deken te doo ven, zoodat de brandweer niet behoefde op te treden. Er is vrij veel schade aange richt. JONGEN MET HANDKAR AANGEREDEN. En gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hedenmorgen ongeveer 10 uur duwde een 17-jarige zoon van den schilder Dek ker uit Limmen een handwagen over den Rijksstraatweg in de richting Heiloo. Hij werd onder de gemeente Heiloo ach terop gereden door de auto van den heer B. uit Heemstede, die zelf chauffeerde. Deze wilde uitwijken voor een vrachtauto, die van de andere zijde kwam. Hij remde, maar door de gladheid van den weg slipte de wa gen, die een slag in het rond draaide, kan telde en zwaar beschadigd werd. De heer B. kwam met den schrik vrij, maar het bleek dat zyn auto den handwagen geraakt had. De jongen was daardoor tegen den grond geslagen en had behalve een bloe dende lip een hersenschudding opgeloopen. Nadat den knaap door dokter van Driel de eerste hulp was verleend, is hij per zie kenauto van den heer Pouwels naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis in Alkmaar over gebracht. SCHAAP IN DE WEIDE GESLACHT. Men schrijft ons uit Wieringerwaard: Woensdagmorgen ontving de burge meester bericht, dat er aan den Noorddijk nabij Oudesluis een schaap was vermist, eigendom van den heer P. Slikker te Oude sluis. De schapen waren Maandag nog geteld. Dinsdag tegen den avond werd er één ver mist. De rijksveldwachter Samplonius en de gemeenteveldwachter zijn direct op on derzoek uitgegaan tot Woensdagnacht 12 uur. In een sloot aan den Noorddijk vonden ze een zak waarin de huid met den kop er aan verbonden. Het schaap is op vakkun dige wijze geslacht. Gebleken is dat er twee lammeren in zaten. Het onderzoek waarop nog niet vooruit- geloopen kan worden, wordt met kracht voortgezet. Men gelooft een spoor te heb ben gevonden. VROEG VOORJAAR. In het land van den heer Jb. Vethaak aan den Bovenweg te Oudorp liep deze week reeds een schaap met twee lamme ren. DRIEMAANDELIJKSCH RAPPORT VAN DE NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. 4de kwartaal 1938. Op geregelde tijden werden de markten bezocht en daar waar noodig was regelend opgetreden. De verblijfplaatsen van een ketting- en huishond werden verbeterd. Enkele paarden die vermoedelijk gewond waren, onderzocht. Een klacht werd ontvangen over het dooden door mishandeling van een hond. In samenwerking met de Alkmaarsche politie werd het cadaver opgegraven enter onderzoek aan een veearts gegeven. Nog werd een klacht ontvangen over een poging tot vergiftiging van een hond door middel van Parijs-groen. Dit is in handen gegeven aan de rijkspolitie te Oudorp. In verband met het geringe aantal plaat sen voor de paarden in den stal op het Woonwagenpark, werd, met het oog op de zeer strenge koude, een tweede stal ge huurd voor de overige dieren. Hiervoor werd ook extra voedsel verschaft. Dank zij de giften van vele stadgenooten konden deze dieren goed geholpen worden. Vele adviezen werden verstrekt aan de houders van huisdieren. 31 katten en 9 honden kregen een tehuis, 2 zieke dieren werden afgemaakt. JUBILEUM-FONDS VAN DEN ARMENRAAD. De secretaris van den Armenraad ver zoekt ons opname van het volgende: Op den eersten verjaardag van prinses Beatrix, 31 Januari a.s., hoopt het comité voor het jubileum-fonds van den Armen raad zyn inzameling te houden ten bate der algemeene armen (zy, die niet in aanmer king komen voor werkloozen- of crisis- steun) te Alkmaar en voor het werk van de Commissie tot leniging van bijzondere noo- den. Agenda Bioscopen. Bioscoop Harnjonie, 8 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Tusschen twee oceanen (rom.-sens.); hoofdrollen Joel McCrea, Bob Burns, Frances Dee. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Première (rom.); hoofdrollen Zarah Lean- der, Karl Mertell, Theo Lingen e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Wildzang (rom.); hoofdrollen Herbert Mars hall, Gail Patrick, Arthur Treacher e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 14 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Kracht en Vlugheid. Zondag 15 Januari. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren uitvoering gymn.vereen. Voorwaarts. Vooraf, met ingang van Dinsdag 17 Jan. a.s., zullen de leden van het comité de kan toren van banken en andere handelszaken bezoeken, teneinde deze in de gelegenheid te stellen voor bijzondere bedragen in te teekenen. Het comité vertrouwt op aller medewer king voor haar sympathieke doel te mogen rekenen. Leden van het Comité voor het jubileum fonds zijn: Mevr. M. Cohen Stuart—Wichers, pres., mevr. H. RingersVeen, mevr. A. Voort- huijsende Regt en de heeren S. E. Leuw, J. Schellinger, J. Teunissen, R. Visser en G. Figée, secr., Langestraat 87. Het Comité van aanbeveling bestaat uit: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, voorzitter, mevr. J. M. van KinschotDorhout Mees, mr. A. M. Ledeboer, mr. E. H. Hijmans, mr. G. C. B. van der Feen de Lille, G. van Slin gerland, deken E. P. Rengs, ds. J. H. W. Warners, ds. J. H. Klein Wassink, ds. F. Kuiper, ds. C. von Meyenfeldt, ds. S. van der Woude, A. de Wolf, mevr. ds. F. Rap- pold, mevr. D. Palearivan Nieuwkuyk, H. W. Frese, mr. M. Moens, M. J. Th. Vas Dias, C. F. D. Kohnert, Tj. N. Adema, N. P. Andriesma. föucQed&ike Stand ALKMAAR. GEBOREN: Neeltje, d. van Hendrik Kluft en A. van der Gulik. Albert, z. van Johannes Romp en A. van der Linde. Catharina W., d. van Hendrikus J. Hoogland en J. C. Hoog land. Egberta G. d. van Gradus Gemmink en E. H. Brink. Antoinette M., d. van Gerrit Kooij en G. van der Linden. ONDERTROUWD: Aldert Smit en Clasina de Rooij. Nico- laas Ramakers en Sara B. M. Baars. Angelo Lenarduzzi en Maria H. Eichelsheim. Carel Schmidt en Margaretha van Wan- rooij. Gustaaf A. Josée en Maria J. Heesbeen. OVERLEDEN: Cornelis Kaal, gehuwd met M. Zwakman, 62 jaar. Henriëtte van Kesteren 14 jaar. ALS EEN MAGNEET Gedreven door het verlangen steeds direct op de hoogte te zijn van het nieuws, grijpt ieder mensch eiken dag weer naar „zijn" krant. Het vocabulaire en de gedachten van ons volk worden voortdurend verrijkt en bezig gehouden door woorden en ideeën, die het uit de krant put. Als een magneet verzamelt de krant iederen dag een publiek, dat naar informatie zoektniet alleen in de redactioneele kolommen, maar ook in de advertenties. Daarom hoort reclame logischerwijs in de krant thuis, daar waar ze ook 'nieuws is. Advertenties die met deze weten schap zijn ontworpen, brengen altoos succes. JUxwmciaal 1lieuws 25 Jaren „Aurora". Den eersten Februari a.s. zal het den dag zijn, waarop de coöp. zuivelfabriek „Auro ra" te Opmeer voor 25 jaren in werking werd gesteld, nadat de oprichting 28 Mei 1913 had plaats gevonden met een twintig tal leden, wat gedurende het eerste boekjaar der fabriek 1914-T5 reeds was gestegen tot 66 leden met een gezamenliiken aanvoer ge durende dit jaar van 3.000.000K.G. melk. Momenteel bezit de fabriek 450 leden en wordt er jaarlijks 23.000.000 K.G. melk ver werkt. Begon men met vijf man personeel, thans vinden hier 80 menschen hun bestaan. Het valt dan ook te begrijpen, dat het fa brieksgebouw in den loop der jaren zoowel in- als uitwendig radicale veranderingen heeft ondergaan. We noemen hier o.m. de uitbreiding der capaciteit tot 1100 koeien, waartoe het plan in 1915 werd aangenomen; in 1916 werd dit zelfs opgevoerd tot 2500 koeien. In 1919 werd de fabriek geëlectrifi- ceerd. In 1921 kwam men tot het bykoopen van arbeiderswoningen. En in 1929 is voor den verbouw, we kunnen wel zeggen nieuw bouw, der fabriek het geheele gebouw aan den grond geweest, terwijl de mogelijkheid van verwerken toch tot een aantal van ruim 20.000.000 K.G. was gestegen. De snel voort geschreden techniek, die ook op zuivelgebied van zich had laten spreken, had deze bizon- dere verbouwing echter mede mogelijk ge maakt: rationalisatie! Een bijna algeheel vernieuwde fabrieksinventaris! Verschillende kleinere fabrieken zijn in Weec&ecLM tot Voor het geheele land: Geen neerslag van beteekenis, wisselende bewolking, weinig verandering in temperatuur, matige zwakke wind uit zuidelijke richtingen. Het centrum van de depressie verandert weinig van plaats. Het ligt nog over de Noordzee. De hooge druk in het oosten wykt steeds verder terug, terwijl het gebied van hooge luchtdruk over IJsland en Groenland geheel verdwenen is, onder invloed van een depressie, welke uit de Poolzee naderbi kwam. Op den oceaan liggen verschillende depressies. Een er van ligt voor de kust van Portugal. De westelijke winden zijn nu over geheel west-Europa doorgedrongen. Zij brengen vrij koud weer, doch, afgezien van een klein gebied met lichte vorst in het Rhonedal was de temperatuur hedenmorgen overal boven het vriespunt. In oost-Europa en in Scandinavië en voorts op IJsland houdt de vorst nog aan. In noord-Scan- dinavië en Finland vriest het nog zeer streng. Het weer in west-Europa is in het algemeen zwaar bewolkt met plaatselijke regenbuien. De temperatuur was heden morgen vrijwel overal tusschen 0 en graden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.38 tot 7.36 uur licht op. dezen tijd door Aurora opgenomen. We noemen in 1927 de kaasfabriek de Gouw, in *28 Hensbroek, '31 Langereis, van welke laatste fabriek de leden uit het gebied van Aurora overgingen op Aurora, '36 Midwoud. Was oorspronkelijk Aurora een kaas- en boterfabriek, zij is met haar tijd meegegaan en bereidt al sinds verschillende jaren alle voorkomende fleschproducten. Ook melkpoeder is een product van Au rora. Met het oog op de melkpoederbereiding werd in '37 de trambaan naast de fabriek (opgeheven tram HoornSchagen) aange kocht, waarlangs in '38 een .melkinrichting en melkpoederbereidingslokalen en -opslag plaatsen werden opgetrokken. Op de kwaliteit der melk heeft Aurora steeds de vinger gelegd. En zoo is Aurora dan een van onze groot ste zuivelfabrieken, up tot date ingericht, omvattende de gemeenten Opmeer-Span broek, Hoogwoud, Winkel, Oude- en Nieuwe Niedorp, Sijbecarspel, Benningbroek, Wog- num, Midwoud, Obdam, Hensbroek, Heer hugowaard en Berkhout, in het bezit van 10 auto's en motorboot. Met een aantal leden van 450 met 6000 koeien, waaronder bijna 200 geheel t.b.c. vrije stallen. Over het afgeloopen jaar bedroeg de kaas productie der fabriek 13/4 millioen K.G. en de gemiddelde boterproductie 1000 K.G. per dag. De boter vindt haar afzetgebied in het binnenland, terwijl de kaas en het melkpoe der worden geëxporteerd. Natuurlijk is het binnenland ook eenigermate voor deze pro ducten afzetgebied. De tegenwoordige directeur, de heer J. Veldstra, is sinds 19Ö0 als zoodanig aan de fabriek verbonden en mag zeker wel de auctor intellectualis genoemd worden, zonder natuurlijk den heer A. Dijkstra, die vanaf de oprichting tot Mei 1920 als directeur reeds een hoeveelheid te verwerken melk had bereikt van 5.000.000 K.G. per jaar, te kort te willen doen. De heer A. Donker was de initiatiefnemer tot oprichting der fabriek. Men heeft de verdiensten van den heer Donker tot uit drukking gebracht door hem te benoemen als lid van verdienste. Onder het personeel zijn verschillende oud-gedienden, waaronder sommigen bijna de geheele kwart eeuw hebben „meege- loopen". De heer Tj. Koelemey, thans chauf feur, trad voor 1914 als jongmaatje in dienst van de fabriek; de tegenwoordige chef van het pakhuis, de heer Aguma, zette Mei 1914 bij Aurora voet aan boord; ook de heer Vis ser, de boekhouder, heeft reeds bijna vanaf de in werkingstelling der fabriek hier dienst gedaan, alsmede de machinist. Onderling veefonds. De jaarvergadering van het Onderl. veefonds Limmen werd door den voorzit ter, den heer C. Pepping, geopend met een overzicht over het afgeloopen jaar. Al M toestand voor den veehouder niet ïooskleung, doch het afgeloopen jaar was een hoogst ongunstig jaar. De vreeselyke ziekte, het mond- en klauw! zeer, is oorzaak dat de toestand van het fonds, zoo niet zorgelijk, dan toch is h^aant3!11!' Alt het jaarverslaS blijkt dat a"7 J (deelnemers) 45 is met nnn tV8I' f verzekerde som is ruim 66.000. In den loop van het jaar zijn 19 stuks vee overleden, welke, behoudens uitzonderingen, door het fonds zijn ont- wKrie wasTS 3?, fM dit 60) L' i t (V°ng Jaal' 1936 was ij/ P 1 Jar>uari 1939 was het aantal deelnemers 51 met 565 stuks ve» verzekerde waarde pl.m. 83.500 Een woord van dank werd gebracht aan het Shaldu° 4 3h' l* voorz'1 ter^directeur werd herkozen dc heer C. Pepping en tot™£ respondent de heer J. AL Hierna deelde de voorzitter mede, dat de eerste visite van den veearts a 2.50, welke voor rekening vin het fonds was, te kostbaar is geworden. Onder bepaalde voorwaarden k^n alsnog een vergoeding plaats hebben. Bij de rondvraag kwam naar voren de aankoop van vee met een verouderde kwaal en reageerende koeien (t.b.c.-dleren). Het antwoord was dat dieren me. een ver- ouderde kwaal (mits te goeder trouw) alsnog na 6 weken kunnen vergoed wor den. Voor reageerende koeien kan het fonds geen xisico aanvaarden. Dit zou de ondergang van het fonds kunnen zyn. Aan directeur en commissarissen kan (zoo S"n da k» het toelaat) «e„ hoogde gratificatie van 10 worden ver leend. Het bestuur van de Woningbouwvereen. is van meening, dat er in deze gemeente een tekort bestaat aan arbeiderswoningen. Daarom besloot het in zyn laatste vergade ring aan B. en W. te adviseeren zoowel te Egmondbinnen als aan den Hoef een viertal goedkoope woningen te doen bouwen, als ten minste het particulier initiatief niet in deze behoefte voorziet. Muziekvereeniging. De fanfare Eensgezindheid besloot zich te laten inschrijven voor het op Hemel vaartsdag te Soestdyk te houden nationaal concours en daar uit te komen in de eere- afdeeling. Aan deze reis zal een uitstapje naar Utrecht verbonden worden. Propaganda-avond voor Staats- pensionneering. Woensdag hield de afdeeling Uitgeest van bovengenoemden bond een propaganda- avond in de groote zaal van hotel „De Ooievaar". De zaal was maar matig bezet, toen de heer W. Twisk in zyn kwaliteit als voorzitter der afdeeling het welkomstwoord sprak. Allereerst volgde het optreden van den accordeon-virtuoos Meijer Kapper. Met een Czardas van Monti en een Potpourri van Russische volksliederen opende hy het pro gramma op uitstekende wijze. Vervolgens kwam het optreden van Alex Wins als humoristisch-goochelaar, wat zeer in den smaak viel. Zijn goocheltoeren werden op een waarlijk verbluffende wijze uitgevoerd. Met een vertooning van het propaganda- poppenspel voor Staatspensioen, ten too- neele gebracht door Lotte en Alex Wing, werd het optreden voor de pauze besloten. Hierna was het woord aan onzen oud plaatsgenoot den heer D. Buijs uit Leiden, die in een korte rede op de noodzakelijkheid van Staatspensioen wees. Na de pauze was wederom het optreden van den accordeon-virtuoos Hamel en het echtpaar Wins aan de orde. Na een verlo ting kwam het sluitingswoord van den voor zitter. Vergadering N. T. B. De algemeene vergadering van de afd. Hensbroek van den N. T. B. op Donderdag werd Donderdagavond gehouden in café- ManteL De waarnemende voorzitter, de heer J. Volkers, heette de opgekomenen hartelijk welkom. Daarna volgde bespreking der statuten en vaststelling van een huishoudelijk regle ment. Na langdurige besprekingen besloot men de contributie op de eerstvolgende bonds vergadering in bespreking te brengen. Verder werd het huishoudelijk reglement goedgekeurd. Na stemming werd het bestuur als volgt samengesteld: J. Volkers, C. Dekker, D. Groot, Jo Langereis en W. Leegwater. De functies zullen onderling worden verdeeld. Van den Ned. Tuindersbond is ingekomen de beschrijvingsbrief van de algemeene bondsvergadering, die in Alkmaar zal wor den gehouden. Naar deze vergadering wer den afgevaardigd voor het bestuur Jo Langereis, plaatsvervanger J. Volkers, voor de leden D. Aai Pz., plaatsvervanger D. Aai Kz. Bij de behandeling van den be schrijvingsbrief der algemeene vergadering. Men was algemeen voor aanvulling van den productiesteun. Het punt steun op witlof en spruiten lokte een langdurige bespreking uit. Daar allen van de billijkheid hiervan overtuigd waren, besloot de vergadering dit punt naar voren te brengen. De heer Langereis zeide, dat hij hoopte, dat de leden begrijpen, dat er voor ver betering van het lot der tuinders strijd 6e' voerd moet worden. De heer C. Bas vroeg of de vorstschade nog in bespreking kan worden gebracht op de algemeene vergade ring. Geantwoord werd, dat dit wel onder be drijfsrisico gerekend zal worden. Verder dankte de heer Volkers voor de aangename en vlotte besprekingen. Het bestuur is thans ah volgt samengesteld: Voorzitter J. Volkers, vice-voorzitter D. Groot, secretaris C. Dek ker, penningmeester W. J. Leegwater en J- Langereis, bestuurslid. Steun aan kleine tuinders* De steun aan kleine tuinders behooren- de tot de B-groep wordt in het vervolg voor een groot gedeelte in natura uitge" keeid. Zij die een theoretische inkom®" hebben van 45 krijgen 80 pet. in ge^' van 56 50 pet. in geld en die van 6—7 20 pet. in geld. De brandstof!®"' bon is hiervan uitgesloten en blijft in uitgekeerd. De tuinders boven 66 jaar zul' len ales in natura krijgen. Naar wy vernemen, is ook bij het ge' meentebestuur van Broek op Langenduk bericht ontvangen, dat de steun aan de kleine tuinders met 0.45 per week vet" hoogd kan worden.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2