ROOK TRiüMPH 1 CENT VIRGINIA Agenda 100% WAARDE 'N TRIOMF VAN SMAAK DE VRIES Jkorinciaal 7lieuws EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. DIE thee doet je goed! NIEUWE NIEDORP NOORDSOHARWOUDE HEERHUGOWAARD ZUID5CHARWOUDE SCHOORL UITGEEST Prijs 10.25 - Bureau Alkm. Courant. H.V. Boek- en Handelsdrukkerij K/I Herm. Cosler t Zn. 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. EEN JUBILEUM OP DE KAASMARKT. Gistermiddag na afloop van de kaas markt, werd de heer A. A. Keijzer, door den heer W. Voorthuysen, directeur van het marktwezen, gehuldigd in verband met het feit dat de heer Keijzer 25 jaar in dienst van de Waag was. Begonnen als schrijver en opgeklommen tot Waagmees- ter, heeft de jubilaris, aldus de directeur, zich doen kennen als een rustig en beza digd man, die, ook als in het seizoen een massa vreemdelingen in de Waag kwamen, ongestoord zijn gang ging. Niet alleen als een alleszins bekwaam en secuur Waagmeester, doch ook als mensch heeft de heer Keijzer groote verdiénsten De heer Voorthuysen overhandigde hem een schrijven van het gemeentebestuur benevens een bloemenmand en een kistje sigaren en sprak de hoop uit, dat de heer Keijzer in de komende jaren met lust en ijver zijn werk zou blijven Verrichten. De heer J. Wagenaar, president-Waag meester, huldigde den jubilaris met woor den van vriendschap, waarbij hij getuigde van diens groote accuratesse, tot hem gerichte woorden, waarna zijn colle- hem gerichte woorden, waarna zijn colle ga's en alle kaasdragers hem gelukwensch ten. POLITIE-NIEUWS. Door de politie is gistermorgen in déze gemeente een persoon aangehouden die in het Algemeen Politieblad stond ge signaleerd tot het ondergaan van enkele dagen hechtendsstraf. Hij is naar het Huis van bewaring alhier overgebracht. Door een bewoner van de Rembrandt- straat is gisteravond een jonge bruine hond aan het bureau van politie gebracht, die aldaar liep te zwerven. Het dier is 38 c.M, hoog. De eigenaar of liefhebber gelieve zich aan het bureau te vervoegen. DOOR KOLENDAMPVERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN. Donderdagavond heeft de heer de Vr. melkboer te Oudkarspel, een vreeselijke ontdekking gedaan. Toen hij bij de 77-jarige mevr. de wed. S. kwam te venten, kreeg hy geen gehoor. De heer de Vr., die ver moedde, dat er iets niet in den haak was, ging de woning binnen. Toen hij de kamer deur open deed, kwam hem een rookwolk tegemoet. De schoorsteen en de vloer ach ter de kachel stonden in brand. Bij nader onderzoek bleek, dat de oude vrouw in bed lag. Geneeskundige hulp werd spoedig gehaald. Dr. de Wit kon slechts den dood constateeren. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door gloeiende briketten die in een test ach ter de kachel stonden. INBRAKEN IN CASTRICUM. Hedennacht hebben in Castricum inbrekers op vijf verschillende plaatsen getracht hun slag te slaan. Bij den heer C. Stolk op den Straatweg werd de huisdeur opengebroken, waar door men toegang tot de woning verkreeg. De buit bestond uit een briefje van 10 en een gouden horloge. De bewoners heb ben niets gemerkt. Daarna werd een bezoek gebracht aan hotel Bakker. De hotelhouder meende, dat er late gasten binnenkwamen en riep: „is er volk?" Hierdoor verschrikt maakten de Onze vakkennis loopt over duizenden installaties en wordt nog dagelijks grooter. Centrale Verwarming Alkmaar Tel. 3045 2 lijnen. Rotterdam Tel. 44504 De onrust in Biipna. - De onrust, die in Birma geheerscht heeft sedert de campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid eenige weken geleden begon, heeft zich gisteren uitgebreid tot de regeeringswerf, waar de arbeiders in staking gingen. Een algemeene staking op de werf dreigt thans. Op zijn minst zyn er nu 5000 stakers in de stad, die het verzamelpunt wordt voor deelnemers aan hongeroptochten. ontevreden landarbei ders en autobuschauffeurs. De Tegeering streeft er thans naar de oproerige elementen te isoleeren en een massastaking te voor komen. Er zijn reeds 39 arrestaties verricht. Hij liep over de Nlagara. - Op 83-jari- gen leeftijd is te Galt (Ontario) overleden Charles Cromwell, die 64 jaar geleden ih beide richtingen over den Niagara-waterval heeft geloopen op een koord, dat honderd voet boven het kokende water was gespan nen. Ten aanschouwe van duizenden per sonen levede hij het bewijs, dat hij de Nia- gara even goed kon oversteken als zijn voor ganger Blondin, en in een half uur liep hij van de Canadeesche zijde naar den oever der Vereenigde Staten en terug. Prins Waldemar overleden. - Om kwart voor negen vanochtend is prins Waldemar op 79-jarigen leeftijd te Kopenhagen over leden. Hij was een oom van Christiaan X van Denemarken en IJsland en een oud-oom van George VI van Groot-Britannië. inbrekers dat ze weg kwamen. Vervolgens bezochten de ongenoode gasten de woning van den heer G. de Nijs, waar Zij zooveel rumoer maakten, dat zij het werk niet durfden voortzetten. Thans kwam de timmerfabriek van den heer J. Hopman aan de beurt, waar een stijl uit het raam kozijn geboord werd. De zoon des huizes werd wakker en waarschuwde zijn vader, waarna de inbrekers de vlucht namen. De vader belde dadelijk de politie op, die spoedig ter plaatse was. De inbrekers hadden inmiddels de woning van den heer Portegijs voor hun duister bedrijf uitgekozen, maar maakten ook hier zooveel lawaai, dat zij van de verdere uitvoering van hun plannen afzagen. Al deze inbraakpogingen werden gecon stateerd tusschen hedennacht 2 uur en hedenmorgen kwart over vijf. De politie stelt een ernstig onderzoek in. GESLAAGD. De heer Joh. R. Bos, alhier, slaagde voor het examen boekhouden, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen. Onze oud-stadgenoot, de heer N. E. Wen nink, thans te Bakkum, is geslaagd voor het examen voor Duitsche handelscorres pondentie van de Federatie (vdor Mercu rius-diploma), alsmede voor het examen der Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen. BALDADIGHEID IN OUDE NIEDORP. Men schrijft ons uit Oude Niedorp: Moesten wij reeds eenige malen getul gen van baldadigheid van de jeugd in deze gemeente, ook thans heeft zich te 't Veld iets dergelijks voorgedaan. De banden van drie rijwielen die op het erf stonden van den heer J. J. Bijwaard, werden 's avonds op een vijftiental plaatsen doorstoken. Een kop van een rijwiel lantaarn werd ontvreemd; van een andere fiets werden de draden van de electrische lamp Stukgetrokken, terwijl een fiets bij den heer Pepping aan de Weel werd weg gehaald en verder in de sloot voor het huis van den burgemeester neergeworpen, waar zjj den anderen morgen werd gevonden. Het lijdt geen twijfel dat de politie zeer actief is om in deze onplezierige gebeurte nissen eenig licht te brengen. De baldadig heid neemt zeer ernstige vormen aan en geen middel dient onbeproefd gelaten om deze te beperken. DE CHEESE BOYS. De bekende Alkmaarsche band „The Cheè'se Boys" zullen vanaf morgen in het Centrum-hotel aan de Kraanbuurt Zondags de dansmuziek verzorgen en een nieuw programma ten gehoore brengen. De dansvloer in de intieme danszaal van het hotel Centrum bestaat uit een fijne parketvloer, zoodat men er zich lustig en gemakkelijk zal kunnen zweeven. DE DE PRACTISCHE TOEPASSING VAN VESTIGINGSWET. Namens het bestuur van de afdeeling Alk maar van de Vereeniging tot bevordering van de Vakopleiding voor handwerkslieden in Nederland zdl Woensdag a.s. des avonds te 8 uur de heer dis. H. W. C. Tupker, se cretaris van den Kon. Ned. Middenstands bond, in de Harmonie een rede houden over „De practische toepassing van de vesti gingswet in het kleinbedrijf met betrek king tot de vakopleiding", EEN LEZING OVER HET JODENDOM. Men schrijft ons: De tragische gebeurtenissen van de laatste maanden hebben de aandacht voor het Joodsche volk in onze samenleving veel grooter gemaakt, dan zij voor dien was. Het zou echter kunnen zijn, dat men door alle belangstelling voor de problemen van de Joodsche vluchtelingen en de mogelijkheden en moeilijkheden voor Joodsche kolonisatie in Palestina en eldërs in de wereld, niet meer voldoende dacht aan de groote beteeke nis van het Jodendom voor het geestelijk leven van de geheele wereld. De godsdienst van het Christendom is zonder den achter grond van het Jodendom geheel ondenk baar. De geheele Christenheid leeft mee van het geestelijk erfgoed van Israël. Op deze godsdienstige beteekenis van het Jodendom hoopt ds. Kuiper, doopsgezind predikant alhier, te wijzen in een lezing, die hy hoopt te houden in de kerk aan den Koningsweg op Dinsdagavond a.s. om kwart over acht. De toegang is vrij voor allen, die in dit onderwerp belang stellen. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonder heden. TWEE BELANGRIJKE AVONDEN 'T GULDEN VLIES. IN Onder impressariaat van Ernst Krauss wordt, zooals ook elders in dit blad blijkt, Woensdag 18 Januari, 8.15 uur, weer eens een bijzondere voorstelling georganiseerd. Het mag wel bekend verondersteld worden dat de heer Krauss steeds iets goeds brengt. Woensdagavond treedt een voor Alkmaar totaal onbekend ballet op. „Rina Nikova's Yemeniten". Na door de geheele wereld gezworven te hebben en overal voorstellingen gegeven te hebben, zijn deze Yemen, die in Palesti na wonen, in Holland gekomen. Hun programma, waarmede zij overal groote successen hebben geoogst, bestaat uit zang, dans en muziek. Zij treden op in schitterende costumee. In Alkmaar bestaat, blykens het bezoek aan het Ivonne Georgi Ballet, voor deze kunstuitingen groote be langstelling. La Tribune de la Danse schrijft over de voorstelling in Parys o.m.:iets nieuws aan poezie, charme en kleurde costumes zijn varieerend, rijk en talrijk. De muziek en zang zijn rhythmisch en mooi. Le Matin, Antwerpen, zingend bal let, van een zeer aparte charme met een waarlijk muzikale bekoring, intense leven digheid en ondefinieerbare charme. Een belangrijke avond, onder auspiciën van het secretariaat van de Wiener San- gerknaben, vindt plaats op Zondag 22 ja nuari a.s., des avonds ten 8.15 uur, in het Gulden Vlies. Dan komen hier de zoo ge liefde Wiener Sangerknaben. Telkens von den deze jeugdige zangers hier een uitver kochte zaal, telkens kende het enthousias me geen grenzen. Steeds raakte de gansche zaal onder de bekoring van hun superieure zangkunst. Nu komen zij met een geheel nieuw programma, waaronder het ontroe rende „Stille Nacht, Heilige Nacht" en het zoo geliefde „Schlafé mein Prihchen". Ook wordt dezen avond een aardige opera in fraaie costumes ten tooneele gebracht. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 15 Januari is de apotheek van Mevrouw SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. EEN HOND VERWILDERT. Men schrijft ons uit Heer-Hugówaard: Vijf jaar lang had het dier trouw huis en erf van zijn eigenaar, den heer T. in het Noordeind, beschermd. De baas hield van hem, zooals men van een hond kan houden Nimmer had het dier neigingen vertoond om te gaan zwerven, tot nu ongeveer eèn dag of tien geleden hem de kolder in den kop scheen geschoten te zijn en hij er van door ging. Hij werd het type van den ech ten zwerfhond, die zich wel laat benade ren, doch er heilig voor oppast zich te laten grijpen. Alle pogingen in deze richting wa ren tevergeefs. Het scheen, dat alle instinc ten van het oorspronkelijke wilde ras, die gedurende vele geslachten onderdrukt wa ren geweest, zich deden gelden. Hij zwierf door de weiden van déi polder, hij zwierf langs de wegen, nu eens werd hij in Hu gowaard waargenomen, dan weer in den Veenhuizerpolder of in de Berkmeer. Tot zijn baas, gelezen hebbende van de ver woestingen, die honden den laatsten tijd onder de schapen hebben aangericht, be^ vreesd dat ook zijn hond hiertoe mocht vervallen, den gemeenteveldwachter in den arm nam en dezen verzocht het beest af te maken. Vrijdagmorgen kwam bericht binnen, dat men het dier in de nabijheid van de z.g. Trompebrug in de Berkmeer had gezien Per auto werd derwaarts getogen en inder daad herkende de heer T. zijn hond. Men besloot korte metten te maken, dóch een van betrekkelijk dichtbij afgevuurd schot miste. Dwars door de Berkmeer vloog het dier thans den Veenhuizerpolder in en kwam tenslotte aan den Veenhuizer Mid denweg terecht. Pogingen om het daar te benaderen mislukten echter en men dreef hem naar den Middenweg, terwijl de heer T. en de veldwachter zich langs den Don- kereweg in de aüto naar de behuizing van den heer Botman begaven. Inderdaad ge lukte het daar het beest in een cirkel van drijvers te krijgen. Een schot klonk. Ge troffen tuimelde het dier over den kop, sprong op, nogmaals klonk een schot. Een derde schot maakte voor goed een einde aan de drijfjacht, die vele menschen uit de omgeving op de been had gebracht. Exploitatie van een ijsbaan. Bij het gemeentebestuur is van Ged. Staten ingekomen de goedkeuring om aan de vereeniging Ijs- en Volksvermaak des winters een gedeelte van de gemeente boerderij te verpachten tot exploitatie van een ijsbaan. Crisissteun. In deze gemeente zullen over het jaar 1939 gesteund wórden ingevolge de steun* egeling voor kleine boeren 29 boeren en ingevolge de regeling voor de kleine tuin ders 11 tuinders, wat zeker tegenover an- derè gemeenten hoog genoemd moet wor den. De gesteunden zijn zeer ingenomen met deze regeling. Boerinnen- en plattelandsvrouwen. De vereeniging van boerinnen- en andere plattelandsvrouwen opende haar bijeenkomst in het nieuwe jaar met een Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Tusschen twee oceanen (rom.-sens.); hoofdrollen Joel McCrea, Bob Burns, Frances Dee. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uür af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Première (rom.); hoofdrollen Zarah Lean- der, Karl Mertell, Theo Lingen e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Wildzang (rom.); hoofdrollen Herbert Mars hall, Gail Patrick, Arthur Treacher e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 14 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Kracht en Vlugheid. Zondag 15 Januari. In Centrum-hotel nieuw programma van de Alkm. Cheese Boys. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren uitvoering gymn.vereen. Voorwaarts. Maandag 16 Januari. 8 uur, dancing Harmbnié, rede Zwertbroek voor de vereen. Bellamy. Dinsdag 17 Januari. 8.15 uur, doöpsgez. kerk, lezing ds. Kuiper over de godsdienstige beteekenis van het jodendom. bespreking over de zoutindustrie te Boekelo. Als spreekster trad op mej. Dijksterhuis uit Groningen die op vlotte wijze de zoutlagen en de ontginning daarvan schetste. Verder de wijze van bereiding en de verpakking der diverse zout-artikelen. Met warmte bepleitte spr. bij de huisvrouwen deze zuiver Nederlandsche producten te gebruiken. Tot slot werd nog het natuurbad Boekelo besproken en spr. adviseerde de aanwezige dames eens een excursie te maken naar Boekelo. De voorzitstter dankte mej. Dijksterhuis voor den leerzamen avond. Namens het comité van de winterhulp werden nog enkele mededeelingen gedaan omtrent de resultaten van de werkzaam heden. besluit tot het aangaan van een kasgeld- leening ten bedrage van 8000 tegen een rentepercentage van ten hoogste 1 Bevolking per 1 Jftnuari 19». Werkelijke bevolking op 1 Januari 1938 1037 m„ 1015 vr., samen 2052. Vermeerdering door geboorten geduren de het jaar 1938 (ook elders geborenen) 23 m en 2j. vr., samen 44. Door vestiging in de'gemeente 59 m. en 60 vr, samen 119. Vermindering door overlijden geduren de het jaar 1938 (ook elders overledenen) 7 m en 7 vr., samen 14. Door vertrek uit de gemeente 74 m. en 80 vr., samen 154. Verschil tusschen de geheele vermeer dering en de geheele vermindering -f- j. m 6 vr., samen 5. Totaal der bevolking per 1 Jan. 1939: 1038 m., 1009 vr., Totaal 2047. 't Was met een hartelijk woord dat öe voorzitter, de heer A. Kooy, de 25e jaarver vergadering van de afdeeling Waard van den Bond vo neering opsndG. In het jaarverslag werden de verschil lende werkzaamheden opgesomd en daar uit bleek dat het ledental stationnair was geDeeVrekening van den penningmeester gaf aan ontvangsten een bedrag Van 155.23 en uitgaven 116.90, met een saldo van 38.33. Het saldo van het vorige jaar was 33.73 dus is er een vooruitgang van 4.60 Aftredend was de heer Jb. Goudsblom, die met algemeene stemmen als bestuurs lid herkozen werd. Hierna was aan de orde de bespreking van den propaganda-avond. Deze zal ge houden worden in Februari en door het 25- jarig bestaan der afdeeling een eenigszins feestelijk karakter hebben. De propagöndaclub van St. Maarten heeft zich bereid verklaard hier op te treden met het propagandastuk „Vreugdevuur". Tevens zullen er nog andere feestelijk heden aan verbonden worden. Heerhugo- Staatspensio- Propaganda-avond. In de zaal van den heer P. Kramer werd door de fderatie van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Zuivel- en Tuinbouwbedrijf een propaganda- avond gehouden, welke uitstekend bezocht was. De heer H. Buwalda, voorzitter van de federatie Alkmaar, opende de bijeenkomst met een korte openingsrede, waarna voor het voetlicht trad het Amsterdamsch Caba ret-gezelschap onder leiding van den heer Preseer. Opgevoerd werd de revue van Otto Webing, „Eerst zaaien, dan maaien", een revue, welke uitstekend door de mede werkenden werd verzorgd en bij de aan wezigen zeer in den smaak viel. Jac. Pressen en zijn gezelschau oogstten dan ook eer. welverdiend applaus. Het propagandistisch woord werd uitge sproken door den heer H. van Wielen, hoofdbestuurder van den Bond, die in een gedocumenteerde rede het nut van de or ganisatie bewees en de hoop uitsprak, dat men door de organisatie in de toekomst in staat moge zijn, voor de landarbeiders een betere levensvoorwaarden te bedingen. Ook de regeeringspolitiek werd besproken, waarbij hij o.m. het plan Westhof aan een bespreking onderwierp en de houding hier tegenover vergeleek met die welke t. a. v. het Plan van den Arbeid werd aangenomen. De voorzitter sloot deze uitstekend ge slaagde propaganda-avond, met de opwek king zich bij de organisatie aan te sluiten. Vergadering van de vereeniging van polders en oningepolderde landen onder SchoorI en Petten. Vrijdagmorgen vergaderde het alee- meen bestuur van de vereeniging van polders en oningepolderde lander ohdef ™?,ï£.lnhelca'éV8"toh- Zeil- en Watersportvereniging Uitgeest. Donderdagavond hield de heer J. G. Kuy't voor bovengenoemde vereeniging in de bioscoopzaal van het hotel Wilhelmina een causerie over zijn Atlantischen Oceaan- tocht met zijn zeilschip Holland, toegelicht hiet filmopnamen en lantaarnplaten. De spreker Ontpopte zich als een zeer aangenaam en onderhoudend causeur. Het geheel, hoewel een waagstuk op zich zelf, getuigde van durf en moed om eeh dergelijken tocht aan te vangen en dobr te zetten. De diverse lantaarnplaten door hem zelf opgenomen waren belangwekkend, doch vooral de door den heer Fokker gemaakte kleurenfilm. ONDERHOUD PROVINCIALE WEGEN. Ged. Staten van Noordholland hebben na aanbesteding op 29 Dec. te Haarlem, waarbij de gunning was aangehouden, thans het onderhoud van onderstaande provinciale wegen gedurende het jar 1939 gegund aan de laagste inschryfster voor massa N.V. P. Daalder's Aanneembedrijf te Alkmaar, die had ingeschreven voor 48448. Het onderhoud omvat de wegen Schagen- de Stolpen, Schagen-Kolhorn, Niedorper- Verlaat-Schagen, Niedorper-Verlaat-Aarts- woud, Niedorper-Verlaat-Wognum, Koedyk- Noordscharwoude-Niedorper-Verlaat, Hui- gendijk-Ursem met zijtak naar Boterhuizen, Omval-Schermerhorn en Omval-West-Graft- dijk. M De waarnemend voorzitter, de heer C Winder.installeerde den heer W. Kroon die in dit bestuur als voorzitter van de vertfe^van dïnTrPOldr> de door vertrek van den heer A. van Lienen Sr opengevallen plaats ging bezetten. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van den voorzitter van het algemeen te stuur m verband met de aftreding wegels den van C.ÏS?« heer Vervolgens werd door den voorzitter medegedeeld, dat was gebleken da verharden van de wegen in Zijpe belang- ryk meer had gekost, dan de wegtehading in SchoorI, namelijk in Ziine Mmn KM. en in SchoorI lsïo per KM Jr£ v^band hiermede werd besloten, de verharding der wegen op de tot dusver gevolgde wyze voort te zetten en te dien einde zouden de benoodigde tanks en teer aangeschaft worden. Goedgekeurd werd vervolgens een wij ziging in het ambtenarenreglement en het Verkrijgbaar aan ons bureau s Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en eenige verzoekschriften aan de Pacht- katner benevens eenè eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de overgangsbepalingen der pachtwet (loo- pende contracten.) Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heelt. Pachtcontracten A 15 ot. idem B 7% et. Voordam 9 Alkmaar. RECLAME VOOR BIER BRENGT OMZETSTIJGING VAN 300 Direct na de afschaffing van het alco holverbod in de Vereenigde Staten begon de Schaefer Brewery in couran- ten voor bier te adverteeren. Zoo be reikte men na een jaar een omzet van 250.000 vaten. De courantenreclame leverde zooveel baat, dat men het budget hiervoor steeds uitbreidde. Thans, na vijf jaar, hééft Schaefer een productie van 1.000.000 vaten of 300 meer. De directeur, R. J. Schaefer, verklaar* .e..?!|1*anës: „Ik heb courantehreclafHé altyd als de ruggegraat van onze reclamecampagne beschouwt", eert meening, die overigens door velett wordt gedeeld. Schaefer Cy hééft voor dit jaar ruim 200 méér cou rantenreclame op haar budget stafld dan in 1933.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2