Betrokken^' AMSTERDAMSCHE BEURS AFLUKIN LAATSTE BERICHTEN. lüeec&ecicht J{ecMs<zakw JCeck S. School MacfuBecichten eerste blad. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. BERKEN AAN DEN BOSCH RAND. Als GRIEP dreigt AFLUKIN Weer! tONCUCOBBKKIBDl. de „Koningin emma" te water gelaten. Nagekomen predikbeurten. Eubbers. ioovm 97-9/i6 23 Vs 3 Voor het gehéele land zachter weer, zwaar bewolkt tot betrokken met nu en dan regen, matige, later toenemende wind uit zuide lijke richtingen. De depressie, welke gisteren nog öp de Noordzee lag, trekt thans noordwaarts af. Het centrum ligt voör de Noorsche kust. In geheel west-Europa en over den geheelen Atlantischen Oceaan is de luchtdruk thans laag. Hooge luchtdruk wordt alleen nog op de Balkan, ver in oost-Europa en over Groenland aangetroffen. De depressie activiteit op den Atlantischen Oceaan is zeer toegenomen. Verschillende centra worden er aangetroffen, ook in de omgeving van de Azóren is de luchtdruk laag geworden. Er waait daar een zuidwester storm. Over de Britsche eillanden en onze omgeving ligt 'n rug van hoogeren luchtdruk, welke de bei de voorn, depressies van elkaar scheidt en als gevolg van den rustigen helderen nacht kwam hier vannacht plaatselijk lichte vorst voor. Oök in midden-Europa lag van morgen een gebied van lichte volst, in oost-Europa, Finland en Scandinavië is de vorst echter aanzienlijk afgenomen* terwijl in Frankrijk het weer zacht geworden is als gevolg van door de verstérkte depressie activiteit aangevoerde warme lucht uit het zuid-westen. LICHT OP! Voor rijwielen, notorrijtuigen en andere voertuigen van 16.41 tot 7.35 uur licht op. BELEEDIGING VAN HET „HOOFD VAN EEN BEVRIENDÈN STAAT". Voor den Rotteriamschen politierechter mr. Brongers heeft gister terecht gestaan de 33-jarige secretaris van de R.S.A.P. te Rot terdam die zich heeft schuldig gemaakt aan het opstellen, doen drukken en verspreiden van een geschrift, als protest tegen de Jo denvervolging bedoeld, waarin zinsneden voorkwamen die beleedigend werden geacht voor het hoofd van den Duitschen staat. De verdachte bekende het biljet te heb ben geschreven doch ontkende, opzet tot beleediging te hebben gehad. Het O. M.t waargenomen door mr. Wil- brenninck, ei§chte een maand voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar en een boete van 25 pulden of 25 dagen hechte nis. De verdediger betoogde dat artikel Ü7 van het Wetboek van Strafrecht naar aan leiding waarvan de vervolging is ingesteld, niet meer past op d» tegenwoordige verhou dingen. De positie van Hitier, Mussolini en Stalin is een geheele andere dan die van een vorst. Zij zijn hoofden van politieke partijen en kritiek op de partij wordt vanzelf gericht tegen het hoofd daarvan. Aan den rand van bosqh en akker, elders aan den rand van bosch en heide, aan den rand van woud en weiland, staah de berken in alle getijden als een zeer schöone tooi. Zij vörmen een prachtigen overgang, aesthetisch zoowel als econo misch van het dichte donkere bosch naar het lichte wijde open veld, zooals zij daar in een rij of groep met zachtgroen loof staan te wuiven in den lentewind, zooals zij in herfstdagen hun gele blad stil laten dwarrelen naar beneden, zooals zij ook op dezen grijzen winterdag vol dreiging of belofte, al naar ge wilt, van sneeuw met hun witte stammen en fijn getwijgte zich afteekenen tegen het grauw van de lucht. Ik houd van de berken, van hun fijne gratie en hun taaie, stoere kracht. Want met al hun fijnheid welke boom komt de berk in sierlijkheid nabij? zijn zij toch sterk en stevig. Zij vangen den wind op en weten dien te trotseeren, zij zijn weinig gevoelig voor felle koude en ko men meer dan de andere loofboomen tot in het zeer hooge Noorden voor. Hooge eischen aan den grond stellen ze niet. In verschillende opzichten behooren zij dus tot de boomen, die tegen allerlei invloeden het meest weerbaar zijn. Alleen: zij houden van het licht! In de schaduw van hoog-dicht geboomte gedijen zij niet. Daarom mede zult ge ze vaak aan deii boschrand vinden of aan den rand van open plekken in het woud. Aan dien rand worden ze ook vaak aangeplant om als windmantels en brandsingels te die nen. Dat bepaalt mede de economische waarde der berken aan den boschfand. Vol schoonheid is het gemengde bosch waarvan de berken zulk een belangrijk onderdeel kunnen vormen. Vlak bij ons huis is zulk een gemengd bosch en ik ge niet er wel haast alle 'dagen van. Als het even kan, ook nu, in den wintertijd. Er is juist nu, nu het er stil en eenzaam is. van alles te beleven. Juist in zijn variatie Is hét zoo aantrekkelijk. Er is hoog en laag hout, ér liggen stukken akkers en stukjes tuingrond, weilanden ook hier en daar als het ware tusschen het bosch gestrooid. Er zijn oude, zware beuken, die machtige, indrukwekkende lanen vormen en er is dicht eikenhakhout, waaruit het getwinkel van vogels opklinkt. Tusschen het win- tersch kale hout staat hier en daar een groep groene dennen met kleurige rood bruine stammen en hoog oprijzende oude Hondenweer Neemt tijdig AFkUKIN. Het voorkomt Griep Verkoudheid - Influehid. Prijs 50 cent per buisje. Bus vön 1000 pillen f. 6.50. Fischt den naam AFLUKIN op elk pillet ie mem - .verkrijgbar- bij c"è ooc'' kers en drogisten eiken verheffen zich af en toe uit het lage hout aan hun voet. Bremstruiken geven beloften van vlammenden léntétoOi aver eenige maanden, varens hebben de vries kou doorstaan en braamstruiken en kam- perfoelieranken slingeren zich tusschen het hout. Resten van het dichte sneeuw kleed rond de jaarswisseling zijh nog blij ven liggen hier en daar en geven aan het böschlandschap verlevendiging. Het is hier nu volstrekt niet minder mooi dan in den vollen Zbmér. Moöier is het er zelfs, dlleën al ómdat hét er stillef is. En ais een belichaming van dië stilte, heffen zich fijn, fragiel, de wintersche silhouetten van de berken ten hemel. Waar zij den boschrand tooien, waar zij, als eenzame gestalten meest, in hét wilde Vëehland staan, waar zij een laan vormen ih ëen stadsbuitenwijk of eeh forensendorp of aan 'n voortuin vdotna- men luister gevën, daar ovëral betèekëhën zij, de wittë berken, eeh kostelijk stukje schoonheid. Waar de blanke schors van den berk oplicht in den grauwen dag, of Öp een zonnig uur, daar glanst een glimp van vreugde door lichte en donkere uren. Wij kurirtert nóöit genoeg berken zien en zeggen het gaarne met Gezelle: „Geèf mij van uw schorse, o berkboom, Van uw valen baste, o berkboom, Die daar staat aanzijds de wateren Hoog eri prachtig opgeschoten!" A. L. B. DE GROENTE-SCHAARSTE IN DEN LANDE. Dë gevolgen van de vorstperiode 5 voor dén tuinbouw. e Er heerscht in den lande gebrek aan groenten en indien verschillende sporten te krijgen zijn, dan zijn de prijzen voor deze producten uitermate hoog. Deze schaarste is een direct gevolg van de vorstperiode, Welke Wij eenige weken geleden hebben beleefd. Dé koude-grond- bedrijven hebben vanzelfsprekend telken- jaré ernstig te lijden van de weerstoestan- den als overmatigcn regenval, langdurige droogte of storm. De ontwikkeling van den land- en tuinbouw en de technische groei beperken in de glasdistricten de hadéelige invloeden van het klimaat. Niet echter in die mate, dat de strenge vorst geen invloed meer zou kunnen hebben op de gewassen. Dit is weer gebleken na de jongste vorst periode, welke ook aan de gewassen in de glasdistricten geweldige schade heeft aan gebracht. Naar ons bij informaties ih Hët Westland is gebleken, zijn de glas-andijvie, de bloemkool, de sla en de peen zoo goed als verwoest, terwijl de overige gewassen in veel mindere mate geoogst küririen wbr- j den en van mindere kwaliteit zijn. De vierde genoemde producten beteekenën voor den tuinder een aanzienlijke bron van inkomsten. De teelt van andijvie heeft in de laatste jaren een groote vlucht geno men, mede door de teeltvoorschriften. Het vorige jaar werd dit product in tienduizen den kilo's vlot verhandeld. Hierdoor be sloten de tuinders de andijviecultuur in hun teeltplan op te nemen. De vorstperiode heëft het gewas totaal verwoest. De bloemkool- en slaplanten stondën reeds in grooten getale in de kassen. Binnen enkele weken zouden zij verpoot worden, doch alle planten zijn, afgevroren. De cul tuur van de jöhge peen vertoont eenzelfde beeld. Een gevolg van de vorst is dus, dat niet alleen op het oogenblik de aanvoer aan de veilingen geringer is, maar ook dat in het komende voorjaar bijna geen producten aan de veilingen zullen worden aangeboden en derhalve ook niet voor de consumenten verkrijgbaar zijn. De aanvoerperioden. De tuinders doen al het mogelijke om de schade in te halen, doch zeker is* dat zij daarin nimmer zui'?n slagen. De thans uit gezaaide bloemkool zal op de veiling slecht genoteerd worden, want de verschillen ih de aanvoerperiode zullen verdwijnen. Iedere kweeker komt op denzelfden tijd met zijn product op de markt en het gevolg hieraan gen zullen ontvangen uit het landfaoüw- crisisfonds, zooals dit gedurende dè laatste jaren verschillende keéren is gébeurd in ge bieden, waar de oogst mislukte, is, dat de prijzen laag zullen blijven en dai groote hoeveelheden worden doorgedraaid. De vorst heeft indirect nog een ander schadelijk gevolg. De steun aan de tuinders wordt uitgekeerd op de producten, welke zij aan de markt brengen. Wanneer Zij in hét voorjaar weinig aanbrengen, dan zal de steun dus naar verhouding lager worden. Het Zuid-Hollandsche glasdistrict heeft in de week voor Kerstmis een schade geleden, welke in de honderdduizenden guldens loopt. De koningin neemt de laatste beletselen weg. Hedenmiddag heeft de koningin op de werf van de kon. maatschappij „De Schelde" te Vllssingen de tewaterlating verricht van het nieüwë motorschip van de mij. „Zeeland" de „Koningin Emma". Vllssingen verkeerde vandaag in feestvreugde. Er Werd druk ge vlagd. Hedenmorgen was de koningin al vroeg van het paleis te Soestdijk vertrokken. De reis ging per auto naar Rotterdam en ver volgens per trein naar Vlissingen, waar zij bhgeveer half één arriveerde. Na de begroeting op het perron van de koningin door den comm. der koningin in de provincie Zeeland en den burgemeester begaf het gezelschap zich naar de werf van de mij. „De Schelde". Hier bevond zich een groot gezelschap, bestaande uit autoriteiten en genoodigden. De heeren Ruys, president-eómmissaxhs van „De Schelde" en Meester, pres.-commis- saris van de mij: „Zeeland" hieiden korte toespraken, waarna de koningin de doop plechtigheid en de tewaterlating verrichtte. Beschrijving van het schip. De „Koningin Emma", die een lengte heeft vah 115,80 meter en wórdt voortgedreven door twee Schelde-Sülzer Dieselmotoren, tezamen 12.500 P.K., is speciaal ontworpen voor den dagdienst der mij. „Zeeland" van VlisSingén haar Harwich v.v. Alhoewel hët passagiersvervoer öp den voörgfond stond, möest niettemin ook aah het vervoer van lading de noodige aandacht worden besteed. Varidaar dat de schepen elk met 4 electrische lieren van 2l/2 ton hef vermogen worden uitgërUst, waarmëde bij dubbelgeschoren laadreep lasten tot 5 ton gewicht aan bobrd genomen kunnen wor- déri. Ook maakte het steeds toenemend vervoer vah aüto's een punt vah overweging uit. Om hierin te voorzien is in het achterschip on der het hoofddek een garage aangebracht, die ongeveer 25 wagens van gemiddelde grootte kan bevatten. Een laadschacht ën groote deuren in de zijden van het schip geven toegang tot deze garage. Voor het vervoer van mail is in het voor schip eeh groote ruimte gereserveerd, die evëntueel ook voor het vervoer vah autö's gebruikt kan worden. De ruimen zijh ter beveiliging tegen brand* behalve van dë normale waterbrandblusch- lëiding, ook van eën koolzuur-installatie voorzien. De reddingböoten zijn geplaatst op voor deze schepen speciaal ontworpen schuin af- hellende zijden van het bootdek, zoodat het mogelijk is, dank zij de op deze wijze Ver kregen lage opstelling, in geval vgn nood een groot aantal opvarenden tegelijkertijd vlug en veilig te doen embarkeeren. Men hoopt, dat de „Koningin Emma" 1 Juni in dienst kan worden gesteld. Het zusterschip, dat den'naam zal ontvangen van „Prinses Beatrix", zal over omstreeks twee maanden te water worden gelaten en het ligt in dë bedoëling dit schip tégen 1 Jüli in de vaart te brengen, zoodat in het aan staande zomerseizoen de dagelijksche diénst van de mij. „Zeeland" tusschen Vlissingen en Harwich geheel door twee nieuwe sche pen zal kunnen worden uitgevoerd. EEU AUTO-ONGELUK, DAT GOED IS AFGELOOPEN, Autobus met twintig scholieren in een sloot terecht gekomen. Vanmorgen is öp den weg van Beilèn naar Assen, nog juist op het gróndgëbiëd van eerstgenoemde gemeente, ten gèVolge van de gladheid van dén weg, een ongeval gebeurd, dat gezien de omstandigheden buitengewoon goed is afgeloopen. Een autobus, met ongeveer twintig scho lieren uit Beilen, die te Assen de middel bare schooi bezoeken, is na eeh botsing met ëën personenauto, op den berm van den weg terecht gekomen, op haar rechterzijde gevallen en toen in de sloot geschoven. Van de inzittende scholieren werden vijf gewond, doch vier van hen konden, na ver bonden te zijn, haaf hun woningen in Beilen worden vervoerd. De vijfde moest in het ziekenhuis te Assen Worden opgenomen. Hét ongeluk is ontstaan, doordat de per sonenauto, tengevolge van de gladheid vah den wég, slipte, waardoor dit voertuig de autobus van achteren raakte, met het gevolg dat de bestuurder Van de bus het voertuig niet meer in zijn macht had. De personen auto wërd ernstig beschadigd, doch kwam midden op den weg tot stilstand. De be stuurder ervan wérd niet gewond. De auto bus werd vrij ernstig beschadigd. VISCHAUTO MET AUTOBUS IN BOTSING. Drie gewonden. Tengevolge van den dikken mist is van ochtend in den polder nabij Velsen een botsing geschied tusschen een autobus uit Amsterdam en een vischauto uit IJmuiden. De autobus was op weg naar IJmuiden, de vischauto reed naar Amsterdam. In laatst genoemd voertuig zaten vier personen. Drie van hen werden ernstig gewond. Nadat huh ter plaatse de eerste hulp was verleend, zijn zij naar het St. Antonius-ziekenhuis te IJmuiden-Oost vervoerd. Van de inzittenden van de autobus werd niémand gewond. AUTOBOTSING OP DEN RIJKSWEG ONDER OEGSTÖEEST. Twee ernstig gewonden Vanochtend zijn op den rijksweg onder Oegstgeest tèngevolge van de gladheid van den Weg twëe auto's met elkaar in botsing geweest, waardoor twee personen ernstig werden gewond en de overige zeven lichtere kwetsuren opliepen. Een personenauto uit Rotterdam, waarin zich, behalve de bestuurder nog zeven da> mes en heeren, allen uit Rotterdam, bevon den, kwam in botsing met een personen auto, die uit tegenovergestelde richting kwam. Deze wagen kwam uit Amsterdam. De bestuurder was de eenige inzittende. De botsing ontstond, doordat de auto uit Rot terdam een autobus passeerde. Deze wagen kwam daardoor midden op den rijweg en botste tegen den uit Amsterdam komenden wagen. Bëide voertuigen wërdën aan den linkerkant efnstig beschadigd. De acht passagiers uit Rotterdam, die op weg waren naar een begrafenis te Am sterdam, werden allen gewond. Het bleek, dat de cHaufféür van den wa gen uit Amsterdam en een der inzittenden van de Rottèrdamsche auto er het ernstigst aan toe waren. Eerstgenoemde heeft inwen dige kneuzingen opgeloopen, terwijl de tweede, de heer de Ruiter, een bekken fractuur en ernstige hoofdwonden heeft be komen. De overige inzittenden werden minder ernstig gewond. DEBATTEN OVER DÊ FRANSCHE BUlTENLANDSCHE POLITIEK. Gistermiddag te drie uur is de Fransche Kamer begonnen met de debatten over de buitenlandsche politiek. Aangezien 38 spre kers staan ingeschreven en de spreektijd niet beperkt is, is het mogelijk dat de de batten de gèheele week zullen duren. ONZE POSTVLUCkTEN. Hèdenmorgen vertrok de Emoe met ge zagvoerder Abspoei van Schiphol naar Indië. Aan boord bevonden zich zes passagiers en wel: één voor Jodhpur, twee voor Karachi, één voor Calcutta, één voor Medan en één voor Batavia. Voor de tusschentrajecten hebben geboekt: één passagier Marseille Basra, één passagier NapelsBatavia, één passagier BangkokPettang eri drie passa giers SingaporeBatavia. Medegenomen werd: 413K.G. briefpost. 20 3/4 K.G. pakketpost en 239 3/4 K.G. vracht. DE SLACHTOFFERS VAN DE HITTE GOLF EN DE BOSCHBRANDEN. Bij de groote boschbranden in den staat Victoria zijn, voor zoover bekend, 62 per sonen om het leven gekomen, vah wie alleen reeds gisteren 41. Tientallen për- Sonen worden nog vermist. Men vreest voor hun leven. De branden blijven woé den, hoepel het minder waait ëh de temperatuur wat is afgenomen. Toch heeft het nog steeds niet geregend. De bosch commissie meldt officieel, dat 14 personen te Woodspoint zijn om het ieven gekomen en 500 pefsonen in moeilijkheden zijn ge raakt, daar dëze piaats moest worden ontruimd. Volgens een niet bevestigd bericht zijn te Erica 11 personen gedood. 1200 vrij willigers doen brandweerdiensten. De regeering stelt legervoorraden beschikbaar voor de slachtoffers. Meer dan 100 dooden in N.Z.-Wales. Reuter meldt uit Sydrtey, dat de rook, af komstig van vëie bfanderi in het gébefgté, boven de stad hangt. De temperatuur be draagt li3.6 graden. Volgens de schattin gen van het dagblad „Sun" zijn in de afge loopen week tengevolge van de geweldige warmte meer dan 100 personen om het leven gekomen. De omzetcijfers ovèr 1938 van de West- landsche veilingen waren in dit jaar ge stegen, doch de inkomstenderving, welke den tuinders in de komende maanden te wach ten staat, zal deze beter tendenz volkomen nivelleeren. De mogelijkheid bestaat, dat de éérst- volgende steunuitkeering rekening zal houden met de stijging der inkomsten van den druivenoogst en andere cultures. Wan neer dat inderdaad waar irioeht blijken te zijn, dan zal men pogingen in het werk stellen Om een toeslag op den misoogst te verkrijgen. Met het oog hierop heeft de kring West- land aan het hoofdbestuur van den L. T. B. een verzoek gericht om maatregelen te nemen tot leniging van den nood. De West- landsche tuinbouworganisaties zullen ten slotte waarschijnlijk een gezamenlijke actie ondernemen, opdat de kweekers aanvullin- Ook de blóemcultures hebben geleden. Hoewel niet in die mate als in den tuin bouw, heeft ook dë blöëmencultuur groote SChadé geleden. Men kon ons in dit opzicht nog geen preciese cijfers verschaffen. In de kerstweek wordt aan de bloemenveiling te Honselersdijk gewoonlijk voor ongeveer 40.000 ohgezet. Thans bedroeg dit cijfer slechts 19.000. Ook hier is de vorst er de oorzaak van, dat per week ongeveer 5000 minder aan de markt wordt gebracht. En het gevolg is, dat de snijbloemen voor de afnemers zeer kost baar worden, omdat de tussChenhandel ab normaal hooge prijzen ter veiling moet bieden voor de riormalê próducten als Amerikaansche anjers, chrysanten en tul pen, Welke ih het Westland gekweekt worden. Kapelkerkj Zondagav., 7 uur, jeugddienst, ds. W. C. van Unnik, van Opperdoes. BROEK OP LANGËNDUK, Doopsgez. gemeente, 9.45 u., ds. mr. J. A. Oosterbaan DE BOTERMARKT. ALKMAAR, i4 Jan. 1939. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs, per yt K.G., voor groothandel 7580 cent en klein handel 77 Yi82 Yt ceht. Handel matig. 7800 stuks kippeneieren (groothandel) 3.904.50 en eendeieren geen aanVoef. Prijs per 100 stuks en handel matig. N.V. E IER VEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 14 Jan. 1939. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaa! 175000 stuks kipeieren aangevoerd waarvan de prijzen f 3.905, kleine 3.804. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Jan. 1939. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.20—8.30, Andijvie f 28.50— 39.50, Boerenkool 3.20—f 13, Bieten 2.20—3.30, Gele kool 1.30—5.60, Groene kool f 8.5010, Prei 2f 6, Roode kool 1.80—5.20, Uien f 2.60— 5.60, Witte kool f 1.30, Wortelen 2.60— 5.20 en Wortelen (wasch) 2—8 per 100 K.G.; Kropsla 51 cent per bak; Knolselderie 2.80—6 per 100 stuks; Peren 4—f 13, Schorseneeren 2.50f 3.50, Spruiten 2.50 17 en Witlof le s. 8.50—11.50 en 2e s. 57.50 per 100 pond; Peterselie 11.30 en Sélderie 9.5014.10 per 100 bos. AMSTERDAM, 14 Jan. 1939. Op de heden gehoüden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 196000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Jan. 1939. (Langendijker Groentenveiling). 84000 K.G. Roode kool 2.40—2.70; 113000 K.G. Gele kool 1.50—3.40; 170000 K.G. D. witte kool 1.30—2.90; 22000 K.G. Uien 4.50— 5.10 grove uiën 4.205.20, drielingen 1.40—3.40, stek 0.90—1.40; 4200 K.G. Peen 3.40f 4.10, kleine peen 1.60 1.90; 4000 K.G. Bieten 1.60—2.20. NOORDSCHARWOUDE, 14 Jan. 1939. (Noordermarktbond). 120000 K.G. Roode kool 2.30—5.10; 45900 K.G. Gele kool 2.20—4.10; 133000 K.G. D. witte kool f 1.303.10; 19200 K.G. Uien 4.50—5, grove uien 4.505, drieling uien f 3.40 3.60, nep 2.20; 4400 K.G. Peen 3.30— 3.90, kleine peen 1.501.70; 1800 K.G. Bieten 1.30—2.60. PURMEREND, 13 Jan. 1939. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen (blauwe) 98 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 0.60—f 1.65 per 8 K.G.; Roode köol 2.404.90, Savoye kool 2.20 4.70 per 100 K.G.; Spruitkool 1f 4.90 per 15 K.G.; Boerekool 3486 cent per kist, 10 K.G.; Andijvie 0.50—1.30 per 4 K.G.; Bieten 3060 cent per kist; Wortelen 70 89 cent per zak; Uien 1.10—1.32 en Uien drielingen 75 cent per 25 K.G.; Prei 2.40 3.60 per 100 K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 1723, Bismarck-appel 16 24, Present van Engeland 18f 33 en Reinette, goud 16ƒ30 per 100 K.G. Pe ren: Gieser Wildeman f 28 en Kamperveen 20 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 13 Jan. 1939. 25400 K.G. Roode kool 2.70—5; 9200 K.G. Gele köol 2—2.70; 16400 K.G. D. witte kool 2.60—3.10; 3800 K.G. Uien 4.60—5 en grove uien 4.20. OPGAVE VAN NOOBDHOLLANDSCHj LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 14 Januari 1939. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 100'/8 3 Ned-Indië 1937 98'/, 5 Vi DuitschL '30 m. verkl. 253/, BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank 133 Handel Mij Cért. v. 250 139 Kolooiale Bank151 Ve Ned Ind. Handelsbank 125 INDUSTR. OND BJNNENL. Alg Kunstzijde Unie 36'/g Calvé Delft Cert 86'/s Lever Bros 1327a Nederl. Ford 335 Philips Gloeil. Gem. Bezit 201 3/, INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting35% Anaconda §237/ie Bethleh. Steel 538/» Cities Service 5'/? Generaal Motors 34 Kennecott Copper 285/8 Reptiblic Steel löfyis Standard Brands 57/:# Steel comm478/16 U. S. Leather 3?/s CULTUUR MAATSCH. H V A. Java Cultuur N»d Ind Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden mijnbouw. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell UnioB Tide Water IO'/k* Amsterd. Rubber Deli Rat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. «O3/, 189 205 84*/, 567, 149 72 30 IgVxe 20:7, 142 1221/, ,.141 1007, 2'»/16 laatst* 2.45-3.00 132 1371/, 152V, 125 3678-7 86% 134% 340'/. 204-5 35nA« 23'Vic-f 53f-i%6 57, 35%6 28£-18/i6 161-17,6 57x6 47i.il/ie 37s 4351/s 1907» 206»/, 85-7, 561/, 3037« 3151-3/, 72 293/, 107,9 10'/s 206 1421/, 118 137 1001/,-1 3 115 112 200HJ 242 225 283/, 131%6-4 144-H/io 71 4V« HollandAmerika lijn UO'/j JavaChina—Japan lijn 86 Kon. Ned Stoomboot. ,115 Scheepvaart Unie lll'/< TABAKKEN. Deli Batavia 199'/, Oude Deli 241 Senembab 224 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 28 Southern Pacific l39/xo Southern Railw. Cert.. 137/s Union Pacific70J/g Canadian Pac. 1 4'/s §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaun. *Exdividend. Prolongatie vófige koers H, heden Y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.847» 1.841/,* Londen 8.59»/s 8.60 Berlyn 73.85 73.80 Parijs 4.847, 4.847, Brussel (Belga) 31.10 31.11 Zürich 41.58M 41.60 Kopenhagen 38.40 38.40 Stockholm 44.27 Yt 44.25 Oslo 43.20 43.20

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3