LAATSTE BERICHTEN. Het uitbreidingsplan van Limmen, Mussolinie waarschuwt Frankrijk. Quod licet Jovi non licet bovi Fransche en Engelsche perscommentaren. Fransche pers niet enthousiast. Het landelijk karakter behouden. Bouw van kazernewoningen onmogelijk gemaakt. TWEEDE BLAD. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Hedenochtend omstreeks zes uur werd op den Haagweg te Den Haag een hand wagen aangereden door een personenauto, bestuurd door den 43-jarigen G. de J., te Loosduinen woonachtig. De bestuurder van den handwagen, A. van der R., even eens te Loosduinen, werd zwaar gewond naar het ziekenhuis aan den Zuidwal over gebracht; zijn linkerbeen werd verbrijzeld. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Om kwart over tien is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen bezweken. NOG MEER GAATJES IN DE RUITEN TE 'S-GRAVENHAGE. Naar aanleiding van de kogelgaatjes in ruiten in Amsterdam en Rotterdam bleek bij informatie bij de Haagsche politie, dat dit euvel ook te Den Haag reeds langen tijd bekend is. Op één dag, n.1. Zaterdag j.1. is aangifte gedaan van niet minder dan vier gevallen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vee omgekomen. Vanmorgen is, vermoedelijk door kort sluiting, brand uitgebroken in de kapitale boerderij van J. van Orsouw in de Hond straat te-Heesch. Het vuur vond gretig voedsel in de aan wezige voorraden koren, hooi en stroo. De boerderij brandde tot den grond toe af. De veestapel, bestaande uit een paard, eenige koeien, eenige varkens, en een aantal kippen kwam in de vlammen om. De geheele in boedel alsmede landbouw-inventaris, gereed schappen en machines zijn een prooi der vlammen geworden. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. DE AANVARING VAN DE „TROMP". Blijkens een bij het departement van defensie ingekomen telegram omtrent de aanvaring van H.Ms. flottielje-leider Tromp, door het stoomschip Orinoco heeft de aan varing plaats gehad, terwijl de Tromp ge meerd lag. De schade onder de waterlijn is oogenschijnlijk meegevallen, doch het schip zal moeten dokken, waartoe het dok a.s. Donderdag beschikbaar is. Met de herstel ling zal vermoedelijk ongeveer vier dagen gemoeid zijn. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. DE ZAAK VAN DE „ARNOUD". Verwerping van het cassatieberoep. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Rombach, heeft heden conclusie genomen in de bekende zaak van de kalk zandsteenfabriek „Arnoud", wier directeur baron van Hardenbroek van Ammerstol door de rechtbank te Haarlem tot drie geld boeten van vijftig cents wegens overtreding van de Arbeidswet door zonder vergunning nachtarbeid te laten verrichten was ver oordeeld. Naar het oordeel van mr. Rombach is de weerlegging, welke de rechtbank van het beroep op overmacht heeft gegeven, in cas satie onaantastbaar. Wat het betoog van den requirant betreft, dat de rechtbank, door in haar eerste von nis te overwegen, dat van Hardenbroek niet heeft kunnen voorzien, dat hij na 27 No vember 1937 geen dispensatie meer zou krijgen, eigenlijk al beslist heeft, dat hij redelijkerwijs niet anders behoefde te han delen dan hij gedaan heeft, merkte de ad vocaat-generaal op, dat de rechtbank met die overweging echter niet bedoelde, dat van H. tot het laatste oogenblik op een dis pensatie mocht rekenen. De directeur wist immers al eenige dagen te voren, dat hij geen dispensatie zou krijgen. De rechtbank bedoelde alleen, dat hij, toen hij de groote orders aannam, welke eind November 1937 nog niet waren afge werkt, nog in de verwachting verkeerde, dat hij dispensatie zou krijgen, het oordeel van de rechtbank, dat, ook al zou van H. zonder de overtreding, welke hem wordt verweten, te begaan, niet kunnen voldoen aan leve ringsplichten, die hij op zich genomen heeft toen hij nog op een verlenging der dispen satie mocht rekenen en ook al zou hij, deze overtreding te begaan, zelfs in zijn bedrijf op den duur niet kunnen voortzetten, dit geen overmacht is, welke hem straffeloosheid brengt, achtte de advocaat-generaal begrij pelijk, omdat de Arbeidswet en eveneens de geheele sociale wetgeving op het principe berust, dat ondernemingen, die de haar in het algemeen belang opgelegde beperkingen niet kunnen dragen, ook geen bestaansrecht hebben. Voorts is mr. Rombach van meening, dat de rechtbank volkomen terecht aan de mi- nisterieele missives het karakter van wette lijk voorschrift heeft ontzegd, reeds uitwen dig blijkt dit omdat de beschikking niet in de Staatscourant is opgenomen. Zooals de rechtbank bovendien terecht constateert, houden de missives niet een verplichting of een bevoegdheid in om bij voltooide reorga nisatie der fabrieken met twee ploegen te doen werken. Zij zijn niet anders dan een aansporing daartoe, die, zooals thans ge bleken is, beter achterwege ware gebleven. De advocaat-generaal concludeerde dan ook tot verwerping van het cassatieberoep. De Hooge Raad zal op 27 Februari arrest wijzen. ontwikkeling der situatie gedurende de ko mende maanden het noodzakelijk kan ma ken, andere voorzieningen te treffen dan thans in het voornemen ligt. Voor rogge én gerst, afgeleverd ter nor male marktplaats, zullen zoodanige maat regelen worden getroffen, dat de prijzen zich zullen bewegen tusschen 7.25 en 8.25 per 100 K.G. Voor haver zullen geen bijzondere maatregelen worden genomen. De richtprijs voor erwten zal maandelijks (van 1 Sept. tot 1 Juni) met 0.10 per 100 K.G. worden verhoogd, terwijl voor veld- boonen een vaste richtprijs van f 9.25 is vastgesteld. Voor bruine boonen worden geen bijzon dere maatregelen in uitzicht gesteld. Aan de met granen en peulvruchten be- teelde oppervlakte zullen geen beperkin gen worden gesteld. De regeling voor aardappelen zal gelijk zijn aan die voor den oogst 1938; de teelt heffing blijft op 50 per H.A. geh—d- haafd. DIEFSTALLEN IN DE BETUWE OPGEHELDERD. Dader zat in het Venlosche garnizoen niet veilig. Reeds geruimen tijd worden de kippen houders in de Neder-Betuwe geplaagd door kippendieven, die, gezien de groote veel vuldigheid van hun strooptochten, schijn baar goed weg weten met de door hen buit gemaakte dieren. Speciaal de streek LiendenMaurik Beusichem en het gebied tusschen Buren en Tiel moesten het herhaaldelijk zwaar ont gelden, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat de diefstallen door twee verschillende personen of groepen van personen gepleegd worden. Voor het gebied tusschen Tiel en Buren zijn de diefstallen nog niet opgehelderd; maar naar het zich laat aanzien is de rijks' politie er thans eindelijk in geslaagd den dader en anders toch in ieder geval den belangrijksten dader van de kippendief stallen in de streek tusschen Lienden Maurik en Beusichem op te sporen. Na een zeer uitgebreid onderzoek slaagde de brigadecommandant Slik uit Tiel er ten minste dezer dagen in den dader van een bepaalden kippendiefstal op te sporen. Het bleek een ongeveer twintigjarige arbeider L. uit Beusichem e zijn, die sedert eenigen tijd als milicien in Venlo in garnizoen ligt, Bij zijn verhoor voor den burgemeester van Maurik, den heer Kamp, gaf de ver dachte den hem ten laste gelegden diefstal toe. Later, bij het voortgezet verhoor, kwam echter pas duidelijk aan het licht welk een goede vangst de brigadier-majoor gedaan had, want toen verklaarde de verdachte niet alleen, dat hij nog een groot aantal andere kippendiefstallen gepleegd had maar ook, dat hij nog enkele andere kleine diefstallen op zijn kerfstok had. In afwachting van de verdere stappen van de justitie is het langvingerige jongmensch na zijn verhoor weer ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld en naar Venlo overgebracht. TEELTPLAN AKKERBOUW OOGST 1939. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken de teelt- en steunregelingen voor den oogst 1939 voor akkerbouwgewassen vastgesteld. Wat de richtprijzen betreft, zullen de zelfde bedragen gelden als voor den oogst 1938 het geval was, terwijl voor de meeste producten ook de wijze van uitvoering der maatregelen geen of slechts geringe wijzi ging zal ondergaan, hoewel uiteraard de EENIGE OPLUCHTING IN VICTORIA Ten gevolge van regens begint het gevaar voor verdere boschbranden in den Australi- schen staat Victoria iets te verminderen. Door boschbranden zijn 1500 personen dakloos geraakt. 1000 Huizen en veertig houtzaagmolens zijn verwoest of ernstig be schadigd. ATTLEE TEGEN DE POLITIEK VAN CHAMBERLAIN. In een te Seaham-Harbour gehouden rede heeft de leider van de Arbeiders-oppositie, Attlee, verklaard, dat Chamberlain uit Rome is teruggekomen zonder iets tot stand te hebben gebracht. Het Engelsche publiek, aldus Attlee, heeft recht op waarheid. De waarheid is, dat Hitier en Mussolini in Euro pa een politiek van agressie voeren. Zij be spotten openlijk alles wat Engeland ver dedigt: de vrijheid, de democratie en de verdraagzaamheid. Wij verheugen ons allen over goede betrekkingen tusschen het En gelsche volk en de Italiaansche en Duitsche volken. Doch deze goede betrekkingen wor den niet verstevigd door geen rekening te houden met de werkelijkheid, noch door de illusie, dat goede wil aanwezig is daar waar hij niet is. Het is niet goed voor het land, noch voor de zaak van den vrede, dat de Britsche minister-president een vriendschap pelijk bezoek gaat brengen aan den man, wiens luchtmacht de Britsche zeelieden en schepen aanvalt en onschuldigen doodt. DE HOUDING VAN ITALIË. Het semi-officieele Zondagsblad „Voce d'Italia" schreef gisteren, dat in Frankrijk een „nieuwe golf van propaganda ten gunste van steun aan de Spaansche regee ring ontstaan is, waarbij het opmerkt, dat de Fransche interventiepolitiek ten gunste van de republikeinsche Spanjaarden niet slechts een zeer buitengewone bereidwil ligheid van Frankrijk jegens Moskou bewijst maar ook het voorhanden zijn van een tegen de nationale en politieke vrijheid van Spanje georganiseerd complot." Italië is echter vastbesloten het „principe der onaantastbaarheid van de Middellandsche zee" met ieder middel te verdedigen. „Een door Frankrijk tegen de „vrijheidsbewe ging" der falangisten bevorderd „rood Spanje" moet leiden tot een onrechtmatige voortzetting van de Fransche politiek op het Siberische schiereiland en tot een krachtenverschuiving, die voor den „na- tionalen vrijheidsgeest" van Spanje on- 'raaglijk en voor de overige M'drelland- sche zee-naties gevaarlijk zou zijn. Het Fransch-Spaansche probleem is derhalve thans een probleem, dat de groot ste aandacht en controle eischt." De „Informezione Diplomatica" van gisteravond publiceerd een artikel over de besprekingen te Rome, dat aan Mussolini zelf wordt toegeschreven. „Wat Spanje betreft", aldus schrijft het blad, „herhaalde de Duce, dat de laatste Italiaansche legionaires teruggeroepen zou den worden, wanneer de „linkschen" het zelfde doen en wanneer men Franco de belligerentenrechten zal toekennen. Het is onzinnig, dat men hem deze nog steeds weigert. Indien men echter, zoo voegde de Duce eraan toe, in den komenden tijd inmenging op groote schaal zou vast stellen van de zijde der met Negrin bevriende regeeringen, zou Italië zijn vrijheid van handelen hernemen want de niet-inmengingspolitiek moet dan als mislukt worden beschouwd' Wat betreft de Fransch-Italiaansche be trekkingen verklaarde de Duce, dat de Spaansche kwestie de beide landen grondig verdeelt, en dat het pas mogelijk zal zijn, den toestand opnieuw onder de oogen te zien, nadat de oorlog in Spanje ten einde is. In afwachting hiervan kan beslist geen sprake zijn van arbitrage, bemiddeling, conferenties van vier en nog minder van drie. Deze verklaring wordt te Rome uit gelegd als een ernstige waarschuwing aan Frankrijk op het laatste oogenblik geen pogingen te doen de Spaansche regeering te helpen, daar Italië zich anders genoot zou zijn nieuwen steun te verleenen aan Franco en de niet- inmengingsovereenkomst, welke reeds als een mislukking wordt beschouwd, op te zeggen. De Engelsch-Italiaansche besprekingen te Rome zijn ook vanochtend nog het voor naamste onderwerp der commentaren in de Parijsche bladen. Volgens een bericht uit Geneve aan de „Matin" kan „het voornaamste verschil tus schen de politieke opvattingen van Rome als volgt worden gekarakteriseerd: de En- gelschen willen de handhaving van den sta tus quo in de Middellandsche zee, terwijl de Italianen aandringen op de noodzakelijk heid te hunnen voordeele een nieuw even wicht van strijdkrachten in de Middelland sche zee te vestigen". Te Rome is niets opgelost. Bourgues telegrafeert uit Rome aan de „Petit Parisien": „Het is niet noodig een groot geleerde te zijn om te openbaren, dat de ontruiming der Italiaansche stellingen in Spanje te Rome wordt beschouwd als wisselgeld, dat moet dienen om van Frank rijk op andere gebieden voldoeningen te krijgen. Het is waarschijnlijk dat de Ita liaansche aanspraken zich ten slotte zullen vastleggen op in de Roode zee te verkrij gen voordeelen, met name in het Suezka- naal, den spoorweg naar Addis Abeba, en het vrije verkeer te Djiboeti". De „Figaro" ontvangt bericht uit Rome, dat het zeker is, dat men te Rome direct na het vertrek van Chamberlain overwel digd werd door een gevoel van teleurstel ling. Blum schrijft in de „Populaire": „Musso lini durft opnieuw zijn bedoeling te beves tigen het plan van Londen (tot terugtrek king der vreemdelingen) ten uitvoer te brengen terwijl hij sedert zes maanden aan Franco verbiedt er zijn toestemming aan te geven en er de toepassing van toe te staan. Terwijl sedert zes maanden, ondanks de te rugtrekking van en de effectieve controle op de vrijwilligers welke in het leger der regeering dienden, de Italiaansche divisies regelmatig worden ververscht en versterkt. Trwijl op het oogenblik iedereen weet dat zij bij het offensief van Franco tegen Ca- talonië een eerste rol spelen. Ik durf dat te zeggen. Mussolini wil de sluiting der Fran sche grens handhaven, terwijl hij Franco openlijk zijn divisies, zijn vliegtuigen, zijn kanonnen zendt, terwijl hij officieel ver kondigt dat de burgeroorlog in Spanje zijn oorlog is, dat een overwinning der opstan delingen zijn overwinning zou zijn. De Engelsche en Fransche regeering, de Engelsche en Fransche openbare meening moeten thans zeggen, of zij hun voornemen bevestigen de clausules in acht te nemen van het plan, dat tot in het bespottelijke is verdraaid en schandalig is geschonden". Engelsche pers verdeeld. In het commentaar op de besprekingen te Rome schrijft de regeeringsgezinde „Ti mes", dat het een ernstige fout is, juist omdat haar resultaten niet zichtbaar zijn, deze besprekingen te beschrijven in ter men als overwinning of nederlaag. Wat de resultaten betreft, zij komen beiden toe. De voordeelen van het bezoek Wie in het voorjaar door Limmen rijdt en rechts en links van den Rijksstraatweg een blik werpt op de prachtige bollenvelden, uit onwillekeurig den wensch, dat deze lande lijke gemeente bespaard moge blijven voor de afschuwelijke lintbebouwing, die het eens zoo mooie Heiloo grondig verwoest heeft. Dank zij de het vorig jaar tot stand geko men wet tegen de lintbebouwing en dank zij het feit, dat de aan den straatweg liggende gronden zich in het bezit bevinden van onze beste bollenkweekers en deze gronden de beste bollengronden uit de gemeente zijn, kan het gelukkig wel uitgesloten geacht wor den, dat deze mooie velden aan de bouw woede ten offer zullen vallen. De rijkswaterstaat staat n.1. niet toe, dat er aan den rijksstraatweg, daar waar geen uitpad is, gebouwd wordt, terwijl het even eens tegengaat, dat daar waar een uitpad is, tengevolge van aangrenzenden bouw een druk verkeer ontstaat. De beste bollengronden in Limmen, een 80 H.A., bevinden zich tusschen den Hoogen- weg en den Dusseldorferweg en de Rijks straatweg ligt tusschen beide wegen in. De Limmer bollenkweekers, de Valkerings, Kief ten, Zwarts, Elderings en Nuijensen stel len hun bedrijfsgronden te zeer op prijs, dan dat zij die voor bouwgronden beschikbaar zouden stellen. De prachtige doorkijken, die men door Limmen rijdende van weerskanten heeft, zijn dus wel verzekerd. Een ander gevaar, De electrische treinverbinding Amsterdam —Alkmaar heeft tengevolge gehad, dat tal van menschen, die hun dagelijksche bezig heden in Amsterdam hebben, zich in Castri- cum en Heiloo vestigden. Dit waren niet de rijke handelsmenschen, zooals zij, die zich in Bloemendaal vestigden en dagelijks per auto hun bedrijven bezoeken. Het waren hun employé's en vertegenwoordi gers, die de kosten aan het treinabonnement verbonden moesten uitwinnen op de woning- huren en die nog idealistisch genoeg waren om voor de illusie buiten te wonen, zich allerlei moeiten wilden getroosten. Ook wa ren het kleine renteniers en gepensionneer- den, die zich in beide gemeenten vestigden. De woningbouw moest dus een goedkoope zijn, met als gevolg een aaneengesloten be bouwing en een verloren gaan van de illu sie, dat men buiten woonde. De vroegtijdig gepensionneerden, die niet dagelijks per trein naar de hoofdstad moes ten en gaarne bij hun huisje een stukje grond begeerden, dat zij konden bewerken, lieten daarom hun oog vallen op de tusschen Castricum en Heiloo gelegen gemeente Lim men, met het gevolg, dat bouwonder nemers, die om landelijk schoon noch om stedenschoon gaven, maar, krachtens hun beroep uitsluitend met het oog op te maken winst bouwden, ook in Limmen van die troostelooze goedkoope standaard-huisjes begonnen neer te zetten. Aan den Hoogen- weg en Westerweg waren de terreinen nog goedkoop en bouwspeculanten beraamden reeds plannen voor het in exploitatie bren gen van groote complexen. Burgemeester Nieuwenhuijsen. breedte van 16 M. is gereserveerd. Aan het aansluitende gedeelte aan den Dusseldor ferweg mogen door neringdoenden bedrijven worden gesticht met een minimum front breedte van 11,50 M. In de Limmerkoog heeft het uitbreidings plan zich aangepast aan den bestaanden toestand. Daar mogen arbeiderswoningen op een afstand van 20 M. gebouwd wórden, met een minimum-afstand van 10 M. uit den weg. Aan den Uitgeesterweg en den nieuwen Provincialen weg mogen uitsluitend land bouw- en veehouderijbedrijven gesticht worden, om daar het ruime uitzicht te be houden. Het terrein begrensd door den Hoogen- weg, den Molenweg en den Westerweg is als tuindorp gedacht met open bebouwing. De breedte is voor een enkele woning van 11.50 M. en voor een dubbele woning van 19.50 M. bepaald. In dit gedeelte zijn wegen van 8, 10 en 12 M. breedte geprojecteerd, terwijl de hui zen daar over minstens 6 M. diepe voortui nen moeten beschikken. Men behoudt daar bovendien het uitzicht op de duinen, omdat de westkant van den Westerweg niet be bouwd mag worden. Voor de grondeigenaren aldaar, aldus burgemeester Nieuwenhuijsen, is dit wel 'n beperking van hun eigendom, doch het al gemeen belang dient nu eenmaal boven het particulier belang gesteld te worden en aan de oorspronkelijke bestemming van deze gronden „weiland" wordt niets te kort ge daan. In dit gedeelte is ook de nieuwe openbare lagere school geplaatst, die het vorig jaar werd geopend. De Kerkweg doorgetrokken. Burgemeester Nieuwenhuijsen waakt. zijn m Burgemeester Nieuwenhuijsen, die reeds ruim 25 jaar aan het hoofd van deze 1260 H.A. groote, 2462 zielen tellende, gemeente staat, waar de bevolking in de bewerking van den grond een bestaan had gevonden, begreep, met het voorbeeld van de beide aan grenzende gemeenten voor oogen, dat het noodzakelijk was, dat aan den opkomenden woningbouw vroegtijdig leiding moest wor den gegeven. In het begin van 1938 wist hij den raad van de wenschelijkheid van een uitbrei dingsplan voor de geheele gemeente te over tuigen. Het ontwerpen van dit uitbreidingsplan werd opgedragen aan den architect Wiegert Bruin, voorzitter van de Provinciale Advies commissie voor N.H. Deze bestudeerde gron dig den bestaanden toestand in de gemeente en ontwierp daarna een uitbreidingsplan, dat thans gereed is gekomen en voor belang hebbenden ten raadhuize ter visie is gelegd. Wij hebben onder leiding van burgemees- hooge mate psychologisch. „Het is van fei- ter Nieuwenhuijsen het uitbreidingsplan in oogenschouw genomen en de verschillende wegen in Limmen bezocht. De oude kom in Dusseldorf is gelaten, zoo als ze is, met een enkel open terreintje waar nog een huisje gebouwd kan worden. De rechtstreeksche besprekingen tusschen twee kom, die in 1910 aan den Rijksweg tot stand mannen, die weten wat zij willen, zal waar- is gekomen, wordt verbonden met den in schjjnlijk morgen blijken bij de behande- 1918 aangelegden Kerkweg, daar kan slechts ling van internationale problemen. De reis I een bepaald gedeelte in open bebouwing ge van Chamberlain heeft bewezen de moeite bouwd worden. telijke zoowel als geestelijke waarde, dat Chamberlain op de volken der wereld op nieuw den indruk maakte van architect van den Europeeschen vrede" De „Daily Mail" schrijft: De invloed der Voor elk huisje moet daar de terrein breedte minstens 11,50 M. breed zijn en voor een dubbel woonhuis 19.50 M. Een algemeene verbodsbepaling. Aan geen enkelen weg in Limmen mogen onder een dak meer dan twee woningen vreest, dat Chamberlain ten aanzien van worden gebouwd. Aan den Vischweg en Hoo- Spanje op een dwaalspoor is gebracht: „of genweg en den Westkant van het dorp is de premier blijft onnatuurlijk onschuldig I voor een enkele woning de maximumbreedtè of hij is bewust blind voor de groote ge- van het terrein op 15 M. en voor een dubbel varen, welke een overwinning der fascis- woonhuis op 24 M. gesteld, terwijl aan den ten in Spanje voor Frankrijk en Groot-I Kerkweg «en gedeelte voor uitsluitend alleen Brittannie zal medebrengen", staande woningen met een maximum front- waard te zijn. De News Chronicle daarentegen maakt melding van de jongste uitbarsting van verbittering der Italiaansche gecontroleerde pers tegen Frankrijk en verklaart, dat „Chamberlain herhaaldelijk door den duce is teleurgesteld, doch thans geloof hecht aan den goeden trouw van den duce". Het blad Volgens het uitbreidingsplan wordt de Kerkweg naar den Westerweg doorgetrok ken op een breedte van 12 M. plus de ber men. Als toekomstige plaats voor een nieuw gemeentehuis is een terrein gedacht op den hoek van den Middenweg met een ruim voorplantsoen, in het hart van de gemeen te, op 200 M. afstand van het bestaande gemeentehuis. Voorts is gedacht aan een ombuiging van den Hoogenweg, naar den Westerweg, ten einde den haakschen uitgang op den Rijks weg te vermijden. Ook voor de beide overwegen aan den Westerweg, die naar Heiloo loopt, is een betere oplossing gevonden, waardoor één overweg komt te vervallen en een ruim uitzicht op de spoorbaan wordt ver kregen. Het gedeelte Hoogeweg, Vischweg, Paa- gerlaan en Kapellaan is gereserveerd voor den bouw van landarbeiderswoningen. Ook aan de beplanting van de ontworpen wegen is de noodige aandacht geschonken. De Middenweg, die van den Rijksstraatweg loopt naar de oude school, door de mooie bollenvelden, blijft onbebouwd, zoodat men daar het mooie uitzicht op de bollenvelden behoudt. Ook de pittoreske omgeving bij de Ned. herv. kerk, waar de vroegere raadszaal is, alsmede een prachtige boerderij en de oude school, die met behulp van het Werkfonds zal worden uitgebreid tot een bollenmu- seum (de bollenvelden met de niet meer in den handel zijnde bollensoorten, verzameld door den heer Boschman, bevinden zich ook in deze omgeving), wordt ongeschonden in stand gehouden. Daar wordt ook 't Insti tuut van de vereeniging tot bevordering van het wetenschappelijk onderzoek tót veredeling van siergewassen gevestigd. Volgens dit uitbreidingsplan, dat thans een maand ter visie ligt, zal Limmen een mooi N.H. dorp blijven, gevrijwaard voor kazerne-achtigen bouw. Moge de raad, die zich reeds in beginsel met dat uitbreidingsplan veréenigde, dit oo - straks in het openbaar onveranderd vaststellen. 25 JAAR BIJ DE P. T. T. T^e ^e.er de Jongh herdacht op 16 Januari 1939 den dag waarop hij gedu rende 25 jaar als besteller van den P.T.T.- dienst bij het postkantoor de RÜP werkzaam was. Een comité van inwoners in de Rijp en Graft boden den heer D. de Jongh een geschenk en een bloemenmand aan.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8