1' is** ™i»ViV™5 AMSTERDÜMSCHE BEURS £ucfUitaatt Jkouindaal Tlieuws £aatste Aeeichtm &heepstiiditiQm m* DE RIJP STOM PETOREN SCHERMERHORN HEILOO B1ROEK OP LANGENDIJK LIMMEN GRAFT SCHOORl LANGENDIJK ST. PANCRAS WERVERSHOOr De sterrit naar Monte Carlo Tallinnrijders op tijd te Warschau. 1 1 1 tabakken. 2 1 DERDE BLAD. dit het te per Weth. B o n s e m a: De huur is in over eenstemming met de woninghuur ter plaatse De heer Stoutjesdijk bevestigde J- en de wethouder deelde nog mede, dat kantoor in het perceel blijft. Conform het voorstel werd besloten. Verhuring perceel Laat 169. B. en W. stelden den raad voor hen machtigen het perceel Laat 169 aan een door het college aan te wijzen huurder voor den tijd van 5 jaar te verhuren voor 637 jaar. Als voren. Verbetering woningen aan den Omval. De N.V. Handelmaatschappij „Thima" wil van het perceel 5 aan den Omval 3 arbei derswoningen maken. In het belang van de volkshuisvesting stelden B. en W. voor aan genoemde maatschappij voor de te maken kosten per woning een subsidie van 240 toe te kennen. 2/3 van dit bedrag komt ten laste van het Rijk'. De maatschappij zal deze wo ningen dan voor 4 per week verhuren. De heer Appel oordeelde, dat z.i. d( aanvrage niet voldoet aan de betreffende circulaire van den minister, die door hem werd voorgelezen. 3 Aug. hebben B. en W. de eigenaresse aangeschreven de woning wegens bouwvalligen staat te sloopen. Dit klopt niet. De premie wordt bovendien uit sluitend beschikbaar gesteld voor verbete ring van arbeiderswoningen en dit is een bouwval. Ook de teekening voldoet niet. Be schrijving van materialen ontbreekt, even als rapporten van de directeuren van het Bouw- en Woningtoezicht en Gemeente werken. Spr. oordeelde de aanvrage niet voor ïn- wir '3ing vatbaar. De heer v. d. V a 1 1 oordeelde, dat deze kwestie in de commissie van openbare wer ken was besproken en stelde daarom aan houding voor en terugzending aan de com missie van advies. De heer Venneker steunde dit voor stel. De heer Sietsma besprak den finan- cieelen kant van het voorstel en vroeg wie beoordeelt de te beschikbaar te stellen be dragen. De voorzitter: De gemeente geeft, mits het rijk ermee accoord gaat. Het rijk beslist of de aanvrage voldoet. Elk geval moet op zich zelf bekeken wor den, doch spr. stelde er prijs op, dat de raad principieel vóór is. Tot aanhouding werd besloten. Renteverlaging bouwvoorschotten. In bijlage 6 stellen B. en W. de rente van de in 1922 aan wijlen den heer P. J. van Kessel en den heer J. Hazes verleende hy pothecaire bouwvoorschotten van 4 3/4 op 4 1/4 pCt. te verminderen. Mr. de Groot vroeg eenige inlichtin gen, welke de voorzitter verstrekte, waarop conform werd besloten. Renteverlaging voor de Export veiling. B. en W. stelden den raad voor om het rente-percentage van de schuld der N.V. Alkmaarsche Exportveiling van Land- en Tuinbouwproducten op 4 pCt. te stellen. Conform besloten. De raad ging hierop in comité, om mr. de Groot gelegenheid te geven vragen te stel len over de voordracht inzake de benoe ming van een leerkracht aan de Linde- school. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: Uitreis: „Emoe" te Rangoon; „Oehoe" te Alexandrië; „Nandoe" te Bandoeng. Thuisreis: „Valk" te Athene; „Pelikaan" te Rangoon; „Buizerd" gistermiddag op Schiphol. Hedenmorgen is de Gier met gezagvoer der van Veenendaal van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevond zich 418 3/4 K.g. brief post, 22 K.g. pakketpost en 206 K.g. vracht. Tien passagiers hebben geboekt: t.w. 1 naar Bagdad, 1 naar Bangkok, 2 naar Ba tavia, 3 naar Sydney; voorts 1 Napels-Cal- cutta, 1 Alexandrië-Calcutta. HET VREEMDELINGENVERKEER OP TEXEL. Dat het vreemdelingenverkeer geduren de 1938 op Texel nog belangrijk hooger is geweest dan in 1937 blijkt wel uit de cijfers omtrent het vervoer met de booten van Texels Eigen Stoomboot Onderneming, die den dienst TexelDen Helder onderhouden. Vervoerd werden gedurende 1938: 169083 personen, 5956 auto's en 31032 rijwielen. Dat is 1276 personen en ruim 1000 auto's meer dan in 1937. Het aantal rijwielen, dat als passagiergoed werd vervoerd was echter 1259 miyler dan in 1937. Het schijnt echter dat thans veel bezoekers van Texel hun rijwielen per beurtschipper of als vracht goed naar hier zenden. Deze zendingen zijn hierbij niet inbegrepen. Boven deze getallen komen nog die per sonen welke door de K.L.M. werden ver voerd en ook dit aantal was in 1938 nog belangrijk hooger dan in 1937, toen de vlieg- dienst pas in Juli werd geopend, terwijl dit jaar reeds vanaf Mei van en naar Texel werd gevlogen. Jubileum Ds. Kastein, predikant Graft—de Rijp. Op 18 Januari was het 25 jaar geleden, dat ds. Kastein het ambt van predikant bij de N.H. kerk aanvaardde. De besturen van de kerkelijke colleges in het doopsgezinde weeshuis te De Rijp. boden hem en zijn gezin een receptie aan in het doopsgezinde weeshuis te De Rijp. Verschillende collega's en burgerlijke autoriteiten boden den heer en mevr. Kas tein hun gelukwenschen aan, terwijl bloem stukken en een boekwerk ten geschenke werden gegeven. Een gezellige avond. Woensdagavond had in café Kamsteeg de jaarlijksche gezellige avond van het leesgezelschap plaats. Het bestuur van de Hollandsche M. van L. had men bereid ge vonden samen te werken, en daarom kon dr. Heringa, de voorzitter van het lees gezelschap een goed gevulde zaal welkom heeten. Deze memoreerde den avond, waarop de heer Ten Bruggencate uit Heiloo, ons aan de hand van lichtbeelden per stoomboot naar Indië voerde, en sprak den wensch uit, dat hij thans een even groot succes zou hebben. De heer ten Bruggencate begon zijn rede, met zijn blijdschap uit te spreken, dat het bestuur hem had uitgenoodigd. Zijn groote liefde voor Indië, de ervaringen in gesprek ken opgedaan, dat weinigen veel van het land en van de mentaliteit van zijn bewo ners begrepen, deden hem gaarne de gele genheid aangrijpen, om uit te dragen, wat hij daar in zijn twintigjarig verblijf had beleefd. Spr. vestigde er de aandacht op, dat hij niet als man van de wetenschap, doch als gewoon burger sprak. Indië wordt nog te veel uit een centraal oogpunt ge zien, de stedelingen die zich daar gevestigd hebben kennen het land niet goed. Spr. gaf eenige sterke voorbeelden van. In Nederland is de stemplicht ingevoerd, in Indië is de Europeaan stemloos, hetgeen niet rechtvaardig is. Spr. ging in op onze financiën na de Fransche revolutie, en toonde aan -welke rijkdommen het Moederland ons heeft ge bracht. Dé meening bestaat nog dat de in lander overheerscht wordt, hetgeen spr. ontkende. Typeerend is het spreekwoord: „De zon komt op in het Oosten, waarom zouden wij naar de duisternis verlangen?" Men leeft onbezorgd van de eene in de anderen dag. Onbegrijpelijk is voor ons te Oostersche mentaliteit, waarvan spr. voorbeelden te over heeft. Vervolgens werden de lichtbeelden ver toond, waarbij wij met verschillende volks stammen kennis maakten en waarvan wij vele bijzonderheden hoorden. De spreker bracht ons naar Deli, waarvan oud-minister Boud indertijd had gezegd, dat het te moe rassig was, om daar aan huisvesting te denken. Men heeft het aangedurfd, en de bloeiende stad Medan is wel een bewijs, dat men goed heeft gedaan met doorzetten. Thans wordt zoo over Nieuw-Guinea ge sproken, spr. geloofde echter, dat ook daar kolonisatie mogelijk zou kunnen worden. In Dairi, waar men thans de voorbereidingen treft, om er een tiental landbouwers en vee boeren te emigreeren, leek het spr. met het oog op de concurrentie van het veel nabijer bewoonde gebied, niet zoo gunstig. De mais stond er ook nog zeer schraal. Interessant was de bespreking over het werk van den oogheelkundige dr. Tijssen. Vol liefde ver telde de spr. over diens werk vol zelfver loochening, waarmee hij zoovele blinden genas. Indische liederen zijn er bijna niet, één kwam er op het doek, een Hollandsche lofzang op het prachtige land, dat door alle aanwezigen gezongen werd. Eenige vragen werden beantwoord, en toen dankte de voorzitter, die zeer zeker aller tolk was, den heer ten Bruggencate voor het ontzaggelijk vele, wat hij ons, op zoo prettige wijze had geschonken, en riep hem van harte een „tot weerziens" toe. Vergadering Hulpbetoon. Onder leiding van de voorzitster, mevr. Meindersma, werd Dinsdagavond de jaar vergadering van de Vereeniging „Hulp betoon" gehouden. Een groot aantal dames was aanwezig, benevens dr. Heringa. De voorzitster heette in 't bijzonder dr. Heringa welkom, die als medicus veel voor de ver eeniging gevoelt en daaraan nauw ver bonden is. Vervolgens werd een schrijven voorge lezen van eenige gereformeerde dames, waarin werd gevraagd een bestuursfunctie te doen vervullen door een lid van het geref. kerkgenootschap. De penningmeester, mevr. v. d. Capelle, bracht verslag uit van de rekening 1938. volgens welke de ontv. hadden bedragen 170.92, de uitgaven 240.69, alzoo eën nadeelig saldo groot 69.77, waardoor de reserve werd teruggebracht tot 309.88. Bij monde van laatstgenoemde werd de ze namens de commissie goedgekeurd en netjes in orde bevonden. De aftredende bestuursleden mevr. Mein dersma en mevr. v. d. Capelle werden bij acclamatie herbenoemd. De secretaresse mevr. Los, wenschte voor een herbenoe ming niet meer in aanmerking te komen. In haar plaats werd na 2 vrije stemmingen en een herstemming tusschen mevr. v. d. Laan en mevr. de Wit laatstgenoemde ge kozen. De heer Heringa verliet hierna de ver gadering na de voorzitster dank te hebben gebracht voor haar welkomstwoorden. Spr. hoopte dat een geest van eensgezindheid hier steeds moge bestaan. De voorzitster heette het nieuw gekozen bestuurslid welkom en richtte eenige har telijke woorden van afscheid tot de schei dende secretaresse, wie zij dank bracht voor hare werkzaamheden gedurende 20 jaar als bestuurslid, waarvan 16 jaar als secretaresse. Spr. dankte haar voor de aangename sa menwerking en benoemde haar namens de vereeniging tot eerelid. Als blijvende at tentie werd haar een schemerlamp aange boden. Mevr. Cappelle dankte als penningmees- teresse ook mevr. Los voor de altijd aan gename samenwerking en bood haar bloe men aan. Mevr. Los dankte vervolgens voor de hartelijke woorden tot haar gericht en aan vaardde gaarne de benoeming tot eerelid. Bij het punt reglementswijziging advi seerde de heer de Groot de periodieke af treding te herzien in dien zin, dat de be stuursleden voor 3 jaren worden gekozen en elk jaar 1 lid van het dagelijksch be stuur aftreedt met 1 of 2 gewone bestuurs leden, wat algemeen werd goedgevonden. Gaarne had het bestuur gezien, dat in de bestuursvacature een geref. dame was ge kozen, maar de stemming wilde men niet be- invloeden. Met den wensch voor een ver deren bloei van de vereeniging sloot de voorzitster de bijeenkomst. A. Vry t In den ouderdom van 66 jaar overleed de heer A. Vrij, lid van het hoofdbestuur van de I.O.G.T. (Internationale Orde van Goede Tempelieren). De overledene heeft een lange reeks van jaren in woord en beeld zich gegeven voor de drankbestrij ding. Zijn verscheiden is voor de I.O.G.T een groot verlies. E De keuring van tuinbouwproducten Van de zijde van de Langendijker Groentencentrale wordt ons het volgende medegedeeld: Om verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen door het eerste bericht in de couranten, willen wij thans nog eens dui delijk uiteenzetten, hoe de keuring van de producten plaats heeft aan de groenten' veilingen. De keurmeester van de veiling heeft de voorkeuring te doen en vervolgens ook de keuringen aan de laadplaatsen, maar over dit werk heeft de controleur van het U. C B. en de Ned. Groenten- en Fruit Centrale den plicht hierop controle uit te oefenen. Wanneer een controleur bij lossing ziet, dat de producten niet in orde zijn, heeft hij het recht de lossing stop te zetten en wordt zoo mogelijk met den keurmeester of den veilingleider overleg gepleegd over de keuring van de partij. Mocht er dan geen overeenstemming zijn tusschen den controleur en den keurmeester of veiling leider, dan heeft in zoo'n geval de con troleur de beslissende uitspraak. Veredeling van siergewassen. Het bestuur van de Nederlandsche Ver eeniging tot bevordering der wetenschap pelijke veredeling van Siergewassen (NE- VERSIE) heeft in één zijner laatste ver gaderingen besloten tot oprichting van een Instituut voor veredelingsonderzoek van Siergewassen. Hiermede wordt voldaan aan een sinds lang in kweekerskringen gevoelde behoefte. Besloten is het instituut te ves tigen te Limmen. Tot directeur is benoemd dr. W. E. de Mol te Amsterdam, reeds geruimen tyd weten schappelijk adviseur der vereeniging. De opheffing der o.school goed gekeurd. Bij besluit van Ged. Staten van Noord- holland is goedgekeurd het besluit van den raad der gemeente Graft betreffende de opheffing van de o. 1. school te West- Graf tdijk, met ingang van den dag waarop de nieuw te stichten centrale o. 1. school in die gemeente in gebruik kan worden genomen. Dierenvriendschap. Omstreeks half vijf Woensdagavond tegen het vallen van de duisternis bleek dat het 2 y, zoontje van den slager K. zoen was. Met den vader en de beide veldwach ters gingen talrijke ingezetenen in alle richtingen de gemeente doorkruisen om te pogen het knaapje te vinden. Toen dit speuren en navragen geen succes had, werd besloten de duinen in te gaan, daar het niet uitgesloten werd geacht dat de jeugdige wereldreiziger tot dat gebied zijn wandeling had uitgestrekt. Ten slotte vond de voorwerker van het Staatsboschbeheer D. Duin het jongetje slapend in de Groenveldslaan nabij de wa terleiding, trouw bewaakt dom den hond van den slager K. Het mocht den heer Duin niet gelukken het jongetje te naderen, eerst toen de va der er bij kwam gaf de hond zijn wake op. Lichtkwesties. Naar de voorzitter van de Commissie van Beheer der gemeenschappelijke gasfa briek van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras ons mededeelt, zal op 2 Fe bruari a.s. een vergadering worden gehou den met de raadsleden van de vijf bij de gemeensch. lichtbedrijven geïnteresseerde gemeenten. Besproken zal worden de ge meenschappelijke regeling voor de lichtbe drijven. Zooals wij reeds eerder meldden, is een nieuwe regeling ontworpen. Woensdagmiddag werd het stoffelijk overschot van den heer W. Snel teraarde- besteld. De heer van Kampen sprak aan de groe ve namens den gemeenteraad en als voor zitter van de pl. afd. van „Staatspensoen". Spreker releveerde de goede samenwerking dien altijd met den heer Snel is geweest. De jongste zoon van de ontslapene dank te voor de belangstelling. Zware hagelslag. Gedurende het onweer van Maandag, waarbij het hevig hagelde, zijn op ver schillende plaatsen ruiten in woningen en broeikassen stukgeslagen. De hagelsteenen hadden soms de grootte van duiveneieren. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? WOENSDAGS er. ZATERDAGS. Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels a contant. NOORDSCHARWOUDE. Diefstal van boerenkool Van den akker één onzer ingezetenen is een hoeveelheid boerenkool gestolen. Na de vorst- en ijsperiode meende men eens lekker aan de boerenkool te gaan, doch het was niet meer noodig. Eerder werd van denzelfde reeds spruit- kool ontvreemd. (Ongecorrigeerd.) Automobilisme. De equipe van der HoekTon met Ford is hedenmorgen vroeg in de Deensche hoofdstad aangekomen. De controle was nog niet open toen onze landgenooten Kopenhagen binnenreden. In den loop van den morgen hebben zij den tocht voortge zet, waarbij Odense en vervolgens Ham burg de eerstvolgende controleplaatsen zijn. De Tallinnrijders hebben in den afge loopen nacht, naar uit Warschau wordt gemeld, de étappe KoningsbergenWar schau over ruim 300 K.M. afgelegd. Ge makkelijk was dit gedeelte niet. Niettemin kwam de équipe Bakker SchutNortier twee uren vóór de openstelling der con trole in de Poolsche hoofdstad aan. Het team StemerdinkKeizer arriveer' de om half 5, de dames-équipe jkvr. van Vredenburchmej. van Stockum ruim 5 uur, terwijl de ploeg Kruitvan Kam pen met de Fiat-500 zich kwam aanmel den, juist toen de controle werd openge steld. Alle vier équipes kwamen er dus zonder strafpunten af. De dames zijn om 5.59 uur vertrokken, richting Berlijn, een afstand van bijna 600 K.M. 1 minuut later vertrok Bakker Schut, 7 min. over 6 reden StemerdinkKeizer weg, tien minuten later gevolgd door Kruitvan Kampen. Padua niets bijzonders. De drip Nederlandsche équipes, die van Palermo zijn vertrokken, kwamen alle op tijd te Padua aan. Op de étappe Rome Padua over 520 K.M., waarbij de Apenij nen werden overgetrokken, gebeurde niets bijzonders. De équipe Mutsaerts Kou- wenberg en Lamberts Hurrebrinck kwam een uur voor de openstelling der controle te Padua aan. De équipe mr. Sanders Smit met Ford volgde een minuut later, terwijl het team ZeehuisenJacobs met Fiat om kwart over zes arriveerde. Onze landgenooten bevinden zich thans op weg naar Ljubljana in Joego-Slavië, een afstand van 330 K.M., waarbij men mag rekenen, dat zij omstreeks 4 uur Donderdagmiddag zich aan deze controle zullen melden. VERGIFTIGING ONDER SCHOOLKINDEREN. Op een school van mijnwerkerskinderen te Lievin bij Arras (Fr.) hebben zich 25 geval len van vergiftiging voorgedaan. De lessen zijn voorloopig gestaakt. De arts heeft de oorzaak van het ziektegeval, dat in de streek groote opschudding verwekt, niet kunnen vaststellen. Men meent, dat de kinderen meisjes van 9 tot 11 jaar op weg naar school giftige gassen uit een fabriek hebben ingeademd. PAUZE IN DE KRIJGSVERRICHTINGEN. Kalmte in Catalaansche hoofdstad. De „Times"-correspondent in Barcelona meldt, dat de militaire situatie in Spanje rustiger is geworden. De regen heeft de krijgsverrichtingen gisteren vertraagd. Bar celona blijft opmerkelijk kalm. Het is even wel geen kalmte uit wanhoop, want overal heerscht groote werklust en activiteit, en worden voorbereidingen getroffen om aan den toestand het hoofd te bieden. Stellig zijn er burgers, die den oorlog moede zijn, doch de kern van de massa gelooft, dat het republikeinsche Spanje een taak van zelfbe houd heeft, en tevens de taak om de leiding te nemen in den strijd tegen verdrukking en fascisme. De leiders volgen nauwlettend den weerslag der gebeurtenissen in het buiten land, en ondanks de thans dreigende gevaren schijnen de voorwaarden voor een overwin ning nooit zoo nabij geweest te zijn als thans. Generaal Molesworth van de volkenbonds missie heeft zich, zoo vervolgt de „Times", gistermorgen naar de haven begeven, om 3.000 internationale vrijwilligers te ontvan gen, die over zee uit Valencia waren aange komen. De regeering treft schikkingen om deze mannen zoo spoedig mogelijk naar het front te zenden. IR. DE WIT EN RUSLAND. In enkele Nederlandsche bladen zijn eenigen tijd geleden berichten verschenen, waarin sprake was van een of meer rap porten aan het ministerie van buitenland- sche zaken uitgebracht, welke erop zouden wijzen, dat ir. de Wit in 1936 te Moskou zou zijn gearresteerd en naar Siberië ver bannen, in verband met verrichtingen, neerkomende op het doen van werkzaam heden voor een buitenlandsche mogend heid. Naar aanleiding hiervan vernemen wij van bevoegde zijde, dat zulke rapporten met zyn ontvangen. Immers, als zoodanig kunnen niet worden aangemerkt een twee tal uiterst vluchtige mededeelingen van een vroeger in Rusland gewoond hebbenden V°g,ens.welke ir- de Wit in 1932 en 1933 enkele zeer onschuldige inlich tingen van zuiver toeristischen aard heeft W p T dCn Kon" Ned' Toeristenbond h aanwiizin8. welke ook ff i"mSte aanleiding zou kunnen geven tot de veronderstelling dat ir de aan zichzelf zou hebben te wijten, door gedragingen, als waarvan in den aanhef va" deze mededeeling sprake was, is, naar ons bleek, aan het ministerie van buiten landsche zaken niet ontvangen Inmiddels worden de pogingen voortge zet om zekerheid omtrent het lot van ir. de Wit te verkrijgen. DE VEERDIENST ENKHUIZEN— STAVOREN. 3 Met ingang van heden is de veerdienst Enkhuizen—Stavoren voor het vervoer van reizigers volledig hervat. HET SPOORWEGONGELUK TE MEPPEL. Verkeerde wisselstand de oorzaak. Uit het onderzoek is gebleken, dat het spoorwegongeval van gisteravond te Mep. pel veroorzaakt is door een verkeerden wisselstand. Hedenochtend vroeg is het op. ruimingswerk met behulp van een hljsch. kraan uit Utrecht begonnen, waarbij ver. scheidene spoorwegautoriteiten aanwezig waren. De verkeersweg Meppel-Hoogeveen die versperd was geraakt, is nog gister avond laat vrijgemaakt. FRANSCHE OORLOGSBODEMS GECONCENTREERD. De Fransche kruiser Primauguet is van ochtend onverwachts met verzegelde orders uitgevaren uit Sjanghai. Men gelooft, dat de Primauguet zich naar Saigon zal begeven, waar, naar gemeld wordt, de meeste Fran sche oorlogsschepen, die zich in het Verre Oosten bevinden, worden geconcentreerd. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 18 Jan. van Tunis naar A'dam. Agamemnon 18 Jan. van Genua naar Savona. Ajax 18 Jan. 19 uur van Hamburg naar Amsterdam. Aurora 18 Jan. van Suthak naar Du- brovnik. Berenice 18 Jan. 12 uur 130 mijl N. O. Finisterre. Boskoop 17 Jan. te Liverpool. Ganymedes 18 Jan. 20 uur van Hamburg naar Bremen. Hercules 18 Jan. van Amsterdam naar Hamburg. Pluto 18 Jan. van Amsterdam naar Ko penhagen. Poseidon 18 Jan. n.m. Gibraltar gepass. Pygmalion 18 Jan. te Izmir. Saturnus 18 Jan. te Piraeus. Theseus 18 Jan. van Odense naar Ko penhagen. Tiberius 18 Jan. van Alexandrië naar Jaffa. Trajanusl8 Jan. van Cavalla naar Chalkis Triton 18 Jan. van Lissabon naar Am sterdam. Venus 18 Jan. te Piraeus. Vulcanus 18 Jan. 22.30 uur te Hamburg. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHJ LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 19 Januari 1939. Vorige laatste koer. 2.45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 3—314 NederL 1938 100%,, 3 Ned-indië 1937 98?/18 5)4 Duitschl. '30 m. verkl. 25V« BANK-1NSTELLINGEN, Amsterd. Bank1331/. Handel Mij Cert. v. 250 137 Koloniale Bank 152 Ned. Ind. Handelsbank 123 INDUSTR. OND. B1NNENL. Atg. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert. Lever Bros Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting36'/. Anaconda§243/18 37S/18 86 1313/16 336VS 200% Bethleh Steel 54»/16 III* Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Repnblic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur N-d Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber l l I I I I ••lil II* I 6 357/g 297* n% 56/;n 48»/J8 37. 4301/4 189 206 84 V» 55V, 149 299V, 312'/. 69 30% lO'/w 10% 204 142 Hessa Rubber .1198/4 Oostkust Serhadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchi8oo Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. I I l ff •••Ui, i I II I I I I I 139 1031/4 3 in 83 114 112 198 2321/, 2227, 29 147/16 14% 71'/, 4'/« 987* 133'A 134'/, 151% 124 35V4-V, 129»/,-* 314 1971/,-8 351/, 231/4-V, 549/16-1 57i« 353/4 287/s-9 189/], -f- 477,6-t 37s 421l/s-2 202»/, S2£-£ 55 2931/4 t 3051/4-6 29% 108/ie 200-1 143 119 136 110% 80 112 110% 195 224 28% t 147)6-* l4{-% 4 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers K, heden X Pct' WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen 8.62"/,, Berlijn 73.92)4 ParÜs 4.86'/4 Brussel (Belga) 31.15 Zürich 4161 Kopenhagen 38.50 Stockholm 44.42 Oslo 43.35 Vorige koers heden 1.84%, 1-84 fi fils/ 8.61/8 8.617» 73.80 4.867» 31.16 41.58 38.471» 44.37)4 43.30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10