AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTE ïfiuMicaties 'Pcouinciacrf Tlieuivs Weec&eeicht Jtheepstiidiugm LIMMEN HEERHUGOWAARD Volslagen verrassing. EGMOND AAN ZEE De oplichtingsaffaire te Ginneken Straffen voor twee en drie jaar geë.acht. Brieven van hitier aan Funk en Schacht. 5% TWEEDE BLAD. ■MILITAIRE JAGER BIJ LANDING OP SCHIPHOL OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisterochtend omstreeks half twaalf is een militair Fokker-jager D. 17 bij de landing op Schiphol over den Kop ge slagen en vrij ernstig beschadigd. De inzittende vlieger, de eerste reserve luitenant Thate, die na het ongeluk over pijn in den rug klaagde, is per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhel- mina Gasthuis te Amsterdam vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen, Het gehavende vliegtuig is door per soneel van de J.A.V.A. geborgen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 19 Januari 1939 heeft vastgesteld het navolgende besluit: De Raad dier gemeente Alkmaar; Gezien twee adressen, gedagteekend 5 en 8 November 1938, van het Bestuur der R. K. Meisjesscholen alhier, verzoekende gelden uit dé gemeentekas te willen ver strekken voor de aanschaffing van school boeken, leer- en hulpmiddelen voor de Jüliaschool (ulo) en St. Josephsehool (glo); Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 202 tot het verslag Van 's Raads hande lingen; Overwegende, dat de aanvragen voldoen aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijs- wet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet: Besluit: I. de gevraagde medewerking te ver- leenen; II. de uit het besluit onder I voortvloei ende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit in beroep ko men bij Gedeputeerde Staten van Noord holland. Alkmaar, 20 Januari 1339. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 19 Januari 1939 is aan de firma H. H. E. Haijtema, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van haar graanschoonderij door vervanginging van een electromotor van 7 y2 P. K. door een electromotor van 10 P. K. en het bijplaat sen van een electromotor van 3 P. K. voor aandrijving van een hijschlicr in het per ceel Luttik Oudorp nr. 37, alhier. Alkmaar, 20 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. NOORDHOLLAND STEMT OP 19 APRIL Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bepaald, dat de candidatenstelling voor de Statenverkiezing in deze provincie plaats vindt op 14 Maart. De verkiezingsdag voor de Prov. Staten is vastgesteld op 19 April. 40 jaar koorzanger. Zondag 22 Jan. herdenkt de neer Jac. Metselaar den dag dat hij 40 jaar in functie is als koorzanger en de laatste 10 jaren di recteur. Het zal den jubilaris, die in het openbare leven vele bestuursfuncties ver vult, niet aan belangstelling ontbreken. Opbrengst collecte. De alhier in het laatste der vorige en begin dezer week gehouden collecte voor de vervolgden om geloof en ras, bracht ruim 94 op. Bestellersverplaatsingen. De heer J. Krijgsman alhier, hulpbestel ler bij de P.T.T., heeft een vaste aanstel ling verkregen. De vaste besteller H. J. Sehermer, die bestemd was om naar Heemstede te wor- dn overgeplaatst, heeft thans overplaatsing naar Alkmaar gekregen. Hij kwam niet over de brug. Dat de bruggen voor de b'óérefibewo- ningen meestal niet gebouwd zijn voor het tegenwoordig zwaar vervoer heeft al me nigeen ondervonden. Meestal wordt hel echter gewaagd om met een zwaar beladen vrachtauto „het toch maar te probeéren" Voor de kuststrook: Zacht weer, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, plaatse lijk nog lichte regenbuien, matige tijdelijk krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind. Voor het binnenland: Zacht weer, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, plaatse lijk nog lichte regenbuien, meest matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind De diepe oceaandepressie ten westen van Ierland kwam langzaam naderbij. Haar regenfront drong echter reeds hedenmorgen tot ons land door. Het bracht op de Britsche eilanden en in west-Frankrijk overal lichte tot matigen regen. Tegelijkertijd worden opnieuw warmere luchtmassa's west-Europa binnengevoerd, zoodat de temperatuur nog verder boven normaal steeg. De koudere luchtmassa's, welke uit Scandinavië naar het zuiden af stroomden, drongen niet ver der dan tot midden-Duitschland door. In midden-Zweden komt nog buitengewoon strenge vorst voor, Sarna meldde hedenmor gen min veertig graden Celsius. Het gebied van hoogen luchtdruk waarin deze lage temperaturen voorkomen, beweegt zich thans echter in oost-zuidoostelijke richting. Ten zuidwesten van IJsland ontwikkelde zich een nieuwe diepe depressie, welke zich in noordoostelijke richting beweegt, terwijl zich ver in het westen op den oceaan even eens nieuwe storingen aan het ontwikkelen zijn, zoodat het einde van de depressie activiteit nog niet in zicht is. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.52 tot 7.28 uur licht op. waardelijk ondergeschikte Duitsche circulatiebank tot dat einde te bren gen, dat in overeenstemming is met de nationaal-socialistische principes. Met Duitschen groet, w. g. Adolf Hitier". Aan rijksminister dr. Schacht heeft de Führer het volgende schrijven gezonden: „zeer geëerde heer minister: Ik neem de gelegenheid, dat gij van uw functie van president van het directorium der rijksbank zijt ontheven, waar om u mijn meest oprechten en warmsten dank uit te spreken voor de Duitschland en mij persoonlijk in deze functie in lange en moeilijke jaren opnieuw verrichte diens ten. Uw naam zal vooral voor altijd ver bonden zijn met het eerste tijdvak der nationale herbewapening. Ik verheug mij van u in uw hoedanigheid van rijksminis ter voor de kwijting van nieuwe taken te kunnen gebruik maken. Met Duitschen groet, w. g. Alolf Hitier". Het vertrek van Schacht uit het presidium der rijksbank is te Berlijn als een volkomen verrassing gekomen. Nog gisteren had de leider van de rijkspers categorisch de berichten ontkend over eenige a.s. wijziging in het kabinet. over de brug, die eigenlijk slechts voor ge laden boerenwagens berekend is. Eenigen tijd geleden werd de vrachtrij der Kreb, met een auto steenen uit Abbe- kerk komende van deze methode de dupe bij de behuizing van den heer Groot aan den Basserweg, waarbij de auto echter op de kanten bleef hangen. Minder goed kwam Woensdag de vracht rijder Does in den Janglijnisweg er af. Met een zwaar beladen auto met sintels zakte hij daar door een brug met gevolg, dat de heele voorraad te water terecht kwam door het kantelen van de auto. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De buurt ontboomd. Werd reeds het vorige jaar het gedeel te buurt van het raadhuis tot aan de r.k. kerk aan den Hondenweg vrijgemaakt thans zijn ook de ongeveer 40-jarige iepen vanaf het raadhuis tot aan café Rus allen geveld en liggen in een lange rij langs den weg. Een eenigszins troosteloozen aanblik le vert het raadhuis op, als men van het zui den nadert, nu alle fleur en beweeg var takken weg is en de zuidelijke trapjesgevel naar en eenzaam aandoet. Het plan is de iepenbeplanting te doen vervangen voor een beplanting van wi bloeiende kastanje. Wijkverpleging. De wijkverpleegster-huisbezoekster bracht in 1938 1910 bezoeken voor zieken verpleging (vorig jaar 1960), 306 voor t. b. c. bestrijding (589) en 240 voor zuige lingenverzorging (226). (ONGECORRIGEERD). DIENSTPLICHT. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage omvrijstelling van den dienst plicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden per soon de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake dienstplicht. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden per soon de uitspraak gedaan, achter hunne namen vermeld: JOHANNES CORNELIS THEODORUS WIJNKER. Lichting 1938. Uitspraak: het verzoek afgewezen. JOHANNES GERARDUS SINNIGE Lichting 1939. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken verte genwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 20 Januari 1939. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. BERGEN (12 t/m 19 Januari). Geboren: Dora, d. v. Christiaan Kuit- waard en Neeltje Meijer. Anthonius Jo- hannes Gerardus, z. v. Gerardus Johannes Bernardus Jacobus Nieuwendijk en Mathil- da Catharina Maria Epskamp. Ondertrouwd: Lambertus Nicolaas Jonker en Geertruida Elisabeth Roobeek. Voor de Bredasche rechtbank diende gis teren de zaak, waarbij het de twee heeren Dreijer, vader en zoon, wonend te Ginniken, gelukt is een oude dame onder verschil lende bedriegelijke voorwendsels grooto sommen geldu afhandig te maken. Het gaat hier om een bedrag,e waarvan het juiste cijfer niet precies bekend is, maar dat toch een eind over de 100.000 gulden loopt. Het geld, zoo werd gtzegd, was bestemd voor de exploitatie van groote ijzermijnen in Afrika, waaraan veel geld te verdienen zou zijn. Deze oplichterij we citeeren het requi sitoir van den officier van Justitie is met buitengewone brutaliteit gepleegd. De offi cier bracht een compliment aan den rijks rechercheur, die alles zoo minitieus heeft onderzocht, waardoor het mogelijk zal zijn beide verdachten te veroordeelen. „D. Jr. heeft tegenover mej. Kessler de liefhebbende zoon gespeeld, die zoo ver heugd was, dat zijn ouders weer bij elkaar waren, Juffrouw Kessler is er ingevlogen. Beide verdachten hebben aan mej. Kessler een verhaal opgedischt, hetwelk in hoofd zaak door D. Sr. is ineengezet. Ook de 1400 komen uit de kas van mej. Kessler. Intusschen meent de officier, dat D. Tr. de hoofddader is geweest. Hij toch heeft al het geld getoucheerd. Er is niets ten gunste van D. Jr. te zeggen. Met geweten- looze brutaliteit heeft hij het verhaal, dat zijn vader heeft opgezet, volgehouden. Als de rijksrecherche het geld niet gevonden had, zou alles op zij zijn geweest. Dreijer Jr. heeft met al dit geld niets nut tigs uitgevoerd. Hij heeft met zijn vrienden aan de roulette gespeeld, dure hotels be zocht, luchtreizen gemaakt enz. In betrek kelijk korten tijd was bijna 80.000 ver brast". Spr. meende daarom dat hier de maximum-straf mocht worden geëischt. Hij requireerde daarom voor D. Jr. een gevan genisstraf van drie jaar zonder aftrek van het voorarrest en teruggave van het in- beslag genomen geld aan mej. Kessler. D. Sr. heeft lang geen blanco strafregis ter, zoodat spr. ook voor hem een strenge straf op zijn plaats achtte. Hij requireert voor D. Sr. een gevangenisstraf van 2 j a a r met aftrek van het voorarrest. De verdediger mr. Pauwels kon geen be wondering hebben voor de dagvaarding en het requisitoir. Hij kan ook geen bewonde- ting hebben voor iemand, die gelooft aan de verhalen, welke in de dagvaarding zijn ver meld. Ook gelooft hij niet, dat mej. Kessler aan deze verhalen heeft geloofd. De oude D. heeft mej. K. verzocht zijn zoon te wil len helpen. Doch hij" heeft dit bedoeld als een middel tot weldadigheid en niet als een zaak. Zij is geen zakenvrouw en heeft nooit gedacht aan winst. Ook juridisch meent pleiter, dat noch voor D. Sr. noch voor D. Jr. het bewijs ;s geleverd. Voor D. is geen enkele verkla ring als die van mej. Kessler, Jie niet juist kan zijn, wijl D. Sr. toen de gelden werden verstrekt, in de gevangenis zat. Hij vroeg voor beiden vrijspraak. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. COUPEEREN VAN PAARDENSTAARTEN. De rechtbank te Middelburg heeft heden uitspraak gedaan over de principieele vraag of het coupeeren van een paardestaart gelijk staat met dierenmishandeling. Bij behandeling der betreffende zaak tegen den dierenarts W. J. L. de Groof uit Kruiningen, die op 26 November een hem toebehoorend veulen den staart heeft inge kort met het oogmerk tot een principiëele beslissing te komen, heeft de officier van justitie op 6 Januari 1 boete subs 1 dag hechtenisgevorderd. "Thans heeft de recht- bank den dierenarts van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. Vermoed mag wor den, dat de officier van justitie in hooger beroep zal gaan. Het D. N. B. meldt: „De Führer heeft den rijksminister van oeconomische zaken en president der rijksbank, Funk, het volgend schrijven gezonden: zeer geëerde heer minister: ik neem de gelegenheid van uw benoeming tot presi dent van de Duitsche rijksbank waar om u bij de aanvaarding van uw nieuwe functie mijn meest oprechte wenschen te doen toekomen. Uw taak zal zijn: 1. in uw thans de beide belangrijke res sorten vereenigende functie, zooals tot nu toe, de onbedingde stabiliteit der loonen en prijzen te verzekeren en daarmede ook verder de waarde van de mark te handhaven; 2. de kapitaalsmark in verhoogde mate te ontsluiten voor de particuliere geld behoefte en ter beschikking te stellen; 3. de met de wet van 10 Februari 1937 ingeleide reorganisatie der door het pact van Dawis aan de onbeperkte souvereiniteit van het rijk onttrokken toenmalige rijksbank tot een aan de souvereiniteit van den staat onvpor- Het nieuws heeft ook Rublee verrast, die midden in onderhandelingen met Schacht is over een Joodsche emigratie leening. Rublee zou vandaag een nieuwe bespreking hebben met Schacht, doch hij wacht ttans op instructies. Het is opmerkelijk, dat vandaag in het maandblad van Göring „Der Vierjahres- plan" een lang artikel is opgenomen van de hand van dr. Schacht, den „president der rijksbank". Vanavond zal een communiqué worden uitgegeven, waarin de redenen zullen worden opgegeven van de wijziging. Voor het oogenblik zijn echter de meest offi cieele kringen zoo verrast, dat de zaken wat verward zijn. Welingelichte Duitsche kringen be schrijven de wijziging als een „versterking van Duitschland's economische structuur1 Er wordt aan herinnerd, dat er veel geruchten In omloop waren over een aan dr. Schacht toegeschreven voornemen zich binnenkort terug te trekken en er is vaak gemeld, dat eenige andere adviseurs van Hitier het niet eens waren met Schacht's financieele politiek, doch tot nu toe zijn deze berichten steeds ontkend. Het artikel van dr. Schacht. In zijn artikel over hqt vierjarenplan zegt dr. Schacht: de Duitsche methoden hebben in het buitenland, waar zij 6f als een wonder öf als een truc werden be schouwd, veel verwarring gesticht. Wij zijn niet zoo verwaand om van een wonder te spreken, aldus Schacht, en evenmin zoo bescheiden om toe te geven dat deze me thoden vanzelfsprekend zouden zijn. Wij hebben tooverformules, welke voor wat de methoden betreft elastisch en wat de grondslagen betreft, stug kunnen worden genoemd". Na met kracht de gedachten aan inflatie of muntmanipulatie van de hand te heb ben gewezen, noemt Schacht voor de toe komst het volgende noodig: „indien slechts evenveel wordt uitgegeven als kan worden bespaard en indien het kapitaal wordt geconcentreerd, waar de grootste opbrengst is te verkrijgen, kunnen de oeconomische toekomstproblemen met de zelfde zekerheid als tot nu toe worden opgelost". Ook een artikel van Funk Funk levert in hetzelfde nummer een bijdrage, waarin hij schrijft, dat het bij zonder belangwekkend is, dat „het land vanwaar Duitschland de meeste goederen invoert, de Vereenigde Staten is, dat dage lijks zijn grooten cliënt op de laagste manier beleedigt en belastert. Dezen cliënt zullen de Vereenigde Staten verliezen en alle moeilijkheden en besluiteloosheid van het Engelsch-Amerikaansche handelsver drag toonen aan, dat het bijna mogelijk is voor dezen cliënt op de wereldmarkt een plaatsvervanger te vinden. Doch voor deze bestellingen in de Ver eenigde Staten zullen wij andere vinden in de Balkanlanden en Turkije die de natuur lijke economische partners, van Uuitschianö zijn. Wij moeten voor het oogenblik andere taken ter zijde steljen, teneinde in staat te zijn onzen uitvoer te vergrooten"., J Funk voegde hier aan toe, 'dat het Vier jarenplan thans niet langer een plan voor vier jaren is, doch een nationale taak, n.1. een missie voor het vólk, welke zal duren totdat het nationale leven en het materieele welzijn van "het Duitsche volk .zijn vrijheid, eer en macht volkomen verzekerd zijn. Een nieuw type handelsreiziger Volgens de „Daily Telegraph" behooran tot de maatregelen welke door de rijksregeering zullen worden genomen pm den uitvoer aan te moedigen een verbetering en inten- siveering van de exportreclame. Dit zal ge schieden onder de geunifieerde leiding van een speciale organisatie. Er zal een nieuw type handelsreiziger worden opgeleid om Duitsche goederen in vreemde landen te pousseeren. TEGEN HET MODERNE HEIDENDOM. De „Osservatore Romano" publiceert een homilie, welke de patriarch van Venetië, kardinaal Adeodate Piazza, heeft gehouden naar het voorbeeld van de kardinalen van Milaan en Bólogna en waarin hij de gevaren van de rassenleer en het nieuw-heidendom uiteenzet. Kardinaal Piazza heeft ae leer van de kerk en de rassenleer tegenover el kaar gezet, waarbij hij tot het resultaat kwam, dat de rassenleer niet gegrondvest is op de wetenschap en een brute toepas sing is van het materialisme. Hij voegde hieraan toe, dat de kerk nooit heeft opge houden voor de Joden te bidden en hij be treurde, dat een wonde is toegebracht aan het wijze concordaat tusschen den Heiligen Stoel en Italië. De kardinaal hoopt, dat spoedig het concordaat in al zijn volheid zal worden hersteld. DE ONDERHANDELINGEN MET RUBLEE. Rublee heeft officieel mededeeling ont vangen, dat de besprekingen te Berlijn niet zullen worden voortgezet. Deze mededeeling werd gedaan door een vertegenwoordiger van dr. Schacht. Rublee is voornemens langs diplomatie- ken weg na te gaan of er eenige vooruit zicht bestaat op een voortzetting der on derhandelingen op een of andere manier. Rublee en zijn collega's zullen in ieder geval morgenavond uit Berlijn vertrekken. Dit is blijkbaar in strijd met In welinge lichte kringen aan Reuter verstrekte in lichting, dat de besprekingen van Rublee niets te doen hebben met het aftreden van dr. Schacht aan de rijksbank. DE JAPANSCHE VISSCHERIJ IN DE RUSSISCHE WATEREN. In welingelichte kringen te Tokio wijst men er op, dat het besluit van den Bor.d van Japansche visscherijbedrijven in de Noordelijke wateren, in het komende seizoen vrij te zullen gaan visschen in de Sovjet- Russische wateren, hoewel dit niet officieel is, vrijwel onvermijdelijk tot een gewapend conflict tusschen Rusland en Japan zou lei den, indien het door de regeering zou wor den gesteund. Men meent achter te weten, dat de marine de visscherij bedrijven ge waarschuwd heeft, dat zij weinig geneigd is, in te grijpen, indien de Sovjets „de vis- schers zouden belemmeren in het uitoefenen van hun onbetwistbare rechten", en alleen in geval van een definitieve mislukking der onderhandelingen, die te Moskou gevoerd worden over verlenging der bestaande over eenkomst. Men vreest evenwel niet, dat in het visscherij gebied een kritieke toestand ontstaat, die zou kunnen leiden tot een krachtproef, gelijk aan die welke zich in 1938 aan de Russisch-Koreaansche grer.s heeft voorgedaan. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 19 Jan. te Savona. Ariadne 19 Jan. v. Gothenburg n. Aarhus. Baarn 18 Jan. v. Arica n. Pisco. Berenice 19 Jan. n.m. Ouessant gepass. Costa Rica 19 Jan. v. A'dam n. Boulogne. Cottica 19 Jan. 8 u. te Barbados. Douro 17 Jan. v. Pt. Barrios n. Cistobal. Hebe 19 Jan. te en v. Napels n. Palermo. Hercules 20 Jan. 4.30 u. te Hamburg. Juno 20 Jan. te Rotterdam. Saturnus 19 Jan. v. Nauplia n. Algiers. Socrates 18 Jan. v. Barbados n. Plymouth. Theseus 19 Jan. te Kopenhagen. Venus 19 Jan. v. Piraeus n. Thessaloniea. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Vrijdag 20 Januari 1939. Vorige koert STAATSLEENINGEN. 3334 NederL 1938 3 Ned-lndi* 1937 5 li DuitsebL '30 m. verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mii. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calv* Delft Cert. Lever Bros Nederl. Ford Philips Gloell. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Repnhlic Steel Standard Brands Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur N-l Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Rediatig Lebong 149 PETROLEUM. Dqrdtsche Petr. 293lA Kon Petr305% Perlak 65 Phillips Oil29's Shell Union105/is Tide Water10 RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Rat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi (nterc. Rubber2'/g SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—ChinaJapan fijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TAB \KKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchlson Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Unioo Pacific72% Canadian Pac4 lOOVis 98?/,, 25 131 134% rav' 35,. 1295/16 334 197 35% §23u/ia 53?/,, 5Vs 353/. 28w/ia 47"/if' 3% 42D/. 187 202% 82»/m 55% 200% 141 119 1 6 101% 110% 80 112 110% 195 225 214 28% 14%g 111 Vin laatste 2.45-3.00 100 98% 23%-3/. 130% 132% 152 124 35%-% 83'/. 130'/.-l 340% 195-% 35% 23?-»/, 54%6-i 0'/l6 36 299/16 17 5% 48'/.-7/s 3 Vb 420-1 185 200 8IV.-2 55% 292 305% 67 29i%0 10%6-t 10%6 1994-200 144 119 101 2'/s-'%» 110% 78 112 110% 194 226 215% 29 14?/, 8 I4w/,6 72% 4% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parjjs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers heden 1.847, 1.84Vi« 8.61 8.627, 73.80 73.60 4.887, 4.86% 41.58 41.60 41.58 41.60 38.47 38.50 44.37 34 44.40 43.30 43.32 34

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7