RUMOR OM f 100.000.-. Agenda Aspirin KIJKEN is KOOPEMwCLOECK Wijzigingen: Een raadgeving voor allen: Zorg Aspirin in huis te hebbenl EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. DE HEER APPEL BEDANKT ALS RAADSLID. De heer B. Appel heeft officiëel medege deeld, dat hij bedankt als lid van den raad. Zijn opvolger op de lijst der R.S.A.P. is de heer J. van Berkum. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. De heer J. G., ambtenaar ter secretarie te Heerhugowaard, wandelde Zondagavond met zy'n echtgenoote op den Middenweg aldaar. De heer en mevrouw G. liepen geheel rechts en waren zich van geen gevaar bewust, toen van den tegenovergestelden kant een auto naderde, waarvan de bestuurder de lichten dempte voor een tweetal fietsers. Bij het weer ontsteken van de groote lichten zag de bestuurder plotseling den heer en mevrouw G., waarvan de heer G. het dichtst bij den weg en mevrouw G. het dichtst bij den bermkant liep. Uitwijken was niet meer mogelijk. De heer G. werd gegrepen en tegen een boom geslingerd, vanwaar hij in de wegsloot terecht kwam. Mevrouw G. sprong onmiddellijk in de sloot om haar echtgenoot voor verdrinken te behoeden en dra was er hulp, waarna het bewustelooze slachtoffer met een hersenschudding in ernstigen toestand per brancard naar zijn woning vervoerd werd. RADIO-STORING. De heer W. J. J. Vosmeer, Koningsweg 32, beklaagt zich bij ons, dat hij veel last onder vindt van het storen van zijn radio ontvangst. Meer dan drie uur per dag op wisselende tijden wordt door zoemen, tikken en knetterende geluiden een hinderlijke sto ring veroorzaakt. Uit deze omgeving hebben wij meer klachten vernomen. Misschien is het wel eens uit te zoeken wie, b.v. door het gebruik van electrische apparaten, daarvoor ver antwoordelijk kan gesteld worden. BINNENBRANDJE. Bij den heer N. Beers in het Grootnieuw- land ontstond hedenmorgen 10 uur een begin van brand in de kamer. De rook sloeg door deur en ramen reeds naar buiten, doch voordat er iets ergers gebeurde, had den de bewoners en buren het vuurtje gebluscht. Toch waren een tafel en twee stoelen verbrand. P. BOSSEN 80 JAAR. Op 26 Januari a.s. herdenkt de heer P. Bossen alhier den dag, waarop hij 80 jaar geleden te Aartswoud (N.H.) geboren werd. Na het volgen der lagere school aldaar werd hij in 1873 geplaatst op de kweekschool voor de zeevaart te Leiden. In 1875 ging hij als stuurmansleerling naar zee en deed achtereenvolgens met goed gevolg examen voor 3en, 2en en len stuurman. In 1884 slaagde hij voor de acte M. O. wis- en zeevaartkunde. Kort daarna werd hij benoemd tot direc teur van de Zeevaartschool op Vlieland, in 187 werd hij directeur van de zeevaart school te Delfzijl, in 1900 leeraar aar. de kweekschool voor de zeevaart te Amster dam, in 1914 directeur aan de zeevaart school op Texel, welke laatste functie hij in 1924 met pensioen verliet. De heer Bossen heeft zich in zeevaart kundige kringen vooral bekend gemaakt door zijn rekenboeken voor stuurlieden, waarvan het eerste in 1898 uitkwam en die vele herdrukken beleefden. Verder publiceerde hij 'boeken en tafels ten dienste van zeelieden en houdt zich thans nog bezig met het verzorgen van herdrukken. PHILATELIE. Vrijdag werd in hotel De Nachtegaal de jaarvergadering gehouden van de afd. Alkmaar v. d. Nederl. Ver. v. Postzegel verzamelaars. Nadat de voozitter, de heer Dr. N. Louis zijn openingsrede had gehouden en de leden het beste voor 1939 had toegewenscht, volgde notulen en jaarverslag van den secretaris. Bij monde van den heer H. v. Lieshout als lid der kascommissie werd verslag uit gebracht, waarna de heer G. Schoonewil, penningmeester, décharge verleend werd. Bij reglementbeschikking trad vervolgens het bestuur in zijn geheel af. Dr. N. Louis had zich niet herkiesbaar gesteld. Als voorzitter werd gekozen de heer H. Stikkel. De overige functies werden bezet door de heeren G. Schoonewil, C. M. Winder, H. v. Lieshout en Jac. Boom. REPRISE MARGUERITE GAUTHIER. Morgen en Donderdag loopt in het Vic- toria-theater een reprise van de film „Mar- guerite Gauthier". Wij vestigen hier nog even de aandacht op. Degenen, die Greta Garbo's uitstekende creatie in deze film nog niet gezien hebben, krijgen thans dus de gelegenheid „Marguerite Gauthier" alsnog te gaan zien. Morgenmiddag loopt de film tegen populaire prijzen van 25, 50 en 75 cent. NAZORG-AVOND. De groote zaal van het Gulden Vlies was gisteravond uitstekend bezet met leden en donateurs der vereeniging Nazorg, alsmede met leerlingen der Nazorg-inrichting. Zij allen waren gekomen, om den zoogenaam- den propaganda-avond der vereeniging mee te maken en zij hebben daarnaast en tege lijkertijd een gezelligen feestavond meege maakt. Want Nazorg had voor een goed en varieerend programma gezorgd. De voorzitter der vereeniging, de heer Kohnert, heeft een zeer knappe propaganda- rede gehouden, waarin hij allereerst ge schetst heeft het nut van de vereeniging „Zorg voor de leerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs" en de werk wijze, door die school toegepast. Met tal van voorbeelden heeft hij aangehaald, hoe kin deren juist op die school hun geluk terug vonden en later als volkomen normaal de maatschappij konden ingaan. Hij vond het begrijpelijk en menschelijk, dat ouders niet graag hun. kind naar deze school sturen, maar heeft op wel zeer duidelijke wijze aan getoond, dat dit begrijpelijke standpunt on juist is. Het is eigenlijk een heel eigenaardige toe stand, dat wij het den laatsten tijd, spreken de over onze gemeente-financiën, over zulke belangrijke bedragen moeten hebben. Want eigenlijk althans zoo is het in den Raad medegedeeld staan wij als gemeente Alkmaar met onzen één gulden en één halve cent van de noodlijdendheid af, op den rand van den financiëelen afgrond. Nu eens gaat het gerucht, dat er f 50.000 aan het Rijk moet worden betaald wegens onrechtmatig uitgekeerde steungelden, dan weer wordt door den een of anderen ambte naar droogweg aan particulieren en belas tingautoriteiten meegedeeld, dat er op de bebouwde eigendommen een zeer belangrijk bedrag aan belasting te weinig geïnd is. Dat alles wijst op een zonderling financiëel be leid en het eigenaardigste van de geheele kwestie is, dat men hier en daar schijnt te willen, dat wij alles maar zullen doodzwij gen. Wanneer de gemeente-ontvanger iets heeft medegedeeld, zijn wij daarvoor allerminst verantwoordelijk en het eenige, dat men ons zal kunnen verwijten, is dat wij daarop in onze courant de aandacht hebben gevestigd. Want zoo redeneert men van zekere zijde, men zou er dan wel eens toe kunnen overgaan, dat verschuldigde alsnog op de belastingplichtigen te verhalen. De gemeente-ontvanger heeft medegedeeld, dat men in Alkmaar voor de gebouwde eigendommen bijna 100.000 te weinig aan belasting heeft geheven. Wij hebben ons op het standpunt gesteld, dat zooiets toch wel onmogelijk zou zijn, maar diverse verwijten aan ons adres wek ken den indruk, dat het inderdaad juist is en wanneer dat zoo is, valt er zeker het een en ander over te zeggen. m Laten wij niet de naïviteit hebben van den struisvogel, die zijn kop in het zand steekt en uitroept: „Ik zie niks, dus er is niks meer". Wanneer de gemeente-ontvanger iets be kend gemaakt heeft aan de belastingtautori- teiten, dan hebben deze en de heeren in Den Haag heusch onze critiek niet af te wachten om te weten of zij wel of niet moe ten ingrijpen. En wanneer men ons alllerlei verwijten maakt en tot zwijgen wil dwingen, dan is dat niet uit medelijden met de belastingbetalers, maar om te voorkomen, dat wij nu eens ronduit zullen zeggen hoe wij over het finan ciëel beleid in onze gemeente denken. Dan staan wij daartegenover in de gunstige posi tie, dat wij geen partijblad zijn en dat wij geen enkel raadslid of geen enkelen wethou der hebben te sparen. Wel willen w« gaarne aannemen, dat het Noord Holl. Dgbl. niet tot die organen be hoort, die thans de kans schoon zien een concurrentiestrijd van bedenkelijk gehalte te ontketenen. Wij beschouwen de leden dier redactie als bona fide journalisten en de eenige reden, welke men daar kan hebben om ons allerlei bezwarende dingen in de schoenen te schuiven, is o.i. dan ook hierin gelegen, dat de publicatie van den gemeen te-ontvanger voor B. en W. en voornamelijk voor den wethouder van Financiën een zeer onaangename verrassing is geweest en dat die wethouder het wel prettig zou vinden als er maar zoo weinig mogelijk over werd geschreven. Stil, zegt het N.H.D., zeg maar niets, want anders worden de huiseigenaren gedupeerd. Alsof men in Den Haag met alle moge^ lijke financieele specialiteiten niet zelf zou kunnen ontdekken, dat er hier iets gebeurt, dat niet heelemaal in don haak is. En nu mag men beweren, dat men er mis schien vroeger ook al eens doorheen geloo- pen is, datzelfde heeft men beweerd, toen men jarenlang onrechtmatig steun uitkeerde en nu na zes jaar tot de ontdekking komt, dat men alles zal moeten terugbe talen. Wat schieten de huiseigenaren er mee op als zij later toch en veel meer moeten betalen dan wat men hun thans tracht te be sparen? De heer Prins, die een reclame tegen zijn belasting had, de reclame welke tot de ver rassende publicatie van den gemeente-ont vanger heeft geleid, heeft dezer dagen over de kwestie een ingezonden stuk aan het N.H. D. gezonden, waarin hij gezegd heeft, dat hij de houding van dat blad niet begrijpt. De redactie van het NH.D. heeft daar weer onder geschreven, dat zij het stuk van den heer Prins niet begrijpt en zoo speelt men daar krijgertje rond den dikken boom zonder elkaar te kunnen vangen. En de man, die lachende toekijkt en na tuurlijk ook niets van den heer Prins be grijpt is de wethouder van Financiën. De heer Van Slingerland is een zeer ge moedelijk man. Het is niet gemakkelijk om wethouder van Financiën te zijn en zijn voorgangers als de heeren Thomsen en Wes terhof hebben het in den Raad altijd bijzon der moeilijk gehad om hun beleid te ver dedigen. Men zou kunnen aannemen, dat de porte feuille van Financiën juist in deze zware tij den bijzonder moeilijk te beheeren zou zijn, maar de heer Van Slingerland volgt een ge heel andere tactiek dan zijn voorgangers. Hij kijkt niet met gefronst gelaat naar eindelooze rijen cijfers, hij staat eenvoudig op, glimlacht tegen de raadsleden, keert zijn leege zakken binnenste buiten en zegt: „het is op". Ja, het is op en daarom kan er hier niets meer gebeuren. Subsidies zijn bekort of geschrapt, tal van vereenigingen met een weldadig doel moeten haar socialen arbeid beperken, zij krijgen geen gemeentelijken steun meer. Voor kindervoeding, voor ziekenhulp, noch voor tal van andere mooie instellin gen is er meer geld te vinden. „Er is niets meer", zegt de wethouder van financiën, er is ook niets meer te halen en daarmee is alles afgeloopen. Wat zouden de steuntrekkenden en de armlastigen er van zeggen wanneer de wet houder op zeker oogenbük zei: „We hebben de belastingen in Alkmaar verlaagd en het spijt me wel, maar nu is er geen geld meer voor jullie". En hoe moeten dan al deze sociale ver eenigingen, die alle het briefje thuis kre gen, dat men haar in den steek moest laten omdat de gemeente nu eenmaal geen cent meer weet te vinden, hoe moeten haar be sturen zich thans wel gevoelen bij de me- dedeeling van den gemeente-ontvanger, dat men veel meer belasting had kunnen in nen, maar dat men de huiseigenaren nu maar eens gespaard heeft. En daarnaast zit er aan dat alles ook een moreele kant, dien wij niet zonder meer kunnen passeeren. Wanneer een behoeftig mensch naar Maatschappelijk Hulpbetoon gaat en om het maximum aan steun vraagt, dan is de aller eerste wedervraag of hij nog eigen bezit tingen heeft. Of hij misschien nog een spaarbankboekje heeft of vorderingen die hij zal kunnen innen. En wanneer hij dat ontkent en later blijkt, dat hij ze wel heeft, dan heeft hij onrechtmatig steun genoten, dan wordt hij als een oplichter voor de rechtbank ge bracht en iemand van de gemeente komt tegen hem getuigen. Maar ook de gemeente zelf is steuntrek kend, ook de gemeente zelf heeft zich met een armzalig gezicht tot het Rijk gewend en om het maximum van steun gevraagd. Welken naam zal het Rijk de gemeente toekennen als weldra zal blijken, dat men opzettelijk een bedrag van bijna honderd duizend gulden aan niet-geïnde belastingen buiten beschouwing heeft gelaten? Men kan dat slechts verdedigen en men doet dat ook door er op te wijzen, dat het Rijk het tekort immers wel zal bij passen, maar -dat is een gevaarlijk spel letje. Want niet alleen kan er weer een navor dering met alle daaraan verbonden onaan gename gevolgen op komst zijn, er is méér en wel dit: dat men in den Raad reeds ja renlang klaagt, dat dit leven op de grens der noodlijdendheid onze autonomie geheel heeft vernietigd. Wy mogen vrijwel niets meer zelfstan dig beslissen en alles wat de gemeente zelf kan betalen en niet van het Rijk noodig heeft, maakt den afstand tusschen ons en de noodlijdendheid grooter en kan er toe me dewerken, dat Alkmaar weer eens een eigen onafhankelijke meening kan doen hooren. Het is de moreele plicht van elk ge meentebestuur zoo lang mogelijk op eigen beenen te staan en onafhankelijk van an deren te blijven. En nu kan men trachten de huiseigena ren te sparen en daardoor tal van anderen en voornamelijk de noodlijdende sociale vereenigingen te dupeeren. Maar men vergete daarbij niet, dat huis eigenaren de uitzonderingen daar gela ten nog niet in de positie van de minst- kapitaalkrachtigen verkeeren. En even min, dat zeer vele huiseigenaren elders wo nen en hier slechts filialen exploiteeren. Wij begrijpen niet waarom deze gespaard moeten worden ten koste van stadgenooten, die het geld méér dan noodig blijken te hebben. En wanneer men nu alleen maar als ar gument overhoudt, dat wat wij minder in nen door het Rijk wel zal worden bijgepast, dan willen wij ook daarover nog wel iets in het midden brengen. Het R;jk is tenslotte geen oom uit Ame rika, die een dikke portemonnaie in den zak heeft. Wanneer meerdere gemeenten het stand punt van Alkmaar zouden innemen, dan zou het Rijk kapitalen voor noodlijdende en half noodlijdende gemeenten moeten bijpas sen. Het zal die gelden tenslotte toch weer op de burgers van den staat moeten verhalen. Daaraan zouden zeer velen moeten bij dragen, die in heel wat minder gunstige financieele omstandigheden verkeeren dan tal van huiseigenaren en er kan geen enkele reden zijn om de eene categorie te sparen ten koste van de andere. Het is vanzelfsprekend, dat het boven staande uitsluitend geschreven is voor het geval, dat de mededeeling van den gemeen teontvanger volkomen juist mocht blijken en de gemeente, zonder voorkennis ven het Rijk, een belangrijk bedrag aan belasting op de gebouwde eigendommen te weinig heeft geheven. Wij laten het dan gaarne aan het N.H.D. over, verder het beleid van den wethouder van Financiën te verdedigen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer De „big" vreemdelingenlegioen (hum.); hoofdrol nandel. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, tot en met Dinsdag, hoofdnummer Muiterij op de Bounty (rom.- sens.); hoofdrollen Clark Gable en Franchot Tone. Woensdag en Donderdag: Marguerite Gauthier (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Robert Taylor. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Wildzang (rom.); hoofdrollen Herbert Mars hall, Gail Patrick, Arthur Treacher e.a. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolon geerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, tot en met Woensdag, 7.45 uur, hoofdnummer Veldslag in New York (sens.)j hoofdrollen Victor McLaglen, Brian Donlevy, Louise Hovick; vooraf Gevaar in de tunnel (sens.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 24 Januari. 8.30 uur, de Unie, vergadering V. V. V. Alcmaria. Woensdag 25 Januari. 8.15 uur, Harmonie, voor de Volksuniver siteit voordrachtavond van dr. J. B. van Amerongen over David Copperfield. 8 uur, 't Gulden Vlies, N.R.V.-avond met lichtbeelden. Donderdag 2b' Januari. 8 uur, Roxy-theater, filmavond N.A.S. en P.A.S.; spreker H. Sneevliet. Harmonie, donateursconcert van het vrijz. herv. zangkoor. Uit dit gedeelte van de propagandarede bleek, dat het overgroote deel der leerlin gen slechts in hun eerste schooljaren met moeilijkheden te kampen hebben, maar dat zij later volkomen gelijk zijn aan „normale" kinderen. Slechts een klein percentage der leerlingen heeft ook nog een speciale zorg noodig na de schooljaren en daar zorgt „Na zorg" dan voor. De vereeniging neemt deze jongens onder haar hoede, leert hun een hand werk, laat hen gebruiksvoorwerpen maken en verkoopt deze aan de vrienden van Na zorg. Spr. deed in dit verband een beroep op de vergadering, om Nazorg steeds zoo vlug mogelijk van haar artikelen af te hel pen, ooit t de jongens aan het werk moeten blijven en de financiën soms wel eens moeilijkheden opleveren, al was spr. blij, dat Nazorg sinds haar oprichting steeds haar taak heeft kunnen vervullen. Wij meenen met bovenstaand te kunnen volstaan, ook al, omdat de vereeniging „Na zorg" bekend genoeg is in Alkmaar en om geving. Slechts zouden wij hier nog een op wekking kunnen plaatsen, om dit werk zoo krachtig mogelijk te steunen. Wat het feestelijk gedeelte van den avond betreft, de tooneelafdeeling van K.V.K.V. heeft dit op keurige wijze verzorgd. Aller eerst heeft zij een vlotte vertolking gegeven van den één-acter „De oom uit Amerika", een vroolijk spelletje, dat goed en met bravour gespeeld werd en waarom hartelijk gelachen is. Daarnaast heeft het K.V.K.V.-ballet o.l.v. mevr. Offenberg eenige dansen uitgevoerd, welke zoo'n succes hadden, dat zij gebisseerd moesten worden, de heer Pranger heeft een uitstekend piano-recital gegeven, mevr. Of fenberg zong met succes „levensliedjes", ter wijl zij met den heer A. Englander een solo- dans demonstreerde, welke ook al herhaald moest worden, terwijl tenslotte de heeren v. Wieringen en v. Beek en mej. Hoed een sketch in vlot tempo speelden en daarmee ook al een mooi succes boekten. Al met al een goede avond voor Nazorg en voor de verzorgers van den feestavond. HET SPROOKJE DER RECHTVAARDIGHEID. Vrijdag, 27 Januari, 8.11 uur, wordt in 't Gulden Vlies de 2e abonnementsvoorstel ling gegeven, welke verzorgd zal worden door het gezelschap Saalborn—Parser. Dit is tevens een feestvoorstelling van Louis Saalborn, aangezien 't de honderdste voor stelling is waarvoor hij de regie heeft ge voerd. „Het Sprookje der Rechtvaardig heid" is een tooneelspel in 5 tafereelen door Ladislaus Fodor, terwijl de vertaling van Maurits Parser is. Hoofdrollen worden vervuld door: Carla de Raet, Julia Cuypers, Louis Saalborn en Lau Ezerman. Het totaal aantal medewer kenden is 25. Het Handelsblad schreef over de pre- miere o.m.: Het Sprookje der Rechtvaar digheid is geen sprookje maar een brok harde werkelijkheid. Wij vermoeden dat velen zich met dit onderhoudende blijspel zullen vermaken. Geestig geschreven. Sterk gespeeld. De Maasbode: „Het stuk bekoort door zijn rake teekening van de karakters. Een creatie van Saalborn. Carla de Raet speelt de rol van het garderobemeisje tintelend en met een onbevangenheid en een kinder lijkheid in vreugde en verdriet, die het hart verkwikken. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 17 TOT 23 JAN. 1939. Nieuwe zaken: 7QDtabak61 «ufP" Es' Wilhelminastraat 79, tabak, sigaren enz. Alkmaar: J Moejes, Heerhugowaard handel in motorrijtuigen enz.; filiaal ge vestigd te Alkmaar, Kanaalkade kefnenzC- ove^' R°Weskuü 66> koekbak ker, enz., overgegaan aan: S. de Boer Timmerfabriek Koger en Kerkmeé; vh C. van Latum en Zn„ Schermerwég 1- rechtsvorm gewijzigd. F. J. Kroese. Zoutstraat 4, slagerij- over- jjMjMjjh: Mw. de Wed. F. J. &oesai hit beproefde geneesmiddel bij «riepi WeecêecuM Voor het geheele land: Aanvankelijk op. klarend, later opnieuw zwaar bewolkt tot betrokken, met kans op regen, afnemende wind later echter weer toenemend uit zui delijke richtingen, koude nacht, overdag iets kouder dan vandaag. De depressie, welke gisteren buiig en on stuimig weer veroorzaakte over onze omge ving, Frankrijk en de Britsche eilanden, trok,' in diepte afnemend, naar noordwest- Duitschland. Een rug van hoogen luchtdruk strekt zich thans uit van Groenland over Ierland en de Golf van Biscaye naar Spanje. In dezen rug klaarde het weer vrijwel ge heel op en namen de windkrachten af. Ten gevolge van nachtelijke uitstraling daalde de temperatuur in het binnenland van Ierland tot onder het vriespunt, terwijl ook in onze omgeving, Frankrijk en Duitschland de temperatuur wat daalde. In Scandinavië nam de vorst iets toe. Op het geheele vaste land van west-Europa zijn de ochtendtem- peraturen echter nog steeds boven nozwmrtl. De nieuwe storing welke zich gisteren ten westen van de Azoren begon te ontwikkelen nam in diepte toe en deed hedenmorgen den luchtdruk in Ierland reeds weer dalen. Hoewel zij een grooten weerstand heeft te overwinnen, zal zij toch morgen in den loop van den dag haar invloed op het weer ten onzent doen gelden. STORMWAAHSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen 9.20 werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neer". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.59 uur tot 7.23 uur licht op. Den Helder: Ir. J. Oortgysen, Soemba- straat 53, electrotechnisch bureau enz.; overgegaan aan P. L. van der Slikke. Oudkarspel: Fa. Hart en Co., Wijk B 43, exporteurs van groenten enz.; benoeming procuratiehouders. Warmenhuizen: P. Meijer, Oudewal 7, timmerbedrijf; overgegaan aan: Th. Meijer. Wieringermeer: M. J. Hoekinga, Brug straat 29, smederij, enz.; overgegaan aan: R. Hoekinga. Zijpe: M. P. H. Meijer, 't Zand I 84, com- missionnair in assurantiën; verplaatst naar Heemskerk. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd op 8 Januari tot en met 16 Januari 1939: blauwe ceintuur; lederen mutsje; huissleutel; kinderwantje; porte monnaie met inhoud; etui met foto's en post zegels; portemonnaietje; sleutels aan ring; dameshandschoen; halsketting; kinderporte- monnaie; rijwielhand warmer; kindertaschje; rozenkrans en een heeren handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 8 tot en met 16 Januari 1939: Portemonnaie met inhoud, J. Mazereeuw, Popelmanslaan 21; schoenlepel, K. Bire- koven, Hekelstraat 11; K. Kabel, Groot Nieuwland 4; zilveren dasspeld, Ploeger, Metiusstraat 18; zilveren armband, J. Smit, Omval 46; sjaal, R. Kramer, Vermeerstraat 9; dameshoedje, W. Faber, Luttik Oudorp 53; handwarmer, J. Visser, Baansingel 46a; 1 paar dameshandschoenen, J. Piersma, K* van 't Veerstraat 26; vulpen, C. H. Dekker, Corfstreat 24; rijwielbelastingmerk, A. Fern- hout, Zeglis 45; kinderwantje, G. Rijkers, Stationsweg 44; rijwielbelastingmerk, Krap, Dijkgraafstraat 62; portemonnaie mei inhoud, L. Lindeboom, Oostwijk 24; J. C. Jansen, Hofstraat 7; muts-dascombinatie, H- Stikvoort, Achterdam 8; portemonnaie met inhoud, De Moor, Dahliastraat 18; heeren handschoen, Overman, Snaarmanslaan 45; rijwielbelastingmerk, H. Tichelaar, Bleau- straat 31; 1 paar damesschoenen, M. Zand bergen, Kanaalkade 58b; duimstok, J. Reijers, Oudorp, Kievitstraat 3; ceintuur, G. Snijder, Zeglis 130; damesportemonnaie met inhoud, C. Dekker, St, Paneras, Bovenweg; daiïl0S" parapluie, F. Korver, Nieuwpoortslaan l3! bru in etui, C. Buis, Lindenlaan 44; mond orgel, J. Bleeker, Groot Nieuwland 47; por temonnaie met inhoud, A. Morsch, Geest 27; portemonnaie met inhoud, C. de Wit, Linde gracht nr. 2; een muntstuk, H. J. Kellech, Popelmanslaan 11. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie, alhier..

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2