AMSTERDAMSCKE BEURS LAATSTE BERICHTEN. !pMêÜcaties Jkomtciaat Tlieuws OUDE NIEDORP JCeck School SRucgcdijhe Stand Jtheepstiidingm heerhugowaard eerste blad. AKERSLOOT EGMOND AAN ZEE LIMMEN GROOTSCHERMER DE RIJP KOEDIJK OUDORP BEVERWIJK SCHERMERHORN SCHAGERBRUG Ernstige ontploffing bij Philips-v. Houten. Vijf personen zwaar gewond. De oproeping van 200.000 reservisten. RUSTENBURG ff ff ff ff ff ff ff ff ff HINDERWET. Heden zjjn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij Verkoopkantoor van „Koninklijke Shell" producten, te 's-Gravenhage, tot het uit breiden van de benzineaftapinrichting, door vervanging van de bestaande benzinepomp door een electrisch gedreven benzinepomp, voor en ten behoeve van het perceel Laat No. 26, en het oprichten van een benzine- laadstation op het perceel, thans Kennemer- straatweg No. 20. Bezwaren tegen deze oprichting en uit breiding kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op Dinsdag 7 Februari e.k., voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 24 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 25 Januari tot en met Dinsdag 31 Januari 1939 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen oranje kleur Vetbonnen blauwe kleur; Rundvleeschbonnen: wit met roode streep. Alkmaar, 23 Januari 1939. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zijn opgenomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool, van 10 X11 en 4—4X uur. Visch volgende week Vrijdag eveneens aan de Keetkolkschool, van 8.459.30 uur. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. Ten hoogste 3 pond per gezin. Dc Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar, ED. v. d. HEUVEL. Ten lokale van den heer Feiis hield de afd. van den Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond Zaterdag een openbare vergadering. De openingsrede werd uitgesproken door mevr. de Geus, die het versterken van de vredesgedachten door vereende krachten be pleitte. Een dameskoortje zong eenige vredesliede ren, eenige dames gaven een tooneelstukje ten beste, gevolgd door een tooneelschets door mevr. Blokker en den heer F. Leek. Mevr. Pijper zong met begeleiding van mevr. Schrooder eenige liederen, die zeer werden gewaardeerd. Als spreekster trad op mevr. Jet Meulen- beltLuber uit Utrecht. De vrede, welke thans door dreiging met wapengeweld wordt bewaard, is wankel. De positieve waarde ligt echter in den ongewa- penden vrede, waartoe men bewust moet medewerken. Berust men in den thans be- staanden toestand, dat helpt men mede aan den toekomstigen massamoord. De avond werd gesloten door mevr. de Geus, die de aanwezige vrouwen opwekte lid te worden van de afd. Oude Niedorp, Vischdistributie. De distributie van gebakken visch voor de werkloozen welke als proef een paar malen is verstrekt, zal wel ingang vinden. De visch valt zeer in den smaak en geregeld komen nieuwe aanvragen binnen. De opleiding voor kinderverzorgs.cr. Als overgangsmaatregel naar den nieu wen toestand, heeft de Centrale Raad voor Kinderuitzending bepaald, dat het diploma voor kinderverzorgster in koloniehuizen zal worden uitgereikt aan degenen, die vóór September 1938 aan een erkende huishoud school een opleiding voor kinderverzorgster gevolgd hebben, in aansluiting aan een huis houdelijke opleiding. Deze opleiding moet volgens het oordeel van de inspectrice van het nijverheidsonderwijs zoodanig geweest zijn, dat deze gelijk staat mot de eischen, die thans gesteld worden, zoowel wat betreft ge noten vooropleiding, als wat betreft de op leiding zelf. Wanneer enkele thans verplichte vakken mdertijd niet gegeven werden, kan niette min een diploma worden uitgereikt, waarop dit wordt aangeteekend. Wordt alsnog in deze vakken examen gedaan, dan wordt deze aanteekening doorgehaald. Degenen, die vóór September 1938 aan een erkende huishoudschool een opleiding voor kinderverzorgster gevolgd hebben en daar naast kunnen overleggen een verklaring van het bestuur van een door de geneeskundige 'nspectie goedgekeurd koloniehuis, dat de houdster dezer verklaring gedurende ten minste 6 maanden onafgebroken tot te- vredenheid der directie gewerkt heeft, ont- Vangen het volledige diploma voor kinder- Verzorgster van den Centralen Raad voor K-mderuitzenriing. Anders wordt alleen het heoretisch diploma uitgereikt en gelden v°or het practijk-diploma de nieuwe eischen. Degenen, die buiten dezen overgangsmaat* regel vallen, zullen het nieuwe diploma voor kinderverzorgster moeten behalen om m een koloniehuis aangesteld te kunnen worden. Tewerkstelling vliegveld. Bjj den aanleg van het vliegveld zijn thans 10 man uit Egmond aan Zee tewerk gesteld. Dit is voor het eerst, dat ook Eg- monders zijn aangenomen. Jubileum koorzanger. T «-jariff jubileum van den heer Jac. Metselaar is met grooten luister gevierd. De paus schonk hem het gouden eerekruis „Pro Ecclesia Pontifice" terwijl het fanfarecorps den jubilaris een serenade bracht. Er was groote belangstelling van de bur gerij en de parochianen. Uitvoering Harmonie. Zondag gaf de tooneelver. „Harmonie" alhier een uitvoering in de tooneelzaal van den heer A. Rus Opgevoerd werd de ko medie in drie bearijven „Pension Zonne schijn" door Cor Hermus. Daar de uitvoering becritiseerd werd door de jury van den Prov. Bond van Dilet. Tooneelvereenigin- gen in Noordholland zullen wij ons van critiek onthouden. Een gezellig bal onder leiding van den heer Schermer besloot dezen goed geslaag den avond. Donderdagavond vergaderde het zie kenfonds Concordia, alhier, ten huize van den heer v. Truyen. De ontvangsten waren 2582.71 en de uitgaven 501.26. Saldo 2081.45. Alleen aan ziekengeld is in 1938 uitbetaald 371. Voor onze vereeniging een hoog bedrag. In verband met een en ander werd besloten de weekuitkeering op 6 te brengen inplaats van. 7. Bij de be stuursverkiezing werden de heeren F. Kluit en D. Koning herkozen. Na de rondvraag sloot de voorzitter, de heer R. Koster, de vergadering. Instorting. Maandagmorgen zijn bij den veehouder O. Feenstra alhier, twee achter zijn vee stallen staande hooibergen grootendeels in gestort. Gelukkig bekwam eenig vee, dat in één der bergen was gestald, geen letsel. Voor den eigenaar een flinke schade. VPRO-film. Vrijdagavond werd alhier in de N. H. kerk een VPRO-propaganda-avond gehou den. Ds. Kastein opende deze bijeenkomst, waarna gezamelijk ps. 68 10 werd gezon gen. Hierna betrad ds. v. d. Oort uit Amers foort den kansel. Hij zette op zeer duide lijke wijze de gedachten uiteen eener Vrijz. Prot. radiovereeniging. Daarna bracht het kerkkoor, onder leiding van den heer Jn. Baas, een 3-tal liederen ten gehoore. Ds. Boeke uit Knollendam richtte ten slotte nog het woord tot de aanwezigen en wees op de onmisbaarheid van den VPRO ten opzichte van de niet kerkelijken. De film werd gedraaid, waarna met gezang 249 3 werd gesloten. Geslaagd. De heer B. Sieswerda alhier slaagde te Amsterdam voor het arts-diploma. Arbeiders voor het vliegveld. Voor hedenmiddag zijn over de corres pondent der arbeidersbemiddeling weer 'n aantal arbeiders aangevraagd voor het vliegveld te Bergen. Zij worden onttrok ken aan baggerregeling en andere werk zaamheden. Naar het vliegveld. Door tusschenkomst van de plaatselijke arbeidsbemiddeling zijn Maandag een 10- tal arbeiders uit deze gemeente tewerk ge steld bij het vliegveld te Bergen. Werk gegund. Het uitbaggeren van de binnenhaven is na aanbesteding gegund aan den heer J. P. de Koning te Medemblik die had in geschreven voor 1495. Gunning aanbesteding. Door B. en W, werd heden den ver bouw van de O. L.-school opgedragen aan de heeren P. Schotsman en D. van Diepen alhier voor de som van 11480. Het schil derwerk werd opgedragen aan de schilders Keetman en Stroomer alhier. Gymnastlekuitvoering. In „Het Wapen van de Zijpe" gaf de gymnastiekvereeniging „Ons Genoegen" Zondagavond haar jaarlyksche uitvoering. Bfj zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer P. Vries, in het bijzonder wel kom burgemeester Breebaart en diens echt- genoote. Vervolgens werd het zeer gevarieerde programma vlot en over het algemeen cor rect afgewerkt. Vooral de oefeningen aan den rekstok voor heeren trokken de bijzondere aan dacht, terwijl ook de prestaties van de kleuter-turners zeer in den smaak vielen. Naast een rij van andere geslaagde oefe ningen vormde een door een groep dames uitgevoerde klompendans een gewaardeerde afwisseling. „Ons Genoegen" en haar directeur, de heer Met uit Heerhugowaard, kunnen terug zien op een geslaagde uitvoering, welke be sloten werd met een geanimeerd baL (ONGECORRIGEERD). Vanochtend omstreeks kwart over tien werd het personeel van de Van Houten's cacaofabrieken te Weesp, op geschrikt door het geluid van een ern stige ontploffing. Het bleek dat deze zich had voorgedaan in de fabriek der N.V. Pharmaceutische productenmaat schappij Philips-van Houten, een on derdeel der N.V. van Houten's Cacao fabrieken. Bij deze explosie waarvan de oorzaak tot nu toe nog niet bekend is, werden vijf personen ernstig ge wond, terwijl enkele anderen lichte kwetsuren opliepen. Tot de licht gewonden behoort ook de directeur der N.V. Philipsvan Houten, de heer van Marken. Na de ontploffing ontstond er brand, welke zich echter niet ernstig liet aanzien. Om half twaalf had de brandweer, welke met groot materiaal was uitgerukt, het vuur nagenoeg onder de knie. Naar men weet vervaardigt de N.V. Phi- lips-van Houten het z.g.n. Dohyfral-product. Ether-ontploffing? Nader wordt gemeld: De explosie is geschied in het laborato rium, gelegen op de derde verdieping van het groote, uit steen opgetrokken, fabrieks gebouw. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met een ether-ontploffing. In het la boratorium werd een groote ravage aange richt. Alles werd door elkaar geworpen, menschen vielen op den grond, terwijl alle ruiten sprongen. Tevens ontstond er brand. Verscheidene personen kregen ernstige brandwonden. De directeur der fabriek, de heer van Marken, schroeide het hoofdhaar. Een der aanwezigen kreeg brandwonden over het geheele lichaam, terwijl nog drie anderen zwaar gewond werden. Onmiddel lijk na het ongeluk rukte de fabriekstrand- weer uit, die er na korten tijd in slaagde de vlammen met schuimblusschers te doo- ven. De brandweer van Weesp nehoefde geen dienst te doen. Een der zwaargewonden is naar de Ma- jella-stichting te Bussum overgebracht, ter wijl vier anderen naar het Burgerzieken huis te Amsterdam zijn vervoerd. Het product der fabriek, Dohyfral, is een vitaminenhoudende chocolade, welke wordt vervaardigd volgens een procédé, dat en kele jaren geleden is uitgevonden. Vijftien gewonden. Bij de ontploffing zijn in totaal vijftien personen gewond, waarvan vijf zeer ern stig. Van deze laatsten is de heer Freen, die brandwonden over het geheele lichaam had opgeloopen, in hoogst zorgwekkenden toe stand naar de Ger^rdus Majellastichting te Bussum vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. De overige vier zwaargewonden zijn in het Burgerziekenhuis te Amsterdam opge-' nomen, t.w. de heeren Kruk, bedrijfsleider van het laboratorium, van Gemert, Boer en Koel. Allen hebben brandwonden aan ge laat, handen en voeten. Hoewel hun toe stand ernstig is, verkeert geen hunner in onmiddellijk levensgevaar. De gewonden behooren allen tot het per soneel van het laboratorium. Ook de heer van Houten Jr., zoon van den directeur der chocoladefabrieken, is licht gewond. De di recteur van de N.V. Philips-van Houten, de heer van Marken, kreeg brandwonden aan het gelaat, doch deze waren niet van ern- stigen aard. Het staat vrijwel vast, dat een kolf, welke met ether was gevuld, uit elkaar is ge sprongen. De muren van het laboratorium v/erden, tengevolge van den hevigen luchtdruk, waarmede de ontploffing gepaard ging, ontzet. Van de lichtgewonden zijn de meesten naar hun woningen gebracht. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Een militair vliegtuig van het type C. 10 is heden bij Bandoeng (N. O. I.) neergestort. De bestuurder, een reser ve-officier, is omgekomen. De monteur wist zich door een sprong met een parachute te redden. De C. 10 is een tweepersoons verkenner, uitgerust met een Rolls Royce motor. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak een dubbele arbeiderswo ning op het Molenveld te Berchem door brand vernield. De brand is ontstaan in de woning van het gezin Brok. Door den vrij krachtigen wind stónd ook het huis van de familie Nelissen weldra in brand. Beide woningen brandden tot den grond toe af. De geheele inboedel is verloren. De bejaarde Nelissen, die bedlegerig is, kon men nog tijdig in veiligheid brengen. BROCHURE IN BESLAG GENOMEN. „Nogmaals, Regeering, Regeer" van drs. G. van den Burg. Drs. G. van den Burg schrijft: Als gevolg van een aanklacht wegens be leediging, ingediend door de redactie van het anti-semietische orgaan „De Misthoorn" bij den Officier van Justitie te Amsterdam, zijn Zaterdagmiddag j.1. 41 exemplaren van de brochure „Nogmaals: Regeering, Regeer!", welke nog in 't bezit waren van den schrijver, in beslag genomen. De bedoelde klacht werd ingeleverd, omdat de auteur de redactie van dit periodiek, dat hij op één lijn stelt met „Der Stürmer" van Julius Streicher, mis dadigers heeft genoemd. De aanleiding tot het gebruik van dit woord was, naar de heer van den Burg mededeelde, dat in hun blad bij voortduring de grofste openbare en op zettelijke beleedigingen van een groepje uit de Nederlandsche bevolking worden afge drukt. Deze werkzaamheid acht de wet een misdrijf tegen de openbare orde, terwijl zij tevens een vergrijp vormt tegen de Neder landsche beschaving, de goede zeden en de Geboden Gods. De bijzondere fijngevoeligheid van de re dactie van „De Misthoorn" (de heeren dr. P. Molenbroek en J. Nysse), wanneer het haar zelf betreft, belet derhalve den schrijver nog verderen invloed uit te oefenen tegen de anti-semietische haatzaaierij, via de ver spreiding van het nu in beslag genomen restantje der 4000 brochures. Wij zien hier de mogelijkheid om langs wettigen weg onmiddellijk in te grijpen wegens veronderstelde beleediging van een tweetal personen. Men vergelijke daarmee de activiteit van den minister van Justitie en zijn ambtenaren, wanneer het de bijkans algemeen erkende beleediging van een ge heel e volksgroep betreft in termen, die wij niet gaarne in onze kolommen zouden over nemen. Een onduldbare tegenstelling in een rechtsstaat! Het oud-lid der Tweede Kamer, Mr. G. A. Boon, heeft zich bereid verklaard als rechts kundig raadsman op te treden. Officieel weet Rome niets.... In officiëele Italiaansche kringen verklaart men niets te weten van een op groote schaal onder de wapenen roepen van reservisten, waarover in het buitenland een bericht was gepubli ceerd, en dat indien reservisten onder de wapenen werden geroepen slechts sprake kan zijn voor normale oproepin gen voor herhalingsoefeningen. Ongetwijfeld zijn te Rome desbetreffende geruchten in omlo.p geweest. Men sprak met name van lichting 1901, dat zijn de mannen die in 1901 zyn geboren. Dat noemt men echter tamelijk onwaar schijnlijk, daar deze mannen thans 37 jaar en ouder zijn. Voorts wordt melding gemaakt van jongelieden, die een individueele oproe- pingskaart hebben ontvangen. Het betreft hier radiotelegrafisten, het personeel van gevechtswagens enz. De drukte, welke in de kazernes te Rome heerscht, komt althans ten deele voort uit de aanwezigheid van 20.000 fascistische miliciens, die te Rome zijn geconcentreerd om deel te nemen aan den jaarlijksche schouw ter gelegenheid van den verjaardag der stichting van de militie, l Februari. Van deze concentratie is gebruik gemaakt om de miliciëns een periode te laten door maken van oefeningen met automatische en andere wapens. Dagbladen in beslag genomen. De Times en verscheidene andere buiten- landsche bladen zijn vanochtend door de Gestapo bij aankomst in Duitschland in be slag genomen. Deze maatregel werd waarschijnlijk ge nomen op grond van in de bladen ver schenen artikelen over den economischen toestand in Duitschland. DE SITUATIE TE BARCELONA. Volgens de laatste vanochtend uit Spanje ontvangen berichten, blijft de Republikeinsche regeering nog steeds te Barcelona zetelen. Toch zijn de ministe ries naar het noorden overgebracht. Waarschijnlijk zullen zij te Gerona of Figuera worden gevestigd. De ambassade van Frankrijk is even eens geëvacueerd. Zij zal de regeering volgen. Jules Henry, de ambassadeur, vertoeft nog te Barcelona. De stad -verd vanochtend gebombardeerd. Over den mi litairen toestand is niets bekend geworden. Staatspensionneering. Zondag hield de bond van Staatspen sionneering afd. Ursem haar jaarlijkschen propaganda-avond in café Kok. De voorzitter, de heer D. Aay, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, en in het bij zonder tot den heer Boskamp, den Fede ratie-secretaris. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Boskamp, die er zijn teleurstel ling over uitsprak, dat er nog zooveel ouden van dagen van Staatspensioen zijn verstoken. Daarom gaf hij den aanwezigen in overweging om toch vooral lid van den bond te worden. Na deze vlotte rede kwam „Het Alkmaarsch TooneeT' aan de beurt dat met een tooneelspel medewer king aan dezen avond verleende. Opge voerd werd „De meid grijpt in", tooneel spel in drie bedrijven. Het stuk werd goed opgevoerd. Wij willen hier /liet alle spe lers noemen, maar een woord van lof komt den heer L. de Leeuw en mevr. A. de WaalSchipper toe, voor hun uitste kend spel. Dat het goede spel van „Het Alkmaarsch Tooneel" door het publiek gewaardeerd werd, bleek wel uit het da verend applaus dat de spelers na afloop in ontvangst hadden te nemen. De voorzitter sprak zijn hoop dan ook uit, dat „Het Alkmaarsch Tooneel" nog eens in Rustenburg zou terug komen. De heer de Leeuw dankte namens „Het Alkmaarsch Tooneel". De band van Plevier zorgde ervoor, dat de aanwezigen nog lang bijeen bleven, zoodat het al laat was voor allen verdwe nen waren. KERK VERKIEZING TE OUDORP. Tot notabelen bjj de Ned. herv. kerk te Oudorp zijn verkozen de heeren A. Jonge- bloed en P. Groenewoudt. ALKMAAR. GEBOREN: Maartje, d. van Sjoerd van der Galiën en D. Lindeboom. Klazina A., d. van Adrianus A. Beers en K. J. Scholten. Pe trus, z. van Jan Bos en G. Stammes. NIEUWE-NIEDORP (December). Geboren: Pieternella Catharina, d. van Johannes Plijter en Anna Catharina Schoen maker. Marinus, z. van Matthys Sepers en Cornelia Janna Morel. Gerda, d. van Gerrit Rezelman en Miena van Dam. Klasina, d. van Pieter Compas en Maartje Elisabeth Wiggers. Guurtrudes Petronella, d. van Mattheus Ligthart en Catharina Maria Krujjer. Henderikus Adrianus, z. van Adrianus Spaansen en Maria Catharina van der Stoop. Jacob Henk, z. van Jo hannes Lubertus van Herwerden en Alida de Jong. Jan Gerardus, z. van Jan Dekker en Catharina Stam. Overleden:- Willem Cornelis Bierman, weduwnaar van Cornelia Schouten, 75 jaar. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 23 Jan. v. Gibraltar n. A'dam. Agamemnon 23 Jan te en v. Catania naar Pireaus. Ariadne 23 Jan. te Amsterdam. Atlas 19 Jan. v Curagau n. Maracaibo. Aurora 23 Jan. te Catania. Cottica 22 Jan. te Paramaribo. Crijnssen 20 Jan. v. New York n. Pt. Au Prince. Deucalion 22 Jan. n.m. Gibraltar gepass. Dido 20 Jan. te Curagao. Deuro 21 Jan. te Cristobal. Flora 20 Jan. v. New York n. Pt Au Prince. Hermes 23 Jan. v. Lissabon n. Algiers. Iris 23 Jan. v. Vigo n. Oporto. El Libertador 22 Jan. v. Curagao naar Maracaibo. Medea 18 Jan. v. Curago n. Maracaibo. Nereus 23 Jan. n.m. Brunsbettel gepass. Odysseus 23 Jan. n.m. Brunsbuettel gepass. Orestes 23 Jan. 12 u. 150 mijl Z.W. Ouessant Orpheus 23 Jan. te Gdynia. Perseus 23 Jan. v. Aarhus n. Kopenhagen. Pluto 23 Jan. v. Kopenhagen n. Stettin. Poseidon 23 Jan. 15.40 u. Lydd gepass. Stuyvesant 23 Jan. v. A'dam n. Dover. Theseus 23 Jan. te Amsterdam. Tiberius 3 Jan. v. Famagusta n. Volos. Titus 23 Jan. v. Thessalonica n. Piraeus. Trajanus 23 Jan. v. Messina n. Algiers F. O. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland uitr. 23 Jan. te Buenos Aires. Montferland thuisr 21 Jan. v. Buenos Aires naar Santos. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 24 Januari 1939. Vorige laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3X Nederl. 1938 997/8 09% 3 Ned-lndiê 1937 98 98 5X Duitschl '30 m. verkl. 221/* 20% BANK-1NSTELLINGEN. 129 125 Handel Mij. Cert. v, 250 129% 125 Koloniale BaDk 147% 147% Ned. Ind. Handelsbank 0 H9% 116 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 0 33% 34%-% CaTvé Delft Cert 0 80 81 Lever Bros t 125%; 123%-4 Nederl. Ford 323 315 Philips Gloeil. Gem. Bezit 186Va 183-'/* INDUSTR. OND. BUITENL. 32% 32 Am Smelting 0 Anaconda 0 §21%e 21-Vis Bethleh. Steel 49%6 48%-% Cities Service Generaal Motors 5%s 5'/is i 3i%6 32%-3 Kennecott Copper 27% 26%6-i 14-%6 Standard Brands 5V16 5 Vis Steel comm. 44 %e 44-% U. S. Leather 1 3% 3% CULTUUR MAATSCH. 402% H. V. A Java Cultuur 400-1 175 170 N"4 Ind. Suiker Unie f 192% 189 Vereen. Vorstenlanden 78% 77%-% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. *- 35% 55% Redjang Lebong 149 140 PETROLEUM. 286»/, Dordtsche Petr. R 285 Kon. Petr. 299% 298-8/, Perlak i 65 60. Phillips Oil i 28% 28% Shell Union t 9'Vm 9'Vis Tide Water 9% 9%-%s RUBBERS. Amsterd. Rubber V 191% 190-% Deli Bat. Rubber 134% 131 Hessa Rubber »o% 105% Oostkust 136 130 Serbadiadi 90% 897,-91 Interc. Rubber 23/, 2%« SCHEEPVAARTEN. 108 Holland—Amerika lijn 103 JavaChinaJapan lijn 71 72% Kon. Ned. Stoomboot. e 107 105 Scheepvaart Unie 1 108 106 TABAKKEN. 186 Oude Deli 217 211% Scnembah 208% 203 AMER. SPOORWEGEN, 278/8 Atcbison Topeka R 26% Southern Pacifio 13 129/ifl"i Southern Railw. Cert, 1318/i6 12% Union Paciiic R 70% 697, Canadian Pac. R 3%« 3% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaixn. *Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.847» 1.857* Londen 8.647* 8.657* Berlijn 73.90 74. Parijs 4.89 4.89 X Brussel (Belga) 31.25 31.32 Ziirich 41.78 41.79 Kopenhagen 38.60 38,65 Stockholm 44.52 X 44.60 Oslo 43.45 43.50

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3