et raadsel ^Binnenland ïZeuiiletwi Riverside Drive. k^SVShe^6 °errity GEMENGD NIEUWS. De pensioenkorting van het spoorwegpersoneel. De moord in den Jordaan. Ook de tweede verdachte bekent. van Klaas de Vries door auto aangereden. Auto tegen boom cereden. Schriftelijk beantwoorde vragen. De Alkmaarsche Courant 2 TWEEDE BLAD. Personee<raad bijeen. In het N.V. huis te Utrecht hield giste ren de personeelraad, onder leiding van zijn voorzitter, den heer P. Moltmakcr, een zeer druk bezocht besturencongres, waar door de heeren F. L. D. Nivard en H. J. van Braambeek de bezwaren tegen de aan het gepensionneerde spoorwegpersoneel op gelegde pensioenkorting werden uiteenge zet en waarbij ernstig werd opgekomen te gen het niet nakomen van de duor opvol gende regeeringen in uitzicht gestelde ver wachting het spoorwegpersoneel ten aan zien van de pensioenrechten gelijk te stellen met het rijkspersoneel. Resolutie. Met algemeene stemmen werd een reso lutie aangenomen, waarin het besturencon gres, van oordeel, dat de sedert 1 April 1936 in gevoerde pensioenskorting voor het spoor wegpersoneel in strijd is met de rechtvaar digheid, daarbij in aanmerking nemende het feit, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 19 October 1938 met zeer groote meer derheid van stemmen een amendment-van BraambeekHermans heeft aangenomen, dat deze korting zou laten vervallen, gezien, dat de minister van waterstaat in deze aanneming van het amendement aan leiding heeft gevonden om het desbetref fende wetsontwerp te doen intrekken, ten zeerste betreurt, dat de minister tot nog toe geen gevolg wil geven aan den wensch van Tweede Kamer en spoorwegpersoneel op dit gebied zijn sionneerde en nog te pensionneeren spoorwgpersoneel op dit gebied zijn uitzonderingspositie te ontnemen en het weer gelijk te stellen met het ove rige rijkspersoneel. Het congres acht weder-indiening van het ingetrokken ontwerp op zeer korten ter mijn onafwijsbaar en dringt er nogmaals ten krachtigste bij den minister op aan, om daarbij dan alsnog voor te stellen de art. 80a en 80b van de pensioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925 te doen verval len en de reeds gekorte of te laag bereken de pensioenen opnieuw te doen vaststellen. Naar wij vernemen heeft thans ook de 25-jarige Amsterdamsche schilder, die Zondag werd gearresteerd in ver band met den moord op de oude leen vrouw in den Jordaan, een volledige bekentenis afgelegd. Hij had het plan om de oude vrouw te berooven, besproken met F. E., den kleinzoon van de oude vrouw. Deze laatste had het plan gemaakt. Zij hebben, zoo vertelde hij verder, niet de bedoeling gehad de vrouw te dooden. F. E. had een sok medegenomen om hiermede de vrouw den mond te snoeren en de schilder had gezorgd voor het touw om haar te binden. Hij zeide in zijn bekentenis tegenover commissaris Schreuder, dat hij het touw toevallig bij zich had. Ook houdt hij vol, dat hij van den buit slechts gulden heeft gehad en niet, zooals F. E. beweert, de helft. Hiernaar wordt nog een nader onder zoek ingesteld. Naar het Engelsch van Stanley Hart Page 8) Henry King kwam met vasten tred het vertrek binnen. Hij was kaarsrecht en zijn gebruinde gelaat en athletisehe gestalte gaven hem, ondanks zijn grijze haren, een nog jeugdig uiterlijk. Hij bleef wachtend en strak kijkend voor ons staan. „Gaat u zitten, mijnheer King", zei Ger- rity, op den stoel wijzend, zooeven door miss Dykeman verlaten. King ging om zichtig zitten, lette op den vouw van zijn broekspijpen en keek den inspecteur aan. „Mijnheer King", begon deze, „u was hier toen dat noodlottige schot viel?" „Zeker, inspecteur, vlak voor de deur van het vertrek, waar geschoten werd". „Wat deed u op dat moment?" „Dansen met miss Dykeman. Juist toen we de gang inkwamen klonk het schot" „Wat hebt u toen gedaan?" „Mijn eerste drang was, de bibliotheek in te loopen en te kijken, wat er was ge beurd. Maar toen bemerkte ik, dat miss Dykeman dreigde flauw te vallen... ten Ernstig gewond. De heer Klaas de Vries, lid van Provin ciale Staten van Noordholland (v.d.), die vooral in de hoofdstad zeer bekend is o.a. op het gebied van het onderwijs, is gister middag op het Bezuidenhout te den Haag door een auto aangereden. In ernstigen toe stand is de heer de Vries die 77 jaar oud is, naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd. De 34-jarige C. A. P. uit Wassenaar be stuurde de auto. Hem treft geen schuld. Zes perso en gewond. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te Nieuwerbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, bestuurd door den heer C. Verwey uit Woerden, reed met groote snelheid tegen den muur van een garage aan den Rijksstraatweg. In den wagen zaten zes personen, o.w. drie dames. Allen werden min of meer ern stig gewond. Zij zijn na verbonden te zijn door een geneesheer uit Bodegrazen naar hun woningen overgebracht. De auto werd totaal vernield. TEGEN AUTOBUS OPGELOOPEN. Aan de gevolgen overleden. Zondagavond omstreeks half acht is de zes jarige J. Dekkers tegen een autobus van den stadsverkeersdienst te Eindhoven opge- loopen. De jongen viel, waarna de achter wielen hem over het lichaam gingen. Zwaar gewond werd hij de ouderlijke woning bin nengedragen, waar hij gisternacht is over leden. DOOR AUTO AANGEREDEN. Op de Kalvermarkt te Den Haag is gis teravond de 83-jarige J. B. aangereden door een auto, welke bestuurd werd door G. N. uit de van Ostadestraat. De voet ganger kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij korten tijd na het ongeval overleed. De gemeentelijke geneeskundige dienst ver voerde het slachtoffer naar het gemeente ziekenhuis aan den Zuidwal. De oorzaak van de aanrijding is nog niet vastgesteld. OP AUTO MET SLIETEN INGEREDEN. Dame ernstig gewond. Op den Rijksstraatweg tusschen Garde ren en Voorthuizen is gisteravond een ern stig ongeluk gebeurd. Een personenauto, komende uit de rich ting Apeldoorn en bestuurd door iemand uit Utrecht, reed met volle vaart op een wagen met slieten. De botsing was zoo he vig, dat de lange takken door de voorruit van de auto drongen en ook de ruit aan de achterzijde vernielden. De bestuurder van den wagen bleef evenwel ongedeerd. Een naast hem zittende dame uit Voort huizen werd ernstig gewond en moest wor den overgebracht naar het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Amersfoort. Men vreest voor haar leven. De auto werd totaal vernield, terwijl de wagen met slieten nagenoeg niet bescha digd werd. De voerman bleef ongedeerd. Volgens het politieonderzoek zou het onge luk te wijten zijn aan onoplettendheid van den autobestuurder. LOCOMOTIEF EN GOEDERENWAGEN ONTSPOORD. Machinist en zijn assistent licht gewond. Gistermiddag zijn te Amsterdam op het spoorwegemplacement in de Watergraafs meer nabij de Valentijnkade een locomotief en een goederenwagen uit de rails geloo- pen. Zoowel de locomotief als de wagen sloegen om. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan een verkeerden wisselstand. De machinist en zijn assistent werden door vallende brokken steenkool licht ge wond. Zij behoefden echter niet in een ziekenhuis te worden opgenomen en kon den naar hun woning worden vervoerd. Direct is men begonen met een kraan wagen de machine en den wagen weer op de rails te plaatsen. minste dat scheen zoo. Ik bracht haar in de ontvangstzaal terug en zette haar op een stoel". „Wie waren er verder nog in dat ver trek?" vroeg Gerrity. King trok de wenkbrauwen nadenkend samen. Na een poosje zei hij: „Ik zou dit graag precies vertellen Flount was er; ik herinner me dat zoo goed, omdat hij me zoo verveelde. Ik was met dat meisje bezig en Flount trok me voortdurend bij mijn arm en vroeg, wat er toch wel gebeurd was. Mevrouw Garrison holde me voorbij, toen ik miss Dykeman naar een stoel bracht". „U hebt nog niet verteld, waar mevrouw Abbington en dr. Innes waren". „Hm dat is zoo. Tja, ik moet toege ven, dat ik niet erg goed heb opgelet. Dat gaat zoo in dergelijke omstandigheden, weet u? Ik zei tegen Flount, dat hij op miss Dykeman letten moest en ging zelf naar de bibliotheek. Ik houd er niet van iemand te bekladden, maar Flount was eigenlijk niet de juiste man, om naar de bibliotheek te sturen, terwijl ik op miss Dykeman pas te". „Bent u de bibliotheek binnengegaan?" „Ja. Dr. Innes was daar met miss Venora bezig. Hij zei, dat ik een ziekenauto moest opbellen. Ik wist niet, waar de telefoon was, maar toen ik de bibliotheek uitkwam, zag ik mevrouw Abbington, die bezig was miss Dykeman te verzorgen en die wees me de telefoon. Toen ik hierheen ging, kwam ik mevrouw Garrison tegen. Ze ver telde me, dat haar man een ziekenauto had ontboden. Ongeveer tegelijkertijd kwamen mijnheer Garrison en dr. Innes de biblio theek uit met het bericht, dat miss Venora IN EEN SLUISKOLK VERDRONKEN. Gisteravond begaf het achtjarig zoontje van de familie van Wijk te Leidschendam zich, nadat hij het gebouw van de chr. jeugdzangvereeniging had verlaten, op een der deuren van de schutsluis. Toen de knaap om half acht nog niet was thuisgekomen, ging men op onderzoek uit, doch zonder resultaat, totdat men vernam, dat de jongen zich op de sluis had bevon den. Men ging in de kolk dreggen en haal de na eenigen tijd den vermisten jongen op Men heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. Een ge neesheer constateerde den dood. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Ter hoogte van de Roodebrug is gisteren een ongeveer 25-jarige warmwaterventer met een transportfiets in het water van de Vecht geraakt en verdronken. Vermoedelijk is de jongeman verblind door het licht van een hem tegemoet rijden de vrachtauto. BEHANGSELPAPIERFABRIEKEN RATH EN DOODEHEEFVER. Opening door den burgemeester van Amsterdam. Onder groote belangstelling van autori teiten en zakenrelaties is gistermorgen het nieuwe gedeelte waarmee de behangsel papierfabrieken van Rath en Doodeheefver aan de Duivendrechtsche kade te Amster dam zijn uitgebreid, door den burgemeester van Amsterdam officieel in gebruik gesteld.' In de groote machinehal in het oudste ge deelte der fabriek hadden de aanwezigen zich omstreeks elf uur verzameld. Onder hen bevonden zich o.a. de Amsterdamsche wethouders Rustige, de Miranda en van Meurs, eenige wethouders der gemeente Ouderamstel en anderen. De algemeen-directeur, de heer H. P. Doodeheefver, herinnerde in zijn welkomst woord er aan, dat gisteren het bedrijf, op gericht door spr.'s vader als groothandels bedrijf, vijftig jaar bestaat. Pas in 1926 nam de firma zelf de fabricage van be hangselpapier ter hand in een eerste fa briek bij Schiebroek. Zeven jaar geleden ging men naar Amsterdam over. De fabriek heeft thans een capaciteit van bijna 20 mil- lioen rollen behangselpapier per jaar. Hierna sprak de burgemeester een ope ningswoord. Hij prees den ondernemings geest, de energie en den durf om in dezen moeilijken tijd een bedrijf uit te breiden, dat Nederlandsche arbeiders aan werk heeft geholpen en op verdienstelijke wijze de arbeidsmarkt verruimt. Met het uitspreken van de beste wen- schen voor de toekomst verklaarde de bur gemeester de fabrieksuitbreiding voor ge opend. Op hetzelfde oogenblik zetten de arbei ders, die overal bij de stilstaande machines op hun post waren gebleven, de machines aan en begonnen de persen te loopen. Hier na bestond voor de genoodigden gelegen heid de fabriek en in het bizonder het nieu we gedeelte daarvan, ten bezichtigen. PAAL VAN STELLAGE OP HET HOOFD GEKREGEN. Op slag gedood. Gistermiddag is de 58-jarige A. Visser achter een garage aan de Oldenzaalsche straat te Enschede om het leven gekomen. Er was daar een stellage geplaatst voor het optakelen van een ondergrondsche ben zineleiding. Een der palen van deze stellage is door nog niet bekende oorzaak omgeval len en trof V. aan het hoofd, waarbij hij op slag werd gedood. ROOKVERBOD IN BEPAALDE VLIEGTUIGEN OPGEHEVEN. In afwijking van het vroeger geldend algeheel rookverbod in verkeersvliegtuigen is bij koninklijk besluit van 31 December 1938 bepaald, dat dit verbod niet geldt ten aanzien van door of vanwege den minister van waterstaat daarvoor aange wezen typen van luchtvaartuigen, of daarvoor aangewezen luchtvaartuigen, voor zoover deze typen of luchtvaartuigen voldoen aan de op dit punt door of van wege den minister te stellen bijzondere eischen voor de inrichting van die lucht vaartuigen en mits bij het gebruik de door of vanwege den minister te stellen veilig heidsmaatregelen worden nagekomen. dood was. Ik geloof, dat dit alles is, wat ik u vertellen kan". „Hoe kort na het schot hebt u mevrouw Abbington gezien?" Weer dacht Henry King ernstig na. „Dat is vrij moeilijk te zeggen", antwoordde hij. „Ik geloof niet, dat ik het nauwkeurig schatten kan. Twee of drie minuten, mis schien korter". „Nog iets te vragen, Hand?" vroeg Ger rity. Hand knikte. „Wanneer hebt u, na het afgaan van dat schot, mijnheer Garrison voor het eerst gezien?" „Wel, hq kwam vlak na het schot uit de bibliotheek gehold". „Dat dacht ik al. Maar u had dit over geslagen. Kent u de familie Garrison reeds lang, mijnheer King?" „Neen, nog niet. Ik ben pas drie dagen geleden met hen in kennis gekomen". „U bént hier in de stad toch niet zoo ge bruind geworden, wel?" King grinnikte. „Neen", zei hij. „Ik ben uit Kansas afkomstig. Maar ik ben toch erg op de lui hier gesteld. Het is een schande! Ik wou, dat ik niet naar New York geko men was'". „Blijft u hier in de stad?" „O, ja. En voordat u me met vragen overstelpt, wil ik u graag alles over me zelf vertellen. Het duurt niet lang; ik ben niet zoo belangwekkend. Ik woon in Em- poria in Kansas en dit is mijn eerste be zoek hier sedert 1914. Ik had hier heele- maal geen bekenden, maar mijn makelaar, Lessington, nam op zich, me te introdu- ceeren. Door hem kwam ik met de Garri- sons in kennis. Ze namen me op slag voor zich in, zij zijn heel vriendelijk voor me ge- Lidmaatschap Inlandschen amb tenarenbond. Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Stokvis (s.d.a.p.), betreffende het overwegen van de vraag of het lid maatschap van de vereeniging van inland- sche bestuursambtenaren geoorloofd kan blijven, heeft de heer Weiter, minister van koloniën, geantwoord, dat het hem niet bekend is, dat een maatregel wordt over wogen, hetgeen uiteraard niet uitsluit, dat de Indische regeering daartoe te gelegener tijd zou kunnen besluiten, indien het lands belang zulks zou vorderen. OUDERCOMMISSIEN EN OUDERRADEN BIJ HET O. L. O. De Nederlandsche ouderraad voor het openbaar lager onderwijs heeft zich met een adres gewend tot de gemeenteraden van de 396 gemeenten in ons land, waar twee of meer openbare lagere scholen zijn, met verzoek tot het instellen van een ouderraad te besluiten. Aan burgemeester en wethouders dier gemeenten en voorts aan die van de 353 ge meenten, waar slechts één o. 1. school is, werd het verzoek gedaan, een oudercom missie bij die school te doen vormen, voor zoover dit nog niet was geschied. De aandacht van 977 gemeentebesturen werd gevestigd op den nieuwen gids voor oudercommissiën en ouderraden, welke, van de hand van den secretaris van den N. O. R. O. L. O., eerstdaags zal verschijnen. VREEMDE UITLATINGEN VAN EEN BURGEMEESTER? Minister van Boeyen bezocht Ootmarsum. Te Ootmarsum (Twente) is eenige dagen geleden, naar het Vbld. meldt, de minister van Binnenlandsche Zaken, de heer van Boeyen, vergezeld van den waarn. comm. der koningin in Overijsel, mr. dr. J. W. Schneider, op bezoek geweest. Dit bezoek zou in verband staan met uitlatingen van den burgemeester jhr. E. L. M. T. J. van Bönninghausen, in September of een der laatste maanden van het vorig jaar gedaan. Deze uitlatingen zouden van een zoodanige strekking zijn geweest (pro-Duitsch en sympathiek tegenover het nationaal-socia- lisme), dat zij voor een burgemeester on toelaatbaar zouden moeten worden geacht. Dat de heer Von Bönninghausen een broer van het n. .s b.-kamerlid vari dien naam sterke Duitsche sympathieën heeft, zou hij niet onder stoelen of banken steken. Doch wel zou hij ten stelligste de juistheid van de over hem uitgebrachte klachten ontkennen. De beide wethouders van Ootmarsum, de heeren J. A. Joosten, notaris en J. B. Reuver, directeur van de Twentsche da mast-, linnen- en katoenfabriek, voorheen S. Bendien en Zqnen, handhaven hun ver klaring, dat de burgemeester in een verga dering uitlatingen als hierboven aangeduid heeft gedaan. De burgemeester heeft thans een klacht wegens smaad tegen de wethouders inge diend. Hij neemt aan, dat het een actie is, die men van zekere zijde tegen hem op touw zet. Een justitieel ondrezoek is op het oogenblik gaande. BESLAG OP ITALIAANSCH SCHIP OPGEHEVEN. Het beslag dat op het te Vlissingen lig gende Italiaansche stoomschip Monte Santo was gelegd in verband met de aanvaring op 15 Januari j.L met het Engelsche s.s. Conifer is gistermiddag opgeheven, door dat de verlangde cautie is verstrekt. Het schip heeft gisteren de reis naar Savona voortgezet. DE SCHEEPVAARTROUTE AMSTERDAM—STAVOREN IJSVRIJ. De westenwind, welke gistermiddag om twee uur is opgestoken, heeft 't laatste ijs uit het IJselmeer doen wegdrijven. De scheepvaartroute van Amsterdam via Enk huizen naar Stavoren is thans geheel vrij van ijs. In de Enkhuizer haven is gister avond om negen uur het eerste schip bin nengekomen, dat sedert de vorstperiode geen ijs heeft ontmoet. west. De laatste drie dagen ben ik bijna ge regeld overhuis bij hen geweest. Op het oogenblik logeer ik in het Mockridge-ho- tel". „Lessington is compagnon met Andrews, van de Lessington Company, niet waar''"' vroeg Gerrity. King3' hij iS j0ngste firmant", bevestigde Hand vroeg: „Mijnheer King, u hebt ge zegd, dat u vlak voor de bibliotheek was, toen het schot afgevuurd werd Hebt u wellicht toevallig net in de bibliotheek ge- keken, toen het schot afging?" „Ik keek recht naar de deur, die gedeel telijk openstond". wê'rdegelosUt'?"at hCt SCh0t in de bibliotheek „Dat weet ik wel zeker. Ik heb den vuurstraal wel niet gezien, maar ik toch wel een lichtflits door het vertrek. Het was er tamelijk donker, weet u?" „Dat is heel belangwekkend. Kon u nfnioiT k i V6rtrek onderscheiden?» „Ik heb heelemaal niemand gezien" „Dank u, mqnheer King", zei Hand en ging weer tegen den wand staan Op een wenk van Gerrity stond King op en begaf zich naar de deur. Hij aarzeld» daar even en wendde zich ddrzeia. Wat ik zeggen wou», zei hTt ST S "SleÜer'df ikad'enk' juist"6ged°°d heeft' Dat SchÜnt mTon- Archibald Flount was de volgende die ondervraagd werd. Hij bleef op den drem pel staan, als was hij bang, binnen te ko- MOSSELBAK IN DE SCHELDE GEZONKEN. Een man verdronken. Gistermiddag omstreeks drie uur is d6 40-jarige P. van der Jagt uit Ierseke in de Schelde verdronken. De man was beiig met het lossen van een mosselbak, onge veer 2 K.M. uit den wal. Door onbekende oorzaak'is de bak gezonken. Er waren vier opvarenden. Drie van hen konden worden gered, doch van der Jagt is verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. OPNAMEN VOOR „MORGEN GAAT 'T BETER" GEREED. De opnamen voor de nieuwe Nederland sche film „Morgen gaat 't beter", welke onder regie van Friedrich Zelnik in de Cinetone Studio's te Amsterdam vervaardigd wordt, zijn thans, geheel volgens programma, g Naast Lily Bouwmeester, die de vrouwe lijke hoofdrol vervult, werken aan deze film mede: Theo Frenkel, Paul Steenbergen, Nico de Jong, Chris Baay, Louis Gimberg, Ko Arnoldi, Aaf Bouber, Joke Busch, Mien Duymaer van Twist, Fie Kohier, Peronne Hosang, Lau Ezerman, Piet Kohier, Adr. van der Horst, Kommer Kleyn, Guus Weitzel, Bob de Lange, Anton Roemer, J. Liesting en Corn. Dommelshuizen. Aan de camera stonden Otto Heller en Frits Meyer, de décors werden gebouwd door A. H. Wegerif, montage Jan Teunissen, geluidsopname I. J. Citroen. De muziek, die door Max Tak gecomponeerd en gedirigeerd wordt, zal in de komende week opgenomen worden. De algeheele productieleiding is in handen van Rudolf Meyer. De prémière is vastgesteld op 24 Februari a.s. in het City Theater te Amsterdam. Deze nieuwe Nederlandsche film heeft een groot aantal Nederlandsche arbeidskrachten en acteurs, die anders voor een groot ge deelte werkeloos zijn, gedurende eenige weken aan werk geholpen. BRAND IN ZAAK MET MESSEN EN SCHAREN. Gisteravond is te Zaandam door het om vallen van een pot lijm, die op het vuur stond, brand ontstaan op de Gedempte- gracht, waarin de heer L. Kilian een zaak in messen en scharen en een chroomin richting heeft. In een oogwenk stond de werkplaats in lichter laaie, waarna het vuur oversloeg naar de woning. Beide brandden geheel uit. De aangrenzende zaak in fournituren van den heer Grobbe werd eveneens door het vuur aangetast en ging mede verloren. De schade wordt in beide gevallen door ver zekering gedekt. Prof. dr. J. Versluys te Weenen over leden. - Te Weenen, waar hij sedert dertien jaren.als hoogleeraar in de dierkunde ver bonden was aan de universiteit, is op 65- jarigen leeftijd overleden prof. dr. J. Ver sluys. Hij was 1 September 1873 te Gronin gen geboren. Rotterdam Lloyd Rapide. - De Rotter dam Lloyd Rapide rijdende in aansluiting op het d.d. 24 dezer te Marseille verwacht wor dende mailschip „Baloeran", zal Woensdag, 25 Januari a.s. om 7.33 uur te Den Haag H.S.M. arriveeren. Diamanten huwelijksfeest. - Maandag 6 Februari a.s. hoopt het echtpaar de heer en mevrouw G. van VeelenBins te Deventer den dag te herdenken, waarop zij voor zestig jaar in den echt werden verbonden. De „Marnix van St. Aldegonde" Woens dag te Amsterdam. - Het m.s. „Marnix van St. Aldegonde" van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland", zal tengevolge van de vertraging, welke is ontstaan door het slechte weer, eerst Woensdagmorgen om acht uur te IJmuiden en om twaalf uur te Am sterdam aankomen. is het EENIGE DAGBLAD met een SÏGEN STADSKARAKTER. Dat is do GROOTSTE WAARDE voor den «ivorteerder! Tol. 3820. men. Tim, die middelmatig van lengte is, stak een heel eind boven hem uit. „Komt u er in, mijnheer Flount", noo- digde de inspecteur hem vrij dreigend uit. Mijnheer Flount kwam als met spronge tjes naar binnen. Hij ging ,ijna naast den stoel, hem door Gerrity aangewezen, zit ten. Hij greep naar zijn lorgnet, die aan een koordje hing en zette die op zijn neus. „U moet niet denken, dat u me bang kunt maken!" zei hij met piepende stem. „Ik heb wel meer van uw „derden graad" gé hoord. Schandalig! Ik weiger een woord te zeggen, voordat ik mijn advocaat geraad pleegd heb. Ik weet trouwens heelemaal niets". Mijnheer Flount was degene, die Vera Venora nagedaan had op het oogenblik, dat haar het leven ontroofd werd. Gerrity schraapte zijn keel eens. „Mijnheer Flount", begon hij, „u neemt een bespottelijke houding aan. Ik zou den ken dat u blij moest zijn, te kunnen helpen, om de dreigende wolk, die boven het hoofd van mijnheer Garrison hangt, te verdrij ven". „Natuurlijk zou ik dat zijn!" riep Flount met schrille stem. „Dan kunt u niet beter doen, dan mijn vragen zoo goed mogelijk te beantwoorden. Ik geloof, dat u in de ontvangstzaal was, toen dat schot werd gelost". „Ja, natuurlijk!" „Ik zou niet zeggen, natuurlijk. Ik ver onderstel echter, dat u er *,vel was. Wie waren daar nog meer?" „Ik stond met mevrouw Garrison te praten". (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6