laatste berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS eerste blad. bankier aangehouden. Alkmaarsche Courant CAMPERDUIN CASTRICUM STOMPETOREN PURMEREND zijn, iemand anders er voor kan waken, dat bet 'graf ongerept blijft. Alleen dus wanneer er een „eigenaar" is kan men er dan zeker van zijn, dat door de gemeente over het graf niet beschikt wordt. Maar dan is het natuurlijk dwaas, dat de gemeente daarnaast nog 200 voor eeuwigdurend" onderhoud accepteert. Want een gemeente, welke de verplich ting op zich neemt 'n graf „eeuwigdurend1 te onderhouden, zal dat graf nimmer mogen ontruimen. Een ontruimd graf heeft geen onderhoud noodig en de gemeente zou zich dus aan haar eigen verplichtingen onttrekken. Wanneer men nagaat op welke willekeu rige wijze men thans te werk gaat om de Begraafplaats maar zoo winstgevend moge lijk te maken, zal men toch allereerst mo' gen verlangen, dat de verouderde verorde ning op de heffing der gelden eens aan een algeheele herziening wordt onderwor pen. DE DE Red. Alkm. Crt. DEFENSIEBEGROOTING 1939 EN OUD GEDIENDEN VAN ZEE- EN LANDMACHT. Hooggeachte Redactie, Den 22sten December 1924 sprak de mi' nister van onderwijs, zijne exc. van Dijk „Ik behoef zeker niet te zeggen, dat de zaak der oud-gepensionneerden mijn volle sympathie heeft, want, zoo werd er o.m. aan toegevoegd, ik acht deze zaak urgent boven vele andere". Voorts besprak deze excellentie, als Ka merlid, op 4 Dec. 1930 en 16 Oct. 1934, in een gloedvolle rede den wantoestand ontstaan door de bestaande steunregeling voor de oud-gepensionneerde militairen, hun achterstand door de lage standpensioenen en drong daarbij met klem aan op gelijkstel ling in pensioen met de oud-gepensionneerde burgerlijke ambtenaren. En nu doet het toch wel vreemd aan, dat zijne excellentie als minister van defensie thans alles afwijst en voorts zegt: dat een beroep op de gelijk stelling, die ten aanzien van de o.g. van het Indische leger zou hebben plaats gehad, niet aangaat, omdat deze gelijkstelling slechts betrekking heeft op hen die zijn gepensionneerd volgens een standpensioen Maar zijne exc. zweeg over het feit, dat de o.g. van het Indische leger door die gelijk stelling, toch een veel hooger pensioen ont vangen dan die van zee- en landmacht. De adjudant onderofficier b.v. geniet thans 672 meer en de soldaat 350 meer per jaar. De minister heeft ook getracht de tegen stelling te verkleinen met wat hij vroeger als Kamerlid heeft gezegd, maar gewaagt daarbij niet over wat hij 22 Dec. 1924 heeft gezegd als minister van onderwijs. Door de steunregeling is voorts volstrekt niet aan redelijke eischen voldaan, zooals de minister beweert. Kortheidshalve slechts dit en dat is wel heel erg dat door de steun alle rangverschil is uitgeschakeld, wat een slag in het gezicht is van alle hiërarchie en maatschappelijke verhoudingen en een soldaat meer pensioen kan ontvangen dan een adjudant onderofficier. Bedenkelijk is wat de minister heeft ge zegd over de weduwen van voor 1909, n.1. dat die in dezelfde positie verkeeren als degenen, die krachtens de wet zijn gepen sionneerd. Deze weduwen staan ver ach ter bij de gepensiorneerde weduwen. Zij genieten geen 40 pCt. verhooging en kun nen slechts een toeslag ontvangen van 100 pCt., in tegenstelling met een weduwe die deelt in de wet, wier pensioen kan worden opgevoerd tot 320 pCt. Een commissie mocht er voorts niet ko men, zooals in een motie werd voorgesteld. Dan zouden de gedupeerde o.g. in het ge lijk zijn gesteld en dat moest worden voorkomen. En de opmerking in de Memorie van Ant woord, dat bij gelijkstelling hulp zou wor den verleend aan hen die het niet noodig hebben, is wel wat rl te mal. Waarom moet dit als motief tot afwijzing gelden, terwijl dit voor het in werking treden der nieuwe Pensioenwet en bij de gelijkstelling der Ind. pensioenen niet naar voren werd gebracht? Als dit consequent werd doorgevoerd zou de schatkist er wel bij varen, maar het zou niet van toepassing zijn op de o.g. van zee- en landmacht. In gemoede vraag ik of dit alles nu wel is in den zin van moreele en geestelijke her bewapening? U, mijnheer de hoofdredacteur, hartelijk dank voor de opname van dit artikel in Uw veelgelezen blad. Hoogachtend, Een oud-gep. militair. WAAROM MOET MEN 'S AVONDS MARCHEEREN? Mijnheer de Redacteur! Herhaalde malen heeft men 's avonds het Schouwspel kunnen gadeslaan van mar- cheerende „troepen" van den B. V. L. Over het nut dier instelling kunnen wij allen van meening verschillen, maar velen zullen zich afgevraagd hebben, of de B. V. L. alleen maar 's avonds marcheert. Zoo ook gisteravond. Om 10.25 trok men met tamboers en pijper over het Waagplein. Laat men bij den B. V. L. ook eens verder denken. Laat men zorgen, dat de marsch vóór 10 uur is beëindigd en laat men niet de heele stad wakker maken. Om voor een ^0 man zooveel drukte te maken is niet noodig. Laat men Zaterdagmiddags mar- cheeren, dan stoort men niemand. En als nien toch 's avonds marcheert, laat men dan aan de achterzijde een paar roode lichten voeren, want een menschenleven is te kost baar om vóór zijn tijd afgesneden te worden. Wet dank voor de opname, EEN WAAGPLEINBEWONER. (ONGECORRIGEERD). Verduistering van 25.000. Op last van den officier van justitie te 's-Gravenhage is hedenmorgen door de Leidsche politie gearresteerd en over gebracht naar den Haag een 52-jarige bankier van een bankierskantoor aan de Hooigracht te Leiden. Dit kantoor is eenigen tijd geleden failliet verklaard, nadat de betalingen waren ge- staakt. De justitie stelde onmiddellijk een onderzoek in naar de handelingen van het kantoor en dit heeft tot resultaat gehad, dat de bankier vanmorgen is aangehouden. Bij het onderzoek is namelijk gebleken, dat hij aandeelen en obligaties, die hem ter omwisseling waren gegeven, ten eigen bate aan een bank te Amsterdam in onderpand heeft gegeven. Voor zoover thans bekend is, betreft het een bedrag van ongeveer vijf-en- twintig duizend gulden. De gedupeer den zijn meest kleine middenstanders. De bankier is vermoedelijk door spe culaties tot deze handelingen gekomen. De politie zet haar onderzoek voort. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Zilverreiger Napels, de Torenvalk Jodhpur en de Gier Singapore. Op de thuisreis landden de Nandoe te Medan, de Uil te Bagdad en de Reiger om 20.25 uur op Schiphol. DE BEBOUWING VAN HET MIDDEN- DAMTERREIN. Voordracht van B. en W. aangehouden. Op 'de agenda van de vanmiddag gehou den vergadering van den gemeenteraad van Amsterdam, kwam o.m. voor een voordracnt van B. en W. inzake de bebouwing van het midden-Damterrein voor vierhonderd duizend gulden te verkoopen aan de N V. Assurantie-Maatschappij „De Nederlanden van 1845". Deze maatschappij wil op dit terrein een gebouw stichten bestemd voor kantoor, café, restaurant en winkel. Tegen deze voordracht waren van ver scheidene zijden, in het bijzonder van archi tecten-groepen, ernstige bezwaren inge bracht. Mede in verband hiermede en overeen komstig den wensch van den raad deelde de burgemeester bij den aanvang der ver gadering mede, dat hij voorstelde, deze voordracht aan te houden tot de volgende raadsvergadering. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming ging de raad hiermede accoord. FAMILIEDRAMA IN DE HOOFDSTAD. Fabrieksarbeider tot 5 jaar veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren den 35-jarigen fabrieksarbeider H. D. P. wegens doodslag op zijn vrouw ver oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het O. M. had zes jaar gevorderd. Op 19 Augustus j.1. heeft de man zijn 31- jarige vrouw waarvan hij gescheiden leef de in de Koestraat met een mes gestoken, tengevolge waarvan zij enkele oogenblik- ken later is overleden. 60.000 ITALIANEN ONDER DE WAPENEN GEROEPEN. Tegen 1 Februari. Er wordt te Rome een officiëel comma niqué gepubliceerd van den volgenden in' houd: „Met ingang van 1 Februari a.s. zullen herhalingsoefeningen worden gehouden van lichting 1901 het geboortejaar. De eerste groep, welke onder de wapenen komt, zal 60.000 man sterk zijn". DE STRIJD IN CATALONIE. In het communiqué van het groote hoofd kwartier wordt medegedeeld, dat de recht- sche troepen in den noordelijken sector van het Catalaansche front de dorpen Llorda, Bisscarri, Avella en Ardevol hebben bezet, in den midden-sector Villa Terrada, Guardiola, Casterroli, Collbato en Esparra- guera, in den zuidel'iken sector de dorpen Abrera, San Andres, Ullastrell, San Ban- dillo, San Clemente, Viladecans, Gava, Castell de Fells en Pratllobregat. Zij hebben 2633 krijgsgevangenen gemaakt. Aan het fro: c in Estremadura schuivende rechtsche troepen hun linies vooruit. De strijd zeer fel. In het communiqué van het ministerie van landsverdediging wordt medegedeeld, dat in alle sectoren van Catalonië een zeer hevige slag wordt voortgezet. De regeerings- troepen hebben zeer hevige aanvallen van den vijand kunnen bedwingen. De vijand slaagde er in zijn linies eenigszins te recti- ficeeren. Van de overige fronten wordt niets ge meld. T-coviticiaaê tlieuws van Lienen Sr. een is hot EENiGE DAGBLAD met f^GlEN STADSKARAKTER. GROOTSTE WAARDE voor den teerder! Tel- 3320. Ledenvergadering Coöp Boeren leenbank. Maandagavond vond in het café van den heer IJ. Minkema te Camperduin een vergadering plaats van de leder, van de i Coöp. Boerenleenbank te Schoorl. De heer C. M. Winder liet in zijn ope ningswoord duidelijk uitkomen, dat de financieele positie van de bank kerngezond is, doch meende toch te moeten gewagen van het feit, dat nog immer sprake is van een voortschrijdende doorwerking van de crisis, hetgeen bij het opnemen en in brengen van gelden bij de bank duidelijk te merken valt. Hierna kreeg de heer Fl. Schermer, kassier en tevens secretaris, gelegenheid tot het voorlezen van het jaarverslag. Bei de zeer uitvoerig er. keurig gestelde stuk ken werden onder applaus goedgekeurd. Uit het jaarverslag 1938 stippen wij aan dat in 1938 de rente van de spaargelden bedroeg en van inlagen boven 10.000 1 de rente voor opgenomen gelden aan de Bank verschuldigd bedroeg De totaal door de spaarders ingebrachte gelden bedroegen op 31 December 1933 339.279.98, terwijl het bedrag der ver leende voorschotten op dien datuvn 120.416 bedroeg. Uit een en ander blijkt dat de spaargelden zijn toegenomen, ter wijl de voorschotten meer en meer zijn af gelost, zoodat de liquide middelen aanmer kelijk stijgen. De winst over 1938 bedroeg 1122.02. Het aantal spaarders bedroeg op 1 Jan. 1939 446, terwijl het aantal leden van de Bank 228 bedraagt. In het jaarverslag kwam nog tot uiting, dat het momenteel zeer bezwaarlijk is de gelden te beleggen. Nog werd er in het verslag op gewezen, dat èn de voorzitter van den Raad van Beheer, de heer D. Duin Wzn., en de kas sier van de Bank, de heer Schermer, een jubileum herdenken, daar zij beiden reeds 20 jaar in hun functie aan de Bank zijn verbonden. Uit de ingediende winst- en verliesreke ning blijkt, dat in 1938 een bedrag ruim 190.000 aan spaargelden is ontvangen, terwijl een iets lager bedrag aan spaargel den is opgenomen. Het bedrag der in dit jaar verstrekte voorschotten bedroeg 30.425, terwijl aan terugbetaalde voor schotten is ontvangen 37.411.40. De bezittingen en schulden der bank be droegen op 1 Januari 1939 373.824.94, waarin begrepen de winst over 1938 ad 1222.07. Het reservefonds bedroeg op dien datum 14.861.47. Een voorstel om de over 1938 gemaakte winst aan de reserve toe te voegen werd zonder meer aangenomen. Bij monde van den heer Dongelmans werd verslag uitgebracht van het onder zoek der boeken, waarbij hij hulde bracht aan den kassier voor zijn accuraat beheer. De heer W. Sevenhuijsen werd bij accla matie tot bestuurslid herkozen. Hierna werd overgegaan tot vervulling van de vacature ontstaan wegens het be danken van den heer A. als bestuurslid. De voorzitter, de heer Winder, memo reerde, dat de heer ..van Liener. persoonlijk heeft gemeend in verband met zijn hoogen leeftijd als bestuurslid te moeten bedan ken, hetgeen allen.'ten zeerste spijt, daar de heer van Lienen. ruim 22 jaar op voor treffelijke wijze de belangen van de bank heeft gediend en allen op zijn helder en juist oordeel hobgen prijs stelden. Spr. zeide nog dat het voor het nieuw te be noemen bestuurslid een bijkans onmoge lijke taak zou zijn in de voetsporen van den heer van Lienen te treden, daar diens arbeid nauwelijks te overtreffen was. In de ontstane vacature werd gekozen de heer W. Kroon te Camperduin met 36 stemmen, op den heer IJ. Minkema waren 26 stemmen uitgebracht. Tot lid van den Raad van Toezicht werd bij acclamatie herkozen de heer C. Koel. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den voorzitter van den Raad van Beheer, den heer D. Duin Wzn. Deze zeide het op prijs te stellen, in deze vergadering zijn ouden vriend van Lienen een enkel woord van afscheid te mogen zeggen. De heer Duin wees er op, dat het velen zal gaan als spr. Het is moeilijk afscheid te nemen van iemand, waarmee men zooveel jaren prettig heeft samengewerkt op veler lei gebied en waarbij dan uit dit samen werken een hechte vriendschap ia ontstaan. Het is moeilijk van Lienen, zoo zeide de heer Duin, afscheid van u te nemen. Gij weet dat wij u noode zullen missen, niet slechts omdat gij u met hart en ziel gaf aan de taak van vertrouwen, die men u heeft opgedragen, maar omdat gij ook in dit bestuur ons aller vriend waart en uw gedegen, onpartijdig en helder oordeel ons veelvuldig den goeden weg wees. Ik kan u niet toewenschen, aldus spr., dat ik hoop dat u nog vele jaren van wel verdiende rust zullen gegeven zijn, omdat uw leeftijd reeds zoo hoog is, maar mogen de levensjaren, welke u en uw vruow nog restten, zonnige zijn. Namens het bestuur bood de heer Duin den heer van Lienen een couvert met in houd aan, te besteden naar eigen inzicht, omdat zooals de heer Duin zeide: „Op uw leeftijd, de wenschen naar moderne goede ren niet groot meer zijn." Een daverend applaus volgde op deze met groote hartelijkheid gesproken woor den. Ontroerd dankte de heer van Lienen zijn vriend Duin voor de hem gebrachte hulde, waaraan hij tevens toevoegde een woord van dank aan de leden die zooveel jaren vertrouwen in zijn werk hadden gehad. Ook de heer Schermer dankte in een persoonlijk woord, mede namens zijn echt- genoote, den heer van Lienen voor de hen gegeven vriendschap en wees op de steeds welkome verschijning, welke de heer van Lienen in spr. woning was. Mede namens mevr. Schermer bood spr. den scheidenden bestuurder een stoffelijk blijk van erken telijkheid aan. Bij de rondvraag sneed de heer C. Duin Wzn. een zeer belangrijke kwestie aan. Spr. vroeg hoe het kwam, dat Ged. Staten van Noordholland het nimmer goedkeuren, dat door overheidslichamen polders enz. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat Noordholland de eenige provincie is waar Ged. Staten een dergelijke onvriendelijke houding jegens de Coöp. Boerenleenbank aannemen, zelfs werd gesproken van be voorrechting van zekere groote bankin stellingen. Dat Ged. Staten momenteel niet goedkeuden, dat bij de Coöp. Boerenleen bank kasgeld wordt opgenomen is een logisch gevolg van het feit, dat kasgelden tegen beduidend lageren rentekoers bij an dere banken zijn te krijgen althans op kor ten termijn. Doch bij normalen geldhandel bestaat daartoe geen reden. Bij het depO' neeren van gelden door overheidslichamen bij de Coöp. Boerenleenbank wordt door Ged. Staten geëischt dat onderpand zal worden gegeven, anders worden dergelijke besluiten nimmer goedgekeurd. Dit nu wordt te bezwaarlijk geacht. Namens het bestuur werd den wensch uitgesproken, dat Ged. Staten van Noord holland zich ter zake zullen spiegelen aan de andere tien colleges van G. S. hier te lande, die het groote nut van de Coöp Boerenleenbanken inzien. Nadat nog te dezer zake uitvoerig van gedachten was gewisseld, sloot de voorzit ter deze vergadering. Jaarvergadering der Neutrale Middens tandsvereeniging. In hotel Bakker heeft bovengenoemde vereeniging haar eerste jaarvergadering gehouden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dank goedge keurd. Bij de ingekomen stukken was er een van B. en W., behelzende, dat indien de middenstand overlast zou krijgen van de rioleeringswerken, hier rekening mee ge houden zou worden. Tot eerste secretaris werd benoemd den w.n. sec. de heer E. C Hartog, terwijl de penningmeester werd herbenoemd. Tot cómmissaris werd benoemd de heer N. Beusman. De aansluiting bij den Kon. Mid. Bond werd voorloopig uitgesteld we gens financieele bezwaren, doch om de kans tot aansluiting te behouden, werd be sloten, de contributie niet te verlagen. Een discussie ontstond bij de vraag of de leden zich en bloc zouden aansluiten bij da Wincas, een combinatie van winkeliers die wekelijksch reclame maakt, doch het kwam feitelijk hier op, dat er een vereeniging in een vereeniging was en is ontstaan, hetgeen niet in het belang der N. M. V. werd geacht. Verschillenden sprekers waren van oordeel, dat zoo goed als het in Beverwijk en Alk maar door de organisaties uit den midden stand zelf ter hand werd genomen, ook het bestuur der Wincas zich moest ontbinden, opdat de middenstandsbonden dan zelf de zaak organisatorisch in handen kunnen ne men. Zooals de zaak nu staat, is er geen vertrouwen te geven aan een groepje dat feitelijk een ondermijning van de vereeni ging inhoudt, hetgeen duidelijk bleek, toen de heer v. d. Berg zeide, dat er dan bij de leden van de Wincas vermoedelijk geen belangstelling meer zou zijn voor de N. M. V. Op een vraag, wat de geldelijke bijdra gen voor'de Wincas zou bedragen zeide de heer v. d. Berg, dat dit ongeveer 5 plus een wekelijkschen omzet van 20 pet. zou bedragen. Nadat van verschillende kanten bedenkingen tegen de Wincas waren geop perd, (mede, doordat 't Wincasbestuur van ontbinding, althans van prijsgeven van hun zelfstandigheid, niet hooren wilde, waar bij kwam, dat er 11 Wincas-winkelie- ren waren, die geen lid van een der beide bonden zijn) wilde geen der aanwezige op deze basis zich als Wincaslid opgeven, zoo dat, wij zouden zeggen, het doordrijven van den heeren v. d. Berg en de Jong, geen succes opleverde. Hierna sloot de vooszit- ter de discussies om over te gaan tot het feestelijk gedeelte waaraan ook de dames der léden naar hartelust hebben deelgeno men. Crescendo. Zondagavond zal hier een gebeurtenis plaats hebben, die eenig is in ons vereeni- gingsleven. De zangvereeniging „Cresendo" geeft haar jaarlijksche uitvoering, met behulp van eenige zustervereenigingen uit den omtrek, waarvan Her Zaal te Bergen even eens directeur is, en met medewerking van den bekenden tenor Michel Gobets. 120 zangers en zangeressen zullen zeer mooie koorwerken ten gehoore brengen. Zijn de uitvoeringen van „Cresendo" ieder weer een hoogtepunt in ons dorpsle- Zondagavond zal wel de kroon span- jaar ven, nen. Gaat de burgemeester heen? Naar de N. H. Crt verneemt zal burge meester H. Cramwinkel te Purmerend per 1 Juli a.s. eervol ontslag aanvragen uit zijn ambt. stek 1.602.30; 1000 K.G. Peen f 3.90, kleine peen 2.50; 1300 K.G. Bieten f 2.40 3.10. NOORDSCHARWOUDE, 25 Jan. 1939. (Noordermarktbond). 144300 K.G. Roode kool 3.505.90; 33000 K.G. Gele kool 4.10—6.20; 5800 K.G. Uien 6.30—6.70, grove uien 6.306.50, drieling uien 3.70 3.90; 1200 K.G. Peen 2—4.10, kleine peen 1.10—1.90; 1100 K.G. Bieten f 1.50 2.30. WARMENHUIZEN, 24 Jan. 1939. 74100 K.G. Roode kool 3.70—6; 17700 K.G. Gele kool 3.40—5.30; 20900 K.G. D. witte kool 2.603.30; 5225 K.G. Uien: Drielin gen uien 3.303.70, uien f 5 60f 6.40 en grove uien 5.606.10. DE EXPORT VAN EIEREN. In de week van 17 t/m. 23 Jan. 1939 zyn voor uitvoer goedgekeurd: Naar Duitschland: 2.718.480 versche Holl. kip- en 520.560 versche Holl. eendeieren. Naar Engeland: 15.852.040 versche HoU. kipeieren, 814.600 HolL koelhuiseieren, 11.520 Holl. Geconserveerde en 883080 stuks versche HolL Eendeieren. Naar andere landen: 612.180 stuks versche Holl kipeieren en 1800 versche HolL eend eieren. Totaal 21.414.260 stuks eieren. Jiacktftetichtm DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Jan. 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 214 Vette kalveren, Ie kw. 68 74 cent, 2e kw. 5666 cent en 3e kw. 4452 cent per K.G. levendgew.; 81 Nuch tere kalveren 5—8; 106 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 5556 cent, zware varkens 5455 cent en vette varkens 5354 cent per K.G. slachtgew.; 1 Veulens, prijs niet genoteerd. AMSTERDAM, 25 Jan. 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 125000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Jan. 1939. (Langendijker Groenten veiling). 20500 K.G. Roode kool 3.50—5.90; 20000 K.G. Gele rkool 3.90—6.10; 35400 K.G. D. witte kool gelden worden geleend bij en in bewaring I f 2.503.50; 4200 K.G. Uien S 6.106.40, gegeven aan de Coöp. Boerenleenbank. 1 grove uien 5.80f 6.30, drielingen 2.80, Jfcheepstiidiagm STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Alkmaar 23 Jan. v. Arica n. Mollendo. Aurora 24 Jan. v. Catania n. Messina. Boskoop 24 Jan. v. A'dam n. Delftzijl. Breda 25 Jan. te A'dam. Colombia 23 Jan. v. Cristobal n. Curajao. Euterpe 24 Jan. 14.30 u. Ouessant gepass. Hebe 24 Jan. te Malaga. Iris 24 Jan. te Oporto. Nereus 24 Jan. te A'dam. Odysseus 24 Jan. te A'dam. Orestes 25 Jan. 8 u. Lydd gepass. Perseus 24 Jan. te Kopenhagen. Pluto 24 Jan. te Stettin. Poseidon 24 Jan. te A'dam. Stella 24 Jan. v. Algiers n. A'dam. Venus 24 Jan. v. Izmir n. Istanboul. Stoomv. Mij. Nederland. Marnix van St. Aldegonde, thuisreis te IJmuiden 25 Jan. Soekaboemi (J. N. L.) te New York 24 Jan. Poelau Laut, thuisr. te Londen 25 Jan. Modjokerto (S. J. P. L.) v. Beira 23 Jan. Poelau Tello uitr. v. Londen 24 Jan. Tabian (J. N. L.) pass. Kaap de goede Hoop 22 Jan. Bengalen (S. J. P. L.) te Calcutta 22 Jan. Poelau Bras uitr. te Batavia 23 Jan. Chris. Huygens thuisr. v. Sabang 22 Jan. Kon. HolL Lloyd. Westland 24 Jan. v. A'dam n. Hamburg. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHj LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 25 Januari 1939. STAATSLEENINGEN. 3—3X NederL 1938 3 Ned-lodië 1937 5X DuitschL '30 m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Vorige koers 98 20% Amsterd. Bank 125 Handel Mij. Cert. V. 250 125 Koloniale Bank 147% Ned. Ind. Handelsbank 119% INDUSTR. OND. BINNENL. 3*fhe Alg. Kunstzijde Unie 0 Calvé Delft Cert. 0 0 81 Lever Bros 9 9 124% Nederl. Ford 315 Philips Gloeit. Gem. Bezit 183% INDUSTR. OND. BUITENL. 31% Am Smelting C Anaconda B B 9 Bethleh Steel 9 B 9 48%6 Cities Service 9 57/)8 Generaal Motors 0 32% Kennecott Copper 0 26% Republic Steel Standard Brands '0 5 Steel comm. 1 0 44%G U. S. Leather 0 3% CULTUUR MAATSCH. 400% H V. A 0 t Java Cultuur 170 N»4 Ind. Suiker Unie 9 189 Vereen. Vorstenlanden 0 77%, MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij., 9 9 ,^/s Redjang Lebong Jt f 1 140 PETROLEUM. 286% Dordtsche Petr. V Kon. Petr. 0 2983/, Phillips Oil B 28% Shell Union V B 9%, RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 t 1903/s Deli Bat. Rubber 131% Hessa Rubber B 105% Oostkust 1 t 136 Serbadjadi i V 90% Interc. Rubber 2%, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika Ui n 108 Java—ChinaJapan 1 ijn 72% Kon. Ned. Stoombool t 105 Scheepvaart Unie f t 106 TABAKKEN. 186 Deli Batavia I i Oude Deli 211% Senembah208'/, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 26% Southern Pacific 12%, Southern Railw. Cert,12% Union Pacific 69% Canadian Pac. 3% laatste 2.45-3.00 99% 20%-% 122 125% 146% 112 32%-% 78 122-3 310'/, 178}-9-J- 31 20'Vif,-f 46%-% S%6 32 26% 14%-% 5 42%-% 3% 373J-41 170 184 76%-% 55% 285 296>-7* 61 28% 9%-% 9 %«-% 186%-7 2% 106% 71 105% 105 184 211-2 202%- 25 11%-: 12% 68% 3% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers lieden oiso uqoipio<ng uogeifuedox tpijtyz (s3pg) psstug sfriej ufijieg uopuoq ipOft-Avatt SG'SF OSSfr KiS'H 09'Ft L9'8£ S9'8E 08'IF 6i'IF 28'TS 28'IC M68'f- 5*68'* 'ÏL —■fL 99*8 */»S9'8 *V»S8'I */tS8I

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3