AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTE ^fcfieepstiidiugm Barcelona gevallen. Pluimveeteelt. Voor f 50.000 juweelen en goud gestolen. Groote inbraak te Den Haag. HEILOO EGMOND AAN ZEE DERDE BLAD. JONOECOfiJUGHZD). Zooals reeds elders gemeld, hebben de troepen van Franco hedenmorgen Bar celona zonder tegenstand bezet. Barcelona vóór den val. By zijn aankomst te Marseille heeft de bijzondere correspondent van Reuter het volgende medegedeeld: „Toen ik Dinsdagavond Barcelona verliet om naar Caldetas te gaan, om mij aan boord van het Amerikaansche oorlogsschip „Bad- ger" te begeven, was de stad als met stom heid geslagen. Wel heerschte nog discipline in de belegerde stad. De weg langs de kust is gereserveerd voor de regeering en de spoorweg langs de kust is verboden voor particulieren. Zij, die de stad verlieten, moesten gebruik maken van den meer naar het binnenland gelegen weg, welke zwaarder onder vuur lag dan de kustweg. De weg was vernield en het verkeer gestremd, tallooze docden lagen in de slooten langs den weg. Onder de vluch telingen bevonden zich vele soldaten. Regeering op zoek naar een zetel. De Fransche ambassadeur bij de regee ring van het republikeinsche Spanje, Jules Henry, is in den afgeloopen nacht te Port Vendres aangekomen, waar hij een onder houd had met Prefect Didowski. Vanmid dag zou hij te Figueras een onderhoud heb ben met Del Vayo over de plaats, waar hij zich zal vestigen. Het schijnt, dat sommige Spaansche mi nisteries nog geen bevel hebben ontvangen inzake de plaats waar zij zich moeten ves tigen, allen bevinden zich evenwel in de provincie Gerona. Negrin is te Junquera, de eerste Spaansche plaats na Perthus, ge zien. Het schijnt, dat hij een plaats zoekt, waar de Spaansche regeering haar zetel kan opslaan. Vrouwelijke „stoottroepen". De vrouwelijke „stoottroepen" van Fran co, waarvan dochters van eenige Grandes deel uitmaken, wachten vandaag op het bevel Barcelona binnen te trekken om er de gebrek lijdende bevolking van voedsel te voorzien. Deze vrouwen kennen reeds de juiste adressen, waar soepkeukens moeten wor den ingericht. Een groote voedselvoorraad stond te harer beschikking. Ondanks de snelheid, waarmede de op- marsch van Franco werd ten uitvoer ge legd, was dezen niet onvoorbereid op de bezetting van Barcelona. Navarreesche divisie Barcelona binnengetrokken. De rechtsche troepen, met de Navarree sche divisie aan het hoofd, heeft een triumphalen intocht in Barcelona gedaan zonder er tegenstand te ontmoeten. Met vliegende vaandels. Vanmiddag te twaalf uur rukten de divisies uit Navarra onder commando van generaal Solchaga en de Mooren onder commando van generaal Yague, met vlie gende vaandels en slaande trommen als eersten Barcelona binnen. De troepen van Franco stieten niet op tegenstand, aangezien de meeste manschap pen van het regeeringsleger de stad reeds hadden verlaten voor de rechtschen bin nenrukten. De Navarreezen en Mooren bezetten eerst het historische fort Montjuich, dat Barce lona beheerscht en den berg Tibidabo. De Navarreezen en Mooren werden ge volgd door de „Pylen" divisie en de „Tercio", het Spaansche vreemdelingen legioen. DUITSCHE TROEPENCONCENTRATIES. Geruchten tegengesproken. Dantziger Vorposten spreekt de geruch ten tegen over de concentratie van Duitsche troepen in Karinthie in de buurt van Kla- genfurt. Het is slechts juist dat thans winter- manoeuvres worden gehouden van de berg troepen van het Duitsche leger. EX-KEIZER GEEFT UITING AAN ZIJN DANKBAARHEID JEGENS ONS LAND. Aan den vooravond van zijn tachtigsten geboortedag heeft de ex-keizer door Freiherr von Sell in een bijeenkomst van vertegen woordigers der pers uiting doen geven aan zij dankbaarheid jegens Nederland, waar hij thans meer dan twintig jaar verblijft. De wijze, waarop ons land hem heeft opgeno men, heeft zijn zware lot zeer verlicht. Ook voelt de ex-keizer zich nauw verbon den met de gemeente Doorn, waar hij gedu rende al dien tijd woont. Dit alles neernt echter niet weg, zoo verklaarde Freiherr von Sell, dat de ex-keizer met zijn hart steeds in zijn vaderland is. HET BESLAG OP DE PERS VAN HET „NATIONALE DAGBLAD". Mr. A. J. van Vessem heeft hedenochtend namens de N.V. Boekdrukkerij voorheen L. van Nifterik Hzn. te Leiden (waar het „Na tionale Dagblad" wordt gedrukt) bij de Haagsche rechtbank één bezwaarschrift in gediend tegen de inbeslagneming van de rotatiepers, welke op 13 Januari j.1. op last van de justitie is geschied naar aanleiding van eenige door mr. M. M. Rost van Tonnin gen in het „Nationale Dagblad" geschreven artikelen, waarvan de vorm of strekking be- leedigend werd geacht voor den minister van justitie, mr. Goseling, voor den procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Her- togenbosch, mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden en voor den Centrale raad van beroep. Onverwijlde opheffing van het beslag wordt in het bezwaarschrift verzocht. Tusschen middernacht en 8 uur he denochtend is te den Haag ingebroken in „Het Gouden Molentje", een winkel voor den inkoop en verkoop van goud, zilver en juweelen, waarvan de heer G. Merkle eigenaar is, gevestigd op het Spui 167a te Den Haag. Naar voorloopige, ruwe schatting be staat de buit uit gouden voorwerpen ter waarde van 50.000. De inbrekers het zijn er minstens twee geweest hebben hun werk bizonder handig gedaan. Zij hebben drie ladders ge stolen uit een schuurtje in den tuin van de kosterij van de nieuwe kerk. De koster woont eenige huizen van „Het Gouden Mo lentje" af. Met behulp van deze ladders hebben zij een tocht gemaakt over daken en platten, waarna zij zich van het dak van de juwelierszaak af naar beneden hebben laten zakken. Het is een heel moeilijk en gevaarlijk werk geweest, want de dakgoten van deze huizen zijn zeer smal. Aan de achterzijde van den winkel hebben zij een raam open geschoven en de daarachter geplaatste ijzeren baren geforceerd. Niet alleen was dit raam door een ijzeren traliewerk be schermd, maar er was ook nog een zwaar hangslot te verbreken, dat autogenisch ge- alscht was. Van dit slot heeft de juwelier alleen een sleutel. Nadat de inbrekers op fonds terstond af te staan aan notaris Mul der. Dit verzoek werd door den president ge weigerd. Mr. Gerlings gaf een uiteenzetting van het ontstaan en de werkwijze van het fonds te Oosterend en ook van den gang van zaken. De Maatschappij was zich pas goed voor het fonds gaan interesseeren, toen „Helpt Elkan der" een belangrijk legaat kreeg. Pleiter achtte de kwestie een zaak voor de recht bank en niet voor een kort geding. Hij meende, dat de president zich onbevoegd moest verklaren, of eischeres onontvankelijk verklaren in haar verlangens. Woensdag 25 Januari werd de behandeling van de zaak, die door mr. Ledeboer was uit gesteld, voorgezet. Thans trad voor de Mij. mr. Scholten uit Alkmaar op, die verklaarde, dat eischeres, na bekomen inlichtingen, van het voortzetten van het geding afzag en vroeg „Helpt Elkander" in de kosten van het geding te veroordeelen, althans tot een deel dier kosten, omdat de Mij. door de houding van gedaagde tot het geding ge dwongen was. Mr. Zeiler uit Bergen, namens het fonds optredend, vroeg den president zich onbe voegd te verklaren tot het nemen van een beslissing, aangezien eischeres zich terug trok. Hij vroeg eischeres tot het betalen der kosten te veroordeelen, daar die door haar schuld onnoodig waren gemaakt. De president zal Zaterdag a.s. uitspraak doen. ANTISEMIET KRIJGT EEN WEEK VOORWAARDELIJK. Om zijn mond te leeren houden: proeftijd van twee jaar. De 38-jarige behanger J. W. stond gister morgen te Rotterdam voor den politierechter mr. J. C. Brongers, terecht, omdat hij zich beledigend had uitgelaten tegenover de Joodsche volksgroep, aldus het Vbld. Op 12 November was hij, nadat hij gestempeld had, voor c(en sigarenwinkel „De Driehoek" aan de Kruiskade aangeland en had daar deelgenomen aan een nogal opgewonden ge sprek over de Jodenvervolgingen in Duitsch- land. Op het bevel „doorloopen" begaf men zich naar den Coolsingel, maar op den hoek bleef men nog wat naboomen. Volgens verklaringen van verdachte zou hij daar plotseling van achteren een stomp gekregen hebben van iemand met een Joodsch uiterlijk. „Snapt u wel, zoo stiekum door een hoop menschen heen", lichtte ver dachte toe. Toen had hij geroepen: „een echte Joden streek" en ook: „jullie vuile pest-Joden, jullie tijd komt nog wel". De politierechter zei tegen verdachte: Weet je hoe men daarover spreekt? Dat noemt men een nationale schande. De fotograaf H. K. had verdachte reeds voor de sigarenwinkel soortgelijke uitdruk kingen hooren bezigen. De verdachte, die al eens eerder veroordeeld was, beweerde, dat hij alleen op den hoek woorden „in dien geest" had gebruikt. De subsituut-officier van justitie, mr. F. M. Wilbrenninck, eischte 20 of acht dagen hechtenis. Op de vraag, wat hij er nu zelf van vond, haalde verdachte de schouders op. Hij kon het van zichzelf heel goed begrijpen. De politierechter wees aldus vonnis: Ik veroordeel u tot f 10 boete of vier dagen hechtenis. Maar daarbij veroordeel ik u, omdat u blijkbaar nog steeds de onbe hoorlijkheid van uw woorden niet beseft, tot een week gevangenisstraf, voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar. U zult dus twee jaar lang uw mond moeten houden. De verdachte is in hooger beroep gegaan. VERDUISTERING VAN FAILLISSEMENTSGELDEN. De Haagsche rechtbank, gisteren uitspraak doende, heeft den 54-jarigen mr. H. van W., advocaat-procureur te 's-Gravenhage, die op 12 dezer heeft terechtgestaan wegens ver duistering van ongeveer 30.000 gulden aan faillissementsgelden, welke hij als curator onder zich had, veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De eisch was anderhalf jaar. den beganen grond waren gekomen, heb ben zij het kantoor, dat achter den winkel ligt en den winkel zelf grondig doorzocht. Alles wat van goud was hebben zij mee genomen: gouden tasschen, horloges, met briljanten bezette ringen en armbanden. Een van deze armbanden, die in de etalage lag, kostte 3500. Al het aanwezige zilver, waaronder 9 baren, die op het bureau van den heer Merkle lagen, hebben de inbre kers versmaad. De heer Merkle was gisteravond met één van zijn medewerkers laat opgebleven. De beide heeren hebben tot middernacht zilver gesmolten in de werkplaats, die achter het kantoor gelegen is. Tegen half één was de heer Merkle gaan slapen. Zijn slaapkamer ligt aan de achterzijde van het bovenhuis. Hij heeft, naar hij mededeelde, vast gesla pen en is vannacht niet wakker geworden. Om acht uur, toen hy de deur van den winkel voor zijn personeel wilde openen, ontdekte hij de inbraak. De winkel en het kantoor waren overhoop gehaald. Hij heeft toen onmiddellijk de politie opgebeld, die een langdurig onderzoek in loco heeft in gesteld. Bij dit onderzoek bleek nog, dat de inbrekers handschoenen aan hadden, want er is geen enkelen vingerafdruk gevonden. Zij hebben bovendien een groote hoeveel heid peper gestrooid, om te verhinderen, dat politiehonden een spoor zouden ont dekken. Na gedanen arbeid zijn de inbre kers, die de ladders hebben achtergelaten, door de voordeur naar buiten gegaan, na dat zij in een lade van het bureau van den heer Merkle een sleutel van de voordeur hadden gevonden. Zooals gezegd, hebben de inbrekers al leen gouden voorwerpen gestolen. De gla zen platen in de etalage waren geheel leeg n in de glazen kasten in den winkel is geen enkel gouden voorwerp van waarde blij ven liggen. Wel lagen er nog eenige kleine gouden armbandhorloges voor dames, maar deze hebben weinig waarde. Acht gouden tasschen zijn er gestolen. Hiervan is de waarde zeer groot, al is zij moeilijk te schatten, omdat deze tasschen van oud-goud zijn. De zaak van den heer Merkle is zeer druk beklant en het is er eiken dag een voort durend in- en uitgaan van menschen. Dat alle bezoekers met goede bedoelingen bin nenkomen, is natuurlijk niet aan te nemen en het is best mogelijk, dat de heeren die vannacht zoo voorspoedig hun slag gesla gen hebben, een dezer dagen de situatie eens zijn komen opnemen. De heer Merkle had vele voorzorgsmaatregelen getroffen om het inbrekers lastig te maken. Zoo had hij bijvoorbeeld, naar zijn eigen opgave, 500 kilogram ijzer gebruikt om alle ramen door een traliewerk te beschermen. Een maand geleden had hij de politie verzocht, den winkel extra te doen bewaken, Dti al les heeft blijkbaar niets geholpen. D heer Merkle is verzekerd tegen in braak. JtcouiuciaaC Tlieuws Het jaarlijks terugkeerend muziek- festein, hetwelk „Eensgezindheid" zijn do nateurs en genoodigden aanbiedt, werd Woensdagavond in de Rustende Jager voor een uiverkochte zaal gegeven. Toen het scherm openging, zat „Jong Eensgezindheid" gereed. De heer Bruil, de beschermheer van „Eensgezindheid", trad naar voren en her dacht in gevoelvolle woorden wijlen den heer G. Wilbrink, wiens vele werk voor de vereeniging in dankbare herinnering zal blijven. Spr. herinnerde er aan, dat de vereeniging het vorige jaar een eersten prijs behaalde, terwijl groot „Eensgezindheid" in de eere- afdeeling is aangeland. Dat zou niet moge lijk zijn, als de heer A. Meijns, de directeur, niet de leiding had. Spr. ging terug tot het concours van den vorigen zomer, waarop vele muziekliefheb bers hebben genoten. Spr. herinnerde aan het buitengewone feit, dat een corps uit Krommenie op dat concours 2 eerste prijzen behaalde met het maximum-aantal punten. Dankbaar was spr. voor hen, die inteeken- den op het garantiefonds en uit erkentelijk heid waren hier de inteekenaren uitgenoo- digd. Spr. deed een beroep op de burgerij om Eensgezindheid te steunen, want, zeide hij, de leden brengen jaarlijks een 500 bijeen en de donateurs een 200. „Elk vergelijk is zoek", zeide spr. Steunt „Eensgezindheid" naar vermogen, opdat het kan presteeren, wat wij zoo graag zien en hooren. En nu was de beurt aan de jeugd. Met eenigen steun van anderen werd een pro gram uitgevoerd, dat klonk als een klok. Met den inzit, den marsch „Le Dapeau de Beets", van M. J. H. Kessels, was het pleit gewonnen en werd een spontaan applaus verworven. Het uit circa 40 man bestaande corps bracht een mooi program met zware nummers. Buitengewoon was „Elisabeth", ouverture van V. Turine, waarop een stormachtig applaus werd gehoord. De Sir Variê, duo voor twee sopraan-sax. (door J. Koning en K. Koomen) werd met groote aandacht ge volgd. Het 4e nummer „La Roi's amuse" van L.Delibes was een moeilijk, doch de weer gave was vlot en zuiver. Geen wonder dat het applaus tot een ovatie aangroeide. Het was een buitengewoon geslaagde avond. De vele muziek-enthousiasten (ook van elders) hebben genoten. In de pauze was er de traditioneele verloting en als toegift werd een één-acter gegeven „Het Slippertje", door P. J. Dorreboom. Een gezellig bal besloot den avond. (Ongecorrigeerd). De Toroza-revue. Dinsdagavond werd in de concertzaal van De Vergulde Valk, die tot in de uiter ste hoeken bezet wkas, de Toroza-revue op gevoerd. Deze voorstelling werd aangebo den door de firma gebr. Winder te Alk maar. De heer Winder gaf een verklaring van het optreden op dezen avond van een ge zelschap van 48 artisten voor de Egmond- sche clientele. Men had te Egmond aan Zee niet minder dan 6110 bonnen gespaard en daarom achtte de firma den tijd nu geko men om de spaarders van deze zilvervos pepermunt bonnen een genoegelijken avond te bereiden. Reeds 21 jaar biedt de firma haar producten te Egmofid aan en al die jaren zijn deze gunstig ontvangen.^ Hierna deed het orkest, onder leiding van den heer Boot, zich hooren en werd aller eerst een Spaansch ballet uitgevoerd. Mej. Kistemaker gaf hierna een fluitsolo, die allei bewondering wekte. Zang en dans wisselden elkaar af, waarvan vooral te noemen zijn de zigeunergroep, de K 18 en het bloemenlied, aantrekkelijk van uitvoering en bijzonder van tooneel-aankleeding, waarmede de heer Theo Groothuizen uit Alkmaar alle eer inlegde. De talrijke aanwezigen hebben ongetwij feld genoten, zooals het applaus wel bewees, van de beschaafde en goed gekozen num mers, die door het orkest keurig begeleid werden en ook aantrekkelijk waren door de fraaie bereikte lichteffecten. De firma gebr. Winder heeft haar klanten een avond aangeboden, die nog lang in her innering zal blijven en waarover men algemeen opgetogen was. De geweldige op komst op dezen avond was wel een bewijs, dat de firma het vertrouwen heeft weten te winnen. Cursus E.H.B.O- Door de Egmor.dzeeër Reddingsbrigade is weder een cursus georganiseerd voor eer ste hulp bij ongelukken. Deze cursus wordt gegeven in de openbare lagere school en zal deze week beginnen. De cursus wordt gegeven door dokter Belonje met assistentie van zuster A. J. de Grood. WENKEN VOOR DE WINTERMAANDEN. Bij kippen die veel binnen en wat dicht op elkaar zitten doen zich vaak - orve- lings-verschijnselen voor die erg noodlot tig kunnen worden. De lichtste gevallen zijn veerenpikken, de ergste kannibalisme. Het komt n.1. voor dat kippen om te leg gen niet de legnesten opzoeken doch op den grond blijven zitten. Zoodra, wat bij vette kippen gemakkelijk gebeux-t, de cloaka min of meer uitgestulpt wordt, dan vallen de andere kippen daarop aan en het is ongelooflijk hoe een dergelijk slachtoffer dan gehavend wordt. Er wordt aan de ingewanden gepikt en gerukt tot alle darmen naar buiten getrokken zijn en verslonden. Bij kippen zitten n.1. de dar men betrekkelijk los en de poeliers weten dan ook, zonder de buikholte te openen, door een kleine vingerbeweging de dar men geheel uit het lichaam te trekken. Daarbij breekt de darm dan vlak achter de maag af. Welnu, dat kunstje halen de kippen uit en het slachtoffer sterft onder inwendige vex'bloeding. Deze verschrikke lijke operatie geschiedt vaak zoo handig dat de eigenaar geen druppeltje bloed ziet en alleen maar een doode kip vindt. Bij opening blijkt dan wat er gebeurd is. Van daar dat het gevaarlijk is als de kippen op den grond leggen. Als de kippen eenmaal den smaak te pakken hebben vallen ze elkaar hoe langer hoe meer aan en wee dan de zwakken. Het is daarom goed in de hoeken van het hok onder de mest planken ook nog een paar legnesten aan te brengen. Hier zitten dan de grond legsters rustig en ongevaarlijk. Hoewel de kippen in den winter minder last hebben van parasieten als in den zo mer is het toch gewenscht dat er voort durend een stofbad ter beschikking staat in het hok en dat dit van tijd tot tijd ver- verscht wordt. Naast de huisvesting is in den winter de voeding van het grootste belang. Buiten valt niet veel meer te halen voor de kip pen, het dierenleven en het plantenleven in de natuur is in rust, wormen, insecten, slakken, rupsen, jonge, groene scheuten, niets is meer te krijgen. Aan den eenen kant dus afwezigheid van eiwitbronnen, vitaminen en mineralen en aan den ande ren kant juist een zeer verhoogde behoefte aan die stoffen. De kippen moeten veel eieren leggen en het zonlicht, dat uit de vetten der huid vitamine D vormt, ont breekt. Alleen een doelmatige voeding kan dan ook de dieren aan den leg en in conditie houden. Ontbreekt er wat aan het voer dan treedt al gauw een lichte rui op en voor weken zijn de dieren dan van den leg. Ook kunnen de dieren totaal ver zwakken en worden gevoelig voor allerlei smetstoffen. Dat kan zoo ver gaan dat zelfs tegen diphtherie geënte kippen hun weerstandsvermogen verliezen en ondanks de enting toch diphtherie krijgen. Snot is al een van de eerste teekenen die op ongunstige huisvesting of voeding wijzen. Vandaar dus voor de legkippen bijzon dere zorg aan de samenstelling van het voer besteed en dit geldt nog veel sterker voox- de aanstaande fokdieren. Een fokhen moet niet alleen eieren leggen, maar moet e»eren leggen die beladen zijn met de noo- ïge levensstoffen voor een ontwikkelend kuiken, xn hoofdzaak dus verschillende vxtamxnen en mineralen. kunnen wel zeggen dat pas de mo- deine voedingsleer de moderne pluimvee- S^rH611 WLntf' m°Sel:jkPgemIakt heeft. Daardoor hebben we geleerd het pluimvee de benoodigde stoffen, eiwitten tnlTT Cn ™ne ralen voldoende maté lllr, Natuurlijk moeten ook de ff "le+t vei"geten worden. Deze leve- M t,Ware de verbrandingsstoffen van het lichaam, ze leveren de warmte noodï heeft T,1' Z'jn levensprocesT^ noodig heeft. Als regel is het meelvoer zoo samengesteld dat het ongeveer de h 7 j grants°en moet uitmaken Sl, Dd00r het gexevera wordt. De gewone leghorns in vollen leg eten ongeveer 55 gram graan- voer en 55 gram meelvoer per tig de eene eet wat meer de andere wat minder Bij koud weer is het goed wat meer maïs t« Seven, terwyl men de meelvoeropname sterk bevorderen kan door 's morgens een maaltijd met lauw water rul^angemaaM meel te verstrekken. -«ingemaakt Van tijd tot tijd moet men enkele die. ren eens in de hand nemen om na te gaan of ze wel goed in conditie blijven. Nog beter is het ze te wegen. De kippen mogen in dezen tijd van het jaar in geen geval afvallen in gewicht. Kippen, die gewend zijn buiten te loopen pikken daar vaak nog veel groene plan. tendeelen, vooral gras, op. Als het gras te lang is volgen vaak doodelijke krop- en maagverstoppingen, daar het taaie gras slecht verteerd wordt. Gaat men nu zulke kippen vasthouden, dan staat men ver baasd hoeveel ze opeens méér eten. Ze vullen dan n.1. hun krop met meel- en graanvoer, waar ze andeis deze voor een deel met gras vulden. Naast goed voer moeten we het grit, liefst gewone gemalen schelpen, niet ver geten. Leggende hennen hebben veel kalk noodig en deze halen ze uit de koolzure kalk waaruit de schelpen bestaan. De aanstaande fokdieren eischen nu bijzondere zorg. We moeten van al deze hermen van tijd tot tijd eens een ei open maken en letten op de kleur van den dooier. Als er hennen bij zijn die eieren leggen met opvallend bleeke dooiers, dan moeten we deze niet in de foktoomen opnemen. Dieren die thans reeds opval lend bleeke beenen of oogen krijgen deu gen eveneens niet voor de fokkerij. Tenslotte is het nu de tijd alle dieren op pullorum te laten onderzoeken en alle positief reageerende dieren direct op te ruimen. Is' het percentage hooger dan 1 pet., dan is het noodig het onderzoek over een paar weken te herhalen. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden). Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 25 Jan. te Piraeus. Ajax 25 Jan. v. A'dam n. Kopenhagen. Aurora 25 Jan v. Messina n. Palêrmo. Costa Rica 25 Jan. 12 u. Ponta Delgadagep, Doura 24 Jan. v. Cristobal n. Pto Barrios. Euterpe 5 Jan. 23.45 Lydd gepass. Hercules 25 Jan. 18.30 u. v. Hamburg n. Amsterdam. Hermes 24 Jan. n.m. Gibraltar gepass. Mars 26 Jan. te Triest. Oberon 25 Jan. v. A'dam n. West-Indië. Orestes 25 Jan. te A'dam. Stuyvesant 24 Jan. v. Dover n. Madeira Titus 25 Jan te Piraeus. Triton 5 Jan. v. A'dam n. Hamburg. Venus 25 Jan. te en van Istanboul naar Bourgas. Stoomv. Mij. Nederland. Poelau Roebiah uitr. 25 Jan. v. Hamburg. Chr. Huygens thuisr. 25 Jan. v. Colombo. Marnix van St. Aldegonde, thuisr. 25 Jan. te Amsterdam. Johan de Witt, uitr. 25 Jan, v. Algiers. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 26 Januari 1939. Vorige laatste koers 2,45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3NederL 1938 99ggu'l6 3 Ned -Indië 1937 971/, 97 5)4 Duitschl '30 m. verkl. 205/s 20%-'/» BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank122 123 Handel Mix Cert. v. 250 125l/< 127 Koloniale Bank146l/4 1443/, Ned Ind Handelsbank 112 1141/* INDUSTR. OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 32%6 32-7» Calv* Delft Cert78i/4 78% Lever Bros 122i/s 123f-4i Neder!, bord3101/, 310 Philips Gloeil. Gem. Bezit 1'9 181-3 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting32'/. Anaconda §20l%6 Bethleh Steel 4613/16 Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands 53/X6 32'/je 26'/, HVie 4'/s V» t I I Steel comm. 42»/,,, U. S Leather 31/, CULTUUR MAATSCH. H V. A394Vs Java Cultuur 170 N"4 Ind. Suiker Unie 184 Vereen. Vorstenlanden 7 Ös/s MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. 55% Rediang Lebong 140 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 285 Kon Petr297 Perlak 61 Phillips Oil 287. Shell Union 9~/i6 Tide Water 97i6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1863/« Deli Bat. Rubber 128% Hessa Rubber 1051/, Oostkust 120 Serbadiadi 881/, Interc. Rubber 27is SCHEEPVAARTEN. HollandA merika lijn 1063/< JavaChinaJapan lijn 71 Kon. Ned. Stoomboot105% Scheepvaart Unie 105 TABAKKEN. Deli Batavia 184 Oude Deli 212 Senembah202% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 25«/16 257s Southern Pacific ll^/ie 12-Vi« Southern Railw. Cert.. 127/g '29/l6 Union Pacific 69% 69 Canadian Pac. 3% 3% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaxm. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers )4, heden )4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.85%, 1.851/* Londen 8.667s 8.65% Berlijn 74.00 74.05 ParÖs 4.8914; 489)4' Brussel (Belga) 31.32 31.31 Zürich 41.8O 41.80 Kopenhagen 38.67)4] 38.65 Stockholm 44.57)4 4460 0slg 43.55 43.5?j£ 20-i%« 4611/16-1 5% 327s-% 26-7x 13-47x6 41V«-7s 3%e 3957,-6 184 72 557» 2833/4-4 297J-9J 62 28% 97 x 97:«-1/, 1877, 124-7, 115 867» 27,-8/i6 1077. 69 107-8 1057, 1347» 206 1977»

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10