CHIEF de Vries RENAULT,a.1195 SPAANDER Co. De vragen van den heer Venneker. „Rook jij al sinds 1919 CHIEF WH/P?" Natuurlijk—thans in 1939 is het nog steeds het toppunt van kwaliteit en—de beste sigaret voor ieders gezondheid GARAGE V.D. KOMMER ZN. yiuAticaties lüeecêeckht Verwachting. DIE thee doet je goed! EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. Zooals wij reeds meldden had de heer Venneker de volgende vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van enkele artikelen in de Alkmaarsche Courant, speciaal dat in het nummer van 24 dezer, getiteld: „Rumor om trent f 100.000, waarin de gemeente lijke belastingpolitiek werd bespro ken en waarin zoowel het beleid van het College, als dat van den Gemeen te-ontvanger werd aangevallen? 2. Zoo ja, zijn B. en W. dan met mij van meening, dat deze, blijkbaar met ge ringe kennis van zaken geschreven artikelen een onjuist beeld geven van het financieel beleid van Uw College en dat daardoor bij de burgerij ten onrechte de indruk is gewekt, dat dit beleid strekken zal, misschien zelfs reeds strekt, tot nadeel van de bevol king? 3. Zijn B. en W. bereid, teneinde dezen indruk en de ongerustheid, welke zoo als ik kon constateeren reeds hier en daar is ontstaan, weg te nemen, eenigszins uitvoerig uiteen te zetten: a. de bevoegdheid der, gemeente tot het heffen van een belasting op de gebouwde eigendommen; b. in hoeverre de gemeente in den loop der jaren van deze bevoegdheid heeft gebruik gemaakt; c. zoo mogelijk eenige cijfers, betref fende deze materie van andere ge meenten. Deze brief is als volgt beantwoord: Alkmaar, 27 Januari 1939. Aan den heer C. Venneker, Lid van den Raad. Naar aanleiding van uw bovenaangehaal- den brief deelen wij u mede, dat wij de daarbij .gestelde vragen als volgt beant woorden: 1. Ja. 2. Ook deze vraag beantwoorden wij be vestigend. Mede ter beantwoording van de onder 3, a en b, gestelde vra gen, achten wij het gewenscht, het volgende op te merken: De bevoegdheid tot heffing van de plaat selijke belasting op de gebouwde eigendom men ontleent de gemeente aan art. 280 der gemeentewet, dat luidt als volgt: Wegens gebouwde eigendommen endaar- bij behoorende erven, die aan openbare land- of waterwegen in de gemeenten be lenden of in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen zijn, en wegens ongebouw de eigendommen, die aan deze wegen be lenden of op deze wegen uitgang hebben, kan een belasting geheven worden naar grondslagen, volgens welke eene billijke bijdrage gevorderd wordt in de kosten ten laste der gemeente komende voor aanleg en onderhoud dier land- of waterwegen, voor hunne verlichting en voor afvoer van water en vuil". Volgens artikel 1 der heffingsverorde ning (Gemeenteblad nr. 1133) betreft de heffing in deze gemeente het genot van gebouwde in de gemeente gelegen eigen dommen, die zelve of welker erven, tuinen of aanhoorigheden aan de openbare stra ten of wegen der gemeenten belenden. Deze belasting, die reeds vóór 1897 in enkele gemeenten werd geheven, doch eerst in dat jaar een wettelijken grondslag ontving, is in deze gemente ingevoerd met ingang van 1 Januari 1898. De heffing bedroeg aanvankelijk 1 1 ]/i% van de belastbare opbrengst der perceelen volgens de kadastrale leggers. Met ingang van 1 Januari 1908 werd een Tfim moet nu reeds aan een 1 UilII nieuw Costuum denken. VRAAGT STALEN. STILLE-TI JD-PRIJZEN. NORDEMANN, Directeur. voor alle perceele gelijk percentage van 1 y. ingevoerd. Dit percentage is sindsdien herhaaldelijk verhoogd, t.w. met ingang van: 1 Januari 1919 op 3%; 1 Januari 1921 op 4 1 Januari 1927 op 414 1 Januari 1933 op 7 De vraag, of de bijdrage, die aldus in de ten laste der gemeente komende kosten wordt gevorderd, een „billijke" bijdrage is, gelijk bovengenoemd wetsartikel eischt, is aan den gemeenteraad, onder goedkeuring van de Kroon ter beoordeeling overgela ten. Volgens een arrest van den Hoogen Raad van 22 Juni 1937 beoordeelt de rechter niet de billijkheid der bijdrage, doch wel de vraag, of de gemeentelijke regeling voldoet aan den eisch, dat het totaal der belasting de ten laste der gemeente komende kosten niet zal mogen overtreffen. Immers ging de opbrengst de kosten te boven, dan zou niet meer van een b ij d r a g e kunnen worden gesproken. Laatstgenoemd geval doet zich in deze gemeente niet voor. De kosten van onder houd van straten, pompen en riolen, wegen en voetpaden, bruggen, straatverlichting, renten en aflossingen bedragen over 1938 en 1939, volgens de in de gemeentebegrooting voorkomende ramingen, resp. 213.746 en 215.427, terwyl de belastingopbrengst is geraamd op resp. 133.000 en 134.750. In beide jaren vormt de opbrengst der belas ting ongeveer 62 van de voor de bereke ning in aanmerking komende kosten. De heffing blijft dus een bijdrage in de kosten en geen vergoeding daarvan, wat de wet zou verbieden. Wij meenen de vraag, of de gemeente met deze heffing nog hooger moet gaan, zonder voorbehoud ontkennend te moeten beant woorden. Blijkbaar hebben ook Gedepu teerde Staten en de door de Regeering in gestelde commissie dit standpunt inge nomen bij het onderzoek van de begrootin gen dezer gemeente. Zooals U bekend is, werd van die zijde op verhooging van het heffingspercentage tot nu toe niet aange drongen. Trouwens, het is bekend, dat de Regeering aan geen gemeente (behoudens de groote) heeft voorgeschreven het maxi mum van deze belasting hooger te stellen dan 5 voor de gebouwde eigendommen, terwijl later een percentage van 3 als nor maal werd aangenomen. Op de in deze ge meente geldende heffing van 7 gelijk staande met bijna het 2/3 deel der kosten, was mitsdien van Regeeringswege geen aan merking te maken. Zij overschrijdt zelfs ver de hier gestelde norm. Wij komen thans tot de publicatie van de Alkmaarsche Courant. Wij behoeven niet te zeggen, dat wij van de in de vraag bedoelde beschouwingen met verbazing hebben kennis genomen, een ver bazing, die in ontstemming veranderde, toen wij in het artikel „Rumor om 100.000" in het nr. van 24 Januari j.L de bewering lazen dat de gemeente de huiseigenaren wilde ont zien ten koste van de armsten in de stad en bovendien, dat „men hier en daar schijnt te willen, dat wij alles maar zullen doodzwij gen". Door deze en soortgelijke opmerkingen in dat artikel wordt inderdaad een gevoel van ongerustheid gewekt, waarop ook uw vragen betrekking hebben. Na hetgeen wij hiervoor hebben opge merkt, behoeven wij niet meer uiteen te zet ten, dat een gedachte als door de Alkmaar sche Courant blijkbaar in allen ernst wordt gesuggereerd, den Raad en ons College ge heel vreemd is, wat trouwens bij het minu tieuze onderzoek van de begrooting door den Raad, door Gedeputeerde Staten en door de interdepartementale commissie wel voor de hand ligt. Ook den Ontvanger treft niet de minste blaam. De Ontvanger heeft den in het arti kel bedoelden reclamant, die tegen de hef fing bezwaar maakte omdat die heffing naar zijn meening te h o o g was, ingelicht omtrent den juisten stand van zaken, zoowel wat be- treftf de beteekenis der wet als wat betreft het totaal van de opbrengst en dat van de uitgaven, waarin die opbrengst een bij drage is. Vrouw bezit 52 eilandjes. - In een be scheiden woning in Waikiki op Honoloeloe woont een vrouw van middelbaren leeftijd, die de eigenaresse is van niet minder dan 52 eilandjes. Zij heet mevrouw Leo en is in bezit van de Paimyra eilanden, gelegen 960 mijl ten zuiden van Honoloeloe. Gedurende eenige jaren stelt zij reeds pogingen in het werk om dit bezit te verkoopen, maar tot dusver heeft zij nog geen enkel bod op een eiland gekregen. Thans schijnt de Ameri- kaansche marine wel een van haar koraal eilandjes van de Paimyra groep te willen hebben als een secundaire luchtbasis ter versterking van de verdediging der Hawai- eilanden. Indien mevrouw Leo niet te veel vraagt, zal de transactie wel tot stand ko men. De vlootautoriteiten zouden hiermede de plannen verwezenlijken van een lucht basis van de Aleuten-eilanden tot het Ame- rikaans^he Samoea, zooals was voorgesteld aan het congres door hooge Amerikaansche marinedeskundigen. Andere vooruitgescho ven posten bevinden zich reeds op de Midway- en Johnston eilanden in de Hawaï groep. Vulkaanuitbarsting in den Congo. - De vulkaan Nyamlagira in de Belgische Congo is opnieuw gaan werken met groote hevig heid. Duizenden hectaren boschgrond en plantages, waarvan verscheidene aan Euro- peesche ondernemingen toebehooren, zijn door den lavastroom en het vuur vernield. De roomsch-katholieke kapel en school te Makoetsa zijn in de asch gelegd. De lava stroom stort zich uit in het Kivoemeer, waar door enorme rookwolken en ook spring vloeden worden veroorzaakt. Op de opper vlakte van het water drijven duizenden vis- schen, die door de hooge temperatuur gedood zijn. In de bosschen zijn kudden olifanten door het vuur omringd. Zij worden met ver nietiging bedreigd. Aan boord van Britsche vliegtuigen zijn talrijke toeristen uit Londen en Zuid-Afrika aangekomen om het groot- sche schouwspel van de uitbarsting gade te slaan. Schip vergaan. - Te Saint Brieuc is wrakhout van het Fransche vrachtschip „Cabourg" aangespoeld. Men had van dit schip sedert bijna een week niets meer gehoord. Het was op 20 Januari van Caen naar Nantes vertrokken met een lading steenkolen. Intusschen heeft men nog geen lijken gevonden. De bemanning bestond uit 27 koppen. Mijngasontploffing. - In de Japansche steenkolenmijn Kasoeja in Foekoeoka heeft zich een mijngasontploffing voorgedaan. Van de 61 arbeiders konden 43 zich redden, doch het lot der overigen is onbekend. Overstroomingen in Engeland. - Op den sneeuw- en regenval en de stormen van gisteren zijn in Engeland overstroom in gen gevolgd. Uitgebreide oppervlakten akker land staan onder water. De verbindingen hebben ernstige schade geleden, telefoon- en telegraafverbindingen met vele distric ten zijn verbroken. Het verkeer ondervindt groote vertraging. De overstroomingen zijn het ernstigst in het Oosten, waar gisteravond een twintigtal dorpen geïsoleerd was. Den reclamant scheen het betoog niet be grijpelijk voor te komen; althans hij zond zijn reclame in waarop de ontvanger een schriftelijk beslissing gaf, waarvan een af schrift hierbij wordt gevoegd. De ontvanger constateert in deze beslissing, dat reclamant ten onrechte beweert, dat de opbrengst de kosten overtreft, aangezien blijkt, dat die opbrengst zelfs nog pl.m. 100.000 beneden die kosten blijft. RAAD VAN ARBEID. Ingaande 1 Jan. '39 zijn de commiezen R. ter Brugge en J. van Gorcum bevor derd tot hoofdcommies. De adjunct-com mies G. H. Hoytink tot commies, de heer A. Rentenaar tot adj. commies en de heeren W. Veldstra, G. Ultink en B. Bal vers tot ambtenaren in vasten dienst. der Stok en in de vertegenwoordiging dei- buitengemeenten door vervanging van en kele dames. Voorts werd het verloop der laatste actie besproken en uiting gegeven aan den dank van het Comité jegens alle dames en heeren verkoop(st)ers, den heer directeur van het Postkantoor, het personeel der P. TT en de beide auto-garages, Dam en Met voor de verleende medewerking. De Ontvanger moest dit constateeren, om dat, zooals hiervoor is aan gegeven, de rech ter dit punt, waarmede de rechtsgeldigheid der verordening verband houdt, zou onder zoeken indien de betrokkene zich tot den rechter met een beroepschrift zou wenden en daarin die rechtsgeldigheid op grond van het reeds eerder gebezigde argument zou betwisten. De beslissingen van den Ontvanger op reclames tegen belastingen worden niet ge nomen namen ons of namens den Raad; de Ontvanger beslist, op grond van artikel 301 der gemeentewet, in plaats van ons College en in plaats van den Raad. Daarmede is de volledige zelfstandigheid van den Ontvanger gegeven. Wij worden in die beslissingen derhalve niet betrokken. Wij willen intusschen gaarne verklaren, dat de beslissing ons volkomen juist voorkomt, be houdens dan in zoover, dat de marge van 100.000 iets ruim is genomen. Uit deze motiveering nu komt het geheele betoog van de Alkmaarsche Courant voort. In plaats van zich op de hoogte te stellen bij dengene of degenen, die gaarne alle in lichtingen voor een beoordeeling van deze aangelegenheid zouden hebben verschaft, gaat men, op grond vah inlichtingen van een reclamant, die de belasting te hoog acht, volhouden dat de belasting te laag is en dat de gemeente een bepaalde catego rie belastingplichtigen, n.1. de huiseigena ren, nog met 100.000 zou moeten bezwa ren, zelfs dat de gemeente kans heeft ge zien deze onaangetaste bron van inkomsten voor iedereen te verbergen! Blijkbaar komt hierbij, nog geheel afgedacht van wettelijke bezwaren, de vraag niet op, in hoever de huurders daarvan uiteindelijk de nadeelen zouden ondervinden, zoo de heffing inder daad met 100.000 zou kunnen worden ver hoogd. Voegen wy hieraan toe, in antwoord op vraag 3c, dat in de volgende gemeenten de daarachter genoemde percentages worden geheven: Zaandam 5 pCt., Haarlem \y,—>6 pCt., Bussum 2.7 pCt., Hilversum 4 pCt., Amers foort max. 5 pCt., Groningen 4 pCt., De venter 4 pCt., Breda 4 pCt., Velsen 7 pCt. en Alkmaar 7 pCt., dan meenen wij uw vragen te hebben beantwoord. Alleen moet ons nog de opmerking van het hart, dat wij met u dezen gang van za ken betreuren. Wanneer een persorgaan, dat beoogt ook zijnerzijds aan de publieke opinie leiding te geven en dat op objectie ve wijze wenscht te doen, zich niet ontziet allerlei tegen het overheidsbeleid gerichte beweringen te plaatsen zonder zich ervan te vergewissen of het uitgangspunt der be weringen al dan niet juist is, bereikt het zijn doel niet en publiek en overheid beide worden daarvan het slachtoffer. Uiteraard schuwen wij geen critiek, maar men mag althans verlangen, dat voordat een zoo be langrijk betoog wordt opgezet, de feiten zelf (die men natuurlijk verschillend kan waardeeren) juist worden gesteld. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. (Wij ontvingen dit betoog hedenmorgen te laat om daarop dadelijk te kunnen ant woorden. Wij zullen dat antwoord gaarne in ons volgend nummer - opnemen. Red. Alkm. Crt.) JUBILEUMFONDS VAN DEN ARMENRAAD. Door het Comité voor het Jubileumfonds van den Armenraad werd deze week aan alle ingezetenen een circulaire toegezon den. Daarbij vindt men een in oranje kleuren bedrukt collectezakje, bestemd voor de inzameling ten bate van de Al- gemeene Armen te Alkmaar. Op Dinsdag 31 Januari a.s. de eerste verjaardag van H. K. H. prinses Beatrix zullen een aantal dames en heeren, die zich daartoe vrijwillig beschikbaar hebben ge steld, deze zakjes terug komen halen. Het comité vertrouwt, dat nu reeds of anders Zondag a.s. allerwege het zakje in den huiselijken kring zal rondgaan en dit Dinsdag tijdig gereed zal liggen. Op deze wijze kan de inzameling vlug plaats hebben en reeds 's avonds de op brengst bekend zijn. Het gaat hier om een gave, bestemd voor eigen stadgenoofen. Niemand werd bij de toezending der zakjes overgeslagen; laat niemand ook achterblijven om voor dit doel een bij drage te geven. Ook het kleinste bedrag is welkom. Door onzen geweldigen omzet de laagste prijzen. Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tel. 3045 - 2 lijnen. Tel. 44504 GESLAAGD. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het machinisten-diploma a: de heer M. H. Holtslag te Alkmaar. OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. De Ned. Vereeniging van Spiritisten „Harmonia", afd. Alkmaar zal een open bare psychometrische séance beleggen op Dinsdag 31 Jan. a.s. in het Logegebouw, Ged. Nieuwesloot 111. Mevr. C. Akkerin- ga heeft zich bereid verklaard dien avond te leiden. Bijzonderheden vindt men elders in dit nummer. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 29 Januari is de apotheek van Dr. H. Harteng van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Een geheel gevulde Harmoniezaal, een prettig aandoend wisselend programma, dat vlot werd afgewerkt en een spontaan pu bliek, dat het gebodene naar waarde wist te schatten, ziedaar het succes, dat genoemd zangkoor Donderdagavond bereikte. Wegens ontstentenis van den voorzitter opende de heer Corn. Jonker, directeur, met een wel komstwoord. Het zangkoor deed zich hooren in een viertal nummers, t.w. Stimt an die Seiten, uit het oratorium „Die Schöpfung" van Haydn, Freudig begrüsen, uit de opera „Tannhauser", Waterlelie en Zondagmorgen van Jac. Bonset. De goede naam van het zangkoor kwam ook nu weer geheel tot zijn recht. Mooie beheerschte zang met goede nuanceering, dat vooral in „Waterlelie" goed uitkwam. Mevr. BonsetHorst declameerde afwisse lend een zestal nummers. Zij bleek geheel voor haar taak te zijn berekend en oogstte dan ook veel succes. Mevr. AdmiraalRuis, sopraan, en de heer P. Dalen berg, bas (leden van het zangkoor) gaven elk twee soli ten beste. Met genoegen merkten we, dat de laatste nog steeds vooruitgaande is. De dames Kostelijk en Kistemaker met accordeon en fluitsoli zonder instrument, begeleid door eerstgenoemde op den vleugel, bereikten veel bijval. Het was een muzikale demonstratie. Ten slotte trad een oude be kende, dien wij den laatsten tijd misten, op. De heer P. Cloeck deed zich hooren in het levenslied. Zijn voordracht op gebeurtenissen uit het zangkoor werd bijzonder geappre cieerd. Tot diep in den nacht bleef men onder de vroolijke tonen van de band van Porck e.c. bijeen. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Jonker namens het zangkoor, bij monde van den secretaris, den heer D. Prins, een fruit mand in ontvangst had te nemen. COMITÉ VOOR DEN VERKOOP DER WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN „VOOR HET KIND". Donderdag kwam het Comité voor den verkoop der weldadigheidspostzegels en prentbriefkaarten „Voor het Kind" in zijn slotbijeenkomst op het stadhuis bijeen. Tegenwoordig waren dames en heeren medewerkers, waaronder het eere-lid mevr. Prins—Vlessing en mej. Groenewoud van Heiloo, waar dit jaar voor het eerst een zelfstandig comité werkt. De eere-presidente, mevr. Van Kinschot— Dorhout Mees kon wegens droeve familie omstandigheden niet aanwezig zijn. De voorzitter, de heer Figée sprak na ope ning der samenkomst een woord van wel kom en deedel mede, dat de actie weder ten volle als geslaagd mag worden be schouwd. Bij alle onzekerheid die er ook thans in den aanvang van de actie omtrent de uit komst bestond, kon toch dank zij aller medewerking andermaal een vooruitgang in den omzet van het Comité voor Alkmaar e. o. worden, geboekt van ruim 800. In totaal werden verkocht: Postzegels van 1 yt (3) ct.'20929; 3 (5) ct. 16)ct 4068Ct' 10232' 5 (8> Ct' 2432°: 12^ Prentbriefkaarten a 7 ct. 4638. De opbrengst bedraagt 4486 (vorig jaar, 113 a"'ek omzet te Heiloo en Castri- cum) 36(4, zoodat de opbrengst voor 1937-'38r e f 812 hooger ls dan in De opbrengst te Heiloo en Castricum waar thans zelfstandige comité's werken was resp. 860 en 390 tegen 738 en 369 in 1937-'38. en Blijkens het verslag, uitgebracht door de secretaresse, mej. Dorbeck, kwam in de samenstelling van het Comité wijziging door het toetreden van mevr. Eecen-van' Door de 2e secretaresse, mej. Scalé, werd hllde gebracht aan de onverflauwde ijver en toewijding van hen, die hebben zorg gedra gen voor den verkoop aan de stand in het postkantoor. Trots de minder gunstige weers omstandigheden in de laatste dagen van De cember ware nallen steeds trouw op hun post; sommigen zelfs meer dan 5 maal, ter wijl mevr. Harteveld de kroon spande door 10 maal als verkoopster te willen optreden. Door mevr. Wittop Koningvan der Sleen, die andermaal als penningmeeste- resse het leeuwenaandeel in de werk zaamheden van het comité heeft gehad, werd daarna verslag gedaan omtrent het aantal en de opbrengst der verkochte ze gels en kaarten, waarvan hiervoor reeds een uittreksel werd gegeven. Hieruit bleek opnieuw welk een omvangrijk en verant woordelijk werd door haar werd verricht. nl zijn dankwoord aan de dames voor de door hen uitgebrachte verslagen, bracht de voorzitter dan ook in het bijzonder hulde aan mevr. Wittop Koning en mej. van der Stok, die haar bij de distributie van zegels en kaarten hee t bijgestaan. Na een gezellige pauze, was er gelegen heid voor het stellen van vragen en het maken van opmerkingen met betrekking tot de gevoerde actie en met het oog op eventueel aan te brengen verbeteringen. De samenkomst werd besloten met een kort woord van opwekking van den voorzitter, waarin hij de verwachting van het comité uitsprak bij de volgende actie weder op de onverflauwde ijver en toe wijding der aanwezige- en niet aanwezige dames en heeren te mogen rekenen. DE RAADSVACATURE VOOR DE S. D. A. P. De heer N. Schats heeft voor het raads lidmaatschap bedankt. Thans is aan de beurt de heer A. F. Zeegers. Naar wij ver nemen zal ook hij voor de eer bedanken. BREEDSTRAAT 32. ALKMAAR. BENOEMING LID GEMEENTERAAD. De voorzitter van het Centraal stembu reau brengt ter algemeene kennis, dat het besluit, waarbij hij den heer W. van der Wal te Alkmaar heeft benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad in plaats van den heer J. van Berkum, die zijn benoe ming niet heeft aangenomen, voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage is nedergelegd. Alkmaar, 26 Januari 1939. De voorzitter van het Centraal stembu reau, F. H. VAN KINSCHOT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar nr. 1649 is opgenomen het besluit van den raad dier gemeente van 15 De cember 1938 waarbij is vastgesteld een Verordening tot wijziging der verordening, regelende den werkkring der commissie van bijstand met betrekking tot het be heer en onderhoud van de wandelfngen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 28 Januari 1939. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Voor het geheele land: Temperatuur om het vriespunt geen neerslag van beteekenis, zwaar bewolkt tot betrokken, matige tijde lijk krachtige noordoostelijke tot zuidooste lijke wind. LICHT OPÏ Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.07 tot 7.17 uur licht op.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2