niorth ctate Aanbod sport en wedstrijden. Alcmaria Victrix I Alkm. Boys I ALCMARIA-ALKMAARSCHE BOYS! de omzetten in het winkelbedrijf in 1938. 1 I AMERICAN «JCÏGARETTISI BERGEN Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Zondag a.s. 2 uur: GEMENGD NIEUWS. DE RIJP GRAFT Hoe zal deze derby verloopen De kansen vrijwel gelijk. DE EERSTE KLASSERS DE DERDE KLASSERS. 3 Aan een omtrent de omzetten in het winkelbedrijf door het Centraal Bureau r de Statistiek samengesteld overzicht over de jaren 1937 en 1938 ontleenen wij het volgender De omzetten in de onderhavige branches hebben zich in het afgeloopen jaar gun stiger ontwikkeld dan in het jaar 1937, ge middeld waren zij 4,7 procent hooger. De verbetering was vrijwel gelijkelijk over het eerste en tweede halfjaar verdeeld, in het eerste semester van 1938 bedroeg de omzet stijging 4,7, in het tweede 4,3 procent. Ten opzichte van de overeenkomstige perioden van het jaar daarvoor. De grootste omzet in het eerste halfjaar wordt, behalve in de uit verkoop-periode, omstreeks Pinksteren be reikt. In dezen tijd doet het publiek de z.g. zomer-aankoopen (speciaal kleedihg en ma nufacturen), terwijl vermoedelijk de na de schoonmaak noodzakelijk gebleken aan schaffingen, meer in het bijzonder ten aan zien van huishoudelijke artikelen, mede van invloed zijn. Het indexcijfer voor Mei, op basis van den gemiddelden maandomzet van 1937 100, bedroeg voor 1937 120, voor 1938 121. De najaarsdrukte valt in de maand Oc- tober, terwijl daarna weder in December in verband met de feestdagen een sterke om zetstijging valt waar te nemen. Zoowel de St. Nicolaas- als de Kerstverkoopen waren in het afgeloopen jaar gunstiger dan in 1937. De omzet in de geheele maand Decem ber 1938 was rond 4 procent hooger dan in deze maand in 1937. Maandelijksche indexcijfers betreffende de omzetten in een aantal warenhuizen, grootwinkelbedrijven en middenstandszaken (zonder levensmiddelenbedrijven). Gemiddelde maandomzet 1937 100. Voetbalver. Berdos. terrpirf^ Wij vernemen wordt thans het ,.™m. der voetbalvereeniging Berdos, ge- in SC, ®n den Nesdijk en den Lijtweg, m gemeentelijke werkverschaffing geëgali seerd en verbeterd. d,,nr reenig'ng is er in geslaagd voor den uur dezer werkzaamheden de beschikking te krijgen over 'n gedeelte van de Vinken- ver™n.°0k eC° h0™,e° kkedl°k»lt* HENSBROEK Vóórverk. bij de Sigarenmag. de Grand, Hartland, Porssius en Prins. Als nieuw: „Fongers" H. rijw. 18.50, H. rijw. 15;0014.00, pracht D. rij wiel 11.00, 15.00, 16.00, enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. 1937 1938 Januari 96 114 Februari 72 69 Maart 89 95 April 104 105 Mei 120 121 Juni 99 103 Juli 110 118 Augustus 76 84 September 102 96 October 111 125 November 109 109 December 113 118 Geheele jaar 100,0 104,7 Voor verdere bijzonderheden worde ver wezen naar het uitvoerige overzicht, opge nomen in de ter perse zijnde Januari-afle vering van het maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Gasvergiftiging te Meppel. - Te Meppel zijn gistermiddag twee oudjes, F. Danser en zyn vrouw in hun woning aan het West einde bewusteloos aangetroffen. Beiden wa ren door lichtgas vergiftigd. Zij zijn naar het Ned. herv. diaconessenhuis te Meppel overgebracht. Er werd bij onderzoek een lek ontdekt in de gasleiding onder den grond. Provinciale Staten van Noordholland. - Naar wij vernemen, zal de heer mr. L. M. de Jong Schouwenburg te Amsterdam, lid van de Provinciale Staten van Noordholland voor de Christelijk Historische Unie geen candidatuur voor de a.s. Statenverkiezingen meer aanvaarden. Duistere steekpartij. - Gisternacht om één uur vervoegde zich te Den Haag aan het ziekenhuis Zuidwal een caféhouder van den Parallelweg, in gezelschap van een 20-jari- gen betonwerker uit de Hobbemastraat. Deze laatste was het café binnengekomen met de mededeeling, dat hij gestoken was. Inder daad vertoonde hij vijf niet-levensgevaar lijke steekwonden in rug en zij. Hoewel de man weigerde inlichtingen te geven en aan gifte te doen, tracht de politie niettemin den dader en de oorzaak te vinden. J. Funke t. - In het Roode Kruis- ziekenhuis te Den Haag is overleden de heer J. Funke, oud-directeur van het Nieuws van den Dag. Verjaardagstaart voor prinses Beatrix. - Ter gelegenheid van den eersten verjaar dag van prinses Beatrix zal de Nederland sche Banketbakkersvereeniging het prinse lijk paar een verjaardagstaart aanbieden. Overeenkomstig de opvattingen in het vorstelijk gezin zal deze taart sober zijn. Als eenig décor bevat zij een kaars gevat in een van zacht oranje marsepein vervaardigde roos, de naam „Beatrix" getooid met een kroontje en een bescheiden randversiering. He leder, der vereeniging zullen een naar het origineel model vervaardigde taart op 31 Januari in hun etalages tentoonstellen. „De onafhankelijken ook tegen bebou wing midden Dam-terreln. - In de laatst ge houden jaarvergadering van de vereeniging „De onafhankelijken" is een protest inzake de voorgenomen bebouwing van het midden- Dam-terrein aan den gemeenteraad van Am- sterdam gezonden. %MWHciaal THeuws Plattelandsvrouwen. Donderdagavond 26 dezer werd een eestavond belegd door de vereeniging van Plattelandsvrouwen, afd. de Rijp. Voor de- ^en avond waren de heeren tevens uitge- oodigd. Na opening dezer bijeenkomst °or mevr. de Rijke werd overgegaan tot t ten tooneele brengen van eenige stukjes. ,en danspartij was het slot dezer bijeen- «omst. Verkooplng. Het woonhuis van wijlen den heer Joh. Scholten te Graft alsmede eenige perceel- les weiland, samen groot 60.10 A zijn ten overstaan van notaris Luykx te de Den JP verkocht voor een som van f 1635. Kooper de heer C. J. Scholten te Graft. t „Helpt Elkander". De. ja®rverSadering van het onderling werH n j3 pt Dikander" te Hensbroek werd Donderdag gehouden 's avonds om 7 uur in café Mantel. voorzitter, de heer Jac. Visser, heette de talrijk opgekomenen van harte welkom. i e heer Dekker vroeg, waarom het aan- vulhngsreglement niet is uitgereikt. Nu blijkt, dat meerdere leden het niet hebben ontvangen. De voorzitter antwoordde, dat alsnog, zij die het niet hebben ontvangen, het thuisgestuurd zullen krijgen. In kas op 1 Januari 1938 1989,41. Ont vangen met kassaldo te samen 2372 71 In kas op 3 Dec. 1938 1.535,48. Alzoo is er een uitgave van 837,23. Een achteruitgang dus van 453,93. De penningmeester ontving een woord van dank. Uit het jaarverslag vermelden we, dat het afgeloopen jaar een zeer onvoordeelig jaar is geweest. Uitgekeerd is aan ziektegeld f 716 tegenover in 1937 een uitkeering, groot f 618. In 1938 te samen 22 zieken met 478 ziekendagen en in 1937 tesamen 16 zieken met 416 ziekendagen. Het fonds telt op het oogenblik 46 trekkende en 2 steunende leden De reserve is geweest 2,326,29, en in 2 jaren gedaald tot 1,535,48. Spr. stelde dan ook de vraag of op deze manier door kan worden gegaan en eindigde zijn ver- s'ag met den wensch uit te spreken, dat 1939 een beter jaar moge zijn. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren Jac. Visser en Joh. Koning. Beiden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Vaststellen contributie en uitkeering. Dit is, zeide spr., dit jaar vanwege den financieelen achteruitgang niet zoo gemak kelijk. Ons fonds zeide spr., bestaat "al ruim 30 jaar, maar zooals het de laatste 2 jaren is geweest, hebben wij het nog nooit gehad. We kunnen zoo niet doorgaan. De voorzitter stelde daarom voor, om weer zoo ongeveer op het oude systeem terug te komen, maar dan in plaats van 2 wacht- dagen en 9 per week 6 wachtdagen met 6 per week uitkeering. De heer W. Koning verwonderde zich er over, dat het bestuur met dit voorstel komt, daar zij 't toch al doorvoeren. Spr. was hieromtrent ingelicht. De voorzitter antwoordde, dat de heer Koning verkeerd is ingelicht, daar allen een voorloopige uitkeering hebben gehad en zelf onderteekend. Er ontstond over dit punt een uitvoerige en soms rumoerige discussie, Allen wilden graag 9 uitkeering houden, maar zonder contributieverhooging gaat dat niet. Verscheidene leden kwamen met een voorstel, totdat het voorstel van den heer C. Evers van 2 wachtdagen en 6 uit keering per week met 15 stemmen voor en 10 tegen voor een jaar werd aangenomen. Aldus is er verlaging vanaf 1 Januari 1939 met 3 per week uitkeering. Nu werd besproken wanneer een lid van het fonds als invalide moet worden beschouwd. Na bespreking besloot de vergadering, om dit punt maar op de eerstvolgende vergadering te behandelen. Bij de rondvraag besprak de heer J. Leegwater de salarisregeling. DE TRAM ALKMAAR—WARMENHUIZEN. Te koop. Door inruiling zeer biliijk te koop 1 prima bakwagen met hekken op collingsassen. Electr. Wagenmakerij „De Valk", Friescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Z. g. a. n. Thermometers vanaf 60 ct. Koortsmeters vanaf 60 cent. De Hygiënische Artikelenwinkel „Hygiëna", Fhidsen 91. Tel. 2052. Stofzuiger. Prima Vampier stofzui ger te koop, 125 volt, 12.50. VOGELENZANG 10, Alkmaar, zij straat Kennemersingel. Aangeb. Compl. Salon-ameublement, best. uit: 2 crap., 4 st., 1 dressoir, 1 tafel, 1 rookt., 1 schemerl. en 1 kar pet, 20 el (Kirman). Te bevr. RITSEVOORT 22. Mooi overjarig Philips-radiotoestel met ingebouwden luidspreker en na- menschaal voor hal ven prijs. S. BAKKER, Smederij, Achterstraat, Alkmaar. Tel. 3571. Te koop gevraagd: heele of gedeelte lijke inboedels en alle voorkomende goederen. DEKKER, Spoorstraat 5 en Laat 56. Pracht Godinkachel te koop, veel warmte. Tevens prima autoped op luchtbanden. S. BAKKER, Smederij, Achterstraat Alkmaar. Complete Meyers Encyclopaedie, 17 dtelen, in half leder gebonden, voor 20. pracht geheel lederen kansel bijbel, groot formaat, met koperen sloten, met Psalmen, formulieren, enz., spotprijs 18. Boekh. K. TER BURG, t/o. de Groote Kerk. Te koop gevraagd: kolenfornuis (emaille) in goeden staat, maat 68-48. Br. letter U 593 bureau van dit blad. Autobanden 2 stuks 5.00 x 16 in prima staat, plus binnenb. JACOB DAM, Visscherslaan 19. Telef. 3873. Het adres voor Vraag en aanbieding van gebr. wagens en rollend materiaal J. VISSER, Pieterstraat b. d. markt, le Electr. Wagenmakerij. Op initiatief van den burgemeester van Warmenhuizen vond Donderdagavond in het Raadhuis aldaar een bespreking plaats van enkele belangstellenden ter zake van de actie welke moet worden gevoerd in verband met de eventueele opheffing van den stoomtram- dienst Alkmaar—Warmenhuizen v.v. Die opheffing zal dan eerst plaats vinden eventueel in 1940. Besloten werd door middel van circulaires de ingezetenen op te wekken zooveel moge lijk van de tram gebruik te maken en ook het goederenvervoer middels de spoorwegen te laten plaats vinden. Het ligt verder in het voornemen van dit voorloopig actie-comité den burgemeester van Schoorl uit te noodigen in die gemeente ook een dergelijk comité samen te stellen, waarbij dan eveneens gedacht wordt aan een opwekking voor de ingezetenen van de tram gebruik te maken. Het is natuurlijk het goede recht van die burgers in de gemeenten Warmenhuizen, Schoorl en Koedijk, die wel gebruik maken van de stoomtram als vervoermiddel, te po gen deze verbinding met Alkma&r te behou den. Maar daarbij' mag men toch niet uit het oog verliezen, dat de voortgaande exploitatie zeer veel geld vraagt, daar het verlies op deze exploitatie geleden, evenals trouwens op de exploitatie van de tram Alkmaar Bergen aan Zee, zeer hoog is. Zij die besluiten tot het voeren van een actie moeten zich toch in de eerste plaats afvragen: boe komt het, dat het vervoer zoo wel van passagiers als van goederen zoo be langrijk is teruggeloopen, en bestaat de mogelijkheid dit weer op te voeren. Dit laatste nu lijkt ons een wensch die niet, misschien tengevolge van de te voeren actie gedurende eenigen tijd een weinig, in ver vulling kan gaan. T.a.v. het personenvervoer valt vast te stellen, dat de vermindering daarvan een gevolg is van de slechte financieele omstan digheden der ingezetenen dier gemeenten en anderzijds van het feit, dat velen gebruik maken van een fiets, auto of van de bussen. Dat de bussen ook vrijwel langs het tra ject van de tram zijn gaan rijden, is een ge volg van het feit en dit geldt in bijzondere mate voor de gem, Schoorl dat de tram aan zijn ijzeren weg is gebonden, die nu een maal niet door de dorpskommen leidt. En nu mag men betoogen, dat de bussen duurder zijn, in de eerste plaats dient de busondernemer te zorgen dat hij wel een sluitende exploitatie krijgt, maar in de twee de plaats brengen de bussen de reizigers midden in Alkmaar- en daarnaast kan men vrijwel voor zijn woning instappen, zoodat men het meerdere graag wil betalen. Maar ten slotte valt nog vast te stellen, dat ook het busvervoer in dezen tijd tot het minimum beperkt is en het voor vele onder nemers, indien zij geen bijzonder drukken seizoendienst hebben, practisch niet meer mogelijk is hun diensten te blijven rijden. Ook t.a.v. het goederenvervoer gelooven wij niet, dat een duurzame opleving moge lijk is, want ook hier weerspreken de finan ciën in bijzondere «late mee. En het behoeft waarlijk geen uitleg,-dat vervoer per vracht auto van de veiling te Warmenhuizen naai den kooper goedkooper is dan vervoer per tram, waarbij nog piet gerekend wordt het zooveel sneller vervaar. En bevorderen d§% Nederlandsche Spoor wegen een loonend#' exploitatie van den stoomtramdienst AlkmaarWarmenhuizen? In het geheel niet, het is juist de directie van de N.S., die als het ware den laatsten slag aan deze. verbinding.heeft toegebracht. Het goederenvervoer, zoowel voor War menhuizen als voor Schoorl is aan de Ato opgedragen, de inkomsten uit dit vervoer, die toch in de zomermaanden b.v. voor Schoorl zeer belangrijk waren, worden nu gederfd. Voorts is om technische redenen het be langrijk goedkooper te exploiteeren motor trammetje verdwenen en is de oude stoorn- tractie weer ingevoerd, terwijl ten slotte de aansluitingen na de invoering van den ver snelden rijtijd op de hoofdlijnen er ook niet op zijn verbeterd, waarover in Bergen ook reeds meermalen is geklaagd. Wij gelooven dan ook, dat de N.S. zeer welbewust de hiervóór genoemde maatrege len heeft genomen, opdat verslechtering de exploitatie zal intreden, hetgeen de nood zaak tot opheffing des te waarschijnlijker doet zijn. Wil men met een actie voor het behoud van de tramverbinding succes hebben, dan zij in de eerste plaats overleg gepleegd met de directie der Nederlandsche Spoorwegen opdat zij zorg drage, dat wederom de motor- tram voor dit traject wordt ingesteld zoo mogelijk met éénmansbediening, waarbij dun zoodanige maatregelen moeten worden ge troffen, dat de beruchte wissel te Koedijk- Zuid door het personeel van de Bergertram wordt veilig gesteld. Terwijls voorts het goederenvervoer weer per tram moet plaats vinden en mocht dit voor één man in den seizoentijd te bezwaar lijk zijn, wrelnu, dan loont het zich tijdelijk de noocüge assistentie mee te geven. Van een actie bij de ingezetenen om van de tram gebruik te maken verwachten wij gering succes, want daarbij spreekt eener- zijds de „portemonnaie" en anderzijds „het gemak" een belangrijk woordje mee, terwijl wij het ten slotte niet juist achten ten be hoeve van het behoud van een tram het nog bestaande busvervoer tegen te gaan, daar hiervan toch ingezetenen zij het ook wei nige de dupe worden, terwijl het meer dere vervoer op de tram verkregen het ver lies toch niet zal dekken. Voetbal. Minstens veertien dagen lang is er in Alkmaap en wijde omgeving ge praat over dat eene: den tweeden com petitie wedstrijd tusschen de beide Alk maarsche tweedeklassers. Men heeft de kansen gewikt én gewogen, zijn favo rieten gekozen en men wacht thans af En nu is het morgen zoo ver. Aan dezen wedstrijd wordt een feestelijk tintje gegeven, zooals dat ook bij den eer sten wedstrijd tusschen beide ploegen het geval was.. De Postfanfare zal n.1. vanaf half twee rondwandelingen op het terrein maken en het publiek laten hopren, dat zij vorderin gen gemaakt heeft. Dat beteekent intus- schen voor. datzelfde publiek een welkome afwisseling, temeer, waar velen zoo ver standig zullen zijn, om op tijd te komen. Dat is trouwens wel gewenscht, want het lijkt er op, dat Alcmaria morgenmiddag een record aan toeschouwers zal noteeren en dat het voor de kassa's een drukte van belang wordt. Wanneer wij nu hier den wedstrijd zelf bespreken, dan zal men het ons wel niet kwalijk duiden, dat wij geen favorieten kennen en dat wij ons evenmin wagen aan een voorspelling. Dat laatste is trouwens heel moeilijk, want de kansen staan o.i. vrijwel gelijk. Het is maar, welke der twee ploegen het vlugst in haar normale spel kan komen en verder hangt er veel van af, of godin Fortuna wellicht een woordje mee spreekt. Zou men de meening van het publiek willen hooren, dan is deze ongeveer als volgt: Alcmaria had Zondagmiddag de beste kansen, omdat het een goeden wed strijd tegen O.S.V. gespeeld had. Geleide lijk zijn die kansen iets verminderd, eerst doordat er verschil van meening was (al tijd bij het publiek!) over de samenstelling van Alcmaria's elftal, daarna, omdat men de voorhoede der Boys in de samenstelling van morgen sterker acht dan de Voorhoede, waarmee de geblokten den laatsten tijd uit kwamen. En thans meent men, dat beide partijen kunnen winnen, dat qua spel Alc maria zal kunnen zegevieren maar qua doortastendheid en tempo de Boys de be tere kansen hebben. Wij zullen afwachten, rustig afwachten. Alleen, wij rekenen op een goeden en spor- tieven strijd tusschen twee elftallen, die zich geheel zullen geven. En als wij iets mogen wenschen dan is het: moge de sterkste winnen en moge de verliezende ploeg kunnen terugzien op een goed gespeelden wedstrijd. Alcmaria zal intusschen verder met be langstelling uitkijken naar den uitslag van nog een wedstrijd, n.1. die tusschen H.F.C. en West-Frisia. Wanneer de Haarlemsche ploeg zou verliezen, zou haar positie zeer kritiek worden en dan zqu herstel al bijna onmogelijk zijn. Zou H.F.C. daarentegen winnen, dan zou het verschil altijd nog aangenomen, dat Alcmaria morgen zou verliepen weer teruggebracht worden tot een punt. Maar feitelijk staat West-Fri sia er nog iets minder gunstiger voor dan Alcmaria, zoodat Alcmaria voorloopig nog niet zoo heel veel last heeft. Wij meenen te mogen aannemen, dat de Haarlemmers morgen verreweg de beste papieren heb ben en dat de spanning morgenavor 1 on der aan de ranglijst zeer groot zal zijn. Er is nog een wedstrijd, welke van is voor de bezetting van de tiende plaats: O.S.V.De Kennemers. Geen van beide clubs staat nog veilig en daarom zal elk der elftallen zijn best doen, om de twee kostbare puntjes te veroveren. Hoewel wij de Kennemers de sterksten achten, mag niet vergeten worden, dat de Oosizaansche klei zéér lastig te bespelen is, zoodat een gelijk spel zeer wel tot de mogelijkheden behoort. E.D.O.W.F.C. moet door de thuisclub gewonnen worden; anders zou ze heelemaal geen kans meer hebben op den titel, temeer niet, waar R.C.H. ongetwijfeld de Heider- sche Racing zal kloppen. Wij kunnen ten minste moeilijk aannemen, dat H.R.C. voor een tweede verrassing zal zorgen. In de tweede klasse B zal Hilversum thuis wel geen moeite hebben met A.F.C. en dus weer stapje dichter bij het kam pioenschap komen, dat haar trouwens niet meer ontgaan kan. Een grooteren voor sprong krijgt ze evenwel niet, «sant zoowel H.V.C., dat in Amsterdam speelt tegen Wa tergraafsmeer, als D.W.V., dat den uitwed strijd tegen de Spartaan voor den Doeg heeft, zullen wel voor een overwinning zorgen. Minder zeker zijn we van een Zaan- sche zege in den wedstrijd Vriendenschaar Z.F.C. En dan is er nog de zeer belang rijke ontmoeting ZeeburgiaHercules. De winnaar komt in elk geval een stap verder van de beruchte plaats. Misschien echter worden de puntjes verdeeld, want krachts verschil is er feitelijk niet tusschen deze twee ploegen. Wat de eerste klasse betreft, zullen wij deze maal zeer kort zijn. In afdeeling I zullen zoowel A.D.O, als D.W.S. moeten oppassen, dat zij in hun uit wedstrijden niet verrast worden. De Hage naars spelen tegen C.V.V. en de Amster dammers moeten bij Xerxes op bezoek. Vooral in deze laatste ontmoeting liggen voetangels en klemmen voor de gasten. Wellicht wint K.F.C. van H.B.S., al is hier een verrassing mogelijk en Sparta kan thuis een kleine zege behalen op de Storm vogels, zoodat alleen de wedstrijd Blauw witH.-D.V.S. nog een verrassend element inhoudt. Dat heeft Blauw-Wit nog lang niet gewonnen! In afdeelmg II hebben Feijenoord en Ajax elk een uitwedstrijd, doch de respec tievelijke tegenstanders, t.w. D.F.C. en D. H.C., zullen wel geen kans krijgen, om te winnen. D.O.S. heeft weliswaar het voor deel van eigen terrein, maar het komt zeer onvolledig uit en daarvan zouden de gasten 't Gooi wel eens kunnen profiteeren. V.U.C. zou bijna als kampioenscandidaat kunnen gelden, maar ze zal morgen eerst met Haarlem moeten afrekenen. En dat zou wel eens zeer tegen kunnen vallen. V.S.V. daarentegen wint vrij gemakkelijk van het op bezoek komende R.F.C. In het Oosten gaat A.G.O.V.V. in Henge lo van de club van dien naam winnen, ter wijl ook Enschede uit tegen Quick en Heracles thuis tegen N.E.C. een goede kans op den vollen inzet hebben. Go Ahead zal Wageningen kunnen kloppen en Z.A.C. is den laatsten tijd zoo goed op dreef, dat Tubantia mogelijk geslagen zal kunnen worden. In het Zuiden speelt Eindhoven thuis te gen N.A.C. Een zeer belangrijke ontmoeting dus en voor N.A.C. eigenlijk de beslissende ontmoeting, want nu kan ze haar achter stand inhalen. Maar zal N.A.C. winnen? Dat is de groote vraag! De overige wedstrijden zijn van weinig belang, behalve dan M.V.V.Bleijerheidö. Weliswaar wint de thuisclub deze ontmoe ting, zoodat Bleijerheide's positie zeer kri tiek wordt, maar bovendien zou M.V.V. dan ook in de running komen voor den titel, als N.A.C. tenminste wint! Achilles kan in het Noorden haar posi tie versterken, door thuis van Velocitas te winnen, wat natuurlijk in de lijn der ver wachting ligt, maar ook de andere concur renten kunnen winnen: Heerenveen thuis van Leeuwarden, H.S.C. thuis van F.V.C. en G.V.A.V. uit van Be Quick. Alleen is het de vraag, of Sneek het in Veendam tot een zege kan brengen. Wij twijfelen daar aan. Lastige trip voor Zaandijk. Het leidende Zaandijk krijgt een lastige trip te verwerken, daar een bezoek ge bracht moet worden aan Helder. We weten echter wel, dat de Heldersche withemden dit seizoen nog al teleurstellen, doch in den noordpunt zijn ze slechts een enkele maal overwonnen geworden. Het kon in den Helder dan ook wel eens geducht spannen; toch hebben we een idee, dat de Zaankan- ters juist nog aan het langste eind zullen trekken. Q. S. C. zou zich in eigen omgeving van de jongste misstap in Purmerend kunnen herstellen; of denken de Hollandianen er anders over en zullen ze revanche nemen van de eertijds geleden flinke nederlaag? Het ziet er voor de hekkensluiters Assendelft weer donker uit, daar een bezoek gebracht moet worden aan Purmer- steijn. De bruin-witten zullen nog wel op een Zaandijker misstap blijven rekenen en hun kans waarnemen. Om welke reden we de Assendelfters dan ook niet veel kans geven. Ook Z. V. V. zal nog wel in de running willen blijven, zoodat Succes in Zaandam met klein verschil verslagen kan worden. De derby KinheimBeverwijk werd reeds eerder op een vrijen Zondag verspeeld. In de derde klasse B kon wel eens niet veel verandering in de ranglijst komen. Het leidende Bloemendaal zal het bezoekende T. I. W. wel niet veel kans geven. Ripperda zal natuurlijk alles In het werk stellen, om den kleinen achterstand weg te werken, zoodat de bezoekende Zeemeeuwen wel eens puntloos naar den zeekant terug konden trekken. V. V. A. kan in de running blijven, door at home A. P. G. S. te slaan. Zandvoort kan zich van de jongste ne derlaag herstellen, waartoe het bezoekende Aalsmeer geklopt wordt, terwijl Schoten de hekkensluiters De Germaan -- met le dige handen laat vertrekken.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7