Aal Krudenierskd. Feestavond „DE PHILDTELIST" Nette Dagdienstbode Postzegel - Albumhandel Groote Houtverkooping Gemeente Warmenhuizen. P. H. KLEINJAN, Huishoudster. N.R.V. Afd. Alkmaar. TESSELAAR NAUÏ A! 'SS VERKOUDEN! W&ec&etitfd Siidscficiftm Jnoziottdm Stukken JUuktAecichtm Adaectentiën BAL NA. Huigbrouwerstraat IQ - Alkmaar. Cetct ftcwA. eerste blad. Verwachting. Buitentandsch weeroverzicht. Tijdelijk verhuisd naar Emmastraat 73 Dierenarts. GEVRAAGD ALBERT HEIJN, Zaterdag 4 Februari Kleinkunst-Ensemble ANNY PRINS. VLEKKENWATER voor vuil, vet, smeer en zooveel meer! A A ct. per flacon G. J. VAN DER HULST, ALKMAAR. ONTEIGENING TEN ALGEMEtNEN NUTTE. 3. BBft Voor Noordholland, Friesland, Drente en Groningen: meest zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen, tijdelijk wellicht zwakke veranderlijke wind. Nevelig tot ge deeltelijk bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst in den nacht. Overdag tempe ratuur om het vriespunt. Voor de overige provincies: matige tot zwakke wind uit oostelijke richtingen, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst in den nacht, overdag tem peratuur om het vriespunt. De wijzigingen in de luchtdrukverdeeling zijn gering. Het gebied van hoogen luchtdruk beslaat een langgerekte strook, die reikt van de oostkust van Groenland over de Noordzee tot zuidoost-Europa. Langs den noordrand trekken diepe de pressies over het noordelijk deel van Scan dinavië naar Finland. De stormachtige winden, die over het bergland van Noorwegen waaien, komen Föhnachtig verwarmd in midden-Zweden en verdrijven de vorst over het geheele noordelijke deel van de Bothnische Golf. In zuid-Scandinavië is het windstil en werd de vorst streng. Langs den zuidelijken en westelijken rand van het gebied van hoogen luchtdruk is de luchtbeweging uit oost tot zuid. De oceaan-depressies blijven ver in het westen en vertoonen weinig activiteit. In centraal Europa is de lucht bedekt. Een uitgebreid wolkendek, dat niet tot groote hoogte reikt, doch de uitstraling tegenhoudt, bedekt geheel noord- en middan- Duitschland. Allerwege is de temperatuur een weinig beneden het vriespunt. Alleen in een strookvormig gebied langs den noord rand der Alpen en naar het westen tot over noord-Frankrijk reikend is de vorst matig. De Alpenstations melden helder weer en geen lage wintertemperaturen (Jungfrau- joch 12 gr.). De weerstoestand is gunstig voor de ont- wikkehng van een periode van mooi winter weer, voorloopig zonder meer dan matige vorst. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 17.15 tot 7.12 uur licht op. AUTOMOBIELHANDELAAKS WIJZEN OP HET MEEST EFFECTIEVE RECLAMEMIDDEL. Onlangs werd aan^ een aantal automo bielhandelaren in'Detroit de volgen le vraag voorgelegd: „Welk reclame middel acht U het meest effectief voor den verkoop van nieuwe auto's?" 281 stemden op couran.tenreclame; alle andere reclamemiddelen trok ken tezamen 133 voorkeur-stemmen. Dat ook de Nederlandsche wederver- koopers courantenreclame prefereeren voor de merkartikelen, die zij voeren, werd .reeds in 1936 duidelijk door een enquête bewezen. In Het Kind, veertiendaagsch blad voor ouders en opvoeders onder redactie van den hr. D. L. Daalder worden uitvoerige be schouwingen gewijd aan wijlen mevrouw TroelstraBokma de Boer, in de litteratuur meer bekend als de schrijfste- van kinder boeken Nienke van Hichtum. Er is niet alleen een gedicht „Nienkes hemelvaart", maar er zijn ook artikelen van mevr. Bruijnde Vries en van Cor Bruijn over de thans overleden echtgenoote van Pieter Jelles Troelstra. De heer G. Balkestein schrijft over de plaats van het Gymnasium en de H. B. S. in het Nederlandsch schoolstelsel. Dr. N. Knapper Czn. publiceert „Film-flitsen op en om het derde kleutercongres" in Utrecht en dr. A. Hijmans schrijft over Gezinspoli tiek. In het bijblad „Zuigeling en kleuter" worden uitvoerige en alleraardigste be schouwingen over het leven van kleine jongens gegeven en in „Bezige handen" treft men weer tal van aantrekkelijke hand werken aan. „In weer en wind". Elke maande opnieuw is het tijdschrift „In weer en wind", maandblad voor na tuurliefhebbers, onder redactie van Rinke Tolman en ds. J. I. van Schaick een uitgave van W. L. en J. Brusse te Rot terdam een verrassing door smaakvolle indeeling, prachtig fotomateriaal en in teressante artikelen. Simon de Waard schrijft over een ont moeting met de Zwarte Specht, Junius over de maand Januari. Drs. J. J. Smith ver volgt zijn artikel ,,'s Zomers in het zonnige Zuiden" met een drietal foto's, Rinke Tol man bespreekt een vogeltrek in October en W. A. Bezooijen gaat weer met de ca mera de natuur in en bewijst welke prach tige resultaten hiermee te bereiken zijn. Prof. a. m. Brouwer neemt enkele zeldza me vlinders op Walcheren onder de loupe, mr. A. Boekwinkel behandelt het onder- werp: „recente rechtspraak in het belang van de vogelbescherming", drs. Fop Brou wer „Inktzwammen", h. Colenbrander en J. v.d. Plas beide voor de achtste maal resp. 't terrarium en het aquarium, terwijl een boekaankondiging en een artikeltje over 't fotografeeren van paddestoelen dit num mer besluiten. Bij het ingaan van den nieuwen jaargang was dit Januari-nummer in een ander om slag gestoken. We zouden zeggen: het is er van buiten belangrijk fraaier op geworden! „Vernieuwing van opvoeding en ondervtijs". Wij ontvingen de tweede aflevering van „Vernieuwing van opvoeding en onderwijs een maandschrift bestemd voor het propa geeren van de modernere richtingen in ons schoolonderwijs, tevens orgaan van de Werkgemeenschap voor de Vernieuwing van Opvoeding en Onderwijs (W. V. O.), Ne derlandsche afdeeling van de New Educa- ti°n Fellow, Ship (N. E. F.). Verschillende bekende namen treffen we onder de lijst van medewerkers en redactie-leden aan. Deze aflevering bevat verscheidene arti kelen, die voor onderwijsmenschen van be lang zijn en voorts voor diegenen die een betere inrichting van ons schoolonderwijs wenschen en die zich interesseeren voor vernieuwing en moderniseering van school organisatie, voor practische kwesties en wat dies meer zij. „Natuur en techniek". Met het Januari-nummer is het populair- wetenschappelijke maandblad Natuur en Techniek" (uitg. Kluwer, Deventer) zijn negenden jaargang ingegaan. Dit nummer opent met een artikel van R. P. van der Pant Jr., waarin deze nagaat hoe de die ren, in het bijzonder de bijen, het aanleg gen om strenge winters en groote koude te doorstaan. H. Wildorp spreekt over de evo lutie theorie. Ing. A. Lion geeft een be schrijving van den inhoud van de „tijd- huls", die op 23 Sepember 1938 op het ter rein van .de New-Yorksche Wereldtentoon stelling is begraven en die bestemd is om over 5000 jaar door ons nageslacht te wor den geopend, dat daardoor een indruk moet krijgen van onze tegenwoordige cultuur. S. Snuyff ontwikkelt 'n theorie, volgens welke in de namen der groote uitvinders de oer vorm van den Adamnaam bewaard zou zijn gebleven. Dr. W. Maarschalk schrijft over het verschijnsel der zingende muizen. Dr. Valkema bespreekt beangstigende stof stormen en het verwaaien van de cultuur gronden in de Vereenigde Staten, en hij onderzoekt, welke de oorzaken kunnen zijn van deze erosie op groote schaal, die ons met zorg voor de toekomst vervult. Tille- ma geeft bij tal van afbeeldingen een be schrijving van merkwaardig vlechtwerk bij de Daj aks. Hoe de dieren als conserven fabrikanten optreden vormt h">t onderwerp van een beschouwing door E. Valkenhorst en tenslotte vermeldt dr. K. Lampert en kele bijzonderheden over de kleuren, die dikwijls in sneeuw zijn waar te nemen en die meestal van organischen oorsprong zijn. Het nummer, is overvloedig geïllustreerd en bevat verder boekbesprekingen en we tenschappelijke en technische nieuwtjes. DE RUITERTJES OP DEN WAAG- TOREN. Mijnheer de Redacteur. Meermalen heb ik mij de vraag gesteld: zou 't nu zooveel kosten en moeite geven als de ruitertjes weer functionneerden? 't Eerste betwijfel ik en 't tweede geval, gezien de vele malen dat ze 't vorige jaar defect waren, doet zulks vermoeden, tenzij 't aan bekwame vakmenschen wordt toe vertrouwd. V.V.V. doet zooveel moeite om vreemde lingen te trekken, laat men dan ook zor gen, dat, waarvoor de meeste vreemdelin gen interesse hebben, en dat zijn persé „de ruitertjes", goed in orde zijn. Hoewel 't nog volop winter is, staan meermalen en als sedert vele weken, ver scheidene vreemdelingen tevergeets te wachten en moeten dan teleurgesteld weg gaan. Laat men dus zorgen, dat voor en vooral tijdens den zomer de boel eens in orde is. Met dank voor de plaatsing, N. Als men naar Rome gaat is het natuur lijk mogelijk, dat men den Paus niet te zien krijgt, maar wie vertelt, dat hij naar Ve netië is geweest en er geen gondels gezien heeft, die is eenvoudig niet in Venetië ge weest. Wie naar Alkmaar is getrokken zonder kaas te ontdekken, kan zich nog veront schuldigen met de mededeeling, dat hij er toevallig niet op een Vrijdag geweest is. Maar dan moet hij toch onze ruitertjes en onzen klaroenblazer bewonderd heb ben. Die klaroenblazer staat hoog maar nie* altijd droog aan den buitenkant van den toren en wjj hebben geconstateerd, dat hij nog altijd zijn ondankbaren plicht doet. Hij blaast nog, al zet hij zijn klaroen dan ook meer tegen zijn kin dan :egen zijn houten lippen, en hij schijnt ook nog wel geluid te produceeren, al gaat dat dan ook in het stads- en marktrumoer totaal voor de muziekliefhebbers verloren. Maar de ruitertjes Toen ons dezer dagen het bovenstaande stuk ter opname werd aangeboden, hebben we een oogenblik aan dien diep bescha- menden zomerschen Vrijdagmorgen v;n het vorige jaar gedacht, toen duizenden vreem delingen met uitgerekte halzen op hun tee- nen stonden om maar op zoo kort mogelij- ken afstand naar het wonder van Alkmaar te kunnen kijken. Er waren hun in de kaasstad oud-Hol- landsche steekspelen beloofd met levens- groote ridders op steigerende paarden. Kinderen werden naar boven gestoken opdat zij niets van het schoone historische schouwspel zouden missen en toen de eerste slag van elf over het marktplein dreundebleven de deurtjes dicht en de ruitertjes binnen. Zooiets blameerends zou ons geen twee den keer meer gebeuren en toen wij dan ook bovenstaand stuk ontvingen hebben wij niet anders gedacht dan dat de heer N. moest zich vergissen. Helaas moeteh wij thans constateeren, dat inzender volkomen gelijk heeft. Wij hebben een paar dagen bij neel-uurslag naar den toren gekeken en geconstateerd, dat de klaroenblazer trouw zijn plicht doet, maar dat de ruitertjes volkomen onzicht baar zijn gebleven. Wij hebben bij Gemeentewerken naar de oorzaak geïnformeerd, maar daar had men nog niets ontdekt en het vermoeden be stond, dat onze riddertjes bevroren zouden zijn. Men zou zoo spoedig mogelijk eens gaan kijken en wij wachten vol spanning af wat er gebeurd zal kunnen zijn. Vier mannen en vier paarden die zich al dagenlang niet aan den volke vertoond hebben. Wie weet welke drama's zich daar hoog in den toren achter die groene deurtjes kunnen afgespeeld hebben. Red. Alkm. Crt. MACHTSMISBRUIK TEN OPZICH TE VAN ECONOMISCH AFHAN- KELIJKEN. Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoekt ondergeteekende eenige plaatsruimte voor onderstaande regelen. In Uw beschouwing over de werkzaam heden aan het Militaire Vliegveld te Bergen in het nummer van Uw blad van Maandag j.1. spreekt U als Uw oordeel uit, dat aldaar misbruik wordt gemaakt van de heerschen- de werkloosheid. Zulks naar aanleiding van het feit, dat menschen na een lange week zwaar werk (veelal in den regen) met 17.50 naar huis worden gestuurd. Inder daad werpt dit een schril licht op bestaande toestanden in den tegenwoordigen tijd. U toewijst ongetwijfeld een dienst aan de ge meenschap, door in het licht te stellen daden van onmenschelijkheid, welke doen huiveren en doen denken aan lang vervloden tijden, toen er een diepe kloof gaapte tusschen be zitters en niet-bezitters, tusschen economisch afhankelijken en onafhankelij ken, of aan heerschende toestanden in Indië op sociaal en economisch gebied, waarbij wij dan kun nen denken aan vergaande aanmatiging van blank tegenover bruin en van hoogere blan ken tegenover lager gestelde blanken, van planters en koelies ,enz. Dat in dezen ver lichten tijd een toestand van verkapte slaver nij zou kunnen ontstaan in West-Europa, heeft zeker niemand kunnen denken. Er bestaat in Nederland een vloekverbod, doch op het Vliegveld schijnt men zich daar niet veel van aan te trekken. Uit betrouw bare bron wordt vernomen, dat de voor mannen de werkers met LWare vloeken tot meerderen spoed aansporen. Hierbij moet in acht worden genomen, dat den geheelen dag zware arbeid moet worden verricht, n.1. het vullen van kipkarren met kleigrond. Deze kipkarren staan naast elkaar; zoodoende wordt er onafgebroken gewerkt van 's mor gens 7 tot 's avonds 5 uur met tweemaal een rustpoos vin uur (zegge een half uur). Bij droog weer is dergelijke arbeid reeds zwaar en men is dan ook geneigd te denken, dat bij regen de arbeid tijdelijk wordt ge staakt. Doch met zoo te denken geeft men blijk andere opvattingen te huldigen dan de leiding van het werk. Het is meermalen voorgekomen in de afgeloopen regenweken, dat de menschen doornat thuis kwamen, aan gezien de meesten vanzelfsprekend niet be schikken over oliekleeding. Eri degene, die aanmerking durft te maken, wordt onher roepelijk ontslagen. Om dit aan te toonen het volgende voorbeeld: Op één der eerste dagen na de hervatting der werkzaamheden regende het 's morgens bij den aanvang. Niettemin gelastten de onderbazen de mannen naar buiten te komen en aan den arbeid te gaan. Dit bevel viel vanzelfsprekend niet in goede aarde en de arbeiders bleken niet veel zin te hebben in den druipenden regen aan het werk te gaan. Het onderling gemopper was algemeen, doch groot is de moed niet van hen, die econo misch zoo zeer afhankelijk zijn. Twee van hen maakten evenwel toch kenbaar aan den onderbaas, dat men dit geen weer vond om te werken. Deze verwees hen naar den uit voerder, die evenwel oordeelde, dat het weer geschikt was om te werken! Er zou waar schijnlijk verder niets gebeurd zijn; doch één der mannen merkte nog op, dat hij hier omtrent met den uitvoerder van meening verschilde. Deze tegenspraak werd echter niet geduld! Met een handbeweging werd hun toegebeten: „Ga maar naar voren!" Verschil van meening met den uitvoerder bleek voldoende om naar huis te werden gezonden, om geschorst te worden in de werkverschaffing en uitgesloten te worden van steun. Ze konden zich vervoegen bij het B. A. en ontvangen thans 70 van het steun bedrag; dit beteekent, dat er na huuraf- trek ongeveer 3 gulden overblijft voor levensonderhoud gedurende een week. Men zou zeggen: „dat is toch wel een gevoelige straf voor hun onbeschaamdheid met den uitvoerder van meening te durven verschiller." en veronderstellen, dat deze toestand toch niet lang zal duren. Doch alweer: U schat het gevoel van mensche- lijkheid van hoogere en lagere machtheb bers te hoog. De menschen blijven van steun verstoken, totdat het hun gelukt, weer voor minstens 13 weken een werk gever te hebben kunnen vinden. Een wijs man heeft eens geschreven: „De barmhartigheden der goddeloozen zijn wreed", en men is geneigd dit hier toe te passen. Men wil doorgaan voor barmhar tig, doch toont tegelijkertijd een onbe wogen wreedheid. Verhongeren laat men de menschen niet, doch het is op het kantje af. Er is echter nog meer. Want men ge voelt dat tegen bovengemelde ingrijpende beslissingen beroep mogelijk moet zijn. En inderdaad bestaat er te Alkmaar een Inspectie voor de werkverschaffing, met aan het hoofd een inspecteur; verder een staf van kantoorpersoneel. Als de admi nistratie maar in orde is! De zoo zeer ge dupeerde mannen vervoegden zich hier persoonlijk om zich te beklagen over en hun bezwaren in te brengen tegen de hun opgelegde straf. Mijnheer de inspecteur (het klinkt als een sprookje uit 1001 Nacht) was evenwel in gesprek met den chef (u gevoelt de hoogheid nietwaar), kon de mannen dus niet te woord staan en liet zeggen dat ze een onderhoud schriftelijk moesten aan vragen. Een soort audiëntie dus. Het onderhoud werd schriftelijk aange vraagd, doch men ontving per keerende post bericht, dat het onderhoud niet kon worden toegestaan. U begrijpt de verbazing en de ontstelte nis der betrokkenen, die zich nu recht streeks tot den minister zullen moeten wenden, doch begrijpelijk zijn hun ver wachtingen niet hoog gestemd. Mijnheer de redacteur, zie hier een staaltje van machtsmisbruik en rechteloos heid. Het getuigt van een ongevoeligheid en hardvochtigheid, die alle grenzen te buiten gaat. En deze onbarmhartigheid schijnt een besmetting te zijn, waarvoor machthebbers vatbaar zijn. Deze conclusie is weinig moedgevend voor de toekomst, doch de oógen te sluiten voor dit kwaad is zelfmisleiding. Ik besluit dit artikel met de hoop uit te spreken dat de oproep van H. M. de koningin z'n uitwerking niet moge missen en de moreele en geestelijke herbewapening beginne door te werken van boven af en zichtbaar moge worden in de daden van diverse regeerings- en bestuprsinstanties. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggen de voor de verleende plaatsruimte. OPMERKER. (Wij kunnen deze aangelegenheid moei lijk beoordeelen. Terwille van een werklooze, die zich onbillijk behandeld achtte, hebben wij ons onlangs tot den Rijksinspecteur gewend en van dezen, die het geval zeer minutieus onderzocht heeft, de meest mogelijke medewerking ondervonden. Overigens komt het ons voor, dat de be trokkenen verstandig zullen doen zich eerst tot de aannemers te wenden. Red. Alkm. Crt.) AMSTERDAM, 1 Febr. 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 258 Vette kalveren, le kw. 64 70 cent, 2e kw. 5862 cent, 3e kw. 5056 cent en ondermelkers lager; 80 Nuchtere kalveren 59; 106 Varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 5657 ct., zware varkens 5556 cent en vette varkens 5455 cent per K.G. slachtgew. en 1 Veulen prijs niet genoteerd. AMSTERDAM, 1 Febr. 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 130.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Febr. 1939. (Langendijker Groentenveiling). 13000 K.G. Roode kool 5.30—6.80; 16000 K.G. Gele kool 4.90—6.70; 30000 K.G. D. witte kool 4.505.30; 9900 K.G. Uien 7.10—7.80, grove uien 6.106.90, drielingen 4 4.10; 3250 K.G. Peen 2.50—3.60, kleine 3.10—4.30; 2400 K.G. Bieten 2.20— 3. NOORDSCHARWOUDE, 1 Febr. 1939. (Noordermarktbond). 98600 K.G. Roode kool 4.40—7.20; 49400 K.G. Gele kool 5.60— 7.10; 143900 K.G. D. witte kool 4—5.40; 17800 K.G. Uien 6.707.40, grove uien 6.907.20, drielingen 4.204.50; 2700 K.G. Peen 3.104.60, kleine peen 2.30—2.70; 4300 K.G. Bieten 1.10— 3.90 en 350 K.G. Rammenas 1.301.60. W ARMENHUIZEN, 31 Jan. 1939. 103100 K.G. Roode kool 4.60—6.90; 19200 K.G. Gele kool 5.20—6.60; 27500 K.G. D. witte kool 5.20—6; 8475 K.G. Uien 4.10, uien 6.707.10 en grove uien 6.306.80. Heden is in vollen vrede van ons heengegaan onze lieve, zprgzame Moeder en Grootmoeder ANTJE DE WAAL, Weduwe van DIRK SLUIS, in den ouderdom van 84 jaar. A. SLUIS. LIESJE. ANNIE. Amsterdam-Z, 31 Januari '39. Bronckhorststraat 13'11. spoedig gevraagd. P.G. Adres Nieuwpoortslaan 135. Gep. Onderwijzer vraagt zoo spoedig mogelijk een huishoudster. P. G. Leeftjjd 40—45 jaar. Brieven onder letter D 601 aan het bureau van dit blad. Langestraat. Nieuwste liedjes Gevariëerd programma. Entree leden en huisgem f 0.75. Jeugdleden f 0.50. Aanv. 8 uur, Hotel „'t Gulden Vlies". Kaartenverk. A. van der Meulen, Langestraat 81. Varkr. bi] Drogi.ten VOOR UW GEZONDHEID VOLKORENBROOD VAN Per ons Salmiakdrop 10 cent Mentholdrop 10 cent Schuine zoutjes 10 cent Zoute knoopjesdrop 10 cent Katjesdrop 10 cent Echte Engelsche drop 10 cent Zoute Griotjes 10 cent Groote Zoutedrop 12 cent Schoutenstraat 20. op VRIJDAG, den 3den FEBRUARI 1939 v.m. 10 uur op het terrein a/d NOORDERKADE, ten overstaan van de deurwaarders KOUDENBURG AMOUREUS van: PLANKEN, PALEN, BALKEN. PLATEN, RIGGELS, VLOER- en SCHOTHOUT, RAMEN, DEUREN, ENZ., ENZ. en een groote partij brandhout. Fa. A. H. VERBURGT ZONEN AMSTERDAM. De BURGEMEESTER der gemeente WARMENHUIZEN maakt bekend: le. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, bijge staan door den daartoe door het algemeen bestuur aangewezen des kundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het ge meentehuis aldaar zitting zal houden den 24sten Febr. 1939, te n.m. 2 ure, ten einde de bezwaren van be langhebbenden aan te hooren tegen het plan yan het aanleggen van een rijwielpad op een gedeelte van rijksweg no. 9 tusschen de Koedijkervlotbrug en de Jacob Claassensluis en noodigt belang hebbenden uit om hun bezwaren ter plaatse en ure vermeld, mon deling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te deelen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der ont eigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12, ter inzage van een ieder worden nedergelegd ter secretarie der gemeente, van 4 Februari,1939 af, totdat de commissie hare werk zaamheden binnen de gemeente heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkt plan van het geheele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meer genoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Noordholland, van 4 Fe bruari 1939 af, totdat de commissie hare werkzaamheden heeft vol bracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van hot recht van zegel. Warmenhuizen, 1 Februari 1939. De Burgemeester voornoemd. Jtt. NOLET.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3