fr Aspirin Stad m Omgeoinq i| SPAANDER Co Qpqepa&Cqrtepj üP-uMicaties Met groote kortingen verkoopen wij al onze WINTERJASSEN EN JEKKERS. Staking van het liftpersoneel 250.000 man moeten trappen loopen. Nieuws in 't kort. Nu is het opletten en on middellijk ingrijpen, düs bij de eerste teekenen direct Aspirin nement EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Bureau Alkm. Courant. H.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Herm.CosterJZn. Voordam 9 Alkmaar, EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. C. F. G. ZIJLSTRA. Te De Bilt is op 76-jarigen leeftijd over leden de heer C. "F. G. Zijlstra, een oud- Alkmaarder, die zeer vele jaren hier ter stede in de Langestraat de tandartspractijk heeft uitgeoefend. GESLAAGD. Voor het candidaatsexamen theologie slaagde gisteren te Leiden onze stadgenoot de heer J. H. Lind (cum laude). BENOEMD. Het hoofd der Julianaschool alhier, ue heer A. Moene, is benoèmd tot hoofd van de Groen van Prinsterenschool te Amsterdam. VOLONTAIR TER SECRETARIE. Tot volontair ter secretarie te Oude Niedorp is benoemd de heer P. Burger te Alkmaar. DE INBRAKEN TE LIMMEN. Eere wie eere toekomt. De vorige week maakten wij melding van een drietal inbraken te Limmen. Het was de gemeente-veldwachter, die, door zijn groote activiteit, de inbrekers in hun werk stoorde en, door zijn opsporings zin hun arrestatie bewerkstelligde. De gemeenteveldwachter, de heer v. d. Vin, was den bewusten nacht, hoewel hij geen nachtdienst had, eigener beweging op surveillance gegaan en ontdekte de dieven in hun bezigheden bij den heer Valkering. Door de duisternis wisten zij te ontkomen, met achterlating van een tasch met inbre kerswerktuigen, welke tasch leidde tot de arrestatie van den inbreker, die, in Amster dam, op verzoek van den burgemeester van Limmen, door de Amsterdamsche recherche werd gearresteerd. Door deze arrestatie werden ook de inbraken te Castricum, die onopgehelderd waren gebleven, tot klaar heid gebracht. De rijksveldwachter v. d. Leegte te Cas tricum, die volgens onzen berichtgever uit Castricum, de arrestatie bewerkstelligde, heeft slecht, op verzoek van den burge meester van Limmen, die arrestant van Am sterdam naar Limmen geleid en voor de op sporing met den gemeente-veldwachter samengewerkt. Het is echter aan de activi teit van den gemeenteveldwachter te dan ken, dat men den inbreker te pakken heeft gekregen. AFSCHEID H. DE HAAN. Na een werkzaamheid van ruim vijf en dertig jaar bij het opvoedend onderwijs, eerst te Alkmaar en sedert 1913 te Doetin- chem, heeft de heer H. de Haan Dinsdag zijn ambt als onder-directeur van het Rijks Opvoedingsgesticht „De Kruisberg" neerge legd. Namens het college van toezicht sprak de heer Van Everdingen, namens het perso neel de heeren Bernard, directeur en Slot, ambtenaar. Alle toespraken gingen ver gezeld van geschenken. De heer De Haan, die ook veel in het belang van het land bouwonderwijs heeft gedaan, heeft zich thans ook uit deze actie teruggetrokken. DE DE R.K. STAATSPARTIJ EN RAADSVERKIEZINGEN. Ter voldoening aan art. 1 van hel Kies reglement ter voorbereiding van de ge meenteraadsverkiezingen, deelt het bestuur van de R.K. Staatspartij in het N.H. Dag blad mede, dat door voornoemd bestuur de volgende voorloopige, alphabetiscne candi- datenlijst is opgemaakt: De heer E. Beemsterboer Mej. M. B. M. Boom De heer A. Haring V. P. Keijsper H. Klaver P. J. de Kort mr. A. J. M. Leesberg J. H. Raat G. van Slingerland C. Venneker G. A. Verkade D. Woldendorp P. Zeegers Binnen drie weken, te rekenen vanaf gis teren kunnen door vijftientallen van leden candidaten hieraan worden toegevoegd. Bijna 250.000 bontwerkers en arbeiders in de kleedingindustrie te New York heb ben gister trappen moeten loopen in de 600 gebouwen in Manhattan, waar hun be drijven gevestigd zijn, wegens een staking van 8000 liftbedienden en ander personeel. De stakers eischen een arbeidsweek van 40 uur. Zij moeten nu 48 uur werken. 300 politebeambten zijn in de buurt ge- stationneerd om ongeregeldheden te voor komen. Te veel ambtenaren. - Het Tsjecho-Slo- waaksche persbureau spreekt de in het bui tenland gepubliceerde berichten tegen, vol gens welke Joodsche staatsambtenaren reeds ontslagen zijn in uitvoering van de weldra toe te passen anti-Joodsche maatregelen in Tsjechoslowakije. De kwestie der Joodsche staatsambtenaren moet beoordeeld worden, uitgaande van het standpunt, dat het over schot aan ambtenaren uit de afgestane ge bieden de staatskas belast met een milliard per jaar. De kwestie zal worden opgelost in het kader van beperkingen langs administra tieven weg en niet bij buitengewonen maat- regeL Strijd tegen een bende handelaren. Met de revolvers in de hand hebben vijfen twintig agenten van het departement van financiën een overval ondernomen op een aantal huizen in de wijk San Juan Hill in New York, ten einde „de verdorvenste en grootste bende handelaars in verdoovende middelen op het westelijk halfrond" te ar resteeren. Minstens zeven politiemannen zijn de laatste jaren in deze wijk gedood, volgens majoor Garland Williams, die de leiding had over den overval en die ver klaarde, dat er tunnels bestonden onder de straten, die ineenliepen in een ondergrondsch netwerk onder tientallen huizen. Ruim veer tig personen zijn in arrest gesteld om ver hoord te worden. ALKMAARSCHE OPERETTE EN ORKESTVEREENIGING. Men schrijft ons: In aansluiting op het bericht van 23 Januari in dit blad kan worden medege deeld dat de laatste voorbereidingen a.s. Vrijdag op de generale repetitie zullen plaats hebben voor de komende uitvoerin gen van de operette „De klokken van Corneville." Ook nu weer is met groote ernst ge studeerd en is er, evenals altijd, de uiterste zorg besteed aan costumes, décors en grime. Het is een pracht monteering. Men beschouwt een dergelijke verzor ging als een verplichting tegenover de trouwe bezoekers, die dan ook steeds hun waardeering te kennen gaven voor het gebodene. De dansen, die in deze operette voor komen, zijn ook nu weer ontworpen en ingestudeerd door mevr. Offenberg, die tevens een solo danst met den heer A. Englander Jr., die hiervan de ontwerper is. Gezien het groote succes wat beiden hebben gehad met onze laatste uitvoerin gen van „Ein Walzertraum", kunnen de liefhebbers hiervan weer volop genieten. Wij verwachten dan ook voor de komende uitvoeringen weer een groote belangstelling. Voor de opvoering van 5 Februari zijn door verhindering van enkele donateurs nog een klein aantal kaarten verkrijgbaar. Verder zou het bestuur het op prijs stellen indien men op tijd aanwezig is. Half acht begint men precies. Verdere bijzonderheden vindt men elders in dit blad. ORPHEUS ZONG. Het mannenkoor Orpheus, dat Zondag in Amsterdam met zooveel succes zong, en dat gisteravond op het feest der Burger wacht nog eens een der nummers van het Concertgebouwprogramma zong (Todten- volk) heeft zeker nog recht op het vol gende muzikale verslag van het concert in Amsterdam, dat ons door een bizonde ren muziek-medewerker werd toegezon den. Deze schrijft dan: Na een tweetal orkestnummers was het de beurt aan de Alkmaarsche gasten, die op het Concert gebouwpodium een succesvol entrée maakten. „Todtenvolk" van Hegar werd prachtig gezongen met een opvallend mooi klankgehalte, waarop een enthousiast ap plaus van de honderden luisteraars volg de. De koren gezamenlijk zongen zéér mooi o.a. „Allerzielendag" van A. B. H. Verheij, waarin onze stadgenooten J. Hogervorst en G. de Nijs voortreffelijk de solo-partijen vervulden, de koren hadden in de begelei ding iets zachter kunnen zijn. „Tranen" van Roeske werd behoudens een zwak moment van de bassen, goed gezongen. Het spreekt dat het kinderkoor met liederen van Wierts succes had en even eens het Wester's Harmoniekorps met de muzikale vertolking van het „Faust Bal let". Wagner's „Tilcherchor uit Tann- haüser" met orkestbegeleiding vormde werkelijk een grandioos slot. Na nog een uurtje gezellig samenzijn keerde „Orpheus" huiswaarts, wetende een mooie prestatie in de hoofdstad van het vaderland te heb ben geleverd. PARTICULIERE MUZIEKSCHOOL. Dir. Johan Brands. Over het optreden als solist van den nieuw- benoemden leeraar voor viool aan bovenge noemde school, den heer Gijs Beths, schrijft Het Handelsblad van 31 Jan. '39 (vioolcon cert A. Mozart): „Vermoedelijk heeft Beths bij de uitvoering Mozart's muziek voor zich zelf willen doen spreken en met dit doel alle persoonlijke bewogenheid principieel willen onderdrukken. De aandacht van den solist concentreerde zich vooral op technisch ver zorgde realisatie en zorg voor klankschoon heid, waardoor een in dit opzicht uitsteken de vertolking werd verkregen. Men heeft Gijs Beths met een warm applaus gehul digd". P. Z. Oprechte Haarlemsche Courant 30 Jan. '39: „Overigens is Beths een betrouwbaar solist; geen nood dat hij op hol zal slaan of spon taan dingen zal doen, die hij op de repetitie anders deed. Hij speelde het concert (A dur Mozart) met klassieke evenwichtigheid en beheersching". JOS. DE KLERK. Haarlem's Dagblad 30 Jan. '39: „Vioolcon cert A dur Mozart. Beths speelde ongehin derd en bevestigde den indruk, die omtrent zijn violistische capaciteiten bij zijn voor dracht van de vioolsolo in het „Benedictus" van Beethoven's Mis?a Solemnis verkregen was. Alles klonk uitstekend; zijn spel was zuiver, goed in stijl". K. DE JONG. DE HEER VAN DER WAL RAADSLID. De heer W. van der Wal heeft de be noeming tot raadslid in de vacature van den heer Appel voor de R. S. A. P. aan genomen. DE BURGERWACHT VIERDE FEEST. Feestavond in de Harmonie. Twintig jaar burgerwacht- in Alk maar! Twintig jaar een organisatie, die opgericht in moeilijke tijden bestaan blééf, omdat zij nog altijd reden van bestaan heeft. De Burgerwacht het werd gis teravond meer dan eens naar voren gebracht heeft zich ten doel gesteld, om in tijden van nood het Wettig Gezag te steunen. Zij is een instelling, die gelukkig nooit daadwerkelijk in actie is geweest, maar die ongetwijfeld preventief veel heeft gedaan. Die Burgerwacht vierde feest in de Harmonie. En zij vierde feest in een goede periode :zij bloeit, zij is krachtiger dan ooit, zij werkt doelbewuster dan ooit. Was het dan wonder, dat de groote zaal der Harmonie geheel bezet was? Met leden en met menschen, die het doel der Burger wacht begrijpen en het steunen willen? Er was een commissie, die een feestpro- gram had samengesteld en de ziel dier commissie was de heer Genefaas. Zij had zich in verbinding gesteld met vele ande- refi en het gevolg was, dat een zeer ge varieerd programma kon worden aange boden. Daar was allereerst het mannenkoor Orpheus, dat onder leiding van Karei Böhne tweemaal optrad en een zeer aan dachtig gehoor kreeg. Het zong 't Geuzen vendel op den thuismarsch van Roeske, Todtenvolk, Pilcherchor en Jerusalem. Het werd een imponeerende vertolking weg VEEVERZEKERINGSFONDS. Druk bezochte algemeene vergadering. De algemeene vergadering van het vee- verzekeringsfonds, gistermiddag gehouden in café Central, was drukker bezocht dan anders wel het geval pleegt te zijn. Den voorzitter, den heer S. S m i t, deed het genoegen dat zoovelen waren op gekomen. Nadat alle aanwezigen zich van hun zetels hadden verheven, sprak de voorzitter een hartelijk woord ter nagedachtenis van wij len den heer D. J. Govers, die het vorige voorjaar is overleden. Spr. roemde de werk kracht van den heer G. in het belang van het fonds, dat hij groot heeft weten te ma ken, zoodat het leden telt in een groot aan tal gemeenten in deze provincie. Rapport financieele commisssie. Namens de financieele commissie bracht de heer B r u i n Jr. verslag uit. Spr. merkte o.a. op, dat de boeken een kleinen achteruit gang aanwijzen tegenover het jaar tevoren. De boekhouding en alle bescheiden waren nagezien en in volmaakte orde bevonden, reden waarom de commissie adviseerde de rekening onveranderd goed te keuren. De voorzitter lichtte nog toe, dat de achteruitgang, waarvan de heer Bruin had gesproken, is ontstaan doordat de uitgaaf voor 10.000 oormerken, welk aantal ruim 2 jaren voldoende zal zijn, in haar geheel op 1938 was geboekt. Indien de helft zou wor den overgeschreven op 1939, zou een kleine winst te constateeren zijn geweest. Jaarverslag secretaris. De secretaris, de heer J. S w a a g, ving zijn jaarverslag aan met een herinne ring aan het overlijden van den vorigen voorzitter, den heer D. J. Govers, die 32 jaren achtereen het fonds, hetwelk de heer S. het lievelingskind van den heer Govers meende te mogen noemen, op eminente wijze had geleid en waar noodig verdedigd. Hij was een man, dien het fonds noode zal missen. De herinnering aan hem zal een lichtstraal werpen op den verder te volgen van deze liederen en het applaus groeide tenslotte aan tot een soort ovatie. Die wel verdiend was! Het ballet o. 1. v. mevr. Offenberg voer de twee dansen uit: een Spaansche dans en een Lentewals. Wij hebben beide dansen al meer gezien en.de uitvoerenden zijn voortdurend zelfbewuster geworden, dan sen gemakkelijker. Dat is begrijpelijk en verheugend. En het succes was wel zoo groot, dat de tweede dans herhaald moest worden! Een fraai succes aldus, dat tenslotte werd bestendigd door een gratievolle uit voering van een solo-dans van mevr. Offenberg en den heer Englander die al even succesvol was. Er was méér. Er werden eenige voor drachten gegeven, er was een tableau, dat natuurlijk slaagde, acht dames van het medisch vendel voerde vervolgens een creoline-dans uit, pijpers en tamboers demonstreerden hun kunnen, het medisch vendel o. 1. v. mevr. Groot demonstreerde de E.H.B.O., het mobiel vendel zorgde voor de uitvoering van eenige militaire com mando's, het dames-vendel presenteerde zich en zong het Lied der Burgerwacht en tenslotte waren er eenige sprekers! Het gesproken woord. Laten wij in het kort het gesproken woord hier aan het papier toevertrouwen. Het spreekt vanzelf, dat de feestelijke bijeenkomst geopend werd door den voor zitter, mr. C. A. de Groot, die er aan her innerde, waarom de Burgerwacht in 1918 werd opgericht steun aan het Wettig Gezag, trouw aan de koningin en die er op wees, hoe noodig en nuttig het is, dat deze organisatie in stand blijft, vooral nu in deze tijden van onrust. Nadat spr. had medegedeeld, dat burge meester van Kinschot verhinderd was aan wezig te zijn wegens rouw in zijn familie, heette hij speciaal welkom generaal Froger, inspecteur der Burgerwachten, diens adjudant, kapitein Harenmaker, den heer Verschoor, oudvoorzitter, mr. Bos- scher, oud-commandant, majoor Brederode (Burgerwacht A'dam) met zijn adjudant en burgemeester Nieuwenhuizen uit Lim men, bestuurslid van den bond van Bur- gerwachts. De heer Verschoor hield in den loop van den avond een korte propagandarede, bracht daarbij dank aan het werk, in den loop der jaren verricht door de heeren G. de Munk, mr. Bosscher en aan de schiet- vereenigingen. In de meest moeilijke jaren hebben zij de Burgerwacht in stand ge houden en dank zij den inspecteur der Burgerwachts kon de Burgerwacht een uniform aantrekken, dat door de leden zelf betaald moet worden. De huidige com mandant ,de heer Goettsch, kan thans een groote, krachtige en gedisciplineerde af- deeling aanvoeren. Spr. wees er vervolgens op, dat de Bur gerwacht nog steeds reden van bestaan heeft en wekte allen op, om de Burgerwacht moreel en financieel te steunen. En dat er gesteund wordt, dat Alkmaar's burgerij sympathiseert met de Burgerwacht, werd wel bewezen door het feit, dat de heer v. d. Hauw in enkele maanden 1300. inzamelde voor de Burgerwacht! Natuur lijk werd den heer v. d. Hauw voor zijn actie dank gebracht. Generaal Froger bekrachtigde de woor den van den heer Verschoor, terwijl ten slotte de heer Goettsch een opwekk'ngs- woord sprak, om lid te worden van de Alkmaarsche Burgerwacht, waarbij hij o.m. wees op de nieuwe taak der Burger wacht! de medewerking bij den luchtbe- scherm in gsd iens t. 't Was dicht bij eenen, toen mr. de Groot een kort slotwoord kon spreken en daarna bleven de aanwezigen nog eenigen tijd in ongedwongen feeststemming bijeen en konden dansen bij de muziek van de Jchnny Black-band. Rest ons nog te vermelden dat de heer Genefaas eenige keeren „in de bloemetjes" gezet werd: hij was de man van dit feest, zooals hij zoo vaak de man was, ook bij andere specifieke Burgerwacht-doeleinden. Komende tot de resultaten van het afge- loopen jaar, constateerde het jaarverslag, dat 1938 voor de vereeniging een redelijk goed jaar was; er valt geen achteruitgang te constateeren, er is zelfs bij een premie van f 2 nog een klein winstje gemaakt. Het ledental nam toe met vijf; er werden totaal 4710 koeien verzekerd, d. i. 211 méér dan het vorige jaar. De totale ontvangsten waren 15392,94, de uitgaven 11643,97, het saldo was alzoo 3748,97. Het jaarverslag werd, onder applaus en dankzegging door den voorzitter, goedge keurd. De prejtnie voor 1939. Na eenige bespreking werd goedgekeurd het bestuursvoorstel om de premie voor 1939 te stellen op 2 voor leden, 3 voor niet leden, voor Amsterdam en kring Zaandam 4, voor pinken 1.50 en 1 half geld. Bestuursverkiezing De beide aftredende bestuursleden, de heeren J. Swaag en N. Schermerhorn, wer den met op één na algemeene stemmen her kozen; in de vacature-D. J. Govers werd bij eerste stemming met 12 stemmen gekozen de heer C. Groot Wz.; de heer W. Koning kreeg 7 stemmen, de heer F. Smit 2 en de heer Jb. Govers één stem. Van onwaarde was één stem. Rondvraag. De heer d e J o n g sprak nog een woord ter nagedachtenis aan wijlen den heer Govers, met wien spr. mét de heeren Swaag en Scher merhorn gedurende al den tijd van het be staan van het fonds (32 jaren) zeer prettig had samengewerkt. In al die jaren was het slechts één keer noodig geweest, dat spr. den heer G. als voorzitter moest vervangen. Spr. complimenteerde den heer Smit met zijn benoeming door het bestuur tot voorzit ter en hoopte, dat die functie door dezen nog vele jaren zal mogen worden bezet. De heer H. B r u i n Jr. klaagde erover, dat een zijner koeien niet in het fonds had kunnen worden opgenomen, hoewel de keur meester had gezegd, dat het dier goed was. De voorzitter antwoordde, dat in zoo'n geval herkeuring door den directeur van het abattoir mogelijk is. Over het keuren op de Alkmaarsche mark ten werd naar aanleiding van een vraag van den heer Blokker door verschillende heeren gesproken. De eindconclusie was, dat men het beste zal doen de zaak (het ging over het bedrag der keuring) te laten zooals zij is. Op een vraag van den heer V e t h a a k zette de heer B r u i n Sr. uiteen, dat een koe met wrang niet altijd behoeft te worden af gewezen. Bij keuring, terwijl het dier koorts heeft, zal opname slechts onder voorbehoud mogelijk zijn. Opname kan nog slechts ge schieden, als de ziekte in het eerste stadium verkeert. Sluiting. Bij de sluiting constateerde de v o o r z i t- t e r, dat de vereeniging nog altijd het goed koopste fonds is en het verheugde hem, dat weder op den zelfden voet zal worden voort gegaan. Hij hoopte dat over 1939 weder goede resultaten van de werking van het fonds zullen mogen worden geconstateerd en bracht dank aan den administrateur en den expert voor hun vele bemoeiingen in het be lang van de vereeniging. HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! meente de provinciale verordening wel en de gemeentelijke verordening tot wering van ontsierende reclame niet van toepas sing is. Het verdient daarom aanbeveling art. 141a der Algemeene Politieverorde ning zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met de Reclameverordening Noordholland. Naar aanleiding van een en ander geven B. en W. den raad in overweging meer ge noemd artikel te wijzigen. COMMISSIE VAN TOEZICHT ARBEIDSBEURS. B. en W. stellen den raad in bijlage no. 10 voor over te gaan tot de benoeming van een lid-werknemer van de commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeids beurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken, welk lid zitting zal hebben tot 1 Januari 1940, waartoe zij onderstaande aanbeveling aanbieden: 1. Joh. Korver; 2. P. Veen. BEVORDERD. Bij de legermutaties, welke hedenoch tend bekend werden, is bevorderd tot reserve-kapitein de reserve eerste luite nant P. A. v. d. Horst te Bergen (N.-H.) EEN DUITSCHE HERDER. Door de politie is een hond onderge bracht in het Slachthuis, welke daar ter beschikking van den eigenaar of eventuee- len liefhebber een paar dagen wordt be waard. Het is een basterd Duitsche herder, licht-grijs gekleurd. Inlichtingen hierom trent zijn aan het bureau van politie te be komen. Een krant, die werk'lijh wordt gelezen, Moet voor uw zaak afdoende wezen l CORRESPONDENTIE. G. de S. en A. P. te Bergen. Wij hebben de kwestie al zeer uitvoerig in ons vorig nummer opgenomen. Uw stuk bevat geen nieuwe gezichtspunten. Red. Alkm. Crt. VERPACHTING VAN KERMISTERREIN TE ALKMAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR zullen op Dinsdag, 7 Februari 1939, des namiddags te 1.30 uur, ten stad- huize aldaar bij openbare inschrijving doen VERPACHTEN: Terreinen voor standplaatsen van kermisin- richtingen (w.o. begrepen het Oude-Zieken- huisterrein, grenzende aan de Paardemarkt, ter groote van ongeveer 60 x 60 M., benevens het Hofplein voor een stoomcaroussel (of andere inrichting); voorts van 8 palingstal len en 2 kinderdraaimolens, waarvan 1 op de Laat en 1 op de Korte Nieuwesloot en een beignets- of poffertjeskraam, gedurende de kermis van 26 Augustus 1939 tot en met 3 September 1939 aldaar te houden. Inschrijvingsvoorwaarden zijn kosteloos bij den Commissaris van Politie (Bureau Kerkplein, Afdeeling „Kermis") te Alk maar, verkrijgbaar. WIJZIGING ART. 141a DER ALG. POLITIEVERORDENING. In bijlage no. 9 schrijven B. en W.: Artikel 141a der Algemeene Politiever ordening, dat betrekking heeft op de wering van ontsierende reclame, levert bij de toepassing moeilijkheden op, daar het als eisch stelt, dat de reclame zichtbaar moet zijn van den openbaren weg of van openbaar vaarwater, waaronder evenwel ingevolge artikel 1 der Algemeene Politie verordening niet vallen spoorwegen Bovendien is de Reclameverordening Noordholland, waaraan artikel 141a der 1 Priis f (1 25 Algemeene Politieverordening voorheen J aansloot, sedert de totstandkoming van artikel 141a voornoemd eenige malen ge wijzigd o.m. ten aanzien van de beteeke- nis van het begrip „het landelijk gedeelte der gemeente", in welk gedeelte der «e- Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en eenige verzoekschriften aan de Pacht- kamer benevens eené eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de overgangsbepalingen der pachtwet (loo- pende contracten.) Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heeft. Pachtcontracten A 15 ct. idem B iy% ct.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2