Staatslotedf 1 LANGENDIJK HENSBROEK BERGEN NOORDSCHARWOUDE WARM EN HUIZEN LIMMEN HAUWERT TWEEDE BLAD. Het verslag van den penningmeester gaf aan een eindcijfer van 365,67 met een batig saldo van 54.67. De reiskas gaf aan een saldo van 84,56. Daarna volgde het verslag van de kring vergaderingen, waarbij de heer «V. Visser critiek had op het besluit in den kring ge nomen om de productietoeslag direct uit te betalen, waarbij vooral de kwaliteit niet tot uiting zou komen. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Stam en B. Kok, werden herkozen. Voor den kring Noordholland werden geen voorstellen naar voren gebracht. Voor de bondsagenda wars er een 2-tal bestuursvoorstellen, n.L om de uitbetaling van den steun zoo te regelen, dat deze per 14 dagen wordt berekend en dan binnen 14 dagen uitbetaald. Dit om de tuinders in de gelegenheid te stellen steeds van den oogst te profiteeren voor allerlei doel einden. Het tweede voorstel was verhooging van den z.g. norm van den kleinen tuin- derssteun van 9 tot 11 zonder toeslag, daarbij in acht nemende, dat de norm van 3, die nu berekend wordt voor het pro fijt'der tuinders van eigen producten, veel te hoog is bekend. Die kan niet hooger dan 1 per week gesteld worden. Het derde voorstel door den heer W. Visser voor de agenda is een toeslag op alle uitbetaalde loonen tot een vast voor uit bepaald percentage, waarbij aangeno men kan worden, dat deze toeslag weer als loon gebezigd zal worden, waardoor de werkloozenzorg verlicht zou worden. Bij de rondvraag werd gevraagd om aan de Landbouw-Crisisorganisatie Noordhol land te verzoeken, om de uitgifte teeltver gunning der late aardappelen in de avond uren te doen plaats hebben. ZILVEREN JUBILEUM ZUIVELFABRIEK „AURORA". Acht dagen feest te Opmeer. Gisteren werd een aanvang gemaakt met de feestelijkheden ter herdenking van het 25-jarig bestaan van de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, welke in den loop van deze kwarteeuw is uitgegroeid tot een der grootste zuivelfabrieken .in het land. De dag van gisteren was gereserveerd voor genoodigden, welke zich te twee uur verzamelden in de feestelijk versierde zaal van den heer De Baerdemacker. Een 50-tal bloemstukken, waaronder zeer fraaie, getuigden van het medeleven in den kring van zuivelorganisaties, zuster- fabrieken, handelaren, enz. met dit jubi leum. Voor deze receptie bestond een zeer groote belangstelling. Tal van vooraanstaan den uit de zuivelwereld bestuurderen van andere fabrieken en afgevaardigden van andere corporaties, zooals de Kamer van Koophandel, gaven acte de présence. Tijdens de receptie sprak mr. Van As sendelft de Coningh namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken van West-Fries land een woord van felicitatie en uitte den wensch, dat men in de toekomst even suc cesrijk zou mogen werken als in het verle den het geval is geweest. Te 5 uur werd het officiëele gedeelte ge opend door den voorzitter, den heer K. Bos, die dankte voor de vele felicitaties en bloemstukken. Na diens inleidend woord hield de directeur, de heer J. Veldstra, de eigenlijke herdenkingsrede, waarin hij in chronologische volgorde de ontwikkeling van het bedrijf schetste tot op heden, nu bij de fabriek 447 leden zijn aangesloten met een jaarproductie van 23 riillioen k.g. melk. Spr. huldigde hierop in het bijzonder de heeren K. Bos en D. Koorn, de twee eenige bestuursleden, die destijds mede oprichters der fabriek waren. Hun werd later op den avond een fraaie zilveren maquette van het fabrieksgebouw aange boden. Een lange rij van sprekers heeft hierop het woord gevoerd. In de eerste plaats was dit de heer Jn. Blaauboer Kz., voorz. van den Bond van op Coöp. grondslag werkende zuivelfabrieken, voorts de heer De Vries, assistent-directeur, namens het personeel, de heer Dokter, direc teur van de Coöp. Zuivelbank te Alkmaar, de oud-secretaris, de heer Pijper, de heer Keyzer, burgemeester van Opmeer en Span broek en vele anderen. Hierna vereenigde men zich aan een wel verzorgde tafel, waarna 's avonds de feest viering een harer hoogtepunten vond in de opvoering der groote feestrevue speciaal voor deze gelegenheid geschreven: „Pak de koe bij d'r horens!" De opvoering hiervan, waaraan niet min der dan 70 personen medewerkten, werd een éclatant succes. Eerst ver na middernacht was het feest geëindigd en het zal in de komende dagen worden voortgezet, waarvoor telkenmale een groep leden met hunne dames is uitge- noodigd. Vermelden wij nog, dat veel lof werd toe gezwaaid aan den tegenwoordigen direc teur, den heer J. Veldstra, en aan diens voorganger, den heer A. Dijkstra, die met zijn echtgenoote uit Friesland was over gekomen om het feest mede te maken. Men gaat proeven nemen. In een Woensdagavond gehouden ver gadering, waar tegenwoordig waren, be stuursleden van de tuinbouwvereeniging uit Zuidscharwoude, Broek op Langendijk en Noordscharwoude, de bannebesturen van die gemeenten, het polderbestuur van het Geestmerambacht, Oosterdijk en Molen- geerzen en de heeren ir. Rietzema en de heer Grootes heeft men in principe beslo ten, dat proeven zullen worden genomen met een hoogeren waterstand. Men zal eenige perceelen afdammen en een hooge ren waterstand geven, om te zien, welke invloed deze hooge waterstand zal hebben op de ontwikkeling van de producten. Het hangt nog van de financieele bijdra gen, welke hiervoor verleend zullen wor den, af, of deze proeven doorgang zullen vinden. Krijgt men de medewerking van allen, die reeds een toezegging deden, dan zullen ze zeker doorgaan. „Ons Belang". De jaarvergadering van de Tuinbouw vereeniging „Ons Belang" werd Dinsdag in café Koster gehouden. Voorzitter was de heer Joh. Koning. Het jaar is weer ver van goed geweest, ofschoon het met de prijzen van de producten op het oogenblik nogal gaat. De vooruitzichten zijn echter voor het komende jaar weer niet zoo rooskleurig. Van den plantenziektekundigen dienst was een verzoek ingekomen om subsidie. Beslo ten werd wederom 5 te geven. De uitgaven waren 770.20 J4, de ont vangsten 762.22J4, dus is er een nadeelig saldo van 7.98. Hierna ontstond een discussie over de door de vereeniging aangestelde sproeiers. Besloten werd dat een demonstratie met de sproeiers gegeven zal worden om de leden er meer kennis van te laten nemen. Het jaar 1938 is slechter geweest dan 1937. Er is 4000 minder ontvangen dan in 1937. Voor de bestrijding der draaihartigheid in de kool zijn bestrijdingsmiddelen aange kocht. Ook is er een bijdrage toegekend voor de laadplaats voor auto's te Broek op Langendijk. Verslag betaalmeester Gunder. De ont vangsten van 1 Mei 1937 tot 1 Januari 1938 waren aan de L.G.C. 48496.05, Alkm. groentenveiling 4344.47. Aan toeslag werd uitbetaald aan beide veilingen 3426.33. Totaal 56266.85. De ontvangsten van 1 Mei 1938 tot 1 Jan. 1939 waren aan de L.G.C. 45638.72 R. Beers 16.06. Te samen 45654.78. Alkm. groentenveiling 4878.37. Aan toeslag werd uitbetaald 1827.86. Totaal 52361.01. De ontvangsten aan L.G.C. waren dus 2841.27 minder. De ontvangsten van Alkmaar waren dit jaar 533.90 minder. Aan toeslag werd 1598.47 minder uitbetaald. Het blijkt dus dat in totaal 3905.84 minder werd ontvan gen. De heer Gunder ontving een woord van dank voor zijn verslag. Medegedeeld werd dat aan heffing op de vroege aardappelen 1600 moest worden betaald. De salarissen zijn: voorzitter 40, penningmeester 100, secretaris 50. De vergadering besloot dit te laten zooals het is.Bestuursverkiezing. Aftr. Jo Langereis en Joh. Groot. Beiden werden herkozen. De heer S. Vlaar zou er voor zijn dat uit de vergadering een schrijven naar de L.G.C. gestuurd zou worden aangaande de aanvoerregeling. De voorzitter was ook van meening dat het zóó niet langer kan. Als er den eenen dag 30 schuiten zijn en den an deren dag 2000, kan men toch wel nagaan dat het zulk een dig hopeloos moet vast- lcopen. Den secretaris werd opgedragen een schrijven naar de L.G.C. to sturen. Tevens besloot de vergadering den schipper Dins dag en Vrijdag te laten komen. Vastgesteld werd om evenals andere jaren weer 10 afgevaardigden te benoemen naar de verga dering van de L.G.C. Deze zullen schrifte lijk hiermee in kennis worden gesteld. Bespreking aankoop kunstmest door mid del der vereeniging. Het bestuur wil hiertoe wel overgaan maar de betaling moet ge schieden met een cessie op de veiling. De heer J. Vergaai had gehoord dat door den N.T.B. de vorstschade voor de spruiten opgenomen zou worden. De heer Langereis zeide, dat ook bij niet-leden van den N.T.B. eveneens de schade der spruiten zal worden opgenomen. De heer Jb. Heertjes was bang dat de laadplaats aan het Zuideind in het gedrang komt met den bouw van de nieuwe brug. Het bestuur gaf de zekerheid dat dit niet zal gebeuren. De voorzitter deelde mee, dat de kosten der vaste lasten-commissie niet door het Rijk worden betaald. Dit moet volgens den minister door de organisatie zelf, in dit ge val de Tuinbouwver., geschieden. Nu is 't zoo geregeld dat de L.G.C. 30 pCt. van de kos ten zal betalen, de Boerenleenbank 35 pCt. Spr. vroeg nu machtiging om de laatste 35 pCt. door de plaatselijke vereeniging te la ten betalen. Dit werd goedgevonden. Hierna deelde de voorzitter de werkwijze der vaste lastencommissie mee. Jaarlijksche Alg. Verg. v. Volks onderwijs. Volksonderwijs vergaderde Woensdag avond in de achterzaal van hotel Spoor- zicht. Na het openingswoord van den heer J. Kaptijn volgde het jaarverslag van den secretaris over het 4e vereenigingsjaar. In het afgeloopen jaar is veel nuttig werk ver richt en de belangstelling voor het werk van Volksonderwijs in ons dorp groeit. Melding werd gemaakt van het vertrek van den heer Leijstra, met wien de vereeni ging een hardwerkende kracht is ontval len. Het ledental is stationnair gebleven. In Januari 1938 telden de vereeniging 163 leden. Het ligt in het voornemen ook dit jaar weer een operette op te voeren, waarvoor 11 Mfcart a.s. als datum wordt genoemd. Door het bestuur zijn reeds besprekingen gevoerd tot het stichten van een eigen schoolgebouw voor de kleuters. Gebleken is, dat krachtige financieele hulp noodzakelijk is om de bestaande plannen ten uitvoer te kunnen brengen. Met lof werd voorts mel ding gemaakt van het werk der beide onder wijzeressen, de dames Sigmund en van Gulik. Voor de toekomst hoopt het bestuur, dat ook volwassenen zich voor de te houden avonden zullen gaan interesseeren, temeer daar men het voornemen heeft hiermede propaganda te maken. Het verslag van den penningmeester bracht toestanden aan het licht, welke de vereeniging het komende jaar voor groote moeilijkheden zal stellen. De inkomsten wa ren 329, 10, de uitgaven 322.30 en 't batig saldo 6,79 en voor de kleuterschool: in komsten 584,35, uitgaven 949,46, nadeelig saldo 365,11, vermeerderd rr^et dat over het vereenigingsjaar 1937 a 52,43 dus 417,54. Na het afgetroken batig saldo a 6,79, blijft een nadeelig saldo van 410,75. In mindering gebracht op het reservefonds a 914,17 heeft de vereeniging thans nog in kas 503,42. Hoewel de penningmeeester het een harde noodzakelijkheid noemde, legde hij de ver gadering het voorstel voor, over 1939 geen toeslag te geven op het salaris van de onder wijzeressen. Gezien den financieelen achter uitgang achtte hij bezuiniging, waar dit maar eenigszins mogelijk was, noodzakelijk. De heer Monnier wees dit voorstel echter van de hand. Spr. geloofde nog niet in een dreigend bankroet en trok het zeer in twijfel of een lid wel bevoegd is zulk een voorstel aan de hand te doen, zonder de meening van alle leden daarin gekend te hebben. Het kostte de heeren heel wat moeite hun stand punt aannemelijk te maken, doch toen bleek (de Jieer Baretta merkte dit op), dat het be stuur verzuimd had de vaststelling der be grooting op de agenda te plaatsen, waaron der dit geschilpunt toch zeker vervat moet worden, besloot de voorzitter op Maandag 13 Febr. a.s. opnieuw een ledenvergadering uit te schrijven, waarop naast het vaststel len der begrooting, tevens het voorstel van den penningmeester een punt van behande ling zal vormen. Wegens periodiek aftreden van de be stuursleden, mevr. van Gulik en de heer Hogervorst, vond een bestuursverkiezing plaats. Zoowel mevr. van Gulik als de heer Hogervorst werden bij acclamatie herkozen. In plaats van den heer J. Kaptijn, die als waarnemend voorzitter fungeerde, werd als voorzitter benoemd de heer B. van der Meu- len, die zijn functie, althans voorloopig voor een jaar, aanvaardde. Den penningmeester werd décharge verleend. Wegens aftreden van mevr. Zee als lid van de commissie van toezicht werd in haar plaats benoemd mevr. van Gelder. Vervolgens werd overgegaan tot het uit loten van 4 rentelooze voorschotten. Zij vielen op de nrs. 94, 48, 8 en 36. Bij de rondvraag werd van verschillende zijden aangedrongen op het voeren van pro paganda en werden verschillende middelen daartoe aan de hand gedaan. Het bestuur zegde zijn volle medewerking tot het uitvoe ren van de geopperde plannen toe. Bekend gemaakt werd nog de uitslag van de verloting ten bate van Volksonderwijs. De eerste prijs, een rijwiel, is gevallen op no. 391. De prijzen zijn verkrijgbaar bij den heer K. de Goede, Karei de Grootelaan, alhier. Hierna sloot de voorzitter onder dankzeg ging de vergadering. Kring Nederl. Tuindershond. Woensdag vergaderde de kring Langen dijk van den Nederlandschen Tuindersbond in hotel Concordia, onder leiding van den heer Jb. de Vries van Sint Pancras. In zijn openingswoord ging de voorzitter na, het geen de tuindersorganisatie te doen staat in het komende jaar. .De C.B.T.B. zond een uitnoodiging voor een conferentie van de standsorganisaties met de werknemersorganisaties, over de vaststelling van het collectief arbeidscon tract. Men besloot eenige vertegenwoordi gers naar deze conferentie te zenden. Bij de besprekingen over het contract bleek, dat er weinig veranderingen zullen komen. In het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Jongsma van Koedijk, werd de uit breiding van den kring gememoreerd. De af- deelingen Schagen en Hensbroek zijn er bij gekomen. Aanneming van het looncontract in den tuinbouw achtte de secr. van groot belang voor deze streek. De secr. wekte allen op, aan de werkzaamheden van den bond mede te werken. Hij constateerde een zekere lauwheid bij de leden, welke het werken niet bevordert. Hierna legde de heer Jongsma rekening en verantwoording af van zijn beheer der fi nanciën. Het kassaldo was 45,78, hetgeen in overeenstemming was met de boeken. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer Jb. de Vries met bijna algemeens stemmen herkozen. Na eenige bespreking besloot men een pro- pagandavergadering te beleggen in Concor dia te Noordscharwoude, met als spreker den bondsvoorzitter, den heer van Kampen. Voorts zal men pogingen in het werk stellen een afdeeling van den bond op te richten in Heerhugowaard N. De afdeeling Heerhugowaard zal een voor stel indienen om de steunverleening aan kleine tuinders uit te breiden, op de manier, zooals de heer Hoogland in de vorige kring vergadering heeft voorgesteld. De komende steunuitkeering van den tuin bouw zal, voornamelijk voor deze streek, een desillusie zijn, meende de heer N. Kaan. Alles dient te worden gedaan, om het be drag, dat beschikbaar is voor den steun aan de kleine tuinders, zoodanig verhoogd te krijgen, dat tot 100 van den kostprijs kan worden uitgekeerd. De heer Hoogland deed hierna eenige mededeelingen over de stichting van kleine gemengde bedrijven in de Wieringermeer. Centrale veilingsvereeniging „War- menhuizen en Omstreken". De voorzitter, de heer K. Molenaar, memoreerde Maandag het overlijden van den heer P. Borst, bestuurslid van de ver eeniging „Samenwerking". Namens het be stuur dankte voorzitter hem voor alles wat hij in het belang der veiling had gedaan. De heer Borst vierde met het 25-jarig be staan van de veiling ook zijn 25-jarig be stuurslidmaatschap. Hij moge rusten in vrede. Het jaar 1939, zeide de voorzitter, zette voor ons niet slecht in, al zijn de prijzen nog niet zoo hoog als vroeger. De vorst heeft wel schade veroorzaakt, doch de voordeelen wegen hier wel tegen op. Het dag. bestuur stelde voor een voorstel in te dienen voor de algemeene vergadering van het Centraal Bureau van Veilingen om actie te voeren tot afschaffing der teelthef fing op vroege aardappelen. Allen gingen hiermede accoord. De heer Blokdijk zou gaarne de minimumprijzen van sommige artikelen verhoogd zien. De voorzitter was het hier slechts ten deele mee eens en zeide, dat als bijv. de minimumprijs van de witte kool verhoogd werd tot f 1.30 of 1.40, men zich op die ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. teelt zou werpen en wij hier spoedig een te veel van zouden hebben. De voorzitter was er niet tegen, doch dan zou het geleidelijk aan moeten gebeuren. De heer W. Dekker zou graag een meer actieve handelspolitiek zien. Het kwam spr. voor, dat hier te weinig aan onze eigen producten gedacht wordt. Hij zou de regeering middels het Centraal Bureau hier eens ernstig op willen wijzen. De voorzitter zeide, dat het Centraal Bu reau in deze diligent is, doch zal als de ge legenheid zich voordoet, daar nog gaarne de aandacht op vestigen. Bij de rondvraag informeerde de heer C. Dekker naar de kleine tuinderssteun. De voorzitter zeide, dat dit niet thuis hoort op een vergadering als deze. De heer Blokdijk informeerde naar de tram. De voorzitter wilde, dat de bestuursleden hier zooveel mogelijk reclame voor zullen maken. De heer Swart zeide, dat de kool aan den westkant van de goot soms nat wordt van de damp. Ook klaagde spr. over liet lange wachten met kleine partijtjes. De voorzitter zeide, dat men zich in ver binding moet stellen met den veilingleider, opdat die maatregelen kan nemen. Tevens klaagde spr. over het niet goed wegen van een koopman, waardoor verschillende tuin ders op één dag werden benadeeld. De voorzitter zeide hierop te zullen let ten en hoopt, dat hem door de tuinders hiervan onverwijld kennis wordt gegeven. Bij de sluiting vroeg de voorzitter de be stuursleden hun leden er op te wijzen, dat de tijden niet normaal zijn en we daarom bij den afzet hiermede rekening moeten houden en niet alles op één kaart moeten zetten. We zijn nog te veel afhankelijk van de maatregelen van het buitenland. Ook is het voor den aanvoer beter. Ondersteuningsfonds bij ziekte. Het Ondersteuningsfonds bij Ziekte hield Dinsdagavond jaarvergadering in de Piuszaal. De heer N. Kroone opende, me moreerde den toestand van het fonds en deelde mede, dat er van vrijstelling van contributie (over enkele weken) dit jaar niets kon komen. Deze vergadering, aldus de voorzitter, staat in het teeken van een jubileum. De heer C. Zandbergen is 40 jaar bestuurslid. Onder hartelijke bewoordingen werd de jubilaris gecomplimenteerd en werd hem een cadeau aangeboden. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten zijn 530, de uitgaven 554.66, nadeelig saldo 24.65. Bij de behandeling van art. 6: nieuwe leden van elders geko men, bleek, dat deze lid kunnen worden voor 10 cent per week, mits niet boven de 45 jaar en reeds vanaf hun 35e jaar lid van een soortgelijke vereeniging in een andere gemeente. In bijzondere geval len kunnen zij geweigerd worden die geen medische verklaring kunnen overleggen. In het bestuur werd herkozen de heer C. Zandbergen en gekozen de heeren P. Com mandeur en Jb. Keijzer. Bij de rondvraag kwamen verschillende zaken naar voren, o.a. werd bepaald, dat men de groote trom zal roeren om meer le den te krijgen en daarom de vergaderin gen voor iedere belangstellende zal open stellen. Ook werd bepaald, dat men zal trachten jonge menschen als lid te krijgen, daar zij meen en dat een fonds tot steun bij ziekte overbodig is. De heer Zandber gen bracht dank voor de vriendelijke woorden en het cadeau. De rederijkerskamer „De Eendracht" bestaat 75 jaar. Nog slechts enkele dagen, zegt de N. H. Crt. en „De Eendracht" te Hauwert zal haar 75-jarig bestaan feestelijk herdenken. Voor dit heugelijk feit zal men drie avonden opvoeren het blijspel „Alles voor Vader". „De Eendracht" was de tweede vereeniging hier in Hauwert de tweede vereeniging, welke in die jaren werd opgericht. Van de oprichters, 't spreekt haast vanzelf, is er geen meer in leven. Wel kunnen wij ver melden dat er uit het oud verleden nog drie in leven zijn die veel voor de Kamer heb ben beteekend. Het zijn de heeren D. Eller- broek (94 jaar), J. Zeilemaker (vele jaren voorzitter) en J. van der Deure, oud-lid. Vele werkende leden zijn in die lange reeks van jaren heengegaan, die men noo- de kon missen. Maar gelukkig werden ze wederom opgevolgd door jongeren. En zoo bleef „De Eendracht steeds in ons dorps leven een gewilde vereeniging, die met haar tijd meeging en telkens volle zalen trok. COURANTENRECLAME IS DIRECT MERKBAAR. De Amerikaansche Chevrolet-dealers verkochten in Juni j.1. 45.610 wagens. De cijfers wezen erop, dat voor de maand Juli een omzet van 38.000 auto's te verwachten was. Optimisten becijferden dat de verkoop in elk geval niet boven de 45.000 uit zou komen. De verkoopsorganisatie ont wierp echter op korten termijn een reclame-campagne, uitsluitend in cou ranten, en ziet, de verkoop in Juli steeg tot 51.071 of 33 boven de erwachting. Doelmatige couranten reclame zorgde er tevens voor, 135.669 Jol i!nfChe Waren kwijtgeraakt, m een buitengewoon gunstige positie HeSt kt!ïten afwerpen in Augustus. Het is te begrijpen, dat de dealers, die zooveel wagens, nieuwe zoowel als tweedehandsch, waren kwijtgeraakt in een buitengewoon gunstige positie Trhnnge, °men" Zij Stemden ook op hun congres wederom eenparig voor het machtige verkoopshulpmid del: courantenreclame. E. G. Schürmann f De voorzitter van den Kon. Ned. Mid denstandsbond, wiens overlijden wij in ae rubriek binnenland vermelden. (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 2 Februari 1939 Hooge Prijzen 1000 3401 12347 f 400 12248 15033 17798 20274 200 1937 12132 17769 18794 20182 20320 100 1076 5189 6236 9540 10268 11977 12339 19511 20172 21000 Prijzen van 70. 1006 1089 1313 1331 1354 1412 1416 1495 1500 1649 1654 1660 1701 1714 1770 1819 1882 1950 1990 2071 2365 2519 2537 2574 2629 2735 2742 2785 2998 3024 3223 3387 3400 3456 3810 3867 3926 4127 4201 4234 4236 4406 4433 4902 4912 5095 5126 5226 5253 5572 5644 5734 5749 5825 5854 5885 6069 6091 6100 6165 6420 6556 6707 6736 6757 6799 6871 6946 6973 7014 7042 7269 7299 7384 7388 7802 7912 7914 7972 8046 8051 8156 8186 8249 8335 8399 8570 8712 8924 8933 8979 9039 9110 9239 9247 9310 9311 9365 9407 9410 9418 9429 9470 9657 9704 9805 9821 9892 9910 10024 10117 10193 10274 10546 10572 1062S 10754 11034 11117 11121 11390 U502 11526 11581 11657 11723 12027 12146 12216 12258 12338 12367 12405 12469 12498 12504 12582 12653 12872 12939 13123 13232 13444 13691 13780 13808 13971 14054 14063 14064 14071 14094 14178 14208 14222 14239 14350 14410 14545 14619 14732 14736 14756 14841 14874 14921 14947 15043 15135 15246 15253 15293 15621 15634 15796 15817 16012 16127 16204 16294 16406 16416 16514 16536 16570 16579 16582 16603 16657 16660 16805 16807 16858 17071 17134 17173 17498 17590 17624 17629 17646 17707 17825 17834 17950 17997 18011 18023 18151 18285 18685 18777 18834 18857 19055 19079 19108 19212 19495 19500 19508 19510 19527 19568 19673 19794 19860 19922 20181 20198 20216 20377 20493 20562 20657 20707 20744 20757 20773 20833 20841 21473 21742 21762 21844 21900 21953 Nieten 1010 1058 1081 1115 1150 1165 1218 1262 1273 1278 1280 1323 1415 1425 1426 1488 1505 1519 1586 1623 1642 1681 1686 1724 1833 1834 1837 1880 1922 1934 1983 2004 2024 2186 2244 2255 2410 2435 2441 2500 2504 2547 2583 2591 2639 2642 2696 2719 2763 2778 2809 2844 2847 2870 2883 2973 2981 3042 3092 3113 3297 3331 3358 3372 3406 3452 3556 3557 3559 3688 3722 3760 3883 3921 3935 3945 3954 4016 4088 4092 4146 4148 4156 4175 4229 4295 4357 4359 4400 4424 4517 4550 4592 4597 4599 4611 4665 4b73 4679 4680 4708 4729 4772 4790 4846 4869 4872 4956 4990 5007 5020 5045 5068 5077 5092 5104 5135 5165 5170 5173 5280 5283 5310 5313 5331 5373 5444 5449 5489 5588 5612 5633 5716 5774 5806 5846 5884 5899 5973 5975 5977 5987 6062 6095 6162 6251 6272- 6283 6348 6414 6447 6478 6483 6559 6594 6598 6670 6699 6814 6820 6349 6900 6932 6941 6953 7011 7012 7023 7167 7173 7294 7296 7330 7365 7462 7493 7622 7650 7698 7699 7799 7849 7904 7906 7938 7650 7996 8037 8065 8077 8083 8167 8295 8297 8303 8311 8317 8318 8390 8418 8419 8447 8459 8476 8554 8611 8638 8654 8674 8726 8856 8862 8871 8875 8943 8980 9024 9160 9161 9184 9188 9203 9263 9320 9414 9417 9449 9450 9732 9733 98s9 9977 lOUÜi 10054 10106 10124 10145 10183 10187 10238 10297 10308 10343 10346 10461 10501 10583 10590 10592 10597 10610 10612 10718 10747 10753 10756 10764 10889 10925 10936 10962 11005 11011 11070 11105 11178 11195 11199 11354 11404 11430 11546 11548 il56i 11579 11588 11614 11711 11716 11819 11853 11885 11920 12039 12046 12065 12120 12130 12141 12360 12412 12434 12519 12526 12540 12580 12631 12639 12659 12661 12670 12732 12785 12823 12840 12887 12898 12986 12993 13016 13098 13113 13141 13377 13401 13454 13470 13526 13558 13595 13597 13601 13661 13675 13681 13865 13885 13890 13917 13943 13996 14127 14135 14142 14270 14286 14321 14387 14422 14450 14459 14464 14523 14662 14674 14700 14735 14747 14760 14792 14795 24799 14833 14852 14868 14907 14952 14961 14986 14993 15000 15039 15059 15066 15072 15074 15080 15139 15149 15184 15251 15309 15333 15418 15434 15443 15450 15457 15460 15544 15580 15702 15714 15734 15754 15849 15915 15923 15926 15938 15964 16089 16092 16126 16164 16201 16368 16445 16532 16535 16544 16609 16614 16714 16856 16873 16932 17031 17088 17101 17107 17178 17206 17212 17328 17349 17362 17393 17395 17441 17658 17688 17735 17745 17881 17896 17924 17926 17929 17936 17966 17978 18033 18053 18087 18115 18206 18211 18243 18261 18300 18304 18320 18377 18461 18472 18607 18647 18669 18671 18781 18784 18793 18830 18841 18902 18949 18967 18996 19092 19114 19115 19181 19209 19228 19251 19259 19315 19392 19417 19465 19570 19588 19653 19699 19742 19760 19787 19815 19846 19952 20015 20035 20045 20084 20140 20245 20256 20274 20282 20294 20304 20453 20456 20464 20468 20482 20511 20639 20669 20693 20717 20748 20838 20864 20869 20870 20932 20987 21036 21123 21125 21142 21178 21232 21235 21347 21359 21421 21436 21439 21451 21592 21643 21686 21687 21712 21761 21839 21843 21858 21864 Vbrige lijst: 17301 ontbreekt. 1182 1186 1348 1353 1583 1585 1742 1767 1953 1956 2276 2378 2559 2565 2723 2753 2872 2875 3152 3167 3471 3514 3799 3858 4034 4087 4210 4225 4477 4512 4635 4636 4752 4759 4961 4986 5080 5083 5195 5240 5383 5385 5690 5694 5949 5968 6111 6125 6416 6442 6616 6662 6922 6927 7065 7036 7410 7454 7703 7730 7976 7984 8184 8236 8365 8381 8499 8o29 8793 8835 9006 9014 2934 9237 9529 9681 10057 10079 10243 10283 10530 10564 10654 10680 10896 10913 11143 11175 11488 11524 11630 11665 11927 12015 12256 12336 12557 12574 12704 12723 12926 12932 13279 13335 13564 13531 13767 13806 14073 14120 14347 14370 14547 14635 14773 14781 14884 14887 15004 15013 15101 15134 15339 15357 15473 15504 15776 15830 15983 15999 16428 16439 16641 16709 17309 17325 17628 17639 17900 17914 17985 17993 18218 18234 18388 18402 18727 18762 18906 18934 19117 19145 19317 19323 19656 19658 19855 19864 20152 20215 20314 20403 20513 20548 20861 20859 21037 21062 21239 21252 21483 21559 21781 21797

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8