üiecfUsnaken jhélicaües Qememtecadm Jkooinciaal Uleuws tweede blad, bros als beschuit brand in opslagplaats. voorstel belastingwijziging. tegen persfotograaf twee jaar geeischt. vrachtauto reed tegen autobus op. getuige wegens meineed gearresteerd. eigenaar van banketfabriek „gruno" in beroep. dienstplicht. Glimlachje WARM EN HUIZEN CASTRICUM OUDORP STOMPETOREN OBDAM HEERHUGOWAARD HEILOO 3. B1J UWEN WINKELIER Of IN ONZE VERKOOPFILIALEN ËndËpSt^? ""Tl jongetje verdronken. - Zondagmiddag s het driejarig zoontje van een familie wonende aan den Noorder Akerweg te Am sterdam, zooals hij dat wel vaker deed, al leen buiten gaan spelen. Toen de ouders na verloop van eenigen tiid gingen kijken, was het kind verdwe nen De politie werd van de vermissing in kennis gesteld. Z« dregde den geheelen avond en nacht de sloten van het nabijlig- gende weiland, echter zonder resultaat af. Gistermorgen ontdekte een boer het lijkje van het kind in een sloot in de nabijheid van de ouderlijke woning. Paard omgekomen. Vanochtend omstreeks vijf uur is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in een pakhuis aan de Kalverstraat te Middel burg. De brandweer kon niet verhinderen, dat het pand en de daarin opgeborgen voor werpen, alsmede een wagen met manufac turen een prooi der vlammen werden. Het paard van den eigenaar kwam in de vlam men om. Alles was verzekerd. Verschenen is de memorie van antwoord van de Tweede Kamer inzake het voorstel- De Marchant et d' Ansembourg c.s. tot ver mindering en vereenvoudiging van de be lasting op het motorrijtuig- en rijwiel- verkeer. Hieruit blijkt o.m., dat de voorstellers van plan zijn de belastingderving te compen- seeren door een binnenkort in te dienen wetsontwerp, waarbij warenhuizen en filiaalbedrijven aan een progressieve belas ting zullen worden onderworpen, naar rato van het aantal artikelen, boven een bepaald maximum, dat zij verkoopen of naar rato het aantal winkels, dat zij inrichten, gviwter wordt. Wegens poging tot oplichting, valschheid in geschrifte en val- sche aangifte. Een jeugdige Amsterdamsche persfoto graaf, die in September van het vorige jaar in financieele moeilijkheden verkeerde, be sloot naar hij zeide op raad van iesnand anders hieraan een einde te maken door toepassing van het spreekwoord „door den brand uit den brand". Hij was verzekerd tegen inbraak en brandschade en beide ver zekeringmaatschappijen moesten, wanneer de plannen van dezen fotograaf tot werke lijkheid zouden zijn geworden, een deel bij dragen om hem uit de moeilijkheden te hel pen. In den nacht van 17 op 18 September j.L brak brand uit in verd.'s kantoor en werk plaats in de Wijde Heisteeg. Eenige duizen den films gingen in vlammen op. Den volgenden dag vervoegde de foto graaf zich bij de politie en de verzekering maatschappijen met de mededeeling, dat niet slechts zijn atelier volkomen was uitge brand, maar dat er vóór den brand bij hem was ingebroken. Hij vertelde, dat hij op 17 September, te gen half twaalf in den avond was gaan eten. Toen hij omstreeks een uur 's nachts thuis kwam zag hij, dat er bij hem was ingebro ken. Het slot was uit de deur geschroefd en 't bleek hem aldus vertelde hij de recher che en de verzekeringsmaatschappijen dat een kostbaar leica-toestel, een tasch, sta tief, flLmcassetten enz. gestolen waren. De waarde bedroeg 940.bij den brand zou den 6000 films zijn verwoest, de schade taxeerde hij op ongeveer 4.000.terwijl hij verzekerd was voor 4.500. De recherche vertrouwde het zaakje ech ter niet erg en ook de verklaring, die ver dachte van den brand gaf, was niet zeer asn- neme lijk. Inderdaad legde verdachte bij een neder verhoor een gedeeltelijke bekentenis af. De inbraak was niet gepleegd, de brand echter door een ongeluk onstaan. Vandaag stond de jongeman terecht voor de vijfde kamer der Amsterdamsche arr. rechtbank. De persfotograaf hield vol, dat hij den brand niet gesticht had, dat was een ongeluk geweest Spr. achtte de tenlaste gelegde feiten be wezen en was van meening, dat de ver dachte een strenge straf verdient. Spr. vorderde een gevangenisstraf van twee jaar. Vonnis 16 Februari. Twee passagiers werden gedood, tegen chauffeur vier weken ge- ëischt. Op 11 October van dit jaar des avonds om streeks 12 uur is op den Rijkstraatweg tus- schen Rotterdam en Den Haag een verkeers- °ngeluk gebeurd, dat aan twee menschen bet leven heeft gekost. Een autobus, vol met passagiers, reed van Roterdam naar Den Haag. Onderweg, tei hoogte van de gemeente Pijnacker, kwam de bus zonder benzine- te staan. De chauffeur stopte en zette de bus op een parkeerplaa s aan den kant van den weg, waarna hij trachtte passeerende auto's aan te houden en hulp te vragen. Een luxe-auto tenslo e, stopte vóór de autobus en bleef half op den verkeersweg, half op de parkeerplaats staan. Terwijl de chauffeur van de bus en de be stuurder van de luxe-auto in gesprek wa- Ten, naderde uit dezelfde richting een groo e Vrachtauto met aanhangwagen. De chauffeur bemerkte te laat, dat de luxe-auto stilstond en week op het laatste oogenblik naar links uit. Hierbij kwam hij in botsing met een van tegenovergestelde rich ting komende autobus. Met een geweldigen klap reden de beide massale voertuigen tegen elkaar op en deze aanrijding had ern stige gevolgen. Twee personen uit de bus werden gedood, enkele anderen min of meer ernstig gewond. De chauffeur van den vrachtwagen, de 35- jarige P. H. S., heeft zich op 8 December j.1. voor de Haagsche rechtbank te verantwoor den gehad. De zitting werd ten slotte tot heden ge schorst om den bezitter van de luxe-auto die wegens parkeeren op den openbaren weg ook een pro ces-verbaal tegen zich kreeg alsnog te hooren. Deze verklaarde, dat hij zijn auto half op den weg, half op den berm heeft gezet. Het achterlicht brandde goed en getuige kon zich niet voorstellen, dat iemand daarvoor is gaan staan. De getuige a décharge, die achter de aan gereden autobus reed, verklaarde, dat de bus niet heelemaal Techts hield, doch op de tweede rijbaan reed. De officier van justitie achtte de schuld van verdachte bewezen. Hij achtte geen verzachtende omstandig heden aanwezig en vorderde een hechtenis- straf van vier weken. Uitspraak 16 Februari. Tijdens de behandeling van een appèl zaak voor de Haarlemsche rechtbank, welke een overigens onbeteekenende aan rijding tusschen een melkauto en een motorfiets met zijspan betrof, werd ëen getuige, de 20-jarige arbeider A. uit Velsen gearresteerd, verdacht van mein eed. Voor den kantonrechter had A. ver klaard, dat de auto op het oogenblik van de aanrijding door den melkslijter S. be stuurd werd. Bij de behandeling in hoo- ger beroep hield hij echter vol, dat hij zelf achter het stuur had gezeten. Een der getuigen had evenwel S. uit het linker raampje van de cabine zien kijken, even voor de aanrijding geschiedde. S. beweer de echter, niet gereden te hebben. De officier van justitie, mr. Sikkel, vroeg schorsing van de zaak en gelastte de onmiddellijke arrestatie van den ge tuige A., die daarop in arrest werd gesteld. De heer E. S., eigenaar van de banketfa- briek „Gruno" te Groningen, die gistermor gen door de rechtbank aldaar werd veroor deeld tot 1500 gulden boete, subs. honderd dagen hechtenis en negen maal dertig gul den boete subs. twaalf dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de trommels en eetwaren, zulks wegens overtreding van de warenwet, heeft tegen dit vonnis cassatie aangeteekend. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens GEESTELIJK AMBT betreffende den hieronder genoemden per soon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: HERMANN HEINRICH KöSTER Lichting 1933. Uitspraak: Voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling militaire zaken, die voor de doorzending aan de koningin zorgt. Alkmaar, 3 Februari 1939. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. De vlucht! De raad kwam Donderdagmiddag, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Nolet, voltallig bijeen. De voorzitter uitte den wensch dat 1939 voor de gemeente een beter jaar zou zijn dan de vorige 7 jaren. Spr. verheugde zich er over dat in de eerste maand de tuin bouwproducten bevredigende prijzen op brachten en dat men, door bijzondere omstandigheden, practisch geen werk- loozen had. Ingekomen stukken. Van Gedep. Staten was goedgekeurd terug gekomen het raadsbesluit tot deel name in het stichtingskapitaal „Midden- standsborgstellingsfonds", alsmede het besluit tot verkoop van een stukje grond te Schoorldam aan de gemeente Alkmaar. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de afd. Warmenhuizen der S.D.A.P. was een verzoek ingekomen om voor de a.s. verkiezingen plakborden te plaatsen voor het plakken van propaganda-biljetten. B. en W. stelden voor om dit verzoek in hun handen te stellen voor advies. Conform besloten. De woning van den burgemeester. B. en W. stelden den raad voor aan Ged. Staten te verzoeken de huur var. de ambts woning van den burgemeester met ingang van 1 Jan. 1939 nader vast te stellen op 750 per jaar. Zij motiveerden deze verlaging door er op te wijzen, dat uit de tot nog toe ont vangen huur, op deze woning, die 13000 heeft gekost, reeds 3870.is afgelost, zoodat thans aan rente, 434 minder moet worden opgebracht. Het voorstel van de wethouders komt ons allesbehalve royaal voor. Menig parti culier huiseigenaar zou zijn handen dicht knijpen wanneer hij voor een perceel dat in den duren tijd 9000 heeft gekost 750 huur ontving. Wij kennen althans in gemeenten, waar dergelijke huizen meer gezocht worden dan in Warmenhuizen, wél eigenaren die voor huizen van een gelijk bedrag met 400. genoegen moeten némen. Waar het hier een ambtswoning geldt diende o.i. de huur lager te worden gesteld. h. s. werd het voorstel van B. en W. aangenomen, waarvoor de voorzitter den raad dank bracht. De begrooting 1938 werd conform ge wijzigd, evenals de verordening op de be noeming en bezoldiging van den veld wachter. Besloten werd het aantal opcenten op de gemeentefonds'belasting op 75 te be palen. Bekrachtigd werd het genomen besluit tot aankoop van een gedeelte erf van het perceel aan de Dorpsstraat, eigendom van wijlen de wed. M. Scheid, welk perceel wethouder Molenaar1 voor 1170 in open bare veiling voor de gemeente had ge kocht, met de bedoeling er een parkeer- terreintje van te makeri. Met het oog op de a.s. verkiezingen werden hierna de leden van de drie stem- bureaux benoemd: Voor het stembureau I de heeren H. Nolet, K. Molenaar en M. Dekker en H. G. Rijs en T. Donia plaatsvervangende leden. Voor het bureau II: C. Roozendaal, H. de Groot en H. M. Laurman en D. Wilde- boer en C. Geus pl.v.leden. Voor bureau III: P. J. Mink, P. Tesse- laar en J. de Waal en J. Paarlberg en A. Biersteker, pl.v.leden. De eerstgenoemde heeren werden als voorzitters aangewezen. Tot leden van het hoofdbureau werden benoemd H. Nolet, voozr.; P. J. Mink, Joh. de Groot, W. Dekker en H. G. Rijs. In behandeling kwam hierop het voor stel tot wijziging van het ambtenaren reglement. Conform besloten. Het kohier van de hondenbelasting werd op 248 vastgesteld. Verkoop woning en schoolgebouw te Schoorldam. B. en W. stelden den raad opnieuw voor te besluiten tot verkoop van de woning en de voormalige school te Schoorldam. De raad ging in comité. Na heorpening werd medegedeeld, dat dit voorstel wederom werd aangehouden. Rondvraag. De heer De Groot zeide, dat men hoogst onvoldaan was over de straatverlichting en zou gaarne zien dat daarin voorzien werd. De voorzitter zegde toe die zaak töt een definitief einde te zullen brengen. De heer Laurman informeerde naar de kwestie over de sluis te Schoorldam. De voorzitter antwoordde dat de wanorde daar hersteld zal worden. Hierop werd de openbare vergadering gesloten. •■ww De raad kwam Woensdag onder voor zitterschap van burgemeester Sloet, voor de behandeling van de begrooting 1939, voltallig bijeen. In zijn openingswoord deelde de voor zitter mede, dat het inwonertal der gemeente is gestegen tot 7525 zielen. De gasproductie steeg tot 1.028.432 M3. Hoewel de economi sche positie van de gemeente was verbeterd, kon nog niet tot belastingverlaging worden overgegaan. Spr. uitte den wensch, dat in het nieuwe jaar de besprekingen in den raad zich door een vriendschappelijke sfeer zouden ken merken. Deze wensch werd door den heer De Nijs (kath.) onderstreept. Deze spr. oordeelde het wenschelijk, zijn instemming te betuigen met de plannen tot het stichten van een villa-park en brak een lans voor de bebou wing van het kermisterrein met midden standswoningen. Handhaving van de zedelijkheid in dans gelegenheden en aan het strand oordeelde spr. noodzakelijk. De heer Spaansen wilde het 's nachts kampeeren op het strand verbieden. Hoewel de voorzitter verzekerde, dat het toezicht afdoende was, werd desondanks met 4 stemmen tegen daartoe besloten. Van een dergelijk verbod voor het Provin ciaal kampeerterrein werd afgezien, omdat men terecht vreesde, dat Ged. Staten een dergelijk besluit niet zouden goedkeuren. De katholieke verdeeldheid in Castri- cum's raad kwam weer sterk tot uiting in het betoog van den heer de Wildt, die den katholieken wethouder de Vries en diens fractiegenooten verweet, aan de verkiezing van een soc.-dem. tot wethouder te hebben medegewerkt. De heer de Wildt werd echter leelijk schaakmat gezet door de mededeeling, dat hij met de zijnen voor 4 jaar aan de soc.- dem. een wethouderszetel had aangeboden, wanneer deze aan de verkiezing van een der hunnen had willen medewerken, het geen de soc.-dem. hadden geweigerd. Een voorstel van den heer de Wildt om het gasbedrijf op te heffen en aan te sluiten bij het Hoogovenbedrijf, werd door de anderen niet in het belang van de gemeente geoordeeld. Hoewel de voorzitter in het vorig jaar te kennen had gegeven, het reglement krachtig te zullen toepassen, was daarvan geen sprake. De voorzitter maakte zelfs de fout om met de verschillende sprekers over en weer te discussieeren, inplaats van ieder in eerste en tweede instantie het woord te ver- leenen. Het gevolg was, dat de heeren den ge heelen dag zoek brachten met het demon- streeren van hun oneenigheid. De begrooting werd tenslotte vastgesteld. Aangezien aan de pers de betreffende stukken waren onthouden, waartegen ver schillende leden protesteerden, met als ge volg, dat de voorzitter de toezegging deed, deze kwestie nader onder de oogen te zullen Zien, kunnen wij de cijfers niet publiceeren. Aanbesteding o. 1. school. Woensdagmiddag had in het café van mej. G. Morsch alhier de publieke aanbe steding plaats van den bouw eener open bare lagere school met onderwijzers- woning aan den Munniken veg, voor rekening van de gemeente Oudorp. Ingekomen waren 33 inschrijvingsbiljet ten waarvan 2 ongeldig werden verklaard. De inschrijvingen luiden als volgt: Minneboo Walboom, Den Helder 36200.— P. Vêenis Wz., Amsterdam 34900. P. Doorn, St. Maartensbrug 34350.; P. Scheepbouwer, Castricum 32110. G. de Groot, Oudorp 31005. O. Hamstra, De Rijp30925. J. Faus, Nieuwe Niedorp 30749. Gebr. Schuijt, Egm. a. d. Hoef 30740. Schoonewil Jonker, Alkmaar 30729. N. Oudejans en G. Slot, De,Rijp 30706. J. J. Limburg, Purmerer.d 30210, K. Klaver en J. Molenaar, Koedijk29712.— IJ. Kops Zn., Heiloo 29525. J. F. Philips, Santpoort 29425. J. v. 't Hek Stroet, Hoorn 29249. Jac. de Nijs Zn., Castricum 28990. P. Buis, Oudorp28940. Gebr. Boekei, Oude Niedorp 28890. D. Beeldman, Bergen 28750. J. N. Schuit, Alkmaar 28750. A. Buur, Alkmaar28730. J. Tromp, Castricum 28550. J. J. Fijen, Heiloo28520. A. Driesen, Dreumel 28250. A. Castricum, Beverwijk 27650. R. Kuiper, Heiloo 27590. Fa. J. Henselman Zn., Noord-Scharw:ude 27420. Henselman, Limmen 27330. J. Bos, Limmen 25410. B. van Kooten, Oudorp 24820.— A. de Geus, Heiloo 23904. De raming bedroeg 27900. De gunning is aangehouden. Openbare verhuring; Woensdagmiddag had in het café van mej. G. Morsch de publieke verpachting plaats van de gemeente-eigendommen. De verhuring geschiedde voor den tijd van 3 jaren. De gezamenlijke huurprijs bedroeg 915.50, een verhooging van 55 verge leken bij de vorige verhuring, Land- en Tuinbouw „Schermeer". Donderdagavond vergaderde de af deeling Land- en Tuinbouw „Schermeer" in café Kamsteeg, onder voorzitterschap van den heer Jb. de Boer Cz. De heeren J. Madderom en Jansen be vonden de bescheiden van den penning meester Vaalburg in goede orde. Er was een batig saldo van 15 in kas. De heer C. Madderom bracht verslag uit van de algemeene vergadering. Als bestuursleden werden herkozen de voorzitter, de heer Jb. de Boer en Jb. Bakker. De laatste deelde mede, dat de laad- en losplaats te Broek op Langendijk door een technisch ambtenaar onderzocht zal worden. De heer J. Hemke stelde voor op den beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering de monsterveiling te doen houden naar het voorbeeld te N.-Schar- woude. Ook in H.-Hugowaard wordt een actie op touw gezet. Het bestuur zal dit onderzoeken en er verder voor zorgen. De heer Bakker besprak de duiven- plaag, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. Holl. Maatschappij van Landbouw. Donderdagavond vergaderde de afd. van de H. M. van Landbouw samen met de ver. van Land- en Tuinbouwers „Scher meer" in café Renses. De voorzitter, de heer van der Laan, verheugde zich dr. Dudok van Heel, direc teur van de firma Kuhne. en Co. suiker bieten zaadcultuur, te kunnen begroeten en bracht in herinnering, dat het plan, om het veelvuldig voorkomen van het schieten bij suikerbieten verleden jaar te laten be lichten door een deskundige, in de vorige vergadering was besproken. Dr. Dudok van Heel vond het prettig eens met per sonen uit de practijk van gedachten te wisselen. Aan de hand van een schema behandelde hij het onderwerp „De ver edeling van de suikerbiet". Goede producten aldus spr., komen aan die eigenschap teri eerste, omdat erfelijke factoren aanwezig zijn en ook omdat ze op een goede plaats staan. Dit te consta- teeren is mogelijk, door zaad van iedere plant afzonderlijk te oogsten. De firma Kuhne kent van 1902 af den aard van de plant, dus 18 generaties. Daarop werd de zaadteelt verklaard. De biet is een felle kruisbestuiver. Pr oef veld techniek is het moeilijkst er moet zeer nauwkeurig ge schieden. Kleine proefvelden, waar de vrucht heel dicht op elkaar staat, werden aangelegd en men kwam tot de conclusie, dat men, bij vergelijking met groote vel den, geen verschillende uitkomst kreeg. De cijfers van het proefveld te Dintel- oord stuurde men naar den boer, de op brengst van de proefnemers was groct. De oogst hangt zeer veel af van dbodemge steldheid, daarom houdt men de proef velden klein, het verschil van den bodem is dan nihil. Zeker weet men het nog niet, doch waarschijnlijk is het schieten van het zaad mede te wijten aan al te vroeg zaaien, wat op de proefvelden gebleken was.: Voor de productie van het handelszaad heeft men lichten grond noodig. Men heeft in Groningen drie afdeelingen waar men een staf van trouwe medewerkers heeft, die hun uiterste best doen om goed zaad af te leveren. De heele oogst wordt in overleg met de verbouwers geregeld en uitgevoerd, de campagne moet regel matig worden afgewerkt. De opbrengst van het zaad wordt sterk geselecteerd. Toen men in den naoorlogstijd in Gronin gen moeilijk landbouwers voor het bedrijf kon krijgen, gelukte het in Polen afzetge bied te veroveren, doch daar de betaling vaak stokte, verliep de zaak. Thans zijn in Groningen weer genoeg gegadigden en is men bezig in Polen klaverzaad te telen. In verband met het schieten moet men in het oog houden dat de erfelijke aanleg tot schieten, als een zeer groot aantal erfelijke factoren in het oog gehouden moet worden. Op de proefvelden worden ze vlug verwijderd. De selectie is buiten gewoon moeilijk. Eenige kwaadwerkende voorbeelden van te vroeg zaaien, werden, vermeld. De biet is zeer gevoelig voor het kli maat, het Nederlandsche product heeft zich hier aangepast. De vergelingsziekte, welke veelvuldig verleden jaar voorkwam, en verspreid wordt door een luis, onder wierp spr. aan een uitvoerig betoog. He laas kan dit euvel door ontwetendheid op dat gebied nog niet bestreden worden zooals men zou wenschen. Vele vragen werden naar genoegen beantwoord en toen werd de film ver toond die geweldig insloeg en een juist heeld gaf van de bietenzaadteelt in alle schakeeringen. Na afloop vroeg de heer v. d. Laan of de spreker geneigd was, om, wanneer het gewas van het zaad van de firma Kuhne gekweekt, ziekteverschijnselen vertoonde, eens over te komen, om dat met de bouwers te zien en te bespreken, waarop deze, na bevestigend te hebben geantwoord even eens een uitnoodiging liet hooren, om het bedrijf te komen bezichtigen, hetgeen men aanvaardde. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeerde bijeenkomst met een woord van dank voor de leerrijke rede. Door notaris S. J. J. Luyckx te Hoorn werd Woensdagavond in het café van den heer Stadegaard alhier ten verzoeke van mevr. de wed. T. GrootemanZweers, eveneens alhier publiek verkocht bouw land gelegen aan de Weeresloot en nabij de Madamsloot te Obdam, gr. 1.78.10 H.A. Koopster werd mevr. de wed. J. Wester, Dijk, Obdam, voor een bedrag van 3961.50. Feestvergaderiri A. R. Kiesver- eeniging. Gisteravond hield de A. R. Kiesver- eeniging Vaderland en Oranje een feest en propaganda-avond in het Geref. kerk gebouw aan den Basserweg. De voorzitter, de heer C. Wagenaar Cz., opende deze vergadering met schriftlezing en gebed. Het is een verblijdend teeken, dat ook de vrouw wil medeleven op het politiek terrein des levens. Van de vrouw kan in dezen tijd een stimuleerende kracht uit gaan en zij kan den man ter zijde staan. De referent, ds. Th. H. van Andel, van Sint-Pancras, sprak een rede uit over: Het gebed in verband met de ontwikke ling van het Koninkrijk Gods in het vol- kerenleven. Een aangename gedachtenwisseling volgde, waaraan door verschillende leden werd deelgenomen. Het verdere gedeelte van den avond werd doorgebracht met zang en muziek, waarbij de heer Stouthamer, hoofd der school, eenige voordrachten ten beste gaf en een kwartet zorgde voor de noodige zangnummers. De referent eindigde met dankgebed. De Hanze hield Donderdagavond een druk bezochte jaarvergadering in het Brunogebouw. De voorzitter, .e heer Joh. J. Kroon gaf een overzicht over het afge- loopen jaar. De secretaris stelde voor een spreker te laten komen om over het verzekeringswe zen te spreken. Dit had aller instemming. Daar de vergadering zich met meerder heid van stemmen uitsprak voor een te

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7