Agenda Txovwciaat 'flieuws j/toJkmilwd-qriep, WeecAecicf Kleerenakerij SPAANDER i Co. ASPIRIN Gedursnde Februari 10 KORTING. BiROEK OP LANGENDIJK STOMPETOREN één stap! Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on- middellijk Asplrin nemen! Verwachting. Buiteniandsch weeroverzicht. GROOTSCHERMER EGMOND BINNEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. G. VONK. t Te 's-Gravenhage waar hü de laatste ja ren vertoefde, is op 81-jarigen leeftijd overleden de heer G. Vonk, oud-gemeente ontvanger te Alkmaar. De heer Vonk werd te Alkmaar geboren op 17 September 1857 en was waarnemend ontvanger van 17 October 1895 tot 29 Juli 1896. Hij werd toen tot ontvanger benoemd en heeft dat ambt 20 jaar waargenomen, waarna hij op 15 November 1922 gepen- sionneerd werd en opgevolgd werd door den heer Van der Vegt, die ook reeds rustend-ambtenaar is gewordpn. De heer Vonk maakte vele jaren deel uit van het bestuur der Remonstrantsche Kerk te Alkmaar en van de Nutsspaarbank al hier. De crematie zal Zaterdag a.s. te Wester- veld geschieden na aankomst van den trein welke te 13.14 uur te Driehuizen Wester- veld arriveert. OOM RIJDT ZIJN TWEE-JARIG NEEFJE DOOD. Te de Koog op Texel is gistermorgen een treurig ongeluk gebeurd. Een twee-en-half jarig jongetje uit het gezin van den heer A. de Ridder is door'n ongelukkigen samenloop van omstandigheden door een auto, welke werd bestuurd door een oom van het ventje, overreden. Korten tijd later is het aan de gevolgen overleden. De oom had kort tevoren met den kleine gespeeld. Hij had hem even op den arm ge nomen en daarna weer op den grond gezet. Direct daarop was h" in zijn wagen gestapt en had daarbij niet opgemerkt, dat het jongetje achter zijn auto was gaan staan. Dit werd den kleine noodlottig, want zijn oom moest enkele meters met zijn wagen achteruitrijden met het gevolg, dat de kleine onder de wielen raakte met het reeds ge melde gevolg. KLEIN BRANDJE. Hedennacht om 3 uur werd de politie opgebeld ter assistentie, daar er brand was ontstaan in de rookkamer, gelegen achter het perceel van de slagerij Henstra aan de Ridderstraat. De politie begaf zich onmid dellijk met een paar brandbluschapparaten derwaarts. De inmiddels uitslaande vlam men waren door het personeel van den heer Henstra met water reeds gebluscht. terwijl de vuurhaard door den inhoud der brand bluschapparaten werd gedoofd. De brand weer is daarna ook ter plaatse verschenen in verband met de moeilijke situatie, die het rookkanaal opleverde. Een hoeveelheid spek is verbrand, hoewel de schade verder niet groot is. De oorzaak van den brand is, dat door den vrij ster ken wind de schoorsteen op het rookhok is gaan trekken, waardoor het zich daarin bevindende zaagsel vlamvatte en in aanra king kwam met het spek, dat in het rook hok hing. Door een kier aan den bovenkant van de deur van het rookhok zijn de vlam men naar buiten geslagen en daardoor ge raakten eenige op dat hok liggende manden in brand, welke een groote vlam veroor zaakten. FIETSER AANGEREDEN. Maandag is op den Kennemerstraatweg een wielrijder, die op het rijwielpad in de richting Heiloo reed, aangereden door een wielrijder, die eerst dwars den rijweg over stak en vervolgens het rijwielpad opreed. De fietser kwam zoodanig in botsing met den uit Heiloo komenden wielrijder, dat hij bloe dend aan het hoofd werd verwond en zijn linkerschouder bezeerde. Zijn rijwiel werd ernstig beschadigd. Door de politie is proces- Verbaal opgemaakt. OFFERBLOKKEN VERBROKEN IN DE KLOOSTERKERK. Maandagavond zijn in de kerk van het Franciscaner Klooster te Nieuwe Niedorp de offerblokken door braak geopend en van haar inhoud ontdaan. De buit zal vermoede lijk niet groot zijn. GESLAAGD. R. van Beek, schrijver 2e klasse ten kan tore der Registratie en Domeinen te Alk maar, is geslaagd bij het onlangs gehouden eerste examen voor teekenaar van het kadaster. LUCHTDOELARTILLERIE NAAR ALKMAAR. Men weet, dat het 2de regiment lucht- doelartiUerie, dat tijdelijk ondergebracht is in Amsterdam, eerlang in Alkmaar ge'egerd zal worden. Eenige weken geleden hebben wij medegedeeld, dat reeds tegen den zomer huisvesting moet worden gezocht voor een deel van dit regiment, omdat door de gelei delijke uitbreiding van dit regiment de be schikbare ruimte in Amsterdam niet meer voldoende was. Thans vernemen wij, dat over enkele maanden twee eskadrons naar hier zullen worden overgeplaatst. De man schappen zullen worden ondergebracht in het voormalige rijksopvoedingsgesticht en wel in het gedeelte tusschen het Zevenhui zen en het postkantoor. De lokaliteiten zul len binnenkort worden ontruimd en in ge reedheid gebracht worden voor legering der manschappen. De bureaux zullen tijde lijk gevestigd worden in de lokaliteiten achter het postkantoor, waar thans de B.V.L. gehuisvest is. Het materiaal denkt men onder te bren gen in barakken, maar of het terrein ach ter het postkantoor, dat hiervoor bestemd was, groot genoeg is, wordt betwijfeld, zoo dat men naar andere plaatsen uitkijkt, STALEN MOTORSLEEPBOOT AFGELEVERD. Van de N.V. Scheepswerf en Machine fabriek ,,'t Hondsbosch", directeur H. J. Bosman alhier, werd met gunstig ge volg te water gelaten de stalen motorsleep boot van het reddingboot-type, welke door genoemde werf uitgerust is geworden met een twee-cylinder 60 P.K. Kromhoutdiesel motor en voorts voorzien werd van een complete electrische installatie met Zeiss- Zoeklicht. De boot genaamd „Freischütz", bouwnum- mer der werf 715, moet dienst doen in de Oostersche wateren en is zoo gebouwd dat zeer zware zeeën getrotseerd kunnen wor den. In hoofdzaak zal deze boot sleepdiensten hebben te verrichten en zoo noodig red dingsdiensten te Boela, Ned. Oost-Indië. IK WIL VAN JOU EEN FOTO. Het operette-gezelschap „De Hoofd stad" zal Vrijdagavond in de Harmonie één enkele voortselling geven van de komische succes-operette van Arnold en Bach „Ik wil van jou een foto", muziek van Walter Kollo. Gedurende ruim een maand vierde het operette-gezelschap „De Hoofdotad" (dir. en artistiek leider Otto W. Frohnknecht) met dit allerkluchtigst werk triomfen in de Holl. Schouwburg te Amsterdam en reeds bij de uitverkochte première bleek uit de enthousiaste beoor deelingen van pers en publiek, dat het jonge gezelschap met de keus van dit stuk 'n uitnemenden greep gedaan had. Dit be hoeft trouwens geen verwondering te baren, indien men weet, dat de hoofdrollen in dit werk vertolkt worden door den ver maarden Hollandschen komiek Sylvain Poons en den beroemden filmacteur en regisseur Kurt Gerron, dien wij ons nog herinneren uit succesfilms als „Bommen op Monte Carlo", de „Blauwe Engel", enz. Dit vermakelijke tweetal doet de zaal gedurende den geheelen avond davéren van het lachen in hun hoedanigheid van twee compagnons, die in alle opzichten zoowel lichamelijk als wat betreft karak ter elkanders volkomen tegenstelling zijn. Ook het verder tableau de la troupe garandeert ons een avond van beschaafd en intens genoegen. Namen als die van de jeugdige soubrette Jopie Koopman, de bekende operette-ster Sophie Köhler, Otto Aurich, Liesl Frank en Wlhy van Hemert, alle drie bekend van de Fritz Hirsch operette, blijven zeker borg voor een amu- santen avond. Het orkest staat onder kun dige leiding van Louis Metz. De dansen werden ontworpen en ingestudeerd door Otto Aurich. Een smaakvol décor werd speciaal voor deze voorstellingen ontwor pen. Wij laten hier nog enkele persstemmen volgen. Alg. Handelsblad: De voorstelling is een artistiek succes geworden. Aan de komi sche verwikkelingen scheen geen einde te komen. Zonder een inzinking en zonder verslapping van het tempo. Zij wordt met vaart en vlotheid gespeeld. De populaire melodieën vinden terstond weerklank in de zaal. Het Volk: Sylvain Poons en Kurt Gerron, een koppel, dat de lachers steeds op de hand had en zij waren beide wer kelijk uitstekend. Men kan zeker zijn van een avond luchtig en vroolijk amusement. Nw. Rott. Crt.: Er stonden weer oude bekenden op de planken: Jopie Koopman, die haar hart liet spreken al zingend en dansend. Er werd gezongen, gedanst, ge lachen naar den aard. Het publiek heeft baat gevonden bij deze voorstelling. Telegraaf: Winter buiten, zomer bin nen, zoo was het gisteravond in de Holl. Schouwburg bij de première van „Ik wil van jou een foto", een kluchtoperette van voor tooneelbegrippen uitgesproken zo- mersch karakter. Van een milde warmte was ook het applaus van het dankbare publiek. Nieuwe Dag en Tijd: De première van deze kluchtoperette met Sylvain Poon en Kurt Gerronin de hoofdrollen heeft een onschuldig vermaak gebracht aan de aan wezigen die zich opperbest amuseerden. LUCHTBESCHERMING. Voor de Ned. vereeniging voor lucht bescherming afdeeling Alkmaar spreekt op Vrijdagavond a.s. te 8 uur in 't Gulden Vlies de heer A. Wijma uit Haarlem over lucht bescherming van de burgerlijke bevolking, een onderwerp, dat nog steeds actueel is, gezien de recente gebeurtenissen in Spanje en China. Aan de hand van lantaarnplaatjes zal de deskundige spreker zijn lezing toe lichten. Ieder, die wat beter wenscht te weten, hoe hij zijn gezin, zichzelf en zijn bedrijf moet beschermen, wordt aangeraden deze lezing, die gratis toegankelijk is, bij te wonen. JAN MUSCH IN „ALS JE MAAR 'N VERLEDEN HEBT". Dinsdag 14 Febr. wordt in 't Gulden Vlies een voorstelling gegeven van het dol vermakelijke blijspel „Als je maar 'n ver leden hebt". De opvoering wordt verzorgd door het gezelschap Jan Musch, waarin Jan Musch persoonlijk de hoofdrol zal vervul len. „De meest verloren dag is die, waarop men niet heeft gelachen" heeft Chamfort gezegd. De schrijvers van dit stuk, n.L Ar nold en Bach, hebben dan wel millioenen tooneelliefhebbers behoed voor een „verlo ren dag" met hun oer-komisch blijspel, waarbij zelfs de grootste kniesoor moet schateren. Zij, die houden van een vroolijk stuk, zullen na „Als je maar 'n verleden hebt" gezien te hebben, nog na-lachen bij de herinnering. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De avonturen van Robin Hood (rom.-sens.); hoofdrollen Errol Flynn, Oliva d'Havilland, Basil Rathborne e.a. Toegang boven 14 jaar. Geprolongeerd Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer In den greep der wildernis (avonturen); hoofd rollen René Deltgen, Gustav Diessl, Vera von Langen e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 8 Februari. 8 uur, dancing 't Brandpunt, worstelwed strijd AlkmaarAmsterdam. 8 uur, dancing Harmonie, derde Nuts- avond; optreden Felix Timmermans. 8 uur, de Unie, filmvertoonini met expli catie voor de nat.-hist. vereeniging. 8.15 uur, Harmonie, 700e opvoering van Boefje door Ned. Tooneel, dir. C. v. d. Lugt Melsert. 7.15 uur, café Renses te Stompetoren, prop.-avond Bond Landbouw en Mij. Donderdag 9 Februari. 8 uur, Harmonie, jubileum-uitvoering chr. gymn.-vereen. Advendo. 812 uur, hotel Wanner, optreden The Rythme-Devils. Vrijdag 10 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden over luchtgevaar en luchtbescher ming. 8.15 uur. Harmonie, opvoering klucht „Ik wil van jou een foto" door Sylvain Poons, Jopie Koopman, Sophie Köhler e.a. Ziekenhuisverpleging. Dinsdagavond hield de vereeniging voor ziekenhuisverpleging haar 14e algemeene jaarvergadering in café „Marktzicht" alhier. De voorzitter, de heer W. Giltj es, dankte voor het hem gedurende zijn bestuurslid maatschap geschonken vertrouwen, daar het thans de laatste door hem te leiden ver gadering zal zijn. De rekening van den penningmeester, den heer C. Kruk, sloot op een totaal van 2757,19 met een batig saldo van 527. Het aanvangsaldo was 725,69, zoodat men 198,76 is achteruitgegaan. Aan verpleeg- gelden is 1754,96 uitgegeven, voor ver voerkosten 154,65. Het reservefonds be draagt thans 304,25. Er zijn 39 patiënten voor rekening der vereeniging verpleegd. Het aantal verpleeg- dagen was 594. De secretaris, de heer K. Slot, heeft in een keurig jaarverslag het in het afgeloopen jaar gepasseerde vermeld. Het ledental is toegenomen. Het was: 942 betalende en 162 niet-betalende leden, per 31 Dec. 1938 waren deze cijfers resp. 992 en 158. Een vooruit gang alzoo van 46 leden. Men heeft zich ver zet tegen de verplichte verzekering tegen fraude en diefstal. Het voorstel van de fede ratie is niet aangenomen. Het bestuur ziet in de toekomst wel de noodzakelijkheid, dat ook voor deze vereeniging een controleerend arts wordt benoemd. Toch doet het nog geen voorstel. Dit verslag werd aldus vastgesteld. Bestuursverkiezing. Het aftredende bestuurslid, de heer P. Stammes, werd herkozen met 22 stemmen. In de vacature-W. Giltjes werd de heer H. de Graaf gekozen, na herstemming met den heer P. Timmerman. Het bestuur stelde voor, de contributie met ingang van 1 April te verhoogen van 17 tot 20 cent per maand en per betalend ver zekerde. De heer Slot gaf een uiteenzetting van de noodzakelijkheid om tot Verhooging over te gaan. Het is de bedoeling, dat met de reser veering wordt voortgegaan, daar men daar toe verplicht is totdat een jaargemiddelde contributie in reserve is. De verzekerden moeten inderdaad verzekerd zijn. Op het oogenblik is de reserve per hoofd pl.m. 0,75. Het is verklaarbaar, dat de kosten om hoog gaan. Spr. gaf eenige cijfers weer uit een statistiek van de federatie. Na een korte inleiding van den penning meester over de ontwikkeling van de ver zekering en eenige opmerkingen van een paar leden werd het bestuursvoorstel aan- genomèn. Men besloot het maximum aantal lig dagen te bepalen op 30 voor operatie- gevallen en ongevallen. De overige gevallen 17 dagen. De heer Stammes wekte op, het recht op vervoerkosten zoo soepel mogelijk toe te passen. Spr. dankte den voorzitter voor al het geen hij sinds de oprichting voor de ver eeniging gedaan heeft. Daarna sluiting. De kooltelling. Bij de op 6 Februari j.1. gehouden inventarisatie van stapelproducten was de voorraad bij de leden van de tuinbouw- vereeniging Groentecultuur alhier: 60 wagons gele kool (v.j. 145 w.) 28 y. w. D. witte kool (v. j. 37 w.) 15 wagons roode kool (v. j. 12 w.) 17 wagons uien (v. j. 5 w.) 5 wagons peen (v. j. 5 w. 5 wagons kroten, (v. j. 0 w.) In totaal dus een voorraad van: 128 wagons sta pelproducten, tegen 204 op hetzelfde tijd stip van 1938. Bestuursvergadering Langendijker Groenten Centrale. Het bestuur van de Langendijker Groenten Centrale vergaderde Maandag middag in het vergaderlokaal van de vei ling. De heer H. Schelhaas richtte een speciaal woord van welkom tot den heer Jb. Kramer, die weer hersteld aanwezig kon zijn. Op haar verzoek .werd aan mej. W. Vroegop, telefoniste, eervol ontslag ver leend met ingang van 31 Maart a.s. met dankbetuiging voor de in deze funcstie bewezen diensten. Men besloot een oproep te plaatsen voor een opvolgster op een salaris van 400 per jaar. De circulaire van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland werd be sproken. In deze circulaire werd medege deeld, dat het Centr. Bureau plannen heeft den afzet van de tuinbouwproducten te bevorderen en te trachten, de beste prijzen voor de artikelen te krijgen. Het roept hiervoor de medewerking in van de aangesloten veilingen, door een bijdrage van 1 van den veilingsomzet af te staan. De voorzitter juichte het streven van het C. B. wel toe; het bedrag, dat deze vei ling zou moeten bijdragen, zou pl.m. 13 a 15.000 bedragen. Hierover kan nog geen uitspraak worden gedaan, daar de voor stellen nog niet geheel bekend zijn. Het leek het bestuur goed de alg. verg. iets te vervroegen en deze te houden ongeveer met half Maart. Hoewel wij geen bewonderaars zijn van dwingende bepalingen, aldus de voorz., zal het niet anders kunnen. Het ligt niet in de bedoeling het veilingsysteem op te heffen, doch er zullen wel veranderingen in worden aangebracht. De heer S. de Boer gaf een overzicnt van de besprekingen, welke de Prov. Com missie over dit onderwerp heeft gevoerd. Men zou, als 1 van den omzet werd af gestaan, in totaal in Nederland 700.000 bij elkaar krijgen, plus nog 100.000 uit het reservefonds. De heer Jb. Kramer vond de 1 wel een groot bedrag. De voorzitter verwachtte dat de defini tieve voorstellen nog wel zullen komen. Het is niet de bedoeling den handel uit te schakelen, geloofde spr. De heer Madderom bepleitte verlegging van den importhandel. De handel met Amerika is voor ons nadeelig. De heer W. Visser meende, dat de wel stand van de tuinders wel wat te hoog werd aangeslagen. De heer Wagenaar (Koophandel) zeide, dat de imporfhandex rekening houdt met de laagste prijzen. Daar koopt men. Voor de clearing zou het heel goed zijn, als veel in Duitschland gekocht wordt. De heer S. de Boer Kz. zeide, dat de kostprijzen der producten worden berekend naar een gemiddelden oogst, niet naar een 100 oogst. De heer A. Hoogland zeide, dat samen werking met andere bedrijfstakken noodig zal zijn. Ten aanzien van het in de voorgaande vergadering aangenomen "oorstel over den handel in teeltvergunningen heeft n ert in lichtingen ingewonnen bij den heer Klant, die mededeelde, dat de handel in teelt vergunningen wel geoorloofd is. Hierover ontstond eenige discussie. Besloten werd een onderhoud aan te vra gen met mr Niemöller, secretaris van het Centr. Bureau. Voor de vergadering van het Centr. Bureau zal een voorstel worden ingediend om aan te dringen op het steunen van de tuinbouwproducten tot aan den kostprijs en op bekendmaking van deze prijzen. De omzet was in Januari 177.164.02 (Januari 1938 126.045.71). Toch een aanvoerregeling. De aanvoerregeling was hierna een on- 3rwerp van de besprekingen. Het bestuur chtte het niet langer verantwoord, den toe- tand zoo te laten als hij thans is. De circu laire aan de leden heeft niet het gewenschte resultaat gehad. Het is eerder slechter ge worden dan beter. Van een tweetal afdeelin- gen was een verzoek ontvangen, regelend te willen optreden. Het bestuur wees er op, dat het voor den afzet nadeelig is, dat op de tusschendagen de kooplieden niet meer komen en stelde voor, dat, wanneer de aanvoer grooter is dan 35 schuiten roode kool, 45 schuiten gele kool en 40 schuiten witte kool, de meerdere schuiten blijven liggen tot den volgenden dag, met een maximum van 1/3 van den aanvoer. Nadat nog eenige besprekingen waren ge voerd, besloot men, het voorstel van het be stuur aan te nemen. Het zal voor de tuinders Donderdag a.s. ingaan. Voor de vrachtvaar ders zal het Maandag ingaan, nadat de vei lingleider met hen er over gesproken heeft. Bij de rondvraag vroeg de heer Madderom naar den steun op vroege witte kool, waarop de veilingleider antwoordde, dat voor de witte kool toch een aparte regeling is ge maakt. De veilingleider zou wel willen, dat de fabrikanten niet anders dan succes-witte kool mochten contracteeren, die later klaar is. Dan becohcurreeren zij de vroege wit ten niet. Medegedeeld werd nog, dat de steunuit- keering spoedig kan geschieden. Voor deze veiling bedraagt het steunbedrag ongeveer 62000. t Onderlinge hulp bij ziekte. Maandagavond werd de algemeene vergadering van de vereeniging „Onder linge hulp bij ziekte", onder leiding van dr. Heringa, in café Renses gehouden. Na een korte inleiding, waarin de voor zitter het tamelijk rustige getij na eenige stormpjes in het afdeelingsleven prees, en zijn zorg uitte over het niet zeer groote aantal leden, kreeg de secr., de heer Wit- teveen, gelegenheid het jaarverslag voor te lezen, waarvoor dr. Heringa hem dankte. De heer W. Tromp had de zaak van den penningmeester, den heer P. Leegwater, uiterst goed verzorgd gevonden. In de plaats van den heer Holwerda werd de heer Henk Ruig tot lid van de financieele commissie gekozen. De penningmeester deelde mede, dat 29 leden van de hulp hadden geprofiteerd. Er waren 3 nieuwe leden, 8 hadden bedankt, er zijn nu 79. Er was een klein batig saldo. De beide aftre dende bestuursleden, dr. Heringa en de heer Witteveen werden herkozen. Dr. Heringa dankte de vergadering voor het spontaan geuite vertrouwen. 24 jaren was hij bestuurslid, werkte al tijd prettig met de andere leden samen, het beproefde geneesmiddel bij griep. Voor de kuststrook: Nevelig tot zwaar be wolkt, geen regen van beteekenis, zelfde temperatuur, meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind. Voor het binnenland: Mistig of nevelig tot gedeeltelijk bewolkt, geen regen van betee kenis, iets zachter des nachts, overdag de zelfde temperatuur, zwakke tot matige zuid westelijke tot zuidelijke wind. In de algemeene luchtdrukverdeeling komt nog steeds weinig verandering, het conti nentale gebied van hoogen luchtdruk nam nog iets in omvang toe. Rond dit maximum trekken ondiepe storingen in noordoostelijke richting over de Britsche eilanden naar Scandinavië. Zij strekken hun invloed thans uit tot over ons land en brachten zware bewolking en hier en daar wat lichte regen. Ook op de Britsche eilanden is het zwaar bewolkt en plaatselijk mistig. In Frankrijk, zuid-Duitschland en Zwitserland blijft het weer helder, met plaatselijk ochtendmist. De ochtendtemperaturen waren echter minder laag dan gisteren. In de bovenlucht houdt de warme strooming nog steeds aan. De nulisoterm lag hedenmorgen ongeveer pp 2800 meter. De diepe depressie op den oceaan verandert weinig van plaats en vult op. Ver in het westen ontwikkelt zich echter een nieuwe zeer diepe storing, welke zich snel noordoostwaarts beweegt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.29 tot 7.uur licht op,. en hoopte op grootere activiteit tot wer ving van meerdere leden. Een applaus ver tolkte de instemming met deze woorden. De door het bestuur voorgestelde regle mentswijziging, om geen hoogere uitkee- ring dan 2.50 per werkdag te verleenen, daar men het verzoek om dit tot 5 te kunnen verhoogen te riskant voor de ver eeniging, en ook niet met het doel ver- eenigbaar vond, werd na ampele bespre king met algemeene stemmen goedgekeurd. Filmvertooning. Maandagavond werd in café Kamsteeg de film „Het leven te water en de Her vormde schippersraad" vertoond. Ds. Emous verzocht de aanwezigen Ps. 84 1, 3 te zingen en ging daarna voor in gebed. 1 Vervolgens leidde hij de film in, naar aanleiding van het Mattheüsverhaal over de Wonderbare spijziging. Verschillende beelden uit het schippersleven werden op het witte doek vertoond, wij zagen een kerkdienst in de Eilandskerk te Amster dam, vroolijke kinderen spelen in de „In stuif", het werk wat door den schippers raad voor het geestelijk welzijn onder de schippers wordt gedaan, enz. Voor het ideaal om goede huisvesting voor het schipperskind aan den wal te krij gen, als de ouders langen tijd op reis moe ten, en ze in contact met de Hervormde kerk te houden, zijn nog vele offers noodig, waarvoor ds. Emous een warm pleidooi hield. Na het dankgebed zong men tot slot gezang 180 1. Propaganda-avond. De afd. Grootschermer van den Ned. landarbeidersbond en de afdeeling der S. D. A. P. hielden Maandag in 't café van den heer Kaij een propaganda-avond. Voor een zeer goed bezette zaal trad als spreker op de heer Rietschoten. In zijn rede drong hij erop aan zich te organiseeren bij de vak- vereeniging of de S. D. A. P. Vervolgen? werden eenige zeer mooie films vertoond., Na de pauze werden door den spreker mevr. Slooten en haar echtgenoot toeger sproken, in verband met het feit dat bei den nu reeds 25 jaar een vooraanstaande plaats in de S. D. A. P. hebben ingenomen, en zich daarvoor veel werk hebben ge troost. Namens de besturen van genoemde organisaties werden bloemen aangeboden. Mevr. Slooten dankte hartelijk voor deze attentie. De heer Schot schonk een dikke paling welke gratis verloot werd.. Werkverschaffing' Met ingang van 23 Januari 1939 kun nen, naar heden ontvangen schrijven van den minister van sociale zaken, twee vakr arbeiders uit deze gemeente als z.g. voor werkers bij de werkzaamheden in hst jeugdkamp .Vredesteijn" alhier in werk verschaffing tewerk worden gesteld. De aangewezenen zijn: Th. Marx en W. Roze- meijer. In totaal zijn er aldus reeds drie al daar tewerkgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2