TRIUMPH Agenda 'N TRIOMF VAN SMAAK VRAAG EN AANBOD VIRGINIA 'n Boeiende geluksfilm Rath Doodeheef ver De Alkmaarsche Courant LANGENDIJK EGMOND BINNEN TEXEL OBDAM DRIEHUIZEN STOMPETOREN Denkt II er aan Uw voor ZATERDAG op te geven? Alléén 2de liandscli goederen. 35 cent per vijl regels, EERSTE BLAD. 2. Alkmaar, Vrijdag. i ONGELUK OP HET VLIEGVELD. Gisteravond ongeveer kwart voor twaalf kwam de 20-jarige De Z. uit de Nieuw- poortslaan alhier, die stokei is op een zandtreintje o-p het vliegveld in Bergen, te vallen toen hij op de reeds rijdende loco motief wilde springen. Hij kwam tusschen de wagens terecht en bekwam een groote hoofdwonde en diverse schaafwonden. Per ziekenauto werd de heer De Z. naar het Sint Elisabethzieken- huis overgebracht. Gelukkig is gebleken, dat hij geen armen of beenen heeft ge broken. Of hij nog inwendige kneuzingen heeft opgeloopen zal een nader onderzoek moeten uitmaken. HET MISDRIJF TE KOEDIJK? 7 Maart openbare behandeling. Zooals wij eertijds mededeelden werd 28 October 1938 de Bergenaar B. in arrest ge steld onder verdenking, dat hij op 2 Jan. daaraan vooraf gaande, te Koedijk met een huurauto in het water was gereden om zich van zijn gezin (vrouw en vier kinderen) te ontdoen. Bij dit gebeuren kwamen drie zij ner kinderen om het leven. Daar het dien dag geijzeld had, werd aanvankelijk aangenomen, dat hier sprake van een onge val was en dit te meer, waar de man na het gebeurde, zoodanig overstuur was, dat hij daarna eenige weken in het St. Elisabeth- ziekenhuis moest worden verpleegd. In den loop van het jaar doken even wel geruchten op, dat de man opzettelijk het ongeval had veroorzaakt. Deze geruch ten waren gegrond op uitlatingen van een meisje, waarmede B. een verhouding heeft gehad. B. bleef ontkennen en ook zijn echtge- noote, die bij het ongeval met haar baby werd gered, bleef in zijn onschuld geloo yen. Een door de justitie minitieus ingesteld onderzoek, leverde evenwel zooveel aanwij zingen op, dat de officier van justitie, mr v. d. Feen de Lille, B. tegen 7 Maart heeft gedagvaard. 7 Maart komt deze buitengewone zaak, waarbij een 15-tal getuigen zullen worden gehoord, dus voor de Arrondissementsrecht bank in openbare behandeling. 5-JARIG BESTAAN „KINHEIM". Den 8sten dezer is het 5-jarig bestaan der vereeniging „Kinheim" op waardige wijze herdacht. De zaal van „Het Gulden Vlies" was tot alle hoeken bezet toen de voorzitter, de heer Jac. Laan, met een hartelijk woord van welkom het feest opende. Hij bracht speciaal een woord van dank aan de oprichters der Buurtvereeniging welke aanwezig waren, alsmede aan de besturen der zusterverenigingen T.O.G. en S.I.S. en ook aan de dames en heeren, die hadden medegewerkt om dezen avond tot stand te brengen. De beide zustervereenigingen lieten hun gelukwenschen vergezeld gaan met eenige. prachtige bloemstukken, welke door den voorzitter in dank werden aanvaard. Hij sprak den wensch uit, dat de goede ver standhouding, welke tot nu toe steeds had geheerscht, altijd bewaard moge blijven. Na het officieele gedeelte was het woord aan een 7-tal kinderen, die op zeer vlotte DR. HAK ERNSTIG ZIEK. Men schrijft ons: Dr. H. J. Hak, voorheen Ned. herv. pred. te Alkmaar, thans te Arnhem, lijdt aan longontsteking en wordt in 't herv. diaco nessenhuis aldaar verpleegd. De toestand was de vorige week zeer ernstig. Thans is een lichte verbetering ingetreden. EEN ALKMAARSCHE GEMEENTE VERORDENING NIET ONTVANKELIJK? De gemeenteverordening verplicht de be woners van het woonwagenpark, wanneer zulks namens den gemeente-ontvanger wordt gevorderd, een kwitantie te tconen, waaruit blijkt, dat ze het verschuldigde bedrag voor het innemen van een stand plaats hebben voldaan. Aangezien mej. E. een dergelijke kwitan tie niet kon toonen, had zij zich heden voor den kantonrechter te verantwoorden, we gens overtreding van deze verordening. De ambtenaar van het Kantongerecht, mr. de Brueys Tack, achtte in 'n breedvoe rig requisitoir het ten laste gelegde wettelijk en overtuigend bewezen, doch vorderde niet ontvankelijk verklaring van de veror dening en ontslag van rechtsvervolging. Aan de hand van de wet stelde de amb tenaar zich op het standpunt, dat de betref fende verordening wel gemakkelijk was voor de gemeente, doch in strijd met de wet, die duidelijk aangeeft, dat het niet voldoen van belasting geen strafbaar feit is. Van degene die zijn belasting of zijn schulden niet voldoet, wordt zijn bezit aan gepakt, terwijl men hem ook failliet kan verklaren. Wettelijk is het niet mogelijk iemand daarvoor in de doos te stoppen. Bovendien, aldus oordeelde mr. de Brueys Tack, is het niet kunnen toonen van een kwitantie geen bewijs, dat men niet be taald heeft. Bij een geordende administra tie, als waarover Alkmaar beschikt, rroet het mogelijk zijn, om zonder de opgelegde verplichting, te kunnen nagaan of men het verschuldigde voldaan heeft of niet. In de zen tijd van paparassenstroom bewaart lang niet ieder alle kwitanties. Op dezelfde gronden waarop Alkmaar de verordening in het leven riep, zou men b.v. kunnen be palen dat men strafbaar is, als men geen kwitantie kan toonen waaruit blijkt, dat men het aan den bakker, den slager of den huisbaas verschuldigde heeft voldaan, niet kan toonen. Waar zou men dan blijven, al dus de ambtenaar. Een vergelijking met de wegenkaart, die bestuurders van auto's steeds moeten too nen, gaat niet op. Dit is terecht duidelijk in de wet geregeld, omdat men zich met een auto overal in het land kan bevinden. Daar de gemeente Alkmaar er prijs op stelt de zaak in hoogste instantie tot een beslissing te brengen, verzocht mr. de Brueys Tack den kantonrechter schriftelijk vonnis te wijzen. De kantonrechter mr. Boerrigter zegde toe, dit over 14 dagen te zullen doen. en humoristische wijze de kinderoperette „Hoe de schoenmaker koning werd", op voerden. De heer A. Kesselaar, auteur en regisseur, alsmede de heer G. v. Twuyver, den componist, komen zeker eenige woor den van lof toe voor de werkelijke mooie vertolking. Voor de tooneelaankleeding verdient den heer Groothuyzen waar deering. Algemeene instemming vond de tracta- tie die het bestuur alle aanwezigen aan bood ter eere van het 1ste lustrum. Het cabaretensemble „de Vier K's", dat hierop volgde, deed al dadelijk den goeden naam eer aan door eenige liedjes ten ge- hoore te brengen met bekende refreintjes welke door de aanwezigen werden mede gezongen. In een opéénvolging van bonte tafreelen van groote verscheidenheid brachten zij het publiek in extase. Enkele verdienden speciale vermelding bijv. „De solo's op het sigarenkistje Willem II, op sublieme wijge gespeeld door den leider,' de heer A. Kesselaar", vonden zeer veel bijval. Ook de „Inbrekers" en de „Gepen- sionneerden" 'hadden een daverend succes De verloting had een vlet verloop en menigeen ging met een- mooi prijsje naar huis. Het bal, onder leiding 'véri den hee,r G. v. Twuyver, hield dé aanwezigen nog tot 4 uur in den morgen gezellig bijeen. Het was voor de buurtvereeniging „Kin heim" een pracht avond, welke lang in herinnering zal blijven. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag en Woensdagmiddag, 's av. 8 uur, hoofdnummer De Wildeman (sens.); hoofd rol Charles Laughton. Toegang boven 13 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Kindvrouwtje (rom.); hoofdrollen Melvyn Douglas, Robert Young, Barbara O'Neil, Harry B. Warner; extra-nummer: Het ge heim van de Betty Bonn (avonturen). Toe gang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vier dochters (rom.); hoofdrollen de vier zusters Lane, Claude Rains en May Robson. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 10 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden over luchtgevaar en luchtbescher ming. 8.15 uur, Harmonie, opvoering klucht „Ik il van jou een foto" door Sylvain Poons, opie Koopman, Sophie Kohier e.a. Zaterdag 11 Februari. 912 en 25 uur, bij fa. Spanjaard de monstratie met het muziekschrift Klavars- cribo. 8 uur, zaal Th. van Gijzen, home-trainer wedstrijd. BENOEMD. De heer D. Schenk alhier is benoemd tot stalinspecteur by de C. M. C. (Centrale Melkcontrole), een door het Rijk gesubsi dieerde particuliere instelling te Rotterdam. HET NIEUWE MUZIEKSCHRIFT KLAVARSKRIBO. Zooals elders in dit nummer blijkt kan men persoonlijk kennismaken met het nieuwe muziekschrift Klavarskribo, dat ge demonstreerd wordt door den directeur van het Instituut. BEZOEK VAN ENGELSCHE EN HONGAARSCHE SCHOLIEREN AAN NEDERLAND EN NEDERLANDSCHE SCHOLIEREN AAN ENGELAND EN HONGARIJE. Het werk, dat in 1937 door „Worls Friend ship Tours" is begonnen, breidt zich steeds meer uit, dank zij de medewerking van vele gemeentebesturen, onderwijsautoriteiten en vereenigingen. Een groote groep Engelsche scholieren en hun docenten zullen Nederland bezoeken van Paaschmaandagavond 10 April 1939 tot Maandagochtend d.a.v. Gedurende deze week worden excursies uitgevoerd, waaraan Nederlandsche scholieren kunnen deelnemen tegen kostprijs, terwijl tevens een gezellige afscheidsavond zal plaats vinden; circa 2300 Engelsche en Nederlandsche jongelui waren aanwezig op een dergelyken avond in het Concertgebouw te Amsterdam in de Paasch- vacantie van 1938. Nadere bijzonderheden. Voor Nederlandsche scholieren zullen twee reizen naar Engeland worden georga niseerd en wel van 21—31 Juli en van 24 31 Juli. De reis naar Hongarije zal plaats vinden van 222 Augustus. Aan deze laatste reis zullen ook Engelsche scholieren deelnemen Hongaarsche vrienden en vriendinnen zul len mee terugreizen en op hun beurt gasten zijn in de Hollandsche families. Vriendschap en wederzijdsch begrijpen door persoonlijk contact is het ideaal van deze uitwisseling. Aan de directeuren van de middelbare scholen in Alkmaar en omstreken zijn in- vulformulieren toegezonden. Het vorige jaar zagen wij ons genoodzaakt om velen, die laat boekten, teleur te stellen. Mogen wij daarom een beroep doen op alle meisjes en jongens tusschen 15 en 19 jaar, die gastvrijheid kunnen aanbieden of deel willen nemen aan een reis, vooral per omgaande de benoodigde formulieren aan te vragen bij en te zenden aan het secretariaat voor Nederland: E. C. N. Franchimont, van Breestraat 84, Amsterdam Z., waar u alle gewenschte inlichtingen kunt verkrijgen. Ook bij mej. M. Roos, Karei de Groote laan 38, Bergen, zijn invulformulieren ver krijgbaar. ULVADERO SPEELT. Ulvadero zal de volgende week Donder dag haar aanhang weer verrassen met een detective-stuk van Henk Bakker. Men weet, dat deze tooneelvereeniging altijd goed voor den dag komt en zoo zal het ook dezen keer wel weer zijn. Wat het stuk betreft, wij kunnen slechts den titel noemen: „De ebbenhouten oli fant." Voor het overige is en blijft alles zeer geheimzinnig tot zelfs de rolverdee- ling toe. Weec&ecickt Voor de kuststrook: Zacht weer, meest zwaar bewolkt, nu en dan eenige lichte regen of motregen, matige, tijdelijk krach tige zuidwestelijke wind. Voor het binnenland: Zacht weer, meest zwaar bewolkt, nu en dan eenige lichte regen of motregen, meest matige zuidweste lijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk nam over zuid-Duitschland, Hongarije en den Balkan in beteekenis af. Over Frankrijk bleef de luchtdruk echter stijgen. Verschillende sto ringen bewegen zich van de Azoren over de Golf van Biscaye en de Britsche eilanden naar Duitschland. Zij voerden warme voch tige oceanische luchtmassa's naar west- Europa en verdreven de koude uit zuid- Duitschland. De ochtendtemperaturen waren aldaar hedenmorgen gemiddeld ongeveer 12 graden Celsius hooger dan gisteren. Ook in onze omgeving, op de Britsche eilanden en in noord-Frankrijk steeg de temperatuur nog. Onder invloed van deze vochtige stroo ming is de bewolking overal zwaar, met nu en dan lichte regen of motregen. In dePool- zee ontwikkelde zich een zeer diepe depreS' sie, welker kern hedenmorgen bij Spitsber gen lag, met een barometerstand van 971 milibar, is gelijk aan 728 m.m. Tegelijkertijd breidde 'n rug van hoogen luchtdruk zich uit van zuid-Groenland over de Noorscha zee naar zuid-Noorwegen, zoodat de wind in de Poolzee tot stormkracht toenam en zeer koude arktische luchtmassa's naar Scan dinavië getransporteerd worden. Deze lucht massa's kunnen echter niet verder dan de lijn KoningsbergenKopenhagen doordrin gen en stroomen naar Rusland af. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 9.15 uur werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neerhalen!" Tienduizenden men6chen gaan week in week uit naar de film en bewon deren er „hun lievelingesterren" al» de verpersoonlijking van hun charme- of schoonheidsideaal. Maar hoe mét onze eigen „film", waarin we zelf de hoofdrol vervullen en waarvan de wanden onzer woning het telkens weerkeerende achtergrond-motief vormen? Is ons eigen, echt-doorleefde leven 't niet waard, er 'n onovertref baar boeiende geluksfilm van te maken? Wat dacht U van 'n nieuw behang, een R&D behang? De R&D collectie 1939 biedt 'n ongeëvenaarde verscheidenheid der mooiste behang sels, in „Fixa-color" kleuren uitge voerd. De lage prijzen geven geen excuus meer, Uw oud behang te hand haven. Blader de R&D stalenboeken eens door Uw behanger zendt ze U gaarne op zicht en kies zoo'n gezellig R&D behang, zonnig en licht, kunstzinnig en fonkelnieuw I EENIGE FABRIKANTEN: voor den Burg de heer P. Dros, voor Oos terend de heer S. Keyzer, voor de Koog de heer J. Mak, voor den Hoorn de heer J. Brans en voor De Cocksdorp de heer A. Blom. De heer Pisart gaf vervolgens verslag van de vergadering van het hoofdbestuur door den heer Pisart als afgevaardigde bijge woond. Op voorstel van dr. Hellema werd beslo ten in het vervolg een vaste voorzitter te kiezen, en niet meer, zooals tot heden, af wisselend een der doktoren van Den Burg het voorzittersambt te laten vervullen. De heeren doktoren zijn heel dikwijls verhin derd de vergaderingen bij te wonen. In de volgende algemeene vergadering zal dus een vaste voorzitter worden gekozen. HEROPENING HOTEL-CAFE-RESTAURANT. De heer A. v. d. Leygraaf (heeft, na aleeheele moderniseering van het bedrijf, het hotel-cafe-restaurant Royal, hoek Scharloo, tegenover de Ambachtsschool, in exploitatie genomen. De heer v. d. Leygraaf, die als vakman vele jaren het voormalige hotel „De Burg" aan de Nieuwesloot exploiteerde, is in Alkmaar geen onbekende. Hij weet zijn gasten op aangename wijze hetgeen ge- wenscht wordt, te verschaffen. De zaak maakt een keurigen indruk en verwaent mag worden dat hier het zoo gewenschte succes niet zal uitblijven. ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. Woensdag zal de laatste opvoering plaats hebben van de bekende operette „De klok ken van Corneville". Gezien het groote succes dat de vereen! ging met haar eerste uitvoering heeft ge boekt en welke werd gegeven voor een stampvolle zaal, verwacht men voor deze laatste opvoering wederom groote belang stelling. Wie liefhebber is van een goed verzorgde operette, verzuime niet deze laatste opvoe ring van dit seizoen te bezoeken en voorzie zich tijdig van kaarten bij de bekende adressen. De uitvoering begint om 8.15 uur, zaalopening 7.30 uur. Nadere bijzonderheden vindt men elders in dit blad. A. S. V. VICTRIX. A. S. V. Victrix heeft voor Zaterdagavond, wat zij trouwens meermalen in het winter seizoen doet, weer een wedstrijd op de home-trainer georganiseerd. Dezen keer zal Victrix zich gaan mete^j met de wieier clubs „Wieringen" en „de West-Fries" uit Enkhuizen. Waar het om fraaie prijzen gaat en niet te vergeten de „eer" van de vereeniging, zal ieder op zijn beurt zich van zijn besten kant laten 'vien, waardoor snelheid en spanning Zaterdagavond bij van Gijzen te verwach ten is. Tusschen de races door en na afloop der wedstrijden zal Siem Spruit met z'n band het muzikale programma verzorgen, terwijl er na afloop ruimschoots gelegenheid tot dansen is. MUZIEK BIJ WANNER. Alkmaar is 's avonds „dood", Alkmaar is 's avonds uitgestorven, Alkmaar heeft geen uitgaand publiek. „Of niet!" meent de heer Wanner, die er van overtuigd is, dat de Alkmaarder heusch wel wil uitgaan, als hij maar een gezellige gelegenheid weet. En daarom heeft de heer Wanner besloten, om eiken Donderdag avond van 812 uur in zijn café-restaurant muziek te geven. Gisteravond begon het: de accordeonist Guus Spellen uit Amster dam en de slagwerker Bouma hebben hun entree gemaakt en voor goede muziek ge zorgd. Binnenkort wordt ook de piano in gebruik genomen en als het blijkt, dat het publiek deze poging apprecieert, dan zal t. z. t. hotel Wanner meer avonden van de week muziek brengen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.32 tot 6.56 uur licht op. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. Txciunciaal Uieuws Besprekingen over het collectief contract. Donderdagmiddag zijn wederom bespre kingen gevoerd tusschen vertegenwoordi gers van de standsorganisaties en van de werknemersorganisaties over het nieuwe collectief looncontract voor deze streek. Tot besluiten is men nog niet gekomen. De par tijen staan niet ver van elkaar af. De orga nisaties zullen echter nog onderling overleg met hunne afdeelingen moeten plegen, voor tot definitieve beslissingen kan worden overgegaan. Werkverschaffing. Blijkens mededeeling van den inspec teur voor de werkverschaffing te Alkmaar, zijn hetgeen reeds te voorzien was, we gens een tekort aan werklooze arbeiders alhier een vijftien-tal arbeider uit de ge meente Heiloo geplaatst bij de in werkver schaffing uitgevoerde werken in de Egmon- dermeer. Deze arbeiders zijn reeds Donder dag met de werkzaamheden aangevangen. Maandag zullen 17 arbeiders, eveneens uit Heiloo, tewerk worden gesteld bij het object „Diepspitten bij particulieren in deze ge meente". Niet direct aan den verbruiker. Het bestuur van de Noordhollandsche Consumptiemelkvere niging te Alkmaar, die belast is met de regeling van de consumptie- melk- verkoop, heeft niet minder dan 11 personen alhier aangeschreven, dat zij geen consumptiemelk rechtstreeks meer aan ver bruikers mogen afleveren. Ontslagaanvrage. Wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd heeft de heer J. Dirkson met in gang van 1 Maart a.s. ontslag aangevraagd als watermolenaar van den Sammerspolder. Het Witte Kruis. De jaarvergadering van de afd. Texel van het Witte Kruis werd Woensdag te Den Burg gehouden in Pen's zaal. De voorzitter dr. Hellema was verminderd de vergadering te leiden, waarom notaris Mulder de leiding op zich had genomen. Uit het jaarverslag en het financiëel ver slag door den secr.-penn. den heer Pisart voorgelezen, ontleenen we het volgende: Het aantal leden steeg met 20. Zoowel het consultatiebureau als de te Eierland gehou den Moedercursus vielen een druk bezoek ten deel. Het batig saldo der rekening over 1938 bedroeg 839.35, het saldo der algemeene kas was 7346.59. Het t.b.c.-fonds had niet- tegenstaande er veel minder was ontvangen van de Emmabloempjes, toch nog een batiu slot van 42.28. Het fonds Ziekenauto had in kas 592.33. De rekeningen waren door een controle commissie nagezien en in orde bevonden. De secretaris gaf vervolgens verslag over het magazijn, dat ruim voorzien is en waarvan door de leden een druk gebruik is gemaakt. Niet minder dan ruim 1600 arti kelen waren in bruikleen verstrekt. Tot bestuursleden werden, inplaats van de aftredenden (niet herkiesbaar) gekozen Inventarisatie. By de op 6 Februari gehouden inven tarisatie van stapelproducten bij de leden der coöp. tuinbouw- en handelsvereeniging „De Tuinbouw" 'alhier, waren onderstaan de hoeveelheden nog aanwezig: 72400 K.g. roode bewaarkool; 114600 K.g. gele bewaarkool; 128400 K.g. Deensche bewaarkool; 38800 K.g. uien; 58300 K.g. peen; 620300 K.g. kroten. Het Nut. Woensdag werd een avond gehouden van het plaatselijk Nut te Driehuizen, in café, Slooten. r.. Ds. Brinkerink van Grootschermér hield een lezing over het onderwerp: Reiserva ringen naar en in Indië. Voor de pauze vertelde hij van zijn ver trek naar en zijn verblijf in Indië van 1926 tot 1936. Uitvoerig stond hij stil bij de af wisselende bootreis, en bij zijn reiservaringen in de ressorten Batavia, Soerabaja, Mage- lang, Borneo en Semarang. Hij bepaalde zich voor dezen avond tot de beschrijving van natuur en leven in Indië, terwijl menig avontuur in de oerwouden en menige erva ring onder de primitieve Da jakbevolking van Borneo werden gememoreerd. De zaal was goed bezet en luisterde met gespannen aandacht naar dit onderwerp, dat in Drie huizen nog niet was behandeld. De lezing duurde een uur en oogstte een dankbaar applaus. Na de pauze vertoonde de spr. een groot aantal lichtbeelden, eerst over de boot reis en daarna over Indië, welke zeer in den smaak vielen, vooral de vele beelden uit het land der koppensnellers, waar hij 3% jaar vertoefde, Vele opnamen kwamen hierin voor van het hof van de sultans van Pontianak en Boelougan. Het was een zeer geslaagde avond en de voorzitter, de heer Ouweltjes, bedankte den spr. en diens vrouw, die het toestel bediende, met harte lijke woorden, voor het vele interessante, dat men had gehoord en gezien. Donderdagavond vergaderde de afd. van het „Witte Kruis" in café Renses. Voor zitter was dr. Heringa. Er was een dankbe tuiging uit Midden-Beemster voor de sub sidie, ten bate van de tandverzorging op de scholen. De heer J. Meester, had verzocht het reglement eens na te kijken, waaraan het bestuur zal voldoen. De penningmeester, de heer C. Kramer Glijnis gaf een volledig verslag van zijn nauwkeurige boekhouding, waarvoor hij hartelijk werd bedankt. De heer de Wit (Oterleek) nam Vervolgens afscheid wegens vertrek, van de afdeeling, waarvan hij 26 jaar deel heeft uitgemaakt, vele jaren als bestuurslid, waaraan hij de aangenaamste herinneringen zal behouden. Bij monde van dr. Heringa huldigde het bestuur, den ver trekkende, die bijna nooit het vergadering- bezoek verzuimde en dikwijls de afd. op de algemeene vergadering vertegenwoor digde. Spr. dankte hem voor de prettige samenwerking en wenschte hem het beste in 2ijn verder leven. uitsluitend tx contant

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2