rEL9 Bourgogne Aqcada ïïucgzdijAe Stand Hkec&eticfU Ouchloaact C' Ro0ile eerste blad, MACON, pr. fl. f 1.30. openbare leeszaal en bibliotheek langestraat 85. alkmaar. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. ONZE STADSRUBRIEK ALKMAARSCHE COURANT j japwn -v* Alkmaar, Vrijdag. j' ZULLEN DE BEWONERS VAN HET WOONWAGENKAMP OP 1 MAART MOETEN VERTREKKEN? De Schager Courant bracht gister het op zienbarende bericht, dat de bewoners van het woonwagenkamp in Alkmaar welk kamp een hobby van den vroegeren wet houder Westerhof werd genoemd het hier zoo goed hadden, dat zij Alkmaar als blijvende plaats van vestiging gingen be schouwen. Het blad brengt een woord van hulde aan den heer Van den Heuvel, des tijds secretaris van Maatschappelijk Hulp betoon, die op alleszins bevredigende wijze het patronaat van het kamp op zich had genomen en altijd klaar stond met uitkee- ringen in goede klinkende Hollandsche munt, zoodat men hem en zijn echtgenoote de eeretitels van vader en moeder van het kamp had gegeven. Volgens het blad zou zijn opvolger, de heer Fels minder gevoelen voor dit eere ambt en zou hij een eind willen maken aan het befaamde kamp, dat de gemeente, be halve de uitkeeringen, een hand vol geld kost. Het plan zou dan ook bestaan deze groep Alkmaarders weldra verder te doen trekken, waarbij de datum van 1 Maart was genoemd. Het blad voegt er aan toe, dat dit een aanmerkelijke achteruitgang zal be- teekenen voor het Alkmaarsche zielental, want dat de 16 a 17 gezinnen, welke er huizen, tesamen een kleine 200 leden tel len. Waar het woonwagenkamp nog kort ge leden bij de begrootingsbeschouwingen in den Raad ter sprake is gekomen, zender dat de Raad eenig besluit tot ontruiming heeft genomen en zelfs de benoodigde gelden voor 1939 heeft goedgekeurd, kwam het ons al dadelijk vreemd voor, dat een hoofd ambtenaar der gemeente op eigen houtje kon besluiten het kamp maar eens tegen 1 Maart te laten ontruimen. Wij hebben den betrokkene daarover óm inlichtingen ge vraagd en hij deelde ons mede, dat de me- dedeelingen van de Schager Courant kant noch wal raken. Natuurlijk is het kamp duur en natuur lijk komen er zwervers van elders naar Alkmaar omdat het kamp behoorlijk is in gericht en de steunuitkeering in geld hoewel veel lager dan voor andere catego rieën gesteunden hier hooger is dan elders, namelijk 4 per gezin en 0.50 per- kind. Er zijn evenwel niet meer dan 5 a 6 ge zinnen in het kamp welke gesteund wor den door Maatschappelijk Hulpbetoon en de eenige verandering welke er zal plaats hebben is dat men, na het winterseizoen niet meer in geld en natura, maar uitslui tend in natura zal steunen, omdat de ze kerheid niet bestaat, dat het geld altijd nut tig besteed wordt. Bezuiniging is dus niet in de allereerste plaats de bedoeling van deze verandering, die bovendien niet voor de oudjes in het park zal gelden. Maar een geldelijke steun is altijd een groote attrac tie en men hoopt, dat de gezinnen, die zooals dat altijd gebeurt in het voor jaar wegtrekken, zich wellicht in de ko mende wintermaanden elders zullen op houden dan in Alkmaar, terwijl de met 1 April veranderde steunregeling er ook an deren wellicht van onthouden zal zich hier voor langeren tijd te vestigen. Daarop komt in het algemeen het voor nemen van het M.H.-bestuur neer. Bezuini ging is dus niet het doel en allerminst op heffing en dat nog wel tegen 1 Maart van het woonwagenkamp, te meer daar hierop ook gezinnen permanent verblijven welke door M.H .niet gesteund worden en in wier toestand dus niet de minste veran dering zal gebracht worden. Zeven Arabieren ter dood veroordeeld. - Het militaire gerechtshof te Jeruzalem heeft 7 Arabieren in twee dagen tijds ter dood veroordeeld. Al deze Arabieren wa ren een week geleden ten Zuiden van Bethlehem gevangen genomen door Brit- sche troepen. Een groote groep gewapen de Arabieren heeft naar voorts kan worden gemeld te middernacht de ge bouwen van het spoorstation in de vlakte van Esdraelon in brand gestoken. De ge bouwen brandden tot den grond toe af. Theorie over de eerste menschelijke wezens. - Te New York is een boek uitgege ven, geschreven door den archeoloog en anthropoloog A. W. Pond en getiteld „Voor historische nederzettingen in de Sahara en in Zuid-Afrika". De schrijver is kort geleden teruggekeerd van zijn vierde expeditie naar Afrika. Hij heeft een theorie opgebouwd, volgens welke de eerste menschelijke we zens in centraal-Afrika woonden en de eerste mannen en- vrouwen Europa bereik ten na een tocht door de Sahara. De expe ditie heeft in haar Afrikaansche verzame lingen alle gegevens opgenomen over het steenen tijdperk; in het hart van de Sahara vond men steenen gereedschappen van de meest verbreide soorten, welke 500.000 jaren oud moeten zijn, zooals ruwe steenen bijltjes. Men acht aanwezigheid hiervan, diep onder de oppervlakte van de Sahara, een positief bewijs, dat de woestijnvlakten eens meer levensvatbaarheid boden voor mensch en dier dan thans. Volgens deze theorie zouden, duizenden jaren geleden, voorhistorische menschen door de Sahara getrokken zijn langs de thans verdroogde rivieren. Zij kwamen uit het zuiden, en bij het Atlas-gebergte aangekomen, trokken zij door de bergpassen naar de meer vrucht bare gebieden der barbarijsche staten. Uit eindelijk kwamen zij via Gibraltar en via de Nijl en Klein-Azië in Europa en Azië terecht. VERKEERSSTAGNATIE OP DE BIERKADE. Door eenige bewoners van de Bierkade werd ons gewezen op de hinderlijke straat- versperring voor de oude bierbrouwerij van den heer Witte, waarin, zooals men weet, kort geleden een instorting heeft plaats gevonden. Op dit drukke verkeerspunt wordt voornamelijk door vrachtauto's van deze versperring groote last ondervonden. Naar wij vernemen kon de straatafzet ting tot dusver niet verwijderd worden om dat er aan het gedeeltelijk ingestorte huis nog niet gewerkt wordt en het pand dus nog min of meer gevaarlijk voor de voor bijgangers blijft. De stagnatie heeft haar oorzaak in een geschil tusschen den heer Witte als eige naar en de firma Haytema als huurdster, daar beide partijen die inmiddels rechts kundigen bijstand hebben ingeroepen van meening zijn, dat de schuld niet bij hen ligt en men het dus niet eens kan worden wie de herstellingskosten zal moeten dra gen. De mogelijkheid bestaat daarnaast, dat het pand gesloopt en de grond als bouw grond verkocht zal worden. In allen gevalle zal, naar men ons mede deelt, een beslissing niet lang op zich laten wachten zoodat de hinderlijke en des avonds slecht verlichte straatversperring spoedig zal verdwijnen. TEGEN AUTO AANGEREDEN. Hoofdagent van politie licht gewond. Vanmorgen om ongeveer kwart voor tien reed de hoofdagent van politie M. vanaf de Snaarmanslaan links-af den Helderscheweg op in de richting van den spoorwegovergang, die op dat moment gesloten was. De heer M. zag aan de stadszijde een vrachtauto staan, waarvan de bestuurder even tevoren een verkeersfout had gemaakt. Hij wilde hiervoor den bestuurder aanspreken, doch waar de spoorboomen juist omhoog gingen en de betreffende bestuurder wegreed, ver hoogde hij zijn snelheid om de vrachtauto in te halen. Juist over de spoorrails reed hij echter tegen een uit de tegenovergestelde richting komende auto aan. Tengevolge hiervan werd hij licht gewond. Na in het Centraal Zieken huis verbonden te zijn, werd hij naar zijn woning vervoerd. DIERENBESCHERMING. Wie wil een aardig wit hondje met zwart kopje, pl.m. 3 maanden oud? Liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenscherming, Baanstraat, Alkmaar. EEN OUDERAVOND. Donderdagavond hield de Hofdijkschool een ouderavond in de bioscoopzaal in de Handelsschool. Deze ouderavond was belegd doordat een oüdercommissie moest worden gekozen naar aanleiding van het K. B. Als spreker voor dezen avond trad op de heer Goetsch, die een causerie hield over „Luchtbescherming". Vlot en goed zette de sprekor uiteen wat in voorbereiding is om de bevolking bij eventueele luchtaanvallen te beschermen. Dat er na de inleiding geen vragen wer den gesteld mag zeker aan de duidelijke sa menvatting toegeschreven worden. Nadat de heer Daalder waarnemend hoofd der school den heer Goetsch had bedankt voor zijn uiteenzetting, werden de artikelen van het K. B. voorgelezen en be handeld. De voormalige oudercommissie werd in haar geheel bij acclamatie herkozen. Daarna vertoonden de heer en mevr. Holzmüller eenige kleine films welke bij het publiek bijzonder in den -maak vielen en zeker was dat het geval met de laatste film waarvan een klein gedeelte werd ver toond maar dat daarom niet minder de aan dacht trok, daar dit een gedeelte was uit de film welke op 24 Februari in z'n geheel zal worden vertoond, op den propoganda- avond van Volksonderwijs. De heer Daalder was zeker aller tolk toen hij den heer en mevr. Holzmüller dank bracht voor het gebodene. Te ruim elf uur werd de vergadering ge sloten. VIERDAAGSCHE CONFERENTIE. Men schrijft ons: De Gemeenschapsbond heeft het plan in de komende week wederom een reeks bij zondere evangelisatie- en opwekkingssa menkomsten te houden. Deze vangen aan cp a.s. Maandag 's avonds 8 uur in het ge bouw „Waakt en Bidt", en worden daarna des middags half vier en 's avonds 8 uur voortgezet tot en met Donderdagavond. Als sprekers worden o.a. verwacht: ds. C. J. Hoekendijk van Bussum, evangelist J. Knecht van Brussel, en adjudante A. van Amerongen van Amsterdam. In deze samenkomsten zal naast de Evangelisatieboodschap tevens worden ge wezen op hetgeen de bijbel zegt van het tegenwoordig wereldgebeuren en de nade rende eindcrisis in de wederkomst van Christus. KINDERFEEST „KINHEIM". Woensdag was voor de kinderen der „Kin- heim"-leden het groote momentaangebro ken. Het was hun feest! En geconstateerd mag worden, dat zij volop hebben genoten. Een uitgebreid programma werd hun ge boden. Allereerst trad op de muzikale clown „Poor Billy", die al dadelijk zijn kleine toe hoorders op zjjn hand had. Zijn humoristi sche kleeding en gebaren deden herhaalde lijk de lachsalvo's door de zaal klinken. Ook zijn muzikale prestaties op immitatie-cello en concertino konden allen bekoren, minder Een eenvoudige, belegen, lichte Bourgogne Tel. 2585. Van 20—23 Febr. in Waakt en Bidt, vier- daagsche conferentie; Maandagav. 8 uur, andere dagen half 4 en 8 uur; verschillende sprekers. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dins dag uitgezonderd Zaterdagavond - 's avonds 8 uur, hoofdnummer Descretie verzekerd (hum.); hoofdrollen Ida Wüst, Ralph A. Roberts, Paul Henckels, Fita Benkhoff, Theo Lingen. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De gouden kooi (rom.); hoofdrollen Margaret Sullivan en James Stewart. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Carefree (dansfilm); hoofdrollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 17 Februari. 7.30 uur, café van Truijen te Groot- Schermer, propaganda-avond Volksonder wijs; spreker ds. Westmijse; voordrachten. Zaterdag 18 Februari. 8 uur, Harmonie, feestavond gymn. vereen, Turnlust. Balmasque in De Rustende Jager teHeiloo. Zondag 19 Februari. 2.30 uur, in de Overdekte, kring-jeugd- z wem wedstrij den. In café Kamsteeg te Stompetoren, gemas kerd baL was zijn xylofoonnumimer. Daarna kwam de kinderoperette „Hoe de schoenmaker koning werd". Deze zeer leuke en amusante operette viel zeer in den smaak. Noemen wij in deze om hun heldere stemmen vooral den koning, de narren en lakeien. Hun viel een zeer ver-, diend applaus ten deel. In de pauze werd er getracteerd op een kop chocolade met koek. Het was een niet te versmaden versnapering Na de pauze was de beurt aan Mr. „Santo" met zijn sprekenden pop. Hiervan hebben de kinderen genoten door de rake gezegden. Wat was de pop brutaal. Zijn vragen aan de meisjes en jongens vielen in goede aarde bij de dankbare toehoorders en ook zijn liedje met pianobegeleiding. Tot slot werd een debutanten wedstrijd ge houden van het zingen van het clublied. De animo daarvoor was zoo groot, dat de voor zitter er een eind aan moest maken. De beste zangers en zangeressen werden extra getrac teerd en zij zongen nog gezamenlijk het clublied. De voorzitter sloot met een opgewekt woord en vroeg vooral om meerdere leden te werven, om dit mooie werk te kunnen voortzetten. Aan den uitgang ontving ieder kind een reep chocolade en keerde voldaan en dankbaar jegens „Kinheim" huiswaarts. De muzikale begeleiding was in beproefde handen van de heeren G. v. Twuyver en S. Swager, die zich uitmuntend van hun taak kweten. Rest ons nog te noemen de heer A. Kesselaar, wien zeker een woord van hulde toekomt als acteur en regiseur van dezen zeer geslaagden middag. HULP AAN DE BURGERBEVOLKING VAN CHINA. Een comité voor stad en omgeving. Men schrijft ons: Zooals men weet, bestaat in Nederland een Centraal Comité voor hulpverleening aan de burgerbevolking van China, onder voorzitterschap van onzen vermaarden si noloog prof. dr. J. J. L. Duyvendak. Het nationaal eerecomité telt als eerste leden Zijne Excellentie Jhr. mr. A. C. D. de Graeff, oud-gouverneur-generaal van Ned.- Indië; Z.Exc. Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, oud-gezant in China en Z.Exc. Jhr. ir. C. A. van Lidth de Jeude, oud-mi nister van waterstaat. Het comité heeft reeds groote hoeveelheden verband- en ge neesmiddelen en tetra-vaccine naar China kunnen sturen, met welwillende medewer king o.a. van de Holland-Oost-Azië-lijn, de Holland-China Handelscompagnie, het In stituut voor Tropische Geneeskunde, de K. L.M. en de Java-China-Japan-lijn. Ook werden bedragen in geld verzonden, waar voor groote hoeveelheden levensmiddelen konden worden gekocht. Het is in China mogelijk, één mensch een geheele maand voor één gulden te voeden. In verschillende steden van ons land zijn leeds plaatselijke comité's opgericht. Ook voor Alkmaar en omgeving zijn nu een uit voerend comité en een aanbevelingscomité opgericht. Van het aanbevelingscomité heeft onze burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, het eere-voorzitterschap willen aan vaarden. Ook de burgemeester van Heiloo, jhr. N. van Foreest, de burgemeester van Schoorl, S. G. L. F. baron van Fridagh, de burgemeester van Limmen, J. J. Nieuwen- nuysen, en de burgemeester van Bergen, mr. H. D. A. van Reenen, zijn tot dit comité toegetreden. Dit bestaat verder uit de hee ren Tj. N. Adema, N. P. Andriesma, S. W. Arntz, L. G. J. Berman, mr. F. G. G. Boer- rigter, dr. J. Degenaar, G. Chr. Dun, D. C. J. van Dijk, H. W. Frankenberg, G. Grondsma, mr. C. A. de Groot, dr. J. He melrijk, dr. H. J. M. Hofstee, J. G. A. Kers- semakérs, mr. A. Koelma, dr. A. J. Korte- weg, ds. F. Kuiper, J. L. Küppers, mr. C. J. de Lange, P. A. de Lange, mr. A. M. Le- deboer, mr. A. J. M. Leesberg, J. H. Mas- sink, ds. F. W. Rappold, deken Rengs, F. H. Ringers, G. A. M. Snijders, mr. P. van Sonsbeek, G. Vos, ds. J. H. W. Warners, A. de Wolff, J. van der Worp, ds. S. van der Woude. Het uitvoerend comité bestaat uit mevr. J. G. Hoogenboom-Rieff en de heeren mr, G. C. B. van der Feen de Lille, ds. J. H, Klein Wassink, ds. C. von Meyenfeldt, mr. M. Moens, penningmeester, C. J. Struijk, W. Vermeulen, A. Visser, voorzitter-secre taris, W. Voorthuysen en mr. E. H. J. Wynne. Het comité heeft zich reeds in verbin ding gesteld met de contact-commissie te Amsterdam voor het organiseeren in Alk maar van een Chineesch-Indonesischen cul tuur-avond, waarschijnlijk op 13 ApriL Het hoopt hiervoor de medewerking te verkrij gen van Chineesche en Indonesische kunste- naars-vereenigingen, voor het uitvoeren van Oostersche muziek, het opvoeren van Oostersche dansen en het vertolken van misschien nog andere uitingen van Chinee sche of Indonesische cultuur. Het comité hoopt een fonds te vormen voor het slagen van dezen avond, waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de burgerbevolking van China, welke door de oorlogsrampen, door hongersnood, besmettelijke ziekten en over stroomingen zoo ontzettend zwaar is getrof fen. Tezijnertijd zullen nadere mededee- lingen volgen. Moge dit werk van barmhar tigheid slagen met de hulp van velen uit Alkmaar en de omliggende gemeenten! Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 29. Nederl. romans en verhalen. C34.9h Cooten. Herberg in 't Misverstand t E14.6a Eekhout. Aarde en brood. F10.5kk Fabricius. Kasteel In Karinthië. G73.6 Graumans. Radio-vertelsels van d'n Dré. H64.5hh HilleGaerthé. Huis en hof; (verhalen). t K86.1 Kramer, W. Roelie. N49.4 NijnattenDoffegnies, van. Ont aarde zoon. P81jo Praag, van. Jongensdroom. t R17.8 Randwijk, van. Een zoon begraaft zijn vader. S25gz Scharten en SchartenAntink. De groote Zorzi. S69.8 Smirnojf. Smirnoff vertelt. T42.7 Tuinzing. De moeilijke weg naar het goede einde. In het Nederl. vert. romans. B45.3 Berend. Ria's Amerikaansche tour nee. B47.5 BergstrandPoulsen. Het groote weefsel. H74.5 HoHby. Vrouwen aan het roer. M27.3 Marlowe. „Aanneme...!" R45.1 Rice. Hudson symphonie. Ontspanningslectuur. A37.3 Apon. Het gorilla-mysterie. O34.5mo Oppenheim. Moord te Monte Carlo. O 34.5wm Oppenheim. De wraak op den markies. W18.9dq Walace. De dubdelgangster. W18.9gr Wallace. De groene kaarten. W18.9p Wallace. De poort der verraders. W18.9vr Wallace. De vrijbuiter. W18.9ws Wallace. Het wapen van Sketchley. W80u Wodehouse. Ukridge. W88g Wren. Geheime dienst. is hist. f is christ. DE FILM „ELEPHANT-BOY" VOOR DE VOLKSUNIVERSITEIT. Voor een geheel bezet City-theater draaide gisteravond de film „Elephant-boy", die ditmaal deel uitmaakte van de filmcyclus van de Volksuniversiteit in dit seizoen. En opnieuw hebben honderden genoten van deze ontroerende film uit het Britsch- Indische oerwoud. Een wonderfilm, waarin men niet weet, wat men het meest bewon deren moet, het even prachtige als ontroe rende spel van den kleinen 13-jarigen Sabu met zijn grooten olifant Kala-Nag of de meesterlijke regie van Robert Flaherty. Het schijnt nu eenmaal tot het onaantast bare privilege van de Volksuniversiteit te behooren, dat zij ons telkenmale onopge smukte films' brengt, waarin de pracht en de grootheid van de schepping wordt uitge beeld. Doch naast deze beide factoren, heb ben wij 'gisteravond kennis gemaakt met de onvergankelijke liefde van den kleinen mensch voor het groote dier en met die van het groote dier voor den kleinen mensch, in dit geval voor den prachtig spelenden knaap Sabu. Er ligt wel een groot verschil tusschen den ietwat droomerigen Sabu, zooals wij hem den afgeloopen zomer op de Alkmaar sche kaasmarkt zagen en den levendigen kleurling uit het Indische oerwoud. Wij zullen hier niet nogmaals het gegeven van deze film die reeds eerder hier draaide vertellen, een gegeven, dat be trekkelijk zeer eenvoudig is, doch gaarne neg eens aan de diepere beteekenis herinne- ïen, die aan deze diep ontroerende rolprent ten grondslag ligt. Het is eigenlijk wel een beschamende be kentenis, dat de liefde, de trouw en de in telligentie van het dier dikwijls zoo gunstig afsteekt tegen die van den mensch. De welhaast vaderlijke zorg, waarmede b.v de enorme olifant Kala-Nag over den ouderloozen Sabu waakt, steekt wel scherp af tegen de wreedheid van den gewetenloo- zen Rham Lal, die Iet schrandere beest uit winstbejag had willen dooden. Deze film behoort zeer zeker tot één der beste, welke ons tot dusverre door de Volks universiteit zijn gebracht. Vermelden wij nog dat een heel goed voorprogramma de hoofdfilm voorafging zoodat ook deze filmavond wederom een nieuw succes beteekende bij de vele, die de .U. reeds eerder heeft geoogst. ONDERTROUWD: _NJohan CJ'MDHieMeld en Bfegtje Hulst' T hle en Anna Postma Jacob Koopmans en Woutertje W. Vink?' Alleen stalenboeken met dit merk op de kaft, bevatten R D behangsels in de mooie, aparte „Fixa-color" •kleuren. Vraag ze Uw be hanger nog heden op zicht! Als U de nieuwe R D series 16-47-48-49-50 of 51 door bladert en de lage prijzen ziet, zult U liever vandaag behangen dan morgen! Een nieuwe kamer, kunstzinnige wanden, lichter, zonniger, ruimer: R&D behang! EENIGE FABRIKANTEN» Jtath&Doodeheefver levering via Uw behanger. Toonkamerg te AlkmaarKoningsweg 16. Voor het geheele land: Meest matige in het westen later toenemende westelijke tot zuidelijke wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking, wei nig of geen neerslag, later toenemende kans op eenigen regen, weinig verandering in temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk in het westen blijft den geheelen oceaan bedek ken en breidt zich thans uit naar het ge deelte der Poolzee tusschen IJsland en Groenland. In het noordwesten dringen secundairen van de diepe depressie die sta tionair ligt over de Noorsche zee naar het zuiden door en veroorzaken sterke baro meterdalingen in Ierland en Schotland en in het zuidwesten van Noorwegen.' Ten westen van de Britsche eilanden vormt zich een scherp front tusschen een relatief warme westelijke luchtstrooming over de Britsche eilanden en een zeer koude arktische lucht stroom, afkomstig uit de Poolzee, die naar het zuiden doordringt. In onze omgeving en in het Oostzeegebied klaarde het weer op en werd het iets kouder, in Zweden keerde de vorst terug en verdwenen de abnormaal hooge temperaturen. Het vorstgebied in het zuiden werd steeds kleiner van omvang en de vorst geringer. Over het midden en zui den van Duitschland strekt zich een gesloten wolkendek uit, dat de toppen der Middel gebergten alle omhult. De hooge stations in de Alpen maken melding van toegeno men hooge bewolking en van lagere tempe raturen. In onze omgeving is krimpende wind en toenemende bewolking te verwach ten en later kans op eenigen regen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andera voertuigen van 17.44 tot 6.43 uur licht op. ONZE POSTVLUCHTEN. De stand der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Emoe te Singapore; Oehoe te Basrah; Gier te Napels. Thuisreis: Pelikaan te Jodhpoer; Reiger te Medan; Wielewaal om 17.05 op Schiphol. DE INDIE-VLUCHT VAN ROUS EN HEYMANS. Hedenmorgen uit Vlissingen ver trokken. De heeren Heymans en Rous, die giste ren van Schiphol zijn opgestegen voor hun sportvlucht naar Indië, en tot tweemaal toe naar Vlissingen moesten terugkeeren in ver band met de slechte weersomstandigheden boven België, zijn vanochtend te 7.40 uur van Vlissingen vertrokken, met Turijn als eindbestemming voor heden. Op 123-jarigen leeftijd overleden. - De Poolsche bladen maken melding van het overlijden van Ester Finkelstein, die 123 jaar oud moet zijn geworden. Haar nageslacht bestaat uit 132 kleinkinderen en achterkleinkinderen. bevat voortdurend berichten, die andere bladen pas den volgenden dag hebben. Dat komt, omdat de «te eenige stadskrant isl

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2