AMSTERDAMSCHE BEURS laatste berichte eerste blad. Weesf actueel met adverleeren En zeer aetiet mei éialeeren» WARM EN HUIZEN LANGENDIJK NIEUWE NIEDORP ALKMAAR CONCENTREER COURANTENRECLAME £uchtoaact PEINDIEVLUCHT VAN DE HEEREN ROUS EN HEYMANS. De sportvliegers Rous en Heymans zijn gistermiddag op hun vlucht naar Indië tot Rhodos gekomen. Om halt zeven Maandag startten zij uit jjrindisi. Zij zetten koers naar Athene, waar zjj een tusschenlanding maakten. Van hier vlogen zij verder over de Egeïsche Zee en daalden om vijf minuten over half vier op het vliegveld van Rhodos. Zware regenbuien waren oorzaak, dat zjj hun vlucht gisteren niet verder vervolgden. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: Uitreis: Zilverreiger te Basrah; Oehoe te Bandoeng; Gier te Rangoon. Thuisreis: Uil te Jodhpur; Reiger te Athene. Hedenmorgen is de Buizerd met gezag voerder von Weyrother van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevond zich 355 K.G. briefpost, 67 K.G. pakketpost en 189 K.G. vracht. Zestien passagiers hebben geboekt. y&ieepsttiduigm STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 20 Febr. te Amsterdam. Atlas 18 Febr. v. Curagao n. O.-Venezuela. Baarn 20 Febr. te Liverpool. Bennekom 20 Febr. v. Arica n. Mollendo. Berenice 20 Febr. v. Aarhus n. Kopenhagen Breda 10 Febr. v. Balbao n. Buenaventura. Calypso 15 Febr. v. Curagao n. Maracaibo. Cottica 19 Febr. v. Curagao n. Pto. Cabello. Deucalion 21 Febr. 3 u. Finisterre gepass. Dido 19 Febr. v. Curagao n. Maracaibo. Douro 18 Febr. te Cristobal. Euterpe 20 Febr. 19.05 Lyll gepass. El Libertador 16 Febr. v. Curagao naar Maracaibo. Mars 20 Febr. 15.35 Lydd gepass. Nereus 20 Febr. te Amsterdam. Orpheus 21 Febr. te Amsterdam. Rhea 20 Febr. v. Dubrovnik n. Bari. Teleamon 12 Febr. v. Curagao n. Maracaibo Triton 29 Febr. v. Algiers n. Piraeus. Venus 19 Febr. v. Algiers n. A'dam. Vülcanus 20 Febr. v. Bourgas n. Varna. Hermes 21 Febr. v. Istanboul n. Izmir. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 21 Februari 1939. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3-3H Nederl 1938 100% 3 Ned.-lndië 1937 987% 51$ DuitsUil. '30 m. verkl. 22s/i BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank127V» Handel Mij. Cert. 250 129 Koloniale Bank 142l/a Ned. Ind. Handelsbank .117 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Lever Bros Nederl Ford Philips GloeiL Gem. Bez INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika liin Java—ChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie Tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Riilw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. 35% 82V, 131% 364 198% 34% 2116% 52% §ÖB/lB 37% 27% 15'%f 5% 45'%6 3%6 415% 172% lkO 76% 58% 145 291% 307% 64 29% 9'%6 103/ie 199% 142% U8 132% 99'/, 2% 106% 74 114% 104% 205 224 208 27% 13%6 13'%6 73 3i»% Laatste 2.45-3.00 100% 98% 22% 126% 129% 142% 118 35%-% 82% 131% 365 19/è-8j 214-iVm 51% 6% 36i-3% 271%-i 15%6-i 44'3%. 5 3%s 414% 172 191 76% 58% 145 293 308% 63 29 10 10%c 197% 140% 110 130 97 3»% 106 75 115'/. 106% 205 222% 205 26% 12% 13% 3%-,s% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividerd. Prolongatie vorige koers 3$. heden Y> pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.86"/« 1.86«3/t« Londen 8.74 8.75% Berlijn 74.85 74.97 Vi Parijs 4.94J4 4.94% Brussei (Belga) 31.44 31.46 Zürich 42.40 42.47 Kopenhagen 39.05 39.10 Stockholm 45.07 54 45-10 Oso 1 43.95 44.— JONGICOUUGEDU». AUTO TUSSCHEN TWEE VRACHTWAGENS BEKNELD GERAAKT. Gisteravond is op den Apeldoornschen weg nabij Boschhuizen de auto van den eer Gijsbers, uit Apeldoorn, die van Arn hem kwam, tusschen langs den weg staan de vrachtauto's bekneld geraakt, waardoor de auto in totaal onbruikbaren toestand geraakte en de inzittende verwondingen bekwamen. De heer Gijsbers had een zware wond aan het hoofd, terwijl zijn vrouw eveneens gewond werd. Een van de twee kinderen, die ook nog in de auto zaten, kreeg een kaakfractuur. Zij werden per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. jj, HET PRINSELIJK PAAR TE GRINDELWALD. Prinses Juliana en prins Bernhard zijn met prinses Beatrix vanochtend even na elf uur te Grindelwald (Zw.) aangekomen. Zij hebben hun intrek genomen in hotel ,Adler". TWEEDE BIJZONDERE K. L. M.-VLUCHT NAAR ZUID - AFRIKA. Er bestaan plannen om in November van dit jaar opnieuw een vliegtuig van de K. L. M. voor een bijzondere vlucht naar Zuid-Afrika te laten ver trekken. De vlucht van de „Reiger" in December 1938 stond geheel in het teeken van het voortrekkers-eeuwfeest, doch de reis, wel ke thans wordt voorbereid zal het karakter van een handelsmissie dragen. Een aantal vooraanstaande zakenlieden zal kunnen meegaan om de mogelijkheden op handels gebied in Zuid-Afrika te bestudeeren. Ver betering van de handelsbetrekkingen tus schen de Unie van Zuid-Afrika en Neder land en het aanknoopen van nieuwe ban den ligt hierby in de bedoeling. De voorbereiding voor deze bijzondere vlucht geschiedt in nauw contact met hier voor in aanmerking komende instanties, terwijl medewerking van de regeeringen van Nederland en Zuid-Afrika is gevraagd Het vertrek zou omstreeks 1 November plaats vinden. Voor 4 December zal het ge zeischap, dat aan deze bijzondere vlucht deelneemt, weer in Nederland terug kun nen zijn. Dit tijdstip werd voorloopig ge kozen om zooveel mogelijk met de gun stige seizoensomstandigheden rekening te houden. BOERDERIJ AFGEBRAND. Aan den Rijksstraatweg onder de ge meente Wolvega is gisteravond door nog niet bekende oorzaak brand onstaan in de boerderij van J. Scholten. De geheele boerderij is vernield. Het vee: acht koeien, een paard en eenig pluimvee, kwam in de vlammen om. De inboedel, hooivoorraad en landbouwgereedschap zyn verloren gegaan. Twee kinderen, die te bed lagen, kon men tijdig in veiligheid brengen. De schade wordt door verzekering gedekt. NOG EEN ONGEVAL OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Een vrouw gedood. Oi- den onbewaakten overweg Woestduin onder Vogelenzang, is vanmorgen ongeveer half twaalf een ongeval gebeurd, waar schijnlijk als gevolg van den mist. Een vrouw is hierbij om het leven geko men. De ongeveer 25-jarige S. fietste met een ruim 20-jarige dame over den overweg zonder dat zij bemerkten, dat uit de rich ting Haarlem een trein naderde. Beiden werden door den trein gegrepen. De vrouw werd op slag gedood. De man werd weggeslingerd en liep slechts onbeteekenende verwondingen op. ZEVEN MILITAIRE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. In den afgeloopen nacht zijn in een dich ten mist zeven lesvliegtuigen van de lucht macht der Vereenigde Staten verongelukt. Een piloot is om het leven gekomen. De overigen wisten zich met hun parachute te redden. Jkovmciaal Tlieuws De gaslevering begonnen. Zaterdag is de levering van Alkmaarsch gas een feit geworden. Thans voorziet Alk maar het geheele rayon, t.w. Warmenhuizen, Harenkarspel, St. Maarten en Schoorl. Van de zijde van het gasbedrijf meldt men ons het volgende: Na enkele dagen van hard werken aan de persleiding met bijkomende werken, die moesten worden uitgevoerd aan het bedrijf te Warmenhuizen, is Alkmaar van Zaterdag af in staat bovengenoemd rayon van gas te voorzien. Deze werkzaamheden zijn uitgevoerd door de fa. Visser en Smit uit Sliedrecht en onder toezicht van den opzichter der Gem. Licht- bedrijven te Alkmaar, den heer Jongsma, zeer vlot verloopen en stellig waren de werkzaamheden enkele weken eerder be ëindigd, wanneer de vorstperiode er niet was ingekomen. Zaterdagmorgen elf uur was alles gereed en onder aanwezigheid van het personeel was het plechtige moment gekomen. Door den heer Jongsma werden de kranen ge opend. Alles werkte naar behooren. Het was een plechtig moment, voor het personeel in het bijzonder. Bij een dergelijke gebeur tenis komen herinneringen boven, je loopt eens rond, kijk oven en toestellen nog eens aan en in gedachten zeg je: jullie hebben hier je werk afgedaan. Wie had dat 10 jaar geleden gedacht. Toch beteekent deze verandering geen ver slechtering, want voor de verbruikers is zij ongetwijfeld een voordeel. In de eerste plaats geen meterhuur meer, geen omzetbelasting en de gasprijs 1 cent lager dan voorheen. Voor vele verbruikers beteekent ook de vastrechtregeling een voordeel. Velen zullen denken: hoe is nu dit gas dat wij nu krijgen? Met zekerheid kan worden verklaard, dat de kwaliteit absoluut niet minder zal zijn dan voorheen en zonder twijfel zal de kwa liteit van dit gas bovendien een stabielere waarde hebben. De verbruikers die gas bezigen voor ver lichting, zullen dit het beste kunnen be merken en zullen de branders niet zoo vaak moeten bijstellen en regelen als dit het geval was. De volgende week zullen de fitters bij de verbruikers huis aan huis de toestellen na zien en instellen en trachten ieder tevreden te stellen. De heer Rempt heeft met ingang van 1 Februari zijn intrek genomen in de voor malige directeurswoning en zal de adminis tratie blijven waarnemen. Ook de fitters blijven hier gestationneerd. Twee stokers zijn inmiddels naar Alkmaar vertrokken. Uitvoering d. A. S. k. O. •Zondagavond gaf de gymnastiekver- eeniging D. A. S. K. O., onder leiding van den heer G. de Rie uit Alkmaar, haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De heer de Rie heette de toen nog niet talrijke aanwezigen welkom, waarna het D. A. S. K. O.-lid Reinder Posthuma het feit memoreerde dat de leider thans zijn tiende uitvoering in Warmenhuizen gaf; hij dankte hem in een kernachtig, harte lijk speechje voor al hetgeen hij in de afgeloopen tien jaar in het belang der vereeniging had gedaan en bood hem uit naam van D. A. S. K. O. een aardig bloemstukje aan. De heer de Rie dankte verrast en getroffen voor dit huldeblijk. Hierna nam het programma een aan vang. Over het algemeen kunnen wij zeggen dat er door leider en leden veel zorg aan deze uitvoering was besteed en dat allen gegeven hebben wat ze konden. Zoo werden de vrije oefeningen van de meisjes B, gecombineerd met stokoefe- ningen jongens B correct en vlot uitge voerd; ook de vrije oefening der dames bood een rhythmisch zuiver geheel, ter wijl de dames-senioren met enthousiasme een keurige oefening uitvoerden, die te vens een goede propaganda was voor het turnen, ook op lateren leeftijd. Daarnaast werden terwille van het publiek ter afwisseling ook eenige niet zuiver-gym- hastische nummers gegeven. Waar over het algemeen het toestel- turnen b.v. niet op een bizonder hoog peil stond, leek ons dit voor het gespannen houden van de aandacht wel gewenscht. Zoo oogstten b.v. de poppenrei der meis jes en het nummer „De kippenboer", waarbij de kleine jongens als echte kui kens uit het groote ei te voorschijn flad derden, veel succes. Ook het slotnummer van het programma, het ballet „Na regen komt zonneschijn" met declamatie, uit gevoerd door de dames bood een fantas- tischen en goed verzorgden aanblik. Al met al kan D. A. S. K. O. op een goedgeslaagden avond terugzien. „Het Witte Kruis". De afd. Langendijk van „Het Witte Kruis" hield Maandagavond haar jaarver gadering in hotel „Concordia" te Noord- scharwoude. De voorzitter, de heer Jb. Rutsen, opende met woorden van welkom, tot de leden en in het bijzonder tot zuster Gorissen. Hij deed de verheugende mededeeling, dat men dit jaar met een batig saldo kon afsluiten. Besloten werd, de inzameling van oud papier, waarover in de vorige vergadering gesproken was, ter hand te nemen. Men besloot met het stellen van candi- daten voor het H. B. in de vacatures dr. Beeker en dr. Spiering, te wachten tot de najaarsvergadering. De rekening van het Witte Kruis sloot in ontvangsten op 3661,34, uitgaven 2795,51, die der wijkverpleging sloot in ontvangsten op 3561,48 en 3937,40 in uitgaven. Het totaal der ontvangsten van hoogteznn was 150; de uitgaven 58,49; die van de ontvangsten van het consultatiebureau op resp. 54,98 en f 143,95. Totale ontvangsten 7427 80, uitgaven 6935,35, saldo 492,45. De balans gaf een eindcijfer aan van 3592,45 met een winst saldo van 135,84. Op advies van den heer P. Eecen werd den penningmeester, den heer F. Moeijes, dé charge verleend. De begrooting van het Witte Kruis werd vastgesteld op een totaal bedrag van 2630, die der Wijkverpleging op 4267. In het jaarverslag van „Het Witte Kruis" werd medegedeeld, dat het ledental van 1034 tot 1039 was gestegen. Er zijn 3 cursus sen voor huiselijke ziekenverpleging ge houden. Er zijn 1136 stuks materiaal afge geven. Er zijn 514 porties ijs verstrekt, aan 37 leden. Gememoreerd werd, dat de heer Koeman, de magazijnmeester, zijn 25-jarig jubileum heeft gevierd. Het aantal leden van de wijkverpleging is gestegen van 1050 tot 1098. De zusters hebben in 1938 samen 9860 bezoeken af gelegd. Dit is 1049 meer dan in het vorige jaar. Hiervan 8510 voor wijkverpleging, 257 voor t. b. c.-bestrijding en 1093 voor zuige lingen. De zusters hebben 213 leden behan deld. Voor t. b. c.-bestrijding zijn 14 ge zinnen met 15 patiënten ingeschreven. Het consultatiebureau voor zuigelingen heeft ruim 100 nieuwe babies ingeschreven. 16 patiënten zijn bestraald met de hoogte- zon. Het verslag bevatte een huldebetuiging voor de zusters, die bij vacantie geen enkele maal hulp gevraagd hebben. De jaarverslagen werden vastgesteld. Hierna werd een verslag uitgebracht van de algemeene jaarvergadering naar aanlei ding, waarvan eenige besprekingen werden gevoerd. Medegedeeld werd, dat de inspectrice van het Groene Kruis over het magazijn van deze afdeeling vol lof was. Bij de rondvraag kwam de wenschelyk- heid naar voren, een moedercursus te houden. Het vertoonen van de Witte Kruis-film zal nog overwogen worden. Het vlotte niet al te best. In het begin van de week konden de verschillende koolsoorten tegen behoorlijke prijzen van de hand worden gedaan. Er werden vrij groote hoeveelheden tegen goede prijzen verkocht Later kwamen echter de moeilijkheden, bestaande in een tekort aan invoervergunningen voor Duitschland. Aanvankelijk werd vrij veel voor Duitschland geladen, doch dit werd langzamerhand minder. Er werd nog wel wat voor Duitsch'and gekocht, doch dit was niet voldoende, om de prijzen op peil te houden. Gelukkig waren er andere afne mers aan de markt, die de prijsdaling nog wat tegenhielden. De Deensche witte kool heeft een flinke aderlating ondergaan. De prijzen waren in het begin van de week nog goed, doordat de zuurkoolfabrikanten flinke hoeveelheden uit de markt kochten. Donderdag was het echter mis. De fabrikan ten, die nog met een flinken voorraad zuur kool zitten, welke zij hebben ingemaakt van kool, die tegen prijzen van 45 per 100 K.G. is ingekocht, willen eerst wel eens wat spuien. Daardoor ebben de Deensche witte koolpryzen een daling van pl.m. 1 per 100 K.G. ondergaan. In de prijzen van de roode en gele kool was ook een dalinr ingetreden., hoewel deze nogal verschillend waren. Soms waren de grootere sorteeringen grager en stegen de noteeringen hiervoor weer iets, een anderen keer moesten het weer kleinere sorteeringen zyn. Over het algemeen hebben de prijzen zich op het iets lagere niveau kunnen hand haven. De uienprijzen zijn de laatste dagen van de week veel gedaald. De mooiste uien werden aanvankelijk nog verkocht voor prij zen tegen 5 per 100 K.G., doch tenslotte konden wij meestal niet veel meer dan i per 100 K.G. noteeren. Er gingen zelfs heel wat partijen voor lagere prijzen van de hand. Peen- en bietenprijzen waren vrijwel ge lijk aan die in de vorige week. Gehoopt wordt, dat er spoedig weer wat Genehmigungen voor Duitschland zullen los komen, opdat er wat meer concurrentie op de veilingen zal komen. Rundveefokvereeniging. De algemeene vergadering van de Rundveefokvereeniging „Vooruitgang" werd Zaterdag ten huize van H. J. Kossen ge houden. De ontvangsten waren 593.80, de uitga ven 583.71 J4, het saldo 10.08J4. Het inventaris is afgeschreven op 1. De onkosten over 1938 hebben bedragen 2.60 per koe, op welk bedrag plm. 40 cent re ductie wordt verleend door de Coöp. Zui velfabrieken. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd aangewezen de heer Jb. Wet steen. Tot bestuurslid wegens periodieke aftre ding van den heer Jb. Kooy Cz. werd deze bij acclamatie herbenoemd. Voor de bondsvergadering te Hoorn kreeg de heer Wetsteen vrij mandaat. Men besloot in de 4 weeksche controle geen verandering te brengen, maar ieder blyft natuurlijk vrij om 14 dagen controle toe te passen, mits men de hoogere onkos ten zelf wil betalen. De heer Wetsteen stelde een vraag over aankoop van Friesche stieren. Waarom kan een stier met beste productiecijfers en met 74 punten ingeschreven in het F.R.S., niet in Noordholland ingevoerd worden? De eisch voor Fokv. stieren, zoogenaamde N.H. stieren, bedraagt hier slechts 73 punten. De voorzitter, tevens lid van de Prov. Commissie, zeide, dat alle stieren welke uit Friesland in Noordholland worden inge voerd, onderworpen worden aan een keu ring te Leeuwarden, door een inspecteur van het N.R.S. De Prov. Commissie stelt dezelfde voorwaarden, en op deze manier worden alle stieren toegelaten, waarvan verwacht mag worden, dat zij verbeterend op den veestapel zullen werken. De heer Wetsteen vroeg of deze eischen voor fokvereenigingsstieren niet te hoog gesteld zijn. De voorzitter deed de toezegging, hier over in de Prov. commissie te zullen spre ken. Hierna sluiting. INGEKOMEN PERSONEN. A. Olthof, geen, leerl.mach. N.S., van Rot terdam naar Spoorstraat 72. W. J. Rovel, N.H., kapper, van Bussum naar Hoogstraat 8a. S. Steur, R.K., religieuse, van Voor burg naar van Everdingenstraat 18. A. de Jong, N.H., bloemist, van Bergen naar K. van 't Veerstraat 94. C. van der Tooien, N.H. leerl.verpleegster, van Poortugaal naar Wilhekninalaan 11. M. E. A. Wijnoogst, E.v.L., wed. v. A. G. Schilham, z. b., van Hilversum naar Jan van Scorelkade 23. J. P. Beentjes, R.K., kapper, van Bergen naar Groot Nieuwland 18. N. Peters, R.K., landarbeider, en echtg., N.H., en kind, geen. van Hoorn naar Overdiestraat 4. G. Hartz, N.I., onderwijzeres, van Groningen naar Langcstraat 34a. C. Bijman, R.K., dienstbode, van Beverwijk naar Kennemer- park 1. S. J. Takes, N.H., timmerman, en gezin, R.K., van Hoorn naar Ramen, B36. G. Schoen, geen, badman, en echtg., van Castricum naar Oudegracht 91. H. M. H. van den Brand, R.K., echtg v. Th. P. W. Ger- retzen, z. b„ van Roosendaal naar Baansin- gel 9. H. H. J. van der Schaaf, R.K., win kelbediende, van Haarlem naar Verdronken- oord 74. C. Sprong, N.H., agent van poli tie, van Tilburg naar Stationsstraat 49. S. Batstra, geen, kruidenier, van Zaandam naar Payglop 16. N. H. Feenstra, geen, opzich ter vliegveld, van Amsterdam naar Rem- brandtstraat 9. P. J. A. van Dijk, R.K., bouwkundig opzichter, van Tilburg naar Westerweg 115. T. Druijven, R.K., dienst bode, van Haarlem naar Wilhelmmalaan 9. G. Frans, Ger.K., echtg. v. J. A. Alberts, z. b„ van Warmenhuizen naar Dr. Schaep- manstraat 32. C. G. Robregt, R.K., dienst bode, van Beverwijk naar Bisschop Botte- mannestr. 48. B. Vader, R.K., dienstbode, van Heiloo naar Rippingstraat 19. H. R. Dhellemmes, geen, leerl.mach. N.S., van Rot terdam naar Spoorstraat 72. H. Vogele zang, N.H., koetsier, van Haarlem naar Voormeer 35. G. B. Beuken, R.K., kapper, van Bussum naar Hoogstraat 8a. C. Oudes, geen, koopman in goud en zilver, en gezin, van Heiloo naar Langestraat 29a. C. Tijm, R.K., stoker gasfabriek, en gezin, van War menhuizen naar Dijkgraafstraat 7. L Tuijn, R.K., echtg. v. S. de Boer, z. b., van Limmen naar Ropjeskuil 66. D. Bakker, R.K., arbeider, en gezin, van Avenhorn naar Overdiestraat 58. A. v. Sy'p, N.H., wed. v. J. Peper, van Amsterdam naar Van der Lijnstraat 12. J. T. A. Peper, geen, ass. in de huish., van Amsterdam naar Prin ses Julianalaan 14. E. N. Buijten, N.H., echtg. v. G. Ackerman, z. b., van Edam naar Hekelstraat 21. C. H. Streicher, N.H., los werkman, van Haarlem naar O.udorper- dykje 47. VERTROKKEN PERSONEN. T. Heinis, geen, loodgieter, van Mient 31 naar Amsterdam. M. Butter, N.H., huis houdster, van Rippingstraat 29 naar Koedijk. J. J. Smit, R.K., schilder, van Gasthuis straat 5 naar Heiloo. J. Slenters, R.K., winkeljuffrouw, van Lindenlaan 42 naar Rotterdam. A. G. Waal, N.H., wed. v. D. Schenk, z. b., en kinderen, van Kennemer- straatweg 135 naar Schiedam. M. V. Zwa nenburg, geen, machinist ter koopvaardij, en echtg., van Oudegracht 152 naar Amster dam. C. Brakenhoff, R.K., dienstbode, van Egmonderstraat 13 naar Naaldwijk. G. de Jong, R.K., religieuse, van van Everdingen straat 18 naar Voorburg. C. F. Messer- smidt, R.K., religieuse, van van Everdingen straat 18 naar Voorburg. J. J. Swart, R.K., boerenarbeider, van Westdijk 9 naar Heems kerk. Z. H. L. F. P. C. Heijmans, geen, fotograaf, van Lamoraalstraat 3 naar Am sterdam. M. Dekker, R.K. dienstbode, van Macl. Pontstraat 30 naar Schagen. F. W. Konacznij, R.K., dienstbode, van Koor straat 47 naar Haarlem. J. Dijkstra, geen, en gezin, waterbouwkundige, van Bisschop Bottemannestraat 74 naar Franeker. T. Kerkmeer, N.H., wed. v. J. Wielings, z. b., van Snaarmanslaan 145 naar Bergen. A. Vree, Chr. Ger.K., timmerman, van Zocher- straat 7 naar Heiloo. A. F. C. Bruin, R.K., banketbakker, van Druivenlaan 22a naar Dordrecht. op het krachtigste reclame-middel Jiidschtiften „Ons Nederland" van Februari. Wat doet de vreemdeling besluiten in die of die plaats zijn vacantie door te brengen? Wat doet, van de andere zijde gezien, een plaats om vacantiegangers te trekken? In een tweetal artikelen in het Februari-num- mer van Ons Nederland", off. orgaan van de A. N. V. V., wordt voor deze en derge lijke problemen de aandacht gevraagd. In dit nummer wijdt de voorzitter der A. N. V. V. baron Krayenhoff, hartelijke woorden aan den scheidenden directeur, mr. H. M. Planten. Piet Bakker heeft, onder den titel „Waar geen land meer achter isherinneringen opgeteekend aan de dagen doorgebracht temidden van de man nen van Rottumeroog, de bemanning van de reddingsboot „Insulinde". De schrijver, zelf half zeeman, half journalist, vertelt op pakkende wijze van dat prachtvolk aan het uiterste Noorderhoekje onzer Waddenkust. Karei Hartmann houdt een „pleidooi voor een gehaat ding" n.1. de motorfiets van Luckey, de modemedewerkster, schrijft over uitgaan op de fiets. Onder den titel „Nederlandsche Buiten goederen" heeft Johan Wesselink een bij drage gewijd aan kasteel Doorwerth, de „heerlijkheid" van de Veluwe, een kasteel dat zijn romantisch karakter en zijn ro mantische omgeving nog niet verloren heeft. Van de overige artikelen in dit nummer dat weer met talrijke illustraties ver sierd is noemen wij nog „mr. Chamber- lain en het vreemdelingenverkeer", „Am- sterdamsche kantteekeningen" en „Vreem delingenverkeer in het buitenland"/ AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod, te Hei loo, op Maandag 20 Februari 1939, ten over staan van notaris mr. C. J. de Lange, van de huismanswoning met schuur, ierkelder, mestplaat, erf en diverse perceelen weiland aan den Vennewaterdweg en Kruisdyk, te zamen groot 17.31.90 H.A. geveild in de na volgende perceelen: 1. Huis, schuur, erf en weiland, groot pl.m. 1.36.80 H.A. 4500— 2. Weiland, gr. pl.m. 1.06.20 H.A. 2017.80 3. id. 1.04.70 99 99 1989.30 4. id. 9) 1.82.00 99 99 3057.60 5. id. 99 1.89.00 99 99 3042.90 6. id. 99 1.97.80 99 99 3204.36 7. id. 99 2.74.00 99 99 3014— 8. id. 1.31.10 99 99 1704.30 9. id. 99 4.10.30 99 99 5990.38 Totaal 17.31.90 H.A. 28520.64 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Maandag 27 Febr. a.s. namiddags 1 uur (2 uur beginnen) in het Koffiehuis „De Rus tende Jager" te Heiloo.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3