Een Chineesch padvindster vertelt. De strijd voor China's vrijheid. Auto met vier personen rijdt te water. Twee van hen verdronken. Auto-ongeluk nabij Montfoort. Minister De Wilde gewond. GEMENGD NIEUWS. HEILOO lloedt Uw huid 's nachts met Purol TWEEDE BLAD. 2. ^Binnenland Op het oogenblik bevindt zich in ons land de Chineesche pad vindster, Jang Hie Ming, tot kort na het uitbreken der vijandelijkheden in China een onbekend Chineesch schoolmeisje, dat thans in heel China als een heldin bewonderd wordt en zelfs internationale bekend heid heeft gekregen doordat zij tijdens de gevechten bij Sjanghai kans heeft gezien tot tweemaal toe door de Japan- sche linies te kruipen en aldus de ver binding te onderhouden met een geïso leerde afdeeling soldaten. Tijdens een door het centraal-comité voor hulpverleening aan China aangeboden thee heeft mej. Jang het een en ander verteld over de houding der Chineesche jeugd tij dens den thans in China woedenden oorlog. De voornaamste jeugdorganisatie in China is de padvindersbeweging, welke deel uit maakt van de groote internationale door lord Baden Powell geleide organisatie. Door den oorlog is de Chineesche pad' vindersbeweging snel gegroeid. Zij heeft zich geheel in dienst van de nationale zaak, die door de jeugd vurig verdedigd wordt, gesteld en aangezien de intellectueelé jeugd der groote steden door bombardementen van scholen, gymnasia en universiteiten het gewone schoolleven onderbroken zag, sloten de meeste jongeren zich bij de padvinders beweging aan, die op het oogenblik ruim tweehonderdduizend leden telt. Daarbij leg de mej. Jang er den nadruk op, dat er van onderworpenheid van de vrouw aan den man in het moderne China geen sprake meer is en dat meisjes en jongens op vol komen voet van gelijkheid samenwerken. Hulp aan het leger. De Chineesche padvindersbeweging heeft zich geheel ter beschikking van het leger ge steld. De oudsten, jongemannen en meisjes van twintig tot vier-en-twintig jaar, werken in samenwerking met de legerleiding, in de frontlinies bij het vervoer van levensmid delen en gewondentransporten. De padvin ders en meisjesgezellen van zestien tot twin tig jaar zijn achter het front werkzaam als hulp voor het verplegend en medisch perso neel in de hospitalen en in de vluchtelingen kampen, vooral voor het verzorgen der kin deren, terwijl zij bovendien behulpzaam zijn bij het evacueeren der burgerbevolking uit door den vijand bedreigde gebieden. Het is typeerend, aldus mej. Jang, voor het peil der Chineesche bescha ving, dat het ambt van soldaat in China altijd weinig in aanzien was. Thans drijft de vrijheidszin en het gevoel voor rechtvaardigheid echter de Chineesche jeugd er toe, naar ds wapens te grijpen om het land, dat een moderne ontwik keling tegemoet ging, te verdedigen. Steun noodig. China heeft dringend behoefte aan medi sche hulpmiddelen en de burgerbevolking aan kleeren en levensmiddelen en van de belangstelling, die haar verblijf overal wekt, maakt mej. Jang gebruik om een dringend beroep op alle vrienden van haar land te doen om China niet alleen moreel, maar ook materieel te steunen. Zeven maanden gele den vertrok zij uit China voor een bezoek aan de Ver. Staten, waar zij het World Youth Peace Congres bijwoonde en waar zij ontvangen werd door mevrouw Roosevelt, die zij dankte voor de hulp, die het Ameri- kaansche volk China verleende. „Maar voegde zij er aan toe deze hulp heeft slechts waarde wanneer de Amerikanen niet tegelijkertijd oorlogsmateriaal aan Japan leveren". Om drie uur vannacht is van den Lis- serdijk een auto in de ringvaart van de Haarlemmmermeer gereden. Van de vier inzittenden zijn twee verdronken. Aan den Lisserdijk staat het café van den heer Faas, waar gisteravond op vroolijke wijze vastenavond werd gevierd. Laat in den nacht wilden de gebr. Pijpen uit Hillegom, ongeveer 25 en 26 jaar oud, nog een bezoek aan dit café brengen. Zij bestelden hiertoe een taxi uit Hillegom en de chauffeur van dezen wagen nam nog een zijner vrienden, een zekeren L. uit Hillegom, mede, die naast hem plaats nam. De gebroeders Pijpen gin gen achter in de auto zitten, welk gedeelte door een tusschenruit van de chauffeurs plaats is gescheiden. Toen men om kwart voor drie bij het café van den heer Faas kwam, bleek de zaak sloten te zijn. Men probeerde den caféhou der te wekken en hem te bewegen de late bezoekers alsnog toe te laten, doch de heer F. weigerde dit en hield zijn zaak gesloten. De nachtelijke bezoekers konden daarom niets anders doen dan naar huis terugkeeren en daarvoor trachtte de chauffeur de auto op den dijk te draaien. Waarschijnlijk ten gevolge van den dikken mist is hij bij het draaien echter van den dijk in het water van de ring vaart van de Haarlemmermeer gereden. De chauffeur en zijn vriend wisten zich door het openstaand portierraam uit de auto te redden. De beide passagiers, de gebroeders P., slaagden er echter niet in uit het voertuig te komen en verdronken. Spoedig nadat de auto te water was ge raakt, was hulp aanwezig. Met behulp van een kraanwagen werd de auto gelicht, doch toen het voertuig boven water was gebracht en men de beide inzit tenden er uit had gehaald, kon de inmiddels ter plaatse verschenen geneesheer dr. J. M. van Dijk uit Lisse, nadat hij door toepassing van kunstmatige ademhaling vergeefs had getracht de levensgeesten weer op te wek ken, slechts den dood constateeren. Nadere bizonderheden Omtrent het ongeval wordt ons nog ge meld, dat de chauffeur, een zekere H., zich door het openstaand portierraampje wist te redden. Hierop heeft hy in de groote eenzaamheid om hulp geroepen, waarop een visscher kwam. Deze wist door het toesteken van een stok I., die naast H. was gezeten, uit de auto te bevrijden. Op dezelfde manier probeerde men de gebroeders Pijpen, beiden kellner te Hille gom, te redden. Dit was echter totaal on mogelijk daar de oever ter plaatse steil is. Op den provincialen weg Montfoort- de Meern, op de brug over de IJssel, zijn vanmorgen omstreeks half negen, twee auto's, doordat een der wagens tengevolge van de gladheid van den weg slipte, tegen elkaar gebotst. In een der wagens, komende uit de richting Den Haag, zaten de minister van financiën, Z. Exc. mr. J. A. de Wilde en de administrateur, hoofd van den rijksgebouwendienst, J. C. E. baron van Lynden, die zich op weg naar Groningen bevonden. Minister De Wilde liep eenige snij- wonden aan het voorhoofd op, terwijl baron van Lynden klaagde over in wendige pijnen. In de andere auto, een militaire auto, komend uit de richting Utrecht, zaten eenige militairen. Geneeskundige hulp uit Montfoort was spoedig ter plaatse. De departementsauto werd ernstig be schadigd. De verwondingen, die minister De Wilde heeft opgeloopen, zijn niet van ernstigen aard. De minister en baron van Lynden zijn vervolgens naar Den Haag terugge keerd. De minister zou per gewone auto kunrfen reizen, doch daar baron van Lynden over pijn in den rug klaagde, geschiedde het vervoer per ziekenauto. AUTOBESTUURDER OP ONBEWAAK- TEN OVERWEG GEDOOD. Vanmorgen is op den onbewaakten over weg nabij Koekange een vrachtauto door den dieseltrein, die te 7.54 uur uit Meppel naar Groningen vertrekt, verpletterd. De bestuurder van den wagen, de heer J. Mulinge, werd op slag gedood. Mist is waarschijnlijk de oorzaak van het ongeval. HET PRINSELIJK PAAR NAAR ZWITSERLAND VERTROKKEN. Geheel onopgemerkt zijn prins Bernhard, prinses Juliana en prinses Beatrix gistermid dag met den internationalen trein van het station Driebergen-Rij senburg vertrokken. Aan dezen trein naar Bazel werd in Utrecht een speciale slaapwagen gekoppeld. MOTORBOOT TEGEN RIJNAAK GEVAREN. Twee werklieden ernstig gewond. Ten gevolge van den mist is vanmorgen op de Nieuwe Maas nabij Vlaardingen een ernstig ongeluk gebeurd. Om kwart voor zeven voer de schipper Valster uit Vlaardingen met een motorboot werkvolk van Vlaardingen naar de Petro leumhaven te Pernis. Het zicht was zeer slecht, aan de boeien van de Steenkolen Handelsvereeniging, welke zich aan den anderen kant van de NieuweMaas, onder de gemeente Rotterdam bevinden, lag een Rijnaak voor anker, welke gezien noch gehoord werd. De motorboot kwam hier mede in aanvaring. De mast raakte de ankerketting van het voor anker liggende Rijnschip, waardoor deze afknapte en met don derend geraas omlaag viel. Aan boord bevonden zich ongeveer 25 werk lieden, van wie twee door den neer vallenden mast werden getroffen en zeer ernstig aan hoofd en borst wer den gewond. Het waren de 28-jarige van Dusseldorp uit Gorcum en de 43-jarige Thie uit Schie dam. De motorboot voer direct naar Vlaar dingen terug, waar van Dusseldorp, die aa de borst gewond was ,op advies van dokter Dwarshuis per ziekenauto van den eersten hulpdienst te Vlaardingen werd vervoerd. Thie is met een ernstige schedelbasisfrac- tuur naar het gemeenteziekenhuis te Schie dam overgebracht. VECHTPARTIJ IN CAFE TE 's-HERTOGENBOSCH. ulstermiddag is in het café „De Vergulde Hoed" te 's-Hertogenbosch een steekpartij voorgevallen. Omstreeks vier uur kwam een groepje personen dit volkscafé binnen. De stemming van deze heeren was van dien aard, dat de caféhouder zijn personeel verbood hun te tappen. Dit was den nieuwen bezoekers niet naar den zin en er ontstond een woorden wisseling, gevolgd door een handgemeen met de kellners en den caféhouder. Er werd met bierglazen gesmeten en ruiten werden door deze projectielen vernield. Plotseling zakte de caféhouder ineen en verloor het bewustzijn. Het bleek, dat hem een diepe messteek in den rug was toege bracht. Onmiddellijk ontruimde de politie het café en zij arresteerde drie personen t.w. A., de V. en van H., alle drie uit 's-Her togenbosch. De caféhouder werd naar 1 ~t Groot Zie- kengasthuis ov: 2 toestand is levensgevaarlijk. ARBEIDER IN BRAND GERAAKT. De 26-jarige pomper W. de Vries uit Mont foort, in dienst van de Amsterdamsche Bal last Maatschappij, welke firma werken uit voert voor de wegverbetering Den Haag Utrecht, had vannacht dienst bij deze wer ken in de buurtschap Achthoven. Zijn werk bestond in het leegpompen van een put. De man is met een gasolinelamp in een wacht huisje gaan zitten en is in slaap gevallen. Door nog niet bekende oorzaak is brand ont staan met het gevolg, dat de Vries vanmor gen bewusteloos en met ernstige brandwon den overdekt werd aangetroffen. Het slachtoffer, wiens toestand hoogst ernstig is, is naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. KUIL PLOTSELING INGESTORT. Jongen gedood. Gisternamiddag waren eenige jongens op den Zandscheberg te Bakel aan het spelen. De knapen hadden een kuil gegraven. Plot seling zakte een heuveltje boven de gegra ven kuil in, waardoor de 12-jarige K., die zich daar in bevond, werd bedolven. Zijn makkers waarschuwden onmiddellijk de buurtbewoners, die spoedig ter plaatse waren en alle pogingen in het werk stelden, den jongen te bevrijden. Intusschen was ook een geneesheer gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse kwam, had men den knaap be vrijd. Geneeskundige hulp mocht echter niet meer baten. De dokter constateerde den dood door verstikking. Werkzaamheden Noordoostpolder hervat. - Met de hervatting der inpolderingswerk zaamheden van den Noordoostpolder is te Lemmer weer een aanvang gemaakt. Het ligt in de bedoeling van het syndicaat Noordoostpolder dat, na de gunning van nog 4 K.M. aansluitend en ringdijk nu nog 5 K.M. moet leggen, dit jaar met dat werk gereed te komen. Bovendien moeten er nog 3 y K.M. kanaal, deel uitmakend van het hoofdkanaal door den polder, worden gebaggerd. Leerling-matroos verdronken. - Zondag is de 13-jarige W. A. V. uit Rotterdam, leer ling-matroos op de tanksleepboot „Zeelan- dia" op de Waal bij Nijmegen over boord ge slagen en verdronken. Bij het spel gedood. - Gistermiddag was te Ternaard het negenjarig zoontje van de familie Talrna met zijn zusje aan het spelen. Op een gegeven oogenblik stak hij den rij weg over, achter een vrachtauto. Een an dere, met zand geladen auto, merkte hij daarbij niet op. De knaap werd gegrepen en was op slag dood. Tot burgemeester van Bussum be noemd. - Met ingang van 15 Maart is be noemd tot burgemeester der gemeente Bus sum de heer M. Fernhout, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Middelburg. „De Narcis" 25 jaar. - De vereeniging „De Narcis" (groep narcissenkweekers der Algemeene vereeniging voor bloembollen cultuur) heeft gistermiddag in de feestelijk met narcissen getooide zaal van gebouw „St. Bavo" te Haarlem haar vijfentwintigjarig bestaan gevierd. De voorzitter gaf een historisch overzicht van de narcissencultuur, terwijl namens de regeering mr. Wintermans het woord voerde. Dr. A. J. Verhage, voorzitter van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, hield na hem een rede over de ziektebestrijding bij bolge wassen. QemeetUecadeti De heeren Greeuw en Keesman hadden bericht gestuurd van verhinderd te zijn de gistermiddag gehouden raadsvergadering bij te wonen en daar de heer Sengers pas op het appèl verscheen, toen de agenda reeds grootendeels was afgehandeld, waren bij de opening door den voorzitter, burge meester jhr. N. van Foreest, slechts acht van de elf leden aanwezig. Alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Daaronder be vonden zich verschillende mededeelingen van Ged. Staten van goedkeuring van raadsbesluiten, o.a. de geldleening van twee ton; voorts mededeeling van hetzelfde col lege van goedkeuring van de gemeentebe- grooting 1936, alsmede een schrijven van het gemeentebestuur van Alkmaar, waarbij de gasprijs met ingang van 1 Jan. j.L werd vastgesteld op 10 cent per kub. meter, d.w.z. dezelfde prijs als in Alkmaar wordt betaald. Geen sluiting kapperszaken op Dinsdagmiddag. Als eerste punt was aan de orde de stemming over het voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek vpn A. G. F. Kroon e.a. inzake sluiting van kapperswin kels op Dinsdagmiddag. In de vorige ver gadering hadden na breedvoerige bespre king van het verzoek der kappers de stem men gestaakt. De heer Opdam deed een poging om de discussies nog eens te heropenen. Hij wees erop, dat verschillende kappers zonder per soneel werken en dus den heelen dag aan de zaak gebonden zijn, zoodat een halve vrije dag per week hun zeer welkom zou wezen; ongerijmd vond spr. het verzoek zeer zeker niet, omdat ook in andere zaken en ambachten toch een vrije middag be staat. Spr. drong er daarom op aan, om het verzoek tot sanctie van het besluit der meerderheid van de kappers tenminste voor één jaar in te willigen. De voorzitter voelde er niets voor om de discussies weder te openen en ging over tot stemming over het voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek. Dit werd aangenomen met de stemmen van de heeren Opdam, Schuijt en Heijne JladiopcogcaMMQ wwo Woensdag 22 Februari. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (VARA-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 9.30 Keulcenpr. 10.VPRO- morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 11.40 Voor de werkloozen. 12.Orgelspel. (12.15 Ber.) 12.45 De Ramblers. 1.151.45 Esmeralda. 2.Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.— Orgelspel. 6.28 Ber. (6.30 RVU.: Traditie en Idealen, lezing). 7. VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. (7.30 VPRO: Bijbelvertellingen). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 Esmeralda. 9.Rep. met mu ziek. 9.30 Zang en orgel. 10.ANP- ber. 10.10 Pianovoordr. 10.45 Sport- rep. 11.05 De Ramblers. 11.3512. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 415,5 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pL 11.15 Cellovoordracht met pianobegeleiding en gr.pl. 12. Ber. 12.15 Amsterdamsch Salon orkest en gr.pl. 1.45 Gr.pl. 2.Rep. 3.45 Gr.pl. 4.Friesche deel. 4.30 Gr.pl. 4.45 Gelukwenschen. 5. Voor de kinderen. 5.45 Gr.pl. 6. Uitz. voor land- en tuinbouw, ber. (6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 Lit. causerie. 7.45 Le zing over leerbewerking. 8.ANP- en herh. SOS-bor. 8.15 Evangelisa- tiedienst. 9.45 Concert (opn.) 10. ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Nieuw accordeonensemble. 10.45 Gymnas tiekles. 11.Vervolg concert. 11.30 Gr.pl. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 en 12.10 Gr.pl. 12.30 Het Norbert Wethmar Pianokwintet. 1.20 Char les Ernesco en zijn kwintet en so list. 2.—2.20 Deel. 3.10 Gr.pl. 3.25 Het Ralph Elman Sextet. 4.05 Lied jes. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gr.pl. 5.40 Jack Payne met zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Rep. 6.55 Zang met piano begeleiding (met inleiding). 7.20 B. Frankel en zijn orkest en solisten. 8.05 Actueele uitz. 8.35 Het BBC- Symph.-orkest en een sectie van het BBC-koor. 9.35 Ber. 9.55 Verv. concert. 10.50 Het BBC-Theater orkest. 11.35 Jack Jackson en* zijn Band. 11.5012.20 Swingmuziek (gr.pl.) met toelichting. RADIO PARIS, 1648 M. 9 en 10.— Gr.pl.' 11.20 Het Giardino-orkest. 12.30 Zang. 1.05 Het R. Blareau- orkest. 2.35 Zarfg. 3.30 Gr.pl. 3.50 Pianovoordr. 5.25 Het Ellis-orkes». 6.35 Muz. causerie met zang. 7.20 Uit Warschau: Kamermuziek. 8 Cello en piano. 8.20 Uit Warschau: Chopin-herd. 8.55 Zang. 9.20 Variété-progr. 10.50 en 11.20—11.35 Gr.pL KEULEN, 456 M. 5.50 Het Rheini- sche Landesorkest. 7.50 Gr.pl. 11.20 Omroeporkest en solist. 12.35 Uit Turijn: Omroepkamerorkest, koor en solisten. 1.30 Populair concert. 2.40 Gr.pl. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten. 6.05 Westduitsch strijk kwartet. 6.30 Winterhulpprogr. 7.20 Omroeporkest en -koor en solisten. 9.35 Het Richartz-kwartet. 10.20 11.20 Omroep-Amus.-orkest en so listen. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gr.pL 7.20 Om- roepdansorkest en soliste. 8.20 Me- chels Conservatorium-orkest, soliste en een Dameskoor. 9.DecL 9.20 Verv. concert. 10.30 Folkloristisch progr. 10.5011.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Kamer muziek. 6.10 Gr.pL 6.35 Vioolvoordr. 7.05 Pianovoordr. 7.35 Gr.pL 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Gr. pi. met toelichting. 9.50 Radio orkest. 10.3011.20 Dansmuziek gramofoonplaten) DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Hoorber. 8.35 Zie Droitwich. (9.35—9.55 Ber.) 10.50—11.20 Ber. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Normandië 9.5010.Parijs R. 10.—10.40, Radio PTT Nord 10.40 —12.20, Brussel VI. 12.20—13.30, Fr. 13.30—14.20, Luxemburg 14.20 14.40, Radio PTT Nord 14.40—15.20, Keulen 15.20—17.20, Brussel Fr. 17.20—18.05, Keulen 18.05—19.20, Brussel VI. 19.20—19.50, Straats burg 19.50—20.20, Warschau 20.20 20.55, Lond. Reg, 20,5521.35, Keu len 21.35—22.20, Brussel VL 22.20— 23.20, Danmarks Radio 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, London Reg. 10.35—13.20, Droitwich 13.20—14.—, Lond. Reg. 14.16.20, Droitwich 16.20—24.—. Lijn 5: Diversen. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. tegen, zoodat het verzoek der kappers was afgewezen met 5 tegen 3 stemmen. Geen steun. Een verzoek van C. Stofberg om onder steuning werd op advies van B. en W. voor kennisgeving aangenomen, omdat het bur gerlijk armbestuur met de omstandigheden van adressant bekend is en hem reeds on dersteuning verleent. De heer S c h u ij t vroeg nog of er, waar adressant gedupeerd is door het uitbrei dingsplan, kans is, dat hem in de toekomst vergoeding of tegemoetkoming in de schade daardoor zal worden toegekend. De voorzitter vond, dat adressant nog wel voldoende bouwterrein overhoudt om te verkoopen en als het uitbreidingsplan inderdaad wordt uitgevoerd en er een straat komt, heeft hij stellig geen schade. Verhooging bezoldiging secretaris en penningmeester B.A. B. en W. deelden mede, dat het burger lijk armbestuur besloot de bezoldiging van de secretaresse van dat college te verhoo- gen met f 50 en te brengen op 200 en die van den penningmeester met f 100, zoodat die 300 zou worden. Voorgesteld werd nu om het desbetreffend lid van art. 6 van het reglement voor het burgerlijk armbestuur hiermee in overeenstemming te brengen en te bepalen dat deze wijziging ingaat op 1 Jan. 1939. Zonder stemming werd aldus besloten. Verhuring grond. B. en W. stelden voor, om aan den heer Jac. de Nijs op diens verzoek te verhuren voor 25 een perceeltje grond achter zijn bakkerij, uitgezonderd het gedeelte waarop het gebouw van het Roode Kruis met toe gangsweg. De heer D. Kieft verzocht om verlaging van huur voor het perceel grond achter zijn woning van 25 tot 15. Dit verzoek kwam B. en W. billijk voor in verband met de daling van den rentestandaard (de huur was bepaald op 5 pCt. van de geschatte waarde), weshalve zij voorstelden het ver zoek in te willigen. Beide voorstellen werden zonder bespre king goedgekeurd. Verkoop grond. Naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek stelden B. en W. voor om aan den heer Jac. Burger te Egmond aan den Hoef een perceel grond te verkoopen, groot 104 vierk. meter, aldaar gelegen, om daarop een bollenschuur te bouwen, tegen den prijs van 2.50 per vierk. meter. De heer Opdam vroeg of B. en W. ook medezeggenschap hebben over de rooilijn van de Mosselenlaan, d.i. de weg waaraan de bollenschuur zal worden gebouwd. Als er in Egmond een uitbreiding komt, zal die weg wel verbreed moeten worden en dan zou de heer Burger allicht geen grond ge noeg hebben. De heer Akkerman vond deze opmer king wel juist. De voorzitter was het er ook wel mee eens, maar de weg ligt geheel in de gemeente Egmond, zoodat het gemeentebe stuur van Heiloo daar niets te zeggen heeft. Maar in elk geval zou met den heer Burger over deze kwestie gesproken worden. Het voorstel werd hierna goedgekeurd. Benoeming klokkenist. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om den heer A. W. Jensch te benoe men tot klokkenist als opvolger van wijlen zijn grootvader, den heer Wilbrink, dien hij tijdens diens ziekte heeft vervangen. Voortaan vier stemdistricten. In verband met toeneming van het aan tal kiezers in de gemeente dienen er vier in plaats van drie stemdistricten te zijn, omdat elk ervan niet meer dan duizend kiezers mag bevatten. B. en W. stelden daarom voor om de gemeente te verdeelen in vier stemdistricten. District I zal omvatten: wijk A no. 249 tot en met no. 356, wijk F no. 1 tot en met no. 186 en wijk J geheel. District II: wijk A no. 1 tot en met no. 248, wijken B, D, E en H geheel, wijk C 1 tot en met no. 57, wijk I no. 1 tot en met 113. District III: wijk A no. 501 tot en met het hoogste nummer, wijk C no. 210 tot en met het hoogste, wijk F no. 187 tot en met het hoogste no., wijk I no. 114 tot en met het hoogste no., wijken L en M geheel. District IV: wijk C no. 58 tot en met no. 209, wijk A no. 357 tot en met no. 500, wij ken G en K geheel. De dubbele nummers a, b, c enz. behoo- ren in hetzelfde district als de oorspronke lijke nummers. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Als stemlokalen werden aangewezen in de verschillende districten resp. het raadhuis, de openbare school, de r.k. jongensschool en de u.l.o.- school. Leden stembureaux. Tot leden van de stembureaux werden aangewezen: hoofdstembureau: de burge meester ambtshalve voorzitter, leden de wethouders Akkerman en Barnhoorn en de raadsleden Greeuw en Kant, plaatsvervan gers de raadsleden Rus, Opdam en Kamer. District I: voorzitter de burgemeester, leden de heeren Rus en Sengers; plaatsver- gangers de heeren Joh. J. Vahl en C. Fran ken. District II: voorzitter wethouder Akker man, leden de raadsleden Greeuw en He'j- ne; plaatsverv. de heeren P. Köhne en M. J. G. van Rossum. District III: voorzitter de heer Opdam, leden de heeren K. Kant en J. Wiersma, plaatsverv. leden de heeren P. de Jager en W. Tamis. District IV: voorzitter de heer J. Schuijt, leden de heeren C. Kamer en D. Heijt, plaatsverv. leden de heeren P. Greuter en E. Keuning.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6