PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. Sport £a*td* en Juinhoiuv Langs de N.H.V.B.-velden. Glimlachje TWEEDE BLAD, 3. Opheffing zekerheidstellingen. Nu de gemeente een verzekering heeft gesloten tegen nadeelen, welke zy zou kun nen lijden door fraude, diefstal enz. en mede in verband met een koninklijk besluit van 4 Jan. j.1. te dezer zake, stelden B. en W, voor om de zekerheid, gesteld door meerdere ambtenaren, op te heffen. Aldus besloten Suppletoire begrooting 1938. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting voor het dienstjaar 1938 tot een be drag van 8938.97 in ontvangst en uit gaaf. Bouwverbod. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om op de perceelen tusschen den Stationsweg en de Kerkelaan een bouwver bod te leggen in afwachting van de uitvoe ring van het uitbreidingsplan-West, opdat er geen gebouwen gesticht worden, die later ongewenscht zouden blijken te zijn. Alkmaar weer gelijk met O. F. C. Winst voor Alcmaria IV. Ursem of Alcmaria V? Voorsprong voor Dirkshorn I. Zooals bekend, was er in verband met den oefen-wedstrijd te Zaandam een klein programma te verwerken, wat op enkele ontmoetingen in een lagere afdee- ling, na een vlot verloop had. In de eerste klasse A had Alkmaar bezoek van Vrone. We had den reeds voorspeld dat de groen-witten het niet gemakkelijk zouden krijgen, maar het toch zeker tot een zwaar bevochten zege zou weten te brengen. Vrone dat over enkele invallers beschikte kon aan vankelijk niet voldoende op dreef komen, zoodat de Alkmaarders een mooien voor sprong verkregen. Een voorsprong, die in middels noodig bleek te zijn, want het ein de kwam met de merkwaardige cijfers van 64! De Alkmaarders zijn dus weer met de Oostzaners gelijk gekomen. Alcmaria IV speelde op het sportpark te gen Oudorp I en smaakte weer eens het zoet der overwinning, 31. Van hoeveel waarde deze zege is, laat de stand duidelijk zien. O. F. C. I 12 11 0 1 38—10 22 Alkmaar I 12 10 2 0 47—14 22 Vrone I 13 7 1 5 38—32 15 Zaandijk II 11 6 1 33—17 13 R. C, Z. I 11 5 1 5 24—28 11 Oudorp I 12 5 0 7 27—26 10 Beemster I 12 4 0 8 1527 8 Alcmaria IV 12 2 0 10 18—46 4 K. V. V. III 13 1 1 11 15—55 3 De tweede klasse B liet overwinningen zien voor de ploegen met de beste kansen. Het leidende Ursem 1 had bezoek van D. T. S. II, en waar het hier een ontmoeting betrof tegen een der ernstigste concurrenten, valt ons de 40- zege van de Ursemmers dan ook bijzonder mee. Ongetwijfeld een pracht prestatie en we stellen ons de vraag, of de leiders soms van plan zyn een „doormarschje" te halen. Echter, een der concurrenten Alcma ria V omzeilde bij M. E. V. O. I met suc ces een gevaarlijke klip. De Mevoanen schijnen het blijkbaar voor dit seizoen wel te gelooven, want ze lieten zich maar even met 73 slaan. De stand is inmiddels: Ursem I 11 6 2 3 33—30 14 Alcmaria V 9 5 2 2 2518 12 Alkm. Boys III 10 5 1 4 40—22 11 D. T. S. II 8 4 0 4 24—27 8 M. E. V. O. I 10 3 2 5 24—34 8 Alkmaar II 8 3 1 4 2323 7 Akersloot I 10 1 4 5 1833 6 13 10 1 2 75—15 21 10 6 2 2 26—27 14 11 6 2 3 53—41 14 11 4 1 6 32—42 9 12 4 1 7 48—55 9 8 4 0 4 25—24 8 8 3 0 5 21—38 6 11 3 0 8 20—57 6 8 2 1 5 18—29 5 De vierde klasse D De strijd, die in de derde klasse D het meest de aandacht trok, was de ont moeting van het leidende Dirkshorn I te gen het bezoekende M. E. V. O. II, dat ais de gevaarlijkste concurrent stond aangesla gen. Een overwinning voor de bezoekers had de groen-witte reserves een heel stuk in de goede richting gebracht. De leiders dachten er echter anders over en kraakten de concurrenten maar even met 71. De Dirkshorners hebben zoodoende 'n mooien voorsprong verkregen. Een bijzonder feit ter vermelding is wel de 32 overwinning, die door Alkmaar III by Schoorl II geboekt kon worden. De stand is hier thans: Dirkshorn I Bergen II Schoorl II Vrone II D. T. S. III Koedijk II Alkmaar III Oudorp II liet slechts het resultaat van Akersloot II tegen het bezoekende Dirkshorn II zien z°odat de Akersloot-reserves nog puntloos zijn gebleven en Dirkshorn II, het puntenaantal op 5 heeft gebracht. •UIT HET KATHOLIEKE KAMP. De spanning in de le klasse keert terug. A.F.C. verliest een kost baar punt aan Berdos! Er moet heel wat gebeuren wil men R.E. O. op eigen terrein overwinnen, schreven wij Zaterdag j.1. Dat heeft L.S.V.V. dat te de Rijp op bezoek was ondervonden. In een onder geweldige spanning gespeelden wed strijd wist R.E.O., terwijl L.S.V.V. na de rust voortdurend in den aanval was, het beslissende doelpunt te scoren. Door deze overwinning (2—1) van R.E.O. heeft zij de kansen van zichzelf, alsmede die van H.S. V., die op bezoek was bij E.S.V. en aldaar een 10-overwinning behaalde," doen terug- keeren voor de bovenste plaats. De ont moeting van H.S.V. te Egmond-Binnen te gen E.S.V. is er één geweest die de Hei- looërs meer bracht dan haar oorspronkelijk toekwam. Alhoewel E.S.V. tegen het ge scoorde doelpunt heeft geprotesteerd bij den D.H.V.B., geven wij haar weinig kans op een gelijk spel, alhoewel het haar ten volle zou toekomen, gezien het spel dat E.S.V. Zondag demonstreerde. Limmen rekende resoluut af met de Val ken en stuurde de Venhuizers met een 51- nederlaag naar huis. Een uitslag die duide lijke taal spreekt en de Limmers voorloo- pig weer een plaatsje verder van de ge vaarlijke zóne deed gaan. De middenmoot-ontmoeting W.S.V.U.S. eindigde in een thuisclub-overwinning. Deze wedstrijd was van geen belang voor de bovenste of onderste plaats en was daar door misschien wel tevens oorzaak, dat de ontmoeting op hoog peil stond en in •"riend- schappelijke verhouding werd gespeeld. De uitslag was 30. Aan den stand ziet men, dat de span ning in deze afdeeling haar hoogtepunt gaat bereiken. Vermeld dient nog, dat R.E.O. zoowel als L.S.V.V. nog op bezoek moet bij H.S.V. in Heiloo en deze club dus practisch de beste papieren heeft. L.S.V.V. 10 7 2 1 23—11 16 R.E.O. 11 8 0 3 32—22 16 H.S.V. 11 5 5 1 22—14 15 W.S.V. 14 6 2 6 23—21 14 Zeevogels 13 5 2 6 28—27 12 U.S.V. 13 5 1 7 25—24 11 Limmen 12 3 4 5 1920 10 K.G.B. 9 3 3 3 16^-17 9 De Valken 10 2 0 8 14—25 4 E.S.V. 7 115 9—19 1 E.S.V. 2 verliespunten. De aandacht in de 2e klasse ging speciaal uit naar de ontmoeting A.F.C.Berdos, die ons den a.s. kampioen zou aanwijzen. Maar niets is van deze aanwijzing nader bekend geworden, omdat de wedstrijd beslist zal worden voor de protestcommissie. De wed strijd zelf was er echter een, die voortdu rend de volle aandacht vroeg. Spanning was hier meer dan voldoende. Er werd met een enthousiasme gestreden, dat doelpun ten die gescoord werden, wederom door den scheidsrechter moesten worden geannuleerd en het laatste doelpunt Berdos bracht daarmede de stand op 22 werd door den scheidsrechter wel toegekend, doch „Nu, juffrouw Meier tot ziens hoor, nu moet ik gauw naar boven en naar mijn strijkijzer zien!" daar nam de thuisclub geen genoegen mede, omdat haar inziens het doelpunt na de 2 45 min. was gescoord. Wij vreezen voor Alkmaarders echter het ergste! Waardoor Berdos wanneer zij althans op het goede pad blijft doorgaan de kampioen zal worden. De uitslag 22 gaf o.i. goed de verhouding weer. Eij Ber dos was de aanval het sterkste deel van de ploeg, bij A.F.C. de achterhoede en midden linie. N.V.A. overwon S.D.E. met 20; Oranje- Zwart wist het met 10 man spelende S.V.A. een gelijk spel (33) af te dwingen, terwijl S.V.W. een uitzonderlijk goede prestatie verrichtte door St. Louis op eigen terrein De stand is nu: A.F.C. 13 11 1 1 56—12 23 Berdos 10 8 2 0 48—11 18 St. Louis 12 5 2 5 31—26 12 Oranje-Zwart 12 5 1 6 17—30 11 N.V.A. 8 4 1 3 24—20 9 S.D.E. 9 4 1 4 29—27 9 S.V.O. 11 3 2 6 21—45 8 S.V.A. 10 3 1 6 24—51 7 S.V.W. 11 1 4 6 16—21 6 P.V.C.B. 9 1 1 7 13—31 1 P.V.C.B. 2 verliespunten. DE ENGELSCHE CUP. Op onzijdig terrein zijn Maandagmiddag twee voetbalwedstrijden uit de vijfde ronde van den Engelschen cup gespeeld, welke tot tweemaal toe in een gelijk spel waren ge ëindigd. Op het Arsenal-terrein te Highbury kwa men voor de derde maal tegenover elkaar te staan de ploegen van Sheffield Wednes- day en Chelsea. Laatstgenoemde club slaagde erin de ontmoeting met 31 te winnen. Blackburn Rovers kwamen op het ter rein van Sheffield Wednesday uit tegen Sunderland. Na het verstrijken van den normalen speeltijd was de stand nog steeds dubbel blank, maar in de verlenging slaag de de aanval van Blackburn er tenslotte in de verdediging van Sunderland te passee ren, en met 10 plaatsten de Rovers zich in de zesde ronde Na deze overgespeelde wedstrijden zijn tevens de kwarteindstrijden bekend gewor den. Op 4 Maart zullen de volgende wedstrij den gespeeld worden: ChelseaGrimsby Town, Wolverhampton WanderersEver- ten, Huddersfield TownBlackburn Rovers en PortsmouthPreston Northend. Dammen W.D.O.—D.V.T.O. Gisteravond had de Alkm. damclub W.D.O. bezoek van de damclub D.V.T.O. uit Burgerbrug voor het spelen om den Uitenboogaardwisselbeker. De gedetailleer de uitslag was als volgt: W.D.O. D.V.T.O. P. VeerW. Jimmink 20 H. LindersA. Slijkerman Sr. afg. H. HuiskampB. Dapper 20 G. SmitJ. P. Geensen afg. J. AmelsbeekA. Buter afg. C. DammerJ. Mosch 11 C. FokP. Slijkerman 11 H. KruiderG. Rademaker 11 L. VerverP. Hoedjes 11 R. W. ZaadnoordijkA. Blokker 02 P. A. v. d. PavertA. Hoek 11 C. Jol—P. de Wit 1—1 C. de JongA. van Egmond 20 B. LuitjesA. Mul 02 J. HommaJ. Rijs 02 Einduitslag 1212 Door niet opkomen van vijf spelers van D.V.T.O. heeft W.D.O. dezen wedstrijd re glementair gewonnen met 2212, terwijl 3 partijen nog moeten beslist worden. Paarden. CROSS COUNTRY DER KENNEMER RIJSOCIETEIT. In het mooie terrein achter Johanna's Hof te Castricum hield de K. R. de jaar- lijksche cross-country en direct moet ge constateerd worden, dat deze wedstrijd zeer goed geslaagd is. Eerstens omdat de op komst boven verwachting was, en verder omdat de technische commissie een par cours had uitgezocht, dat velen, die meen den dat zij het terrein door en door kennen, niet voor mogelijk hadden gehouden. Het was een circulair parcours, met de meest onverwachte verrassingen, een keur van terreinhindérnissen en daartusschen in was kwistig met hindernissen gewerkt, van natuurhekjes af tot hoogere hekken, die van het springterrein naar de duinen ge haald waren toe. Het heele parcours was tegen de 2000 meter lang en het was al gauw bekeken, dat men er alleen met een snel paard niet zou komen. Er moest wel degelijk met overleg gereden worden. Onder veel be langstelling, werd de cross gewandeld en 130. Intussen is de storm steeds heviger gewoi den on in een orkaan overgegaan. Zo kan het scp gelijk volhouden. Met man en macht wordt gewerkt om aan de woedende elementen weerstand het zo doorgaat is men reddeloos verloren. 131. Plotseling wordt het schip door een geweldige golf opgenomen. Eenige seconden gaan voorbijdan slaat het vaarlu:g met een donderende slag tegen een rots te pletter. de deelnemers bekeken met interesse de moeilijkheden van het parcours. Als eerste startte Frans de Jager met Whisky, zeer vlot ging het team over de horden en in 4 minuten en 5 seconden was de finish bereikt. Het zou niet de kortste tijd van den dag worden. Zoo werden de deelnemers een voor een gestart en allen kwamen vrij vlug door. De een natuurlijk vlotter dan de an der, Vivo had overwegende bezwaren te gen de hekken en moest er na enkele wei geringen met „zachten dwang" overheen gebracht worden, Impuls vond het beter om over een zijvleugel van een hek te springen en sloeg met baas en al een slag over den kop, om ongedeerd zijn weg te vervolgen, maar allen reden met enthou siasme hun parcours en de tijd van nummer één werd diverse malen verbeterd. Nadat het zware parcours gereden was, werden de hindernissen opzij gezet en kwamen de dames aan de beurt om de lich te cross te rijden. Zoo vonden de deel neemsters alleen de terreinmoeilijkheden op haar weg en ook daaraan hadden zij de handen nog vol. Het is 'n verheugend ver schijnsel dat de dames weer hoe langer hoe meer aan deze wedstrijdn gaan mee doen, en dat de jongere garde zich niet on- betuigt laat. In Johanna's Hof werden de prijslinten uitgereikt aan de ruiters van: 1 Pandorra 3 min. 45 sec; 2 Snaps 3 min. 55 sec.; 3 Ca- rola 4 min. 3 sec.; en 4 Bambino 4 min. 5 sec., en aan de amazones van 1 Jaap, 2 Pandora, 3 Tommy en 4 Specht. Worstelen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondag werd te Beverwijk de wedstrijd om den nationalen titel onder auspiciën van „D.O.K." te Beverwijk voortgezet met de 2e afd. M.A. Voor S.S.S. stonden ingeschreven H. Boersen en W. Kaandorp. Kaandorp, die de vorige week een pond te zwaar was voor lichtgewicht, was in deze afdeeling bij voor baat kansloos, zoodat hij het niet tot winst kon brengen. H. Boersen, die ruim 3 jaren niet op wedstrijden uitkwam, heeft bewezen nog altijd tot de zwaarste tegenstanders te be- hooren. Boersen behaalde den 2en prijs, zonder een verliespartij.. Jammer dat Boersen een staand nummer had, anders was hem de titel niet ontgaan, daar hij ook van den len prijswinnaar had gewon nen, die 6 partijen, tegen Boersen 5 partijen worstelde. De eindstand was als volgt: Kampioen: Bos, D.O.K. te Beverwijk, 2 verliespunten uit 6 partijen; 2e pr. H. Boer sen 2 verliespunten uit 5 partijen; 3e pr.: Appelboom A'/, verliespunten uit 6 par tijen. De volgende week worden de wedstrijden voortgezet met de le afd., waar voor S.S.S. zullen deelnemen H. Jensma le afd. licht gewicht, en D. Kók en N. Schats, beiden le afd. M.A. PROVINCIALE BOND VAN RUNDVEEFOKVEREENIGINGEN IN NOORDHOLLAND. De tamelijk druk bezochte vergadering van den Prov. Bond van Rundveefokver- eenigingen in Noordholland, onder voor zitterschap van den heer D. Kaan Kz., werd gistermorgen in het Parkhotel te Hoorn gehouden. Onder instemming der vergadering wenschte de voorzitter den secretaris, den heer E, Koster Dz., geluk met het heuglijke feit, dat hij zijn 30-jarig jubileum als secretaris vierde. De Fokveedag te Alkmaar kon door het heerschend mond- en klauwzeer, waarvan men de gevolgen nog niet te boven is ge komen, niet doorgaan. Hoewel het aantal leden, dat tot het Be middelingsbureau voor den Fokveehandel toetrad, niet groot is, oordeelde spr. toch het begin niet onbevredigend. Voor 't verplicht 14-daagseh melkonder- zoek raadde spr. aan, contact te zoeken met de omliggende zuivelfabrieken. Belangrijk noemde spr voo:rts de door Prov. Staten verplicht gestelde stieren keuring. Op aandrang van de afdeelingen Twisk, Abbekerk, Beemster en Uitgeest, besloot het bestuur, toe te treden tot het comité van actie om te komen tot opheffing van de kalverteeltregeling en voor die actie 25 uit te trekken. Over dit besluit was de stemming in het bestuur verdeeld. Op voorstel van den heer Bakker, namens de financieele commissie, werd de penningmeester voor zijn gehouden beheer gedechargeerd. De begrooting van 1939 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van 3710. Jaarverslag 1938. Uit het door den heer E. Koster Dz. uit- gebiachte jaarverslag bleek, dat tengevol ge van de samenvoeging der beide ver- eenigingen te Abbekerk het ledental met één vereeniging verminderde. Het aantal aangesloten leden bij de vereenigingen steeg evenwel tot een hoogte als nimmer bereikt. Het aantal volledige melkstaten bedroeg in 1938, i2488 (v. j. 10987). In 1938 waren 891 leden aangesloten, met tezamen 15986 melkkoeien. De onderzoekkosten per be drijf bedroegen in 1938 40.79. Tengevolge van de concei.treering van het grootkapitaal, geraakte vooral het klein-bedrijf in de klem. Geconstateerd werd, dat de toestand van de veehouderij niet rooskleurig is. In plaats van den heer J. Helder te Berkhout (niet herkiesbaar) werd tot be stuurslid gekozen de heer Blokker te Opperdoes. De heer A. G. de Haan te St. Maartens brug werd herkozen als lid van de com missie voor den coöperatieven aankoop. Herbenoemd werden de heeren S. N. Zuurbier en C. Stapel als afgevaardigde en plaatsvervanger naar het Nederlandscl» Rundvee Stamboek. De heer P. Stapel te Hoogkarspel werd gekozen als afgevaardigde naar de ver eeniging ter bestrijding van de Runder t.b.c. Besloten werd voortaan wederom twee keer per jaar te vergaderen. Voor de herfstvergadering werd October de ge schiktste maand geoordeeld. Met 57 vóór en 13 tegen werd hel be- stuurvoorstel aangenomen om dit jaar den Centralen Fokveedag.te Alkmaar te houden in het Sportpark en dezen Fokveedag voortaan om beurten in Alkmaar en Hoorn te organiseeren. p - HET NEDERLANDSCH RUNDVEE STAMBOEK. In het Parkhotel te Hoorn werd gister middag, onder voorzitterschap van den heer Jb. Kaan uit Wieringerwaard, een goed bezochte districtsvergadering gehou den van het Nederlandsch Rundvee-Stam boek. Het Nederlandsch Rundvee Stamboek bloeit, doch helaas niet in N. Holland, waar van de 900 fokkers slechts een 360 bij het N. R. S. zijn aangesloten. Dit is wel verwonderlijk, on.dat de centrale fokvee- dagen geheel drijven op het vee van de fokkers, bij het N. R. S. aangesloten. N. Holland had voorheen, op het gebied! van de fokstieren een goeden naam. Op het oogenblik is dit niet meer het geval en andere provincies zijn veel sterker in het Nederlandsch Rundvee Stamboek georga niseerd. De figuur, die N.-Holland slaat, is daar om zoo bedroevend, omdat de natuurlijke gesteldheid van den bodem juist de moge lijkheid schept, om op het gebied van het fokvee een eerste plaats in het land in te nemen. De Beemster b.v. is een polder, waar men zou kunnen fokken, wat men wilde. Het wordt heusch tijd, dat de N.- Hollandsche fokkers eens gaan begrijpen, dat zij zich de weelde van het provincialis me, die des morgens ook weer tot uiting kwam in de algemeene vergadering van den Prov. Bond van Fokvereenigingen in N.-Holland, niet kan veroorloven. Alleen datgene, wat in het belang is van het fokken van het beste materiaal en den afzet ervan in het buitenland dient op den voorgrond te worden gesteld en de N.- Hollandsche veefokkers zullen tot het in zicht moeten komen, dat het Nederlandsche Rundvee Stamboek, met een kas van 400.000, d e organisatie is, waarvan zij lid behoorer. te zijn. Wie in de organisatie koninkje is, komt er minder op aan. De heer Kaan deelde in zijn openings woord mede, dat de voorzitter, de heer Nijsingh, doordat hij wegens het overlijden van den voorzitter van de Centrale Raif- feisenbank te Utrecht tot waarnemend voorzitter van die bank was benoemd, niet aanwezig kon zijn. Het deed spr. genoegen, te kunnen me- dedeelen, dat het N. R. S. in 1938 weder om met zeer gunstige resultaten heeft gewerkt. Het ledental klom tot 900-0. Om een beeld van den vooruitgang te geven, wees spr. er op, dat het aantal volbloed kalveren in 1907 169 bedroeg, welk aan tal in 1938 tot 28000 steeg. Het aantal in schrijvingen, zoowel van koeien als stie ren, behaalde in 1938 een record. Een tegenstelling vormt N.-Holland, want van de 9000 leden zijn er slechts 367 in onze provincie aangesloten. In al de jaren, aldus spr., waarin ik met groote interesse het werk op veefokkerij gebied! meemaak en volg, zie ik tot mijn grooten spijt, dat N.-Holland op het oogenblik in den hoek gedrongen is. Dit beklemt mij en moet veranderen. In aansluiting op de kennisgeving der Prov. Regelingscommis sie, betreffende het 14-daagsch onderzoek, zoo vervolgde spr., roep ik u toe: „Gaat al len het 14-daagsch onderzoek toepassen en wordt lid van het Stamboek, opdat in de toekomst onze provincie voor den afzet van het fokvee niet langer gemeden wordt, maar mede met de andere provincies in het gelid komt te staan." Aan de orde was hieerop het voorstel om voor de inschrijving van stieren in het stamboek dezelfde productie-eischen aan de stiermoeders te stellen als de Veehou derij Centrale voor aanhouding doet en op de zgn. schets te vermelden: „Voldoet aan de productie-eischen voor de Veehouderij Centrale en voor inschrijving in het N. R. S." De directeur van het N. R. S., ir. H. W i b b e n s, lichtte dit voorstel nader toe. Voorloopig zal deze regeling alleen voor stierkalveren worden ingevoerd, wat al een reuzenwerk is, omdat de lijsten voor 12000 kalveren vervaardigd moeten worden. De heer Jimmink vond het voorstel niet sympathiek, omdat het slaat op de onsympathieke kalverteeltregeling. Een voorstel om er op aan te dringen die kal- verenteeltregeling op te heffen, vond spr. wenschelijker. Ir. Wibbens antwoordde, dat het dagelijksch bestuur zich op het standpunt stelt, dat een dergelijk voorstel op den weg ligt van de algemeene landbouworganisa ties, maar niet op die van een zuiver technische vereeniging. Z. i. was het een uiting van klein pro vincialisme om niet iets goeds te willen overnemen van een instelling, die men niet sympathiek vindt. Vast staat, dat de cijfers van de Veehouderij Centrale beter zijn en allicht komt er een tijd, waarin de teeltregeling wordt stop gezet. De vergadering vereenigde zich hierop met de voorgestelde regeling. Ir. Wibbens deelde mede, dat het in de bedoeling ligt, om in 1940 wederom een nationale tentoonstelling te organiseeren. De volgende week vergadert het dage lijksch bestuur in 's Hertogenbosch en valt de beslissing of die nationale tentoonstel ling in Utrecht of in Den Bosch zal worden gehouden. Den Bosch heeft vóór, dat men daar onafhankelijkheid is van het weer, omdat men daar de tentoonstelling, als dit noodig is, onder dak kan houden en boven-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7