Rechtszaken Jkovutdaal Tiieuws Mijnhardt's Zenuwtabletten. het K.N.L.C. vergaderde. Lage varkensprijzen. OUDORP EGMOND AAN ZEE LANGENDIJK PURMEREND CASTRICUM GROOTSCHERMER HEERHUGOWAARD TEXEL SCHOORL noordscharwoude{ HENSBROEK EGMOND BINNEN TWEEDE BLAD. v> wm worden gekalmeerd UW zenuwen en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten dien heeft men daar bij mooi weer een fraai grasveld met een prachtige tribune De heer Jm. Blaauboer merkte op, dat de echo in het gebouw in Den Bosch, wanneer de koeien loeien, dermate hin derlijk is, dat men daar elkander niet kan verstaan. In Utrecht is dat veel beter. De heer E. Dz. Govers wees er op, dat het bij mooi weer in Den Bosch in de markthal ontzettend warm is. De heer De Waal, Beemster, oordeel de Utrecht als centraal punc van het lfend meer gewenscht. Devoorzitter was van meening, dat een tentoonstelling in een overdekte ge legenheid een noodzakelijk kwaad is. Zoo'n gelegenheid geeft bij slecht weer echter de zekerheid, dat de tentoonstelling, waaraan groot financieel risico verbonden is, kan worden gehouden. De kans op suc ces is in Den Bosch, met het oog op het achterland, Gelderland, Limburg, Duitsch- iand en België, veel grooter. De heer C. Stapel, Den Hout, drong er op aan, niet naar Den Bosch te gaan, omdat hij vreesde, dat daar het roodbonte vee het zwartbonte zou overheerschen. Ir. W i b b e n s Het provinciale conflict Hoorn-Alkmaar wordt nu een nationaal conflict Utrecnt-Den Bosch. De voorzitter sloot de discussie over dit punt, met de opmerking, dat ook in de andere districtsvergaderingen wel argumenten naar voren zullen komen. Hierna werden films vertoond van stie renkeuringen en fokveedagen in Nederland en Engeland. Onder voorzitterschap van den heer H. D. Louwes te Ulrum werd op 15 Fe bruari j.1. de maandelijksche vergadering der eerste afdeeling van hei, Kon. Ned. Landbouwcomité te 's-Gravenhage ge houden. Omtrent de in deze vergadering gedane mededeelingen of genomen besluiten valt het navolgende te vermelden. Radioweerberichtgeving. Eenigen tijd geleden was door de drie centrale landbouworganisaties aan den be trokken minister verzocht de uitzending van een weerbericht in den vroegen mor gen te bevorderen, zoodat met de weers verwachting voor den komenden dag nog rekening kan worden gehouden. Hiertoe is echter personeelsuitbreiding van het K.N.M.I. noodig. De centrale landbouw organisaties deelden mee, de noodige mid- deeln niet te kunnen verschaffen. Zij ho pen, dat alsnog een oplossing gevonden zal worden. Bestrijding coloradokever. Blijkens een bericht in de pers zou de regeering overwegen in 1939 niet meer, gelijk in 1938 het geval was, gratis lood- arsenaat resp. calciumarsenaat beschik baar te stellen ten behoeve van de be strijding van den coloradokever. De vrees werd uitgesproken, dat deze bestrijding veel minder algemeen zal zijn, als de landbouwers worden verplicht zelf de be- noodigde sproeimiddelen aan te koopen. Daar het hier een voornaam landsbe lang betreft, kon men zich moeilijk voor stellen, dat de regeering niet zou willen voortgaan op denzelfden voet als tot nu toe geschiedde met de beschikbaarstelling van bestrijdingsmiddelen en werd beslo ten zich te dezer zake nader te bevoegder plaatse te informeeren. Prijzen baconvarkens en zware varkens. Door verschillende organisaties werd de aandacht gevestigd op de alge- meene ontstemming der varkenshou ders over de verlaging van de prijs der baconvarkens en over den onloonenden prijs der over te nemen zware var kens. Zooals bekend, hebben de drie centrale landbouworganisaties zich dienaangaande reeds tot de regeering gewend met een ge documenteerd adres, waarin op verhooging van de prijzen der baconvarkens en der zware varkens werd aangedrongen. Deze poging heeft tot dusver geen resultaat op geleverd. In de vergadering werd geprotes teerd tegen het door de regeering gevolg de systeem van steunverleening aan de varkenshouderij, waarbij de varkenshou ders groote verliezen lijden. Daarin moet verandering komen en dat is mogelijk als de overheid maar zorg draagt, dat er zoo min mogelijk zware varkens komen. Daar toe behoeven slechts alle aangeboden var kens in het bacongewicht te worden over genomen. Thans blijven die varkens lig gen, waardoor het aantal zware varkens toeneemt en de ellende niet meer is te overzien. Tenslotte zal men toch de zware varkens uit de markt moeten nemen, ten koste van veel grootere bedragen. Het plan om het aantal biggenmerken met 10 pet. te verminderen, helpt niet af doende, omdat men dan weer hooge big- genprijzen zal krijgen, waarvan de mesters die zelf niet of niet voldoende fokken, de dupe worden. Voorts werd er nog op gewezen, dat in verband met het benutten van exportkan sen, de teeltregeling noodzakelijk iets aan den ruimen kant moet zijn. Er zal dan echter in een groot gedeelte van het jaar een zeker surplus aan varkens te ver wachten zijn, hetgeen een vrijwel chro nisch onloonenden prijs zal medebrengen, als de regeering niet ingrijpt. Immers van de prijsdaling der varkens is geen markt- saneerende invloed te verwachten, nu de slagers er in het algemeen in geslaagd zijn de vleeschprijzen in den kleinhandel op een vrij stabiel peil te houden. Dalende varkensprijzen zullen dus al leen tot een grootere winstmarge voor Jiet OUD N.S.B.-ERS STALEN BRIEVEN UIT HET „HOOFDKWARTIER". De Utrechtsche politierechter, mr. Plugge deed gistermiddag uitspraak inzake den dief stal van brieven op het hoofdkwartier der N.S.B. te Utrecht. De 21-jarige kantoorbediende S. uit Bun nik, werkzaam geweest op het „hoofdkwar tier", die de brieven stal, werd veroordeeld tot een geldboete van 20 gulden, subs. 10 dagen hechtenis (de eisch was tien gulden boete, subs. 5 dagen hechtenis); de gewezen boekhouder, de 35-jarige H. ten H. uit Maar tensdijk, die den diefstal had uitgelokt, werd veroordeeld tot een geldboete van 100 gul den, subs. 50 dagen hechtenis. De eisch was 50 gulden boete, subs. 25 dagen hechtenis. De beide ingestelde civiele vorderingen werden afgewezen. PROEFRIT VOOR HET MOTOR RIJBEWIJS NIET OP DEN OPENBAREN WEG. Geen „overmacht", aldus de proc.- generaal. De kantonrechter te Utrecht heeft 18 No vember j.1. een advocaat, die voor het ver krijgen van een rijbewijs als motorrijwiel bestuurder op den openbaren weg te Bun- nik een proefrit had gemaakt, toen hij der halve nog niet in het bezit van dat rijbe wijs was, ontslagen van rechtsvervolging. De ambtenaar van het O.M. evenwel, die 4 boete had gevorderd, stelde beroep in cassatie in, aangezien hij van oordeel was, dat de kantonrechter ten onrechte had aan genomen, dat er voor den candidaat-motor- rijwielbestuurder geen andere mogelijkheid bestond om zich behoorlijk voor te berei den tot het afleggen van den wettelijk voorgeschreven proefrit dan door te hande len gelijk hij deed, n.1. door zonder rijbe wijs over den openbaren weg te rijden. Naar zijn meening had de betrokkene zich ook op een particulier terrein kunnen oefe nen, terwijl noch van een wettelijke ver plichting, noch van een overwegend maat schappelijk belang zou zijn gebleken, waar door mr. van B. gedwongen zou zijn ge weest, desnoods met overtreding van wet telijke voorschriften, een rijbewijs te ver werven. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad deelde blijkens zijn gisteren gehou den conclusie in deze zaak de opvatting van den ambtenaar van het O.M. en sloot zich aan bij de kwalificatie, dat „over macht" in den zin van art. 40 W. van S. niet kon worden aangenomen. Spr. concludeerde tot vernietiging van de kantonrechterlijke uitspraak en tot veroor deeling van mr. van B. tot de aanvankelijk gerequireerde geldboete. OP VELDWACHTER GESCHOTEN. Strooper tot 8 jaar gevangenis straf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis teren vonnis gewezen in de zaak van den 35-jarigen landarbeider H. R. wonende te Waddingxveen en den 39-jarigen land bouwer W. H., eveneens te Waddinxveen woonachtig. Beide verdachten waren in den nacht van 5 October aan het stroopen geweest, waarbij zij door den rijksveld wachter C. v. d. Hoef waren opgemerkt. Deze had beiden aangeroepen en H. heeft toen den veldwachter met een autolan taarn, welke als lichtbank diende, be schenen, terwijl R. uit een dubbelloops jachtgeweer op een afstand van ongeveer anderhalven meter op den rijksveldwach ter had geschoten, waarbij het schot hagel den rechtsveldwachter in den rechter- bovenarm had getroffen. De man was hevig bloedend blijven liggen. Ongeveer twee uur later heeft een bakker hem ge vonden, waaraan het te danken is, dat hij er het leven heeft afgebracht. H. R. werd nu terzake van poging tot doodslag veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf, terwijl W. H. werd vrijgesproken, daar de recht bank het ten laste gelegde niet be wezen achtte. Tooneeluitvoering. Voor een uitstekend bezette zaal gaf de r. k. tooneelvereeniging „Kolping" Zon dagavond haar tweede uitvoering in dit seizoen. Ditmaal was de keuze van het tooneel- stuk gevallen op een blijspel, getiteld: Aron Slootjes in de knel", door P. Mossin- koff en Jac. Braun. Met de grootste belangstelling volgde het publiek de talrijke komische verwikke lingen van het vlot gespeelde stuk. Iedere rol werd op uitstekende wijze ver tolkt, en als we een extra pluimpje geven aan Aron Slootjes (P. Schröder), Mozes Krul (Jo Does) en Jhr. mr. van Vlek tot Vlam (D. Klanker), dan willen we daar mee niets afdingen op het spel der overi gen. Het daverend applaus na ieder bedrijf verdienden de spelers dan ook ten volle. Na de verloting, welke na het stuk ge houden werd, volgde een gezellig samen zijn. slagersbedrijf leiden, zonder dat daar mede een stijgend verbruik gepaard gaat. Wil men derhalve de varkensteeltregeling handhaven, dan moet worden gezorgd voor het onmisbare sluitstuk, het overnemen van alle in het bacongewicht aangeboden varkens. Besloten werd zich in verbinding te stellen met de andere centrale landbouw organisaties en dezen voor te stellen den minister van economische zaken te ver zoeken de voorzitters der centrale land bouworganisaties omtrent deze aange legenheid in gehoor te ontvangen. Carnaval-viering. In de groote zaal van „De Vergulde Valk" werd Zondagavond de carnavalspret ingezet met een bal-masqué, waarvoor enorme belangstelling bestond, zoodat de zaal tot de laatste plaats toe in beslag ge nomen werd. Er was direct een prettige, gemoedelijke stemming, die ook verder door geen enkel onaangenaam voorval werd verstoord, zoo dat allen volop hebben kunnen genieten van onschuldig vermaak, van muziek en dans, van zotternij en spotternij. Er waren weder tallooze gecostumeerden, maar ook vele anderen, die alleen eens een kijkje kwamen nemen. Voor de jury, bestaande uit mevrouw BelonjeEyma en de heeren F. Snoeks en G. van der Schinkel, was het geen gemakke lijke taak uit het bonte gewemel een oor deel te vormen over de fraaiste en origi neelste costuums. Na rijp beraad werden de prijzen als volgt toegekend: Mooiste damescostuum: 1. Zonnebloem (mej. M. Broek); 2. Schotsche Hooglandster (mej. L. Wijker); 3. Lente (mej. A. Dekker); 4. Edelweis (mej. J. Schimmel). Mooiste heerencostuum: 1. Mexicaan (de heer Krab); 2. Rus (de heer Zoon); 3. Cow boy. Meest komische costuums: de heks, de baker en Reintje de Vos (dames Riksma en Hoppener en de heer Visser). Mooiste paar: Spaansch danspaar (mej. R. Dekker en de heer Hoogland). Meest komische paar: Prikkebeen (mej. van den Berg en de heer Wijker). Tenslotte werden nog troostprijzen toege kend aan den Perzischen vorst en den Span jool. 25 jaar organist. De heer Joh. Dekker was dezer dagen 25 jaar organist van de oud-katholieke ge meente te Egmond aan Zee, welk feit j.1. Zondag tijdens den dienst werd herdacht. Als herinnering boden de koorleden hem een fauteuil aan. Asvoh-bazar. De oud-katholieke damesvereeniging A. S. V. O. H. hield Zaterdag en Zondag haar jaarlijksche bazar in het oud-katholiek vereenigingsgebouw. Pastoor J. A. J. van Zanten heette Zater dagavond bij de opening de belangstellen den, onder wie zich o.m. bevonden de ver tegenwoordigsters van de zuster-vereeni- gingen Tavenu, Mirjam en St. Agnes, wel kom. Het vorige jaar had A. S. V. O. H. geen bazar kunnen houden, omdat het de vereeniging niet zoo goed ging. Sindsdien zijn echter vele nieuwe leden geworven, zoodat de vereeniging er nu beter voor staat en met nieuwen moed de toekomst te gemoet gaat. Dit is verheugend, omdat de vereeniging nu haar tienjarig bestaan viert. In de afgeloopen 10 jaar heeft de vereeni ging haar naam eer aan gedaan. A. S. V. O. H. beteekent immers, „Als steun voor ons huis", waarmede bedoeld wordt het vereeni gingsgebouw. Het is de vereeniging in die 10 jaar gelukt voor het gebouw meer dan 2000 bij te dragen, een prachtig bedrag, waarmede zij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De bazar kenmerkte zich door een gezel lige sfeer. Smaakvol waren de vervaar digde handwerken ten toon gesteld. Er viel voor de dames veel te bewonderen, als een sprei, babykleertjes, ontbijtlakens, thee mutsen, kinderkleeding enz. enz. Geen wonder, dat de loten vlug van de hand gin gen. Ook waren er velerlei attracties, thee- schenkerij, oliebollen, rad van avontuur, draaibord e.d. Vooral de trein waarvoor men kaartjes kon koopen, waarmee men een prijs won, als de trein op het aangegeven station stopte, viel in den smaak. Vermel ding verdient ook de afzonderlijke verlo ting van een Beatrix-pop met box en een paar aardige, door belangstellende ingezete nen vervaardigde scheepjes. Er was dus af wisseling genoeg en de velen, die de bazar met een bezoek vereerden, zullen daar geen spijt van gehad hebben. Vroom, Vrij en Blij. De oud-katholieke jongeliedenvereeniging Vroom, Vrij en Blij heeft een opgewekt vereenigingsjaar afgesloten, waarvan de secretaris, de heer E. J. Broek, weder op zijn bekende, prettige wijze verslag uit bracht. Het afgeloopen jaar was het 20ste levens jaar. Dit 4de lustrum werd in November 1938 op feestelijke wijze herdacht. Voorts werden 8 vergaderingen gehouden, o.a. ge wijd aan diverse besprekingen; lezingen enz. Dezg vergaderingen werden goed be zocht, gemiddeld door 65 (vorig jaar 62 der leden. Er werden 9 wandeltochten en fietstochten ondernomen. Niet minder dan 9 uitvoeringen werden gegeven, waar bij 2 verschillende tooneelstukken werden opgevoerd en de revue „Daar zit pit in". Voorts werd nog een Kerst wijdingsavond gehouden. Dit alles is wel een bewijs van actief vereenigingsleven. De kas sluit met een batig saldo van f 339. Ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum werd aan het vereenigingsgebouw een ge schenk aangeboden, bestaande in een lam- brizeering en zijverlichting. De kas der bibliotheek sluit met een batig saldo van 40. Er werden 180 boekwerken uitgeleend. Behalve de vergaderingen en uitvoeringen, werden ook nog 7 gezelschapsavonden ge houden, gemiddeld door 17 leden bezocht. De onderaf deeling V. I. O. S. is 11 maal opgetreden op feestavonden en vergaderin gen. Het ledental overschreed in het afgeloopen jaar de 100, het steeg namelijk van 95 tot 101. Het aantal begunstigers bedraagt niet minder dan 98. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. Bregman, is geslaagd voor het eerste gedeelte van het examen Vakbekwaamheid (bakker) inge steld ingevolge de Vestigingswet voor den Middenstand. Reorganisatie van de markt. Heden zal, naar het Hbld. meldt, de reor ganisatie van de markt te Purmerend haar beslag krijgen. De bij de veemarkt getrok ken terreinen zullen dan in gebruik worden genomen en de nieuwe regelingen in wer king treden. De reorganisatie houdt o.a. in, dat de scha pen binnenkomen aan de Plantsoenstraat, waar anders de koeien werden aangevoerd, terwijl de koeien thans zullen binnenkomen bij het Looierplein nabij „De Doele". Het marktgeld moet aan de loketten wor den betaald. Het op de markt brengen van vee uit aan de markt gelegen stallen is voortaan verboden. Voor het naar de juiste plaats brengen van het vee zullen de auto's een bepaalde route moeten volgen. In de stad zullen daarvoor richtingborden worden geplaatst. Voor het oprijden der auto's voor den afvoer van schapen, kalveren en var kens zal de politie aanwijzingen geven. Uitvoering St. Jan. De R.K. Tooneelvereeniging St. Jan uit Bergen trad Zondagavond op in de groote zaal van den heer Borst met het blijspel in drie bedrijven „Robbedoes", van Chr. v. BommelKouw en Henk Bakker. Slechts een veertigtal menschen was aanwezig toen de leider, de heer v. Baar, die tevens de regie verzorgde, een woord van welkom uitsprak. Het stuk zullen wij maar niet beschrij ven, daar dit reeds een groote bekendheid heeft verkregen. Volksonderwijs. Vrijdag werd in het café van den heer H. H. van Truijen de propaganda-avond ge houden van de afd. Zuid- en Noordschermer van „Volksonderwijs." De voorzitter, de heer M. C. v. d. Laan, opende met welgekozen woorden en heette in het bijzonder welkom de burgemeester en het onderwijzend personeel der beide scholen. In het bijzonder natuurlijk den spreker van dezen avond, ds. Westmijze uit Rotterdam, die, ondanks zijn drukke werk zaamheden, bereid was gevonden, hier een propaganda-rede voor de openbare school te houden. Terstond ving de spr. zijn rede aan met de verklaring, dat hij van harte gaarne deze spreekbeurt wilde vervullen. Vooral omdat deze streek voor hem, als Noordhollander van geboorte, zoovele her inneringen heeft. Hij memoreerde op de hem eigene wijze van zijn 6-jarig school bezoek in Alkmaar. In zeer kernachtige woorden gewaagde den spreker van ons aller plicht op de bres te staan voor het openbaar onderwijs. Het deed hem goed, uit de mond van den voorzitter te hebben ver nomen, dat dit bij het gemeentebestuur van Zuid- en Noordschermer in veilige handen is. Hij noemde de openbare school het sym bool der Nederlandsche eenheid. Diep be treurde spr. dan ook de enorme geldver spilling in ons land op het gebied van scholenbouw en onderwij sversnippering. Nergens ter wereld is zulk een toestand. Hij wees in dit verband op Zwitserland, waar evenals hier te lande veel verschil in politiek en godsdienst is, doch waar slechts één school is. Zoo behoorde het ook hier te zijn. De politiek heeft volgens spr. veel kwaad aan het openbaar onderwijs gedaan. Met klem drong hij er bij de aanwezigen op aan, lid der afdeeling te worden, om de belangen der openbare school, welke alleen zijn in gesteld op de waarheid, te steunen. Hierna werd gepauzeerd. Het verdere gedeelte van den avond vulde de eminente spreker met voordrachten aan, zoowel ernstige als humoristische. De talrijke aanwezigen hebben een zeer mooien, leerzamen avond gehad. Eenige nieuwe leden traden tot de afdee ling toe. De voorzitter, de heer v. d. Laan, bracht in zijn sluitingswoord den geachten spreker dank voor hetgeen hij dezen avond voor de openbare school had gedaan. Zondag gaf de gymnastiekvereeniging T.A.V.E.N.U. alhier haar openbare uit voering in de tooneelzaal van den heer Rus. De heer J. de Groot wees op het n-ut van lichamelijke opvoeding. Spr. was tevreden over de vooruitgang der afd. heerenleden welke van 5 tot 11 was opgeklommen en spoorde allen aan lid te worden. Toen voor de tweede maal het doek opging waren het de kleuters die hun opwachting maakten. Het was een lust om te zien met welk een animo die peuters van 3 tur ven hoog hun oefening maakten, al ging het dan ook niet geheel .eilloos. Over het gebodene van de dames en heeren kunnen wij kort zijn. H Was alles tot in de puntjes verzorgd en daarvoor komt den directeur, den heer G. de Haas uit Hoorn, wel een woord van lof toe. De vrije oefening der dames seniores was af en werd met luid applaus beloond. De heer H. Alema, die steeds de dames met pianomuziek had begeleid, had een cadeau in ontvangst te nemen, dat door een collecte onder de dames was bijeen gebracht. Na het sluitingswoord door den voorzit ter volgde nog een geanimeerd bal onder leiding van den heer Schermer. Er wordt een lagere landbouwschool gesticht. Reeds eenigen tijd is men hier voor nemens een lagere landbouwschool te stich ten. Het gaat er nu naar uitzien, dat dit plan binnen korten tijd verwezenlijkt zal worden Voor dit doel wordt thans een commissie gevormd, waarin leden zitting zullen hebben uit verschillende vereenigingen op land bouwgebied in deze gemeente. Uitvoering fanfarecon* „De Vriendschap". Zondagavond gaf het Schoorlsche fan farecorps een „Bonte-avond" in de grooij zaal van het café de Roode Leeuw te Schoorl. De voorzitter de heer Meedendorp heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Spr. wekte de aanwezigen op belangstel ling voor het corps te kweeken, daar het dit zeer noodig heeft. Het is zeer te betreuren, dat de heer Meedendorp een beroep moet doen op den steun van de ingezetenen, daar anders wel licht in de toekomst het corps wegens ge brek aan financiën en wegens gebrek aan leden moet worden opgeheven. Zonder overdrijving mag gezegd worden, dat het fanfarecorps „De Vriendschap" in het vereenigingsleven te Schoorl de belang rijkste plaats inneemt en dat het de ver. is op wier medewerking nimmer vergeefs een beroep wordt gedaan. En wel zeer vaak verleent het fanfarecorps zijn mede werking, hier zij slechts gedacht aan de talrijke muzikale rondgangen in Schoorl en Groet in de afgeloopen zomermaanden. Het is daarom te betreuren dat de ge meente geen subsidie aan deze vereeniging kan en mag verleenen, doch het is daarom aan de ingezetenen om naar vermogen bij te dragen aan de instandhouding dezer ver eeniging, terwijl ook gepoogd zal moeten worden het aantal werkende leden op te voeren, opdat de vereeniging weer met een goed bezet corps zal kunnen optreden. Hetgeen het fanfarecorps onder leiding van zijn directeur den heer G. Anderson dezen avond heeft doen hooren was als steeds uitstekend en genoot bij de talrijke aanwezigen groote waardeering. Bijzonder goed ook werd de trompetsolo uitgevoerd door den heer G. den Das Jr. Door het saxofoon-trio de heeren Jac. S. den Das, H. Meedendorp en J. Slikker werd op uitstekende wijze een tweetal solo's ten beste gegeven. Het hartelijk ap plaus der aanwezigen getuigde van de waardeering voor dit fraaie samenspel. Om eenige afwisseling in dezen avond te brengen, had het fanfarecorps zich weten te verzekeren van de medewerking van „Het Revue-Trio van Noordscharwoude". Inderdaad wist dit Trio en in het bijzon der het derde gedeelte de heer Kuiper wel een genoegelijke stemming te scheppen, maar zij misten de vlotheid die revueartis- ten eigen moet zijn. Er was weinig voor dracht bij de verschillende stukjes. Een voor dezen avond speciaal gecomponeerd liedje „Schoorl erger je niet" zou wellicht meer succes gehad hebben, als het zonder haperen was voorgedragen. Wel dient vermelding dat onder leiding van den heer K. Boot het tooneel zeer smaakvol was ingericht, hetgeen de uit voering zeer ten goede kwam. Het behoeft geen betoog, dat een zeer genoegelijk bal dezen welgeslaagden en voor „De Vriendschap" hopelijk succesvol len avond besloot. Lezing over meststoffen. Maandagavond werd in „Concordia" een lezing gehouden door ir. van der Rie ten uit Antwerpen, over de meststoffen „Sulkophos" en „Ferthiphos". Deze lezing werd gehouden op initatief van de tuinbouwvereeniging „De Een dracht" te Oudkarspel en „Tuinbouwbe- lang" alhier. Het was een interessante lezing, die toe gelicht werd door eenige films. De aanwe zigen hebben ongetwijfeld heel wat kennis opgedaan. Uitvoering 't Viooltje. Zondagavond gaf ,,'t Viooltje" haar laatste uitvoering in dit seizoen, ten huize van den heer Mantel. Opgevoerd werd „Westerman Zoon", tooneelspel in 3 be drijven door Christien van Bommel— Kouw en Henk Bakker, benevens een vroo- lijke schets „Het Gelukje". Het was jammer, dat de zaal slechts matig bezet was, want er werd over het algemeen goed gespeeld, vooral het spel in de drie hoofdrollen was heel goed. Aan het eind dankte de heer Wit de spelers van ,,'t Viooltje" voor alles wat zij dien avond hadden geboden en het publiek voor de belangstelling, waarmede het spel gevolgd werd. De avond werd besloten door een gezellig bal, waarvan de leiding bij den heer A. Koning berustte. Concert. Het donateursconcert van „Eensgezind heid had een overvolle zaal. De muzieknum mers werden vlot gespeeld en doen het beste verwachten voor den uitslag van het concours, waaraan de fanfare op 18 Mei zal deelnemen. Het Cabaret-trio de Vos bracht een af wisseling die voor Egmond nieuw was: levensliedjes en schlagers, geestig en ernstig, een goede conferencier en een accordeonnist- virtuoos die het publiek in de goede stem ming wisten te houden. Eensgezindheid verstaat de kunst telkens een aantrekkelijk programma voor de do nateurs samen te stellen. Schrijfmachine gestolen. Gisternacht is uit het jeugdwerkloozen- kamp „Vredesteijn" alhier een schrijf machine gestolen. Algemeen neemt men aan, dat het geen vreemde is, die den diefstal heeft begaan. Aangezien reeds 1500 jongens in den loop der tijden in 't Jeugdkamp eenigen tijd zijn ondergebracht, is 't moeilijk na te gaan, wie de dader geweest is. De zaak is in han den van de politie gegeven. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8