Agenda PELS Asfirin f CITROEN JENEVER Nu is het opletten en on- middellijk Ingrijpen, dus bij de eerste teekenen direct Asplrin nemen! EERSTE BLAD. 2. Alkmaar, Woensdag. EEN SINISTERE GRAP. Men herinnert zich wellicht het stads- bericht in onze courant van Zaterdag waarin melding werd gemaakt dat mej. de W. bij het matjeskloppen in de Lindengracht was gevallen en met veel moeite daaruit gered werd. Het bericht werd ons telefonisch opge geven door een vrouwelijke employé van de aan de Lindengracht gelegen fabriek Eik en Linden, die daarbij deed uitkomen, dat de redding van de drenkelinge hoofd zakelijk te danken was aan het voort varend optreden van den fabrieksbaas. Dit was het eerste bedrijf van een geschiedenis, waarvan toen nog niet te voorzien was, dat zij een drama zou worden. Het tweede bedrijf speelde zich Maan dagmorgen af en had ook nog een on schuldig karakter. Er verscheen namelijk ergens aan een stadstelefoontoestel waar is ons niet bekend een heer, die ons mededeelde, dat hij als buurtbewoner de redding had meegemaakt en daarbij geconstateerd had, dat niet de fabrieksbaas het grootste aandeel in de redding had gehad, maar een jongmensch op een transportfiets, zekere W. de N., die onmiddellijk zijn rijwiel tegen een boom had gezet en te water was gesprongen, zoodat aan hem eigenlijk de redding van de reeds bewusteloos ge worden vrouw was te danken. Wij hebben daarvan nota genomen en van een en ander in onze courant melding gemaakt. Het derde bedrijf heeft een luguber karakter. Gistermorgen is onze administratie op gebeld door een dame althans een vrouw die een advertentie wilde op geven. Dat ging op de normale wijze. De juf frouw van de administratie noteerde wat haar werd opgegeven en het is haar alleen opgevallen dat de haar onbekende dame zeer zenuwachtig was, zoodat zij erop attent moest worden gemaakt, dat datum en straat nog in de annonce dienden voor te komen. Maar het was een rouwadver tentie en in droevige omstandigheden is men natuurlijk wel eens nerveus en ver geetachtig. „In droevige omstandigheden", want de annonce was de opgave van een over lijdensadvertentie, waarbij aan de admi nistratie werd opgegeven, dat de nota later aan het sterfhuis Lindengracht 2 gepresenteerd zou kunnen worden. De administratie heeft natuurlijk deze annonce er komen er zeer vele pér tele foon geaccepteerd en zij is gisteravond in onze courant opgenomen. Daarin werd door haar diepbedroefde echtgenoot het plotseling overlijden op 35-jarigen leeftijd gemeld van Aafje de WitDekker en men zal algemeen deer nis met het gezin hebben gehad omdat dit de vrouw was, die Zaterdag bewuste loos uit het water werd gehaald en aan de gevolgen van dit onvrijwillig bad dus blijkbaar was gestorven. En nu blijkt dat geheele overlijdens bericht op een valsche opgave, wellicht op een of andere sinistere „grap" te berusten. Want de bewuste Aafje de WitDekker is niet dood, zij is de gevolgen van het haar overkomen ongeval reeds lang te bo ven gekomen en zij was natuurlijk hevig geschrokken en verontwaardigd toen zij haar doodsadvertentie in de courant heeft zien staan. En even verbolgen zijn na tuurlijk haar familieleden. Men kan zich niet voorstellen wie tot een zoo lugubere grap in staat is geweest. De kwestie is natuurlijk bij de politie aangegeven en op haar rust thans de taak zoo mogelijk uit te zoeken aan wie een dergelijke ongepaste „aardigheid" te dan ken is geweest. HET DRAMA TE DEN HELDER. Niet de vader, maar de moeder. In ons nummer van 17 Januari maakten wij melding van de arrestatie van een zekeren Z., onder verdenking dat hij zijn baby van drie maanden zoodanig had mis handeld, dat de dood er op volgde. De man is gister in vrijheid gesteld, ter wijl zijn nog jeugdige echtgenoote, thans voor dit feit is ingesloten. De man had voor de politie te Den Helder, na een verhoor van eenige uren, een beken tenis afgelegd. Volgens zijn verklaring had hij, toen het gtzin zich ter ruste wilde begeven, de baby door een pak slaag tot zwijgen willen bren gen. Toen het kind bleef huilen, was Z. in woede ontstoken en had hij zoo hardhandig geslagen, dat het kind stil werd. Het kind bleek later te zijn overleden. Tegen elf uur waarschuwde de vader den gemeente-arts, die den dood constateerde. De ouders deden echter een zoo fantas tisch verhaal over de doodsoorzaak, dat de dokter het vermoeden kreeg, dat er een ernstig misdrijf was gepleegd. Dit vermoe den werd sterker, toen de dokter het mis vormde lichaampje onderzocht en o.a. een gebroken armpje constateerde. Na verhoor door de politie, waar Z. be kende, werd hij in het Huis van Bewaring ingesloten en sindsdien bevond hij zich in voorarrest. Eergister deelde hij den rechter-commis saris mede, dat niet hij, doch zijn vrouw zich aan het misdrijf had schuldig gemaakt. Hij had de schuld op zich genomen om zijn vrouw te sparen. Nu hij echter had verno men dat zijn vrouw huishoudster bij een nog jonge man was geworden, paste hij er voor nog langer de schuld op zich te nemen. Hij vertelde den rechter-commissaris dat hij geconstateerd had dat zijn vrouw 'n armpje van het kindje had gebroken, met het ge volg dat de baby spoedig daarop overleed. Zijn vrouw had toen voorgesteld het lijkje maar in den tuin te begraven, doch Z. had zich daartegen verzet en nog gepoogd het misdrijf te verbloemen, door den stadsmedi- cus een, naar hij veronderstelde, aanneme lijk verhaal van de doodsoorzaak te doen. Toen hij daarin niet slaagde, had hij de schuld maar op zich genomen. Gister is de echtgenoote van Z. door den rechter-commissaris gehoord en nadat deze haar aan een streng verhoor had onderwor pen, heeft de vrouw een bekentenis afge legd, zoodat thans de vrouw, de plaats van den man in het Huis van Bewaring heeft ingenomen. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP TE EGMOND-BINNEN. Moesten wij gister melding maken van een ernstige aanrijding van een 6-jarig kind van den heer W. K. te Egmond-Bin- nen, welk kind er wonderlijk goed schijnt afgekomen te zijn, thans valt uit dezelfde gemeente een aanrijding met heel wat ern stiger gevolgen te vermelden. Gistermiddag omstreeks 5 uur speelden vele kinderen op het nieuwe gedeelte van den Egmonderstraatweg toen plotseling de autobus vanuit Egmond aan Zee arriveerde. De kinderen, die de bus blijkbaar niet hadden hooren naderen, stoven naar alle kanten uiteen, zoodat de chauffeur niet wist hoe hij moest rijden om ongelukken te voorkomen. Hij week uit naar de zijde van het rij wielpad waar juist het 5%-jarig dochtertje van den lijnwerker van het r\ E. N. een toevlucht gezocht had. Het kind werd ge grepen en kwam zoo ongelukkig te vallen dat de wielen van de bus over het hoofdje van de arme kleine gingen waardoor het kind onmiddellijk moet gedood zijn. De po litie stelt een onderzoek naar de schuld vraag in. OVERSPANNEN DAME TE WATER GERAAKT. Gisteravond te omstreeks 11 uur is een 50-jarige juffrouw aan het Jaagpad te water geraakt. Haar hulpgeroep werd door schip pers gehoord die daardoor uit hun slaap werden gewekt. Door enkele schippersjon- gens is zij uit het water gehaald. Zij was in zeer overspannen toestand en in hevige mate een zenuwpatiënte en is met een taxi naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De patiënte, die uit Den Haag afkomstig is, bleek op weg te zijn getveest naar familie te Den Helder. VERPACHTING KERMISTERREIN. Op Dinsdag 7 Febr. 1939, des namiddags 1.30 uur vond ten stadhuize de verpachting plaats van kermisterrein voor de dit jaar te houden kermis. Er waren 80 gezegelde en 13 ongezegelde biljetten ingekomen. F. Hommerson, miniatuur-autofietsbaan, Paardenmarkt, in het midden, 185; voor de garage 146; hoek Schoolstraat 106; Ziekenhuisterrein 61, zonder concurren tie. J. van Wanningen, oefenspelen, 3 stuks, 11.8(J; onderzeebootspel 80; indien alles gegund 420, z.c., geen plaats genoemd. R. Dirks, autoskooter, 2410, m.c. benzi neracebaan 1400, Mickey Mouse-caroussel 210, Lunapark f 710, z.c.; 2 Avusbanen 200; oefenspel De Stang 60, indien al les gegund 4000; indien alles gegund met concurrentie van benzineracebaan 3000; alles op Paardenmarkt, Ziekenhuisterrein of Hofplein. L. Benner, Himalayabergbaan, Zieken huisterrein 780. Gebr. Hommerson en Vermolen, Picca- dilly Dream, op Paardenmarkt of Zieken huisterrein, z.c. van emotiebaan, 808. Gebr. Hommerson en Vermolen, Deensche Hoogvaart, Ziekenhuisterrein, Paarden markt, Hofplein of Nieuwesloot, op de 3 eerste terreinen 525, op het laatste terrein 125. Gebr. Hommerson en Vermolen, Vroolijk Rad, Ziekenhuisterrein, 901, z.c. Gebr. Hommerson en Vermolen, Zieken- buisterrein of Hofplein, Autoracebaan, 1600. Gebr. Hommerson en Vermolen, Auto skooter en Autoracebaan, Paardenmarkt. Ziekenhuisterrein of Hofplein, tezamen 3200. Gebr. Hommerson en Vermolen, Paarden markt, Ridee-O, 1201, z.c., van U-boot of Racettenbaan; m.c. van racettenbaan en U- boot op de Paardenmarkt of Ziekenhuister rein 401; indien alle plaatsen gegund to taal bod verhoogd met f 500. Gebr. Van Dam, zweefmolen, Paarden markt, 300.50; Ziekenhuisterrein 275.50; luchtschommel, Paardenmarkt 275.75. H. Korinke, lachspiegel-dwaaltuin, Paar denmarkt of Ziekenhuisterrein, 280, op r.ader aan te wijzen plaats 180. N. van den Abeele, Ronde Hoeplatent, Nieuwesloot bij Hofplein, 152; op de Paardenmarkt 137; voor schiettent, Nieu wesloot z.c. 285. H. RoelsBenner, Babysport, Paarden markt, 105; Ziekenhuisterrein 90; Laat 115. J. van der Haar, palingkraam, Paarden markt 58.10. Wed. Abrahams, Salon Minerva, Paar denmarkt 40.75, z.c., Nieuwesloot 25, vodir beide plaatsen 70. J. Schipper, haringwagen, Paardenmarkt 6.10. S. Kopjes, haring- en zuurwagen, Paar denmarkt 12.70. C. Winter, Piramide-sport, Nieuwesloot, 156.20 hengelsport, Paardenmarkt, 95.20; Ziekenhuisterrein 75.20; Nieuwesloot bij Hofplein 90.20; aanbiedingen voor flesschensport worden verhoogd resp. met 20, 10 en 15. F. Evers, Hoofd van Jut, Nieuwesloot, Paardenmarkt, Ziekenhuisterrein 40 z.c. Van 2023 Febr. in Waakt en Bidt, vier- daagsche conferentie; Maandagav. 8 uur, andere dagen half 4 en 8 uur; verschillende sprekers. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De gouden kooi (rom.); hoofdrollen Margaret Sullivan en James Stewart. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Carefree (dansfilm); hoofdrollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd, Woensdag 22 Februari. 8 uur, dancing Harmonie, vereen, voor paedagogiek; spreker mr. de Jongh, oud- kinderrechter te Amsterdam. Harmonie, bonte avond van den N.K.B. Donderdag 23 Februari. 8 uur, Harmonie, prop.-avond afd. Alk maar Bond voor Staatspensionneering. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Soli Deo Gloria. 8 uur, de Unie, voordracht met lichtbeel den voor Genootschap NederlandFrank rijk. 8.30 uur, r.k. kerk a. d. Laat, conferentie voor niet-kath., onderwerp: De dood. 8.15 uur, de Rustende Jager te Bergen, verg. Alg. Ned. Vrouwen Vredebond. Vrijdag 24 Februari. 8 uur, de Unie, prop.-avond Volksonder wijs; zang, film, spreker Theo Thijssen. liet geurig, zacht-frissche distillaat dat niet zonder reden de eerste plaats verworven heeft, per llesch f 2.25. Tel. 2585, C. J. Schaap, kunstglasblazerij, Nieuwe sloot 65; Paardenmarkt f 40. J. Sipkema, luchtschommel, Paarden markt, 202; flesschenwerptent, Nieuwe sloot of Ziekenhuisterrein f 62. J. E. de Voer, schiettent, Nieuwesloot, 436, z.c. en met concurrentie van foto schiettent f 236. N. Poland, haringwagen, Nieuwesloot 20. C. Vader en Zn. en E. Elings, 2 vliegbom- spelen, Nieuwesloot m.c. van 2 vliegbom- spelen of soortgelijke f 200; 4 vliegbom- spelen 300, z.c. D. Veen, 1 vliegbomspel, Nieuwesloot, 120, m.c. van ten hoogste 3 vliegbomspe- len, doch z.c. van bumper-knikkerspelen. Op nader aan te wijzen plaats 100. W. H. Pennings, duikbootspel, geen plaats genoemd, f 102. H. Vader, suiker- en nougatkraam, Nieu wesloot 75. J. Visser, zuur- en vischkraam, Nieuwe sloot 120; voor grootere kraam 141; op de Paardenmarkt f 101; op Ziekenhuister rein 30. P.- J. J. Hofman, koekhaktent, Nieuwe sloot 20. W. J. Vogelpoel, suikerwerk- en nougat kraam, Nieuwesloot voor Kadaster 12C; voor Ris 105; voor Hartland 100; voor ingang hotel Proot f 122.50. G. Coppejans, nougat- en suikerkraam, Nieuwesloot voor café Suisse, 140; voor de Harmonie 125; bij de Schoolstraat 130; op de Laat voor Zusterschool 60; op de Laat voor Burger 60. G. Kooistra, skeeball, Nieuwesloot 195; 2 oefenspelen z.g.n. Rollo 195; allen ge gund 403; bod verhoogd voor alle inrich tingen tot 600. A. Aué, voor nougatkraam op de Laat bij Payglop 66.66, z.c. Nieuwesloot bij School straat f 140; Nieuwesloot bij Hofplein 150; nader aan te wijzen plaats op Nieuwesloot 60 en idem op de Laat 25. C. W. Beelenkamp, gebakkraam, Korte Nieuwesloot of op de Paardenmarkt 15. L. Bos, suikerkraam, Korte Nieuwesloot 25; Nieuwesloot f 50; Hofplein 40. J. Mol, koekhaktent, Nieuwesloot f 20; Korte Nieuwesloot 13. C. W. Beelenkamp, suikerkraam, Korte Nieuwesloot 20. J. A. Peterson, sjoelbaksport en spoor- treintje, Korte Nieuwesloot 48.10; Nieu wesloot 44 z.c. A. van der Veen, kinderfietsmolen, Korte Nieuwesloot bij Doorbraak, 65; op de Laat 75; voor kleuteramusement Korte Nieuwesloot bij Doorbraak 75; op de Laat 86. B. v. d. Valcke, kijk-tent, 175, geen plaats genoemd. P. van Grinsven, variététheater, op de Paardenmarkt of op een nader aan te wij zen bestemde plaats 165, z.c. H. Nakke, fa. Victor Consael, beignets- kraam, 916, z.c. geen plaats genoemd. S. van der Zee, wafelkraam, Steenen- brug 60; en indien poffertjes kunnen wor den gebakken 100; bod uitsluitend voor wafelkraam verhoogd tot f 100. J. van Leer, nougatkraam, Hofplein 12. Bod verhoogd tot f 25. J. W. Janvier, rakettenbaan, geen plaats genoemd, 1310 z.c. 710 m.c.; stoomca- roussel met cakewalk, op het Hofplein 1410; de Paardenmarkt of Ziekenhuister rein 1510; bij gunning van beide inrich tingen bod met 300 verhoogd. J. Smit, palingkraam, Nieuwesloot bij Hofplein 28.30. Th. Beemsterboer, palingkraam, Steenen- brug, 19.50, Laat, hoek Schoutenstraat 23.50. M. de Wijer, gebakkraam, Laat bij Schou tenstraat 25. R. Vroone, suikerkraam, op de Laat, 7.50, Nieuwesloot 10. A. Zentveld, palingkraam, Laat hoek Payglop voor 4 opeenvolgende jaren 30, wanneer geen paling op de kermis in parti culiere huizen wordt verkocht, anders 10. Vcor Laat hoek Krebbesteeg 20 of 7.50. J. Bruin, nougat- en suikerkraam op de Laat 20. Nieuwesloot tusschen School straat en Hofplein 45. D. van Dam Jr., kinderdraaimolen, Laat, 151.10, Korte Nieuwesloot f 76,10. P. Bos, suiker-nougatkraam, Laat, bij van Englen 90. Nader aan te wijzen plaats op de Laat f 50. W. Lohman, palingkraam, op de Paar denmarkt 43, Kleine kaasmarkt 45 Nieuwesloot Hofplein 12, op de Laat on verschillig waar 5. H. LohmanTromp, palingkraam, Kleine kaasmarkt 64.15, Paardenmarkt f 46, Laat hoek Schoutenstraat 36, Steenenbrug 28, Nieuwesloot Hofplein 16, Laat Krebbe steeg 13 en Laat Boterstraat 13. H. Valientgoed, luchtschommel, Paarden markt 158.75, Marktstraat Korte Nieuwe sloot 100.75. J. van Dijk, flesschenwerptent 56, pyra- midesport 56. Geen plaats genoemd. S. van Drunen, palingkraam, Kleine Kaas markt 43.60. R. Vale, schijvensport, 150, geen plaats genoemd. Gebr. Hommerson en Vermolen, auto skooter, Paardenmarkt 2101, z. c. of m. c, van benzineskooter 1400. C. Winter, flesschenwerpsport, Nieuwesloot f 92 z. c., of 80 op nader aan te wijzen plaats. Aanbieding vervalt indien pyramide- sport wordt gegund. J. v. d. Erf, sjoelbaksport 45 z. C. of m. c. 30. Geen plaats genoemd. C. Hoefnagel, beignetskraam, Ziekenhuis terrein of Steenenbrug 701.50 z. c. of 325 m. c. F. de Haan, beignets- of poffertjeskraam, Steenenbrug 416, Nieuwesloot voor klei nere kraam 150. S. C. Keizer, zweefmolen, Oude Zieken huisterrein, 252.10. J. Theunisz, Wild-West ranch, 235. Geen plaats genoemd. C. L. Mullens, kijktent, Nieuwesloot 100, Korte Nieuwesloot 80, achter de draaimolen op de Korte Nieuwesloot 60. E. Andreessen, variëté-theater, 101. Geen plaats genoemd. M. Hendriks, zweefmolen, 150, Paar denmarkt z.c. J. Sipkema en Zn., autoracebaan op Zie kenhuisterrein, Paardenmarkt of Hofplein 825. J. H. Kunkels, autoskooter, Paardenmarkt of Ziekenhuisterrein 2250, m.c. van ben zine racebaan 1500. J. H. Kunkels, rakettenbaan, Paarden markt of Ziekenhuisterrein 1250 z.c. of m.c. 800, indien beide zaken gegund wor den wordt verhoogd met 250. Wed. G. Sipkema en Zn., stoom carous- sel, 550 z.c. Geen plaats genoemd. A. Benner, autoskooter, Paardenmarkt, 310 z.c. van benzine racebaan of m, 1610. A. Benner, voor autoskooter Paarden markt 910, z.c. benzine racebaan, voor U- boot Hofplein 1111, z.c., voor U-Boot op de Paardenmarkt op nader aan te wijzen plaats 1011, z.c., voor autoskooter op de Paardenmarkt of Ziekenhuisterrein z.c. van een 2e autoskooter, doch m.c. autobenzine- racebaan 1251., Voor U-boot op het Hof plein m.c. rakettenbaan 551, voor U-boot op de Paardenmarkt op Ziekenhuisterrein of op nader aan te wijzen plaats m.c. van rakettenbaan 501. A. Dauphin, berekeningsport 50, fles schensport of hengelsport 30. Geen plaats genoemd. J. Brantenaar, hoofd van Jut, Nieuwe sloot 10. D. Brunselaar, schiettent, Nieuwesloot 377, z.c. G. Lenior, schiettent, Nieuwesloot, 290, z.c. doch m.c. van één schiettent 175. P. J. Vale, vogelpiek, nader aan te wij zen plaats 1350, voor 4 bumperspelen per stuk 250 op Nieuwesloot. Bij gunning van alle inrichtingen 2800 z.c. D. Onrust, schiettent, 80. Geen plaats genoemd. Th. J. ter Schiphorst, kunstglasblazerij 65, z.c., geen plaats genoemd. C. Vader en Zn., schiettent, Nieuwesloot 250, z.c. of m.c. 110 of Nieuwesloot of Hofplein voor oefenspel 85. J. Adams, koekhakstal, Korte Nieuwe sloot 7. B. J. Conter, voor een horoscoop 15. Geen plaats genoemd. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag 2 Maart een raadsvergadering te beleggen. HET WIT GELE KRUIS. In de maand Januari legde de wijkver pleegster 575 bezoeken af bij 34 patiënten, waarvan 453 bij leden van het A.A.Z.A.', 102 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 13 bi] stadspatiënten en 7 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 255 bezoeken af bij 18 patiënten en verleende 3 maal as sistentie bij den dokter. toroza-revue. Men schrijft ons: Gisteravond werd in de tot in de uiterste hoeken gevulde zaal van het Gulden Vlies de Toroza-revue opgevoerd, welke door de Fa. Gebrs. Winder te Alkmaar aan haar cliënten werd aangeboden. De revue stond onder de eminente leiding van den heer Boot uit Schoorl. De nummers werden in non-stop tempo opgevoerd en de zaal beleefde dan ook van 8 tot 11 uur een revue, die zeker ge slaagd mag worden genoemd; vooral de ko mische stukjes van de heeren Klinkert en Kuiper oogstten oorverdcovend applaus. De decors werden verzorgd door den heer Theo Groothuijzen. De fa. Winder, die met dit door hem geengageerd gezelschap van 45 personen geheel Noordholland bezoekt, kan op een zeer succesvollen avond terugzien. HUISVROUWEN BEZOEKEN ONS BEDRIJF. Een huisvrouw de naam duidt het aan was vroeger een vrouw, die zich hoofd zakelijk met haar huishouden bezig hield en voor alles wat daarbuiten gebeurde slechts geringe belangstelling toonde Dat alles is veranderd. Niet dat de huis vrouw zich thans minder zouden bekom meren om haar woning, haar gezin en haar dienstmeisje en om alles wat daarmed- dagelijks in verband staat, maar zn heeft een andere, een meer zelfstandige positie ingenomen. HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! CORRESPONDENTIE. Enkele belanghebbenden bij het vreem. delingenverkeer te Schoorl. Uw stuk is niet geteekend, noch is ons de naam van een der afzenders bekend. Onder dergelijke om standigheden kan er van opname geen sprake zijn. Red. Alkm. Crt. Zij interesseert zich in veel ruimere mate vóór allerlei belangrijke maatschappelijke vraagstukken, zij heeft zich georganiseerd in Nederlandsche Vereeniging van huis vrouwen en in de afdeelingsvergaderingen daarvan komen sprekers over allerlei in teressante onderwerpen praten. Er worden gezellige middagen en ten toonstellingen gehouden en van tijd tot tijd worden diverse fabrieken en bedrijven be zocht opdat de Hollandsche huisvrouw een beeld kan krijgen van de fabricage van allerlei dingen waarmede zij dagelijks le ven in aanraking komt. Ook de dames der Alkmaarsche afdeeling zijn al menigmaal op excursie geweest en Maandag en Dinsdag hadden wij het ge noegen in totaal een 60-tal dames in ons bedrijf te ontvangen die „het maken van de courant" kwamen bekijken. De directeur, de heer C. Krak, heeft de belangstellenden allereerst in het kort een overzicht van het technische deel van ons bedrijf gegeven en daarna hebben de dames een bezoek gebracht aan het Telex-ka mertje, en de afdeeling zetmachines. Zij hebben het opmaken van de vormen, het kalandreeren en het gieten van de cylinder- vormen bekeken en ten slotte bij de groote rotatiepers het drukken van de courant medegemaakt. Wanneer zij nu 's avonds hun dagblad uit de bus halen, weten zij precies hoe zoo'n courant nu eigenlijk „gemaakt" wordt en voor alle bezoekers was dat iets waar van zy met de grootste belangstelling heb ben kennis genomen. Maandagmiddag heeft het bestuurslid mevrouw Dekker en Dinsdagmiddag de voorzitster mevrouw Van Sonsbeek bij een kopje thee en een kleine tractatie namens de diverse groepen hartelijk dank gebracht voor alles wat de huisvrouwen hier gezien en geleerd hadden. KORTSLUITING. Door kortsluiting geraakte heden een vrachtauto, in reparatie bij de firma Jac. Met, in brand. Met behulp van een schuimapparaat en zand wist men de ontstane brand te blusschen, doch de electrische installatie voorin de auto ging verloren. VOLKSONDERWIJS. Vrijdag a.s. zal een propaganda-verga- dering van Volksonderwijs worden gehou den, waarin o.a. de heer Theo J. Thijssen uit Amsterdam zal spreken over: „De open bare school, de school voor allen" en waar een film van de Alkmaarsche schoolfeesten zal vertoond worden. GAZELLE RIJWIELEN. Een Elf-Provinciëntocht. Wanneer het jaarlijksehe reclameboekje van de Gazelle Rijwielfabriek te Dieren ver schijnt, weten wij, dat het fietsseizoen weer aankomt. De vorst- en sneeuwpericde is voorbij en wij gaan plannen maken voor de tochten, die wij weldra weer zullen gaah maken. Waarheen? Het juist verschenen boekje voor 1939, dat den naam draagt: „Kris en kras door ons land", toont ons allerlei moge lijkheden, want elke provincie biedt haar eigen bekoring, waarvan wij kunnen genie ten, zooals de familie in dit boekje dat per Gazelle" doet. Een attractie te meer in de uitgave van dit iaar is de er aan verbonden prijsvraag. De lezers, die in de juiste volgorde weten op te geven, welke plaatsen zijn afgebeeld en in welke provincie ze liggen, maken kans op een van de zes begeerenswaardige prijzen, welke worden uitgeloofd, t.w. drie Gazelle rijwiélen en drie lantaarns. Onnoodig te vermelden, dat aan de tech nische uitvoering van het reclameboekje weer groote zorg is besteed. Men zie voor bijzonderheden elders in dit nummer. STRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwk. teekenaar, 1 opz. teekenaar, 1 glas in loodzetter, 1 gla- zenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhou wer, 2 stratenmakers, 1 stratenm. opper man, 2 stuc. opperlieden, 1 tegelzetter, 2 granietwerkers, 1 motordrijver, 1 uitvoer der, 9 betonwerkers, 14 voegers, 6 stuca-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2