Bervoets een nette DIENSTBODE, Weec&eücfd Spoct JBucqed&ike Stand £aatste Aedchten iRechtszaken Qemeeutecaden Jiackt&eciditw yUMicaties ^Adoectmtiën COILIBIEIRÏÏ- 60 bak eerstelingen, poters, 44r 48.-56.- ETALEUR eerste blad. Rotterdamsche werven zullen in samenwerking bouwen. OUDKARSPEL NEELTJE, net Meisje, Voor het geheele land: Aanvankelijk ge deeitelijk opklarend, morgen weer toene mende bewolking met eenigen regen, meest matige wind uit zuitlelÜke richtingen, wei „ig verandering in temperatuur. pe depressie over de Britsche eilanden ontwikkelde zich tot een diepe kern, doch ;s thans bezig zich op te vullen. Zij ver plaatst zich noordwaarts, doch de beweging is slechts gering. Boven de Golf van Biscaye is een nieuwe secundaire zich aan het vor men en doet den barometer op de Fransche westkust reeds weer dalen. Het oude de pressie •centrum tusschen IJsland en Groen' land is grootendeels opgevuld. Het gebied van hoogen luchtdruk over Finland nam pog in beteekenis toe en breidde zich vooral naar het zuiden uit. Het restant van de depressie dat gisteren nog over de rand staten lag, is geheel opgevuld. Ver in het westen op den oceaan nadert reeds weer 'n nieuwe storing. Onder invloed van de storing op de Britsche eilanden is het weer in west-Europa over het algemeen regenachtig, met krachtige zuidelijke win den, op Ierland is de wind echter naar noord omgeloopen. In het zuiden en midden van ons land, in België en Frankrijk is de temperatuur aanmerkelijk gestegen, zoodat de vorstlijn naar het oosten teruggedrongen werd. Ook in oost-Europa is de temperatuur tot boven het vriespunt gestegen, in mid den- en zuid-Duitschland kwam vanmorgen nog lichte vorst voor. In Scandinavië kwam plaatselijk strenge vorst voor. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen om 8.05 werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neerhalen". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.54 tot 6.33 uur licht op. Kegelen. SCHAGEN—ALKMAAR. Voor den steden wedstrijd SchagenAlk maar, welke op Dinsdag 28 Februari te Schagen en Vrijdag 10 Maart te Alkmaar zal worden verkegeld, is door de keuze commissie van den A.K.B. het volgende 15- tal aangewezen: Jac. van Spanje, P. Hendriks, N. Burdorf, M. Witte, S. Spieren burg, J. Eijckholt, C. van Wijngaarden, Q. Jonker, J. Beerends, G. Rustenburg, Joh. Diepen, C. Klerk, J. Kiebert, J. Langedijk en Th. Konijn. Tevens zal de keuze-commissie voor den te houden district-wedstrijd op 26 Maart te Amsterdam een lo tal samen stellen, waar voor de candidaten zijn: J. van Spanje, G. J. Genefaas, N. Burdorf, A. Kollmann, J. de Bak ker, J. Eijckholt, C. van Wijngaarden, C. H. de Lange, Q. Jonker, H. Buys, C. v. d. Cap- pelen, Joh. Diepen, C. Klerk, P. Hendriks. M. Jimmink en R. Brugman. Deze heeren zullen hiertoe op Zondagen 5, 12 en 19 Maart in de Unie oefenwedstrijden houden. Competitie. Voor morgenavond zijn de volgende com petitie-wedstrijden vastgesteld: Drietallen B: Met z'n TienenCubo. Dames: Onder OnsTouwtje Wik. ALKMAAR. GETROUWD: Fredrik Stuiver en Cornelia Vogelpoel. OVERLEDEN: Petronella E. Feije, wed. van C. Schoen maker, 83 jaar. Ongecorrigeerd) STAMBOEK VOOR HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD. Algemeene vergadering te 's-Gravenhage. De vereeniging „Stamboek voor het Ne- derlandsche trekpaard" heeft heden in een der zalen van hotel „De Twee Steden" haar jaarlijksche algemeene vergadering gehou den. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter jhr. J. van Vredenburch van het feit, dat de Nederlandsche trekpaardfokke rij in haar 25-jarig bestaan in binnen- en buitenland bekendheid heeft verworven. De fokkerij van trekpaarden breidt zich gestadig en zeker uit. Ondanks vele pogin gen kan niet op belangrijke uitvoercijfers worden gewezen. Onze connecties, aldus de voorzitter, met het buitenland zijn over bet algemeen goed. Een samenwerking met de tuigpaardrichting zal spr. op prijs blij ven stellen. Na hem nam de minister van economi sche zaken mr. M. P. L. Steenberghe het Woord. Naast de regeeringsmaatregelen ter be vordering van de paardenfokkerij is het in bet bijzonder het stamboekwezen geweest aldus de minister dat het peil van onze paardenfokkerij in de afgeloopen 25 jaar aanmerkelijk omhoog bracht. Vooral sinds 1914 is dit bij de trekpaardfokkerij bet geval geweest. Eenige jaren na den wereldoorlog beleef de de trekpaardfokkerij een periode van on bekenden en ongedachten opbloei, die ech ter economisch niet gezond was. Het be hoeft daarom ook geen verwondering te Wekken, dat velen een ineenstorting vreesden. Inderdaad volgde een periode van diepe inzinking en de fokkerij werd biet onbelangrijk ingekrompen. Hoe moeilijk de omstandigheden ook wa- ren- bet stamboekwezen echter zette zijn ontwikkeling voort, wijl het gedragen werd door de overtuiging van de belanghebben den zelf. Moge deze geestdrift en dit doorzettings vermogen behouden blijven. Wanneer wij Zien hoe het aantal dekkingen de laatste jaren gestegen is en dus in de eerstvolgen- e jaren met een belangrijk grooteren Paardenstapel rekening moet worden ge houden, dan is deze wensch zeker niet mis- p aatst, te meer niet, waar de perspectieven voor een grooteren export niet hoopvol zijn. Zoolang echter de geest tot kwaliteits verbetering bij onze Nederlandsche fokkers vaardig blijft, zal er voor de werkelijk goede fokproducten toch een redelijke afzet mogelijk blijven. De algemeen secretaris, de heer L. A. Bom, gaf in zijn verslag allereerst een kort overzicht van de geschiedenis der vereeni ging, n.1. over haar ontstaan en haar be teekenis. >7iKoa ïaar 's bet ledental gestegen tot 7152 en hebben alle provinciën een afzon derlijke afdeeling, behalve Utrecht, dat nog bij Voorholland is aangesloten. REGEERING BESTELT TWEE KRUISERS. Wij vernemen, dat thans een definitieve beslissing is genomen over den bouw van de twee vervangende kruisers, welke op het aan bouwplan der regeering staan. De regeering heeft een der kruisers in be stelling gegeven bij de werf Wilton-Feijen- oord te Schiedam er de andere bij de Rot terdamsche Droogdok Maatschappij. Beide werven zullen bij den bouw samen werken, waardoor kostenbesparing zal wor den bereikt. Het is de bedoeling, dat de eerste kruiser in September 1941 en de tweede op het einde van dat jaar voor de proefvaart ge reed zal zijn. De beide schepen zullen de grootste zijn van onze marine. De tonnage zal 8350 ton bedragen. De gecontracteerde snelheid is 33 mijl. De bewapening zal bestaan uit tien kanonnen van 15 c.M., twaalf dubbelmitrail- leurs van 40 en acht van 12,7 m.M. en zes torpedclanceerbuizen in twee groepen van drie van 53 c.M. Beide schepen zullen beschikken over een draaibaren catapult en zullen twee vlieg tuigen aan boord hebben. MOORDAANSLAG OP VROEGERE VERLOOFDE GEPLEEGD. Tien jaar geëischt. De rechtbank te Leeuwarden behandelde gister de zaak tegen den 19-jarigen P. L., boerenknecht, wonende onder Wartena, die na afloop van een St. Nicolaasbal te Warga een aanslag op mejuffrouw I. Postma had gepleegd, omdat zij de verkeering met hem had verbroken. Volgens de verklaring van verdachte had hij deze daad met voorbedachten rade ge pleegd. Den avond voor 't bal had hij het mes geslepen. Toen hij het meisje achter volgde, droeg hij het open in zijn zak. Het was zijn bedoeling het meisje in het hart te treffen, doch daar zij zich omdraaide, toen hij haar vastgreep, trof de steek haar in de rechterborst, waardoor zij veel bloed ver loor en bewusteloos geraakte. Na deze mis handeling was verdachte in een sloot ge sprongen en had getracht het meisje er in mee te trekken. Het gelukte niet en toen hulp kwam opdagen, koos de dader het ha zenpad. De eisch luidde wegens poging tot moord tien jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Veldman, vroeg op neming in de jeugdgevangenis te Zutfen. BOVEN VERBODEN GEBIED GEVLOGEN. Toen tijdens de vlootschouw te Scheve- ningen op 3 September van het vorig jaar een strook tusschen Scheveningen-haven en het Wassenaarsche slag bij beschikking van den minister van waterstaat verboden was verklaard voor alle burgervliegtuigen, ver schenen zes sportvliegtuigen boven dezen strook. De registratienummers werden door ambtenaren van, het departement van water staat genoteerd en zoo konden de overtre ders worden opgespoord. Tegen vijf van hen, die te Schiphol waren opgestegen, werd geen vervolging ingesteld, omdat vast kwam te staan, dat het bericht van het departement betreffende het verbod te laat Schiphol had bereikt. Wel werd vervolgd de 24-jarige Delftsche student R. V. L. V. Th., die op Ypenburg was opgestegen. Gisteren had hij zich voor den Deltfschen kantonrechter te verantwoorden. Hij zeide, met het verbod niet op de hoogte te zijn ge weest. De ambtenaar van het O.M., mr. F. Hol lander, herinnerde er in zijn requisitoir aan, dat verdachte eenige jaren geleden werd ver oordeeld, wegens roekeloos vliegen boven een schip in den Nieuwen Waterweg; daaruit blijkt, evenals thans gebleken is, een kwa jongensmentaliteit. Spr. achtte verdachte schuldig en eischte honderdvijftig gld. boete, subs. een maand hechtenis. Het vonnis luidde: vijftig gulden boete, subs. twintig dagen hechtenis, waarbij hij de waarschuwing voegde, dat verdachte's brevet zal worden ingehouden, indien hij opnieuw een overtreding op dit gebied begaat. BELEEDIGING „HOOFD VAN BEVRIENDEN STAAT". Reactie op beleediging aan het adres van bepaalde volksgroep. Een colporteur van het blad „Vrijheid, Arbeid en Brood" had zich gistermiddag voor de Amsterdamsche rechtbank te ver antwoorden wegens „beleediging van het hoofd van een bevrienden staat". Tijdens het colporteeren zou hij zich tegen over den colporteur van een N.S.B.blad be leed igend hebben uitgelaten over Hitier. Verdachte voerde aan, dat hij zich uit sluitend onvriendelijk had uitgelaten over de omgeving van het bevriende staatshoofd en niet over Hitier zelf. Voorts was zijn uit roep geenszins bedoeld als beleediging, doch was een reactie op de voortdurende grieven de beleedigingen, geuit door de N.S.B. col porteurs ten opzichte van de volksgroep waartoe verdachte behoort. De officier van justitie, mr. de Muinck Keizer, vorderde 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Is. Coopman, pleitte vrijspraak, subs. drong hy op de uiterste clementie aan. .Vonnis 8 Maart, DE BELEEDIGINGSZAAK AAN DEN LANGENDIJK. De rechtbankverslaggever heeft gister aan het slot van zijn verslag geschreven, dat de heer K. in zijn pleidooi gezegd heeft dat de officier hem beleedigd had, doch dat hy tegen den officier geen aanklacht zou indienen. De heer K. verzoekt ons te melden, dat dit gedeelte van zijn betoog blijkbaar mis verstaan is. Hij zou namelijk hebben gezegd, dat hij zich door de aanklagers beleedigd gevoel de, maar dat hij zich bij den president en den officier in goed gezelschap gevoelde en daarom geen aanklacht tegen de heeren Van den Abeele en Rijkeboer zou indienen. De gemeenteraad vergaderde Dinsdag avond ten raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester Wijnveldt. Alle raadsleden waren aanwezig. De voorzitter sprak een korte rede uit. Spr. deed een dringend be roep op den gemeenteraad om met B. en W. eendrachtig samen te werken om het ge meentelijk scheepje met vermijding van alle klippen, in veilige haven te brengen. Medegedeeld werd o.m., dat de gemeente- begrooting 1938 is goedgekeurd en dat Ged. St. geen bezwaar hebben tegen de toekenning van een vergoeding van 150 aan den volon tair ter secretarie. Het aandeel in onder houdskosten van den Twuijverweg heeft 17,54 bedragen. De dam in 't Waartje wordt door de Prov. in eigendom overgenomen. De voorzitter gaf een uitvoerig overzicht van de kosten van dezen dam, welke zaak in de gemeente veel stof heeft doen opwaaien, doordat het praatje werd rondgestrooid, dat de ijsbanen niet meer zouden kunnen worden aangelegd en dat het een financieele strop zou zijn. Het voordeelig saldo, dat deze dam de gemeente heeft opgeleverd, is f 1762,88. Daarbij komt, dat een sterke dam in het Waartje is gelegd, welke het scheepvaartverkeer zeer zeker ten goede komt, terwijl ook de ijsbaan er voor deel van zal hebben, daar de waterplas eer der toegevroren zal zijn, hetgeen dezen win ter gebleken is. Wie het laatst lacht, lacht het best. Nog meer van die objecten en de gemeente blijft bewaard voor noodlijdend- heid. De voorzitter dankte weth. Bommer, den gemeenteopzichter, den dagelijkschen opzichter, den heer J. Ooijevaar en de arbei ders voor hun werk aan dezen dam. Er is flink werk geleverd. De dam is 330 M. lang en heeft een kruinbreedte van 5 meter. Wegens ergerlijke baldadigheid is van de ijsclub Volharding de vergunning ingetrok ken om gebruik te mogen maken voor de z.g. droge training der schaatsenrijders. Nadere inlichtingen over deze baldadigheid zou de voorzitter in de comité-vergadering doen. De boeken en kassen van den gem.-ont- vanger en den penningmeester van het Maatsch. Hulpbetoon bleken in orde. Het verzoek van den r.k. Volksbond en van de St. Josephgezellenvereeniging om een subsidie van 30 voor het ontwikkelings werk voor werkloozen, werd ingewilligd, hoewel er weinig deelname uit deze ge meente is. Van de Oudercommissie van de O.L.school was een verzoek ontvangen, aan de kweeke- linge met akte, mej. Schut uit Alkmaar, een vergoeding te willen verleenen. Gevraagd wordt een bedrag van 400 per jaar. Hoewel de situatie heel anders is dan toen mej. Roest kweekelinge was en de begrooting een der- gelyken post niet toelaat, stelden B. en W. voor 25 bij te dragen in de kosten, plus de buskosten. De school zal een driemansschool worden, daar het leerlingental te gering zal zijn om op een vierde leerkracht recht te kunnen laten gelden. De heer Borst vond 25 zeer laag. De ar beider is zijn loon waard, vond spr. Het voorstel verbaast hem, doordat het voorstel om 400 te geven aan mej. Roest met alg. stemmen was aangenomen. Dan maar lie ver geen vierde leerkracht, vond spr. Spr. stelde voor, voor deze drie maanden 100 te geven. Ook mej. PaarlbergHartland was zeer teleurgesteld over het voorstel, dat de heer de Boer zeide, een bagatel te vinden. Ook de heer Rijper achtte f 25 onvoldoende. Dan maar niets, zeide spr. De heer Kostelijk vond het absurd, dat iemand voor niets voor de klas moest staan. Hij wilde zich eerst nog eens beraden. De voorzitter zeide, dat B. en W. nog steeds gelijk tegenover het onderwijs staan. Elke post moet echter gedekt zijn op de be grooting. Wij moeten oppassen voor de nood lijdendheid, welk gevaar ook weth. Bakker zich voor oogen stelt. Spr. zag den toestand zeer ernstig in. Wij kunnen wel nieuwe be lastingen heffen, maar de verantwoordelijk heid berust bij den raad. De besprekingen begonnen hierna een eenigszins heftig verloop te krijgen, toen de heer Borst sprak over smoesjes. De heer Rijper vroeg of B. en W. geen kans zagen 75 te dekken op de begrooting. De heer Kostelijk ging met B. en W. mee. Na ampele besprekingen werd het voor stel van B. en W. verworpen. Tegen stemden de heeren Bakker, Borst. Rijper en de Boer. Het voorstel van den heer Borst werd even eens verworpen. Daar stemden Bakker, Kostelijk, mevr. Paarlberg en weth. Bommer tegen. Tenslotte besloot men aan mej. Schut alleen de buskosten te vergoeden. Het volgende voorstel kwam van mevrouw PaarlbergHartland en den heer Bakker, om in principe te besluiten tot de stichting van een tehuis voor ouden van dagen over te gaan. In het voorstel werd medegedeeld, dat het tegenwoordige huis niet tot dit doel ge bouwd is en dus oneconomisch is, niet iedere verpleegde een eigen slaapkamer heeft, er geen verwarming is in de slaapkamers, welke schimmelig en vochtig zyn. Er is geen W.C. in huis, er zijn geen waschtafels en er ont breekt een ziekenzaaltje. Bovendien wordt door de gemeente 85 in de kosten der ex ploitatie bijgedragen aan de Ned. herv. dia conie, welke het tehuis exploiteert. Deze kosten waren in 1937 1600 en in 1938 1100, doordat betalende verpleegden wer den opgenomen. Deze verpleging van beta- lenden zou toenemen, als er een comfortabe ler tehuis zou staan. Gewezen werd nog op de vervallen toestand, waarin het tehuis verkeert. Weth. Bakker lichtte het voorstel toe. Hij erkende, dat de menschen er goed behandeld worden. Spr. stelde voor, voor den bouw van het nieuwe tehuis de hulp van het Werk fonds in te roepen. De heer Rijper stond er wel sympathiek tegenover, doch verzocht eenige cijfers te mogen vernemen. De heer de Boer zou gaarne zien, dat de toezegging van de andere gemeenten werd verkregen, hun ouden van dagen in deze in richting te plaatsen. De heer Borst was er wel voor, als de gel den door het Werkfonds verstrekt worden. De heer Kostelijk gevoelde er wel voor, maar wees op verschillende instellingen in de gemeente, waar geld bij moet. De voorzitter wees er op, dat men uit het oog verliest, dat de gemeente niets met het tehuis voor ouden van dagen te maken heeft. Over opheffing van het tehuis hebben wij niets te zeggen, daar het van de diaconie is. Onderzocht zal moeten worden, of de diaco nie het terhuis wil opheffen. Dan is er nog de animositeit. Ook andere gemeenten zou- nen misschien wel zooiets willen beginnen. Laten B. en W. een onderzoek instellen, zeide de voorzitter. De heer Bakker zeide, dat het Werkfonds de bijdrage wel zal verleenen. De diaconie heeft medewerking toegezegd. De colleges van M.H. in andere gemeenten staan er niet afkeerig tegenover. De voorzitter meende, dat vooraf de mede werking der andere gemeenten kan worden gevraagd. Men besloot, dat B. en W. een on derzoek zullen instellen. Aan den grafdelver werd een gratificatie van 75 verleend wegens extra werkzaam heden door de uitbreiding der begraafplaats. De gemeenschappelijke regeling voor de exploitatie van de gasfabriek werd na eenige opmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. De verordening op de personeele belasting werd zoodanig gewijzigd, dat in het vervolg i.p.v. 2/3, slechts 1/3 reductie mag worden verleend aan caféhouders, tengevolge van de verhooging der opcenten. De stembureaux voor de verkiezingen voor Prov. Staten en gemeenteraad werden vast gesteld. Op verzoek van den heer de Boer zullen B. en W. een onderzoek instellen naar de onvolledige verlichting van de nieuwe sluis in de ringvaart. De heer Kostelijk dankte den burgemees ter voor diens activiteit t.a.v. den aanleg van den dam in het Waartje. De heer Borst bracht het zandstrooien bij gladheid en het sneeuwruimen ter sprake. De voorzitter zeide, dat het sneeuwruimen verplicht is volgens de politieverordening. Zand kan men niet hier en daar opslaan. Laat de ingezetenen zelf hun paden met zand bestrooien. Dat zal de veiligheid be vorderen. Daarna sluiting. AMSTERDAM, 23 Febr. 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 131000 K.G. SCHAGEN, 23 Febr. 1939. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Paarden 100225; 13 Geldekoeien (mag.) 120190; 15 Gelde- koeien (vette) 170—257.50; 12 Kalf- koeien 180260; 441 Nuchtere kalveren 4—12; 25 Schapen (vette) 20—25; 108 Overhouders 1216; 20 Varkens (mag.) 1824; 3 Varkens (vette) per K.G. 40 46 cent; 68 Biggen 917; 28 Konijnen en Kippen 0.901.60; 5000 stuks Kipeieren 3—3.70. NOORDSCHARWOUDE, 23 Febr. 1939. (Noordermarktbond). 82300 K.G. Roodekooi 5.50—7.70; 47600 K.G. Gele kool 5.80— 7.20; 98000 K.G. D. witte kool 4—4.90; 11600 K.G. Uien 3.804.30, grove uien 44.20, drieling uien 3.203.40. nep 2; 3400 K.G. Peen 3.20—4.10, kleine peen 1.30—2.30; 4200 K.G. Bieten 0.80 3.60. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. 1939. (Langendijker Groenten veiling). 58000 K.G. Roode kool 5.30—7.30; 51000 K.G. Gele kool 5.70—7.40; 62000 K.G. D. witte kool 3.70—4.90; 10000 K.G. Uien 3.70— 4.10, grove uien 3.504.20, drielingen 2.60—3.10, stek 0.70—1.40; 4700 K.G. Peen 3.403.80, kleine peen 1.702; 4400 K.G. Bieten 3.50—3.80. WARENHUIZEN, 22 Febr. 1939. 64300 K.G. Roode kool 5.20—7.60; 13500 K.G. Gele kool 5.50—6.90; 2700 K.G. D. witte kool 4.204.60; 600 K.G. Uien 4.40 en 700 K.G. Peen 4 PURMEREND, 22 Febr. 1939. „Afslagver. Beemster, Purmereno en Omstr." Aardappe len (Borgers) 6273 cqpt per kist, 25 K.G.; Witlof 1.151.90 per 8 K.G.; Roode kool 4.20—6.50 en Savoye kool 5.60—8.80 per 100 K.G.; Spruitkool 1.904.40 per 15 K.G.; Andijv.'e f 1.10 per 4 K.G.; Bieten 1540 cent per "kist; Wortelen 56 cent per zak; Uien 0.72—1.20 per 25 K.G.; Prei 10.40ƒ16 per 100 K.G. Appels: Present van Engeland 29 per 100 K.G. WINKELSLUITINGSWET 1930 S. 460. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR hebben bij hun besluit van 22 Februari j.1. aan de afdeeling Alkmaar van den Ned. Chr. Gemeenschapsbond, alhier, ontheffing verleend van de verbodsbepa lingen der Winkelsluitingswet 1930 S. 460, ten behoeve van den verkoop van hand werken en huishoudelijke artikelen tijdens den te houden bazar in het gebouw „Waakt en Bidt", Laat 271, alhier, in zooverre dat deze bazar ook geopend zal mogen zijn op Donderdag, 9 Maart 1939, van des namid dags 8 tot 11 uur. Alkmaar, 23 Februari 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Geboren: dochter van C. WAIBOER en S. WAIBOER—KALVERBOER. Schermerdijk (Oterleek), 22 Febr. 1939. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter CATHERINE ELIZABETH. E. M. v. d. WOUDE— KEYZER. Ds. S. v. d. WOUDE. Costerstraat 4, Alkmaar. 22 Febr. 1939. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon BERNARDUS JACOBUS. E. N. POSTEMA-BLOM. W. POSTEMA. Hofplein 53, Alkmaar. 23 Febr. 1939. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in „Hnize Westerlicht" te Alkmaar onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer C. BOENDERMAKER, Weduwnaar van Mevr. M. H. C. HONNEER, in den ouderdom van ruim 88 jaar. Namens de familie: P. BOENDERMAKER Cz. Bergen (N.-H.), 23 Febr. 1939. Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag 25 Febr. om 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Voor de zeer vele bewijzen van hartelijke deelneming, ontvangen na het plotseling overlijden van onzen lieven Man en Vader, zeg gen wij hartelijk dank. WED. P. H. DE ROVER— REYMER en Kinderen. Alkmaar, Februari 1939. Houttil 11. Uitsluitend Nieuwe Voorjaars- stoffen. Coupe en afwerking, ten volle gegarandeerd. Koopt reeds thèns Uw Voorjaars- costuum, dan profiteert U van een aanbieding zonder weergal WORDT GEVRAAGD: niet beneden 18 jaar, in klein ge zin, voor halve dagen. Mevr. NIE R O P, Kennemerstraatweg 43i. b.z.a. voor het verzorgen van uw étalage (geen textiel-branche.) Vraagt prijsopgaaf, zonder ver plichting uwerzijds. Br. lett. G 653 bu reau v. d. blad. Er b. z. a. een v.g.g.v., half April. Liefst seizoen- betr. Mej. C. BLOKKER, Ooster- weg, N. Niedorp. Te koop: gekeurde met A bij Jb. DE BOER Cz. Stompetoren.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3