et raadsel IBinnenland JhïdiopZQ QC&HUiiÜ 2euUCetou WORTH CTATE GRIEP EN HOU Riverside Drive. Vrachtauto te water gereden. Eén inzittende verdronken. Jongen door wielrijder aangereden. Vervolgens door vrachtauto aangereden en gedood. Spoorwegboomen stonden open. Dieseltreinbestuurder voorkomt catastrofe. Weinig emigratiemogelijkheden voor Zuid-Afrika. Defensie houdt vast aan vliegveld bij Katwijk. Toch centra'e luchthaven bij Leiderdorp Glimlachje van TWEEDE BLAD. Vanochtend is te Reeuwijk een vrachtauto te water gereden. De chauffeur kon zich tijdig in veiligheid stellen. De naast hem zittende K. Edelman is verdronken. Het ongeluk is gebeurd bij den tol Oud Reeuwijk, onder de gemeente Reeuwijk. De vrachtauto was op weg van Reeuwijk naar Amsterdam. Bij den tol Oud-Reeuwijk is de wagen door nog niet bekende oorzaak van den weg gegleden en in het water terecht gekomen. De chauffeur sprong tijdig uit de cabine. Dsn naast hem zitten- den 22-jarigen K. Edelman uit Reeuwijk gelukte dit echter niet, zoodat hij met den wagen in de diepte verdween. Onmiddellijk werd hulp ingeroepen en men stelde po gingen in het werk om Edelman op het droge te brengen. Intusschen was ook een geneesheer ter plaatse gearriveerd. Toen men den drenkeling op den wal had ge bracht, waren de levensgeesten echter geweken. Gisteravond is op de Meent te Rotterdam een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat aan den zestienjarigen jongen J. A. van G., van den Soetendaalscheweg, het leven heeft gekost. De jongen werd aangereden door een onbekend gebleven wielrijder, waardoor hij tegen de straat smakte. Ongelukkigerwijze naderde op hetzelfde oogenblik een vracht auto met aanhangwagen van de Heinekens bierbrouwerij. Een der wielen van den aan hangwagen ging den nog op straat liggenden jongen over het lichaam. Het slachtoffer moet onmiddellijk dood zijn geweest. Gistermorgen te 10.40 uur waren de boomen van den spoorwegovergang aan de Linnaeusstraat gesloten. Nadat een losse locomotief naar het Centraal Station was gepasseerd, werden de boomen, weke het verkeer in de richting Watergraafsmeer doorlaten, geopend. Er bevonden zich reeds een groot aantal personen en voertuigen midden op den overweg, toen in volle vaart een dieseltrein van Utrecht, welke volgens de gewone dienstregeling den overweg van het Centraal Station naar het Wees perpoortstation moest passeeren, nader de. De bestuurder van den dieseltrein wist door krachtig remmen een cata strofe te voorkomen. De trein kwam vlak voor den overgang tot stilstand. Het is nog niet uitgemaakt, om welke reden de spoorwegwachter de boomen, waar het hier een te verwachten trein van de da gelij ksche dienstregeling betreft, heeft ge opend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Afrika en er vrijwel zeker van kunnen zijn, dat zij een verblijfsvergunning krijgen. Dit is niet het geval met leerling-verpleeg sters. Deze behoeven zich dus niet aan te melden en de beste raad, die hen kan wor den gegeven, is dat zij trachten zoo spoedig mogelijk het volledige diploma Algemeene Ziekenverpleging A. te verkrijgen en zich toe te leggen op het leeren van de Engelsche taal. T. a. v. de wegenbouwers wordt het vol gende opgemerkt: Permitten zijn tot nu toe alleen toegestaan aan middelbare technici en ingenieurs. Aannemers van grondwerken of arbeiders in den wegenbouw vallen dus daarbuiten. Wat vliegers en technici in den vliegtuig bouw betreft: er is slechts geconstateerd, dat deze personen een vergunning tot ves tiging hebben kunnen krijgen. Het bericht houdt echter niet in, dat er onder alle om standigheden gunstige kansen voor deze categorie bestaat. De Nederlandsch Zuid-Afrikaansche ver eeniging zal de ontvangen aanvragen in deze groep zorgvuldig moeten overwegen, ten einde teleurstellingen te voorkomen. Met nadruk vestigt de vereeniging er de aandacht op, dat in het algemeen aan per sonen, die in Zuid-Afrika werk willen zceken of zich in den handel willen be geven, geen vergunning tot vestiging wordt uitgereikt, ook niet, wanneer zij over eenige tienduizenden guldens kapitaal beschikken. Enkele mededeelingen over de mogelijk heden van emigratie naar Zd.-Afrika hebben de Nederlandsch Zuid-Afrikaansche ver eeniging en de Stichting Landverhuizing „Nederland" een stroom van aanvragen bezorgd, waarvan het grootste deel wel zal moeten worden afgewezen. Alleen gediplomeerde verpleegsters een kans. Daarom zij hier nadrukkelijk ver meld, dat slechts gediplomeerde ver pleegsters goede kansen hebben in Zuid- By de beantwoording der sprekers over de defensiebegrooting in de Eerste Kamer zeide de minister van defensie gistermiddag dat defensie vasthoudt aan het militaire vliegveld te Valkenburg by Katwijk. Bij onderzoek is evenwel gebleken, dat een modus vivendi is gevonden, waardoor een burgerluchthaven bij Lei- derdox-p niet onmogelijk is, door de keuze van het type vliegtuig, dat op de militaire luchthaven zal worden gesta- tionneerd. MOEILIJKHEDEN IN APELDOORNSCHE BURGERWACHT. Interne oneenigheid bij de- vrijwillige burgerwacht te Apeldoorn heeft er toe ge leid, dat de burgemeester van Apeldoorn den commandant eervol ontslag heeft ver leend, terwijl de meeste leden van het kader zijn afgetreden. Het commando wordt voorloopig waarge nomen door den onder-commandant, die niet betrokken is bij het conflict tusschen bestuur en kader. In verband met deze on eenigheid doen allerlei ongefundeerde ge ruchten de ronde, o.a. dat men in het ge bouw van de burgerwacht een voorraad van 11.000 patronen zou hebben gevonden. BEZOEK VAN DEN FRANSCHEN MINISTER VAN ONDERWIJS AAN ONS LAND. De Fransche minister van onderwijs Jean Zay, die ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het Institut Frangais te Am sterdam een vierdaagsch bezoek aan ons land zal brengen, arriveert morgenochtend te 11 uur in gezelschap van Madame Zay op Schiphol. 1 1 AMtWICAN %/CIGARETTES handelsbedienden, de Ned. r. k. bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden „St. Franciscus van Assisie" en de Nat. bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius". Als voorzitter der commissie treedt op de heer mr. G. A. J. M. Mut- saerts, vertegenwoordiger van den raad voor het grootwinkelbedrijf in Nederland en als secretaris de heer H. J. Meyer, van den Alg. Nederlandschen bond van han dels- en kantoorbedienden. Namens de werkcommissie zullen als vertegenwoor digers in de bedrijfscommissie zitting nemen de heeren H. Lindeman en drs. L. G. Westeimann. „IN STRIJD MET HET ALGEMEEN BELANG". Collecte voor hulp aan Spanje verboden. B. en W. van Finsterwolde hebben 21 De cember j.L aan de commissie voor hulp aan Spanje toestemming verleend voor het hou den van een collecte ten behoeve van de noodlijdende bevolking, staande onder het gezag van de Spaansche regeering. Vernietigd! Dit besluit heeft de Kroon vernietigd als zijnde in strijd met het algemeen belang onder meer op de overweging, dat hoezeer de humanitaire bedoelin gen, welke aan collecten als bovenbe doelde ten grondslag liggen, moeten wor den gewaardeerd, in dit geval niet vol doende zekerheid bestaat ten aanzien van de wijze, waarop de met deze col lecte ingezamelde gelden'zullen worden besteed. INSTELLING BEDRIJFSCOMMISSIE VOOR HET GROOTWINKELBEDRIJF. In tegenwoordigheid van het bureau van de werkcommissie tot bestrijding van de werkloosheid t.w. de heeren ir. R. A. Verwey, voorzitter; Meyer de Vries, se cretaris en mej. mr. Th. M. H. Hackstroh, adjunct-secretaresse, is gisteren op het departement van sociale zaken overgegaan tot instelling van een bedrijfscommissie voor het grootwinkelbedrijf. In deze com missie werken samen de raad voor hat grootwinkelbedrijf in Nederland, de na tionale coöperatieve raad, de Alg. Ned. bond voor handels- en kantoorbedienden, de Ned. vereeniging van chr. kantoor- en BELANGRIJKE BUITENLANDSCHE OPDRACHT. Uitvoering van havenwerken m Venezuela. Op 16 Febr. 1939 werd te Caracas de aan besteding gehouden voor een zeer groot wa terbouwkundig werk, nl. de verbetering en uitbreiding van de havenwerken te La Guaira (Venezuela). Hiervoor schreven tien firma's in, onder v/ie twee Nederlandsche ondernemingen. Ondanks de scherpe buitenlandsche con currentie wist de Nederlandsche firma de N.V. Aannemersbedrijf v.h. firma T. den Breejen van den Bout te Berg en Dal de belangrijke opdracht te verkrijgen. Het werk zal drie jaar vorderen. De kos ten zullen omgerekend in Nederlandsche valuta ongeveer veertien millioen gulden bedragen. Een bestaande pier moet verlengd worden. Een tweede pier moet geheel wor den gebouwd en voorts moeten twee kaden worden aangelegd terwijl de haven op een bepaalde diepte moet worden uitgebaggerd. Alle ingenieurs, die het werk leiden, zul len Nederlanders zijn, evenals het overige technische en opzichthoudende personeel voor de bediening van het materiaal, dat uit Nederland naar Venuzuela zal worden over gebracht. DE RADIO IN DIENST VAN DEN VREDE. Het ministerie van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat de Nederlandsche akte van bekrachtiging van het Verdrag van Genève van 23 September 1936, nopens het gebruik van den radio-omroep in het belang van den vrede (Staatsblad 1938, no. 46) op 15 Februari 1939 op het secretariaat van den Volkenbond is nedergelegd. Bij de bekrachtiging is verklaard, dat het verdrag mede toepasselijk zal zijn op Ned.- Indië, Suriname en Curagao. Overeenkomstig art. 12 van het verdrag zal dit op 16 April 1939 voor Nederland, Ned.-Indië, Suriname en Curagao in wer king treden. Vrijdag 24 Februari. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (8.—12.—4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.—4.— en de VPRO van 7.30--9.uur). 8. Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VPRO-mor- genwyding. 10.20 Deel. 10.40 Esme- ralda. 11.10 Verv. decL 11.30 Orgel spel. 12.Avro-Amus.-orkest. (12.15 Ber.) 12.45 Gr.pL 1.— Orgel en harp. 1.15 Gr.pL 1.30 Avro-Amus. orkest. (Opn.) 12.15 Radiotooneel. 2.404.De Palladians en zang. 4.05 Gr.pl. 5.Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.Esmeralda. 6.28 Ber. 6.30 Lit. causerie. 6.50 Gr.pl. 7.VARA-kalender. 7.05 Wat kan de provincie doen op het gebied van de gezondheidszorg, causerie. 7.23 ANP-ber: 7.30 Ber. 7.35 Levens waarden van het verleden, cause rie. 8.Zang en piano. 8.30 Rep. 9.De Ramblers. 9.30 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO-avondwij- ding. 11.Zang en piano. 11.30 Jazzmuziek. 11.5512.Gr.pl. HILVERSUM, 415,5 M. (Alg. progr. NCRV). 8.Schriftlezing, medita tie. 8.15 Ber., gr.pl. (S.309.45 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Quintolia en gr.pl. 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Orgel spel. 1.30 Vervolg kwintetconcert en gr.pl. 2.40 Christ. lectuur. 3. Zang en piano. 4.Gr.pl. 5.Het All Round Sextet en gr.pl. 6.30 Ber., hierna voor tuinliefhebbers. 7.Ber. 7.15 Lit. causerie. 7.45 Gr.pl. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Nederl. Bach-ver., het Utr. Sted. Orkest en solisten (opn.) en gr.pl. 9.30 Act. ultz. 10.ANP-ber. 10.05 Gezins- en huwelijksmoeilijk heden, causerie. 10.35 Orgelspel. 11.15 Gr.pL 11.50IjLSchriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Gr.pL 12.10 Orgelconcert. 12.35 Br. Lawrance en zijn Sextet. 1.20 Em pire exchange, causerieën. 1.35 2.20 Het Birminghamsch Philh. strijkorkest, mmv. soliste. 2.453.05 De Northern Ireland Zangers. 4.15 Gr.pl. met toelichting. 4.50 Radio tooneel. 5.20 De Westminster Players. 5.50 Zang met'pianobege- leiding, met inleiding. 6.20 Ber. 6.45 Radiotooneel. 7.05 Parlementair overzicht. 7.20. Orgelspel. 7.40 Victor Silvester en zijn dansorkest, mmv. soliste. 8.20 Radiofilm. 9.20 Ber. 9.45 Causerie ever Australië. 10.05 Het BBC-Orkest, mmv. solist. 11.25 Jack Harris en zijn Band en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek gramof oonplaten RADIO PARIS, 1648 M. 9.— 10.— en 11.20 Gr.pL 12.30 Zang. 1.05 Het F Warms' orkest. 2.35 Vioolvoordr. 2.50 en 3.30 Gr.pL 3.35 Zang en piano. 3.50 Pianovoordr. 4.40 Gr.pL 5.05 Cellovoordr. K.25 Het Omroep- kwartet. 6.35 Zang en piano. 7.20 Het LocateUi-orkest. 8.35 Piano voordracht. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gr.pL 11-2012.50 Orkestconcert, mmv. solist. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.30 en 7.50 Het Omroep-Amus.-orkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Het Om- roepkleinorkest. 1.30 Populair con cert. 3.20 L. Eysoldt's orkest. 4.50 Viool en piano. 6.20 Winterhulp- progr. 7.30 Voor soldaten. 8.20 Het Omroeporkest en soiisten. 10.20 11.20 Het Omroepdansorkest en so listen. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Zang. 5.50 Pianovoordr. 6.35 Jazzmuziek (gr.pl.) 7.20 Scholierenkoor. 8.20 en 9.20 Omroepsymph.-orkest en so listen. (9.209.35 Causerie). 10.30 Omroepdansorkest. 11.1511.20 Gr. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Omroepkamerkoor en so listen. 8.30 Dialoog. 8.50 Zang, viool en het pianoduo Hans Bund. 9.20 Ber. 9.50 Het ensemble voor oude muziek. 10.05 Ber. 10.2011.10 Het Berlijnsch Philh. orkest (Opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Normandië 9.5010.Parijs Radio 10.10.40, Radio PTT Nord 1C.40—12.30, Brussel VL 12.30— 14.20, Motala 14.2014.40, Radio PTT Nord 14.40—15.20, Keulen 15.20 16.15, Droitwich 16.1516.50, Keulen 16.5017.20, Brussel VL 17.20—17.50, Fr. 17.50—18.20, Keu len 18.20—19.30, Stuttgart 19.30— 20.35, Straatsburg 20.3521.35, Brussel Fr. 21.35—22.20, VI. 22.20— 22.30, Keulen 22.3023.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, London Reg. 10.35—12.35, Droitwich 12.35—13.20, Lond. Reg. 13.2017.20, Droitwich 17.20—18.40, London Reg. 18.40— 19.20, Droitwich 19.20—21.45, Mo tala 21.4522.05, Droitwich 22.05— 24.—. Lijn 5: Diversen. Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat help tl Doos 30 ct. Tuba 40 ct. Pot 50 ct. Het verdrag is tevoren reeds bekrachtigd dooi Brazilië, Britsch-Indië Qndia), Dene marken, Egypte, Estland, Frankrijk, Groot- Britannië en Noord-Ierland, Luxemburg, Nieuw Zeeland, Noorwegen en Zwitserland, terwijl tot het verdrag zijn toegetreden: Australië (met inbegrip van Papoea en het eiland Norfolk en de mandaatlanden Nieuw- Guinea en Naura), Finland, Guatemala, Ier land, Salvador, Unie van Zuid-Afrika (met inbegrip van het mandaatland Zuidwest- Afrika), Zweden en het toepasselijk is ver klaard door Frankrijk op al zijn koloniën en protectoraten en mandaatlanden en door Groot-Britannië op Burma en Zd.-Rhodesia. Twee clandestiene zenders in beslag genomene. - Door den radiocontroledienst der P.T.T. zijn gister te Hilversum, in samen werking met de gemeente-politie, twee clan destiene zenders in beslag genomen. De zen ders werkten in de amateurbanden. Dr. Colijn bij de Heilig-Land-stichting. - Dr. H. Colijn heeft gistermiddag in gezel schap van zijn secretaris, drs. W. Reysiger. een bezoek gebracht aan de Heilig-Land- stichting te Nijmegen en aan het tehuis voor oud-Indische militairen „Insulinde" te Heesch. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. f f V' „Ik wil alleen de soep een beetje laten afkoelen, ober!" Naar het Engelscb van Stanley Hart Page 23). HOOFDSTUK XII. Eén vogel in de hand is beter De vreugde van het weerzien tusschen Garrison en zyn vrouw behoef ik wel niet te beschrijven. Toch oefende deze, tot groote tevredenheid van Hand, invloed uit op den loop der gebeurtenissen. Garrison zwoer, dat hij geen minuut langer dan noodig was, in de stad wilde blijven. Hij wilde dienzelfden avond nog aan boord van zyn jacht gaan. Zyn vrouw buiten ieder gevaar brengen. We overreedden hem zoolang te wachten, dat ook de anderen klaar waren. Henry King, hoewel hy drie hechtsels in zijn hoofd had, wist toch van zijn dokter gedaan te krijgen, dat deze hem op het jacht mee liet gaan. We zouden den dag na de terugkomst van mevrouw Garrison in den namiddag scheep gaan. Dien morgen om tien uur zat ik met Hand en Gerrity op het hoofdbu reau. „Ik kan je niet genoeg op het hart druk ken, hoe gewichtig je taak is", herhaalde Hand. „Ik ben er meer dan ooit van over tuigd, dat het welslagen bijna geheel van jou afhangt". „Ik laat me hangen, als dat zoo is", bromde Gerrity met een zuur gezicht. „Ik moet, hoe ellendig ook, toegeven, dat New York geen veilige verblijfplaats voor de Garrisons is. Maar waarom moeten al die anderen mee? Als die weg zyn, hebben we drommels weinig houvast meer. Als we nu eens informaties noodig hebben, wat dan?" „Ik geloof, dat we alles weten, wat we noodig hebben", zei Hand koel. Gerrity haalde de schouders op. „Ging een van dat stel nu maar op zoek naar die auto!" bromde hij, doelend op den Sé dan, waarmee mevrouw Garrison ontvoerd was. Die auto was gevonden in een garage in de Veertigste Straat. Hij was den mid dag te voren gestolen. Een eerzaam laken handelaar had het aangegeven en zat nu op de teruggave van zijn wagen te wachten. De wagen werd bewaakt, maar Spitz en Spawn waren in den maalstroom van New- York verdwenen en keken niet meer naar den wagen om. We zaten eenigen tijd ieder voor zich in gedachten verzonken, toen Tim kwam aan kloppen. „Daar is mijnheer Garrison, die u wilde spreken, inspecteur". Hand keek op. „Garrison? Wat moet die hier?" roeg hij. „Dat zal ik zelf vertellen", antwoordde deze, den agent opzijschuivend. „Waar is uw vrouw?" vroeg Hand. Garrison wees met een brief op de wachtkamer. „Die zit daar", antwoordde hij. „Ik verlies haar geen oogenblik uit het oog. We zijn hier onder geleide gekomen Ik ontving dit briefje, vlak voordat we naar het jacht wilden gaan. Wat zegt u daar nu wel van?" Na Gerrity en Hand las ook ik den brief. Den Weledelen heer Robert Garrison, Hooggeachte Heer, We vinden het fout, dat u de stad verlaat. Daar we binnen enkele da gen dringende zaken met u hebben af te doen, iterzoeken we u, in uw woning aan de Riverside Drive te blijven. Mocht u aan ons verzoek niet voldoen, dan loopt uw leven erns.ig gevaar. Spitz en Spawn. We keken allen naar Hand. Tot mijn verbazing glimlachte hy hartelijker, dan ik ooit van hem gezien had. Hij wreef zich tevreden in de handen. „Dat bewijst, dat we hun plan in den wortel hebben aangetast, inspecteur", zei hy. „Als ze nu maar desperaat genoeg worden, om mijnheer en mevrouw Garri son aan te vallen, voordat ze de stad ver laten". „Maarwat is dat nou?" vroeg Gerrity zenuwachtig. „We moeten hun volop gelegenheid ge ven", vervolgde Hand, al werd zijn cliënt nog zoo bleek. „Ze weten natuurlijk, dat mijnheer en mevrouw hier op het bureau zijn. Het zou onzinnig zijn, de politiebewa king op te heffen, tijdens hun verderen tocht naar het jacht. Dan gaven we onszelf bloot". „We zouden onszelf in den grond wer ken!" zei Gerrity dof. Hand wendde zijn ongewoon schitteren de oogen op mij. „Ik heb het!" riep hij uit. „Ik heb het al eerder bemerkt, Clark, ga daar eens staan, naast mijnheer Garrison. Kijk, zelfde lengte, zelfde bouw! Zelfs jul lie gezicht lykt op elkaar. Maar dat geeft weinig, want ze zullen vermoedelijk wel van achteren aanvallen". Ik voelde een brok in mijn keel. „Maar wat ben je dan van plan?" vroeg ik. „Ver wissel van jas en hoed mat Garrison, Clark", beval Hand, zonder op mijn vraag te letten. „En loopt u nu eens het. kantoor hier door, mijnheer Garrison, met uw rug naar ons toe. Let eens goed op hem, Clark!" Garrison voldeed verbaasd aan het ver zoek. „Gesnapt, Clark?" vroeg Hand. „Mooi, laat dan eens kijken, hoe goed je hem na kunt doen!" Garrisons manier van loopen was niet lastig te imiteeren. Hij trok heel even met zijn linkerbeen. Hij bestudeerde me, ter wijl ik door het kantoor liep. „Uitstekend", riep hy. „U hinkt precies zoo netjes als ik. Ik ben eens bij een jacht partij het eenige geraakte wild geweest!" Ik werd beslist zenuwachtig, terwijl Gar rison in zijn schik geraakte. „Drommels, dat is handig bedacht, mijn heer Hand!" riep hij.uit. „Hoe komt u er zoo gauw bij? En wat is uw plan nu?" Dat wilde ik ook graag weten. „Je hoed is een beetje te klein voor mijn heer Garrison, Clark", zei Hand critisch. „Dat is niet zoo erg, maar de zijne is jou iets te groot. Laten we een strookje papier achter het leertje stoppen. Dan is het best. En hebt u hier nu misschien een kogelvrij vest, inspecteur?" „Ik heb er zelf een uitgevonden", zei Gerrity met vergeeflijken trots. „Dat houdt bijna iederen kogel tegen". „Goed. Dan moet Clark dat aantrekken. Toe, Clark, ga het even aantrekken met den inspecteur". „Ik wil niet onnoodig nieuwsgierig zijn, maarbegon ik. Doch Hand was al met Garrison verdwenen. „Ik heb het vest hier", zei Gerrity, het uit een hoekkast te voorschijn halend. „Het nieuwste op dit gebied. Mijn eigen idee. Licht en buigzaam. By Armstrong, waar ze het voor me gemaakt hebben, twijfelden ze er natuurlijk aan, maar dat is heel ge woon". „Enhebt u het zelf al beproefd?" „Nog niet. Geen tijd gehad. Ik kreeg het pas enkele dagen geleden. Maar ik geef er mijn woord op, dat het goed is". Ondanks zijn woord moest ik er niet veel van hebben. Terwijl hy het me hielp aan trekken, zocht ik naar een of ander voor wendsel om het niet te doen, maar kon niets vinden. „Zit gemakkelijk, niet waar?" vroeg Ger rity, terwijl ik mijn jas dichtknoopte. „Hmja Maar wel erg licht, vindt u niet? Het schijnt niet „Licht? Ja, dat is zoo", viel Gerrity me in de rede. „Dat is juist zoo mooi. En de buigzaamheid is het voornaamste. De kogel mag je een schok geven, maar komt er nooit doorheen. Ik ben blij, dat ik het je leenen kan, kerel!" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6