t Een avonturier van den aether. 9»cgc«?eo JtcidiopCOQCaiHtiia. I Qemee*Ueeadeti akersloot winkel Glimlachje DERDE BLAD. ALKMAARSCFE COURANT VAN WOENSDAG 1 MAART 193S. Herinneringen aan de eerste radioverbindingen tusschen Nederland en de overzeesche gewesten IL Ofschoon de microfoon een magisch instrument is, is de omroeper nog geen toovenaar. Laat ik U eerlijk het bedrog opbiechten, waardoor ik toovenaar werd. Voor een microphoon zijn merkwaardige dingen mogelijk. Zoo moeten radiogolven ook gedachten kunnen overbrengen. Ik fcen een buitenlandsch omroeper, die heel aardige proeven genomen heeft op het gebied van telepathie. Hij liet een klein poppetje van hout maken met een grijzen hoed, een blauw vest, een roode broek en witte kousen en in dat poppetje had hij een instrument gedaan dat het gekwaak van een eend weergaf en dat door jagers gebruikt werd. Nu verwachtte hij, dat zijn luisteraars in hun verbeelding een eend voor zich zouden zien. Het was geenszins het geval. Het geluid hoorden ze, maar het voorwerp waar het uitkwam wisten ze half of gedeeltelijk te beschrijven en ook de kleuren. Een soort telepahtie op radiogolven moest dus bestaan, ten minste de microphonist geloofde er heilig aan. Op veel steviger basis stond ten slotte jnijn telepathische proef. Op een goeden dag was ik op verre radio-reizen geweest Ik bezocht Engelsch-Indië en Madagas kar, Marokko en de Fransche club in Sjanghai en verdoolde naar de Zuid- Amerikaansche Staten Argentinië, Uru guay, Venezuela en Brazilië. Ik had eigen lijk veel tijd voor al die landen, want in West-Indië kon ik immers niet terecht voor één uur in den nacht, het was dan daar eerst acht uur in den avond. Avontuur op Cuba. Op het schoone eiland Cuba was ik een beroemd man. Dat had zijn speciale reden. Cuba had zeven zenders, ten deele in handen van handelslui die electrische lampen verkochten en radiotoestellen en die op die manier hun verkoop stimuleer den. Deze zenders hadden echter geen mooie en afwisselende programs. Nu zijn de Amerikaansche programs inderdaad zeer respectabel, doch wie het waagt ze te herzenden moet honderden dollars auteursrecht betalen. Dat kon de bruine niet trekken. En nu hadden ze pech of noem het geluk, dat ze eigenlijk uit verre streken nooit iets konden ontvangen dan P.C.J.J. en ze hadden dus niets snellers te doen dan deze weer uit te zenden. Op een goeden dag maakte een procu ratiehouder van Philips een zakenreis over Cuba. Hij was een ondernemend heer, maar van radiozenders en van P.C.J.J. had hij weinig idee. Het was hem er voor namelijk om te doen eenige honderddui zenden lampen te verkoopen. Het bleek al spoedig, dat hij van de groote firma Phi lips kwam. Philips? Maar was dat eigen lijk dezelfde firma als van den zender van P.C.J.J. Natuurlijk, luidde het ant woord. Maar die kennen we zoo goed en toen ze zeker wisten, dat wij geen auteurs recht voor heruitzendingen verlangden, expliceerden zij hun vermaak. Nu was er een handelshuis, dat de vraag stelde of hij dan eenigen macht over dien verren zender had. Maar dat was begrijpelijk. En de procuratiehouder zond een telegram aan schrijver dezes vooral te willen zorg dragen eenige avonden achter elkaar uit gezochte speciale programs voor Cuba te geven en vooral op bepaalde uren die en die toe te spreken. De gedurende enkele dagen geheel onbekende zakenman werd plotseling een heel machtig man. Hij stond in het middelpunt van de algemeene aan dacht. P.C.J.J. ageerde prachtig en reageerde stipt op de wenschen van den reiziger. Het persoonlijke en het radio succes werden door t commercieele succes nog verre overtroffen. En toch heb ik den man een eenigszins smarte lijke ervaring laten meemaken, zonder het te willen of het te beseffen. Op een gegeven oogenblik riep ik naar Cuba, dat ik zijn echtgenoote op een be paald tijdstip voor de microphoon zou brengen. Sindsdien kon de man, wiens wenken <1© verste zenders beheerschte geen café, restaurant, hotel of gezelschap binnenkomen of iedereen zei of hij wel wist, dat zijn echtgenoote tot hem zou spreken. Natuurlijk wist ik, kortegolf- avonturier nog nanuwelijks hoezeer ik in het leven van den man ingegrepen had. P.C.J.J. had hem eerst tot roem en succes gebracht, en nu zou hij, terwijl hij reeds eenigszins aan heimwee leed plotseling zijn vrouw hooren. Ik bond hem onwetend eenigszins aan een folterpaal. Mijn con~ eert naar Cuba was begonnen. Ik sprak den heer X toe en vroeg hem of hij al op zijn luisterpost zat en of hij die dus met wilde verlaten. Ik kon natuurlijk niet be- oordeelen of de aether tusschen Cuba en de Larensüie heide gunstig was en ik ging dus nooit over ijs van een nacht. Tusschen de muziek door praatte ik met hem en zijn gastheer. Waarde heer X, zeide ik, daar rolt een auto voor. Er zitten twee dames in. ue eene is Uw vrouw, met de andere zal i nog even moeten kennismaken. Terwijl de muziek ter eere van hem en zijn echtgenoote iets bijzonders sPf®fje ging ik na dat gezegd te heoben de beide dames ontvangen. Na de muziek verklaar de ik den heer X dat zijn vrouw door zijn zuster begeleid werd, dat beiden het ui - muntend maakten, dat mevrouw niet m het minste zenuwachtig was en het zeer op prijs stelde tot haar man te kunnen spre ken. Nog eens gaf ik muziek, na voorat gezegd te hebben, dat mevrouw nog eenige punten opschreef opdat ze toch niets zou vergeten. Het groote oogenblik kwam. Mevrouw sprak. Ze sprak met een be- oorlijke, kristalheldere stem. In die stem trilde iets, uit die woorden sprak veel, er lag iets van het eeuwig menschelijke in. Ik vermoed dat het magische poortje, de microphoon, de zender en de eindelooze aether even geroerd waren en dat ze allen net allerbeste gaven om den afstand te overbruggen, die twee menschen scheidde. Mevrouw glimlachte en ze sprak van de kinderen, van de familie. Na het volgende muziekstuk kwam ze nog eens terug, om later nog afscheid te nemen. Ze was erg gelukkig, ze was vreugdevol ontroerd. En wat was er aan de andere zijde van den Oceaan op het romantische eiland Cuba gebeurd? Een der notabelen, bezitter van den zender, die in den wedstrijd van het heruitzenden van P.C.J.J. den lsten prijs gehaald had, had den echtgenoot uitge- noodigd. Men had zich om het toestel geschaard en onze landgenoot zat op een prachtige fauteuil, waaraan oude Spaansche families zoo rijk zijn. Zonder het te weten, door mijn systematische voorbereiding had ik hem echter in een zoo sterke zenuwspanning gebracht, dat toen opeens de stem doorkwam en zoo volmaakt en duidelijk met iedere nuan ce, de luisteraar zoo ontroerd werd, dat hij in snikken losbarstte. Iedere vibratie in de stem van zijn vrouw had hem getroffen. En het Spaansche gezelschap, eveneens ontroerd, had heel stil het vertrek verlaten en hij, alleen achtergebleven, had geweend als 'n kind. Natuurlijk bemerkte de hartelooze omroeper niets van het door hem veroor zaakte drama, want hij kreeg uitbundige telegrammen van dank en was overtuigd van eigen volmaaktheid. Tooverkonst. Maar nu moet ik toch even op mijn too- verkunst komen. Het toeval bracht mij in die rol. Wie een mild oordeel heeft, zal het begrijpen. In het spiritisme heeft men vaak media, die prachtige prestaties geven en dan op eens is het uit en dan willen ze juist erg veel geven en dan bedriegen ze en worden ontmaskerd. Dat was ongeveer mijn geval. Ik had altijd de overtuiging, dat er geen schoonere vrouwen zijn dan Cubaansche. Ongezocht had ik twee kortegolfflirts ge vonden. Zij kwamen mij als kortegolfrid- der wel toe, omdat ik in mijn leven nooit flirts gehad had. Ik houd niet van het geknoei met kleine munt zoolang er groote bankbiljetten te krijgen zijn, ik bedoel op het gebied der liefde. Mijn bende flirts waren geen Cubaan sche schoonheden. De eene was erg jong, erg dik met veel negerbloed en dicht krullend haar en de andere was heel dun en uitgedroogd. Ze deed denken aan een Indiaansch opperhoofd. Ik had ze liefde rijk in mijn groote hart van wereldom roeper opgenomen. Nu is het een eigen aardigheid van bijna iederen man, dat hij tegenover de zwakke sekse sterk wil doen. Nu had ik de beide foto's van dè bekoor lijke dames niet van haar zelf gekregen maar van een familielid en ik kon dus op een goeden dag zeggen hoe ze er uit zagen. En ofschoon ik Kitty aanraadde bij haar voortreffelijke schoonheid toch een lichtelijke vermageringskuur te doen en Miss Joan, het Indiaansche opperhoofd wat aan te dikken, voordat ze deel zou nemen aan den wedstrijd voor Miss Ame rika, wist ik beide toch niet te kwetsen. Voor beiden was het een raadsel, dat ik zoo iets op een afstand kon zien. En toen vloog er lichtvaardig over mijn lippen, dat ik alles wist en zag wat er in de wereld gebeurde. En toen vroeg men mij eens wat te ver tellen, als ik wat merkwaardigs zag. Ik verklaarde kort daarna dat ik in de haven van Havanna een schip zag, dat de „White horse" heette. Om acht uren zou daar op a.s. Donderdag de kapitein zijn en luiste ren naar P. C. J. J. De kapitein Smith was dan jarig en hij zou Jamaica-rhum drinken. En diezelfde kapitein Smith had groote voorliefde voor bepaalde muziek stukken en als hij die in zijn hoofd nam, zou ik een wonder doen. Ik zou de door hem uitverkoren stukken spelen. Op Don derdagavond had kapitein Smith bezoek, ofschoon hij anders een „lonely man" was. Hij had tamelijk veel bezoek. Wie niet om P. C. J. J. kwam, kwam om de Jamaica- rhum of om mijn beide kortegolfflidts; ik riep kapitein Smith plechtstatig aan en vond dat hij er met twee-en-zestig jaren voortreffelijk uitzag. Haargroeimiddel on- noodig, haarverfmiddel gewenscht voor tweede huwelijk. En toen speelde ik zijn lievelingsstukken, nadat hij ze goed in ge dachten genomen had. Dat waren de marche Espana, de blauwe Donau en een bepaalde Argentijnsche tango. Kapitein Smith was absoluut paf. Eigenlijk snapte hij er niets van en het heele geval was niemand duidelijk, omdat de verbazing van den kapitein echt en ongeveinsd was. En daar kapitein Smith al veertig jaren in de Caraibische zee voer en iedereen den eenzamen man kende, zeide iedereen over het geval zijn meening en zelfs de dagbladen moesten zich er mee bemoeien en schreven het noodige. En het geheim van den toovenaar? De jonge ondeugende stuurman van de „White Horse" had mij alles haarfijn ge schreven zonder dat de kapitein of iemand het wist. En hij en ik zwegen als het graf. Kort daarop vroeg een New- De raad dezer gemeente vergaderde gis ter. De voorzitter uitte in deze vergadering de eerste in dit jaar de beste wenschen voor het jaar 1939. Spr. deelde mede, dat in 1938 de gemeente in zielental is gestegen van 2079 tot 2122. Uitgekeerd werd in 1938 aan steun 13526,29. in 1937 13844,74, in 1936 8065,38, aan werkverschaffing in 1938 7864,51, in 1937 6800,59, in 1936 6851,78. totaal aantal werklooze ingeschrevenen bij de arbeidsbeurs in 1938 55, in 1937 54, in 1936 60 personen. Door de spaarregeling kwam in totaal 785,25 ten goede aan kleeding. dek king en schoeisel. Hierin zit een bedrag aan overheidssubsidie van 438,25. Door het steuncomité B werd voor dit doel besteed 312,50, zoodat voor dit doel in circulatie kwam totaal 1070,75. Bij den steun kleine boeren en tuinders werd uitbetaald in 1938 voor kleine boeren groep B 929,84, groep C 113.88, kleine tuinders groep B 885,69, groep C 327,60, totaal 2257,01. In 1938 kwam tot stand de verkoop van het G.E.B. aan het P.E.N. en de regeling van stroomlevering aan de ingezetenen die tot heden geen klachten opleverde. In verband met de opheffing der school aan den Kogerpolder werd aan het hoofd der school aldaar, den heer J. M. Slootrnaker, per 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend. B. en W. stelden voor over te gaan tot vaststelling van het voorschot voor 1939 op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 L.O.-wet 1920 ten behoeve van bij zondere scholen. Het bedrag per leerling heeft bedragen voor de openb. lagere school 9,62. B. en W. stelden voor aan het Hoogheem raadschap op te dragen het maken van den weg van de grens van Uitgeest tot den Rijks weg bij het N.H. Kanaal en de weg van de grens Uitgeest tot en met den Meerweg. De voorzitter achtte het genoeg bekend, dat de weg door den raad urgent wordt geacht. De weg zal worden overgebracht naar het Prov. wegenplan, waadoor de uitgaven jaarlijks minder worden. Het tracé was aanvankelijk opgezet langs den Boschweg-Kerklaan-Pont- weg en zoo naar den Rijksweg. De provincie maakte daartegen bezwaar, omdat het een snelverkeersweg is, die buiten de bebouwde kom om geleid moet worden. De heer Schut: in de vorige bespreking werden kosten genoemd, nu komen in de stukken geen kosten voor. De voorzitter: verschillende besprekingen zijn er gevoerd, vandaar dat het nu te berde komt, maar over kosten is niet gesproken, want de verbetering van den bestaanden weg kan mee- en tegenvallen wat de aan te bren gen beharding betreft. Wij kunnen wel zoo veel vertrouwen hebben in het Hoogheem raadschap, dat de weg wel goed zal worden opgeleverd. De verbetering blijft in het raam der begrooting. De heer Otte: Als wij nog geen kosten weten, hadden wij wel eerder met het werk kunnen beginnen. Ik ben wel overtuigd, dat het werk goed zal worden opgeleverd. De voorzitter: In 1940 zal een begin ge maakt worden met den nieuwen weg en in dit jaar vermoedelijk in April zal de be staande weg onderhanden genomen worden. Als er geen vertrouwen was in het Hoog heemraadschap, waren B. en W. met de voorstellen niet accoord gegaan. De heer Schouten: Heeft de uitvoering plaats in het vrije bedrijf. De voorzitter: Ja, het collectieve contract is geldig voor spoor- en wegenbouw. Besproken werd het onderhoud van dezen weg voor het Hoogheemraadschap te laten tot de nieuwe weg klaar is. B. en W. werden gemachtigd deze aangelegenheid met het Hoogheemraadschap te regelen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Vervolgens het voorstel van B. en W. tot aankoop van een pontwachterswoning (café Tijmes) voor slooping bestemd, verbreeding weg en het bouwen van een schuur. Een uitgebreid prae-advies is den leden toege zonden. Het vorige verzoek van den heer Tijmes is afgewezen in verband met de gestelde voorwaarden. Nu is een verzoek ingekomen, dat de heer Tijmes het café wil verkoopen voor 6000 (te bestemmen als pontwachters woning, overdrachtkosten voor rekening van de koopsters met 1 Febr. 1940 dezelfde pacht te betalen als de tarieven zoo blijven, Komt er vermindering van tarieven, dan kan men nader deze zaak regelen. Alle leden waren het er over eens om het oude huis op te ruimen en het café aan te koopen. De heer Schouten maakte bezwaar de pacht onder de gestelde voorwaarden te verlengen. Wan neer er een brug mocht komen, zitten wij aan het contract vast. Besloten werd het pontveer in principe te verpachten voor 3 jaren en 3 optiejaren. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met deze restrictie. Het voorstel van B. en W. tot wijziging be grooting 1938 werd aangenomen. Rondvraag. De heer Schut als oudste lid van den raad dankte den voorzitter voor de waardeerende woorden bij den aanvang der vergadering gesproken en wenschte den burgemeester en zijn gezin een voorspoedig jaar toe. Hierna sluiting. Yorksche occulte vereeniging aan, om telepathische proeven te nemen. Het ge- heele geval van kapitein Smith van de White horse hadden zij gehoord en ik was de ontginner van een geheel nieuw occult domein. Ook ditmaal zweeg ik als het graf, ant woordde niet en deed of ik van niets wist. De jonge stuurman was echter een onbe trouwbare vent. De beide portretten, die hij mij gezonden had van mijn kortegolf flirts waren heelemaal niet van deze ge weest. Ze waren heel jong en knap. Hij had er echter pleizier in gehad mij lee- lijke portretten te zenden en mij daar door dwaze dingen te laten zeggen. Ik heb hem nooit geantwoord na dat ver raad. Als ik een lotje in de loterij trek, ga ik naar de Caraibische zee om te zien of hij nu kapitein op de White Horse is en of de beide schoonheden dik of mager zijn. •Maandag vergaderde de raad. N.a.v. een vraag van den heer Dekker deelde de voorzitter mede, dat de boomenrij zal worden aangevuld. Op de leege plaatsen zullen boomen geplaatst worden door het Hoogheemraadschap. Er zal op aangedrongen worden, dat het zware ophout uit de boomen langs de Dorps straat wordt gesnoeid. Bij K.B. is het beroep, ingesteld door G. Weggemans te Lutjewinkel, tegen de be sluiten van Ged. Staten (inzake vergoeding van reiskosten van kinderen naar de bijz. school te Schagen) ongegrond verklaard. Op hun verzoek werd aan de heeren J. Bouwman te Lutjewinkel en Joh. v. d. Mo len te Winkel ontheffing verleend van hun aanslag schoolgeld. Onbewoonbaar verklaarde woningen moeten toch weer door nieuwe wor den vervangen. B. en W. stelden voor onbewoonbaar te verklaren: a. de woning aan den Winkelwadeweg D 11 (oud), bewoond door S. Hooghiem en eigen dom van E. Hooghiem te Oude Niedorp. b. de woning aan den Groetpolderweg D 102 (oud), bewoond door J. Speur en eigendom van N. F. Geertsema te Heemstede. c. de woning Zoutkaagweg C 26 (oud), be woond door de wed. D. Koster en D. Riese- bos, eigendom van G. Kamp te Winkel. De termijn voor ontruiming te bepalen op 6 maanden na heden. De heer Dekker zeide, dat hij gaarne de opruimingstermijn langer zag gesteld. Hij wilde de menschen in de gelegenheid stellen weer uit te zien naar een woning. De voorzitter antwoordde, dat dit de lang ste termijn is; deze kan echter telkens ver lengd worden. De heer Raven vroeg, wat B. en W. dach ten te doen, als de menschen geen ander huis kunnen krijgen en de termijn verstreken is. De voorzitter antwoordde, dat men zelf voor een woning heeft te zorgen. Is er geen woning, dan moet de gemeente voor woon gelegenheid zorgen, hetgeen met rijkssubsi die geschieden kan. De heer Raven vond het beter, eerst voor goede woningen te zorgen en daarna de krotten op te ruimen. De heer Dekker vond het vreemd, dat zoo'n geluid uit s.d.a.p.-kringen gehoord wordt. We zijn er zelf ook nog. Spr. wees er op, wat in Lutjewinkel gedaan is bij den bouw van 10 nieuwe woningen. De heer Brugman zag wel een kern van waarheid in het door den heer Raven naar voren gebrachte. Men moet geen oude schoe nen weggooien voor men nieuwe heeft. De heer Raven juichte woningverbetering wel toe, maar niet deze opruiming, nu er geen andere woningen zijn. De voorzitter gaf den heer Raven de ver zekering, dat getracht zal worden goede wo ningen voor deze krotten en nog meerdere in de plaats te krijgen, hoewel de voorzit ter nog niet kon zeggen, dat in de volgende vergadering voorstellen zullen komen. Weth. van Zoonen was van meening, dat de consequentie van krotopruiming is, nieuwe woningen bouwen. Weth. Brugman wilde slechts ingrijpen, als het particulier initiatief achterblijft. Het voorstel werd aangenomen. Eervol ontslag onderwijzeres. Aan mej. M. J. Schermer werd met 1 April eervol ontslag verleend als onderwij zeres aan de school voor O.L. te Lutjewin kel. Ter voorziening in haar vacature legden B. en W. de volgende voordracht voor: 1. mej. J. M. Betlem, Hoorn; 2. mej. C. Brands, Bergen; 3. mej. C. E. Groot, Den Helder; 4. mej. D. M. Landman, Alkmaar. Benoemd werd mej. Betlem met alge meene stemmen. De pensioengrondslag van den heer H. Hof man, weesvader van het Huis voor Ouden van Dagen werd vastgesteld op 1250. Vastgesteld werd een. nieuwe verordening op den reinigingsdienst. Verbouw woning Hoofd der School. B. en W. stelden voor, de woning van het hoofd der school te Winkel te restaureeren, volgens het aan de raadsleden overgelegde plan en de huur van de woning te verhoogen met 0,50 per week, ingaande met de week, waarin het werk gereed komt. De begrooting geeft een bedrag aan van 1045, waarvan de helft voor nieuwbouw en de helft voor reparatie. Aldus werd besloten. Geen ouderraad. Van den Nederlandschen Ouderraad is een adres ingekomen om een ouderraad in deze gemeeente in te willen stellen. B. en W. stelden voor, hierop afwijzend te beschikken, waarmee de raad accoord ging. Het bedrag der kosten per leerling voor gewoon lager onderwijs werd vastgesteld op 16,22, dat voor uitgebreid lager onderwijs op 31,50 per leerling. Dat vervelende blozen van jul lie, je weet toch, dat het een gekleurde film wordt!" Donderdag 2 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pL (8.15 Ber.) 9.— Het Avro-Amus.-orkest, 9.30 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Omroeporkest. 11.DecL 11.20 Verv. concert, mmv. soliste. 12.30 Avro-Amus.-orkest. 1.15 De Paüa- dians. 2.Voor de vrouw. 3.Cur sussen voor de vrouw. 3.45 Gr.pL 4.Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr.pL 5.Week-kaleidoscoop. 5.25 Gelukwenschen. 5.30 Het Avro- Aeolian-orkest mmv. solist. (6.25 Ber.) 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordr. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.10 Gev. concert (opn.) 8.55 Radiotooneel. 9.40 Het Concert gebouw-orkest. 10.30 Gr.pl. 11. ANP-ber., Avro-dance band. 11.40 12.— Gr.pL HILVERSUM, 415,5 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10— 11— en 2—12— uur). 8—9.15 Gr. pl. (8.15 Ber.) 10— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pL 11. Rep. (Opn.) 11.30 Godsd. causerie. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1. 1.20 Gr.pL) 2.Handwerkuurtje. 3.Gr.pL 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Het Marcando-ensemble en gr.pL (6.30 Ber.) 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Causerie: In Chris tus één. 8.ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 Bidstond voor het gewas. 9.45 Nederl. strijkkwintet. 10. ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Verv. concert. (10.4511.Gymnastiek les). 11.25 Gr.pl. 11.5012. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 Gr.pL 12.05 Gesyncopeerde muziek. 12.20 Het BBC-V/els-orkest, mmv. solist. 1.20 Het Bristols Light En semble. 1.502.20 Dansmuziek (gr. pl.) 3.15 Deel. 3.35 Het Sted. orkest van Bournemouth, mmv solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gr.pL 5.40 Ha- rold Sandler en zijn Weensch Octet. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpr. 7. Het BBC-Welsch-orkest, mmv. solist. 7.50 Gev. progr. 8.35 Vroo- ljjke voordr. 8.50 Causerie over de Stille Oceaan. 9.20 Ber. 9.45 Het Laurance Turner strijkkwartet en solisten. 10.20 Korte avondwijding. 10.40 Uit Amerika: Causerie „Main- ly about Manhattan". 10.55 Het Vic- tor Olof Sextet. 11.35 Jack Hylton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.05, 10—, 10.25 en 11.20 Gr.pl. 12.35 Zang. 1.10 Het Granger-orkest. 2.35 Kamer muziek. 3.50 Cello en piano. 4.50 Zang. 7.25 Het Cantrelle-orkest. 8.05 en 8.35 Pianovoordr. 8.5012.05 Opera-uitz. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.30 Omroeporkest. 7.50 Omroeporkest en -koor. 9.209.50 Volksliederen- concert. 11.20 en 12.35 Omroepdans- orkest en Josef Preissler met zijn solisten. 1.302.20 Populair concert. 3.20 L. Eysoldt en zijn orkest en solisten. 6.Viool en piano. 6.30 Winterhulp-progr. 7.30 Omroep orkest. 8.20 Populair progr. 9.35 Omroeporkest en solist. 10.20 Gev. concert. 11.202.20 Omroeporkest, H. Hagestedt's Amus.-orkest en so listen. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Het Omroep- dansorkest. 5.20 Gr.pL 6.50 en 8.20 Gr.pl. 8.30 RadiotooneeL 8.50 Gr.pL 9.20 Belgisch Nat. Orkest. 10.10 Gr.pL 10.30 Verv. concert. 10.50 11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.55 en 1.30 Het Radio-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gr.pL 6.35 en 7.35 Gr.pL 8.20 en 9.35 Het Radio-orkest. 10.30 11.20 Zang en piano. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Blaasconcert, mmv. orkesten en koren. (In de pauze dialoog over nieuwe Duitsche blaasmuziek). 9.20 Ber. 9.55 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10.2011.20 Het Omroepkleinorkest en Omroepschrammelensemble. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8—9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30 11.20, Parijs R. 11.20—12.35, Brussel VI. 12.3514.20, Danmarks Radio 14.20—14.40, Radio PTT Nord 14.40 15.20, Keulen 15.2016.20, Lu xemburg 16.20—16.40, Lond. Reg. 16.40—17.20, Brussel VL 17.20— 18.35, Fr. 18.3519.20, Keulen 19.20 —20.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Lond. Reg. 21.20—21.50, Brussel Fr' 21.50—22.20, VI. 22.20—22.30, Kei len 22.30—24—, Lijn 4: Brussel VL 8—9.20, Lu xemburg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droitwich 12.0514.20 Lond. Reg. 14.20—15.35, Droitwich 15.3518.40, Keulen 18.4019 Droitwich 19—20.35, Straatsburg 20.3521.20, Droitwich 21.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9