VERSTUIKINGEN KLDÜSTERBALSEM ^Binnenland Spoct TlW/Mi £uchimaet Jieck ÓL School Een „gezinskamp" geopend te Hemmen. Na 1933 24000 vluchtelingen naar ons land. Breedopgezette hulporganisatie. N0GISHETNIETTELAAT11 AKKER'S TWEEDE BLAD. 2. Donderdag vond op kasteel Hemmen de opening plaats van het door de Federatie van christelijke vereenigingen van en voor vrouwen en meisjes georganiseerde gezinskamp. Dit gezinskamp dat 5 weken zal duren, behoort tot de nieuwere vor men van volksopvoeding, die, voortge komen uit het crisiswerk, met steun van het departement van sociale za ken, eveneens door verschillende r.-k. groepen en door het N.V.V. ter hand genomen zijn, en nog in voorbereiding zijn bij de stichting „Volkskracht" waarvan dezer dagen melding werd gemaakt. Het geldt hier vooralsnog een proefne ming, na afloop waarvan bezien zal wor den in hoeverre deze opzet en wijze van werken de juiste is en of tot het organi- seeren val volledige kampen van 3 maan den kan worden overgegaan. Doel van dit kamp. De bedoeling van dit kamp is, zooals ook reeds uit den naam blijkt, het meisje beter voor te bereiden voor haar toekomstige taak. Daarnaast wil het kamp gemeen- schapsvormende waarde hebben, waar meisjes uit alle deelen des lands, uit ver schillende milieux en met uiteenloopende ontwikkeling bijeen zijn, terwijl bovendien naast het onderhoud van huis en tuin, de werkobjecten van dit kamp dienst aan andere groepen bedoelen te zijn. Het ge zinskamp zal zich o.a. bezig houden met het repareeren en vervaardigen van speelgoed voor het Kinderhuis te Zetten, terwijl de werkkleeding van de jongens kampen van de centrale voor werkloo- zenzorg hersteld zal worden. Het kamp, dat 45 deelneemsters telt, staat onder hoofdleiding van mej. M. E. A. Swets die bijgestaan wordt door een staf van deskundige leidsters voor het huishoudelijk-, ontwikkeling- en ontspan ningswerk. Mr. F. F. BARON DE SMETH f Gistermiddag is in het gemeente-zieken huis aan den Zuidwal te Den Haag tenge volge van een auto-ongeval overleden mr. F. F. baron de Smeth, kamerheer en hofmaarschalk van H. M. de koningin. ONBEWAAKTE OVERWEG MAAKT WEER EEN SLACHTOFFER. Gistermiddag omstreeks half vier is op den onbewaakten overweg achter de Hero- fabrieken onder de gemeente 'Teteringen de 66-jarige gehuwde H. S. onder een uit de richting Tilburg komenden personen trein geraakt. De man was op slag dood. DUIZENDEN KILO'S STROO DOOR BRAND VERLOREN GEGAAN. Gisteravond is door hët in brand vliegen van een motor een groote brand uitgebro ken in de opslagplaats van den stroohan- del en perserij van de firma van Daal in het gehucht de Smakt bij Venray. Het gebouw, dat grootendeels van hout was opgetrokken en aan de zijkanten niet is afgesloten, was in korten tijd een vuur zee. De brandweer van Venray stond mach teloos. De opslagplaats is geheel uitgebrand. Vele duizenden kilo's stroo gingen verlo ren. De omliggende huizen liepen geen ge vaar. REEDS 12.000 VARKENS UIT DE MARKT GENOMEN. 80.000 baconvarkens opgekocht. Zooals einde Januari werd aangekon digd, heeft de Nederlandsche veehou derijcentrale inmiddels een aanvang gemaakt met het afnemen van zware varkens. Ruim 12.500 varkens werden reeds uit de markt genomen. Met het verleenen van dezen steun aan de markt wordt nog voortgegaan en wel in die mate, dat de centrale per week ongeveer 4000 zware varkens aankoopt voor slach ting en invriezing. Bovendien worden ook varkens in het bacongewicht nog geregeld in groote hoe veelheden door de centrale aangekocht, bo ven het aantal, dat voor uitvoer als bacon bestemd is. Van deze soort varkens zijn thans in totaal ongeveer 80.000 stuks opge kocht. „VIJFJARIG HANDELSDAGONDERWIJS DREIGT TE DENATUREEREN." Kamers van koophandel adres- seeren. De kamer van koophandel en fabrieken voor Friesland heeft zich met een uitvoe rig adres gericht tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Daarin wordt den minister beleefd doch dringend verzocht het daarheen te willen leiden, dat 1. het onderwijs aan de zelfstandige H.B.S.-a voor wat het leerprogramma, de urentabel, de eindeameneischen en -rege ling ten aanzien van de kernvakken betreft, wederom, zulks overeenkomstig de bedoe ling van de wet, wordt gebracht in het kader van het onderwijs aan de voormalige hoogere handelsschool, zulks opdat het vijfjarig handelsdagonderwijs, dat door de huidige regeling wordt aangetast en dreigt te denatureeren, in zijn beproefden vorm voor het bedrijfsleven behouden blijft; 2. het onderwijs aan de a.-afdeeling der H.B.S.-a -f- b. zich naar het sub 1 ge noemde onderwijs richt en zich daaraan aanpast; 3. aan de functie van de „belangstellen den" bij het eindexamen meer beteekenis worde gegeven, opdat het contact tusschen het bedrijfsleven en het onderwijs, waar van hier sprake is, worde versterkt. Met dit adres hebben 33 kamers haar instemming betuigd, o.a. Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Hoorn tn Zaandam. DROGISTEN WILLEN PYRAMIDON VERKOOPEN. „Rechtsgevoel aangetast" door verbod Naar aanleiding van de berechting door den kantonrechter te Amsterdam van een aantal gevallen van overtreding van lijst c. van de wet op de artsenijbereidkunst van 1865 heeft de vereeniging van vrije handelaren in drogerijen, chemicaliën, pharmaceutische en aanverwante artikelen „Vrijpharm" een adres gericht tot de ministers van sociale zaken en van justitie. Hierin wijst zij er op dat het weer toepassen van de lijst c. den drogisten stand heeft verontrust en in het alge meen het rechtsgevoel heeft aange tast. Adressante verzoekt de beiden ministers te bevorderen, dat door de toepassing van deze lijst, die moreel heeft afgedaan, niet meer een groep van neringdoenden op noodeloze wijze wordt gehinderd bij de uitoefening van hun bedrijf. De vereeni ging vraagt daarbij evenwel, omdat zij de in het vak heerschende anarchie evenmin als een idealen toestand beschouwt, om zoo spoedig mogelijk te komen tot een algeheele herziening van de wettelijke regeling van den handel in drogerijen en chemicaliën (welke voor een deel tevens als geneesmiddel worden gebruikt). Mocht een dergelijke regeling niet op korten termijn tot stand kunnen komen, dan wordt een drastische herziening van lijst c. verzocht op zoodanige wijze, dat zij werkelijk het rechtsgevoel bevredigt en alleen den verkoop van werkelijk schade lijke middelen strafbaar stelt. Aan de andere drogistenbonden is adhaesie met dit adres verzocht. HET HOLLAND HOUSE IN WORDING. Holland House, een vleugel van het zes tien verdiepingen hoog kantoorgebouw in Rockefeller Center, dat gebouwd wordt onder toezicht van de „Holland House Cor poration of the Netherlands" te New York, zal dit jaar geopend worden en het centrum vormen van Nederlandsche cultureele-, com- mercieele- en financiëele belangen in de Vereenigde Staten. Rockefeller Center is het nieuwe en ultra moderne gebouw'en complex in het hartje van New York, waar andere landen zooals Engeland, Zweden, Frankrijk en Italië even eens hun gebouwen hebben. Het graafwerk en het verwijderen van de rotsgrond kwam dezer dagen klaar en er werd reeds een begin gemaakt met het transport van de zware stalen balken die het geraamte van 't gebouw zullen vormen. Rockefeller Center bevat behalve gebou wen van verschillende landen ook kantoor gebouwen waar Amerikaansche firma's ge vestigd zijn, o.a. het RCA Gebouw met ze ventig verdiepingen (45 liften), verschei dene theaters, waaronder het grootste theater ter wereld, de Music Hall met 6000 zitplaatsen, een dozijn restaurants, pers- bureaux, kantoren van doktoren, winkels op elk gebied, een postkantoor, telegraafkan toren, een museum, radio-studio's, concert zalen, banken en kantoren van binnen- en buitenlandsche stoomvaart- en spoorweg maatschappijen. Holland House zal de kantoren huisvesten van de Nederlandsche Consul-Generaal, de Handels-commissaris voor Ned.-Indië, de Ned. Kamer van Koophandel te New York, N.V. en de Nederlandsche spoorwegen. Be halve dezen zullen er ook vergader- en clublokalen komen alsmede toonzalen voor Nederlandsche handelsproducten en voort brengselen op kunstgebied, enz. en tenslotte een bureau voor toerisme. 59 MOLENS BLEVEN DIT JAAR BEHOUDEN. Te Amsterdam is vanmiddag de jaar lijksche algemeene vergadering gehouden van de vereeniging „De Hollandsche Molen". Het jaarlijksche verslag, dat in deze bijeenkomst werd utgebracht vermeldt met groote voldoening, dat voor 59 molens (inclusief twee nieuwe) de toekomst er zekerder ging uitzien. Na de behandeling van de agenda hield de heer A. J. PrinsVisser te Kinderdijk een voordracht, waarin hij iets meedeelde uit de geschiedenis der twee eeuwenoude watermolens van den Over- en Neder- waard aan den Kinderdijk. Namens het comité voor Joodsche vluch telingen heeft prof. dr. D. C o h e n de pers ontvangen en het een en ander verteld over het werk van het comité. De vluchtelingen aldus prof. Cohen die niet onmiddellijk naar een nieuw immigratieland doorreizen, kunnen in twee groote groepen worden verdeeld: 1. de hier aankomende personen, die reeds in Duitschland moeite hebben gedaan om naar een ander land te kunnen emigreeren; 2. de hier aankomende personen, voor wie door ons comité moeite wordt ge daan om verdere emigratie mogelijk te maken. Beide groepen zijn echter gedurende haar verblijf in Nederland grootendeels op hulp en steun van het comité aangewezen. Emigratie! De voornaamste zorg van het comité is, de uit Duitschland gevluchte immigranten naar overzeesche gebieden te doen emi greeren. Onze afdeeling emigratie is met alle hiermede verband houdende werk zaamheden belast; deze arbeid wordt ver richt in overleg met de betreffende buiten landsche organisaties, b.v. de Hicem. De afdeeling voor de kampen neemt een steeds groeiende plaats in, omdat het aantal personen, dat in regeerings. kampen wordt ondergebracht, nog steeds toeneemt. Het comité voor Jood sche vluchtelingen zorgt daar voor al les, wat tot zijn taak behoort, een zorg, voor de Geluksrace 1939. Stuur vandaag nog uw gele kaart naar Utrecht postbus 2004. Definitieve trekking 15 Maart. Slui ting der inzending Maandag 13 Maart a.s. Vraagt kosteloos tóezending: Postbus 2004 Utrecht. (Adv. Ing. Med.). die wordt besteed zoowel ten behoeve van de legale als van de illegale vluch telingen. De immigratie naar Nederland werd be werkt door de z.g. afdeeling „G". Hier werden de verzoeken tot het verkrijgen van verblijfsvergunning in Nederland, die door bemiddeling van het comité tot den minister van justitie zijn gericht, behandeld en ge schift. Thans is deze afdeeling nog bezig met de uitwerking van verschillende ge vallen. Voor vluchtelingen, die reeds lang in Ne derland verblijven en voor wie wij tot nu toe geen emigratiemogelijkheden hebben kunnen vinden, is een aparte ondersteu- ningsafdeeling ingesteld, welke men zou kunnen vergelijken met den dienst van den maatschappelijken steun van de gemeente Amsterdam. Comité voor Bizondere Joodsche belangen. In 1933 werd opgericht het comité voor bizondere Joodsche belangen. Dit comité is aldus genoemd, omdat 't de Joodsche be langen wil behartigen voor zoover zij voortvloeien uit de bijzondere omstandig heden van dezen tijd. Onmiddellijk na zijn oprichting heeft het comité een aanvang gemaakt met het ver richten van werkzaamheden op verschil lend terrein. Bij de hulpverleening aan de immigranten werd van den beginne af zooveel mogelijk gestreefd naar een voortgezette emigratie der binnenkomende vluchtelingen. Met het oog op de situatie van de Neder landsche arbeidsmarkt is door het comité nooit aan eenigen vluchteling werk ver schaft. Tevens is in opdracht van het comité twee keer een onderzoek ingesteld naar den invloed van de vestiging der immigran ten op het economisch leven van Neder land. Uit de verkregen resultaten is op ondubbelzinnige wijze gebleken, dat deze immigratie aan Nederland belang rijke voordeelen heeft gebracht. In to taal bevinden zich naar schatting van het comité 23 a 24.000 vluchtelingen in ons land sedert 1933. Onmiddellijk heeft ook het comité de zorg voor de arme vluchtelingen op zich genomen. Het heeft hen ondergebracht in pensions, met opzet is deze onderbrenging niet geschied in een eigen gebouw, opdat aldus aan vele Nederlanders een verlichting van den strijd om het bestaan kon worden verschaft. Cijfers. Het totaal der uitgaven, door het comité voor al deze bemoeiingen gedaan, moet voor de jaren 1933 tot einde 1938 worden gesteld op 2.800.000. (Daarbij moeten nog worden gerekend de bedragen, welke buiten Am sterdam aan het vluchtelingen werk zijn besteed). Sedert 1933 waren bij de binnenkomst der vluchtelingen drie groote golven waar neembaar. De eerste kwam direct in 1933; in September 1935 leidde de afkondiging van de Neurenbergsche wetten tot een nieu we stroom van vluchtelingen. Doch rrfets kan worden vergeleken met de situatie van November 1938, aldus prof. Cohen, toen tallooze vervolgden naar de grenzen kwa men en de regeering met ons comité in overleg is getreden omtrent de regeling der immigratie naar Nederland. De regeering heeft 7000 vluchtelingen toegelaten: lega- len, van wie een aantal op voordracht van ons comité, alsook een aantal legalen, die in den nood der omstandigheden een toe vlucht in Nederland kwamen zoeken. Er zijn thans in Nederland in totaal zes kampen voor vluchtelingen. Van deze zijn er vier voor de legale vluchtelingen (twee te Rotterdam en twee te Amsterdam), terwijl de drie kampen voor illegale vluchtelingen zijn gevestigd te Hoek van Holland, Helle- voetsluis en Reuver. In totaal bevonden zich op 28 Februari 1.626 personen in de kampen. Het neutrale comité voor hulp aan buiten landsche kinderen was juist opgericht vóór 10 November 1938. Dit kindercomité heeft thans 1.500 kinderen in verschillende tehui zen kunnen onderbrengen. Aan ongeveer 50 vluchtelingen-kinderen wordt onderwijs ver strekt door de werkplaats kindergemeen schap te Bilthoven. Het aatnal door ons comité ondersteunde vluchtelingen bedroeg op 31 October 1938: 995, op 31 December 1938: 2.076 en op 31 Januari 1939: 1.645; daarbij komen nog de kosten voor de 1.626 in kampen onderge brachte personen. Nederlandsch centrum te Parijs. - Een lange wensch van de Nederlandsche vereeni ging te Parijs is dezer dagen in vervulling gegaan. Een Nederlandsch Centrum, dat reeds vele jaren op het programma stond, is sinds enkele dagen verwêzenlijkt, zij het dan ook op zeer bescheiden schaal. Het bestuur der vereeniging is er namelijk in geslaagd met de directie van het Claridge hotel op de Champs Elysees tot een overeenkomst te ko men, waarbij deze directie een apartement, bestaande uit groote salon met aangrenzende kamer, ter beschikking van de vereeniging stelt. De nieuwe lokalen zijn 1 Maart in gebruik genomen en mocht deze instelling zich in een groote belangstelling verheugen, dan is hiermede misschien de eerste stap gezet op den weg naar een definitief en grootscher Nederlandsch Centrum te Parijs, iets waar aan de Nederlandsche kolonie in de Seine- stad zeer zeker behoefte heeft. Mnister Steenberghe naar de Leipziger Messe. - De minister van economische zaken, Z.Exc. mr. M. P. L. Steenberghe, zal binnen kort een bezoek brengen aan Duitschland. Het vorig jaar ontving de minister reeds een uitnoodiging om de Leipziger Messe te be zoeken, doch hij was door zijn werkzaam heden hier te lande verhinderd aan de uit noodiging gevolg te geven. Thans zal minister Steenberghe Dinsdag 7 Maart naar Leipzig vertrekken. In den ochtend van 8 Maart zal hij een bezoek bren gen aan de Nederlandsche afdeeling op de Leipziger Messe, waarna hij 's middags en den volgenden morgen de geheele tentoon stelling in oogenschouw zal nemen. Vrijdag 10 Maart zal hij te Berlijn o.m. een beleefd heidsbezoek brengen bij zijn ambtgenoot, minister dr. Funk. Oudheidkundige vondst te Drempt. - Te Drempt in den Achterhoek is een belang wekkende oudheidkundige vondst gedaan. De Romaansche kerktoren, staande aan de Nederlandsch hervormde kerk aldaar, wordt momenteel gerestaureerd vanwege het Rijksbureau voor Monumentenzorg. Thans is gebleken, dat de bestaande bepleisterde buitenmuren uit halvesteens spouwmuren bestaan, die eerst veel later na de stichting van het gebouw moeten zijn aangebracht. Daarachter kwam de oorspronkelijke buiten muur te voorschijn, die, op het kruis van de kerk na, geheel uit tufsteen, in romaanschen stijl, was opgetrokken. De muur van het kruisgedeelte bleek uit ouden baksteen te bestaan. Hieruit kan worden afgeleid, dat zoowel de thans gerestaureerd wordende toren als het kerkgebouw dateeren van 800 tot 1100, aangezien vóór 1100 uitsluitend tuf steen werd gebruikt. Bijna geen enkel kerk gebouw kan op zoo'n hoogen ouderdom bogen. Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland. - De Nederlandsche Ka mer van Koophandel voor Duitschland te 's-Gravenhage deelt mede: Bij den overgang van het Sudetengebied naar Duitschland waren bovengenoemde kamer en de Neder- landsch-Tsjecho-Slowaaksche Kamer van Koophandel te Amsterdam overeengekomen om tijdens de overgangsperiode gemeen schappelijk voor Nederlandsche belangheb benden ter beschikking te staan voor het geven van inlichtingen betreffende het han delsverkeer met dit gebied. Nu het overgangstijdperk voorbij is en alle maatregelen zijn getroffen om het ge bied economisch volledig in het kader van het Duitsche rijk op te nemen, zal in het vervolg voor het handelsverkeer met het Sudetengebied de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland als Neder landsche Kamer van Koophandel voor den handel met het buitenland voor het geven van inlichtingen ter beschikking blijven staan. Hockey DE ALKMAARSCHE HOCKEY-ERS. Het Aklmaarsche hc-ckeyprogramma voor Zondag luidt als volgt: Alkmaar IZandvoort I, 2 uur. Alkmaar II—Hurley, 12.30 uur. Amsterdam VIAlkmaar III, 11 uur. Dames: AlkmaarAmsterdam VI. De opstelling van Alkmaar I is: Voute Grondsma v. Buren Lensinck v. Hilten Berkhouwer Erdtsieck Burlage Dijkstra v. d. Wilk Dun Stroink Alkmaar I heeft Zondag de gelegenheid definitief aan de laatste plaats te ontkomen door een overwinning te behalen op Zand voort. We kunnen er dan ook op rekenen, dat het eerste alles i het werk zal stellen om de nederlaag van verlden week onge daan te maken en Zandvoort met een ne derlaag huiswaarts te sturen. Het eenige wat hiervoor noodig is, is een productieve voorhoede en wanneer deze linie een goede dag heeft is succes voor Alkmaar gewaar borgd, want de rest van Alkmaar zal de badgasten ongetwijfeld goed partij geven. Het versterkte tweede is in de gelegen heid revanche te nemen voor de in Amster dam geleden nederlaag waar met 32 ver loren werd, zij het met 10 man. Gelet op de huidige sterkte van het tweede gelooven wij vooralsnog in een Alkmaarsch succes. Voor het derde moet de toon minder hoopvol zijn. Weliswaar zijn de Alkmaar jongeren nog steeds in de running voor de bovenste plaats, doch nu dit team zeer ver zwakt is, is de kans op succes tegen de an dere kampioenscandidaat, Amsterdam VI, gering. Aan het derde zij de plicht het te gendeel te bewijzen. Wat de dames betreft kunnen we eenige toonen hooger zingen. Nu de wintersport haar veeleischendheid gestaakt heeft, is het dames-elftal weer compleet, zij het dat één dame door een ongeluk in de verre sneeuw niet mee zal kunnen spelen. Niettemin zijn de dames in staat Amsterdam te verslaan; het tegenovergestelde zou slechts een groo te teleurstelling zijn en wel het meest voor de dames zelf wier kansen op de bovenste plaats zeer groot zijn. MEN MOET ZICH WETEN TE BEHELPEN. De spieren zijn plotseling gerekt en uit hun verband geweest. Geef die spierver- rekking rust door een goed verband met flink Kloosterbalsem erop en vernieuw dat dagelijks. Na eenige dagen zachtjes met Akker's Kloosterbalsem masseeren en dan zult Ge er spoedig niets meer van merken, Akker's Kloosterbalsem is 'n Ideaal wrtlf- en massage-middel tegen splerverrekkingen Kloosterbalsem heeft de bijzondere eigen schap diep in de weefsels te dringen en daar soepel makend en lenigend te werken op de spieren die aangetast en stijf ztjn Daardoor onovertroffen tegenrheumatlsche pijnen, spit, spierpijnen, stramheid enz, Per pot van 25 Gram f 0.621 /2, pot van 50 Gram f 1.04 IJ S S p O r t. JAN LANGENDIJK WEER THUIS. De toer maar Zwitserland en het Hooge Noorden zit er weer op! Donderdagavond is het groepje Nederlandsche schaatsenrijders weer teruggekomen en de jongens hebben kon het anders? dien avond Gonne Donker samen thuis gebracht. Zij was dien dag jarig en ziet, in Ilpendam wachtte allen een ver rassing: de jongens bleven logeeren, omdat de familie Donker een gezellig familiefeestje op het programma had staan. Langendijk, Buyen en Koops hebben met hun aller vrien din eerst een serenade aangehoord en daarna geklonken op Gonnes verjaardag. Vrijdag heeft het groepje afscheid van elkaar genomen en in den loop van den dag hebben de jongens hun eigen huis bereikt. Langendijk ging natuurlijk naar Oudkarspel, maar men had vergeten, hem feestelijk in te halen Kwam dat, omdat zijn presta ties dezen winter minder goed waren? Dan heeft de griep, waarmee allen in Fin land bezocht werden, wel ver-strekkende gevolgen gehad! Schaken. SCHAAKKRING ALKMAAR. Vrijdagavond speelde „D.O.S." Alkmaar tegen „Schaakmat" Noord-Scharwoude. De uitslagen waren als volgt: le tiental. D.O.S Schaakmat. 1. P. OoijkaasDr. J. de Wit AA 2. H. A. SchoutenJ. Klinkert, uitgest. 3. J. ArendsW. Kaan 0—1 4. G. ZijdewindH. Bouwens 1—0 5. R. v. WezopJ. J. Kroon 1—0 6. A. BurgertH. Hart AA] 7. F. AppelP. de Ruiter 01 8. J. KoogD. Koorn 10 9. C. OuwensN. Kaan 10 10. J. M. HoutkooperDr. H. Wilmink, uitge«te!d Voorloopig 5—3 2de tiental. 1. Jb. HagensH. Stins 1—0 2. D. v. LeijenK. Bierman 0—1 3. R. GodijnJ. Bouwens 0—1 4. K. BrinkhofK. de Vries A—A 5. B. BalversJ. Deutekom 0—1 6. B. SlentersM. Kuilman 0—1 7. J. H. BrinkhofC. Witsmeer 0—1 8. J. P. WillemsG Keppel 0—1 9. K. StreicherG. Zwier 0—1 10. S. KapteinJ. S. Wagenaar 10 Totaal IA—IA 3de groep. 1. J. v. LeijenJ. Molenaar 01 2. C. JongesJ. Visser 01 3. W. Blumink—P. F. Slot 0—1 4. J. v. d. MadeJ. Kamper 01 Xo euisppH 'fjaqqog T 'S Totaal 05 ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7.00 uur vertrok van Schiphol het K. L. M.-vliegtuig PH ALU de „Uil" met gezagvoerder Hulsebos. Aan boord van dit vliegtuig bevond zich 409)4 K.G. briefpost, 38 K.G. pakketpost en 169 K.G. vracht. Vij passagiers maken van Amsterdam af de reis mee, resp. naar Karachi, Bang kok, 2 naar Batavia en 1 naar Sydney. Verder stappen onderweg in: 1 te Mar- seille voor Alexandrië, 3 te Napels voor Jodphur, 2 te Basra voor Djask, 1 te Ran- goon voor Bangkok, 1 te Bangkok voor Penang, 1 te Medan voor Palembang, 3 te Singapore voor Batavia. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Pelikaan te Bandoeng; Valk te Jodhpur; Reiger te Alexandrië. Thuisreis: Gier te Bagdad; Zilverreiger te Rangoon. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. KOEDIJK, half 10 (en niet half elf), ds. van Dop. UITGEEST, herv. kerk, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer Knight; 11.40 uur Zondagsschool. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. AI.KMA AKSCHE COURANT. TEL. 3320.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6