Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS sr» ^Buitenland £acitste Betichten WeecBecicht JixuktBecichten JèAeepstiidinqen tweede blad. Eerste encycliek van Pius XII. Een pleidooi en een gebed voor den vrede. Hoe Pius XII gekozen werd. Met algemeene stemmen? Opvolger kardinaal Pacelli. Maglionne als staats-secretaris genoemd. Cacaofabriek te Zaandam d'oor brand verwoest. Schade ruim een kwart millioen gulden. Nieuwe steun aan den tuinbouw. SCHERMERHORN OBDAM SCHAGERBRUG ff ff 34»/. 23% - 56% 3s%6 28% *6% 5% 48% 3% h3% 30% 14% 40-% 24-% 38»/. 3% In zijn eerste encycliek het stuk is in het Latijn geschreven brengt Pius XII in de eerste plaats een groet aan de kardina len, bisschoppen, priesters, zoomede manne lijke en vrouwelijke kloosterlingen en mis sionarissen, en ten slotte aan alle zonen en dochteren der Kerk, in het bijzonder aan diegenen, die door armoede of ziekte wor den gekweld, en geeft allen zijn zegen, verzekerend dat hij voor hen bidden zal. Daaraan voegt de Paus een wensch en een aansporing tot den vrede toe, gelijk hij ook in zijn eerste toespraak gedaan heeft. Aan deze vaderlijke boodschap, zoo ver volgt de brief, willen wij nog den wensch en een aansporing tot den vrede toevoegen; dezen vrede willen wij zeggen, welken onze voorganger, zaliger nagedachtenis, met zooveel warmte den menschen heeft aan bevolen en welken hij in zulk een vurig ge bed afsmeekte, dat hij zelfs God spontaan zijn leven bood ten einde hem te verkrij gen, deze vrede, die sublieme gave van God, welke elk gevoel te boven gaat, welken' ieder mensch met een hart moet verlangen en welke de vrucht is van liefde en recht vaardigheid. „Wij vragen allen menschen dezen vrede te aanvaarden, den vrede van een gerust geweten in de vriendschap met God, den vrede van de eensgezinde en harmonieuze gezinnen door de heilige liefde tot Christus, den vrede ten slotte tusschen de volken door broederlijke hulp, vriendschappelijke samenwerking en hartelijke overeenstem ming in het groote belang van het mensche- lijke geslacht, onder toezicht en bescher ming van de Goddelijke Voorzienigheid En in deze moeilijke uren, terwijl zc.veel hinderpalen zich in den weg van den wa ren vrede, welke de oprechte hartewensch is, schijnen te plaatsen, bidden wij God in het bijzonder voor allen, die aan het hoofd van de staten zijn geplaatst en wie de groote eer genieten en op wie de zware taak rust de volken te leiden op den weg van welvaart en vooruitgang Na eenige verdere uitwerking van deze gedachte besluit de Paus aldus: „Wij zijn vast overtuigd, dat gij dezen wensch in vervulling wilt doen gaan Dat onze Heer Jezus Christus, uit Wiens volheid wij zullen ontvangen hebben, on zen wensch vrucht moge doen dragen en als een boodschap van heilige verzoening over de geheele wereld rhoge doen gaan, terwijl wij in Zijn naam ti van ganscher harte den apostolischen zegen geven". Naar verluidt was reeds bij de eerste stemming van de kardinalen een groote meerderheid voor kardinaal Pacelli merk baar. De juiste cijfers zijn evenwel niet bekend. Kardinaal Pacelli bewaarde het diepste stilzwijgen en bleef in gedachten zitten, toen tijdens de middagpauze de kar dinalen van cel tot cel gingen om van in zicht te wisselen. Bij de derde stemming scheen, dat alle kardinalen zoo snel moge lijk tot stemmen over wilden gaan. De kar dinalen Boggiani en Selvaggiani, die onge steld waren, brachten hun stem uit in hun cel. Tijdens de stemming zat kardinaal Pa celli in de Sixtijnsche kapel naast kardinaal Lavitrano, die eveneens papabel werd ge acht. Kardinaal Pacelli zag bleek en ver borg van tijd tot tijd zijn gelaat in de han den. Alvorens zich naar buiten te begeven na de verkiezing, tot het zegenen van de me nigte, bezocht de nieuwe paus de zieke kardinalen in hun cel. Hartelijk omarmde hij kardinaal Marchetti-Selvaggiani, met wien hij sedert zijn jeugd bevriend is. Kort na zijn verkiezing telefoneerde de nieuwe paus ook met zijn zusters. Men gelooft, hoewel iedere officieele bevestiging ontbreekt, dat de paus heeft besloten Maglione, vroeger apos tolisch nuntius te Parijs, tot staatsse cretaris te benoemen. Kardinaal Luigi Maglione, op 2 Maart 1877 te Casoria, in het diocees Napels ge boren, heeft de klassieke kerkelijke diplo- matenopleiding gevolgd: na het seminarie, het Capranica-college te Rome, een docto raat in theologie en philosophie aan de Gre- goriaansche universiteit, een doctoraat in rechtwetenschap aan de rechtshooge- school van Sint Apollinaris, en diplomatieke studies in de Academie der Kerkelijke Ede ten. Na een jaar als secretaris van de Apostolische Delegatie te Costarica te heb ben gediend, kwam hij in 1909 aan het staatssecretariaat. Hij was werkzaam voor he gevar.genenzorg van Paus Benedictus ■KV en voerde daarvoor de onderhandelin gen met de Zwitsersche regeering; na den oorlog leidden die tot officieele diploma- leke betrekkingen en in 1920 werd mgr. aglione, de eerste nuntius van de weer opgerichte nuntiatuur te Bern. Vandaar uit gde hij tevens het werk van den toen longen Volkenbond. Als Romeinsch prelaat placht mgr. Ma- g ione al zijn beschikbaren t(jd te wijden aan den zielszorg in de volkswijk van Tes- accio en de verwaarloosde Campagne. n 1926 werd hij, als opvolger van mgr. erretti, nuntius te Parijs, waar hij vrucht- aar^rerk verrichte, maar boosaardige be- rijchng vond bij de „Action Frangaise", 'e hem er van beschuldigde te Bern zen 6n 3311 1-)uitschland te hebben bewe- i *935 ontving mgr. Maglione, een der gaafdste diplomaten van de curie, den Kardinaalshoed. In 1938 is hy benoemd tot ci|Cre i'S ^er congregatie van het H. Con- e' als opvolger van kardinaal Serafini. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ver zegelde lippen (rom.); hoofdrollen Brigitte Horney, Mathias Wieman e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Pa- rijsche ondeugd (rom.); hoofdrollen Da- nielle Darrieux, Douglas Fairbanks Jr. e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdag, 8 uur, hoofdnummer Mannen met vleugels (vliege niersfilm); hoofdrollen Fred Mac Murray, Ray Milland, Louise Campbell. Toegang bo ven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 5 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert muziekvereen. Alcm. Victrix voorh. Sted. muziekcorps, m. m. v. tooneelgezelschap Loevens. 8 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, op voering door „Aurora". 8 uur, zaal Nic. Schuijt te Schoorl, concert van Schoorl's Gemengd koor. 8 uur, zaal C. Vis te Oudkarspel, revue Rose Marie, door de operetteclub Caecilia. Vrij bal in café Kramer te West-Graftdijk. Maandag 6 Maart. 8 uur, Heul 3, volkszang. (Ongecorrigeerd). Te Zaandam is hedenmorgen half vijf de cacaofabriek „Aurora" met het daar bij behoorende pakhuis, gelegen aan de Zaan en aan 't Kalf, in het noordelijk deel der gemeente, en toebehoorende aan den heer J. Stuurman Dzn., door brand geheel verwoest. Omtrent de oorzaak van den brand tast men geheel in het duister. De „Aurora" is een continubedrijf, zoodat ook 's nachts wcrdt gewerkt, echter in be perkte mate. Werken overdag 15 a 16 menschen in de fabriek, 's nachts bepaalt zich dit aantal tot drie. Te ongeveer half vijf werd een dezer drie arbeiders Schaap een brandlucht' gewaar, zonder dat hij wist vanwaar die kwam.* Toen hij naar de oorzaak een onderzoek instelde kwam hij tot de ontdekking, dat op de tweede verdieping de fabriek is vier verdiepingen hoog in een hoek een partij grondstoffen lag te smeulen. Hij waarschuwde terstond zijn mede arbeiders. Aanvankelijk scheen hun het ge vaar niet heel groot toe en dachten zij het met behulp van in de fabriek aanwezige schuimblusschers en brandemmers te kun nen bedwingen. Hierin bleken zij zich echter deerlijk te vergissen, want spoedig nam het vuur zoo danig in omvang toe, dat het zaak was allereerst om zich zelf te denken. Om eigen lijf te redden, was vluchten geboden. Zij snelden toen raar de alarmbel, om de brandweer te hulp te roepen. Deze gaf on middellijk gehoor aan den oproep en ver scheen met veel materiaal. Weldra stond het fabrieksgebouw in lich ter laaie, loeiend sloegen de vlammen door alle ramen naar buiten en stond het reeds vast, dat het pand niet behouden zou kun nen worden. Ver in den omtrek was de brand te zien. E endrijvende spuit uit Zaandijk en een motorspuit uit Koog aan de Zaan arriveer den ter assistentie. Inmiddels was ook het drie verdiepingen hooge, van gegolfd plaatijzer opgetrokken pakhuis, waarin 150 ton cacaoboonen was opgeslagen, door het vuur aangetast. Ook dit pakhuis ging, evenals de Aurora, geheel verloren, ondanks dat de brandweer trachtte met 18 stralen tezamen 8000 L. water per minuut leverend de overwin ning te behalen. Alleen het kantoor dat los van de fabriek staat, bleef ongedeerd. De schade is zeer aanzienlijk en zeker grooter dan een kwart millioen gulden. EEN NIEUW GRENSINCIDENT. Elf Russische soldaten gedood. Naar te Hsingking wordt gemeld, zijn tijdens twee aanvallen welke zich gisteren hebben voorgedaan op grenspost van Mandsjoekwo op 120 mijl ten Noorden van Mandsjoeli aan de westelijke grens elf Sovjetsoldaten gedood. Aan de zijde van Mandsjoekwo zouden geen slachtoffers ge vallen zyn. EEN NIEUWE FUNCTIE VOOR DR. SCHACHT? De Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" verneemt, dat men ver wacht, dat dr. Schacht in de naaste toe komst weer voor het voetlicht zal treden. Onlangs heeft hij belangrijke economi sche besprekingen gevoerd met vooraan staande fabrikanten en exporteurs, ter in leiding van een reeks reizen naar het bui tenland, speciaal naar den Balkan en Roe menië, teneinde de aldaar reeds geopende onderhandelingen te voltooien voor den aankoop van groote hoeveelheden petro leum. In industrieele kringen spreekt men van een nieuw plan van Schacht, dat het vier jarenplan volledig zou moeten vervangen, en voornamelijk betrekking zou hebben op de reorganisatie en regeling van den in- en uitvoerhandel. Voor het geheele land: Tijdelijk toene mende bewolking overwegend droog, zelfde temperatuur des nachts, iets minder zacht overdag, meest matige zuidelijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk over Duitschland en de randstaten nam in zijn kern nog iets in beteekenis toe. Ook voor Spanje en Portugal steeg de luchtdruk. Ten gevolge hiervan beweegt de scheidingslijn van de warme luchtmassa's, welke over Frankrijk, onze omgeving en Scandinavië naar het noorden stroomen en de koudere luchtmassa's, welke op den oceaan in ooste lijke richting naar west-Europa getranspor teerd worden, zich thans in de richting naar west-Europa getransporteerd worden, zich thans in de richting van ons land. Dit geeft aanleiding tot tijdelijk toenemen van de bewolking, terwijl tevens de maxi mumtemperaturen iets minder hoog zullen worden. Op het vasteland is het overal mooi rustig weer. In Duitschland zijn de och- tendtemperaturen over het algemeen een paar graden onder het vriespunt, in Frank rijk en onze omgeving een weinig daar boven. De warme luchtmassa's drongen verder noordwaarts door en deden de tem peraturen in Scandinavië tot ver boven normaal stijgen. Mede onder invloed van het verder naar de Pool doordringen van deze lucht, ontwikkelde zich in de Poolzee een diepe depressie. De oude oceaandepressie, waarvan het restant gisteren bij IJsland lag, is thans geheel verdwenen. Het minimum, dat gisteren ten westen van Ierland lag, trok noordwaarts en nadert thans IJsland. Het bracht er plaatselijk zware regen en stormachtige wind. Ver in het zuidwesten op den oceaan ontwikkelt zich een nieuwe storing, welke noordoostwaarts trekt. In Ier land is de luchtdruk thans snel stijgende en klaart het weer op, nadat er in den nacht zware regen viel. De Zwitsersche berg- stations melden voortdurend mooi weer bij zwakke wind en groote droogte, Jungfrau- joch 20 tot 30 pCt. relatieve vochtigheid. De temperaturen blijven er hoog (Saentis 3, Jungfrau Joch 8 gr. Celsius). LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.11 tot 6.10 uur licht op. MARINE-STAFMUZIEK TE DEN HELDER 75 JAAR. Het populaire stafmuziekcorps der Ko ninklijke Marine te Den Helder, waarvan de heer L. Leistikow sinds 15 jaar kapel meester is, zal op 1 'April a.s. 75 jaar be staan. BELHAMELS GOOIDEN RUITEN IN. Ergerlijk anti-semietisch gedoe in de hoofdstad. Gisteravond te elf uur zagen rechercheurs van het Amsterdamsche hoofdbureau van politie, dat een aantal jongelieden bij- het bureau van het comité voor Joodsche vluch telingen gevestigd aan de Lijnbaangracht twee" klinkers door de ruiten van het huis gooiden. Het bleek, dat de klinkers waren omwik keld met papier, waarop anti-semietische uit latingen waren geschreven. De vijf jongemannen, die zich voor het perceel bevonden, zijn op het hoofdbureau van politie ingesloten. Zij zullen voor den officier van justitie worden geleid. De jon gens worden ervan verdacht zich ook te hebben schuldig gemaakt aan andere feiten van deze strekking, welke zich in 'de laatste weken in de hoofdstad hebben voorgedaan, onderander het besmeuren van het borst- beeled van Herman Heyermans in het Leid- sche boschje. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat binnen zeer korten tijd nog een steun- uitkeering aan den tuinbouw kan worden verwacht. Door allerlei omstandigheden is de financieele toestand waarin de tuinders zijn komen te verkeeren slecht. Voorts zijn van verscheidene producten de ter veiling aan gevoerde hoeveelheden zeer gering zijn. De op heden uitgekeerde steuntoeslagen hebben voor de telers dezer producten geen vol doende verplichting kunnen brengen. In de te verwachten steunuitkeerir.g zal met deze moeilijkheden in den tuinbouw rekening worden gehouden en zal ge tracht worden een zoo juist mogelijke ver deeling van de nog beschikbaar gestelde steungelden, als regel te berekenen op den grondslag van de meer normale aanvoeren van het voirg jaar, over den geheelen tuinbouw te bereiken. Relletjes in dorp in Memelgebied. - In een dorp in het Mppnelgebied zijn Litausche arbeiders slaags geraakt met leden van de stormaf deelingen. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Twee Engelsche journalisten gear resteerd. - De politie van Dantzig heeft twee Engelsche journalisten, Maugham Jones, den correspondent van de Daily Express, en mej. Hobling, de correspondente van Reuter, ge arresteerd, toen zij aanwezig waren bij de inscheping van een convooi van 500 Dantzi- ger Joden, die gisteren uit de vrije stad ver trokken zijn. Deze emigranten reizen in verzegelde wa gons dwars door Duitschland naar een Mid- dellandsche Zeehaven, van waar zij hun reis zullen voortzetten. De beide journalisten werden, nadat zij enkele uren waren vastgehouden, door tus- schenkomst van den Britschen consul te Dantzig vrijgelaten. Ter dood veroordeeld. - Het Volksge rechtshof te Hamburg heeft wegens hoog verraad Herbert Israël Michaelis ter dood veroordeeld. Wegens hoogverraad, verbrei ding1 tot hoogvoorraad, verraad van staats geheimen en verleening van hulp aan lands- verraad kreeg een beklaagde levenslange tuchthuisstraf, vijf tuchthuisstraffen van 12 tot 5 jaar, terwijl twee beklaagden gerin gere tuchthuisstraffen gekregen hebben en twee wegens achterwege laten van aangifte tot gevangenisstraffen veroordeeld en twee vrijgesproken werden. Luchtbescherming. Tot hoofd van den Luchtbeschermings dienst voor deze gemeente is door den bur gemeester aangewezen de heer W. Wester alhier. N. T. B. Donderdagavond werd in het café van den heer Jac. Stammes alhier de jaarver gadering gehouden van de afdeeling Obdam van den N. T. Bond. De voorzitter, de heer D. Bankert, heette allen hartelijk welkom. Het jaarverslag van den secretaris was als steeds goed -erzorgd. Er bleek uit, dat 't ledental constant gebleven is en dat den vorigen herfst deel genomen werd aan de protestvergadering te Alkmaar. Het batig saldo der afd. over 1938 bedroeg 1.40, met een totaal in kas van 26.85. Ter dekking van kosten werd besloten tot aankoop van z.g. „bouwsteenen". Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren N. Aaij en A. Zwaan met algemeene stemmen herbenoemd. Vervolgens kwam in bespreking de be schrijvingsbrief voor de algemeene verga dering van afgevaardigden der afdeelingen, welke Zaterdag a.s. te Alkmaar zal worden gehouden, met in hoofdzaak het punt: Actie voeren om naast een volledigen productie steun nog een aanvulling te verkrijgen voor ondernemerswinst. Staatspensionneering. In zaal-Kuiper te Schagerbrug werd Donderdagavond j.1. een vergadering gehou den van de afd. „Schagerbrug" van den bond voor staatspensionneering. Bij haar openingswoord sprak de voorzitster, mej. Krul, haar teleurstelling uit over de geringe belangstelling voor propaganda-avonden van staatspensionneering te Schagerbrug, waarna, op voorstel van het bestuur, werd besloten in plaats hiervan een feestavond te organiseeren, waarbij dan o.mh. een tooneel- stuk zal worden opgevoerd. Als bestuursle den werden vervolgens gekozen de heeren J. D. Wiering, J. Kossen en P. Wittebol, ter wijl de heeren A. Keppel en A. Geel tot commissarissen werden benoemd. De reke ning 1938 wijst aan in ontvang 104.56 en in uitgaaf 86.89, voordeelig slot 17.67. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 4 Maart 1939. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 255000 stuks kipeieren aangevoerd. Prijs f 3 3.75. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 4 Maart 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren 79 Overhouders, prijs 1116 en 2 Bokken en geiten aan gevoerd, waarvan prijs niet genoteerd. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 4 Maart 1939. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald, per y2 K.G., voor groothandel 72)475 cent en kleinhandel 82 y,80 cent. Handel matig. Kippeneieren per 100 stuks (groothandel) 33.30 en eendeieren 2.65. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Maart 1939. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 3, Boerenkool 10.6020.30, Bie ten 0.80—3.80, Gele kool 4.40—8, Prei 6—11.20, Roode kool 4—8, Uien 1— 5, Wortelen 1.80—5.20 per 100 K.G.; Knolselderie 2.606.70 per 100 stuks; Peterselie 1214.30, Rabarber 516, Raapstelen 2.803.10, Selderie 4.60 8.30 per 100 bos; Spinazie per bak (8 pond) 1.391.61; Schorseneeren 8, Spruiten 614 en Witlof le s. 810 en 2e s. 67.50 per 100 pond. AMSTERDAM, 4 Maart 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 184000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Maart 1939. (Langendijker Groenten veiling). 53000 K.g. Roode kool 4.60—7.20; 63000 K.G. Gele kool 4.80—6.20; !-2000 K.G. D. witte kool 3.20—3.80; 12000 K.G. Uien 2.90, grove uien 2.202.60 en drielingen 1.50 1.50—2.50, stek 0.60—0.70; 5500 K.G. Peen 2.503, kleine peen 1.401.90; 4000 K.G. Bieten 1.40—3.80. Maandoverzocht, resp. 1939 en 1938: Roo de kool 1.057.760 en 836.195 K.G.; Gele kool 1.082.065 en 1.807.710 K.G.; Deensche witten 1.298.575 en 1.291.175 K.G.; Uien 306.620 en 186.623 K.G.; Breek peen 85.125 en 87.475 K.G., Bieten 69.385 en 23.425 K.G.; Prei 1.894 en 6.435 X.G.; Late aardappelen 3.525 en 12.108 K.G.; Savoye koolen 134.880 K.G.; Knolselderieen 6.904 K.G. De opbrengst was in Febr. '39 198.536.50, in Febr. 1938 130.810.09. NOORDSCHARWOUDE, 4 Maart 1939. (Noordermartbond). 108900 K.G. Roode kool 4.60—7.20; 45600 K.G. Gele kool 5.10 6.70; 76700 K.G. D. witte kool 3—4.10; 19800 K.G. Uien 2 203.20, grove uien 2.10—3.40, drieling uien 1.50—1.60; 4300 K.G. Peen s 2.404.20, kleine peen 1.70—2; 2400 K.G. Bieten 0.80—3.70; 600 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 1.902.60. WARMENHUIZEN, 3 Maart 1939. 67100 K.G. Roode kool 4.40—7.50; 13700 K.G. Gele kool 4.40—6.50; 17900 K.G. Deen sche witte kool 2.603.70; 1500 K.G. Uien 4.304.40, grove uien 4.30 4.40; 100 K.G. Bieten 2.40. PURMEREND, 3 Maart 1939. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen (Borgers) 6378 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 1.251.90 per 8 K.G.; Roo de kool 4.907.50, Savoye kool 7.60 8.60 per 100 K.G.; Spruitkool 2.40 3.90 per 15 K.G.; Spinazie 1.74—/ 2.58 per kist, 6 K.G.; Rabarber 10—11 per 100 krop; Bieten 20—40 cent per kist; Uien 40— 90 cent, Uien drielingen 52 cent en Uien nep 40 cent per 25 K.G.; Prei 8.40—13 per 100 bos. Appels: Present van Engeland 17—29 en Reinette, goud 26 per 100 K.G. Peren: Winterjan 27 per 100 K.G. Criai^-publicati*» STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 27 Februari t/m. 4 Maart 1939, zal bedragen 2.per 100 kg. voor groene erwten, door handelaren gedena tureerd en voldoende aan het standaard monster van kwaliteitsklasse C en 1.50 per 100 kg. voor voedererwten, gedena tureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 2.per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 3 Maart 1939. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 3 Maart te Amsterdam. Ajax 3 Maart te Stettin. Aurora 3 Maart te en van Lissabon naar Setubal. Colombia 3 Maart van A'dam n. Boulogne. Douro 1 Maart v. Pto Barios n. Cristobal. Hermes 3 Maart n.m. Gibraltar gepass. Merope 3 Maart v. Dubrovnik u. Bari. Nereus 3 Maart v. Kopenhagen n. A'dam. Odysseus 3 Maart v. Oporto n. Lissabon. Orestes 3 Maart van Tripoli n. Haifa. Orpheus 3 Maart te Aarhus. Perseus 3 Maart van A'dam n. Aarhus. Pluto 3 Maart van Stettin n. A'dam. Trajanus 3 Maart v. Malta n. Venetië. Ulysses 3 Maart n.m. Gibraltar gepass. Veste 3 Maart 11 u. Ouessant gepass. Stoomv. Mij. Nederland. Kota Djambi (SJPL) te Boston 3 Maart. Poelau Bras thuisra v. Port Said 3 Maart. Christ. Huygens uitr. van Southampton 3 Maart. Poelau Laut uitr. v. Genua 3 Maart. Rotterdamsche Lloyd. Noordam 3 Maart te New York. Kota Baroe uitr. 3 Maart 4 uur Gardafui gepasseerd. Kertesono thuisr. 3 Maart llu. te Hamburg Kedoe thuisr. pass. 3 Maart 7 u. Finisterre. Kota Radja J. N. J. L. 3 Maart te Batavia. Sitoeboendo uitr. passeerde 3 Maart 1 uur Ouessant. Weltevreden thuisr. 3 Maart 7 uur te Marseille. Dempo thuisr wordt 7 Maart 7 uur te Mar seille verwacht. Kota Nopan uitr. pass .3 Maart 6 uur Gibraltar. Ameland 4 Maart 4 u. te Rotterdam ver.. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH l LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 4 Maart 1939. Laatste Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—314 NederL 1938 1001%, 3 Ned -Indië 1937 98i/j 514 Duitsvhl. '30 m. verkl. 237/16 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Baak 133Vs Handel Mij. Cert. v. 250 1335/s Koloniale Bank153 Ned. Ind. Handelsbank 124 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 40% CaTvé Delft Cert. 85% Lever Bros 1377/# Nederl. Ford 367l/a Philips Gloeil. Gem. Bezit 220 INDUSTR. OND. BUITENL. I - ff t ff ff ff ff ff ff ff ff ff >9 ff ff ff ff ff ff ff ff ff Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon Petr. PerlaU Phillips OU Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §6% 430% 182 2081/, 813/4 58i/4 135 i i 9 308'/, 3213/ 621/, 29'/. 16% 16'/:g 20Qi/. 148 124% 138 101% 2% 108 ,o8l/» 121 210 227% 210% 2.45-3.00 100% 98% 23% 132% 133 154% 124% 87 140V,-1 3681/, 220-1% 5t%-% 6% 29*-% 16'%-f 5% 49%-% 436-7 184 210 8J% 58% 307'/, 321|-% 62% 29% 10%. -i 10'/, 210% 1494-50 124% 140 101 3 108 *'8% 122% 113'/. 211 232% 212 15 16% 4% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers K. heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.88'/. 1.88% Londen 8.82'/. 8.82)4 Berlijn 75.50 75.45 Parijs 4.99 4.99 Erussel (Belga) 31.68 31.67 Zürich 42.78 42.76 V. Kopenhagen 39.42 39.40 Stockholm 45.47 )4 45.45 Oslo 44.35 44,30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7