Aanbod Tkovindaai Tlieuws Spoct Woensdags en Zaterdags. 35 cent per vijf regels uitsluitend a contant. PETTEN LANGENDIJK OUDORP Langs de N.H.V.B.-velden. Alléén tweede handsch goederen. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). naar Amsterdam. Wed. M. VlaarKomen, R.K., z.b., van Bergerweg 9a, naar Amster dam. J. Riepen, Ev.L., van Van Houten kade 44, naar Amsterdam. E. P. Chattil- lon, N.H., schoenmaker (o), en echtgèn., van Schoutenstraat 6b, naar Schoorl. D. Ven- nik, geen, metaalbewerker (o), van le Tuin- dwarsstr. 29, naar Amsterdam. J. W. du Pont, R.K., monteur (o), en gezin, van le Tuindwarsstr. 29, naar Amsterdam. K. Kuiper, R.K., z.b., van Schoutenstraat 4, naar Heiloo. D. de Jong, geen, logementhou der, en gezin, van Kooltuin 13, naar Hoorn. Wed. E. W. van Leeuwenv. d. Weiden, R.K., van Lyceumstiaat 81, naar Haarlem. Wed. J. AdmiraalKuiper, R.K., z.b., van Nassauplein 11, naar Heiloo. M. H. Holt- slag, N.H., mach. ter koopvaardij, van Hout weg 7, naar Curagao. W. Mooij, geen, dienstbode, van Voordam 1, naar Koog a/d Zaan. C. Tak, R.K., dienstbode, van Ken- nemerstraatweg 117, naar Akersloot. T. C. Liefting, R.K., los arbeider, van Wognum- schebuurt 1, naar Beverwijk. A. Winder, R.K., dienstbode, van Stationsweg 60, naar Limmen. M. Soester, N.I., kantoorbe diende, van Hofstraat 1, naar Amsterdam. W. W. Vink, geen, van le Tuindwarsstr. 20, naar Heiloo. R. A. Tame, Mormoon, zendeling, van Lyceumstraat 19, naar Den Haag. A. van Westen, geen, dienstbode, van Boezemsingel 1, naar Amsterdam. E. Brommersma, N.H., korp. bottelier mar., en gezin, geen, van Metiusstr. la, naar O. en W. Souburg. P. Vogels, R.K., leerl. verpleeg ster, van Wilhelminalaan 11, naar Heerlen. KRIJGT DE WINDMOLEN WEER EEN KANS? Wij lezen in de Maasbode de volgende interessante beschouwing: Vele eeuwen hebben ze gedraaid, zwaaien de en wuivende met hun wieken door het Nederlandsche landschap. Ze wuifden met hun wieken al over de dorre siërra's van Spanje, toen don Quichotte en San Pancho er op uittrokken om de wereld te verove ren. Zij malen nog in den zeewind van Creta over de vlakten, die een cultuur van vijfduizend jaren bedekken. De windmolen is een stuk Europeesche cultuur, meege bracht uit de landen der Arabieren, zooals sommigen verhalen, en volgens anderen uit Hongarije Zeker is het, dat reeds in de twaalfde eeuw, de windmolens hun kruis sloegen in de luchten van Frankrijk, Engeland en Vlaanderen en de Nederlanden. Draaiden de watermolens reeds lang hun reusachtig wiel door de schuimende waterstraal der beken, de windmolen kwam al vroeg ie hulp en teekende met de kerktorens het silhouet van elke stad en elk dorp. De wind woei overvloedig in deze vlakke landen van de zee en de steenen maalden het rijpe koren tot zacht stuivend meel. Maar een grooter aandeel was den molen in de geschiedenis van Holland beschoren. Hij zou met de waterbouwkundigen van vele eeuwen de drassige polders en meren droogleggen, waar het water blinkend en blauw stond boven een vruchtbaren grond. De molen is een stuk van de geschiedenis van Hollands genie: de zeilen van de wie ken van den Hollandschen molen winnen land, zooals de zeilen der galjoenen in den glorierijken tijd koloniën wonnen. De wol- kende luchten van Nederland stonden eens doordraaid van molenwieken, korenmolens in elk dorp en elke stad, houtzaagmolens langs de Zaan en watermolens langs het boezemwater van vele polders. Daar is de optocht van de techniek in de negentiende eeuw. De storm, de electrici- teit, de motor. En de molens draaien rustig in den rijken wind naar den dood toe. De stoomgemalen nemen de taak van de mo lens over, electrische gemalen worden op de centrales gekoppeld, maalderijen, door motoren gedreven verrijzen. Het zag er naar uit, dat de molen op den duur geheel zou verdwijnen. De techniek had deze oer oude techniek volkomen ingehaald. Daar waren er wel, die vochten voor het bestaansrecht van den molen. Men meende echter, dat dit streven niet al te ernstig moest worden opgevat. Men gooide met cijfers en sprak van capaciteit. Men sprak over bezuiniging. Het was onbetwijfelbaar: de dagen van den krakenden molen waren geteld. In het Nederlandsche openluchtmuseum werden haastig enkele typen bijeenge bracht, want over ettelijke jaren konden ze verdwenen zijn: molen na molen werd voor afbraak verkocht, ook al werden de stroom- lijnwieken uitgevonden en al werd de ma chinale installatie verbeterd. De vereeni- ging „De Hollandsche Molen" deed wat zij kon, maar beteekende het werk van deze vereeniging feitelijk niet de klok terugzet ten, het behoud protegeeren van een in stallatie, die alleen nog verdienste had uit het oogpunt van landschapschoon? Afweergeschut. Tot opeens voor ettelijke weken in de Gedeputeerde Staten van Friesland het voorstel werd gedaan om afweergeschut te plaatsen bij het provinciale electriciteits- bedrijf. En men vroeg zich plotseling af, wat dit voorstel te beteekenen had. Dat be- teekent dat ten tijde van oorlog, ons lage polderland, dat heden electrisch wordt be malen groot gevaar loopt. Want, als de cen trale, waarop deze gemalen zijn gekoppeld, verwoest wordt, worden automatisch alle gemalen stilgelegd en, als dat zou gebeu ren, is de ramp niet te overzien. Wij, die immer geleefd hebben in een land des vre- des, hebben in sommige opzichten niet ge noeg rekening gehouden met een mogelijk oorlogsgevaar en het gevaar, dat door het voorstel in de Ged. Staten van Friesland werd gesignaleerd, beperkt zich niet alleen tot deze provincie. Een vergeten profeet. Door dit gevaar niet aan allen ontgaan is, blijkt uit een brochure: „Windbemaling een nationaal en economisch belang", waarin de luitenant-kolonel der genie C. W. van Doo- den en de chef van het centraal inundatie bureau in een artikel: „De windmolen en de landsverdediging" de gevaren opnoemt van de steeds voortschrijdende centralisee ring van de omzetting van arbeidsvermogen er. het meer en meer afhankelijk maken van het economisch en maatschappelijk leven van 'n beperkt aantal electriciteits- fabrieken. In oorlogstijd immers zal de ver woesting der centrale wat de polders be treft de polder- en boezembemaling stilleg gen, waardoor voor een goed deel land bouw en veeteelt zullen worden belet en de voedselvoorziening in gevaar wordt ge bracht. De polders zullen onbewoonbaar worden, waardoor de volkshuisvesting be moeilijkt wordt. De beweging van het leger kan door de inundaties van het polderland zeer worden verzwakt. Ook als Nederland geen oorlogspartij is, kan gebrek aan brand stoffen, zoowel in electrisch-bemalen stre ken, als daar waar de bemaling met stoom- en motor-gemalen geschiedt, zijn schadelij ken invloed doen gelden. Daarmede is het pleidooi voor den wind molen reeds ver gewonnen, want de wind molens liggen te verspreid om door vijan delijke luchtstrijdkrachten als doelen te worden gekozen; zij zijn onafhankelijk van eiken brandstofaanvoer en ontleenen hun energie aan een bron, die noch door den vijand, noch door andere kwaadwilligen ooit kan ontnomen worden. Aldus luidt in het kort de verdediging van den windmolen inzake de polderbema ling en de onrust, der tijden is noodig ge weest om het afdoende van deze bewijs voering naar voren te brengen. Worden de Ingelanden voorzichtiger? Met dit bericht over afweergeschut bij de electrische centrale van Friesland, viel sa men een bericht in de „Boerderij", waarin vermeld staat dat de Meeslauermolen voor den ondergang is behoed. In 't najaar van 1938 bleek een der roeden van den Mee slauermolen te Stompwijk niet meer be trouwbaar te zijn en moest deze worden uitgenomen om ongelukken te voorkomen; sindsdien zag men den molen malen met twee wieken. De ingelandenvergadering meende aan-: vankelijk in deze gebeurtenis aanleiding te vinden, de windbemaling geheel op te hef fen en aansluiting te zoeken bij den klei nen West-einderpolder, welke met een mo tor wordt bemalen. Bij nadere bestudeering van deze combi natie stuitte men echter op dusdanige be zwaren, dat de ingelandenvergadering met nagenoeg algemeene stemmen besloot den windmolen weer in eere te herstellen. Onder leiding van den bekenden molen bouwer Dekker zal de molen nu geheel wor de gerestaureerd en van stroomlijnwieken worden voorzien. De eerste teekenen van een late bekee ring komen in zicht. In buitengewone tijds omstandigheden blijkt, dat datgene wat als verouderd werd aangezien, soms den voor keur verdient boven het moderne en meer geperfectionneerde De molen zal in Nederland tenslotte dus niet verdwijnenen wij zullen onze kinderen nog het raadseltje op kunnen ge ven: Vier oude wijven Die kunnen elkaar niet krijgen... Hoe de jeugdherberg het in 1938 maakte. Voor „De Zevensprong" was 1938 een belangrijk jaar, omdat de jeugdherberg dat jaar haar eerste jubileum zou vieren. Bo vendien verwachtte het Stichtingsbestuur een stijging van het aantal overnachtingen. Doordat deze verwachting werkelijkheid werd, zijn de resultaten van het afgeloopen jaar zeer bevredigend geweest. Het aantal overnachtingen steeg van 3346 tot 3815. Het buitenlandsch bezoek was belangrijk meer, 27 Amerikanen, 10 Belgen, 7 Denen, 4 Duitschers, 52 Engelschen, 3 Noren, 4 Schot ten, 30 Zwitsers en 3 Australiërs. De financieele uitkomsten waren in ver houding even gunstig. De ontvangsten be droegen 4400 (raming 4000). Ook dit jaar kunnen alle aflossingen geschieden en is een sluitende exploitatie verkregen zon der eenigen steun of subsidie. De samenwerking iusschen de ouders, het bestuur en de jeugdherbergleiding, evenals die met de gewestelijke en landelijke orga nisatie, was uitstekend. Moeilijkheden met trekkers deden zich niet voor. De jubileum-weekends en de officiëele feestelijkheden slaagden zeer goed. De verwachting voor 1939 is dan ook, dat de jeugdherberg zich in gunstigen zin zal ontwikkelen. Het Stichtingsbestuur is er in geslaagd voor een belangrijke leening een verlaging van den rentevoet te verkrijgen, hetgeen de exploitatie natuurlijk ten goede komt. In de vacature van den heer P. v. d. Vliet werd benoemd de heer A. Mosk, gemeente ontvanger te Oudkarspel. De jeugdherberg zal actief deelnemen aan het jubileum van de N.J.H.C. in de maand April. Mocht men er in slagen in 1939 het over nachtingsaantal op te voeren tot 4000, dan zijn daarmee alle directe exploitatie-moei lijkheden van de baan. Een tegenvaller. De hoop, welke de Langendijker tuin bouwers hadden gevestigd op de nieuwe maand, is niet in vervulling gegaan. De laat ste dagen van de maand Februari waren de prijzen van de kool al iets minder, doch men hoopte, dat, doordat een nieuwe maand begon en daardoor weer invoerver gunningen voor Duitschland zouden kunnen afkomen, de prijzen van de grove tuinbouw producten zich weer zouden herstellen. Niets is minder waar gebleken. De notee- ringen van de koolsoorten zijn de laatste dagen aanmerkelijk gedaald. Wat daarvan de oorzaak is, is niet gemakkelijk te zeggen, hoewel het er geen goed aan zal hebben gedaan, dat de kooplieden groote hoeveel heden vooruit gekocht en ook verkocht heb ben, waardoor een groot gedeelte van de beschikbare invoervergunningen voor Maart reeds verbruikt was door de verzending van de kool, welke in Februari gekocht was. Voor de tuinders is dit wel een groote misrekening. De prijzen van de kool zijn zooveel gedaald, r'.at zij aanmerkelijk lager zijn dan eenige weken geleden. Voor het bewaren van de kool, waaraan kosten ver bonden zijn wegens schcyjnhouden en niet te vergeten het gewichtsverlies, heeft men dus geen vergoeding gekregen. Het is integen deel op een verlies uitgedraaid. Voor ;de gele kcol, waarvan de prijzen aanvankelijk bijna steeds boven 6 per 100 K.G. waren, terwijl voor kleinere sorteerin gen tot 7 werd betaald, noteerden wij tenslotte als hoogste prijzen iets boven 6 per 100 K.G.; groot< re kool werd met prij zen vanaf 4.60 per 100 K G. betaald. De roode koolprijzen zijn eveneens aan merkelijk gedaald, met geyolg, dat de groote kool beneden 5 per 100 K.G. werd verhan deld en de kleine sorteeringen meestal niet hooger konden kernen dan 6.80. Dit was dan voor prima kwaliteit. De Deensche wittekool, welke reeds aan merkelijk goedkooper was geworden, no teerde meestal ruim 3 per 100 K.G. De mooiste partijen liepen tot 4. Groote De nen brachten soms minder dan 3 per 100 K.G. op. De uien welke aanvankelijk nog verkocht werden voor prijzen van f 3.504.20, daal den plotseling tot beneden 3 per 100 K.G. De middelsoort bracht 2.203.20 op. Grove brachten vrijwel dezelfde prijzen op als de middelsoort. De peenprijzen waren vrij goed. Meestal noteerden wij 2.504 en een enkele maal tot f 4.50. Later kwam er echter weer een slechte dag, toen te Broek op Langendyk bij een vrij grooten aanvoer, de noteeringen f 2.503 waren. Over het geheel genomen, is de inzet van de maand Maart voor de tuinbouwers een groote tegenvaller. Ingekomen personen. C. Kramer, R.K., landarbeider, en gezin, Burg. G. Bosstraat E 24 van Harenkarspel. P. van der Hurk, R.K., boerenknecht, Heerenweg A 62, van Wognum. J. en A. J. Blom, R.K., en echtgenoote, Burg. G. Bost straat E 30, van Alkmaar. D. Hes, R.K., bakkersknecht, Heerenweg A 58, van Koe dijk M. Appelman, R.K., dienstbode, Heerenwee A 62, van Wognum. J. en A. de Jong, Ger.K., boerenknecht, Noorder vaart D 28, van Beemster. C. Frederiks, R.K., boerenknecht, Heerenweg B 39, van Wieringermeer. C. Steur, R.K., dienst bode, Westerstraat A 99, van Avenhorn. G. Knol, L.d.H., chauffeur, Burg. G. Bos straat E 47, van Leeuwarden. Vertrokken personen. E. G. van der Eng, R.K., zonder, van Wes terstraat A 107 naar Harenkarspel. W. E. M. Rensen en C. H. Rensen, R.K., dienstb., van Halvemaansbrug C 9 naar Amsterdam. J. C. Groenland, R.K., zonder, van Heeren weg A 18, naar Bergen. J. Hokse, N.H., slagersknecht, van Heerenweg A 62 naar Eg- mond aan Zee. R. J. B. Pelt, R.K., boeren knecht, van Heerenweg B 3 naar Sijbe- karspel. M. W. Buur, R.K., dienstbode, van Westerstraat A 76 naar Limmen. J. Schroo, N.H., zonder, van Burg. G. Bosstraat E 46b naar Heiloo. M. Spans (wed. J. v. Bommer), N.H., zonder, van Burg. G. Bos straat E 46b naar Heiloo. N. Mul (wed. J. Jongsma), N.H., huishoudster, van Friesche- weg E 46 naar Amsterdam. J. Smit, R.K., boerenknecht, van Heerenweg B 39 naar Heiloo. N. Sneek, R.K., boerenknecht, van Noordervaart D 23 naar Beemster. M. Appel (echtg. v. J. de Leeuw), N.H., zonder, van Friescheweg E la naar Alkmaar. J. Th. Does, R.K., bakkersknecht, van Heeren weg A 59 naar Heerhugowaard. De race AlkmaarO. F. C. duurt voort. Mooie positie van AIcmaria V. Dirkshorn I bijna kampioen! Het is met de afwerking van het pro gramma dan toch nog aardig naar wensch gegaan en slechts enkele resultaten gingen door „uitstel" verloren. Veel verandering is er in de diverse standen niet gekomen en de uitslagen zijn vrijwel gevallen, zoo als we ze aanvankelijk hadden verwacht, al hadden de cijfers zoo hier en daar nog betrekkelijk grooter afmetingen dan ge* dacht werd. Met dit al zijn we weer een belangrijken stap vooruit gegaan en er komt steeds meer teekening in de ranglijst; diverse beslis singen zijn niet zoo heel ver meer af. In de eerste klasse A kwamen de uitslagen al zeer nauw aan on ze verwachtingen. Alkmaar dat bezoek van Zaandijk II had boekte een 20 overwinning een resultaat, waar we stel lig op gerekend hadden, en de concurrent O. F. C. I behaalde bij Oudorp I de zwaar bevochten 21 zege, zoodat de race op hardnekkige wijze wordt voortgezet. Vrone schijnt zich van de goede derde plaats te willen verzekeren, want de groen zwarten klopten AIcmaria IV op het Sport park met flinke cijfers, 37. De stand is thans: O. F. C. I 13 12 0 1 40—11 24 Alkmaar I 13 11 2 0 49—14 24 Vrone I 14 8 1 5 4535 17 Zaandijk II 12 6 1 5 33—19 13 R. C. Z. I 11 5 1 5 24—28 11 Oudorp I 13 5 0 8 2828 10 Beemster I 12 4 0 8 1527 8 AIcmaria IV 13 2 0 11 2153 4 K. V. V. III 13 1 1 11 15—55 3 Het heeft er veel van, dat in de tweede klasse B AIcmaria V ten slotte met den titel zal gaan strijken, want de withemden hadden bezoek van hun grootste concurrent en brachten het leidende Ursem I een zeer gevoelige, 60, nederlaag toe. De Sport parkbewoners namen tevens de leiding over en hebben ontegenzeglijk de beste kansen, temeer, daar D. T. S. II zich in eigen huis door Akersloot I een kostbaar punt liet ontfutselen, 33, wat van de Akerslooters een mooie prestatie te noe men is. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! BIJ COSTER. Te koop Singer-trapnaaimachine (in- zinkbaar) in pracht eiken Salonkast, in staat van nieuw voor elk aannemelijk bod. ZAADMARKT 70. Handnaaimachines 5-10 en 15 gulden, luxe inz.trapm. 45, Singer schoenmakers machine, a. n. 25, traptoestellen 5 en 10 gulden. Naaim.-rep.-inrichting GUUS KLUNNEN, Hofdijkstraat 13. Te koop: 1 Heerenrijwiel (hoog model), 1 pracht Damesrijwiel, z. g. a. n. jongens rijwiel, Damesrijwiel dubbele remmen. Billijke prijs. LIMMERHOEK 18. Oude Mahonie stoelen alsook ronde tafel en groote vergulde spiegel te koop _:vraagd voor pension te ge bruiken. DEFECT GEEN BEZWAAR. Brieven onder letter L 634 aan het bureau van dit blad. Te koop zwart emaille Kolenfornuis, prima onderhouden, maat 77x50 11. Grasmachine, z. g. a. n., 6,50. Auto band, 32x6, zwaar, 10. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: Een wandelwagentje, een z. g. a. n. kachelscherm. Een camera, 9x12, met inschuifb. kop. statief. Een eikenh. tafel. Gevraagd een 1 pers. opklapbed. Brieven onder letter J 701 Bur. v. d. BI. Wegens verbouwing overcompleet een muurstelling, hoog 1.80, breed 3.40 M. Diep schuinoploopend van 35 c.M. tot 20 c.M., waarin 160 vakjes van 30 x 35 c.M. tot 15x20 c.M., gekost hebbende 120, voor 20.Uitstekend geschikt voor ijzerwinkel of magazijn. Bergen's Warenhuis en Ijzerhandel, OLDENBURGLAAN 15-17-19, Bergen (N.-H.) Woonwagen met laadruimte te koon 4M. lang, 2.30 M. breed 3 M. hooe' Br. onder letter K 702 Bur. v. d. Blad. Te koop slijpsteen, groote zaag, karntje gortladp 4 bonnen, electrische lamp' hooiijzer, lang zes voet. J. MOLENAAR, Molenweg, Oterleek. Te koop aangeboden compleet Ameuble- ment, bestaande uit 2 crapauds, 4 stoelen, dressoir, tafel, schemerlamp. J. MOLENAAR, Ritsevoort 22. Te koop gevraagd: Koffergramofoon en gramofoonplaten. Br. onder letter N 705 Bur. v. d. Blad. Te koop uit netten inboedel pracht hand naaimachine, als nieuw, voor 17,50, m. gar. moderne Singer trapnaaimachine (koopje). Prima veerenbed 5.—, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop een partij eikenhout en Chevro let vrachtauto. Te bevr. bij C. J. GROOT, Zuidervaart, Schermer. Te koop van Delfl's kinderwagen, zeer goed onderhouden, een box en z. g. a. n. zinken badkuip (groot model). LONT, Stationsweg 144. Koopjes! Prima heer enry wiel, 26 inch, merk „Raleigh" 22.50. Heerenr. 17,50, 15,00, enz. Damesrijw. 17,50, 15,00, enz., allen m. torpedon. en 1 j. gar. NIEROP'S Rijwielhandel, Heerenstraat 10, TeL 3827. Te koop z. g. a. n. Protos kamer- of winkelventilator, 125 volt. AKERSLAAN la. Te koop 1 Meisjesfiets 8.Eenige Heerenfietsen vanaf 6. Te bevragen bij JAAP SCHIPPER, Verdronkenoord 65. M. E. V. O. I accepteerde in eigen omge ving een nieuwe nederlaag, nu van Alk maar II met 31. De stand is hier nu: AIcmaria V 10 6 2 2 31—18 14 Ursem I 12 6 2 4 33—36 14 Alkm. Boys III 10 5 1 4 40—22 11 Alkmaar II 9 4 1 4 26—24 9 D. T. S. II 9 4 1 4 27—30 9 M. E. V. O. I 11 3 2 6 25—37 8 Akersloot I 11 1 5 5 21—36 7 In de tweede klasse D kon enkel de belangrijke ontmoeting van Krommeniedijker Boys I tegen K. V. V. IV doorgang vinden, die zooals te verwach ten was de Dijkers een volledige winst gaf met de fraaie cijfers 41! De kopgroep is hier thans: Kr. Boys I 9 8 0 1 52—9 16 K. V. V. IV 11 7 0 4 34—32 14 Z. F. C. VII 8 6 1 1 32—17 13 In de derde klasse D is Dirkshorn I al heel dicht bij het kam pioenschap gekomen. Zelf wonnen de lei ders in eigen huis van Koedijk II met flinke cijfers, 82, terwijl M. E. V. O. II met een 31 uitslag bij Schoorl II een leelijk slippertje maakte. Bergen II verspeelde bij D. T. S. III de kleine kans, door met 42 te verliezen. De lei ders hebben nu nog slechts twee punten noodig, die ze a.s. Zondag tegen het bezoe kende Oudorp II wel zullen binnenhalen. Alkmaar III won opnieuw; nu bij Vrone II met 62. De groen-witten zijn zich dus aardig aan het herstellen. De stand is inmiddels: Dirkshorn I 14 11 1 2 8317 23 M. E. V. O. II 11 6 2 3 37—30 14 Bergen II 12 6 2 4 5545 14 Schoorl II 12 5 1 6 3543 11 D. T. S. III 9 5 0 4 29—26 10 Vrone II 13 4 1 8 50—61 9 Alkmaar III 12 4 0 8 26—59 8 Koedijk II 9 3 0 6 2346 6 Oudorp II 8 2 1 5 18—29 5 De vierde klasse D liet enkel het resultaat van Akersloot II te gen Alkmaarsche Boys V zien, wat een flinke 7—0 overwinning voor de geblokten inhield, zoodat de rood-witten zich wel van de derde plaats zullen verzekeren. In de „kinderkamer" is ook reeds 'n beslissing gevallen, en wel in de adspirant-afdeeling K, waar de big- match op het programma stond van Ber gen a tegen Alkmaarsche Boys a. De jeug dige Bergenaren hadden de voordeelen van terrein wat zeer slecht te bespelen was de geblokten hadden aan een gelijk spel reeds genoeg. Maar, zoover kwam het zelfs niet, want de duinkantertjes die veel beter open speelden (bij de rood-witten ging het veel te kort en recht op doel af) verschaften zich voor rust een 3—0 voor- spiong en daarbij bleef het, ondanks zwoe gen van de bezoekers. De Bergenaren heb ben dus het kampioenschap behaald en verdiend; daarvoor onze welgemeende ge- lukwenschen! De stand is hier nu- Bergen a. g 5 2 1 16-6 12 Alkm. Boys a 8 4 3 1 22—14 11 AIcmaria a 7 3 2 2 16-12 8 Schoorl a 7 1 3 3 13-13 5 j J 6 0 0 6 5—27 0 In de adspirant-afdeeling L is de stand momenteel: Alkmaar a 10 6 0 4 16—11 12 Koedijk a 9 4 3 2 19-13 11 Vrone a 9 4 3 2 19-13 11 AIcmaria b li 4 2 5 15-16 10 Alkm. Boys b 9 3 2 4 21—1R M. E. V. O. a 4 3 0 1 9-4 6 AIcmaria c 6 0 0 6 4—28 0 De adspirant-afdeeling M, laat den vol« genden stand zien: C. S. V. a AIcmaria d Alkm. Boys c N. Niedorp b D. T. S. b Alkmaar b AIcmaria e 0 49—5 19 1 29—3 12 3 16—11 7 4 16—21 7 4 14—12 6 5 1—30 0 6 1—44 0 UIT HET KATHOLIEKE KAMP. L.S.V.V. verliest een kostbaar punt. Het kan ongetwijfeld tot een zeer goede prestatie worden aangemerkt, dat Zeevo gels een gelijk spel heeft weten te bereiken bij L.S.V.V. en dat nog wel te Noordschar- woude. Het was een goede wedstrijd van beide en al heeft L.S.V.V. meermalen de kans op een overwinning gehad, daar tegen over staat, dat Zeevogels eveneens de kans op een overwinning heeft laten voorbijgaan. De 11-stand geeft dan ook wel de juiste verhouding weer. Vermeld zij nog, dat L.S. V.V. een penalty onbenut liet, door recht op den keeper te plaatsen. K.G.B. had bezoek van de Valken en wist op beide punten beslag te leggen in een spannend gespeelden wedstrijd. De uit slag 21 geeft de verhouding goed weer en het toont aan, dat de Valken momenteel tot de zwakste ploeg in deze afdeeling behoort. Immers, E.S.V., dat gisteren bezoek had van het lang niet zwakke W.S.V. wist op overtuigende wijze de Wormers een 10- overwinning af te dwingen, waardoor onze voorspelling bewaarheid wordt, dat E.S.V. als regel een goede eindspurt heeft. Ook nu blijkt dat weer het geval. Nog even vast houden, E.S.V.-ers. De stand is nu: L.S.V.V. 11 7 3 1 24—12 17 R.E.O. 12 8 0 4 34—26 13 H.S.V. 12 5 6 1 24—16 16 W.S.V. 15 6 2 7 23—22 14 Zeevogels 15 5 4 6 3130 14 Limmen 13 4 4 5 23—22 14 U.S.V. 13 5 1 7 25—24 11 K.G.B. 10 4 3 3 18—18 11 De Valken 11 2 0 9 15—37 4 E.S.V. 8 2 1 5 7—19 3 2 verliespunten. De 2e klasse bracht de goede en verdien de 91-overwinning van onze plaatselijke vereeniging A.F.C. op het Amsterdamsche S.V.O. Het werd liefst 91. Door deze over winning heeft A.F.C. getoond, dat het in derdaad tot goede prestaties in staat is en wij hopen nu maar voor haar, dat het pro test tegen Berdos een goed resultaat voor haar zal opleveren! Maar Oranje Zwart had bezoek van S.D.E. en de Amsterdammers wisten beide punten door een 40-overwinning thuis te houden. Het sterke N.V.A. wist wederom te win nen en .bond nu St. Louis met een 1—0- overwinning aan haar zegekar. S.V.W. dat reeds zoo goed als veilig staat, omdat P.V.C.B. niet minder dan zeS verliespunten op haar naam heeft gekregen wegens niet opkomen speelde gisteren to Assendelft en bereikte zoowaar een gelijk spel, waarmede beide gebaat waren. De stand is nu: A.F.C. 14 12 1 1 68—13 25 Berdos 10 8 2 0 48—11 l8 St. Louis 14 6 3 5 36—24 I5 S.D.E. 12 5 2 4 34—35 l2 Oranje-Zwart 14 5 2 7 2037 l2 N.V.A. 9 5 1 3 25—20 H S.V.A. 13 3 3 7 32—61 9 S.V.O. 12 3 2 7 2254 8 S.V.W. 12 1 5 6 18—26 7 P.V.C.B. 10 1 l 8 13—35 0 6 verliespunten.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10