PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. &a*uU en JuiHBotm JCunst en Wetenschap Tlededand Ooevzee OUDESLUIS NOORDSCHARWOUDE TWEEDE BLAD. 4 DOOR KE.If HTIG REMMEN OVER DEN KOP GESLAGEN. Poging om aanrijding te voorkomen liep slecht af. Gistermiddag is een arbeider, werkzaam aan het in aanbouw zijnde Amstelstation te Amsterdam van een steiger van vijf me ter hoogte gestort en op den betonnen vloer terecht gekomen, waarbij het slacht offer een schedelbreuk opliep. In hoogst ernstigen toestand is de ongelukkige naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis overge bracht, op weg waarheen hij aan de gevol gen van het ongeluk is overleden. Minister van Dijk bezoekt de Hembrug. - De minister van defensie, dr. J. J. C. van Dijk, heeft heden een bezoek gebracht aan de artillerie-inrichting aan de Hembrug. Kinderlijkje in beslag genomen. - Maandagavond hebben twee gemeenteveld wachters van Losser het Lijkje van een ver moedelijk Zaterdag geboren kind van het echtpaar J. G. A. en A. E., wonende onder de Glane onder verdachte omstandigheden in beslag genomen. Men vermoedt, dat hier misdrijf in het spel is. DE HANDEL WORDT BENADEELD. Het Handelsblad brengt in het nummer van Maandagavond een ontstellend artikel over de ongewenschte positie van den regee- ringscommissaris Valstar, die tevens voorzit ter is van het Centr. Bur. v. d. Veilingen en stichter van het Holland Büro te Berlijn, waaruit blijkt, dat de heer Valstar ten na- deele van den handel het particulier door hem gestichte Büro als een officieel regee- ringsorgaan heeft geposeerd. In het belang van den handel heeft de exporteur drie jaar lang daarover met de regeering gecorrespondeerd. Voor 1 jaar erkende minister Steenberghe de onjuistheid van de positie van den heer Valstar en zegde hij onder geheimhouding door den heer Vink verandering toe. Nu sinds dien nog geen wijziging in den toestand is gebracht, acht de heer Vink zich van de geheimhouding, ontslagen en publiceert hij de lijdensgeschie denis van deze onverkwikkelijke zaak, waarvan ook minister Colijn op de hoogte was. Het komt ons voor, dat de regeering onverwijld een einde moet maken aan deze verkeerde toestanden. ONDERMELK ALS VEEVOER. Het N. H. Veevoederbureau, gevestigd in het Landbouwhuis te Alkmaar, schrijft ons: Nu de kaasprijzen dalen, zal zeer zeker binnenkort ondermelk naar de boerderij te ruggaan. Om tweeërlei reden is dit een vee- houdersbelang. Ondermelk is een voedermiddel, dat in Noordholland geen onverdeeld gunstige re putatie geniet, in tegenstelling tot de noor delijke en Oostelijke provincies. Voor een deel is dit een gevolg van het „onbekend maakt onbemind", voor een ander deel was het een gevolg er van dat niet ieder op de hoogte was met de eischen, welke aan een doelmatig gebruik moeten worden gesteld. Ondermelk is een prima voedermiddel voor alle landbouwhuisdieren en in het bijzonder leent het zich voor de voeding van kalveren en varkens. Op grond van de huidige prijzen der krachtvoermiddelen kan de waarde geschat worden op 1.10 a 1.20 per 100 K.G. Voor kalveren en varkens is da waarde hooger dan voor melkvee. Wanneer ondermelk als veevoer wordt afgeleverd, is de zuivelfabriek wettelijk verplicht ze te pasteuriseeren. De fabriek kan deze gepasteuriserde ondermelk zoet of aangezuurd aan de boeren afleveren. Door de pasteurisatie zijn de belangrijk ste, de zgn. zuurvormende bacteriën ver nietigd, niet helaas de rottingsbacteriën. Zoodra het weer warmer wordt, dus in de periode AprilNovember, bederft deze zoete ondermelk spoedig en is dan een uiterst gevaarlijk voedermiddel. Om dit te voorkomen moet de veehouder de ondermelk zelf aanzuren. Hij kan dit doen door per 40 L. onder melk 1 L. karnemelk toe te voegen, goed roeren en op een koele plaats in een bus of vat met deksel laten staan. Den volgenden dag is het dan dik en zuur en kan het ge voerd worden. De versche ondermelk wel ke men dagelijks ontvangt, storte men steeds in een zeer goed gereinigde bus of vat. Nimmer de versche ondermelk storten bij resten van den vorigen dag. Men be trachte groote reinheid met het vaatwerk, waarin het wordt bewaard en waarmee of waarin het wordt gevoerd. Veel teleurstel lingen in het verleden vonden hun oor zaak in onvoldoende reinheid. Het gemak kelijkste en het beste is iniden de onder melk in de zuivelfabriek wordt aange zuurd, hetgeen door vele fabrieken ge schiedt. Goed aangezuurde ondermelk, welke in reine vaten wordt bewaard is, wij herha len, een prima voederm'ddel. Ondermelk bevat per 100 K.G. ongeveer Crisis-publicatie. UITPOOTVERGUNNINGEN FABRIEKSAARDAPPELEN. De Nederlandsche Aardappelmeelcentrale maakt bekend, dat zij namens de provinciale landbouw-crisisorganisaties een aanvang heeft gemaakt met het verzenden van de uit- pootkaarten voor fabrieksaardappelen. Er zal naar worden gestreefd alle uitpootkaar- ten, alsmed" de afwijzende beslissingen op verzoeken om een uitpootvergunning, vóór 12 Maart a.s. te verzenden. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de bezwaar- en beroepschrif tenregeling, welke o.m. inhoudt dat zij, op wier verzoek om een uitpootvergunning af wijzend is beslist en degenen, die zich niet kunnen vereenigen met de hun toegewezen oppervlakte, het recht hebben een bezwaar schrift in te dienen bij het Bestuur der Ne derlandsche Aardappelmeelcentrale te Veen- dam. Dit bezwaarschrift moet binnen veertien dagen nadat de uitpootvergunning of het be richt van afwijzing aan den georganiseerde is verzonden, zijn ingediend. Vóór of op den dag van indiening van het bezwaarschrift moet 5 worden gestort op postrekening no. 241487 van de genoemde centrale, tenzij bij het bezwaarschrift wordt overlegd een bewijs van onvermogen, afgegeven door den burgemeester van de woonplaats van den georganiseerde. In het bezwaarschrift moet nauwkeurig worden omschreven waartegen het bezwaar is gericht en op welke gronden men meent dat een andere beslissing had moeten wor- derf genomen. Het bestuur van de Nederlandsche Aard appelmeelcentrale zal binnen veertien dagen na de indiening van het bezwaarschrift den georganiseerde gelegenheid geven dit mon deling toe te lichten, waarna binnen veer tien dagen een beslissing zal worden geno men. Indien een georganiseerde zich met de genomen beslissing niet kan vereeniging kan hij bij den Minister van Economische Zaken in beroep komen. Dit beroep moet, onder overlegging van de beslissing van het be stuur der Nederlandsche Aardappelmeel- centale worden ingesteld binnen veertien dagen na den dag, vermeld op de kennis geving van de beslissing inzake het bij het bestuur van de Centrale ingediende be zwaarschrift. Indien een bezwaar- of beroepschrift ge grond wordt bevonden ontvangt men het gestorte bedrag van 5 terug. Gedurende den tijd welke verloopt tus- schen de indiening van het bezwaarschrift en de beslissing van het bestuur der Cen trale of van den Minister is de oorspronke lijke toewijzing voor den georganiseerde bindend. 's-Gravenhage, 7 Maart 1939. 8.7 K.G. droge stof, 3.3 K.G. verteerbaar werkelijk eiwit en eiwit van zeer hooge biologische waarde, met een zetmeelwaarde van 9.8. De eiwicverhouding is dus 3.2 9.8 1 3, een eiwitverhouding zooals wij die bijv. ook aantreffen in vetrijk lijnmeel (25 75). 7 a 8 K.G. ondermelk komt in voe dingswaarde (eiwit en 'zetmeelwaarde) on geveer overeen met 1 K.G. lijnmeel of 1 K.G. koeienmeelmengsel (25 pCt. vert. eiwit en 75 z.w.) Wordt dus ondermelk voor melkvee of jongvee (pinken) gebezigd, dan kan men dus 1 K.G. krachtvoer vervangen door 7 a 8 K.G. ondermelk. Bij melkkoeien kan men wel tot 15 K.G. per koe per dag gaan en daarmee dus 2 K.G. krachtvoer vervangen. In een volgend artikeltje zullen wij be handelen het gebruik van ondermelk voor kalveren. VOLKSZANG. De Alkmaarsche Volkszangafdeeling heeft dit seizoen geen vaste leiding. De bijeen komsten gaan echter door. Maandelijks treedt er een ander op. Op de bijeenkomst van j.1. Maandag was onze plaatsgenoot Joh. Brands aan de beurt die voorheen een reeks van jaren het leiderschap heeft waar genomen en bereid gevonden was ook een avond voor zijn rekening te nemen. Brands was weer in zijn element en had spoedig contact met de aanwezigen, die het zaaltje der Vrijzinnig hervormden aan de Heul ge heel vulden. En men zong, met pianobege leiding van mevr. Ohlen, er lustig op los. Deze avond gaf echter ook nog een aange name verrassing. Een aantal leerlingen van de school van den heer van Burken voor zitter der Alkmaarsche afdeeling hadden onder zijn leiding eenige één- en twee stemmige liederen ingestudeerd, die nu ten gehoore gebracht werden. (Groningsch Volkslied in het Groningsch, Drentsch- en Zeeuwsch Volkslied) en 't ging keurig, vol komen zuiver. Het publiek applaudisseerde enthousiast en Brands verklaarde „als er op alle scholen zóó gezongen werd als deze leerlingen doen, dan zou Volkszang heel wat minder moeite hebben". En ik stem daar geheel mee in. A. K. (ONGECORRIGEERD). SLACHTOFFER DER SCHIETPARTIJ TE HOENSBROEK OVERLEDEN. De 58-jarige H. J. Duyzings, die Dins dagochtend in alle vroegte bij de schiet partij te Hoensbroek zeer ernstig werd gewond, is in den loop van Dinsdagavond in het St. Jozephziekenhuis te Heerlen overleden. De toestand van zijn zoon Frans is naar wij heden vernamen, hoewel ernstig, naar omstandigheden redelijk, terwijl de derde gewonde, Ruyters, een zwager van den verslagene, het iets beter maakt. Het schijnt, dat zijn hersenen zijn geraakt. Bierman, die in het geheel geen berouw toont over zijn daad, is vanochtend naar Maastricht overgebracht, waar hij ter be schikking van den officier van justitie is gesteld. Gisteren heeft het parket van de recht bank te Maastricht in gezelschap van den burgemeester van Hoensbroek en een inspecteur van politie, een diepgaand on derzoek ingesteld. BOERDERIJ AFGEBRAND BIJ GELDROP. Gisteravond is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in het achterhuis van de boerderij van den landbouwer H. van Stipdonk in de buurtschap het Hout onder Geldrop. D^ vlammen vonden gretig voedsel in de voorraden hooi en stroo, welke in de schuur waren opgeslagen en weldra scho ten de vlammen uit het met riet bedekte dak. Men slaagde er in de koeien en varkens in veiligheid te brengen. Het paard kwam echter in de vlammen om. De geheele hoeve werd in de asch gelegd. De eigenaar was verzekerd. DE „GELDERLAND" TERUG TE DEN HELDER. Om negen uur vanmorgen is het artillerie- instructieschip „Gelderland", na een ver blijf van ongeveer een half jaar in Curagac, onder commanda van kapitein-luitenant ter zee P. B. M. van Straelen in de haven van Nieuwediep teruggekeerd. Veel belangstellenden waren van de bin nenkomst in de haven getuige. Om acht uur al stond er publiek bij het havenhoofd, doch eerst om negen uur was het tij gunstig en ging de blauwe vlag van den haveningang in top, ten teeken, dat het schip in aantocht was. Terwijl de stafmuziek van de Konink lijke Marine het Wilhelmus inzette, gleed de „Gelderland" de haven binnen. Spoedig na de aankomst mochten de fami lieleden van de uit driehonderd koppen be staande bemanning aan boord komen om hun bloedverwanten welkom te heeten. Twee leden van de bemanning zijn gedu rende deze reis overleden. Tijdens de heen reis overleed een stoker tengevolge van longontsteking en tijdens het verblijf in Curagao is een matroos verdronken. MORFINE EN OPIUM AANGEHAALD. Na den grooten slag, ruim een jaar ge leden, nadat de politie op het spoor was gekomen van een groote smokkelorgani satie, waarin Formosanen de hoofdrol schenen te hebben, heeft eigenlijk geen belangrijke ontdekking van onwettigen handel in narcotica meer plaats gehad, tot kort geleden, aldus schrijft het Bat. Nwsbl. van 1 Maart. Het uiteindelijk resultaat van een diep gaand onderzoek ook buiten Java is, dat te Batavia is gevonden 150 gram morfine en te Bandoeng drie kilo opium; huiszoekin gen eldesr hebben niets opgeleverd. Dat een hoeveelheid van 150 gram morfine belangrijk is, zal men inzien, wan neer men weet, dat per injectie ongeveer 20 miligram gebezigd wordt; aldus zouden met de aangehaalde morfine niet minder dan 7.500 injecties toegediend kunnen worden. Naar aanleiding van de morfineaanha- ling zijn te Batavia een Chineesche vrouw en een Chinees gearresteerd. De „lang zaam doodende sneeuw" werd gevonden in een zak met sinaasappelen. De her komst is vooralsnog niet bekend. Niet slechts de aanhaling van narcotica is van belang, doch uiteraard is nog be langrijker de smokkel- en verkoop organisaties, die zich, mogelijk, hiermede bezig houden, te ontmaskeren. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: Uitreis: „Uil" te Jodhpoer; „Nandoe" Napels; „Reiger" te Singapore. Thuisreis: „Buizerd" te Bagdad; „Wiele waal" te Medan; „Zilverreiger" op Schiphol. te ZUIVERING BIJ DE GPOE. De Times verneemt uit Warschau, dat Beriya, die in December van het vorige jaar Jezjof als volkscommissaris heeft op gevolgd, de zuivering in de hoogere gele dingen der Gpoe voltooid heeft. De chefs der politie in de Oekraine, in Wit-Rusland te Moskou, Leningrad, Swerdlowsk, Ja- roslaf, Dnjepropetrowsk, Stalingrad en in andere belangrijke centra zijn verwijderd en vervangen door ambtenaren die zich beter kunnen aanpassen bij het „meer ge matigde" regime, aldus de Times, dat kort na het aftreden van Jezjof werd aangekon digd. VIJF KINDEREN BIJ EEN BRAND OMGEKOMEN. Tijdens een brand in een huis te Halifax, dat door twee gezinnen werd bewoond, zijn vijf kinderen in de vlammen omgekomen DE 156. Pam wordt in een handkoffertje gezet. „Wat zou er nu weer met mij gaan gebeuren", denkt hij. „Men doet mij wel geen kwaad, maar het is toch niet prettig zo heen en weer gesold te worden", 157. De dienaar van den koning nadert nu het Konink lijk kasteel. Heel voorzichtig houdt hij het koffertje vast, teneinde Pam niet te bezeren. MEENING TE BURGOS. Strijd om Madrid? Te Burgos hoort men tallooze geruchten en veronderstellingen. Hoewel optimisten van meening zijn, dat de burgeroorlog snel ten einde spoedt, zijn de beter ingelichten van meening, dat dit een te gemakkelijke opvatting is. Het uur van den val van Madrid mag wel beschouwd worden als het uur van den vrede in Spanje, doch men twijfelt eraan of dit zon der strijd zal worden verkregen. Het leger van Franco ter sterkte van een half mi! lioen man, is methodisch opgesteld langs het front. Men weet, dat Madrid aan drie zijden ondermijnd is en ieder huis is een mitrailleurnest. Het schijnt, dat het opperbevel van de rechtsche troepen voortgaat met het voor bereiden van den aanval, omdat, hoewel het ieder oogenblik mogelijk is dat de bour geoisie zal verzoeken Madrid binnen te ruk ken, het meer waarschijnlijk is, dat de stad veroverd zal moeten worden op hen, die besloten zijn tot den dood te strijden. ITALIAANSCHE BLADEN OVER SPANJE In hun berichten uit Burgos wijzen de Ita- liaansche bladen op de verklaring van den woordvoerder der regeering, die verzekerde dat Franco Madrid zal kunnen binnentrek' ken zooals hij dit gedaan heeft met Barce' lona, dus zonder dat het noodig is pacten te sluiten of te onderhandelen. De Spaansche troepen zullen zeer wel de kust van de Mid- dellandsehe Zee bij Valencia en Carthagena kunnen bereiken, evenals zij, eenige weken geleden, alleen dank bij de kracht hunner wapenen, de Fransche grens bereikt heb ben. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat men thans staat voor een manoeuvre der uiterst linksche elementen, doch dat dezen wel moeten bedenken, dat Franco slechts één voorwaarde kent om den oorlog te be ëindigen, n.1. een totale onvoorwaardelijke overgave van de revolutionnaire elementen. ULTIMATUM AAN DE COMMUNISTEN TE MADRID. De Spaansche nationale verdedigings- raad te Madrid heeft vanochtend per radio een oproep bekend gemaakt, waar in den onder communistischen invloed staande troepen werd bevolen de door hen bezet gehouden plaatsen binnen drie uur te ontruimen. Deze termijn liep te twaalf uur af. De opstand geëindigd. Te kwart over elf werd officieel medege deeld, dat de officieren, die gisteren onder communistische leiding in opstand zijn ge komen tegen den defensieraad, zich hebben overgegeven. De raad heeft de troepen die bij den opstand betrokken waren, op dracht gegeven te twaalf uur hedenmiddag hun post weer te betrekken. De troepen on der commando van den raad moeten op hun post blijven, doch het vuren staken, zoolang zij niet aangevallen worden. Gedurende den nacht hebben zich nieuwe ongeregeldheden voorgedaan, doch te drie uur in den echtend was alles rustig. Geruchten over onderhandelingen. Volgens den Parijschen correspondent van de Daily Telegraph onderhandelen Franco en Miaja thans over de voorwaarden van overgave der republikeinsche strijdkrachten. De Junta van Madrid wenscht een wapen stilstand van twintig dagen, gedurende wel ken tijd personen, die zich bedreigd achten, het republikeinsche Spanje zouden kunnen verlaten. Intusschen wordt van andere zijde verno men, aldus de Parijsche correspondent, dat de Italianen er bij Franco op aandringen Madrid stormenderhand te nemen en niet toe te stemmen in een wapenstilstand tenzij de Madrileensche verdedigingsraad bereid is het geheele republikeinsche gebied onmid dellijk aan de rechtschen over te dragen. Men verneemt, dat te Madrid zekere groe pen tot het einde zouden willen blijven strij den, doch men gelooft ook, dat zij spoedig buiten gevecht gesteld zouden zijn. Volgens de „Daily Mail" zou een groot aantal republikeinsche leiders er niet in zijn geslaagd Spanje te verlaten. Zij zouden worden gefusilleerd wegens „verzet tegen de gegeven orders". Bij hun aankomst te Pa rijs toonden Negrin en Del Vayo zich zeer verbolgen over Miaja en Cacado. Negrin zeide: „De strijd kan niet worden voortge zet. Miaja en Casado hebben de regimenten gezegd, dat er niets meer te strijden is. De oorlog is uit. Franco heeft gewonnen". Rijwieldiefstallen. Tijdens een bal in een café te Oude- sluis zijn drie rijwielen, welke onbeheerd waren achtergelaten, gestolen. Men zij dus op zijn hoede. Door de a.r. kiesvereeniging „Nederland en Oranje werden de navolgende personen candidaat gesteld voor den gemeenteraad: 1. J. Heeringa, 2. D. Barten Dz„ 3 R v d Ploeg, 4. P. Barten Dz., 5. Gb. Gutter. Van BeekGroenewoud Stuart—Appel Sr. PatoirVreeken BoeremaBooij TuinkerHolzmann Kuijken—Braggaai De Koomen—v. Haren VolkersMeulenbelt LuuringSchuurman Kano—Balvers Schaken. HEEMSTEDE H—V. V. V. H. V. V. V. II ging gisteren met een ver zwakt 10-tal (5 invallers) naar Heemstede om daar den strijd aan te binden met Heemstede II. De verzwakking van dit 10 tal bleek duidelijk uit het resultaat. Wer den aan de eerste 5 borden 3 punten bel haald, aan de volgende 5 wist V. V. v slechts 1 punt te bemachtigen.' Hierdoor won Heemstede den strijd met 64. De gedetailleerde uitslag was als volgt: 0—1 0—1 y*~Yi 1-0 1-0 1-0 0—1 1-0 1-0 64 V. V. V. speelde aan de even borden met wit. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Joh. de Witt thuisr. v. Colombo 8 Maart. Christ. Huygens uitr. van Algiers 7 Maart. Kota Tjandi, J. N. L. te New York 7 Maart! Saleier thuisr. te IJmuiden 8 Maart. Tjinkandi thuisr. te IJmuiden 8 Maart. Tabian in ballast van N. Orleans 6 Maart. Joh. v. Oldenbarnevelt thuisr. van Algiers 6 Maart. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Baarn 8 Maart te Amsterdam. Breda 7 Maart te Valparaiso. Crijnssen 7 Maart van A'dam n. Dover. Douro 5 Maart te Cristobal. Euterpe 7 Maart 22.30 u. Lydd gepass. Juno 7 Maart 12 u. Finisterre gepass. Merope 7 Maart v. Catania n. A'dam. Odysseus 7 Maart v. Vigo n. A'dam. Rhea 7 Maart 12 u 20 mijl Z. Niton. Stella 7 Maart v. Volos n. Thessaloniki. Trajanus 8 Maart te Triest. Triton 7 Maart v. Varna n. Constanta. Vulcanus 7 Maart v. Messina n. Palermo. Kon. Holl. Lloyd. Westland 7 Maart te Buenos Aires. Amstelland 8 Maart te Amsterdam. HollandAmerika Lijn. Maasdam 6 Maart n.m. van Tampico. Drechtdijk 7 Maart n.m. te San Francisco. Rotterdamsche Lloyd. Dempo thuisr. 7 Maart 15 u. v. Marseille. Kota Pinang thuisr. 8 Maart 1 uur Perim gepass. Kota Tjandi J. N. L. 7 Maart te New York. Weltevreden thuisr. 8 Maart 1 u. Finisterre gepass. Indrapoera thuisr. 8 Maart v. Batavia. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 8 Maart 1939. Laatste Vorige koers STAATSLEENINGEN. 33)4 NederL 1938 100'5/le 3 Ned.-Indië 1937 99%# 5'A Duitschl. '30 m. verkL 23% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank132% Handel Mij. Cert, v. 250 1343/4 Koloniale Bank154% Ned. lnd. Handelsbank 1247/s INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 40 Calvé Delft Cert. 87% Lever Bros 143% Nederl. Ford368% Philips Gloeil. Gem. Bezit 216®/a INDUSTR. OND. BUITENL. 35 247/16 557/16 §6Vm 3S»/* 297/i« 165/ie 511/16 486/* 4 Am. Smelting i Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. 4371/, Java Cultuur185% Ned. Ind. Suiker Unie 2101/, Vereen. Vorstenlanden f 83% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.58 Redjang Lebong i 130 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 310'/4 Kon. Petr. 3263/g Perlak 623/a Phillips Oil 297/s Shell Union 103/8 Tide Water 107/i6 RUBBERS. Amsterd. Rubber «211 Deli Bat. Rubber 1511/, Hessa Rubber 1243/4 Oostkust ..••in» 110% Serbadiadi 103 Interc. Rubber 2'%» SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 1073/4 JavaChinaJapan lijn 78»/, Kon. Ned. Stoomboot. 122'/4 Scheepvaart Unie 11413/ie TABAKKEN. Deli Batavia 21 U/s Oude Deli 231V, Senembah2141/, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka i 30% Southern Pacific 14®/ia Southern Railw. Cert.. 16 Union Pacific80% Canadian Pac. 4 2.45-3.00 10016/, 6 98-H%. 229/16-1 132'/4 134% 153>/4 124% 39%-VJ 86% 142%-3 367 216% 35 24H/1S 55i/s 6% 38% 29'/,s-| 16-%» 5% 47 F%» 3% 432%-3 184-% 209 82% 58% 130 310 325-% 62% 30 10% 10|-'Vl6 208% 147 123% 140 100 2% 105% 78% 120 113% 211% 232'/, 215 29% 14% 15% 80% 4 §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers heden V. pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.88% 8.83% 75.60 4.99 31.69 42.81 39.45 45.50 44.40 1.38% 8.82 75.50 4.99 31.65 42.77 X 39.40 45.45 44.35

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8