r laatste berichte PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. 1MSTERDAMSCHE BEURS Autobuskwestie nog niet de wereld uit. NÉILOO ZIJPE KOEDIJK BERGEN OOST-GRAFTDIJK IS! IO8V4 1 J)ERDE BLAn I ^eer cen artikel onverbindend verklaard. Het Haagsche kantongerecht heeft art. 39 van het nieuwe reglement auto- vervoer personen en daarmee de belangrijkste bepaling van het R. A. P. onverbindend verklaard. Gisteren diende in raadkamer voor den kantonrechter mr. Ferguson een verzet van Sommeling tegen de inbeslagneming van eenige overtuigingsstukken. Mr. Ferguson annuleerde de inbeslagneming op grond van de overweging, dat art. 39 R. A. P. on verbindend is. Eenzelfde uitspraak heeft de kantonrech ter mr. van Haeften hedenochtend geveld ten opzichte van de ondernemers Stoop en Nieuwland. Het is te verwachten, dat de ondernemer van der Weyden, die onlangs bij verstek tot 1000 boete is veroordeeld, thans met succes in verzet zal komen. Overwegingen. De kantonrechter overwoog, dat Art. 39 verder gaat dan Art. 2. Dit artikel tot uit voering van de wet van 29 Nov. 1935, somt die vervoermiddelen op, waarvoor, teneinde ze te exploiteeren, 'n vergunning is vereischt De kantonrechter overwoog, dat voor de overige motorrijtuigen tot het vervoer van personen geen vergunning noodig is. De kroon is dus door de wet in haar bevoegd heid beperkt: alleen tegen de eerste catego rie kan worden opgetreden. Onder de verbodsbepaling van Art. 39 echter valt elk exploiteeren van een motor rijtuig tot vervoer van personen, anders dan krachtens een vergunning, voor bepaalde met name genoemde motorrijtuigen ver eischt. Ook het exploiteeren van de in Art. 2 niet genoemde motorrijtuigen voor welk ex ploiteeren dus geen vergunning is vereischt wordt in Art. 39 dus verboden, welk verbod verder reikt dan dat, waarvan de kroon zich de bevoegdheid heeft voorbe houden, voorschriften te geven. De kantonrechter achtte dus het ten laste gelegde bewezen, doch niet strafbaar. Ambtenaar van het O.M. in hooger beroep. Naar wij vernemen, heeft de ambtenaar van het O.M. bij het Haagsche kantonge recht, mr. van der Kun, tegen de uitspra ken van de kantonrechters mrs. Ferguson en van Haeften, waarbij art. 39 van het nieuwe reglement autovervoer personen onverbindend is verklaard, hooger beroep aangeteekend. (ONGECORRIGEERD). ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen is de Buizerd van Schiphol naar Indië vertrokken met als gezagvoerder van Veenendaal. Aan boord bevindt zich 423 k.g. briefpost, 17 k.g. pakketpost en 211 k.g. vracht. Zeven passagiers maken de reis van Am sterdam af mede. WIJZIGING REGLEMENT VAN ORDE AANGENOMEN. Het voorstel tot wijziging van het regle ment van orde, waarin aan den voorzitter grootere bevoegdheden worden verleend in geval van ordeverstoring door afgevaar digden, is hedenmiddag door de Eerste Ka mer aangenomen met 34 tegen 4 stemmen. MINI8TER WELTER NAAR DE VER. STATEN. Naar te New-York vernomen wordt, zal de Nederlandsche minister van koloniën, Ch. J. I. M. Weiter, dezen zomer een be zoek brengen aan de Golden Gate-tentoon- stelling te San Francisco alsmede aan de wereldtentoonstelling te New-York. Daarna zal de minister een inspectiereis maken naar Ned.-West-Indië. AANBESTEDING. Gad. Staten van Noordholland hebben heden aanbesteed het aanbrengen van een deklaag van teersteenslag of ander gelijk waardig materiaal op de fundeering van eenige gedeelten van de rijbaan van den provincialen weg HoornEnkhuizen, als mede het maken van een voetpad in ge noemden weg met bijkomende werken in de gemeenten Blokker-Schellinkhout-Westwoud -Venhuizen-Hoogkarspel-Grootebroek-Bo- venkarspel en Enkhuizen. Laagste inschrijver G. Versteegh te Gro ningen voor 88.180, AUTO-ONGELUK ONDER BORKEL. De 33-jarige heer S. en de 23-jarige heer A. uit Amsterdam waren gisteren met een personenauto van Eindhoven naar een Belgisch grensplaatsje gereden om daar uit te gaan en keerden in den nacht terug. Toen zy op den gladden Luikerweg reden, meende de bestuurder, de heer Spreek meester, dat er iemand voor da auto liep, iets wat op een misverstand oerustte. Hij remde krachtig, slipte hierdoor en botste in volle vaart tegen een boom. Beide inzittenden werden door de voor ruit geslingerd. Zoo vond hen een Eindho- vensche automobolist, die waarschijnlijk op korten afstand van hen had gereden. De heer S. had het geheele gelaat bloe dend gewond. De heer A. was er erger aan toe. Hij klaagde over inwendige pijnen en had bovendien een gapende hoofdwonde. Per ziekenauto zijn beide naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. Vanmor gen bleek hun toestand bevredigend. De auto is geheel vernield. Afloop veilingen. Door notaris J. de Groot te Alkmaar werden Woensdagmiddag in café Hoebe te Heiloo verkocht de navolgende onroerende goederen, behoorende tot de nalatenschap van den heer P. Haanraads Sr. te Heiloo, De verkooping had plaats onder beding dat perceel 2. de tuinderij was te aanvaarden op 25 December a.s. tegen een huur van 150 per jaar en medewerking van de ver koopster dat de teeltvergunning kan over gaan op de kooper voor 3.25 per Are. Aangeboden: Huis met schuur, erf en tuin met bevloeiïngs-installatie en pomp, groot 6 Are, 70 Centiaren. Perceel 1: Huis met schuren, erf en tuin aan den Rijksstraatweg groot 5.40 Aren. Hoogste bieder J. L. Groot te Heiloo voor 3130. Perceel 2: Tuingrond met bevloeiïngs- installatie en pomp aan den Rijksstraatweg, groot 91.30 Aren. Hoogste bieder J. Akker man te Heiloo voor 3825. Combinatie 1 en 2. In bod op 6955. Bij afslag afgemijnd door J. Akkerman te Hei loo op 800. Opbrengst 7755. Voor de afdeeling Heiloo van de Holl. Maatschappij van Landbcuw te Heiloo: Een schuur, ingericht voor bergplaats aan den Burenweg te Heiloo, groot 1.12 Aren. Koo per J. Renes te Heiloo voor 705. Land wordt geëgaliseerd. Op het bloembollenbedrijf van de N.V v.h. gabr. van Zonneveld en Philippo, ge legen te Stolpen in de gemeente Zijpe, zal ongeveer 7 H.A. land worden geëgaliseerd. De minister van sociale zaken heeft aan dit plan reeds zijn goedkeuring gehecht en heeft daarvoor een bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds toegezegd. Wij vernamen, dat de directie van de Nederl. spoorwegen afwijzend heeft be schikt op een verzoek van het departement „Den Helder en omstreken" van de Ne derlandsche Mij. voor Nijverheid en Han del tot het weder openstellen van de spoorweghalte Oudesluis. Het kerkbestuur vergadert. Woensdag vergaderden in de consisto riekamer kerkvoogden en notabelen der Ned. geref. kerk. De rekening over 1938 werd goedgekeurd, waarbij het de laatste maal was dat de penningmeester, de heer C. Beets, deze functie vervulde, De president-kerkvoogd, de heer Jb. Kra mer, sprak waardeerende woorden tot de afscheidnemende notabelen, de heeren C. Beets en G. Meyer, In deze vergadering werd de heer A. Schipper benoemd tot penningmeester van dit college. De Bond zonder naam. Onder voorzitterschap van den heer J. J. Schouten heeft het comité van katholieke actie Woensdagavond een drukbezochte vergadering in de Rustende Jager gehou den. Als spreker is op deze vergadering de heer H. de Greeve opgetreden. Het sportterrein. Bij beschikking van den minister van sociale zaken is toestemming verleend tot het in werkverschaffing in orde brengen van het sportterrein te Oost-Graftdijk. In de te betalen loonen is een subsidie 100 pet. toegekend. £m*uU en HuiMéoum UITVOERING BLOEMBOLLEN ZIEKTEWET. Controle op ziektebestrijding in narcissen. Nu door, bij Kon. Besluit van 21 Fe bruari 1919 no. 653 met ingang van 28 Fe bruari j.l. in werking is getreden, de bloem- bollenziektenwet 1937, en ingevolge deze wet, bij K. B. van 4 Maart 1939 no. 34, door de erkenning van de vereeniging de Narcis als instelling belast met de uitvoering de zer wet voor zoover het narcissen betreft, de betreffende voorschriften moeten wor den opgevolgd, vestigt de vereeniging De Narcis, groep narcissenkweekers der alge- meene vereeniging voor bloembollencul tuur, gevestigd te Haarlem, de algemeene aandacht van ieder kweeker of teeler van narcissen op het bepaalde in art. 10 der wet. In dit artikel wordt de verplichting op gelegd om opgave te doen van terreinen, waarop narcissen worden geteeld, met ver melding van de ligging en de o™-vlakte ermee beteeld. Indien deze opgave geschiedt aan de ver- eengiing de Narcis voornoemd, dan zal de ze, als instelling ter uitvoering van de wet, den eigenaar in de gelegenheid stellen de voorschriften die de wet hem oplegt, na te komen. Over de voorwaarden zullen door het se cretariaat van „de Narcis" adres Krelage- huis, Leidschevaart 8, Haarlem, gaarne in lichtingen worden verstrekt. JnqzKmden Stukken EEN OPWEKKING. Mijnheer de Redacteur, verzoeke beleefd plaatsing in uw blad van het navolgende: Hadden we voorheen in Schermerhom bloeiende vereenigingen, die in den winter tijd mooie, gezellige avonden wisten te orga- niseeren, thans is dit alles zooveel minder geworden en kunnen de meesten dezer niet dan met groote moeite staande blijven. We noemen hier Amicitia, een vereeniging die reeds ruim 75 jaar heeft bestaan, de gym- nastiekvereeniging „Volharding", de korfbal club S.K.V. en niet het minst ons mooi sym- phoniegezelschap „Polyphonia", dat ook reeds haar 40-jarig jubileum heeft gevierd. Wat zou hiervan de oorzaak zijn? In de meeste gevallen ontbreekt bij de jongeren de lust om aan het vereenigingsleven deel te nemen. De ijverige directeur, de heer G. An- derson, die op muzikaal gebied zijn sporen ruimschoots heeft verdiend, maakt de toe treding van jongeren, gratis opleiding geeft, zoo gemakkelijk mogelijk. Laat dan toch de ouders hunne kinderen aansporen dit mooie werk te beoefenen, waarvan zij hun geheele leven pleizier hebben. Zij houden dan tevens de vereeniging in stand, die aan de ingezete nen reeds zulke genotvolle avonden heeft verschaft. Moge bovenstaand schrijven hier iets toe bijdragen, Met vriendelijken dank voor de plaatsing. J. DE GROOT, Schermer horn, „ALEXANDER'S RAGTIME BAND". City-theater. De Telegraaf: JTyrone Power als^ violist Tyrone Poewr is die beroemde band leider een ernstige, charmante jongeman, die het leven en zijn band ernstig neemt en de geestige en soms dramatische Alice Faye speelt de rol van de zangeres. Zij heeft dat pittige en grappige van een volkskind tot, merkwaardigerwijze, een carrière in het vak haar tot een wat hooger niveau brengt. Er is veel humor in die ontwikkeling van Alexanders Ragtime Band, van het oogen- blik af dat hij bijna uit een klein koffehuis wordt gesmeten, tot het moment dat er zelfs Europeesche successen volgen en het is die aangename vereeniging van humor en senti ment die deze film tot een pakkende en 170. Weer wordt Pam gestraft. Ditmaal moet hij dienst doen als motor voor een ventilator! Als een eekhoorn "loopt hij in het draairad. „Dat houd ik niet lang uit", Jit-nkt Pam. g, 171. Ook de kamerheer komt eens naar Pam kijken. Vol leedvermaak kijkt hij naar het ventje, dat dit ge weldig zware werk moet doen. „Wacht maar", zegt Pam woedend „wie het laatst lacht, lacht het best", Gisternacntur andde het kasteei Bergh te 's-Hecrenbcrg af. Wij plaatsen hier een foto van het voorplein van het eeuwenoude gebouw. aantrekkelijke historie maakt van het ont staan van de ragtime". Nieuwe Rotterdamsche Courant: King is erin geslaagd, in deze film een vaart te maken die een weldadig contrast vormt met de meeste overige muziek films Berlin's beteekenis mag niet worden on derschat, waartoe Europa wei eens de nei ging heeft en in welk opzicht ons werelddeel van Amerika alles kan leeren". De Jazz Wereld: .Wij achten de film „Alexander's Ragtime Band" belangrijk genoeg om er een extra-editie aan te wijden Deze film is meer dan een film en zelfs meer dan een muziek-film- Zij is een samenvatting van twintig jaren overweldigend succes. Twee decennia muzikalé evolutie, zij is: en muzi kale cavalcade, zij is een monument! „STA OP EN VECHT". Victoria-theater. „VROOLIJKE MUZIKANTEN". Harmonie. Lucie English Haagsche Courant: Een film, die de avonturen van een drie voudig stel artisten op muzikaal gebied op vermakelijke wijze dooreenhutst met als hoofdfiguren Paul Hörbiger, Lucie English en Rudolf Carl. Liefde, muziek en Hoog- beiersche gemoedelijkheid worden ons in ruime mate voorgezet en amuseeren koste- L]k. Nieuwsbron: „Vroolijke muzikanten", een Weensche mu- zikale comedie van goede kwaliteiten, waar- bij men zich zeker amuseert. De hoofdrollen hierin worden vertolkt door niemand minder dan Paul Horbiger, Lucie English en Rudolf Carl. Zij laten zich hierin van hun beste zijde zien, een garantie dus voor het succes van dit werk. Residentiebode: De aardige comedie „Vrooljjke muzikan ten". Paul Hórbiger en Rudolf Carl vormen het vroolijke muzikale tweetal, dat als land- loopers allerlei avonturen beleeft. Een ge heele serie van allerzotste verwikkelingen. jiiiliis» yjfliÉifefe #3 Mp; l I uuwu xajior en ïviaureen O'Sullivan. De Telegraaf: Spannende en goed gemaakte film. Holly wood toont weer eens, hoe perfect en levens echt zij zulk een entourage weet neer te zetten. Een voortreffelijke figuur van Frank Morgan tal van amusante bijfiguren. Algemeen Handelsblad: Om een duidelijk woord te gebruiken: een prachtfilm. De hoofdpersonen spelen allen buitengewoon goed, de bijfiguren zijn uit nemend getypeerd en de liefhebbers van dit genre zullen in Sta op en vecht alles vinden wat hun hart begeert. Het Volk: Taylor is nu eens niet alleen maar de mooie jongen, die er in rok zoo prachtig uit ziet. Een onderhoudende film. Zij, die in het openbaar geen boksmatch mogen zien, kun nen aan deze film hun hart ophalen. Ook de laatste match is bijzonder mooi. De Cetem: Een sportfilm van het bijzonder goede soort, die den toeschouwer niet alleen van begin tot eind boeit, maar zoo'n climax heeft dat men den beslissenden strijd in den ring met kloppend hart gadeslaat. Taylor speelt de hoofdrol met élan en vaart. JUieepstiidw^en. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 15 Maart 10 u. Finisterre gepass. Aurora 15 Maart te en van Civitavecchia n. Napels. Fauna 15 Maart te Setubal. Helder 15 Maart te Curagao. Hercules 14 Maart v. Malta n. Algiers. Hermes 16 Maart 5 u. te Hamburg. Iris 15 Maart te Gdynia. juno 15 Maart v, A'dam n. Hamburg. Merope 14 Maart 21 u. Finisterre gepass. Nereus 15 Maart van Pasajes n. Bilbao, Odysseus 15 Maart v. Amsterdam naar Kopenhagen. Rhea 15 Maart 21 u. v. Hamburg n. A'dam. Titus 15 Maart v. Oran n. Barcelona. Triton 15 Maart v. Cvalla n. Naxos. Stoomv. Mij. Nederland. Saleier thuisr. te Hamburg 16 Maart. Poelau Bras thuisr. v. Hamburg 15 Maart. Kon. Holl. Lloyd. Salland uitr. 15 Maart om 7 u. te Santos. Waterland 17 Maart om 19 u. te IJmuiden verwacht. Ceres 15 Maart om 15 uur van Hamburg naar Bremen. Holland—Amerika Lijn. Statendam 15 Maart v.m. te New York. Zaandam 15 Maart v.m. te Philadelphia. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 16 Maart 1939. Vorige Laatst* koers 4.45-3,00 STAATSLEEN1NGEN. 3-3H Nederl 1938 100'/, 100% 3 Ned-Indië 1937 58% 98'/^ 5'4 Duits.hl. '30 m verkl. 22% 22'/, BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank110% 128l/« Handel Mij Cert. v. 250 133% 132 Koloniale Bank1531/» 153 Ned Ind Handelsbank .122 120 INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 38 36'/»'V« CaTvé Delft Cert. 84 83 Lever Bros 139% 136"/,-J Nederl. Ford3(5 374 Philips Gloeit Gem Bezit 2071/, 201^-3$ INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting35'/» 34%» Anaconda 22% 21 -"/m Bethleh Steel 54% 52-% Citiee Service57/s Generaal Motors 3715/,g 367i6 Kennecott Cupper 28'/, 28% Republic Steel 15#/s Standard Brands 5% 51/» Steel comro47% 45%j U. S Leather 3% CULTUUR MAATSCH. H V A425% Java Cultuur18t>% Ned Ind Suiker Unie 21h% Vereen. Vorstenlanden 83%B MIJNBOUW. Alg Explor. Mij53% Redjang Lebong 110 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 3021/, Kon Petr. 317% Perlak 61% Phillips Oil 31 Shell Union 10% Tide Water 10UA6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 204% Deli Rat. Rubber 142 Hessa Rubber 114% Oostkust 131 Serbadiadi 93% Interc. Rubber 2% SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 105 JavaChina—Japan lijn 75% Kon. Ned Stoomboot. .119 Scheepvaart Unie 110% TABAKKEN. Deli Batavia 200 Oude Deli 228 Senembah207 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 29 Southern Pacific 14 Southern Railw. Cert.. 151/$ Union Pacific 80% Canadian Pac. 3% 416%-7 185 2071/, 81%«1i 58 105 196 310-1 62 29% 10*-%e 10'/, 197%-9 110 126 97% 3% 104 73% 116% 195 219-20 271/4 12% 14% 79 37/J >upor} §Noteering per 50. x) ex-coupofl tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers H. heden M pC* WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.88%, 1.88% Londen 8.831/» 8.82% Berlijn 75.55 75.55 Brussel (Belga) 31.71 31.71 Parijs Zürich Kopr nhagen Stockholm Oslo 4.99% 42.85 39.42 K 45.47 yt 44.37 Ys 4.99% 42.80 39.40 45.45 44.35

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10