uitgebreid. IBIS MAS I Een spoorweg over den afsluitdijk? PARLEMENT De S.D.A.P. heeft geen vertrouwen in deze regeering. Verbinding Groningen-Noordholland Bevoegdheid Senaatsvoorzitter wordt Maatregelen tegen warenhuizen gevraagd. riOPf V%OU| Vijn. helpen hierbij Jvadi&pcoQcamma 1 tweede blad. net staat mans naar het Rott. Nieuwsblad meldt vrijwel vast, dat binnenkort met den aanleg van een spoorweg over den Afsluitdijk zal worden begonnen. De plannen daartoe verkeeren reeds in een vergevorderd stadium. Het is de bedoeling, dat de spoorweg in Harlingen zal aansluiten op de lijn naar Leeuwarden. Deze lijn zal dan worden uit gebreid met een tweede spoor. De verbinding over den Afsluitdijk ge schiedt eveneens langs dubbel spoor. Het traject Groningen—Noordholland zal wor den bereden door Dieseltreinen. Een en an der brengt mee, dat het station in Har lingen meer naar het Oosten zal worden verlegd en natuurljjk belangrijk wordt uit gebreid. De nieuwe weg Afsluitdijk—Leeu warden zal dicht bij het station de spoor lijn kruisen door een viaduct. In verband met de uitbreiding van de haven van Harlingen en den aanleg van 't nieuwe 1000-tons kanaal, is deze in uitzicht gestelde spoorwegverbinding met Holland voor Harlingen en voor geheel Friesland, zeer belangrijk. BURGEMEESTER VAN DOORNSPIJK OVER DE MALVERSATIES. Schorsing van den gemeente ontvanger gecontinueerd. Gisteren heeft de raad der gemeente Doornspijk, onder voorzitterschap van den burgemeester den heer U. de Vries verga derd. Als het belangrijkste punt stond op de agenda de benoeming van een tijdelijk ont vanger, in verband met de gepleegde mal i'ersaties, waarbij o.m. de gemeente-ont vanger de heer Prins, betrokken zou zijn. Op herhaadelijk aandringen van eenige raadsleden gaf de voorzitter eenige inlich tingen over deze kwestie. Spreker liet uitkomen, dat er wel ernstig is gefraudeerd. Eenige beamb ten der gemeente hebben zich ernstig misdragen. „Het duizelt mij, van de cijfers in dit geval", zeide spr. „giste ren zijn er weer nieuwe tekorten ont dekt" Het feit is zeer ernstig en het is heel goed mogelijk, dat er nog meer narisheid zal volgen Verder wilde de voorzitter zich over deze kwestie niet uitlaten, daar het in het belang van het onderzoek niet ge- wenscht is. Wij moeten rustig afwachten, aldus spr. Het rapport over het onder zoek naar de tekorten is opgesteld. Er is hier zoo geraffineerd gewerkt, dat de verificateurs veel tijd noodig zullen heb ben om de zaak te onderzoeken. Naar aanleiding van een schrijven van 't centrale bureau voor verificaties en finan- cieele adviezen der vereeniging voor Ne- derlandsche gemeenten werd voorgesteld, om den ontvanger Prins, afgezien van de vraag van een eventueele strafrechterlijke verantwoordelijkheid, wegens onbekwaam heid te ortslaan. Daar een drietal raadsleden zich van stemming moesten onthouden, daar zij familie van den heer Prins waren, ge beurde het, dat de stemming staakte met vier tegen vier. Er werd toen met zeven tegen één stem besloten, de schorsing van den gemeente-ontvanger te continueeren. Verder werd hierna een tijdelijk ont vanger benoemd en tevens een tijdelijke secretaris aangewezen. Naar wij verder nog vernemen hebben verificateurs aan bevoeg de personen medegedeeld, dat het tekort reeds meer dan 160.000 gulden bedraagt. Nieuwe fouten ontdekt. De gemeente-ontvanger die na zijn ar restatie in verband met de groote kaste korten vrijwel onmiddellijk in vrijheid werd gesteld, is gisteren opnieuw gearres teerd en naar Zwolle overgebracht. Deze arrestatie zou in verband staan met hardnekkige geruchten, dat alsnog fouten in de boekhouding der Boerenleenbank, waarvan de gearresteerde kassier was, zijn ontdekt. TARWEPRIJSVERHOOGING NIET NOODZAKELIJK GEACHT. Op vragen van den heer Droesen, betref fende verhooging van den tarweprijs voor het oogstjaar 1939, ten einde de doodgevro ren wintertarwe zooveel mogelijk den zomer- tarwe te doen vervangen heeft de minister van economische zaken geantwoord, dat het hem bekend is, dat zeer veel, in sommige deelen des lands bijna alle, wintertarwe is doodgevroren en dat hij van meening is, da vervanging van de mislukte tarwe dooi Kmertarwe wenschelijk zou zijn. De minister acht echter verhooging van den tarweprijs voor het oogstjaar 1939 niet noodzakelijk ter bereiding van deze vervanging. Bovendien ontmoet een incidenteele vei- hooging groote bezwaren in verband met e consequenties ten aanzien van andere pio ducten. De aan de gewestelijke tarwe-orsa- nisaties gegeven gelegenheid om voorra ige zomertarwe voor zaaidoeleinden af ëeve echt de minister een geschikt midde om deze vervanging te bevorderen. GEEN TUSSCHENLANDING VAN DE K. L. M. IN PRAAG. De politieke toestand in heeft in de luchtverbinding van Nederla met Praag en Weenen eenige wijzigingen gebracht. De dienst, welke gisterochtend had moe ten worden uitgevoerd, is met ver ra&' Uit Rotterdam vertrokken. Er wordt e wel geen tusschenlanding in PraaJ; .tpr_ maakt, zoodat het traject Londen-- dam—Weenen wordt gevlogen. Dit zal ook in de volgende dagen in beide tingen door de K. L. M. worden ui ge Nader zal worden gemeld wanneei Weder in dezen dienst zal worden opg men. (Van onzen parlementairen medewerker) Gistermorgen kon de Eerste Kamer een aanvang maken met de behandeling van de begrooting van economische zaken, bij de beschouwingen waarover tevens de begrooting van het landbouwcrisisfonds aan de orde was gesteld, Aangezien bij het algemeen debat over de begrooting het economisch beleid en het nauwe verband dat door het kabinet daar- tusschen en de oplossing van de werkloos heid is gelegd, tevens zijn besproken, lag het voor de hand dat in de discussie over de begrootingen van minister Steenberghe afzonderlijk niet veel nieuws kon worden te berde gebracht. Enkele sprekers namen de gelegenheid te baat om nu meer in bijzonderheden af te dalen, een paar bracht eenige speciale punten ter sprake, maar, al waren de heeren de la Bella, Heldring ey. kranenburg niet oninteressant, een bijster boeiende dag was het gisteren in den Senaat niet. De heer de la Bella (s.d.) gaf nog eens precies het standpunt van de s.d.a.p. ten aanzien van dit kabinet weer. Zij meent, dat deze regeering niet in staat is om de werkloosheid belangrijk te doen vermin deren en dat men daarom niet langer ver trouwen in haar kan stellen. De regeering is weliswaar twee jaar bezig, maar het vraagstuk zelf is al acht jaar aan de orde. De meer gehoorde verwijten van die zijde, dat de regeering niet handelt volgens vaste lnen, dat zij geen vast plan volgt, tegen strijdige maatregelen neemt, waardoor zij pogingen om de kosten van het levenson derhoud te verminderen weer te niet doet, vernamen wij ook van dezen afgevaardig de. De werkgelegenheid in de exportin dustrieën moet worden vergroot, maar de regeering verhoogt de tarieven, waardoor represailles te verwachten zijn; zij wil de binnenlandsche markt stimuleeren, meer arbeiders in de eigen bedrijven brengen, maar zij legt zware directe en indirecte lasten op de bevolking, verhoogt door de landbouwsteunmaatregelen de kosten van het levensonderhoud, zoodat door een en ander het consumptief vermogen wordt verminderd. De heer de la Eella verdedigde nogmaals het plan van den arbeid en zeide de met het plan-Westhoff gemaakte tegenstelling niet te begrijpen, omdat in het eerstge noemde toch ook veel cultuur-technische werken zitten. Om het bedrijfsleven ge zond te maken, moeten ingrijpende maat regelen worden genomen, moet er worden „geordend", maar de ordening langs den weg van het toekennen van meer bevoegd heden aan vertegenwoordigers der arbei ders in nieuwe organen een wensch die ook bij de katholieke arbeiders leeft wil deze minister niet. Wanneer het gaat over verbindendverklaringen van ondernemers- overeenkomsten wordt meer aandacht ge wijd aan het ondernemers- dan aan het arbeidersbelang. De partijgenoot van den heer de la Bella, de heer H'emstra, bracht een wat andere nuance in de opvattingen aan die zijde omtrent den landbouwsteun, door te Hiemstra wijdde in het bijzonder zijn aan dacht aan het welvaartspeil van boeren en landarbeiders en betreurde het, dat de minister speciale maatregelen tot verhoo ging daarvan heeft afgewezen. Hij deed niettemin nog een poging om iets in de richting van een minimumloon voor de landarbeiders gedaan te krijgen; hij vroeg instelling van een commissie. En tenslotte trachtte hij minister Steenberghe ervan te overtuigen, dat .de regeering meer steun moet geven aan de tuinders, die tengevolge van de strenge vorst groote schade heb ben geleden. Het liberale geluid, dat we gisteren vernamen, klonk voor den bewindsman ook niet opwekkend. De heer Heldring, die groote waardeering zeide te hebben voor de werkkracht en den persoon van dezen bewindsman, kon het met zijn economisch beleid, dat ook regeeringsbeleid is, niet erg vinden. Wat de heer de la Bella nu juist wèl waardeerde, n.1. dat deze minister niet verder den weg van de aanpassing op wil, dat kon den liberalen afgevaardigde minder bekoren, daar hij meent dat onze productiekosten met betrekking tot de export-mogelijkheden nog niet laag genoeg zijn. En dan zijn de kosten van het levensonderhoud .tengevolge van allerlei regeeringsmaatregelen, die het leven duur der maken, te hoog. Met dit gedeelte van zijn betoog kwam de heer Heldring weer in het schuitje van den soc.-dem. afge vaardigde. Doch hij stapte er schielijk uit, toen hij zyn afkeer van „ordening" en „reglementeering" wilde gaan betuigen. Al die dingen, die men onder „ordening" be grijpt maar welke eigenlijk overheidshulp geheeten moet worden, belemmeren het bedrijfsleven en werken prijsverhooging in de hand; alle reglementeering die niet dient om schadelijke excessen af te snij den, versterkt die nadeelige tendens, welke eenerzijds bepaalde groepen be voordeelt, anderzijds het particulier initia tief doodt. Niet de liberale economie heeft gefaald, gelijk zoo ijverig tegenwoordig wordt beweerd, maai de inbreuk die sedert Bismarck (en dan al in 1870) daarop wordt gemaakt, heeft de ruilverhoudingen verstoord. Als een sterk staaltje van verkeerde reglementeering noemde de heer Heldring de restrictie in de bloembollencultuur, die slechts de opkomst van die cultuur in En geland tengevolge heeft gehad, en het ver bod van oprichting van een tweede alu- miniumfabriek, omdat men met die van de eerste doende was. Op dit punt ging prof. Kranenburg veel dieper in. De vrijz.- dem. hoogleeraar achtte de afwijzing van de aanvrage onvoldoende gemotiveerd en in dit verband stelde hij, gelijk vroeger bij de behandeling van de bedrijfsvergun- ningenwet, de ontoerekendheid van het recht van beroep in het licht. Vond hij destijds de qualificatie van liberale zijde: „knechting van het bedrijfsleven" over dreven, thans moest hij zijn oordeel op dit punt herzien. De heer Kranenburg heeft vervolgens den minister de nadeelen van de warenhuizen en eenheidsprijzenwinkels voor den middenstand, zulks aan de hand van het daarover verschenen rapport van den v.-d.bond, uiteengezet. Die waren huizen enz. zijn, naar de meening van den Leidenschen professor, voor den midden- betoogen, dat verschillende heffingen niet f stand wat de „wilde bussen" voor ais indirecte belastingen mogen worden spoorwegen beteekenen! Hij wekte den minister op, niet te lang over deze kwestie te studeeren, maar zoo gauw mogelijk het Zwitsersche voorbeeld te volgen en maat regelen te nemen. De heeren van Voorst tot Voorst (r.k beschouwd, omdat ze slechts dienen om den boeren den kostprijs goed te maken. Verliezen op den export echter (bijv. op boter en bacon) moeten niet door de con- sumenten, maar door de overheid worden gedragen; voorts mag onze cultuurbodem en van Rappard (lib.), beiden verknocht niet langer speculatieobject zijn. De heer aan den landbouw, vertoonden een groote ENSCHEDESCHE HANDWEVERS STELLEN EEN ULTIMATUM. Directie der Bato moet de loonen verhoogen. Men meldt ons van de zijde der textiel arbeidersorganisaties: Door de drie samenwerkende textiel- arbeidersbonden (St. Lambertus, Unitas en De Eendracht), is voor de hardweefstof ver werkende wevers, werkzaam bij de Bato te Enschede een ultimatum gesteld. Aan dit ultimatum is een correspondentie met de directie vooraf gegaan. Een verzoek om een conferentie werd door de directie van de Bato onbeantwoord geleten. Daar de loonen der betreffende wevers tot de laagste van Enschede behooren, achten besturen van de samenwerkende bonden en arbeiders scherpere maatregelen onvermij delijk. Bij schrijven van 10 Maart is de eisch ge steld, de omstandigheden waaronder deze wevers arbeiden, dermate te herzien, dat een gemiddeld uurloon van 45 cent exclusief vergoeding voor ploegwerk voor de wevers van 23 jaar en ouder bereikbaar wordt. Indien voor of op 25 Maart aan dezen eisch niet wordt voldaan zal de staking op 27 Maart a.s. ingaan. R.K. MIJNWERKERSBOND VRAAGT TEGEMOETKOMENDHEID. Arbeidsprestaties voortdurend opgevoerd. Het hoofdbestuur van den r.k. mijnwer- kersbond heeft gisteren na bespreking van het standpunt der mijndirecties inzake de loonvoorstellen der mijnwerkersorganisaties een brief gericht tot de contactcommissie voor het mijnbedrijf. Hierin wordt verklaard, dat hoewel het bestuur met instemming heeft kennis geno men van de bereidheid der directies om een loonovereenkomst aan te gaan voor den duur van een jaar, het toch van meening is, dat door de afwijzende houding op andere punten geen voldoende basis voor overeen stemming is gelegd. Immers naast een loonovereenkomst voor den duur van een jaar is namens de organi satie de wenschelijkheid betoogd van een loonsverhooging voor de mijnwerkers, bene vens een reeds bij herhaling door den r.k. mijnwerkersbond voorgestelde verruiming van de kindertoeslagregeling. Op geen van beide punten werd door de directies eenige tegemoetkoming betoond. Het hoofdbestuur dringt er daarom bij de directies nogmaals op aan zijn voorstel te accepteeren. Het schrijven vestigt voorts de aandacht der directies op het feft, dat bij de arbeiders de klacht vrijwel algemeen is, dat er de laatste jaren zoo ontzaglijk veel van hen wordt gevergd. Niet alleen ondergronds doch ook boven gronds zou de prestatie regelmatig zijn op gevoerd. De toestand is zoo, dat vele arbei ders te kennen gaven relfs de voorkeur te geven aan minder gejaagd en ingespannen werken dan aan loonsverhooging. Waar nu de positie van ons mijnbedrijf zoodanig is, dat niet het jiterste behoeft te worden gevraagd, dringt het bondsbestuu? er op aan, in deze de noodige matiging te betrachten. Prof. Ir. J. H. Thai Larsen overleden. - Gistermiddag is te Wapeningen in ziekenzorg na een ernstige operatie op 69-jarigen leef tijd overleden prof. ir. J. H. Thai Larsen, hoogleeraar aan de landbouwkundige hoogp- school in de Hydro mechanica, tropische cul tuurtechniek en boschbouwarchitectuur. mate van overeenstemming in hun waar deering van het landbouwcrisisbeleid en ook in hun wenschen. Beiden waren voorstanders van het uit de markt nemen van meer varkens en van de rogge in het najaar, om het overschdt naar het voor jaar te verschuiven. De heer van Voorst had laatst al eens gepleit voor het behoud van onze bosschen en met het oog op betere houtprijzen maatregelen tegen den invoer van hout uit het buitenland gevraagd; dat deed hij gisteren weer, de heer van Rap pard wenschte bij de uitvoering van het plan-Westhoff vooral ook aandacht aan de bebossching te zien gewijd. De heer Janssen (r.k.), de laatste spre ker van den middag, behandelde een speciaal punt, en wel de wrijving tusschen regeeringsinstanties en de vereeniging tot het behoud van natuurmonumenten, uit hoofde van de toepassing van de Boschwet met betrekking tot het verleenen van subsidies. Enkele artikelen van die wet, welke op genoemde vereeniging niet toe passelijk zijn, worden niettemin gehanteerd om een subsidie te weigeren. In verband met een en ander drong de heer Janssen op een coulanter houding bij den minister aan. Wijziging reglement van orde De voorzitter verdaagde daarna de openbare beraadslaging tot hedenmorgen en noodigde de leden uit zich naar de af deelingen te begeven om daar het denzelf den morgen ingediende voorstel tot wijzi ging van het reglement van orde der Kamer te onderzoeken. De voorzitters van zes fracties (de n.s.b. is de eenig overschietende) hadden dit voorstel onderteekend en het werd in den aanvang der vergadering voorgelezen door den griffier. Gevraagd of h'< het voorstel nader wilde toelichten, verwees de eerste onderteekenaar, mr. van Lanschot (r.k.), naar de schriftelijke toelichting, althans voorloopig. Deze bestond uit een paar regels druks onder zeven nieuwe artikelen, welke beoogen den voorzitter in de ver gadering wat meer macht te geven en deze dan nader omschreven; de geheele toelichting luidde „De ervaring heeft ge leerd, dat deze versterking van de be voegdheden van den voorzitter noodig is" 't Incident van den vorigen dag en andere incidenten met de n.s.b., in het bijzonder met den heer van Vessem, zijn aan de tamelijk onverwacht komende indiening van dit voorstel niet vreemd geweest. Het kan niet ontkend worden, dat het Dinsdag een wat vreemde geschiedenis is geweest met die geschorste vergadering, zonder dat aan den spreker in kwestie het woord ontnomen was. Maar dat kon ook niet, omdat het reglement van orde zoo'n be paling niet kent! Men ziet het: onze Eerste Kamer is niet ingericht op een wat rumoerig en baldadig gezelschap. Dat was de Tw-ede Kamer ook niet en daarom heeft, nadat de ervaringen met de com munisten opgedaan, hadden aangetoond, dat de voorzitter over uitgebreider be voegdheden diende te beschikken, een wijziging van dit reglement een en ander In het orkest Speel ik zoo best, En daarbij heb ik ook 'n Bijzonderheids Gelijkertijd Te blazen en te rooken. VOORDE PIJP Dobbelmannlekker, man maal daarin verandering gebracht. Wat de heer van Lanschot c.s. nu voorstellen, komt vrijwel overeen met de bevoegd heden, welke mi. van Schaik aan de over zijde van het Binnenhof heeft. Deze kan al heel gauw een spreker, als hij buiten de orde is of ontoelaatbare taal uitlaat, het woord ontnemen en dan bepaalde geïncri mineerde uitdrukkingen uit de „Handelin gen" schrappen. De voorzitter kan, bij voortgezet wangedrag, een spreker den toegang tot de vergadering voor één dag ontzeggen. Wil hij dit voor langeren tijd doen, dan stelt hij dit aan de Kamer voor, welke daarover slechts bij stemming be slist. Dat allemaal zal de voorzitter van den Senaat nu ook kunnen doen, indien genoemd voorstel wordt aangenomen. En daarover behoeft geen twijfel te bestaan, al zal de n.s.b. vermoedelijk tegen stem men. Maar dan is tenminste een einde ge komen aan een optreden van den voorzit ter, dat op grond van het reglement van orde niet onwettig genoemd kon worden (omdat in verschillende gevallen de voor zitter nu eenmaal maar beslissen moest, aangezien er niets was bepaald) maar dat toch wel eens als niet geheel juist werd aangevoeld. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Emoe Ban- doeng, de Gier Rangoon en de Zilverreiger Alexandrië. Op de thuisreis landden de Valk te Athene en de Reiger te Rangoon. Ter gelegenheid der Voorjaarsbeurs is van De Zakenwereld een „Jaarbeurs-num mer" verschenen. Daarvoor verkreeg men de medewerking van het Jaarbeurs-bestuur en van tal van vooraanstaande personen uit het Nederlandsche bedrijfsleven. Gtff Q.. Snel en goed altijd een peeder of cachet van Mljnhardt, Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 er. Cachets, genaamd „Mijnhardt jes'2st. I Oct. Doos 53 ct. Vrijdag 17 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (8.—12—4—7.30 en 9—12— VARA, de AVRO van 12.—4— en de VPRO van 7.30—9—). 8—Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.VPRO-morgenwij ding. 10.20 Deel. 10.40 Zang, piano en gr.pl. 11.10 Ver»', deel. 11.30 Or gelspel. 12— Avro-Aeolian-orkest (opn.) (12.15 Ber.) 12.30 Orgelspel. 12.45 Gr.pl. 1.Avro-Amus.-orkest. I.45 Zang met pianobegeleiding, 2.05 Pianovoordr. 2,30 Radiotooneel. 3. De Palladians en gr.pL 4.5. Gr.pl. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.VARA-orkest. 6.28 Ber. 6.30 Lit. causerie. 6.50 Gr.pl. 7. VAR A-kalender. 7.05 De gemeente en het onderwijs causerie. 7.23 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 Levens waarden in het heden, causerie. 8. Viool en piano. 8.30 Het leven in Indië. 9.Souvenir-orkest. 9.30 Deel. 9.45 Esmeralda. 10.30 ANP- ber. 10.40 VPRO-avondwijding. II.Gr.pl. 11.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.55—12— Gr.pl. HILVERSUM, 415,5 M. (Alg. progr. KRO). 8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Gr.pl. 11.30 Bijbelsche cause rie. 12— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 P. Wijnappel's strijkensemble. 1.Gr. pl. 1.30 Verv. concert. 2.Orgel concert en gr.pl. 3.Gr.pl. 3.30 Zang met pianobegeleiding. 3.45 Gr.pl. 4.15 KRO-melodisten en so list. 5.Gr.pl. 5.15 KRO-orkest. 6.Land- en tuinbouweauserie. 6.20 Verv. concert. (6.30 Ber.) 7. Ber. 7.15 Op nieuwe wegen by de werkloosheidsbestrijding, causerie. 7.35 Gr.pl. 8— ANP-ber. 8.15 Het Rott. Philh. orkest en solisten. 9.15 Gr.pl. 9.30 KRO-orkest. 10— KRO- melodisten en solist. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-boys en solist. 11.12. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Gr.pl. 12.10 Orgelspel. 12.35 George Elrick en zijn Band. 1.20 Empire Exchange, cajserie. 1.352.20 Het Birminghamsch Philh. strijkorkest en solist. 4.15 Gr.pl. 4.50 Radiotoo neel. 5.20 Gr.pl. 5.40 Het BBC- Variété-orkest en solist. 6.20 Ber. 6.45 Orgelspel. 7.05 Parlementair overzicht. 7.20 Uit Motala: Het Om- roepmannenkoor en het Septiman- orkest. 7.50 Een sectie van het Boyd Neel-orkest en solisten. 8.20 Radio tooneel met muziek. 9.20 Ber. 9.45 Australia speaks, causerie. 10.05 Het BBC-orkest en vrouwenkoor. 11.05 Lettre de Paris, causerie. 11.20 De Grosvenor House Dance Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9— en 10.Gr.pl. 11.20 Het Locatelli- orkest. 12.30 Zang. 1.05 Het Jean Ibos-orkest. 2.35 Pianovoordr. 3. en 3.30 Gr.pl. 3,35 Zang. 3.50 en 5.05 Pianovoordr. 5.25 Het Pascal- kwartet. 6.35 Zang. 7.20 J. Evrard's Damesorkest. 8.35 Vioolvoordr, 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gr.pL 11.20 12.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.40 en 7.50 Omroep-Amus.-orkest. 11.20 Omroepsextet en solisten. 12.35 Omroeporkest. 3.20 Gr.pL 4.35 Gi- taarvoordr. 5.05 Trioconcert. 5.50 Gr.pL 6.30 en 7.30 Winterhulp- progr. 9.35 Omroeporkest en solist. 10.2011.20 O. Fricke's orkest, accordeonduo en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Cembalo-voordr. 5.50, 6.35 en 7.20 Gr.pL 8,20 Militair orkest, Musette- ensemble en solisten. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 G.pl. 12.55 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gr.pL 5.45 Piano voordr. 6.05, 635 en 7.35 Gr.pL 8.20 Concert uit Dublin. 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest. (8.208.35 Voordracht. 9.20 Ber. 9.50 Klarinet en Engelsche hoorn. 10,05 Ber. 10.20 Omroeporkest (opn.) 11.1011.20 Gramofoonplaten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: bilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20 Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Normandië 9.5010.Parijs R. 10—10.40, Radio PTT Nord 10.40 11.20, Keulen 11.2012.20, Brus sel VI. 12.2014.20, Normandië 14.20—14.40, Radio PTT Nord 14.40 15.25, Keulen 15.2516.20, Droit- wich 16.2016.50, Radio PTT Nord 16.50—17.20, Brussel Fr. 17.20— 18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20, D.- sender 19.2020.20, Brussel VL 20.20—21.20, Keulen 21.20—22.20, Brussel VI. 22.2023.20, Parijs R. 23.20—24— Lijn 4: Brusel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35 London Reg. 10.35—17.20, Droitwich 17.20—18.40, Brussel Fr. 18.4019.20, Droitwich 19.20—21.45, Weenen 21.45—22.05, Droitwich 22.0524. Lijn 5: Diversen. i>9© ©e ©es©#'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7