STALEN VAN LIBERTY 1 GROOTE MATINEE (met geheel avondprogramma) bij CIRCUS VAN BEVER - ALKMAAR - NIET Zondag, maar ZATERDAGNAMIDDAG - 3 uur „Het Handwerk Huis" Costerstraot 2 Telef. 3837. BERGEN HEILOO ST, PANCRAS LIMMEN GROOTSCHERMER EGMOND A. D. HOEF KENNEMERLAND I' Stad ett Omqemtg. i| Alkmaar, Vrijdag. J. E. VAN NIFTRIK. In den ouderdom van 73 jaar is overleden de heer J E. van Niftrik, gep. architect van het Hoogheemraadschap van de uitwateren- de sluizen in Kennemerland en Westfries land, ridder in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op Vrijdag 17 Maart e.k. op de algemeene begraafplaats te Edam, des middags te twee uur. BENOEMD. De heer J. Muiier, onderwijzer aan de Lindenschool alhier, is benoemd tot onder wijzer aan de openbare Ulo-school te Zaan dijk. VOORRANGSWEG HEEFT VOORRANG! De fraaie weg langs onze Singelgrachten is een voorrangsweg en het verkeer, dat dien voorrangsweg wil passeeren, moet zoowel aandacht schenken naar links als naar rechts. Misschien heeft dat de onge veer 50-jarige slager van Twuijver uit het Fnidsen niet geweten, en hij is tot schade en schande wijs geworden. Deze slager fietste op den 3ergerweg en wilde vanmorgen den Geestersingel over steken, toen vanaf de Raad van Arbeid een vrachtauto naderde. De fietser werd door de auto gegrepen en kreeg een rake klap. Gelukkig kwam hij niet onder den wagen terecht, maar viel hij naast de auto. Toch rftoest de dokter een gebroken been en een gewonden arm constateeren, terwijl opna me in het Centraal ziekenhuis noodzake lijk werd geacht. De fiets werd geheel vernield. De auto werd bestuurd door den heer S. uit Mid- denmeer. SPELDJESDAG VEREENIGING „HET HOOGELAND". De gister gehouden speldjesdag ten bate van het werk der vereeniging „Het Hooge- land" heeft f 141.63 opgebracht. CIRCUS VAN BEVER IN ALKMAAR. Het circus Van Bever heeft heden zijn tenten opgeslagen op het voormalige Zie kenhuisterrein aan de Paternosterstraat. Het is en dit is wel iets merkwaardigs r- een Hollandsch circus, iets van eigen bodem dus en niet een van de rondtrekken de internationale gezelschappen. Het circus heeft thans eenige druk be zochte voorstellingen in Zeist gegeven en in verband daarmede nemen wij met ge noegen een zeer gunstige persbeoordeeling uit de Zeister Courant over. Opgemerkt, zegt dit blad, dient dat dit Hollandsche circus verrassend proper en •welverzorgd is. Het verdient in alle opzich ten een talrijk publiek. Niet alleen dat men van 811 uur geboeid wordt door frap pante staaltjes van paardendressuur, ook de acrobatiek in de lucht zoowel als op den grond mag als „eerste rangs" worden ge kwalificeerd. Daarenboven toont de olifant Roza cor rect onder commando te staan, terwijl een rolschaatsennummer wonderbaarlijk mag heeten. De directie beschikt over een twee tal clowns, die niet alleen met de gebruike lijke clownerie amuseeren maar ook doen schaterlachen om een paar grappige scènes, aich zich respectievelijk afspelen voor en achter een gebroken spiegel en in een spookkamer van een kasteel. Wie van mooie paarden houdt kan hier zijn hart ophalen, want er komen 31 pracht- dieren keurig gemonteerd in de arena om frappante staaltjes van dressuur te toonen. Tijdens de pauze is de levende have in den ruimen, properen stal te bewonderen. Heel het talrijke personeel, bij opbouw en afbraak hard ploeterend, is tijdens de voor stellingen in keurige uniformen gestoken, inclusief het orchest, dat verschillende nummers met welluidende muziek accom pagneert. Mag het aandeel der paarden, inbegrepen eenig „kleingoed" doorslag geven voor het succes, ook de artisten dragen daartoe al len bij, dames zoowel als heeren. Sensationeele prestaties krijgt men te aanschouwen van 3 Janeke, een acrobate met twee zwaar gespierde partners, die on gelooflijke toeren verrichten op een klein platform dan wel aan de trapéze hoog in den nok van het circus. Verder is er acrobatiek op paarden en stelt een olifant van 2 ton zijn geheele ge wicht op één voorpoot. Aan een hoogen stalen mast werken een tweetal acrobaten op de schouders van één krachtmensch. Wie van een goed circus houdt en dat zijn er in Alkmaar en omgeving zeer velen mag niet verzuimen een der voorstellin gen bij te wonen. Hedenavond wordt de openingsvoorstelling gegeven. Daar het de circusdirectie niet toegestaan is ook' Zon dagmiddag een matinée te geven, zal er dus uitsluitend Zaterdagmiddag om 3 uur een matinée worden gegeven. VERGADERING VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Donderdagmiddag vergaderde de Ver eeniging van huisvrouwen in het Gulden .Vlies. De voorzitster, mevr. van Sonsbeek, opende de bijeenkomst met de aanwezigen welkom te heeten. In 't bijzonder richtte zij zich tot mej. J. Dekker i.it Oterleek, die dezen middag een lezing zou houden over Zweden, waar zij 7 maanden heeft ge woond. Nog even memoreerde de voorzit ster de excursie die op 7 Mei zal worden gehouden naar de Blue band-fabrieken en gaf daarna 't woord aan mej. Dekker, die op vlotte, levendige wijze vertelde over Jiaar verblijf in Zweden en -vel in 't bizon der 9ver het Zweedsehe hqiselijk leven. Van het land zelf was het haar opge vallen dat het grooter was dan de meeste Hollanders zich denken; enorme afstanden van stad tot stad, die bijna uitsluitend per trein worden afgelegd en met door de lig ging op verschillende breedten een uiter mate varieerend klimaat, nl. in 't N. in den poolcirkel een poolklimaat en in 't Z. een zeeklimaat van de gemiddelde breedte, als bij ons. Daar zij zich uit de Zweedcshe ro mans, vnl. van Selma Lagerlöff een zeer fantastische en romantischevoorstelling van land en volk had gemaakt, viel dit tij de eerste kennismaking wel wat tegen, maar toen zij in haar nieuwe omgeving wat thuis was geraakt en het goede met het kwade vergeleek, kwam zij tot de conclusie dat Zweden met zijn bergen en groote bosschen en zijn zwijgend, statig, doch hui selijk en gastvrij volk toch inderdaad veel romantiek bezat. Zij vertelde verder hoe zij naar Zweden wilde gaan om de Zweedsche taal te lee- ren en daar zij over beperkte geldmidde len beschikte, was voor haar de eenige weg daartoe een huishoudelijke betrek king te zoeken. Ze ging solliciteeren en kreeg toen een betrekking als hulp in de huishouding op een slot in ue buurt van Stockholm, bewoond door twee dames. Allereerst werd haar hier de zorg voor het koken opgedragen en het bleek wel dra dat dit koken verreweg de belangrijk ste factor in de Zweedsche huishouding is. Op het platteland gebeurde het wel dat 5 warme maaltijden per dag genuttigd werden. En wanneer dit niet het geval was, zooals in het huis waar mej. Dekker werkte, dan gebruikte men toch nog altijd 's morgens om 9 uur een zeer uitgebreide ontbijttafel met de bekende Zweedsche havermout, met koffie bier en brande wijn, 's middags om 12 uur een warme lunch met thee en dan om 3, 5 of soms om 6 uur den eigenlijken warmen maaltijd Bij deze zorg yoor het eten behoorde ook het zelf bakken van het brood, waarin o.a stroop en sinaasappelschillen verwerkt werden en het inmaken van veel groenten en fruit. Verder verleende spr. ook assistentie bij het schoonmaken van het huis, wat heel grondig gebeurde en was ze belast met het aanmaken van het houtvuur in de groote steenen tegelkachels, die in alle vertrek ken van het Zweedsche huis voorkwamen. Nadat het Zweedsche huiselijk leven, waarin de maaltijden en de bereiding daar van zulk een belangrijke plaats innemen (mej. Dekker gaf nog eenige Zweedsche recepten) dus op uitvoerige wijze besproken was, vertelde spr. nog iets over Zweden in het algemeen. O.a. was het haar opgevallen, dat veel meer vrouwen en meisjes dan hier het geval is, een beroep uitoefenen, wat zijn oorzaak hierin vond, dat zij ook een veel hoogeren levensstandaard voeren. In religie en partij maken de Zweden niet veel verschil; er zijn geen katholieken en men behoort vrijwel uitsluitend tot de Luthersche kerk. De christelijke feestdagen, zooals Kerst mis en Paschen, worden, hoewel met in wezen dezelfde gebruiken, toch weer anders gevierd dan hier. Bij het Kerst- of Jühl- feest kent men den vroegen kerkgang, er worden veel gasten genoodigd en men eet speciale gerechten, o.a. visch en rijstebrei. Bij het Paaschfeest worden eieren uitge deeld, liefst beschreven met voor elk een toepasselijk gedicht. Verder kent men ook het Lichtfeest in den Adventstijd; dan komt een jong meisje (de H. Lucia) met een kaars op het hoofd heel vroeg de slaapkamer der huisvrouw binnen en brengt haar koffie. Wanneer spr. aan 't eind van haar interes sante causerie tot een vergelijking komt tusschen het Hollandsche en het Zweedsche volk in het algemeen, zegt zij, dat er zoowel uiterlijk als in karakter een groote over eenkomst bestaat; alleen zijn de karakter trekken der Zweden zuiverder, scherper omlijnd dan die der Hollanders. Hierna sloot de voorzitster deze bijeen komst met een woord van dank tot de spreekster en bood haar een bos tulpen aan. AVONTUREN VAN HOLLANDSCHE SCHEPEN IN DE SPAANSCHE WATEREN. Wij hebben kort geleden gemeld, dat twee Nederlandsche vrachtschepen van de K.N.S.M. in de Spaansche wateren op min der aangename wijze met den strijd tus schen Franco en zijn tegenstanders in aan raking waren gekomen. Het waren de Aurora, die door zes vliegtuigen was aan gevallen en de Ulysses, die een boot met vluchtelingen aan boord had genomen en naar Algiers had overgebracht. Een jeugdig stadgenoot, die zijn prac- tisch leerjaar als stuurmansleerling bij de K.N.S.M. vaart en kort geleden een tocht met de Aurora maakte, bevindt zich thans op de Ulysses die op reis is naar de Zwarte Zee. Vanuit Griekenland heeft hij een brief naar huis gezonden waaruit blijkt, dat het op zee nog wel eens spoken kan en waarin hij eenige bijzonderheden vertelt over de avonturen dezer Nederlandsche schepen, die beide nog onderweg zijn. Wij ontleenen daaraan het volgende: schreef, dat zijn boot wel eens een slinger van 35° maakte, maar nu heb ik met den stuurman gecontroleerd, dat wij ook schuivers maakten van ruim 35°. Zooiets en zooveel water heb ik nog nooit gezien. We hadden aan loef groote netten gespannen, maar toch sloeg de onderbrug nog in elkaar. In de Middellandsche Zee pikten we een motorkruiser met Spaansche regeerings- soldaten op, veertien stuks. Ze waren door vliegtuigen achtervolgd en er waren twee gewonden. Van één was de arm er af en één was door zijn been geschoten. Er was niets aan gedaan, de wond stonk en was niet verbonden. Hij zat gewoon met zijn onderbroekje, dat hard was van het bloed, over de wond heen. We hebben den kruiser aan boord geheschen en het machinegeweer overboord gegooid. Als U dat allemaal gezien had en al die verhalen gehoord had, dat is meer dan verschrikkelijk. De meesten waren drie of vier keer ge wond geweest en als je de litteekens van sommigen zag, snapte je niet, dat ze nog in het leven waren gebleven. Ze vertelden, dat het bij Barcelona in de buurt gewoon een moordpartij was. Ze waren omsingeld en hadden niet meer naar Frankrijk kunnen komen. Gelukkig hadden ze dezen kruiser kunnen bemachtigen, de anderen waren vermoord. De Aurora, die gelijk met ons in Rotter dam lag, is het slachtoffer van onze daad geworden. Ze werd door zes Franco vliegtuigen aangevallen, zoogenaamd per ongeluk. Brug en laadboomen werden be schadigd. We hoorden stuurman P. 's mor gens om hulp seinen. De Aurora was een dag achter ons. De Franco's zijn natuurlijk woest, dat we 14 vijanden en een motor kruiser gered hebben. Misschien krijgen we onze straf nog wel als we naar huis gaan. Morgen zijn we in Patras, dan naar Pyraëus en Istamboel, naar Bourgas en Constanza EEN NIEUWE ZAAK. De heer Anton Zonneveld, voorheen eerste bediende bij de firma van Gij zen in het Payglop, opent morgen in een gesloten huis Hofdijkstraat 8 het kleedingma- gazijn „Kleco". Door kostenbesparing op winkel, etalages en luxieuze inrichting ge looft hij zijn heerencostumes, dames- en kinderkleeding extra voordeelig te kunnen leveren. LASCHTECHNISCHE FILMAVOND. Hedenavond om half acht worden in de schouwburgzaal van 't Gulden Vlies drie filmen vertoond, welke betrekking hebben op het autogeen lasschen van vliegtui gen en aluminium en het snijbranden met de acetyleenzuurstofvlam. Een en ander wordt ingeleid en toege licht door Ing. P. B. Vos, directeur van het Adviesbureau voor Autogene Laschtechniek te Rotterdam. De toegang is vrij voor allen boven de 18 jaar, die in de moderne laschtechniek belangstellen. SEIZOEN-OPENING VAN ENGELN. De heer J. G. Engeln houdt een seizoen opening van zijn gemoderniseerde confec- tie-afdeeling. In het tijdvak van 18 Maart tot en met 8 April zal men hier één dag gratis kunnen koopen, wat er zeker toe leiden zal dat de groote sorteeringen in dat magazijn thans extra de aandacht zullen trekken. Elders in dit blad vindt men nadere bijzonder heden. VOORJAARS- en ZOMERSTOFFEN Jkomtciaal 'tlieiws Ingebruikneming ruiterpad. Het ruiterpad, dat de Bouw Exploitatie- Maatschappij „Bergen aan Zee" ten be hoeve van de ruitersport door haar duin gebied van Bergen naar Bergen a. Zee heeft aangelegd, zal Zaterdagmiddag om half drie op feestelijke wijze in gebruik worden ge nomen. Een 20-tal ruiters van de Kennemer Rij- sociteit en de Manege Akerboom stellen zich om half drie op in de Vinkenbaan en rijden vandaar door het natuurreservaat, naar het begin van het toekomstig ruiterpad, waar B. en W. en het bestuur van de V. V. V. ter begroeting aanwezig zijn. Namens de Bouw- en Bouwgrond Exploitatie Maatschap pij „Bergen aan Zee" wordt daar door baron Taets van Amerongen het ruiterpad officieel geopend, waarna het publiek wordt ver zocht, zich naar Prins Maurits in Bergen aan Zee te begeven, terwijl de ruiters het nieuwe pad afrijden tot het strand en langs het strand rijden en zich tegenover hotel „Nassau-Bergen" op de Boulevard begeven en vandaar naar Prins Maurits rijden, waar door de Manege Akerboom een thee wordt aangeboden. Propaganda-feestavond Bond van Staatspensionneering, afd. Bergen. De bond van staatspensionneering, afd. Bergen, belegde Donderdagavond een propaganda-feestavond in de Rustende Jager. De belangstelling welke hiervoor bestond was zoodanig, dat de voorzitter, de heer H. Poldervaart, hierover in zijn welkomstwoord zijn teleurstelling moest te kennen geven. Een verblijdende klank deed hij echter hooren met de mededeeling, dat de moei lijkheden, welke de vorming van een nieuw bestuur met zich hadden gebracht, thans overwonnen waren en het ledental met 20 was toegenomen. Wegens ziekte kon de heer H. Bruin, te Alkmaar, zijn spreekbeurt niet vervullen. Zijn plaats werd ingenomen door den heer Zwaan. Staatspensioen, aldus spr., is voor het Nederlandsche volk een punt van het grootste gewicht. Waar de Ongevallenwet reeds in werking is getreden, sluit het Staatspensioen daarop aan. Spr. behandelde vervolgens de verplich ting van den Staat een Staatspensioen uit te keepen, Er bestaan wel reeds diverse instellin gen, welke zich ten doel stellen de be staande nooden te lenigen, doch haar ar beidsveld wordt veelal te zeer afgebakend om juist die categorieën tot steun te kun nen zijn, die dien steun het meest be hoeven. Spr. dacht hier aan de categorie der bemiddelde burgers, wien het goed gaat zoolang hun zaken goed gaan, doch ten gevolge van tegenslagen op hun ouden dag toch nog gebrek moeten lijden. De toestand van deze menschen is in velerlei opzichten rampzaliger te noemen, als van hen die de weelde van een gere geld leven niet zoozeer hebben gekend. Staatspensioen kan door een ieder ge- eischt worden als een recht en het heet den plicht van de beter gesitueerden de in desolaten toestand verkeerenden, hun dit recht te verschaffen. Staatspensionnee ring is daarom ook goed en billijk, omdat zij den welgeStelden een middel aan de hand doet om nooden te lenigen en op de spaarzaamheid van de volksklassen sti- muleerend kan werken. Voor het gesprokene werden den heer Zwaan door den voorzitter dank gebracht. Door de Arbeiders-tooneelvereeniging „Bergen" werd „De doofpot" opgevoerd, een blijspel in 3 bedrijven, van J. v. d. Poll. Waar deze opvoering door dit gezel schap alhier reeds eerder heeft plaats ge had, kunnen wij thans volstaan met de mededeeling, dat deze dilettantengroep ook nu weer verrassend goed spel leverde. Het publiek toonde zich zeer dankbaar en liet het aan bijvalsbetuigingen niet ontbreken. Zoo mag dan deze propaganda-avond, waarvoor de belangstelling weliswaar grooter had mogen zijn, goed geslaagd heeten. Wethouder Barnhoorn blijft. Het zal velen tot genoegen zijn te ver nemen, dat dr. Barnhoorn zich opnieuw zal laten candideeren voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. Hij is gezwicht voor den aandrang van zijn partijgenooten; ook van andere zijde is aandrang op hem uitgeoefend. In de acht jaren welke hij zitting heeft in den raad, waarvan vier als wethouder, heeft hij blijk gegeven van helder inzicht. We herinneren er aan, dat dr. Barnhoorn in 1935 met op één na algemeene stemmen als wethouder is gekozen, waardoor is ge bleken dat hij het vertrouwen had van den geheelen raad. Boerenleenbank. Woensdagavond vergaderde de Boe renleenbank in het lokaal van den heer Bouwstra onder voorzitterschap van den heer Jb. Duif. De onrust in September heeft geen ge volgen voor de bank gehad. Teleurstel lingen voor de leden en de bank bleven echter niet achterwege. De misoogst was hiervan een der grootste, de rentestandaard bevindt zich in dalende lijn. Geld uit te zetten bij de Centrale bank is moeilijk. Dank zij de medewerking der Centrale- bank zal de rentestandaard zakken. Voorstel wijziging huishoudelijk regle ment artikel 7. Dit zal veranderd worden. Thans luidt dit: Spaarders kunnen tot een bedrag gaan van 10.000 met toestemming van den raad van toezicht 15.000, wordt veranderd in 1000 tot 5000. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heer Aid. Bakker herkozen werd. Eveneens werd herkozen de heer Jb. Kooij als lid van den raad van toezicht. De rentetarieven zullen in 1939 zijn: voorschotten 4 pet. rekening-courant 4 pet. en 1/10 pet. provisie, crediet 2 pet. Los spaargeld van leden tot 5000 2U> pet., van 5000 tot 10.000 2 pet. boven 10.000 1 pet. Vast spaargeld van leden tot 5000 2 3/4 pet. van 5000 tot 10.000 2 1/4 pet. boven 10.000 1 pet. Los spaargeld van niet-leden tot 3000 2 y3 pet, van 3000 tot 10.000 2 pet. boven 10.000 1 pet. Vast spaargeld van niet-leden tot 3000 2 3/4 pet. van 3000 tot 10.000 2 1/4 pet. boven 10.000 1 pet. De heer Hoogland vond het niet recht vaardig dat de leden geen hooger spaar geld ontvangen dan de niet-leden. Dit werd door den kassier weerlegd. Bij de rondvraag wilde de heer Jb. de Vries het bestuur en de Centrale-bank in overweging geven met het oog op het be vriezingssysteem voor de vaste lasten, bij de regeering op een Staatshypotheekbank aan te sturen. Dit is echter eerder gepro beerd zonder het minste succes. Eerste veiling van crocusbloem- bollen. Onder zeer groote belangstelling is gister de eerste veiling van crocussen ge houden. Het gewas stond van matig tot goed. De prijzen waren zeer goed. Ruilverkaveling. De vergadering van ruilverkaveling in den Eilandspolder werd Woensdagavond ge- houd enin café van Truijen. Burgemeester Kolb opende de bijeenkomst met een wel kom aan sprekers en belangstellenden. Ir. Zwart begon terstond zijn rede en zette DE RUITERTJES O, ruitertjeO, ruitertje Daar op dien Waagschen toren: Wat doe je vreemd: hoe kun je nog Een vreemdeling bekoren Een Alkmaarder is trotsch op je En heeft je vaak bezongen, Maar ach, je doet den laatsten tijd Toch zulke rare sprongen. Plots staakt het mooie torenspel En blijf je rustig binnen En dan weer draaf j'oneindig door, Je komt niet tot bezinnen Activiteit wordt graag gezien, Doch 't mag niet „toomloos" wezen; Zeg, ruitertje: je hebt toch niet Het daglicht nog te vreezen Je steekspel trekt zoo velen aan Uit allerhande streken, Maar waarom dan zoo af en toe Den gek er mee te steken?! vl In ernst: het voorjaar nadert weer, De vreemdelingen komen 't Is noodig, dat het ruiterspel Ter hand eens wordt genomen. Dan zal dat spel weer als voorheen het kijkerskcor bekoren, Géén raakt er dan in Alkmaar om Den toren nog in „toorn". PHILIA. (Nadruk verboden.) ook hier, evenals verleden week te de Rijp, het groote nut der verkaveling uitéén. Na een kleine pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Mevr. SlootenSmit, mej. Nat en de hee ren Joh. Schot, D. Bart en C. Kriek maak ten hiervan gebruik. Zeer uitvoerig werden de vragenstellers beantwoord, hoewel zij het ten slotte niet allen eens werden. Uit den aard der zaak is zulk een werk te omvang rijk om dan ook precies te zeggen hoe een en ander zal gaan. Er zal echter steeds naar gestreefd worden geen personen te dupee ren. Het gaat juist uit een oogpunt van streekverheffing. Daarna sprak den heer Pilon over de z.g. sukkeljaren bij zulk een werk. Spreker ver wachtte dat dit hier in den Eilandspolder bij een goede behandeling van het nieuwe land zeer zal meevallen. Ten slotte wees hij op het z.g. omweiden, wat beter mogelijk is als de verkaveling tot stand is gekomen. Hiervan verwachtte hij veel voordeel voor de boeren. De voorzitter bracht dank aan de sprekers en de belangstellenden bij deze voor onze omgeving zoo belangrijke zaak. 'n Woning te betrekken. Sinds onheuglijke tijden had een ooie- vaarspaar in vele generaties zijn tenten opgeslagen op het oude kerkje aan den Hoef of boven op het brok muur, dat als laatste overblijfsel van het slot nog oprijst. Het schijnt echter, dat deze woning niet meer aan de langpooten beviel, want sedert enkele jaren bleef het nest leeg en geraakte in verval. Wellicht voldeed het niet meer aan de eischen, die een paar in den tegenwoordigen tijd aan een behoor lijke verblijfplaats mag stellen. Het P. W ,N. heeft zich de zaak aange trokken en een-nieuwe woning doen ver rijzen, die, naar het uiterlijk te beoordee- len aan de meest geavanceerde ooievaars- wenschen tegemoet komt. Hoog op een paal bij het slot verheft zich nu de luchtige woning, geheel gereed om betrokken te worden. Het prov. bedrijf heeft door de uitdieping en verbreeding der grachten weder voor een ruimere voedselvoorziening gezorgd. Het wachten is nu nog alleen maar op reflectanten. Heel aardig zou het zeker zijn, als een ooievaarspaar deze plaats tot verblijf uit koos. In het beeld van de markt is verandering, zij het dan een kleine verandering, ingetre den. Voorzichtig aan en met kleine kwan- tums komen de eerstelingen de oude groen ten aanvullen en spruiten en boerekool wer den sporadisch aangevoerd en wat van de laatstgenoemde werd aangevoerd, mocht allerminst eerste kwaliteit worden genoemd. De „eerste" sla was gewild en de besomming was 56.50 per 100 stuks. Andijvie werd in kleine kwantums aangevoerd en gold on geveer 10—16 (per 100 K.G. berekend en grootendeels bij den tusschenhandel, gros siers). Spinazie was lager in prijs en bracht ongeveer 24—J30 per 100 K.G. op. In bos- groenten was bij geringen aanvoer een levendige handel. Raapstelen golden 1.50 3.10, selderie 1624, peterselie f 22 31, radijs 3.30—5.20, per 100 bos. Breek- peen bracht op een vrij hoogen prijs, n.1. 34.50 en waschpeen f 710.50, per 100 K.G. Prei, hoewel duur, was minder in trek en gold 8.50—13 per 100 K.G. De boerekool werd voor fancy-prijzen ver kocht, n.L 20—22.60 per 100 K.G. Witlof bracht hooge prijzen op, le soort f 19f 24 en 2e soort 14—17.50 per 100 K.G. Kool, hoewel geen lage prijzen, deelde niet in de hooge prijzen, Roode kool besomde f 4.60— 6.15 en gele idem 3.505.80, per 100 K.G. Er was goede vraag en bevredigend? prijzen te maken voor z.g. stapelproducten. Uien besomde 3.103.80, peen 3.20— 3.60, bieten 2.30—3.40 per 100 K.G. De laatste spruiten golden 1824.50 pet 100 K.G. Hiermede is de geheele aanvoer, die over de geheele linie gering is, uitvoerig .weergegeven,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2