8 Simplex rijwielen, roestvrij bewerkt, 4650 Geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen. WAAG UW GEZONDHEID NIET tweede blad. Binnenland „Stempelen" worde vervangen door „SEGOBA"-werk. „Sport En Geestelijke Ontwikkeling Brengen Arbeidskracht." Geheime zender maakt nazi-propaganda. 's Nachts na de Vara- uitzendingen. Cijfers over de inkomsten en vermogens. Bloemendaal het hoogste gemiddelde. Sneeuwjacht veroorzaakt verkeersongeluk. Autobus op vrachtwagen gereden. de wegenverkeersbeschikking. 2. De minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme heeft gisteravond door de radio gesproken over de orga nisatie der geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen ter ver vanging van het z.g.n. „stempelen". Dé minister zeide o.m.: Waar ik uw aart- dacht voor kom vragen, dat is een werk, vooral van innerlijke ontwikkeling, dat zich richt zoowel op hen die buiten hun schuld den zegen van den arbeid ontberen alsook ,en niet minder, op hen die, mede dank zij van buiten komende oorzaken, dien zegen wel genieten, dat is een echt nationaal werk omdat het geworteld is in het onderlinge verband, in de saamhoorig- heid tusschen werkenden en werkloozen, en de beoogde ontwikkelingsarbeid, van elk van beiden, daarop is gebouwd, een werk van gezamenlijke innerlijke versteviging, van geestelijke en moreele herbewapening. Het is nu ongeveer een jaar geleden, dat we begonnen zijn met een proef, om het controle-middel op den steun van den werk- looze, het stempelen, die dagelij ksche gang naar het stempellokaal waarvan een raensch, een mensch in nood, niet beter wordt, te vervangen door wat anders en door wat beters. „Controle moet er wezen, maar moet die controle dan persé zóó zijn ingericht, dat zij niet beter weet te doen dan je eiken dag, en eiken dag weer, in het stempellokaal op te drukken: werkloos, hier is je stempel, ga maar weer, je bent werkloos, werkloos met de honderden met wie je staat in de rij, in het leger van de stempelaars. Ja, stempe laar" noemen ze je, zij die het niet kennen en zij die het niet weten maar zelf, jij die het wel weet en dié het wel kent, vóel je je worden tot: de gestempelde, de gestempel de die vecht en vecht om er niet in ten on der te gaan, maar voor wien het zoo zwaar is, om zijn levensmoed en levens kracht onderweg niet bij stukjes en brok jes te verliezen ofin moeheid Weg te gooien". Controle blijft noodzakelijk, aldus de minister, zoolang er geen werk is. Verbetering. We hebben, nu echter een jaar lang, een proef genomen met wat andèrs en wat beters. Laat ik de pionier-gemeen te met eere mogen noemen: Breda, waar 60 pCt. van de werkloozen nu niet meer stempelen, maar deelnemen aan wat als resultaat van een prijs vraag, die ze daar gehouden hebben, gedoopt is: het Segoba-werk, Sport En Geestelijke Ontwikkeling Brengt Ar beidskracht. En van Breda uit is het overgeslagen naar ettelijke andere plaatsen. En het moet overslaan naar het heele land. Daar wordt sport beoefend, gevoetbald en geloopen, athletiek beoefend en ge zwommen, in de plaats van het stempelen. Daar wordt aan huisvlijt gedaan, aan figuurzaagwerk, fineerwerk e.d., daar wordt ontspanning gegeven, muziek, too- neel enz., daar worden excursies gehou den, bezoeken gebracht aan fabrieken, kweekerijen, musea, natuurmonumenten. Daar worden cursussen gegeven, algemeene ontwikkeling, eerste hulp bij ongelukken, luchtbescherming, enz. enz., daar wordt ge werkt in volkstuintjes aan het kweeken van gewassen. Dat alles, en nog veel meer, in de plaats van het stempelen. Anderhalf tot twee uren per dag is men daar bezig, om den geest te verfrisschen, het lichaam te sterken, zich „fit" te houden, in de plaats van het stempelen. En dat alles geschiedt natuurlijk onder leiding. Onder leiding van werkloozen zelf, waar de geschikte krachten daarvoor aanwezig zijn. Onder leiding en met mede werking van hen, die wel werk hebben, in zooverre de krachten, die noodig zijn, on der de werkloozen ontbreken of medewer king, die noodig is, slechts en juist van de andere zijde kan komen. Mogelijkheden. Zoo zien we, ik doe wederom alleen maar een greep een botanicus, die gere geld verschillende excursies leidt. Onder wijzers, die zich beschikbaar stellen voor het geven van onderricht. Een koordirigent, die, hoe zijn tijd ook bezet is, een groep werklooze koorzangers leidt. Middenstands zaken die voor een sportdag de prijzen ge ven: kleeding, huishoudelijke voorwerpen. Gymnastiekleeraren, die meewerken. Een deskundige, die een bijenteeltcursus leidt. Een fabrieksdirecteur, die grond beschik baar stelt voor volkstuintjes. En naast al dezen, en reeds zoovele anderen wier belangelooze medewerking noodzakelijk voorwaarde is voor dit werk van nationale versteviging de velen, die niet in de ge legenheid zijn met hun persoon by te dra- gn, maar die desondanks allerminst achter blijven en bydragen tweede onmisken bare voorwaarde voor wezenlijk welslagen met hun beurs. Werkloozen en werkers, die hebben me degewerkt aan de verbetering, die hier en daar reeds tot stand kwam, bracht de mi nister zijn dank. Want van het welslagen van de proef hing af de beslissing, de orga nisatie te doen uitbreiden over het geheele land. Ik heb een aantal mannen in den lande bereid gevonden zich te vereeni gen tot een landelijk comité, waarvan de samenstelling dezer dagen bekend zal worden gemaakt en waarvan de zetel gevestigd is ten departemente van sociale zaken, dat als werkcommissie het centrale punt tot bevordering van de uitbreiding van dit werk over het geheele land zal vormen. Dat werk blijft staan in het teeken, waar in het is opgezet, zijn deugdelijkheid be reids bewezen heeft en ook alleen tot zijn volle zegenrijke recht kan komen: het tee ken van gezamenlijk zelf-doen. Zelf-doen van werkloozen. Zelf-doen van werkenden. Uw belangstelling moge tot uiting komen, doordat men plaatselijk en gewestelijk het initiatief zal nemen, dit werk aan te pak' ken en zich tot het departement van socia' le zaken, waar het landelijk comité van het Segoba-werk zetelt, te wenden om voor' lichting en, voor zooveel noodig, leiding. Medewerking kan terstond gegeven wor den door een bijdrage op postgiro-rekening no. 301.000 van het landelijk comité voor geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen, den Haag. Geen enkel Nederlander moet ontbreken om er voor te zorgen dat de gelden aanwe zig zijn om dit werk van geestelijke en mo reele herbewapening uit te breiden en te voltooien. De heer de Visser (C. P. N.) heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de uitzendingen van een z.g. geheimen zender die blijkbaar met groote kracht werkt en na de uitzendingen van de Vara zich in het nachtelijk uur doet hooren? Zijn er ten deze reeds onderzoekingen ingesteld door den betreffenden dienst van de P. T. T. en zoo ja tot welke resultaten hebben die geleid? Is het juist, dat dezé zender zich in het buitenland bevindt en zoo ja, zijn dan reeds stappen gedaan om die uitzendingen te doen beëindigen? Draagt de minister er kennis van dat deze uitzendingen in de fascistische pers worden toegejuicht en dat het adres van een winkelier te Amsterdam werd gepubliceerd, waar men giften voor de financiering der zendkosten in ontvangst neemt? Welke maatregelen neemt de minister om deze handelingen te doen beëindigen? Van de jaarlijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek bewerkte statistiek der inkomens en vermogens in Nederland, is zoo juist die betreffende het jaar 1937/1938 verschenen. Voor elk der ruim 1000 gemeenten wordt hierin melding gemaakt van het aantal aan- gcslagenen in de inkomsten- en vermogens belasting, van het bedrag hunner inkomens en vermogens, alsmede van het gemiddeld inkomen en vermogen per aangeslagene en per inwoner. Dezelfde gegevens zijn in deze statistiek ook opgenomen voor de 11 provinciën, de 42 eccnomisch-geografische groepen en een zevental groepen van gemeenten naar het zielental. Door onderlinge vergelijking dezer cijfers verkrijgt men een globalen indruk van de meerdere of mindere welvaart der bevol king in de verschillende deelen van ons land. Hoe sterk deze cijfers wel afwijken, moge onder meer hieruit blijken, dat per 1000 inwoners in Amsterdam 221 en in de Drentsche veenstreken 65 personen aangeslagen werden in de inkomsten belasting. Zoo werden in het Gooi en oostelijk Utrecht per 1000 inwoners 36 personen aangeslagen in de vermogensbelasting, terwijl dit in de mijnstreek in Limburg het geval was met 8 personen. Hoogste en laagste inkomens. De hoogste en laagste gemiddelde be dragen der in de belasting vallende inko mens per inwoner worden voor de afzon derlijke gemeenten aangetroffen in Bloe mendaal en Nistelrode (resp. 1718 en 54). Het hoogste gemiddelde bedrag der in de belasting vallende vermogens heeft even eens Bloemendaal en wel 20.880, terwijl voor het laagste bedrag 14 wordt ge vonden. Tusschen deze uitersten bevinden zich de overeenkomstige bedragen van alle andere gemeenten en die van de in de statistiek voorkomende territoriale onderdeelen des lands. Voor ieder die aanwijzingen behoeft om trent den financieelen toestand der bevol king in de verschillende deelen van ons land, zal deze publicatie dan ook een zeer bruik bare gids zijn. j AMERICAN «✓CIGARETTE5 Gisteravond om acht uur is een autobus van den dienst GroningenAssen, komen de uit Groningen, op den Rijksstraatweg te Ubbena onder Vries op een stilstaande vrachtauto gereden. Door een felle sneeuwjacht heeft de chauffeur van de bus, welke vrijwel geheel bezet was, den vrachtwagen niet opge merkt. Tengevolge van de botsing werd de rechtervoorzijde van de bus ingedrukt, terwijl van de daar gezeten familie Van der P. uit Assen twee dochtertjes en de vader verwondingen opliepen. Van het jongste kind, een meisje van acht jaar, werd het réchteronderbeen afgerukt, het tienjarig dochtertje werd aan het gelaat gewond, terwijl de va der aan het rechterbeen werd gebles seerd. Het jongste meisje is naar het Wilhelmi- na ziekenhuis te Assen overgebracht waar men operatief moest ingrijpen. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. De beide andere gewonden konden na verbon den te zijn naar huis worden gebracht. De overige passagiers kwamen met den schrik vrij, evenals de chauffeur van de bus. Ook de vrachtauto werd beschadigd. BRAND IN EEN BEDDENMAGAZIJN TE AMSTERDAM. In de Jodenbreestraat, een der drukke nauwe straten in de oude en zoo dicht be bouwde Amsterdamsche binnenstad, ont stond gistermiddag brand op de tweede verdieping van een beddenmagazijn. Vrij wel op hetzelfde moment arriveerde ter plaatse 'n motorspuit van de Amsterdamsche brandweer, want in het gebouw zelf was het personeel reeds eenigen tijd druk bezig het hardnekkig smeulende vuur in de hier opgeslagen dekens te blusschen. De dekens, die hierdoor waren aangetast, werden aan de achterzijde van het huis op een binnen plaats geworpen, waar het vuur met enkele emmers water werd gebluscht. Men was teen weer aan het werk gegaan, denkende dat het gevaar voorbij was, Nauwelijks een kwartier later echter bemerkte een loop jongen, dat wederom eert aantal dekens op de tweede verdieping in brand stond. Het vuur had zich reeds over de geheele opper vlakte van deze verdieping verspreid. Nu eerst waarschuwde de eigenaar de brand weer, die den brand weldra wist te blus schen. De schade, welke niet Onaanzienlijk is er lagen op straat een'-1 kleine honderd door brand of water vernielde dekens wordt door verzekering gedekt. ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT WEER EEN SLACHTOFFER. Het paard van den landbouwer J. Bril te De Haandrik is door den trein, welke om drie uur uit Coevorden vertrok, gegrepen en totaal vermorzeld, aldus het Vbld. De landbouwer wist zich op het laatste nip pertje, door van den wagen te springen, in veiligheid te stellen. De landbouwer keerde van het land huis waarts en moest vlak bij den spoorweg uit wijken voor een passeerende auto. Een 20 tal meters verder meende B. weer een auto te hooren aankomen, waardoor hij zich haastte om op den onbewaakten overweg, welke naar zijn huis voert, te komen. Op de spoorlijn gekomen, merkte hij tot zijn schrik, dat niet een auto in aantocht was, maar een trein. Geen uitweg meer ziende, sprong hij van den wagen, en óp hetzelfde moment werd het paard gegrepen. Een 200 meter verder kwam de trein tot stilstand, waarna het dier in stukken en brokken on der de trein vandaan werd gehaald. ALS DE NIEREN niet behoorlijk werken nen verschijnselen ontreden ala aplt. stijve en pijnlijke gewrichten, vereto nachtrust en verlies van kracht, e doordat het bloed dan niet gezuiverdWe'" var de erin voorkomende onzulverhedan*-1** deze bloedflltreerende organen. Laat het 0I" ver niet komen: voorkomen Is beter genezen. Oebrulk tijdig Foster'e R„v«i^n Nieren Pillen, sinds Jaren bekend al. al? dluretlseh middel bij uitnemendheid z„ dat uw bloed steeds zuiver, kraohtlg en l«v.. gevend blijft. CANDIDAATSTELLING VOOR DE STATENVERKIEZINGEN. Bij de candidaatstelling voor de verkiezing van leden voor de Prov. Staten, welke Dinsdag j.1. heeft plaats gehad, is het grootste aantal lijsten ngediend in den kies kring Rotterdam, namelijk vijftien. Het kleinste aantal lijsten, dat in een kieskring werd ingediend, bedraagt vijf. Dit ge schiedde in den kieskring Gulpen. In de provincie Noordholland werden in alle kieskringen twaalf lijsten ingediend. HULP VOOR DE SPAANSCHE VLUCHTELINGEN. Te Amsterdam heeft zich een comité voor hulp in de vluchtelingenkampen gevormd, dat zich ten doel stelt de in Zuid-Frankrijk geïnterneerde Spanjaarden en buitenlan ders, ongeveer 150.000 man eenigen steun te doen toekomen. Deze oud-strijders voor de Spaansche re publiek ontbreekt het aan zeer veel. Het doel van het comité, dat bestaat uit de artsen dr. L. Facce Schaeffer en L. H. Le- vie en de verpleegsters zuster A. Blauw en zuster Fred. van Dordrecht, is het zenden van o.a. dekking, voedselpakketten en ge neesmiddelen. Het secretariaat is gevestigd Pieter Aertzstraat 103 Amsterdam-Zuid. VLUCHTELINGEN NIET TOEGELATEN. Gisteren zijn met de internationale trei nen te Oldenzaal verscheidene vluchtelin gen uit Tsjecho-Slowakije aangekomen, al dus meldt het Vbld. Een aantal, dat passen had voor Engeland werd toegelaten. Anderen, die niet in het bezit waren van geldige papieren voor doorreis naar een ander land werden teruggestuurd. Herhaaldelijk telefoneeren met de Haag- sche autoriteiten, bracht geen uitkomst. Met den trein van kwart over twaalf zijn een 10-tal ongelukkigen naar Duitschland teruggezonden ondanks hun vertwijfelde smeekbeden. Ook te Bentheim schijnt een aantal vluchtelingen uit Praag te zijn aan gehouden. Medisch onderzoek voor het rijbewijs. In het door de K. N. A. C. verstrekte korte overzicht van de nieuwe verkeersbe- palingen is vermeld, dat zij die reeds in het bezit zijn van geldige rijbewyzen of van rijbewijzen niet ouder dan 5 jaar waarvan alleen de geldigheidsduur is ver- loopen, geen medische keuring behoeven te ondergaan bij de aanvrage van een nieuw rijbewijs. De K. N. A. C. vestigt er de aan dacht op, dat dit medische onderzoek ech ter wel is vereischt. Bezitters van oude rij bewijzen als bovenbedoeld zijn daarentegen wel vrijgesteld van een nieuwe rijvaardig- heidsproef. Ingevolge de wegenverkeerswet behou den de thans in gebruik zynde rijbewyzen hun geldigheid tot twee jaar na den datum van afgifte, dat is dus tot den op het rijbe wijs aangegeven datum. De nieuwe rijbewijzen hebben een gel digheidsduur van 5 jaar. INVAL IN CLANDESTIEN SPEELHUIS TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht is door den jus- titiëelen dienst van de Haagsche politie een inval gedaan in de Berberisstraat no. 84, op vermoeden dat daar roulette werd gespeeld. De inval stond onder leiding van den com missaris dier afdeeling. Men trof hier enkele bekende roulette spelers aan. Drie roulettes, een speellaken, een partij fiches en een doos met geld werd in beslag genomen. Tegen de aanwezigen werd proces-verbaal opgemaakt. 17-JARIGE JONGEN TE JUTPHAAS VERMIST. De bürgemeester van Jutphaas verzoekt, namens de ouders, te Worden bekend gé- maakt met de verblijfplaats van Hans van Ham, oud zeventien jaar wonende Ver lengde Hoogravenscheweg 280 te Jutphaas, die sedert Maandagmiddag een uur uit de ouderlijke woning wordt vermist. De jongen is 1.70 meter lang, blootshoofds, heeft don kerblond haar, is gekleed in bruin plus- four-costüum met sportovërhemd en lage bruine schoenen. Hij is in bezit van zijn rijwiel met dubbelen schooltasch. STROOSCHUUR IN VLAMMEN. Vier millioen K.G. stroo verloren. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groote strooschuur van de stroocartonfabriek Ceres" te Oude Pekela. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te denken. Ongeveer vier millioen k.g. stroo werden een prooi der vlammen. Door de gunstige windrichting liep de fabriek zelf geen ge vaar. VIJFJARIG KIND DOOR AUTO AANGEREDEN. Ernstig gewond. Het vijf-jarig zoontje van den heer J. Oosterhof te Steenwijk is gistermiddag op den Eesveenscheweg bij de ouderlijke wo ning door een personenauto aangereden en levensgevaarlijk gewond. Het kind zat achter op een melkwagen en sprong eraf, juist toen de auto, bestuurd door den heer V. uit Steenwijk, passeerde en het kind aanreed. Het jongetje wérd twintig metér wegge slingerd en kwam in een sloot terecht, waaruit het bewusteloos en met zeer ern stige verwondingen werd opgehaald. Het kind is in hopeloozen toestand de ouderlijke woning binnengedragen. Den bestuurder treft geen schuld. TIMMERMAN BIJ VAL ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag is te Rotterdam de 19-jari- ge timmerman E. W. door een gat in den vloer van een in aanbouw zijnd huis aam den Statenweg, in den kelder gevallen. Met het hoofd kwam hij op den betonnen vloer terecht. Hij liep een schedelfractuur op en is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. WAAROM NIET VERTEGENWOORDIGD BIJ DE KRONING VAN DEN PAUS? De heer Deckers (r.k.) heeft aan den minister van algemeene zaken, voorzit ter van den raad van ministers de volgende vragen gesteld: Welke overwegingen hebben de regee ring er toegeleid Nederland niet vertegen woordigd te doen zijn by de kroning van paus Pius XII op 12 Maart 1939 te Rome? POLITIEKE VERGADERINGEN OP ZONDAGEN. Ingediend is een voorstel van wet van den heer de Marchant et d'Ansembourg c.s. (n.s.b.) tot verbod van politieke vergaderin gen op Zondagen en door de kerkgenoot schappen van den christelijken godsdienst algemeen erkende en gevierde christelijke hoogdagen. Zaterdag 18 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VPRO- morgen wij ding. 10.20 Voor arbei ders in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 1.15 VARA-orkest. 2— De fabrieksarbeidersbond, gisteren, vandaag en morgen; causerie. 2.20 Pianoduetten. 2.50 Gr.pl. 3.Rep. 3.30 Res.-orkest, de Stem des Volks en solisten (opn.) 4.354.50 Espe- ranto-uitz. 4.55 Res.-orkest. -5.30 Filmland. 6.Orgelspel (opn.) 6.28 Ber. 6.30 Groningsch progr. 7. VARA-Kalender. 7.05 Gr.pl. 7.10 Politiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Nederlanders in Amerika, muz. pro gramma. 8.— Herh. sos- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 VARA- orkest. 9.Toespraak: En nu door zetten! 9.15 En nuOké. 10.30 ANP-ber. 10.40 Community-singing (Opn.) 11.De Ramblers. 11.30 12.— Gr.pl. HILVERSUM, 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr. pl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12. Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Het Peregri- nos-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2— Voor de rypere jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. 4.Gr.pl. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. Ber. 7.15 De goedkoope apo theek causerie. 7.35 Act. aetherflit- sen. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muz. omljjsting. 8.35 Gr.pl. 8.40 De KRO-New Style Artists, Bela Kiss en zijn Hon- gaarsch orkest, The two Western Minstrels en solisten. 10.20 Wat nu' 10.30 ANP-ber. 10.40 Filmpr. 10.55 Gr.pl. 11.Rep deel. met muz. omlysting. 11.30—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-Ireland-orkest Orgelspel. 12.50 Gr.pl. 1.20 Het As ton Hippodrome Orkest. 2.20 Orgel spel. 2.50 Gr.pl. 3.05—5— Sport- rep. 5.05 Gr.pl. 5.20 Ambrose en zijn orkest. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7 05 Cello en piano. 7.50 Act. uitz. Music-hall-progr. 9.20 Ber. Amer. nieuws. 10— Het Theaterorkest en soliste 11.05 Deel. 11.20 Jack Jackson en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) Het 12.20 8.20 9.45 BBC- RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10—, 10.25 en 11.20 Gr.pl. 12.30 Zang. 1— Gr.pl. 1.05 Richard Blareau's orkest. 2.50 en 3.35 Zang. 3.50 Gr.pL 4.05 Zang. 5.05 Cellovoordr. 5.20 Gr.pl. 6.35 Koorconcert. 7.20 J. Granger's orkest. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Opera-uitz. 12.0512.50 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 W. Stanke's orkest. 7.50 Danziger Lan- desorkest. 11.20 Militair orkest en koor. 1.30 Gr.pl. 3.20 H. Hagestedt's orkest en solisten. 5.35 Gr.pl. 6.30 Winterhulp-progr. 7.30 Gev. progr. 9.35 Gr.pl. 11.20 H. Hagestedt's orkest, schrammeiensi-mble en so listen. 1.202.20 Het Omroeporkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Het Om roeporkest. 1.50 Gr.pl. 2.25 Piano- voordr. 3.05 Gr.pl. 4.20 Conservato rium-orkest, Ceciliakoor en solist. 6.20 't Omroeporkest, mmv. soliste. 8.20 Gr.pL 8.40 Zie Hilversum 415,5 M. 10.30—12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.55 en 1.30 Het Radio orkest. 1.50 Gr.pL 2.55 Musette- ensemble. 3.30 Kamermuziek mmv. soliste. 4.20 Gr.pL 5.35 en 5.55 Het Omroepdansorkest. 6.35 en 7.35 Gr.pL 8.20 Het Omroeporkest. 8.50 Cabaretprogr. 9.35 Verv. concert. 10.30 Het Omroepdansorkest. 11.20 —12.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M." 7.30 Zié Keulen. 9.20 Ber. 9.40 Viool en piano. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Het Omroepkleinorkcst. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Normandië 9.5010.Parijs R. 10—10.20, Radio PTT Nord 10.20 —11.20, Keulen 11.20—12.20, Brus sel VI. 12.20—13.30, Keulen 13.30— 14.50, Brussel Fr. 14.50—15.20, Keu len 15.20—17.20, Brussel VI. 17.20— 18.05, Fr. 18.05—18.20, VI. 18.20— 19.30, Keulen 19.3024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lut xemburg 9.20—10.35, London Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20—14.50, Lond. Reg. 14.50—16.20, Brussel Fr. 16.20—17.15, Droitwich 17.15—24.— Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6