PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. Begrooting Economische Zaken aangenomen. tweede blad. Rijksmiddelen over eerste maanden van 1939. PARLEMENT Minister Steenberghe fel tegen de N.S.B. Reglement van orde voor Eerste Kamer. de GEMENGD NIEUWS. JUovinciaal Tïieuws KOEDIJK vÊBT >a 'ttlHiniM NOORDSCHARWOUDE Volgens het overzicht van den stand der rijksmiddelen op ultimo Februari j.1. bedroeg het totaal van de tot dien datum op de kohieren gebrachte bedra gen der dir. belastingen 44.966.405.59 tegenover f 41.322.787.89 het vorig jaar. Dit hoogere bedrag is Dij na geheel te dan ken aan de inkomstenbelasting, welke met een totaal van f 29.133.651.28 het kohierbe drag van ultimo Februari 1938 met 4.724-988.21 heeft overschreden. Het tweede middel, dat hooger in kohier is gebracht, is de belasting van de doode hand en wel met 459.818. Van deze belasting, welke op 2 millioen gulden is geraamd, is het kohierbedrag thans 1.012.048. 3: s (Van onzen parlementairen medewerker) „...II- _,De voorzltter van de Eerste Kamer heeft Wat de overige belastingen betreft, bleef f1 geen gras over laten groeien! Reeds gis- de grondbelasting in vergelijking met het ^rmorgen prijkte, nadat het verslag der vorig jaar 1.256.952.38 ten achter, de ver- ^amer> tevens eindverslag, over het voor- mogensbelasting met 30.630.51 en de ver- van f655 fractie-voorzitters, tot wijzi- dedigingsbelasting met 253.605.62. glng van reglement van orde der Kamer was verschenen, dit voorstel op de agenda De overige middelen, van de openbare vergadering! De heer van De overige middelen hebben in Febr. de ®erste onderteekenaar, opgebracht 34.831.697.56 en zijn daar- ervaring der LïtegSeS mede met een bedrag van 1.452.786 dat de voorzitter van den Senaat bevoegd- gekomen boven het totaal op ultimo heden als aan den voorzitter der Tweede Febr. van het vorig jaar. Toch is deze ^a™er waren toegekend, niet langer kon opbrengst 1.978.709 beneden de 0nt,„f!n'.In de Tweede Kamer hebben de maandelijksche raming gebleven. Vergelijken we echter de opbrengst van deze middelen over de eerste twee maan den van dit jaar met die van het vorig jaar, dan kunnen we constateeren, dat de op brengst op ultimo Febr. 1938 ad 66.719.524 I hebben. A1 bij voorbaat verzette hij zich in daarin opgenomen artikelen geen aanleiding tot klachten gegeven en de heer van Lanschot vertrouwde dat het in den Senaat niet anders zou gaan, waarbij hij er den nadruk op legde, dat geen lid, dat zich ordelijk gedraagt, er last van zal bedroeg en dat deze thans is 73.233.984.38, hetgeen een vooruitgang beteekent met 6.514.460. De opbrengst over de maanden Januari en Februari heeft evenwel de raming over dit tijdvak ad 73.620.833.34 niet kunnen halen, doch bleef daar slechts 386.849 on der.. Wat de inkomsten ten bate van het ge meentefonds betreft, kan worden medege deeld, dat het zuiver bedrag der kohieren tot en met Febr. bedroeg i 69.940.419.74, betgeen ruim 1.24 millioen meer is dan de raming en f 5.259.40C meer dan het be drag op ultimo Februari van het vorig jaar. De inkomsten ten bate van het werkloos- heidssubsidiefonds waren tot en met Febr. voor den dienst 1938 voor een bedrag van 51.925.803.15 ten kohiere gebracht bij een raming van f 52.300.000. En voor den dienst 1939 voor een bedrag van 6.356.206.56. De inkomsten ten brte van het verkeers- fonds bedroegen in Febr. 1.492.057.46 en over de eerste twee maanden van dit jaar 3.221.093.74. EEN ZELDZAAM SCHAAP. Gistermorgen heeft, naar de N.H.Crt. meldt, het schaap van den heer J. Koeman Azn. te Benningbroek vijf zeer welgescha pen lammeren ter wereld gebracht. Dit is wel een zeer zeldzame gebeurtenis, vooral omdat ze alle vijf springlevend zijn en er, zooals de volksmond dat zegt, geen „slakkie" bij is. Arbeider verdronken in de Nieuwe Maas. - Gisteravond zijn twee arbeiders, die met een roeiboot vanaf een baggermolen, lig gende in de Nieuwe Maas, zich naar den wal te Slikkerveer wilden begeven, door een motorboot overvaren. De 24-jarige L. Korpo raal, wonende te Sliedrecfit, is daarbij ver dronken, terwijl de ander den wal zwem mende kon bereiken. Het lijk van den ver dronkene is nog niet gevonden. Te water geraakt en verdronken. - Gis termiddag is de 50-jarige gehuwde veehan delaar M. Cohen, wonende te Winschoten, met zijn rijwiel in het Termunterzeilster- diep te Scheemda geraakt en verdronken. Het stoffelijk overschot is eenige uren later opgehaald. Lijk opgevischt. - Gisteren is uit den Rijn onder Pannerden opgevischt het lijk van een onbekenden persoon, dat alleen nog schoenen aan had. Metselaarsleerling van een steiger ge vallen. - Gisteren is te Den Haag de 15- jarige metselaarsleerling C. K. bij werk zaamheden op een 9 meter hooge steiger, van een in aanbouw zijnd huis op den hoek van het Bezuidenhout en de Spaarwaterlaan misgestapt en naar beneden gevallen. De jongen bekwam een hersenschudding en schaafwonden aan het hoofd en brak het linkersleutelbeen. Bouw van het Haagsche stadhuis. - Ten behoeve van de voorbereidingen tot den bouw van het nieuwe Haagsche stadhuis op het Alexanderveld zijn diepboringen ver richt. Zij hebben uitgewezen, dat zware be tonnen platen de fundamenten zullen moeten dragen. Zeer waarschijnlijk zal men dus niet, zooals men aanvankelijk van plan was, medio 1939 met den bouw kunnen beginnen. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, is be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 16 tot 23 Maart vastgesteld op 60 cent per Kg. Boterprijs Kopenhagen. - De officieele Deensche boternoteering bedroeg gisteren 2.43 kronen of 96 cent per Kg. Zoutzuur gedronken. - Gisteren heeft de 53-jarige mej. M. O., wonende in de P.u- vierstraat te Den Haag, by vergissing zout zuur gedronken, waardoor haar mond en slokdarm verbrandden. Zij is naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Gier Singapore, de Zilverreiger Basra en de Buizerd Napels. Op de thuisreis landden de Uil te Medan, de Reiger te Jodhpur en de Valk om 19.30 op Schiphol, tegen het betoog van nat.-soc. zijde, dat zijn weerslag in het verslag had gevonden, dat dit voorstel in strijd met de Grondwet zou zijn; het strekt juist ertoe om de be raadslaging in het parlement beter tot haar recht te doen komen. Dat de bepalin gen van het wetboek van strafrecht, be trekking hebbende op de verstoring van de vergaderingen van de Kamers enz., ook van toepassing zouden zijn op den voor zitter, die een lid er uit laat zetten, ont kende hij beslist. Hiermede zijn we al een goed eind gekomen in het betoog dat de- heer van Vessem (n.s.b.) na den heer van Lanschot zou houden. De voorzitter der nat.-soc. fractie pluisde zijn grondwette lijke bezwaren heel ver uit en hij ging met zijn bewijsvoering, gegrond op enkele artikelen van het wetboek vai. strafrecht, zóó ver, dat hij beweerde dat men zelfs een Kamerlid niet den toegang tot het gebouw mocht ontzeggen, en dat hij zelfs kans zag om door een uitgesloten Kamerlid tegen den voorzitter, die hem uitgesloten had, een civiele vordering te laten instellen wegens wederrechtelijke onthouding van het presentiegeld! Hetzelfde argument, dat destijds van de 2ijde van de communisten en de nat.-soc. teger. de parallelle wijziging in het reglement van orde der Tweede Kamer werd gebezigd, nameli„k dat het daardoor mogelijk zou worden een onwel gevallige partij geheel uit de Kamer te weren, werd nu door mr. van Vessem ge hanteerd. Zonder succes echter. Meer sprekers waren er niet. Nadat de artikelen van de wijziging z. h. s. waren goedgekeurd, werd het voorstel-van Lan schot c.s. met 34 tegen 4 stemmen, die der n.s.b.-ers, aangenomen. Den eersten dag onder dit reglement het kon namelijk dadelijk in werking tre den (het is geen wetsontwerp) hebben de heeren, wien het in de eerste plaats zou kunnen treffen, zich rustig gehouden. Met nadruk verklaarde de heer van Lanschot nog, dat het voorstel niet tegen de n.s.b. als zoodanig was gericht en dat er zelfs pogingen waren gedaan om het door den voorzitter van die fractie mede te laten onderteekenen. Doch de heer van Vessem had dat niet willen doen en was evenmin in de afdeelingen geweest, toen het werd behandeld. Mr. van Vessem verklaarde in het debat, dat hi het niet had willen on derteekenen omdat het vrzoek daartoe niet van den voorzitter van het senioren convent was uitgegaan. Economische zaken. Voordat de minister van economische Zaken aan het woord kwam, hebben nog eenige sprekers zich laten hooren. De heer Gelderman (lib.) sprak slechts over de wenschelijkheid van coördinatie van het wetenschappelijk researchwork op econo misch gebied, de heeren Maarsingh (n.s.b.) en von Bönninghausen (n.s.b.) brachten, wanneer men hun redevoeringen optelt, tezamen alle klachten welke hun partij tegen deze regeering en dezen minister en de r.k. staatspartij in het bzonder hebben, te berde. De heer Maarsingh behandelde het land bouwpolitieke-, de heer von Bönninghau sen het handelspolitieke en economische gedeelte. Eerstgenoemde bepleitte voor de oplossing van de moeilijkheden in den land- en tuinbouw het systeem van .Land bouw en Maatschappij", waarvan hooge invoerrechten met jiet oog op den over gang naar een groote mate van autarkie de integreerende bestanddeelen zijn. In beider oogen hadden de liberale economie en de democratie afgedaaii; beide heeren brac.i- ten de verhouding tot Duitschland en het be'ang van een goede verstandhouding met dit land: gez'en de juitgebreide en ïauwe handelsbetrekkingen tusschen de buur landen, ter sprake. iDe ordening, volgens het systeem der regiering, deugde niet, wat men ërvan' merkt gaat slechls stapje voor stapje. Alleen ordening in den nat.-soc. zin kon baat brengen. De neer von Bënning- nausen meende ook nog, dat de regeering Let tijdstip vooi Onderhandelingen met DuitSi l.land, zoo kór* na de tariérwijzi- ging, zeer ongunstig had gekozen. De heer Diepenhorst (a.r.). maakte slechts enkele opmerkingen aan het adres van de heeren Heldjring (lib.) en ter Haar (c.h.), die, beiden vfijhandelaren, toch ook ondèrteekenaren wdren van een brochure, waarin werd betooid dat het handelsver drag tusschen Engeland en de Ver. Staten voor Nederland maar heel weinig profijt zou .opleveren en dit dit verdrag waarlijk niet een nieuwe perjode op handelspolitiek gebied inluidt. De heer ter Haar kwam nog even tegen dit betopg op, zeggend, dat de passage in het voorljoopig verslag, waar de heer Diepenhorst o{i af was gekomen, niet van hem afkomstig! was. De heer Diepen horst, die de tariefkwestie z. i. te veel van den theoretischen kjant bekijkt, moest ook eens te rade gaan blij de menschen van de practijk, die allesbéhalve tevreden zijn over de jongste taijiefsverhooging! Het antwoord van den minister. i Minister Steenoeijghe heeft in een vlot, scherp en ook wel geestig en knap betoog zijï. beleid verdedigd. Eerst behandelde hij een aantal afzonderlijke punten, waartoe de verzoeken om vjerhooging van diverse m k Va" TVC1k" I De heer Zwetsman vroeg nog of er iets van richtprijzen benoorden, welke verzoeken hijbekend is cf het c; B. Vö0rnemens is door Tuinbouwvereeniging. Woensdagavond vergaderde de tuin- bouwvereeniging de West. Medegedeeld werd, dat de heer Jb. Modder benoemd is tot bode. Van den Noordermarktbond was een schrijven ingekomen om opgave te vragen aan de leden, waar men Zeeuwsche blauwe aardappelen denkt te verbouwen. Men besloot hieraan, met het oog op de besmetting van Eerstelingen-pootaardappe len medewerking te verleenen. Opgaaf van dezen verbouw geschiedt bij den secretaris. Aanbevolen werd het koopen van de officieele brochure no. 12 over bemesting, samengesteld door ir. Rietsema. Een schrijven om medewerking bij lucht bescherming, werd met gemengde gevoelens ontvangen, omdat een deel der aanwezigen, tegen dergelijke maatregelen was en men het hier niet de plaats achtte deze te bespreken. Wethouder Hart wees er op, dat zooiets noodzakelijk kan zijn, waarna het voor kennisgeving werd aangenomen. Hierna volgde behandeling van den be schrijvingsbrief van de L. G. C. Bij punt 1: bespreking voorstel Centraal Bureau over Centralisatie van den handel, waarvan gevraagd wordt 1 van den omzet over 1938 vroeg de heer P. Zwetsman, wat de bedoeling van deze 1 is en of de tuinders dit moeten terugstorten in de kas van de markt. De voorzitter antwoordde, dat dit nog niet bepaald is, maar de gemaakte winst in het afgeloopen jaar, alsmede het nog in het bezit hebben van een beTangrijk bedrag van het minimumprijzenfonds wettigt het ver moeden, dat de markt dit zal storten zonder het op de leden te verhalen. Voorat het minimumprijzenfondsbedrag is daarvoor geschikt omdat dit dan ook ten goede komt aan de verbetering van den handel. Spr. ziet dit fonds meer als een machtiging. De heer Zwetsman ging hierna in op een artikel in het Handelsblad, wat nog al be zwarend was voor den voorzitter van het Centr. Bureau, al weet hij niet, wat hiervan juist is Het zal gezien de houding van den minister, wel niet zoo zijn. De voorzitter meende, dat het juist de handel is, die de centralisatie tracht tegen te gaan, wat, gezien het centraliseeren van de aardappelhandelaars, met het stichten van een fonds moet kunnen worden opgevangen. Spr. hoopte, dat deze zaak t. z. t. publiek zal worden omdat men dan kan lezen, waar de fout zit. alle, ggpiativeerd, afwees. Met de voorbe reiding van de riatuurbescheimingswet wordt spoed betracht; de wenschelijk ge achte wijziging van cie Jachtwet zal binnen enkele maanden d$ Staten-Generaal be reiken. Hij vroeg vertrouwen voor de uit voering vair-Hèt plah-Westhoff, gelijk men ook vroeger vertroüwen heeft gesteld in de beslissing tot drooglegging van de Zuiderzee ter tyinnijhg van cultuurgrond; wij werken ook vóór het nageslacht met het plan-Westhoff. De nadeelen .van de warenhuizen en een- heidsprijzenwinkels wprden onderzocht. Met betrekking tot^de werkverruiming deelde de miriister mede, dat zeer binnen kort aan de reeders voorstellen zullen worden- gedaan, tengevolge waarvan in vlugger tempo en op:grooter schaal sche pen kunnen worden vernieuwd waardoor de werkgelegenheid! in den scheepsbouw aanzienlijk zal kunnen worden verruimd. Met betrekking tdl'het ordeningsstreven en de reglementeerfng ging de minister scherp tegen de veiwijten van de heeren Heldring en de la Bglla in, al moest hij deze van een verschillend gezichtspunt uit bestrijden. Het algemeen- en niet het groepsbelang geeft j;bij den minister den doorslag, zoo voerde hij den heer Heldring tegemoet, zich gegriéfa gevoelend over diens opmerkingen.- In de bloembollen wereld is het zoo gesteld, dat men om verlenging van de saneeringsregeling vraagt, dus dat is heel tvat anders dan de heer Heldring beweerde. Den heer de la Bella voegde deminister toe, dat de regeering heusch niet van plan is op haar lauweren te gaan rüsten; er valt nog ge noeg voor de bestrijding van d« werkloos heid te doen. Zeer fel trok de minister tegen de heeren Maarsingh en van Bönninghausen van leer, die nauwere handelsbetrekkingen met Duitschland hadden verzocht. En vooral tegen het geschrijf in de nat.-soc. pers, dat de tariefsverhooging als zoo éénzijdig tegen Duitschland gericht had voorgesteld dat daaruit alleen nadeel voor ons land kan voortvloeien. Te Berlijn hij had veel lof voor de ontvangst en respect voor de personen die hij had gesproken had de minister beter begrip ontmoet voor aankoopen in Duitschland, b.v. van kunst mest, onzen afzet te bevoordeelen. Hiervan was den voorzitter niets bekend. De afgevaardigden kregen over dit punt vrij mandaat. .De andere agendapunten werden vrijwel zonder discussie volgens prae-advies aan vaard. De heer W. Butter had graag bij de rond vraag op de vergadering der L. G. C. be sproken, het nut van de proefpolders, en hoopte, dat het minder goede verloop in den oostelijk te maken proefpolder voor Ged. Staten geen aanleiding zal zijn, de handen van het Geestmerambacht af te houden. Hij wees er op, dat de tuinders Ged. Staten dankbaar mogen zijn dat men zoekt naar een richting om in deze streek verbetering te brengen. Goedgevonden werd, dat hierover het woord zal worden gevraagd. Hierna werd ir. Rietsma welkom ge- heeten, die, toegelicht met lantaarnplaten, uiteenzette, hoe men op minder kostbare manier, veel kan verbeteren aan het be waren van stapelproducten, n.1. door het aanbrengen van dubbelen vloer met rooster in den muur waardoor de koude lucht on der de kool komt, die door het aanbrengen van luchtroosters op het dak weer ver wijderd wordt, waarbij goede isolatie, als mede het tegengaan van het toetreden van warme lucht door ramen en deuren het tegengaan van. rotting bevordert. Bij de daarna gehouden vragen over dit onderwerp zeide spr., dat, wil men een model koelhuis laten inrichten, men gratis advies moet vragen aan den rijksconsulent voor koelinrichtingen, dit om teleurstelling, met de installateurs te voorkomen. onze behoeften dan bij de nat.-soc. hier. Als de stemming in Duitschland, die ten opzichte van Nederland op het oogenblik goed is, omslaat, dan zal dit de schuld zijn van de nat.-soc. pers hier, die leugens rondstrooit en stookt tegen de regeering. Waarop de heer de Rijke riep: Schaam U! En de minister inviel: Neen, U! Met aanteekening dat de n.s.b. tegen was werd de begrooting goedgekeurd, eveneens die van het landbouw, risisfonds. De voorzitter bracht den spreker dank voor zijn keurige uiteenzetting. Als afgevaardigden naar de vergadering van de L. G. C. werden naast het bestuur aangewezen de heeren P. Zwetsmann, Jb. Stam en Joh. Blaauwboer. Ten slotte richtte de voorzitter zich tot den vertrokken bode; die hier thans als gast aanwezig is. Beste vriend Beets, aldus de voorzitter. Het is voor mij geen gemakkelijke taak, om hedenavond enkele woorden tot U te spreken, omdat het woorden van afscheid zullen zijn. niet van afscheid in het alge meen, maar wij zullen U in het vervolg moeten missen, op onze vergaderingen. Ik breng U als voorzitter van de West onzen hartelijken en innigen dank voor wat U altijd voor onze vereeniging is geweest, U heeft de werkzaamheden voor de West altijd op correcte manier verricht, waar voor wij U altijd zeer erkentelijk zullen blijven. Wij gelooven dat het voor U ook niet gemakkelijk is om hier van avond tegen woordig te zijn, en te hooren dat er weer een periode van Uw leven wordt afgesloten. Maar het is voor U een groote troost dat U nu genieten kunt, van den door U zoo verdienden rustigen ouden dag. Wij hebben samen veel doorgemaakt, gij hebt heel veel van Uw leven gegeven voor het welzijn van onze burgers, waarvoor ik U ook namens onze leden en de geheele bur gerij van Koedijk grooten dank breng. Namens de leden van de West wensch ik U toe. dat gij van den avond van Uw leven zult genieten zooals gij dat zoo zeer hebt verdiend. Ik hoop dat wij U nog vele malen op Koedijk zullen zien, wat voor ons altijd een genoegen zal zijn. De heer Beets dankte bewogen voor aller medewerking bij hetgeen hij had mee gemaakt in den tuinbouw. Hierna sluiting. 172. Terwijl de kamerheer iets schijnt te zeg^ .n, steekt hij zijn hand uit en Pam bemerkt tot zijn ontsteltenis, dat de pink van de rechterhand ontbreekt. Ook de dief van die nacht had hetzelfde gebrek. 173. 's Nachts weet Pam van de tafel te komen. Hij wil eens onderzoeken waar het gestolen document ver stopt is, doch hij kan de kamer niet uit. Dat is erg jam mer, want hij wil zo graag zijn onschuld bewijzen. Bestuursverg. Noordermarktbond. Woensdagmiddag vergaderde het be stuur van de veilingsver. De Noorder marktbond in het vergaderlokaal der vei ling, welke vergadering door den voorzit ter, den heer J. Kliffen, werd geopend met een rede, waarin deze zijn teleurstelling uit sprak over den gang van zaken met de tuinbouwproducten. De maand Maart was voor de tuinders en ook voor de handela ren een tegenvaller. De voorzitter hoopte, dat er spoedig verbetering zal komen, nu er een weinig verruiming is gekomen op de clearing met Duitschland. Hij herdacht met eenige welgekozen woorden het overlijden van den heer P. Klant, secretaris van de Prov. Commissie v. d. Veilingen in Noord- Holland, in wien de N.H. tuinbouw een toegewijd pleitbezorger heeft verloren. Van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale was een brief ontvangen met de mededeeling dat na 16 Juli de handel in aardappelen niet aan een vergunning is gebonden, zoodat de tuinders zelf hun pootaardappelen op de veilingen kunnen koopen. Vervolgens werd de agenda voor de al- gemeene vergadering van het Centraal Bu reau voor de Veilingen in Nederland be handeld. Naar aanleiding van het voorstel van het C.B., om het bestuur van het bureau te machtigen alle noodige maatregelen te ne men ter bevordering van de belangen van den tuinbouw en den afzet zijner produc ten en tot het nemen van voor de veilingen bindende besluiten ter uitvoering van deze maatregelen, voor welker financiering een fonds gevormd zal worden, waarin de tuin bouwveilingen 1 pCt. van den omzet over 1938 zullen moeten bijdragen, deelde da voorzitter het een en ander mede. Hij heeft een onderhoud gehad met den secretaris van het Centr. Bureau, den heer mr. Niemöller, die verklaarde, dat het niet de bedoeling was,, het geheele bedrag ineens op te vorderen. Men zou eerst een gedeelte lijke storting vragen. Bovendien zouden de gestorte bedragen op een rekening ten name van de veilingsvereeniging worden geboekt en haar bezit blijven. Alleen zou den eventueele verliezen of winsten op de rekening worden bij- of afgeschreven. De bedoelingen van het Bureau zijn niet ge makkelijk met enkele woorden te verkla ren. Men zal zich op velerlei gebied bege ven, zoowel om de afzetmogelijkheden naar verschillende landen zooveel mogelijk te be nutten als om nieuwe afzetgebieden te zoeken waar met de producten, welke nu op de mestvaalt komen,, reclame zou kunnen worden gemaakt. Nadat hierover nog eenige vragen waren gesteld, besloot men eenparig, het voorstel van het Centr. Bureau bij de leden aan te bevelen. Ook de andere voorstellen werden be sproken. De door den Noordermarktbond ingediende voorstellen om te komen tot de uitkeering van 100 pCt. van den productie prijs en de verhooging van den minimum prijs tot ongeveer den kostprijs, zullen wor den verdedigd. Het is volgens den Noor dermarktbond niet uitgesloten, dat in het binnenland hoogere prijzen voor de grove tuinbouwproducten worden gemaakt. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering van het Centr. Bureau werden behalve drie leden van het dag. bestuur de heeren N. Kaan en J. Bakker aangewezen. De veilingleider deelde mede, dat de voorraad stapelproducten bij de veilingen te Noordscharwoude, Warmenhuizen en Broek op Langendijk volgens door hem ge maakte berekeningen op 14 Maart nog was: 315 wagons roode kool, 290 wagons gele kool en 530 wagons Deensche witte kool. Tesamen 1135 wagons van 10.000 K.G., hetgeen voor den tijd van het jaar niet veel genoemd kan worden.: In de rondvraag werden nog verschillen de onderwerpen besproken. Op een te houden Vierbonds-vergadering zal ter sprake worden gebracht, dat er te genwoordig zoo veel overbodig partijen ge deeld worden op de veiling. Men koopt maar kleine beetjes tegelijk, veelal van een zelfde sorteering. in plaats van een geheele partij.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7