KIJKEN is K60FEH BU CLQECK AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. Vertrouwen in de Duitsche politiek verloren. £uchtoaact £ands en J-uinèoiw föucQetLijke Stand. Jhheepstiidingett Beginsel der Duitsche volkseenheid over boord geworpen. Ontvangst van Hitier geregisseerd. EGMOND AAN ZEE Glimlachje T w DERDE BLAD. (Van onzen Berlijnschen correspondent.) Adolf Hitier is Zondag door de bevol king van de hoofdstad van het Groot- Duitsche Rijk dat, als men de Duitsche bladen van Zondagochtend mag geloo- ven, nog pas een mijlpaal is op den weg naar het herstel van het „Heilige Reich deutscher Nation" (het woord „Römisch" laat men liever weg), waartoe gelijk be kend omstreeks het jaar 1000 ook Nederland heeft behoord ontvangen op een wijze, de alle vorige blijde in- comsten nog overtreft. Als gebruikelijk is deze ontvangst in alle details voorbe reid geweest. Voor ons, Nederlanders, maakt het een bijna stuitenden indruk, zulke voorbereidin gen te bestudeeren. De rijksminister voor de propaganda heeft alles in de hand. Niets wordt aan de impulsiviteit, aan de sponta niteit der bevolking overgelaten. Alles is commando. De vlaggen moeten worden uit gestoken, de vensters met kaarsjes geïllumi neerd, de straten versierd, de Veroveraar (hier „Mehrer des Reichs" genoemd) met militaire saluutschoten worden begroet. Maar men wordt ook dringend verzocht „te jubelen". Langs den geheelen weg tusschen station en rijkskanselarij staan luidsprekers en microfoons opgesteld. Zoo hoort de straat niet alleen, wat veldmaarschalk-minister president Göring op het perron ter begroe ting zegt, maar het „gejubel" wordt ook hon derdvoudig versterkt en wekt aldus weer tot plaatselijke overdonderen van dit volksge- brul op. Waarbij nog komt, dat vele honderd duizenden menschen langs den weg in ge sloten gelederen daarheen zijn gecomman deerd en hun „Sieg Heil!" in gediscipineer- de bralkoren ten gehoore brengen. De kranten, ook alweer onder bevel van den Rijksregisseur staande, hadden een en ander nog tijdig aangedikt door landkaar tjes, hoofdartikelen en ontboezemingen, die ernstig de vraag naar voren brengen, of het nijvere, knappe Duitsche volk onder zulke invloeden niet bedenkelijk-dicht bij het sta dium dreigt te komen, dat massale gestichts- verpleging helaas onvermijdelijk zou maken. Het staat den Duitschers natuurlijk vrij, een staatsman, van wien men overtuigd is, dat hij volk en land tot ongekenden bloei brengt, te vereeren en toe te juichen op de wijze, die hun goed dunkt. Maar wanneer zij zich daarbij laten opwarmen tot een byzan- tinisme, een verafgoding, een grenzenlooze heldenvereering, die haar buitenlandsch- politieke bedenkelijke zijde heeft, dan staat het wederom ons vrij, over het gevaar daar- v .1 te berichten, vooral waar dit gevaar de grenzen der theorie al reeds heeft overschre den en tot practische toepassing is overge gaan. De nieuwe staatsleiding, die sinds 30 Januari 1933 in Duitschland aan het bewind is, heeft zeker veel weten te bereiken, dat ook in het buitenland en niet in de laatste plaats onder vroegere vijanden als Frankrijk en Engeland, bewondering heeft gewekt. Wy willen dat zelfs in d e z e dagen niet ver geten. Maar het begint er nu toch naar uit te zien, dat het Duitsche volk onder deze leiding zijn evenwicht gaat verliezen. En dat beteekent een internationale bedreiging. Aan generaliseeren hebben we op deze plaats nooit meegedaan. De trouwe lezer van deze artikelen zal zich zeker nog wel herinneren, dat we ons mede uit welbe grepen Nederlandsch belang en als reactie op al te eenzijdige voorlichting van ons pu bliek indertijd tot aan het randje van poging tot waardeering hebben gewaagd, op het gevaar af voor „pro-Duitsch" en erger, voor een „agent van de Wilhelmstrasse" versleten te worden. Dat gevaar was niet denkbeeldig. Het had zelfs reeds zichtbare vormen aangenomen. Heden geeft ons stre ven naar absoluut onbeïnvloede bericht geving ons het recht, aan die periode te her inneren. Het vertrouwen verloren. Wij moeten thans naar Nederland berich ten, dat ook de neutrale waarnemer binnen de Duitsche grenzen zijn vertrouwen in de Duitsche politiek verloren heeft. Men moge hier voortgaan met het scheppen van steeds nieuwe voorbeeldige inrichtingen op het ge bied der naastenliefde, der volksgezondheid, met het steeds verder aankweeken van een bewonderenswaardig streven naar volksge meenschap, met het bouwen van prachtige werken op technisch en representatief ge bied, het organiseeren van een gezonde jeugd, het verminderen van de criminaliteit en de kindersterfte, het ontginnen van land, het intensiever maken van den landbouw, het uitvinden van nieuwe werkstoffen, het presteeren op sportgebied, het ontwikkelen van het lichaam, het kweeken van weerbare geslachten. Alles goed en wel. Maar men kan er zeer leelijke vlekken op de volksbanier niet mee uitwisschen. De Duitsche kerkstrijd. Het anti-semitisme, gelijk het na Novem ber 1938 in excessen van onmenschelijk ka rakter naar voren is gekomen, beteekent niet alleen een smet op het Duitsche volk, dat dit alles heeft aangezien en er zich niet tegen heeft verzet, maar ook een interna tionaal gevaar, omdat het op zichzelf zeer begrijpelijk haarden van verzet en vijandschap buiten Duitschland heeft doen ontstaan, die evenvele centra van actie moesten worden en zich nu door het Tsje chische emigrantendom versterkt zien. Het anti-clericalisme heeft, daarvan is men in Duitschland overtuigd, zijn grooten invloed uitgeoefend op het conclave, dat zooeven een kardinaal-staatssecretaris tegen alle tradities in op den Pauselijken Stoel heeft gebracht. De kerk van Rome staat in toenemende oppositie tegen het „Heilige Reich deutscher Nation" en reikt de hand aan alle stroomingen, die het Duitsche im perialisme, dat zich thans in Praag heeft ontmaskerd, binnen zekere grenzen willen terugdrijven. Het overboord werpen van het beginsel der Duitsche volkseenheid, die tot de vorige week nog dpor niet weinige volken of ten minste regeeringen tot op zekere hoogte begrepen en zelfs verdedigd werd, en het in de plaats daarvan zetten van een nieuwe idee, die men hier „Erwerb des Lebens- raums" noemt, doet millioenen niet-Duit- schers (en in feite ook millioenen helaas machtelooze Duitschers) zich afwenden van een regime, dat, in een mengeling van ver overingszucht en vrees voor binnenlandsche débacle, „heilige beginselen" koelbloedig van zich afgooit en een staaltje van brutale willekeur en machtsmisbruik te zien geeft. De wijze, waarop een regeering, die zich zelf steeds als voorbeeldig heeft aangepre zen, met volkomen onhoudbare argumen ten zoowel de anti-Joodsche excessen van November j.1. als de overweldiging van Tsjecho-Slowakije na zorgvuldige voorberei ding nog tracht te „verdedigen", is in zoo hooge mate ontstemmend, dat daardoor elke waardeering voor werkelijke nationale prestaties op den achtergrond wordt ge drongen en getwijfeld wordt aan de moge lijkheid van verdere samenwerking met een staat, die zijn buitenlandsche vrienden met zoo verrassende onverschilligheidin hun hemd laat staan. „Veroveren of sterven". „Exporteeren of sterven" moet Duitschland, zeide Hitier in Januari in den Duitschen Rijksdag en herhaalde zijn propaganda-chef Góbbels onlangs in den „Völkischen Beobachter" en in een rede te Leipzig. „Veroveren of sterven" blijkt een nog meer actueele leuze van het Derde Rijk te zijn. En bewijst, hoezeer de Duitsche autar kische en autoritaire politiek binnen de eigen staatsgrenzen schipbreuk geleden heeft. Heden spreekt men in Berlijn niet meer van „Duitsche Eenheid op volksche basis", maar nog slechts van „Lebensraum". Pakt, wat ge krijgen kunt, is het parool, Niets van de plechtige verzekeringen van eerbiediging van vreemd bezit, van vreemd territorium is meer overgebleven. Zuivere machtspolitiek verontschuldigt zich met staaltjes van vroegere machtspolitiek van andere staten, en voelt niet eens, hoe zwak zulk een verontschuldiging is. Men prijst zichzelf aan als moreel voorbeeld voor alle andere staten, en excuseert het navolgen van de slechtste handelingen dier anderen met de opmerking: waarom jullie wel en wij niet? Wijst men Duitschland op dit overboord werpen van eigen beginselen en het door scheuren van plechtige verklaringen, dan krijgt men slechts het woord: „huichelaar' te hooren. Het Derde Rijk echter bestaat uit 99 pCt. helden, en beweegt zich voor waarts op den weg, die voert naar het her stel van het „Heilige Reich deutscher Na tion". (ONGECORRIGEERD). VERKEERSONGELUK TENGEVOLGE VAN DEN STORM. Op den rijksweg ScherpenzeelRens- woude is vanmorgen om ongeveer half twaalf een auto door een hevigen rukwind van den weg geraakt en tegen een boom gebotst, tengevolge waarvan de bestuurder, de vijftigjarige heer J. A. van de Hoeff uit Scheveningen, zware verwondingen opliep. De auto werd geheel vernield. Een juist passeerende geneesheer ver leende de eerste hulp en constateerde bij het slachtoffer een bloedende hoofdwonde, een hersenschudding en ernstige inwendige kneuzingen. De man is per ambulance naar het zie kenhuis overgebracht. KRANSLEGGING OP HET GRAF VAN COMENIUS TE NAARDEN. Hedenmiddag is, uit naam van de bewe ging „Eenheid door Democratie" en in aan wezigheid van een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur der gemeente Naar- den, op het graf van Comenius aldaar, een krans gelegd, waarvan het lint het opschrift draagt: „Aan het onvergankelijke Tsjechi sche volk". DE DIPLOMATIEKE BEDRIJVIGHEID. Gemeenschappelijke verklaring voorbereid. De diplomatieke correspondent van Reu ter verklaart, dat thans te Londen en in andere Europeesche hoofdsteden wordt on derhandeld over het snel opstellen van een gemeenschappelijke verklaring door Enge land, Frankrijk, Rusland en andere mo gendheden, waarin duidelijk wordt ge maakt, dat verdere daden van agressie op collectieven tegenstand zullen stuiten. Het initiatief is genomen door Engeland en Frankrijk, daar men heeft beseft, dat deze landen op de snelste en doeltreffendste wijze maatregelen tegen de gevaren van eenige nieuwe aanvallende daad zouden kun nen voorbereiden. Het initiatief volgde kort op het Russische voorstel, volgens hetwelk de belanghebbende democratische staten onmiddellijk een conferentie zouden hou den ter bepaling van hun standpunt ten aanzien van den nieuwen toestand door Duitschlad geschapen. Naar men meent te weten, staat Engeland op het standpunt, dat in verband met het dringend karakter van den toestand een verklaring de voorkeur verdient boven een conferentie, omdat de onderhandelingen over een verklaring veel minder tijd zul len nemen. Rusland schijnt tegenover het Britsche plan niet ongunstig te staan, doch wel verlangt de Sovjet Unie de zekerheid te hebben, dat Engeland en Frankrijk wer kelijk op handelen voorbereid zijn, indien de noodzakelijkheid zich zou voordoen. Het is mogelijk, dat Rusland als voorwaarde voor deelneming aan de verklaring zou bedingen, dat de verklaring door een con ferentie gevolgd zal worden. DE REIS VAN PRESIDENT LEBRUN. Vanochtend elfuur is de hertog van Gloucester naar Dover vertrokken om hier namens den koning president Lebrun te verwelkomen. Te vijf minuten voor half twaalf is pre sident Lebrun met zijn gevolg te Calais aangekomen. Na de eerewacht te hebben ge ïnspecteerd begaf de president zich aan boord van de „Cote d'Azur" welke te kwart voor twaalf het anker lichtte. Op de reede voegden zich de Fransche oorlogsschepen, welke het schip zouden begeleiden, bij de „Cote d'Azur". De oorlogsbodems losten de gebruikelijke 21 saluutschoten. BUITENGEWONE ZITTING VAN HET LITHAUSCHE PARLEMENT. De actie der Memelduitschers. In verband met den ernstigen toestand, welke is ontstaan door de houding der natio- naal-socialisten inzake Memel, is voor van ochtend 11 uur een buitengewone zitting van het Lithausche parlement bijeengeroepen, waarin de regeering een verklaring zal af leggen. In politieke kringen is men van meening, na de besprekingen van den minister van buitenlandsche zaken Urbshis met minister von Ribbentrop, dat Duitschland de Duitsche separatisten in Memel steunt. Minister Urbshis is thans te Kaunas terug gekeerd. President Smetona en minister-pre sident Mironas hebben een beroep gedaan op de jeugd van Lithauen de landsverdediging te versterken. DE MOORDAANSLAG IN DE ZEESTRAAT Tegen chauffeur drie jaar gevangenisstraf gevorderd. Heden moest voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank terecht staan de 31- jarige chauffeur C. B., die op 18 November van het vorig jaar op den hoek van de Zeestraat en de Kortenaerkade een rèvolver- aanslag op zijn gewezen meisje heeft ge pleegd. Na deze daad is hy in het water van de Kortenaerkade gesprongen, waar de politie hem uit heeft gehaald en hem daarna in arrest heeft gesteld. Het revolverschot, op het meisje gelost, dat haar in den nek tref, was niet doodelijk. Nadat de kogel verwijderd was, herstelde zy spoedig. Een psychiatrisch rapport is tot de con clusie gekomen, dat verdachte in zeer over spannen toestand heeft gehandeld, waarin hij sterk verminderd toerekeningsvatbaar was. Hij heeft voortdurend met zelfmoord plannen rondgeloopen. Na een uitgebreid getuigenverhoor zeide de officier van justitie in zijn requisitoir dat het maar weinig gescheeld heeft, of mej. D. was er niet levend afgekomen. Spr. achtte bewezen, dat verdachte het plan heeft gehad om het meisje te dooden. Uit de getuigen-verklaringen achtte de officier voorts den „voorbedachten rade" bewezen. Herhaalde malen heeft verdachte het meisje bedreigd. Spr. achtte hem schul dig aan poging tot moord en eischte daarom drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak 4 April. HET AUTO-ONGELUK BIJ VREESWIJK. Begrafenis der slachtoffers. Onder zeer groote belangstelling zijn hedenmiddag op de Israëlietische begraaf plaats te Muiderberg twee van de vier slachtoffers van het auto-ongeluk, dat Zater dag te Vreeswijk plaats vond, ter aarde be steld. En wel de heer H. Luza en zijn echt- genoote mevrouw LuzaWitteboom. Onder de honderden aanwezigen bevonden zich o.a. de burgemeester van Vreeswijk, verte genwoordigers van tal van organisaties op maatschappelijk en handelsgebied, van welke de overledene bestuurslid was, en vele vrienden en belangstellenden. O.m. rabbijn dr. M. Hond voerde het woord. Hij schetste de beide overledenen, die hy persoonlijk zeer goed gekend had, als goede burgers, die het vertrouwen van vele mede- menschen terecht genoten. Hierna werden de beide kisten, die on der een schat van bloemen bedolven wa ren, ten grave gedragen. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Wielewaal te Basrah; Zilverreiger te Bandoen g; Buizerd te Rangoon. Thuisreis: Nandoe te Jodhpur; Uil te Athene. Het vliegtuig Reiger dat op de thuisreis is, bleef gister, wegens slecht weer, te Napels. Hedenmorgen is vertrokken van Schip hol de Oehoe met als gezagvoerder te Rol ler. Aan boord van dit vliegtuig bevond zich 366 1/4 k.g. briefpost, 18 1/4 k.g. pak- ketpost en 189 3/4 k.g. vracht, terwijl 12 passagiers hebben geboekt. MILITAIR VLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING. Sergeant-vlieger gewond Gistermiddag geraakte een piilitair vlieg tuig uit Soesterberg, de F. C. 9 no. 626 boven de gemeente Maartensdijk in moei lijkheden. De bestuurder zag zich gedwon gen een noodlanding te maken en zette het toestel aan den grond op een weiland, ge legen langs den Hilversumschen straatweg tusschen Groenekan en het oude dorp van Maartensdijk. Het weiland was te klein, zoodat het vliegtuig in een daarlangs loopende sloot terecht kwam en gedeeltelijk werd vernield. De bestuurder, de sergeant-vlieger van Looyen, werd hierbij vrij ernstig ge wond. De andere inzittende, sergeant vlieger van Damme, bleef ongedeerd Een geneesheer uit Maartensdijk ver leende geneeskundige hulp, waarna de ge wonde per ziekenauto naar het militair hospitaal te Utrecht werd overgebracht. Het vliegtuig zal worden gedemonteerd en naar Soesterberg worden overgebracht. STIERENKEURINGEN. In aansluiting op de opwekking van den rijksveeteeltconsulent in onze provin cie aan de fokkers om toch vooral eens wat meer de plaatselijke voorkeuringen te bezoeken, hebben wij besloten in de eerstkomende weken de uitslagen der voorkeuringen in een kort overzicht op te nemen, al zal dit gewoonlijk pas daags na de keuring kunnen geschieden. De jury, bestaande uit de heeren E, Koster Dz., secretaris der prov. regelings commissie voor de rundveefokkerij in Noordholland, Jm. Blaaubo°r Kz. te Schagen met den heer ir. L. de Vries, rijksveeteeltconsulent, als arbiter, komt voor een niet alleen moeilijke doch tevens zeer omvangrijke taak te staan, want het aantal \S) keuren dieren is nog iets hooger dan in 1938, toen reeds ruim 550 stieren aangegeven waren. Dinsdag opent Texel de rij met een ge ring aantal zelfs voor dit eiland, doch Woensdag belooft reeds belangrijk te worden vooral omdat het hier de lichtere gronden geldt. Te Schagerbrug zal de keuring te 9 uur aanvangen, terwijl die te Julianadorp in den namiddag plaats vindt, ALKMAAR. GEBOREN: Sara M., d. van Broer de Vreeze en E Bremer. Johanna C. M., d. van Pieter Maas en C. A. Zijm. Pieter J., z. van Pie ter Janssen en A. M. Wörner. Jan C., z. van Cornelis Roeper en T. Dros. Erica M, d. van Herman Scholten en H. Heim. OVERLEDEN: Maartje Sleutel, wed. van J. Langerveld, 82 jaar. Andries Verberne, gehuwd met C M. Keet, 79 jaar. Annigje Huisman, gehuwd met C. Bakker, 79 jaar. Dirk Schuijtemaker, wed. van D. Schoen, 72 jaar. BERGEN (10 t/m 17 Maart). Geboren: Margaretha Catharina, d. v. Cornelis Theodorus Leijen en Pauline Mohr. Getrouwd: John Willekes Macdonald en Albertine Trijntje Bogtman. Overleden: Reinier Kleverlaan, 73 jaar, echtgen. van. Theresia Winder. Johnna Maria Kanters, 64 jaar. OUDE-NIEDORP (Februari). Geboren: Florentius Johannes, z. v. Simon Petrus van der Stoop en Cornelia Maria Schoorl. Getrouwd: Willem Fijnheer en Jan netje Heinis. Jan Pancras en Elisabeth Geertruida van der Eng. Overleden: Theodorus Dekker, oud 54 jaar, echtgenoot van Cornelia van Dam. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de rijksveldwachter J. L. Breetvelt is, na te Amsterdam gehou- den examen, geslaagd voor het eerste ge- deelte van het examen voor brigadier der rijksveldwacht. Er waren 135 candidaten, van wie er slechts 54 geslaagd zijn. 4ta.it „Maar lieve kleine pietepiet, waar zit je toch?" STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 20 Maart te Amsterdam. Alkmaar 21 Maart 6 uur van Antwerpen naar Amsterdam. Amor 16 Maart v. Curagao n. Maracaibo. Atlas 12 Maart te Curagao. Bacchus 16 Maart v. Curagao n. Maracaibo. Bodegraven 19 Maart te Callao. Boskoop 20 Maart te Valparaiso. Cottica 21 Maart 0.40 u. Lydd gepass. Crijnssen 20 Maart van Barbados naar Trinidad. Douro 19 Maart te Cristobal. Euterpe 20 Maart 21.55 u. Lydd gepass. Ganymedes 20 Maart v. Portimao naar Lissabon. Helder 18 Maart van Curagao n. Cristobal. Iris 20 Maart te Amsterdam. El Libertador 17 Maart van Curagao naar Maracaibo. Medea 17 Maart van New York naar Pt. Au Prince. Midas 17 Maart te Curagao. Nereus 20 Maart te Oporto. Orestes 20 Maart v. Haifa- n. Antwerpen. Orpheus 21 Maart te Amsterdam. Plato 17 Maart te Curagao. Saturnus 20 Maart v. Famagusta naar Kimassi. Socrates 20 Maart van Cristobal naar Cartagena. Stella 20 Maart te Izmir. Stuyvesant 20 Maart te Paramaribo. Telamon 17 Maart v. Curagao n. Trinidad. Theseus 20 Maart te Kopenhagen. Triton 20 Maart van Candia naar Zante. Vulcanus 20 Maart 12 u. 150 mijl Z. W. Ouessant. |J Stoomv. Mij. Nederland. Manoeran S. J. P. L. van Los Angelos 20 Maart. Moena thuisr. te Genua 20 Maart. Salawatti S. J. P. L. te Soerabaja 20 Maart. Modjokerto S. J. P. L. van Balik Papan 19 Maart. Kon. Holl. Lloyd. Westland thuisr. 18 Maart van Buenos Aires naar Santos. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH; LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 21 Maart 1939. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 33!4 NederL 1938 991/, 3 Ned.-lndië 1937 97 514 Duits„hl. '30 m. verkL 193/, BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank125 Handel Mil Cert, v. 250 1251/, Koloniale Bank148 Ned. Ind. Handelsbank 114% INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie ~alv 343/g 83 1283/4 365 V, 194 CaTvé Delft Cert Lever Bros NederL Ford 'Philips GloeiL Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 32% Anaconda 20% Betbleh. Steel 49 Cities Service §5l/s Generaal Motors 35%, Kennecott Copper 26% Repubtic Steel 14 Standard Brands 5%, Steel comm. 423/, U. S Leather3%, CULTUUR MAATSCH. H. V. A405 Java Cultuur 170% Ned. Ind. Suiker Unie 1963/4 Vereen. Vorstenlanden 78'/4 MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij55% Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. i Kon. Petr. Perlak Phillips Oil i Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Laatste 2.45-3.00 122% 126 146 114% 35%-% 130% 368 198% 32%, 217w 50% 5'/l6 35»% 27%,-i 14%, -i 5*/« 43%, -i 3% 100 280% 299»/, 633/4 28%, 9'/, 97. 192% 129% Hessa Rubber 110 li)n 405-6 170 198 79%-% 55% 95 285% 3021-3/4 63 28%, 9%, 10i-%s 195-% 133 109-12 118% 92% 27 101% 72 110% 105% 190 207-6 201-3 26»/, 12è-%, 13% 3»/, §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclarm. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers K, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.88%, 1.88%, Londen 8.82 8 82 k Berlyn 75.60 75.50 Parys 4.99 4 99 Brussel (Belga) 31.70 3170 Zürich 42.42)4 4Z45 Kopenhagen 39.40 39.40 Stockholm 45.42)4 45 47)4 0sl° 44.35 44.35 Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Riilw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. 117% 90 2% llu% 1051/a 187% 20i 199% 26'/, 123/, 12% 75% 3%, ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTKR, ALKMAAKSCHE COURANT. TEL. 3320.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10