AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. £xuuL en JmhBmm tweede blad. OUDKARSPEL^ ZUIDSCHARWOUDE amterdamsch HOF behandelt revisiezaa:. CASTRICUM metaalbewerkers stellen ultimatum. EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 Bureau Alkm. Courant. H.V. Boek- en Handelsdrukkerij v h Herm. Coster l Zn. de liefdesverklaring. Voor kleine tuinen. een primulapraatje. te Wijk bij Duurstede. Zoowel zijzelf als haar dochter stemden daarin toe, maar toen de laatste hoorde dat moeders spaar geld gebruikt zou moeten worden om de opnemingskosten te bestrijden, verzette zij zich met hand ei. tand tegen het denk beeld. Op een vraag van den president waarom verdachte dit alles heeft toegelaten, ant woordde zij dat haar moeder liet anders wilde. Hier viel de officier van justitie in alle scherpte uit met de woorden: Nee, dat kostte geld, de centen van je moeder zou den opraken! Nadat nog de man van ver dachte was gehoord, eischte de officier een gevangenisstraf van 2 maanden wegens dit sofeandelijke feit. Uitspraak over 14 dagen. ANTI-SEMIETISCHE STRAATSCHENDER KRIJGT DRIE WEKEN. 18-jarige n. s. b.er gooide ruiten in. Voor den politierechter te Zutfen, mr. A. H. van der Giesen, had zich vanmorgen een 18-jarigen jongeman uit Winterswijk te verantwoorden, die in den nacht van 28 Februari op 1 Maart aldaar een ruit heeft ingegooid bij een Joodschen ingezetene. De jongeman, die klompenmaker is van beroep beriep zich er vanmorgen op, dat hij N. S. B.-er is en daarom anti-semiet, zoodat hij zich gerechtigd achtte by Joden de ruiten in te gooien Hiervoor had hij eerst het huis van den rabbijn uitgezocht en daarna het huis van een andere Israëliet. Deze laatste werd als getuige gehoord. De politierechter trachtte den jongeman, dien hij een lafbek en een gluiperd noem de die er 's nachts op uit gaat om zich te verzetten tegen de maatschappelijke orde in ons land, te overtuigen van het minder waardige van zijn daad. Ook de subst. officier van justitie, mr. W. J. Stam, noemde het gedrag van den Winterswijker hoogst onbehoorlijk. Met alle kracht zoo zeide hij mo'it tegen der gelijke uitingen in ons land worden opge komen. Hij vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van drie weken, tot welke straf de politierechter den verdachte heeft veroordeeld. Tkovmdaai TUeuws Candidaten voor den raad. De candidaten voor de r.k. staatspartij voor den gemeenteraad zijn de heeren B. Bommer, P. Rijper, J. Kos, S. Tromp, P. Groen, K. Ooijevaar en J. Spanjaart. De defi nitieve volgorde moet nog beslist worden. Boerenleenbank. De vergadering van de Coöp. Boeren leenbank werd gehouden ten lokale van den heer C. Jansen alhier. De voorzitter, de heer P. Wijn, ging na, hetgeen in het afgeloopen jaar door de bank is gedaan. Het jaar 1938 was voor de bank niet zoo ongunstig. Hoe wel het vastelasten-vraagstuk sympathiek wordt aangepakt door de regeering geeft het voor de Boerenleenbanken moeilijkheden, doordat deze niet over eigen kapitaal be schikken. Door de iets betere financiëele uitkomsten van de tuinbouwbedrijven hebben de tuin ders eenigen moreelen en ook financieelen steun gekregen, om hun bedrijf voort te zetten. Spr. betreurde, dat de leden zoo slecht aan de soms geheel zonder geldelijke gevolgen zijn formaliteiten voldoen. Hij hoopte, dat het bestuur niet gedwongen werd, drastische maatregelen te nemen. De voorzitter herdacht het overleden be stuurslid, wijlen den heer J. Kalverdijk, die een uitstekend bestuurslid is geweest. In het jaarverslag werd vermeld, dat het ledental 203 bedroeg. Het aantal in omloop zijnde spaarboekjes was 354. De rekenjng over het afgeloopen jaar gaf o.m. aan, dat aan spaarders is terugbetaald 126.878.79, ingelegd werd 108 105.36. Er is 1200 aan voorschotten uitgezet, terug betaald werd 13049.88. De ontvangsten in loopende rekening waren van rekening houders 75.563.66, uitgegeven werd aan rekeninghouders 67.307.78. De balans ver meldde, dat aan voorschotten 97.331.66 uit stond, h'et tegoed in loopenre rekening van reekninghouders bedroeg 149.026.73, van de Centrale Bank 114.376.77; de schuld aan de spaarbank bedroeg 294.988.21. Aan reke ninghouders was verschuldigd 61.362.28. Het reservefonds was 21049.31. Het winst- saldo beliep 1449.50. Het bestuur stelde voor, de winst te be stemmen tot afwikkeling van eenige kwade postjes, waarmede de vergadering accoord ging. De rekening werd vastgesteld. In de vacature ontstaan door het over- ljjden van den heer J. Kalverdijk werd met 27 stemmen, diens zoon, de heer L. Kalver dijk gekozen. De heer Wijn werd herkozen tot lid van den raad van toezicht. N. a. v. eenige besprekingen in de rond vraag besloot men in overweging te ne men, de zitdag te veranderen. (Ongecorrigeerd.) Raadscandi daten De candidaten van de r.k. staatsparty zijn in deze gemeente de heeren Jac. Weel, C. Kramer, J. Kramer, Th. van Kleef, J. van Kleef, W. Duys, J. Broersen, Th. Laas en J. de Nijs. Ook hier moet de volgorde nog nader worden vastgesteld. (ONGECORRIGEERD). /erdachte zit straf van drie jaar uit, thans vrijspraak geëischt. Een berucht inbreker, de Amsterdam mer H. G. K., die reeds herhaaldelijk wegens inbraken is veroordeeld, stond gisteren voor het hof terecht. Verdachte had zich voor drife inbraken te verant woorden. Het eerste geval betrof echter een revisiezaak. Door het hof te Arnhem was hem een straf van drie jaar opgelegd en verdachte, die tot in hoogste instantie zijn onschuld had volgehouden, had revisie aangevraagd, omdat de twee mannen met wie hij dikwijls samenwerkte, tenslotte met de waarheid voor den dag zouden zijn gekomen. Hij zou, aldus de ten lastelegging, in een woning te Apeldoorn een aantal effecten ter waarde van 3700, hebben gestolen De procureur-generaal requireerde thans in zijn requisitoir vrijspraak Deze verdachte aldus het O. M. is geenszins onschuldig, maar de heling, die vast staat, is niet ten laste gelegd. Boven dien heeft hij de justitie op een dwaalspoor gebracht, doch ook dit is niet ten laste ge legd. Spreker vorderde vernietiging van het vonnis in eersten aanleg en vrijspraak vai de tenlaste gelegde feiten. De drie jaar gevangenisstraf zullen wel in mindering gebracht worden op de jaren, die de ver daehte nog „tegoed" is. PERSONENAUTO TEGEN HUIS GEBOTST. In den afgeloopen nacht is een personen auto ter hoogte van de gasfabriek te Slie- drecht tegen een huis gebotst. In den wagen, welke bestuurd werd door B., zaten zes personen, afkomstig uit Asperen. De auto drong in den muur en richtte een groote vernieling aan. De chauffeur werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis overgebracht. De andere inzittenden liepen minder ernstige verwondingen op. BURGEMEESTER VAN DEN BOMMEL VRIJGESPROKEN. Voor de strafkamer van het Haagsche ge rechtshof heeft zich te verantwoorden ge had de 35-jarige L. G. L. L., burgemeester van de gemeente den Bommel, die in den tijd, dat hij alleen nog gemeente-secretaris was, een schilder zou hebben bewogen de gemeente voor een bedrag van 45 op te lichten. Voor dit feit was hem door de Rotter- damsche rechtbank een gevangenisstraf van veertien dagen opgelegd, welk vonnis de advocaat-generaal in hooger beroep beves tigd wilde zien. Het Hof, heden arrest wijzend, heeft het tenlaste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen verklaard en den burgemeester vrijgesproken. DE STRANDING VAN HET S.S. „FORT DE SOUVILLE". Waarschijnlijk vanmiddag vlot. In den afgeloopen nacht bij vloedtij heb ben sleepbooten tevergeefs getracht het ge strande stoomschip „Fort de Souville" vlot te sleepen. Wel bleek, dat men het schip in een eenigszins gunstiger positie heeft kun nen verplaatsen. De kans is groot, dat van middag, met hoog water, het schip vlot ge sleept kan worden, omdat dan de wind van noordnoord-oost tot zuid-west omgeloopen zal zijn en er daardoor minder deining aan de kust is. Er zullen vanmiddag acht ster kere sleepbooten aanwezig zijn om het schip vlot te sleepen. Vanwege het bestuur van den polder zal thans 20.000 gulden cautie in plaats van 6000 gulden, zooals aanvankelijk was be paald, worden verlangd voor de aange brachte schade aan paalhoofden en oever verdedigingswerken. MINISTER VAN DIJK BEZOEKT DEN HELDER. De minister van defensie, dr. J. J. C. van Dijk, bracht vandaag een bezoek aan het Koninklijk Instituut voor de Marine en aan de marine-directie te Willemsoord. Reeds om kwart over negen arriveerde de minister per auto aan het directiegebouw, waar de marinecommandant, de schout-bij nacht H. Jolles, met zijn adjudant, den luitenant ter zee eerste klasse B. J. Velder- man, hem opwachtten. Hij begaf zich naar het Koninklijk Instituut, waar hij aan de poort met de gebruikelijke eerbewijzen werd ontvangen door den commandant van het instituut, kapitein ter zee C. J. baron van Asbeck. De minister inspecteerde vervolgens de voor het instituut onder commando van den kapitein der mariniers H. O. Romswinckel aangetreden adelborsten, die daarna op het paradeterrein van de rijkswerf voor den minister en de marineautoriteiten defileer den. De plechtigheid werd opgeluisterd door de stafmuziek der koninklijke marine, onder leiding van den kapelmeester L. Leistikov. De ochtend werd verder besteed aan een rondgang door het gebouw, waarbij ook de in aanbouw zijnden nieuwe vleugel werd bezichtigd. Hierna woonde de minister, ver gezeld van den schout-bij-nacht en den commandant van het instituut, eenige prac- tische en theoretische lessen van de adel borsten bij. Ook een roei— en zeiloefening, resp. op het Nieuwe Diep en op de reede, werd in oogenschouw genomen. De lunch werd gebruikt ten huize van den schout-bij nacht. Vanmiddag voerde de minister be sprekingen met de marinedirectie, waarna hij per auto naar den Haag is teruggekeerd. PRESIDENT LEBRUN TE LONDEN. Halifax en Bonnet confereeren. Te elf uur hedenochtend heeft president Lebrun op Bukingham Palace het diplo matieke corps ontvangen. De Fransche ambassadeur te Londen, Corbin, stelde alle ambassadeurs en gezan ten, geaccrediteerd bij het hof van Sint James, aan den president voor. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Bonnet, die den president naar Engeland vergezelt, heeft vanochtend een onderhoud gehad met minister-president Chamberlain en den Britschen minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax. Bonnet heeft ook gisteren een onderhoud gehad met lord Halifax. Getrouw aan de traditie van zijn voor gangers heeft president Lebrun vanochtend een bezoek gebracht aan het Fransche zie kenhuis te Londen, vergezeld van zijn echtgenoote en zijn gevolg. Langs den weg van Buckingham Palace naar het zieken huis in Holhorn werd Lebrun luide toege juicht. Telegram aan Hore Belisha. De Fransche nationale bond van reserve officieren heeft het volgende telegram ge zonden aan den Britschen minister van oorlog, Hore Belisha: „Tijdens deze grootsche uren, waarin de harten van onze beide landen tezamen kloppen, zendt de nationale bond van re serve-officieren namens zijn 100.000 leden u zijn eerbiedigen groet en verzoekt u aan onze dappere kameraden van het Britsche leger onze gevoelens van broederlijke ge negenheid te betuigen". DE BIJL DEED HAAR WERK... Vanochtend zijn te Berlijn de 48-jarige koopman Johannes Milolajewski en zijn 22-jarigen zoon, beiden uit Kuestrin, te rechtgesteld. Zij waren ter dood veroor deeld wegens landverraad. DE E. H. B. O.-diploma's uitgereikt. In een geanimeerde vergadering in hotel Broksma heeft burgemeester Sloet aan acht dames en drie heeren het E. H. B. O.- diploma uitgereikt. Het waren de dames mevr. de Haan Heger; mevr. v. MuijlwijkKoosen en mevr. ReurtsOtto en mej. Beek; mej. Juffer- mans; mej. Tromp; mej. Veldt en mej. Kloes en de heeren Keijzer, Mol en Zeewolt. De samenwerkende metaalbewerkers bonden hebben aan den metaalbond te 's-Gravenhage het volgende schrijven ge richt: De besprekingen met den rijksbemidde laar omtrent het geschol met de betreffen de ondernemen: Wilton-Feyenoord, R. D. M., Nieuwe Waterweg, en P. Smit Jr. heb ben tot onze teleurstelling geen bevredi gend resultaat gebracht. In verband daarmede besloten onze besturen gebruik te maken van de door de personeel-ledenvergaderingen verleende machtiging tot het stellen van het ultimatum en deelen U mede, dat, wanneer voo of op Woensdag 29 Maart a.s. ten opzichte van de in ons schrijven van 13 Februari 1939 ge noemde punten inzake verhooging van loonen en verbetering van andere ar beidsvoorwaarden, geen bevredigend resultaat is verkregen, op Donderdag 30 Maart a.s de arbeid niet zal wor den hervat. Wij voegen hieraan toe, dat onze besturen in 's lands belang (defensie-werken) hun medewerking willen verleenen om een con flict by de betrokken ondernemingen te voorkomen en verklaren zich bereid arbi trage met bindende uitspraak voor beide partijen over de nog in het geschil zijnde punten te aanvaarden. Voor de goede orde deelen wij u mede, dat als dan als buiten het geschil staande móeten beschouwd worden de reeds door u èézegïie verhoogingen voor de jongeren en als de werkgevers hiertoe eveneens be reid zijn, wordt het ultimatum ingetrokken". DUITSCHE BUIT IN TSJECHO-SLOWAKIJE. De „Daily Express" bericht vanochtend, dat Duitschland in Tsjecho-Slowakije ter waarde van 360 millioen pond sterling aan oorlogsmateriëel, kazernes, auto's en paar den heeft buit gemaakt. De Duitsche generale staf heeft evenwel niet de mobilisatie- en operatieplannen van den generalen staf van het Tsjecho-Slo- waaksche leger kunnen vinden, niettegen staande alle moeite, welke hiervoor is ge daan. DIRECTORIUM DE UITVOERENDE MACHT IN MEMEL. De geheeie uitvoerende macht in het Me- melgebied is reeds in de handen van het directorium overgegaan. De Lithausche gou verneur heeft tegenover dr. Böttcher, lid van het directorium voor interne aangele genheden, verklaard, dat de Lithausche autoriteiten geen enkele bevoegdheid meer in het Memelgebied hebben. Post- en radio- zendbedryf en havenwerken staan onder gezag der autoriteiten van het Memelge bied. De afdeelingen der Litausche weer- crganisatie worden op enkele plaatsen in de stad samengetrokken, vanwaar zij naar de kazerne trekken om daar ontwapend te worden. De landdag van Memel komt vanavond te 18 uur bijeen. Neumann, de leider der Duitsche bevolking, zal dan een proclama tie ter gelegenheid van de hereeniging met Duitschland voorlezen. Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en eenige verzoekschriften aan de Pacht- kamer benevens eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de overgangsbepalingen der pachtwet (loo pende contracten.) Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heeft. Pachtcontracten A 15 ct. idem B 7% ct. Voor dam 9 Alkmaar. KENNEMERLAND. We kunnen niet zeggen dat de aanvoer noemenswaardig is vermeerderd. Stapel producten heeft voor een groot deel afge daan. Boerenkool en spruiten waren er zoo goed als niet meer en wat nog werd aangevoerd was 2e kwaliteit en peper duur. Oude groenten bestond uit kool, rapen, bieten, uien en peen van oosgroente uit prei. Kool was duurder dan de vorige week. We noteerden: roode 4 a 7.60, witte 2.20 a 4.30, savoye 2.10 a 3.80, per 100 kg. Wortelen 0.60 a 1.10, uien 2.80 a 4.20 en bieten 1.40 a 2.90 per 100 kg. Breekpeen en waschpeen (voor 2/3 aanvoer van elders) was duur, de pry'zen resp. 3.20 a 4.35 en 6.50 a 10.80 per 100 kg. De witloftelers maken een goeden tijd mee (voor zoover zij geen vorst in de kuilen hebben gehad), want witlof is zoo duur als we in geen jaren hebben mee gemaakt: le soort besomde 2328.50 en 2e soort 1419.50 per 100 K.G. Prei, waarvan de aanvoer niet groot meer is, was duur, de prijzen van 10.5016.35 per 100 k.g. wijzen het uit. De aanvoer van spinazie gaat momenteel vooruit, doch niet temin gaan de prijzen omlaag: 14.50 23 per 100 k.g. is vrij hoog. Sla voor zoover men het sla kan noe men, want het is enkele blaadjes gold 2.90 tot f 4.80 per 100 stuks. Bosgroenten werd voor fancy-prijzen ver handeld en wel: raapstelen 0.90 tot f 2.80, selderie 20 tot 32, peterselie 20 tot f 43, radijs 2.60 tot 4.60 en rabarber 12 tot 29 per 100 bos. De laatste appelen (Present van Enge land) werden voor 33 tot 36 per 100 K.G. verkocht. I IN BOSCH EN HEIDE Z'JTGU GAST VOOR BRANDGEVAAR DUS OPGEPAST. NEDEUL- HFIDEMY Wkt&é/ nen bly'ven staan, de Primula veris acaulis worden slechts 10 c.M. hoog en de Primula veris elatior 25 c.M Van de eerste is variëteit Coerulea met donkerblauwe bloe men en een geel hart een der nieuwste aanwinsten. Bij de Acaulis verscheidenhe den treffen we ook fraaie dubbele vormen aan b.v. Primula veris acaulis sulphurea plena met groote zwavelgele bloemen, io c.M. hoog of de Croussei plena, licht 'kar mijn, en de alba plena, zuiver wit. Bij dè Primula veris elatior onderscheiden we bruinroode, gele en witte variëteiten. Een nieuw ras, dat vroeg in het voorjaar bloeit is de Primula verwani, in de kleuren robijnrood, magenta-violet en zalmkleurig rose, de bloemstengels worden 15—20 c.M. lang en zyn zeer sterk. Primula's in den liefhebberstuin, we kun nen er haast niet genoeg van hebben, maar we moeten ze met smaak in kleurige groe pen weten te schikken, dan zullen ze het mooiste tot hun recht komen. A. C. MULLERIDZERDA. ycheepstiidUtgm STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 22 Maart te Amsterdam. Alkmaar 22 Maart te Amsterdam. Barneveld 20 Maart van Paita naar Slinas. Berenice 20 Maart van Rotterdam naar Pasajes. Cottica 21 Maart te Amsterdam. Douro 21 Maart van Cristobal naar Pto Barrios. Euterpe 21 Maart te Amsterdam. Fauna 21 Maart v. Tunis naar Napels. Ganymedes 21 Maart te en van Lissabon naar Amsterdam. Hebe 20 Maart v. Castellon n. Rotterdam. Helder 21 Maart van Balboa naar Buena Ventura. Oberon 19 Maart v. Aruba n. A'dam. Odysseus 21 Maart te Stettin. Perseus 20 Maart te Gdynia. Vulcanus 21 Maart 4 u. Ouessant gepass. Stoomv. Mij. Nederland. Poelau Bras thuisr. van IJmuiden 21 Maart naar Hamburg. Moena thuisr. van Genua 21 Maart. Holland—Amerika Lijn. Leerdam 22 Maart v.m. van Londen. Damsterdijk 21 Maart n.m. te S. Francisco. Boschdijk 20 Maart n.m. van Tampico. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak uitr. 22 Maart 8 u. pass. Suez. Kedoe uitr. 21 Maart 24 u. v. Rotterdam. Kota Pinang thuisr. 22 Maart 4 u. passeert Finisterre. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHj LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 22 Maart 1939. Luiste De naam Primula is onafscheidelijk met het voorjaar verbonden, en dan denken we hier speciaal aan de tuin-primula's, de vaste planten waar we elk jaar opnieuw zooveel plezier van hebben. Een ouderwet- sche plant overigens, de Primula of Sleutel bloem, waaraan echter voortdurend ge kweekt en veranderd w.ordt zoodat we er heden tendage een enorm sortiment v. bezitten. Als algemeene regel voor de cultuur van Primula s geldt wel, dat zij een standplaats verkiezen, waar zy in de zomermaanden niet te veel last van de felle zon hebben, terwijl zij daarbij om sterk te kunnen groei en een vochtigen grond verkiezen. We kun nen niet direct zeggen dat een tuin zonder Primula s niet mooi kan zijn, maar we heb ben hun fleurigheid werkelijk noodig, en vooral de soorten die in Maart of begin April in bloei zijn worden ieder voorjaar weer met vreugde begroet. De allervroeg ste is wel Juliae, purperviolet, die slechts 5—10 c.M. hoog wordt. Met deze Juliae en de Primula Veris acoulis zyn schitterende hybriden voortgekomen, n.1. de Primula Juliana, sterke, gemakkelyk groeiende planten die enorm wild bloeien. Prachtig is hierin de variëteit Schneekissen, die, de naam zegt het reeds, een kussen van witte bloemen vormt, de Singerskamp Beauty met mauve-blauwe bloemen bovenbrons- groen blad en de Juliana E. K. Janes, een aparte rose-roode snit. De Primula veris behoeven we eigenlijk met meer te introduceeren, iedereen kent deze ryk gekleurde; fluweelige bloemen, die in vetten grond jaren achtereen kun- STAATSLEENINGEN. 3—3 NederL 1938 3 Ned.-lndië 1937 5% Duitschl. '30 m. verkL BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v, 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert. Lever Bros NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Vorige koers 99%s 97% 19% 122% 126 143 114% 35% 82% 131% 368 198% 32% 21% 50% §5%. 35 27Vx 14716 5% 43 3% 406% 170 198% 79% 55% 95 285 302% 2.45-3.00 99 97% 18% 121 125% 140 113% 3474-5 82 125%-i 365 190-1»/, 32 205/,-% 49)-%« 5%6 341-%« 264 13%-% 5 41-% 3%6 Perlak 63 Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 28%6 9% 10% 195% 132% 110% Oostkust 118% Serbadjadi 92 Interc. Rubber 2% SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 101 JavaChinaJapan lijn 72 Kon. Ned. Stoomboot. 110% Scheepvaart Unie 105»/. TABAKKEN. Deli Batavia 190 Oude Deli 205% Senembah2021/, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 26s/, Southern Pacific 12»/, Southern Railw. Cert.. 13%, Union Pacific 75%, Canadian Pac. 4 3% 394 J 167 192% 78 55% 51 6 i 295; 63 28% 9-Vm 10-VM 189-9»/, 132 106 122 88%-9 27/i«"% 101% 68 108 103% 175 195 190 26 U15A#"2 13Vw 75% 3%« §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden V, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM New-York Londen Berlijn Parijs Brusse l(Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers OFFICIEEL. 1.88%, 8.82% 75.50 4.99 31.70 42.45 39.40 45.47% 44.35 heden 1.88%. 8.82»/i. 75.32% 4.99 31.70 42.35 39.40 45.47% 44.35

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8