HET ZILVEREN FEEST VAN HET ALG. AFD. ZIEKENFONDS. n OUDKARSPEL Morgen wordt het 25-jarig bestaan herdacht. BIROEK OP LANGENDIJK Receptie in Hotel Proot Hoofdpijn en Kiespijn TEXEL DERDE BLAD. 7 Tuin bouwvereeqiging. De plaatselijke tuir.bouwvereeniging De Eendracht hield Maand: gavond in het Huis de Brederode een algemeene ledenverga dering onder leiding van den heer Jb. de Boer. De voorzitter heeft in zijn openings rede den huidigen toestand van den tuin bouw besproken. De verwachtingen, welke cp de jaarvergadering werden gekoesterd, zijn niet in vervulling gegaan. Het is uitste kend koolweer, maar de prijzen loopen voortdurend terug. De economische toe stand zal hieraan het zyne wel bijdragen. De voorzitter deelde mee, dat er heel veel belangstelling bestaat voor de tuin- bouwbedrijfjes in de Wieringermeer. De in de vorige vergadering geuite wensch, dat de regeering soepel zou zijn met de te stel len financieele eischen, zal wel ijdel blijken, daar men een groot aanbod van gegadigden krijgt, waaruit de meest kapitaalkrachtigen worden genomen. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer D. Wonder, ontlee- nen wy, dat de poterbewaarplaats door het bewaren van bloembollen een aardig winst je heeft opgeleverd. Daardoor was men in staat, de verplichte aflossing van 500 aan de Boerenleenbank te voldoen. De schuld welke nog op de poterbewaarplaats rust is 12.100. Mededeeling werd gedaan van het ver schijnen van een klein boekwerkje van ir, Eietsema over doelmatige bemesting. De prijs hiervan is zeer laag. Voor tuinders die in de kleine tuinderssteunregeling zijn op genomen wordt het boekje gratis beschik baar gesteld. In verband met het uitstekend verloop van den tuinbouwcursus, waarvan Don derdag a.s. de eindles wordt gehouden, be sloot men, te trachten weer een cursus te organiseeren in samenwerking met de an dere vereenigingen. Er zal naar geïnfor meerd worden, of de mogelijkheid bestaat, dat ook oudere tuinders een cursus volgen De beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van den Noordermarktbond leverde veel stof tot praten, door het voor' stel van het Centraal Bureau v. d. Veilin gen in Nederland, om te komen tot verbe tering van den afzt van de tuinbouwpro ducten. Verschillende wenschen werden door de leden naar voren gebracht. O.m wilde een lid den handel vragen, ook een bijdrage te verleenen, een ander wilde de regeering voor de kosten laten opkomen, een derde achtte de te verleenen macht! ging aan het Centr. Bureau te vérstrekkend, Hoewel de noodzakelijkheid dat iets daan moet worden door allen gevoeid wordt, staat men er toch wat gereserveerd tegenover. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten, het voorstel te steunen. Met de prae-adviezen op de overige voor stellen van den beschrijvingsbrief kon men zich vereenigen. Voor de rondvraag van de alg. vergade ring van den Noordermarktbond zullen eenige onderwerpen worden aanhangig ge maakt, o.a. het ongewenscht zijn van het uitsorteeren van kleinere maten uit de doorgedraaide pootaardappelen. Dat uitsor teeren is niet ter bevordering van den handel. Afgevaardigd werden de bestuursleden en de heeren P. Kostelijk, P. Volkers, L. Kalverdijk en J. Hink. In de rondvraag wees de heer C. Met op de wenschelijkheid, dat de poterbewaarder bij de bewaarplaats woont, in de woning, welke van de vereeniging is. De voorzitter zeide, dat dit bij den tegen- woordigen stand van zaken moeilijk kon v/orden verlangd. Wel zal er zooveel moge- lijk rekening mee worden gehouden. De heer J. Hink vestigde er de aandacht op, dat in de verg. van Koophandel erop was aangedrongen, de vreemde kooplie den van de veiling te weren. Hij vroeg of de veiling daaraan wel mee zou werken. Dat zou niet in ons belang zijn, zeide spr. De voorztiter dacht, dat de veiling daar aan niet zou denken. De heer Kaan deelde mede, dat Woens dag- en Maandagavond a.s. gelegenheid zal worden geboden, koolzaad te ontsmetten. Parkeerborden. In de afgeloopen week zijn de officieele parkeerborden geplaatst, één in het Zuid einde, een in het Noordeinde en één in het midden van het dorp. Daarop wordt aange geven, dat parkeeren aan de Oostzijde van het dorp is verboden. In het belang van een veilig verkeer wordt door de politie verzocht, de aandacht van be langhebbenden er op te vestigen, dat vooral scherp wordt geparkeerd, zoodat men met •het voertuig niet meer ruimte inneemt dan strikt noodzakelijk is. De politie heeft opdracht, om, bij nalatig heid, deze week nog waarschuwend op te treden, maar daarna is het met waarschu wen onherroepelijk uit en zal bij niet na koming van het parkeerverbod proces-ver baal worden opgemaakt. In verband met dit laatste wordt nog eens nadrukkelijk gewaarschuwd om niet met z'n drieën naast elkander te fietsen. Wagen bij den dijk neer. Maandag is een met hout beladen wagen van de fa. Eecen uit Oudkarspel, doordat het paard er geen kans toe zag, het zware ge vaarte bij den brug over de Ringvaart op te trekken, achteruit van den vrij hoogen dijk gereden. Paard en voerman kwamen er zonder verwondingen af. De lading hout schoof van den wagen af. Later heeft men met behulp van een tractor den houtwagen weer op den dijk gehaald, waarna het hout werd opgeladen. Het ongeluk liep dus nog goed af. k Vergadering Grocntecultuur. De tuinbouwvereeniging Groentecultuur vergaderde Maandagavond in het lokaal van den heer J. de Boer. Na opening door den voorzitter, den heer W. J. Balder wer den de proeven besproken, welke zullen worden genomen om te kunnen nagaan, welken invloed een hoogeren waterstand op den groei van de verschillende gewassen Voor deze gelegenheid is een feest uitgave verschen waarin het Lid van Verdienste, de heer R. G. C. Schröder een voorwoord heeft geschreve 1. Het zilveren feest van iet A.A.Z.Ak., aldus de heer Schröder, vier ik van gan- scher harte mee. Ik weet ".zat het fonds be teekent voor zijn verzekerden; ik ken de toegewijdheid eraan van de deel nemers. Ik ben dankbaar, dat van Dam, Schouten en ik zooveel jaren hebben mogen samenwerken aan den opbouw en de versteviging ervan. Wij drieën rekenen dat tot ons levenswerk. Ik benijd Schou ten, opdat hij de volle 25 jaar bestuurslid is geweest. Op de eerste bijeenkomst van de Alkmaarsche deelnemers heb ik her innerd aan het bekende versje: „Doe tweedracht U berouwen niet Wat ééndracht U hier bouwen liet." Zoolang deelnemers en bestuur een drachtig samenwerken, zal ons ziekenfonds tot heil van allen zijn zegenrijken arbeid voortzetten. Blijve die ééndracht be waard! Een woord van den voorzitter. De heer G. Straver, voorzitter van het fonds noemt het een goede gedachte van den secretaris-penningmeester nu het zie kenfonds 25 jaar bestaan heeft, alle be langstellenden de gelegenheid te geven in zijn historisch overzicht de ontwikkelings gang, zooals deze uit data en cijfers blijkt, te kunnen volgen. De oorzaak van» den sterken groei en bloei is de sterke prikkel, de wensch der verzekerden om de medi sche verzorging niet gedeeltelijk als lief dadigheid te ontvangen, maar daarvoor zelf te willen zorgen en offers te brengen. Daarnaast staat de groote vooruitgang van het medisch kunnen, dat zonder ver zekering voor de minder betaa'krachtigen om de groote kosten van vele nieuwere onderzoekings- en behandelingsmethoden onbereikbaar zou zijn gebleven en daar naast het feit, dat het bestuur er in al die jaren van het bestaan van het fonds in geslaagd is voor een redelijke contributie een maixmum aan medische en pharma- ceutische hulp voor verzekerden beschik baar te stellen. Een woord van lof wordt gebracht aan het onvermoeid werken van den secreta ris-penningmeester, die van de oprichting af de ziel van het bestuur is. Moge, aldus de voorzitter, de prettige samenwerking, welke in ons bestuur altijd 'bestaan heeft tusschen alle leden, waar het gold het ziekenfonds steeds beter aan zijn doel te doen beantwoorden, ook in de volgende jaren voortduren, dar. zal de A.A.Z.Ak. een zegen blijken voor de tal loos velen, die voor het behoud van hun gezondheid en werkkracht van ons hun heil verwachten. De geschiedenis van het fonds. Aan het uitvoerige exposé /an de ge schiedenis van het fonds, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer B. H. J. Schouten, ontleenen wij het vol gende: Toen in 1913 de Ned. Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst in nauwe samenwerking met de Ned. Maatschappij ter Bevordering der Pharmacia aan hare afdeelingen opdroeg eigen ziekenfondsen te stichten, die in werking zouden treden nog voor de in uitzicht gestelde Ziektewet zou zijr. behandeld, heeft de afdeeling Alkmaar en omstreken de koe bij de horens gevat en een commissie benoemd, die de oprichting van een ziekenfonds had voor te bereiden. Deze commissie, bestaande uit de artsen dr. Beeker, dr. van Dam, de Goeje en Schröder, bij wie zich de apothekers Mo lenaar en Schouten aansloten, ontwierp in korten tijd statuten en reglementen. Op 8 Maart 1914 werden deze ontwerpen in een buitengewone vergadering van de af deeling behandeld en met enkele wijzigin gen vastgesteld. Op 14 Maart /olgde de goedkeuring door de hoofdbesturen der beide maatschappijen. Nauwelijks was bekend, dat de artsen en apothekers te Alkmaar een eigen zie kenfonds zouderi oprichten, of ook van andere zijde werd gepoogd, een zieken fonds te stichten. Het bestuur op 13 Maar. voorloopig als volgt samengesteld: R. G. C. Schrö der, voorzitter; B. H. J. Schouten, secr.- penningm.; dr. Th. W. Beeker, ondervoor zitter; C. L. Molenaar, 2de secretaris; dr. J. M. van Dam en C. M. B. Wanna, leden achtte doorzetten nu geboden. In den kortst mogelijken tijd moesten alle maatregelen worden genomen om het ziekenfonds in werking te stellen. Op 23 Maart begon het zijn werkzaamheden. Dat zulks op dien datum zou geschieden, had het bestuur meegedeeld aan het bestuur van het toen bestaande Algemeen Zieken fonds Alkmaar, welk fonds werd ontbon den, waarbij de aangeslotenen overgingen. De geheele inwendige organisatie moest worden opgebouwd omdat dit ziekenfonds „Het allereerste Afdeelings Ziekenfonds" was, moest de opbouw naar eigen inzicht geschieden. Het stemt tot groote voldoening, dat de nog heden gevoerde administratie, behou dens geringe wijzigingen die de verander de tijdsomstandigheden noodig maakten, vrijwel identiek is met de oorspronkelijke. Omdat het Afd. Ziekenfonds, zooals reeds zijn naam aanduidt, de geheele af deeling Alkmaar en Omstreken zou be strijken, werden maatregelen genomen, om ten spoedigste de doktersfondsen buiten Alkmaar om te zetten in onderafdeelingen van het A.A.Z.Ak. De geestdrift onder de geneeskundigen en de wil om te toonen, dat het hun ernst was, waarborgden de uitbreiding van het fonds in alle „plaatse' lijke onderdeelen". Tegelijk met Alkmaar begonnen vele artsen in buitengemeenten dit voorbeeld te volgen en in den loop der jaren werd dit getal nog uitgebreid. Vanaf 6 April 1914 waren alle te Alk maar gevestigde artsen en apothekers bij het fonds aangesloten. Medezeggingschap in het besturen. Bij de oprichting van het ziekenfonds was medezeggingschap in het besturen der verzekerden in uitzicht gesteld. Diverse omstandigheden remden de werkzaamheden om te geraken tot de verkiezing van vertegenwoordigers der verzekerden. Tenslotte was het mogelijk op 30 eptember de eerste algemeene ver gadering van vertegenwoordigers te hou den. Uit hun midden werden als bestuurs leden gekozen de heeren Fenijn, Butter en Smit. De financiën van het A.A.Z.Ak. werden reeds vrij spoedig aan een krachtproef onderworpen; immers het bestuur besloot mede op advies van de centrale orga nisatie van de Ned. Mij. van Geneesk. aan de dienstplichtigen en hun gezinnen vrijstelling van betaling te geven. Wat de gezinnen betreft is deze maatregel in Febr. 1915 ingetrokken. Na 4 October 1915 was het A.A.Z.Ak. het eenige ziekenfonds ter plaatse. De samenwerking met de te Schagen gevestigde Ver. tot Ondersteuning bij Ziekte is steeds voortreffelijk geweest. De in het ziekenfonds aangebrachte wijzigingen werden kort daarop door Schagen overgenomen. In 19J1 zijn door opheffing van dc Ver. de leden collectief bij het te Schagen opgerichte plaatselijke onderdeel van ons ziekenfonds overgegaan. Langzamerhand deden zich alle gevol gen van den wereldoorlog ook in het zie kenfonds gevoelen. Het bestuur besloot, met ingang van 1 Augustus 1918 de aanneming van verze kerden op te schorten tot er maatregelen zouden zijn genomen om de inkomsten van het fonds te vergrooten. Dat kon uit sluitend worden bereikt door verhooging der wekelijksche bijdragen (1919). Later zyn de bijdragen nog eenige malen verhoogd moeten worden. Velen werden aangenomen, die bij voort during geneeskundige hulp noodig hadden maar later werd in 't vervolg van hen, die wilden toetreden, een verklaring van ge zondheid verlangd. Geen armlastigen opgenomen. Dat ook de gemeente Alkmaar de waar de van het ziekenfonds begreep, blijkt uit de inlichtingen, die werden gevraagd om de armlastigen op te nemen. Mede door het feit, dat dit voor andere onderdeelen van het ziekenfonds moeilijkheden zou kunnen geven, heeft het fonds daartegen een afwijzend standpunt ingenomen. In 1925 zijn door het bestuur pogingen gedaan Ziekenhuisverpleging aan het ziekenfonds toe te voegen, maar het refe rendum onder de verzekerden was van dien aard, dat van verdere pogingen werd afgezien. In 1932 werd het kantoor naar de Oude gracht verplaatst, waar het tot 1937 is gebleven. Een eigen gobouw. Inmiddels was het mogelijk gebleken een bouwfonds te creëeren, zoodat, toen zich een geschikte gelegenheid voordeed, het bestuur niet aarzelde een eigen ge bouw te koopen, dat 1 Juli 1937 in gebruik is genomen en waar we tot volle tevreden heid van de verzekerden het werk kunnen verrichten. Administratief werd een scheiding ge maakt tusschen stad en platteland. Na vanaf de oprichting voorzitte rte zijn geweest behoudens een korte on derbreking en als zoodanig het zieken fonds groote diensten bewezen te hebben, meende dr. Schröder na een 20-jang be stuurslidmaatschap te moeten bedanken. Gelukkig bleef hij als iid van verdienste toch nog voor het ziekenfonds behouden. Dr. van Dam, vice-voorzitter, bestuurs lid vanaf de oprichting, bedankte medio 1935 en bleef tot zijn dood lid van ver dienste. Bij het overdenken van al hetgeen ir. deze 25 jaar op ziekenfondsgebied te Alkmaar is geschied, koiner de figuren van deze twee zoo bij uitstek vertrouwens volle bestuursleden weer sterk naar voren Beiden hebben zeer v-eal bijgedragen tot het hoog opvoeren van onzen goeden naam op ziekenfondsgebied. In 1926 zijn de reglementen weer in overeenstemming gebracht met de toen geldende meeningen en op dit oogenblik is een grondige herziening zoover gevorderd, dat binnenkort een geheel omgewerkt re glement kan worden tegemoet gezien. Een voorbeeld voor het geheele land. Het is de verdienste van het ziekenfonds geweest, dat te Alkmaar de grondslagen zijn gelegd voor een crisisregeling, die later als basis voor het geheele land is genomen In het jaar 1932 is door het fonds een crisis-commissie ingesteld. Ten slotte is de regeling in het geheele ziekenfondsgebied ingevoerd zeer ten ge rieve van de velen, die nog steeds in het laagste gedeelte van het crisisdal zijn ge bleven. De regelmatige groei en bloei van het ziekenfonds maakten uitbreiding van per soneel noodzakelijk. In 1925 kwam mej. J. Struijk ten kantore, in 1911 mej. N. de Munk. In 1934 bedankte de administrateur, de heer Keuzekamp, die 20 jaar met on- verflauwden ijver voor de belangen van het ziekenfonds op de bres heeft gestaan Het bestuur benoemde als zijn opvolger den heer C. H. Blees, <he m de penode, di6 hij nu reeds aan het hoofd onzer admi nistratie staat, getoond heeft de belangen te begrijpen en te behartigen. In 1935 trad de heer C. Kiefst in dienst terwijl tenslotte als tijdelijke kracht mej. S. v. d. Esch werkzaam is. In 1914 waren als boden aan het te Alk maar werkende onderdeel verbonden de heeren van Heerden en Plas. Thans zijn als zoodanig werkzaam de heeren Wolzak, Betlem en Zonderhuis. Ook zij hebben door hun eerlijkheid en goedgehurr.eurd- zijn bijgedragen tot den goeden naam van het A.A.Z.Ak. Eenvoudige tandheelkundige hulp is van den aanvang af verstrekt. Er zijn 18 tandartsen aan het fonds verbonden. Men is nog steeds werkzaam om voor de buitengemeenten een afdoende oplossing te vinden. Steeds hebben de specialisten als goede deelnemers medegewerkt de be staansmogelijkheid van het ziekenfonds te stabiliseeren door hun eischen in overeen stemming te houden met het financieel mogelijke. Opmerkenswaardige gebeurtenissen. Volgende op zichzelf staande gebeurte nissen en feiten zijn voor het ziekenfonds van beteekenis geweest. De verkiezingen van vertegenwoordigers der verzekerden zijn gehouden in 1914, 1919, 1924, 1929 en 1934. Wat de stemmin gen te Alkmaar betreft kon het lage stem- mencijfer eenerzijds op de buitengewoon, geringe belangstelling van de verzekerden in het wezen van het ziekenfonds wijzen, anderzijds is de veronderstelling gewettigd, dat de verzekerden tevreden zijn met de wijze, waarop het ziekenfonds in de ge neeskundige verzorging voorziet. In 1918-19 werd door de regeering een regeling getroffen om voor de ziekenfond sen goedkoope kinine beschikbaar tc stel len. Teneinde het inroepen van specialisti sche hulp voor de in het noorden van ons gebied wonende verzekerden te vergemak kelijken, werd in 1923 door de Alkmaar sche specialisten goedgevonden, dat - zoo noodig ook de te Den Helder gevestigde specialisten hun hulp aan het ziekenfonds konden geven. In 1924 werd voor het eerst insulinde voor de verzekerden aangevraagd. In 1938 werden door het onderdeel Alkmaar ruim 1500 flacons a 200 E. verstrekt; door de buitengemeenten ruim 4100 flacons 200 E. Zooals de waarde van een gift niet uitsluitend gemeten wordt naar de grootte, maar meer naar het gebaar var het geven, zoo is de herdenking van een 25-jarig bestaan niet te meten naar den tijdsduur, maar naar het werk, dat in dat tijdsverloop is ver richt. Indien het ziekenfonds erin geslaagd is in deze 25 jaar de geneeskundige verzor ging naar beste weten zoo goed mogelijk te doen zijn, dan is dit werk ons aller dank waard en kan de herdenking als geslaagd beschouwd worden. De administrateur, de heer C. H. Blees, heeft in een statistische voorstelling een beeld gegeven van een gedeelte der cijfer- groepen, waaruit de administratie van het A.A.Z.Ak. en Omst. is samengesteld. Is het een verblijdend teeken, dat de curven der ledentallen een bijna voortdu rende stijging vertoonen, meer verheugend uit fo idsoogpunt is nog, de voortdurende en vaak zeer sterke stijging der gegeven hulp, die zich uitdrukt in de curven der specialistenkosten, tandheelkundige kosten en ziekenhuiskosten. Tevens is een overzicht gegeven van de stijging van het aantal deelnemers en tandartsen, terwijl tenslotte hieraan toege voegd werd een vergelijkende staat over de zielentallen der gemeente Alkmaar en het ledental dier gemeente. Bedroeg dit laatste 31 December 1914 32.8 pet., dit is tot ultimo 1938 gestegen tot 60.v pet. Wat Akmaar betreft, zijn thöns 19163 ingezetenen aangesloten, voor de buiten gemeenten bedraagt dit aantal 54413. zal hebben. Men heeft hiervoor de beschik king gkregen over een drietal akkers, wel ke zullen worden afgedamd. Het bestuur verkreeg machtiging hiervoor een bepaald bedrag beschikbaar te stellen. Voor de bijdrage in de kosten van de commissie voor de vaste lasten werd een bedrag van 100 uitgetrokken. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief van de alg. vergadering van de L.G.C. be sproken. Het voorstel van het Centr. Bu reau voor de Veilingen in Nederland, tot verbetering van den afzet van de tuinbouw producten, waarvoor een bijdrage van 1 pCt. van den veilingsomzet 1938 wordt ge vraagd, was een punt van zeer veel dis cussie. Men bleek wat huiverig te staan te genover dit voorstel, daar men niet weet. hoe dit bedrag zal worden besteed. Som migen merkten op, dat het een zaak van vertrouwen in het bestuur van het Centraal Bestuur was, terwijl anderen daarentegen van meening waren, dat dit voorstel zeer diep ingreep in het particulier belang. Men zou nog wel voor het voorstel te vinden zijn, als een vertegenwoordiger van deze streek in het bestuur van het C.B. zitting had. De heffing van de vroege aardappelen zou volgens anderen moeten verdwijnen als dit voorstel werd aangenomen. Tenslotte werd het voorstel van het C.B. verworpen met 27 tegen 19 stemmen en 2 stemmen b'anco. Nadat de overige voorstellen waren be sproken, waarbij men zich met de prae- adviezen van het bestuur vereenigen kon, sloot de voorzitter deze vergadering. Het wordt steeds minder. De week van 13 tot en met 18 Maart was voor de Langendijker tuinders weer geen erg opwekkende. De gang van zaken aan de veilingen was er niet naar, om een optimistischen kijk op de naaste toekomst te krijgen. Over het algemeen was er een dalende tendenz waar te nemen. Behalve de roode kool ging het met de kool bergaf waarts. De handel is vooral in Deensche witte kool flauw. De voorraad van dit ar tikel is volgens de gedane inventarisatie nog het grootst. Ruim 500 wagons liggen nog bij de leden van de drie tuinbouwvei lingen opgeslagen. De zuurkoolfabrikanten blijven nog steeds van de markt weg, ter wijl het buitenland, waarvan de Deensche witte kool het voornamelijk moet hebben, ook niet met groote orders afkomt. Een klein lichtpuntje is de opheffing van het invoerverbod van Nederlandsche tuinbouw producten in Noorwegen. Verleden jaar werden nog ruim 113 wagons naar dit land verzonden. Thans blijkt er nog geen behoef te te bestaan aan Hollandsche Deensche witte kool. Dat zal nog wel een paar weken duren! De prijzen van de Deensche witte kool waren meestal in de buurt van 3 per 100 K.G. Sommige dagen noteerden wij tot 4 per 100 K.G., doch het meerendeel van den aanvoer noteerde iets boven 3. Tenslotte werden er ook heel wat verhandeld, voor namelijk grootere sorteeringen, voor prij zen, lager dan 3. Vanaf f 2.50 noteerden wij Zaterdag te Noordscharwoude. De gele kool-prijzen zijn eveneens lager geworden tegen het einde van de week. Tot en met Vrijdag konden wij nog vrijwel voortdurend vanaf f 5 per 100 K.G. notee- ren, doch Zaterdag was het mis en brachten heel wat partijen vanaf 4.50 per 100 K.G. op. De hoogste noteeringen, welke aanvan kelijk steeds boven 6 waren, daalden ook. Roode kool werd iets duurder. Met deze koolsoort gaat het momenteel nog het beste. Groote kool welke aanvankelijk van af 4.70 per 100 K.G. werd verhandeld, noteerde later vanaf 5.60 per 100 K.G. De kleinere sorteeringen werden ook heel wat beter betaald. De mooiste liepen tot boven 7.50. Enkele zelfs tot 8 per 100 K.G. De peenprijzen hebben zich kunnen handha ven. De mooiste sorteering werd verhan deld voor 3.50 tot f 4.50 per 100 K.G. Voor bieten werden vrijwel dezelfde prijzen be steed als de vorige week. De uien, welke Dinsdag tegen prijzen van 3.50 tot 4.20 werden verkocht, konden dit niveau niet handhaven. Zij daalden tot 2.50—3.00 per 100 K.G. Belangrijke aanbesteding. Maandagmiddag werd in het vergader lokaal van de Langendijker Groenten Cen trale de openbare aanbesteding gehouden van een nieuw auto-laadterrein achter de vei ling met bijkomende werken. De begroo ting was 32.450. De uitslag was als volgt: W. en H. Visser te Lemmer 40.800; J. J. Bosker, De Haukes te Wieringen f 39.890; J. W. de Jong te Sneek 39.750; A. Steunbrink te Bakkum 39.250; C. de Wit te Alkmaar 38.900; A. F. Krikke te Bilthoven 38.221; S. de Vries te Zaandam 38.200; fa. Gebr! Belgers te Lemmer f 36.920; fa. Gebr. Bel- gers te Lemmer 36.900; O. Hamstra te De Rijp 36.350; fa. H. Groot en Zoon 35.697; fa. R. Nappert te Den Helder 35.500; A. J Waterlander te Oudehaske 35.280; P. Doorn te Sint Maartensbrug 34.600; J. Kuipers te Harlingen 34.380; W. Bruinsma te Enkhui zen 34.170; J. Moeijes te Obdam en Hars kamp te Oterleek 34.150; J. Henselmans Zn. te Noordscharwoude 33.998; H. J. Brand te Beemster 33.830; J. J. de Groot te Oudorp 33.800; C. de Graaff te* Alkmaar 31.990; J. v. 't Hek en J. Stroet te Hoorn 31.249; R. Holman Zn. te Alkmaar 29.750. Hartjes van Mijnhardt stillen vlug. Doos 30 en 50 ct. Tcxd vermaakt zich. Ondanks de slechte uitkomsten van de schapenboerderij, die toet een der voor naamste bronnen van inkomsten in deze gemeente is, worden te pen Burg steeds nieuwe zalen gebouwd voor vermakelijk heden. Kort geleden is rfoor den heer N. de Graaf, eigenaar van Dc Graafs Lunchroom, een zaal aangekocht ir de Zwaanstraat, en deze wordt thans verfc>uwd in een zeer groote zaal, die uitslytend bestemd is voor het houden van bals uitvoeringen, enz. Thans heeft de he-'r Pen, die reeds het hotel „De Oranjebo'm" met een groote bioscoopzaal exploieert, weer een zeer groot perceel aang«kocht in de Weverstraat te Den Burg, met het doel naar een mo derne groote bio&oopzaal te bouwen. De reeds bestaande (ioscoopzaal zal dan steeds beschikbaar blij^n voor het geven van uitvoeringen, he houden van bals, verga deringen, enz. Ook de heerBernison, eigenaar van ho tel „De Zwaan zal zijn zaal zoodanig laten vergrooten, da deze zaal ruimte biedt voor pl.m. 500 perken. Verder beslat bij den heer R. Kikkert, die onlangs et hotel van hotel- en restau rant „hotel i'exel" heeft aangekocht, het voornemen 'f11 daarin ook nog een gedeel te voor dacinS in te richten. Alles dus voor verrckelijkheden. ONS iSUKWERK DRIIKKrm1 ALTIJD «ocd uit! DRUKKLRIj COSTER.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10