Agenda |i Stad en Omgeving. i| WeetAeadd f antb en Suinèouw VRAAG EN AANBOD JUcvmüaal Tlieuws Gemeente Alkmaar krijgt f 312.350. Voor kleine tuinen. Verwachting. Buiten andsch weeroverzicht. Stieren-voorkeuringen. WOENSDAGS au ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels HEILOO EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Volgens het bij de Staatscourant van heden behoorende bijvoegsel zal aan de gemeente Alkmaar over het uitkee- ringstijdvak 1937/38 uit het gemeente fonds een uitkeering worden verstrekt van 312.350. In de provincie Noordhoiland wordt voorts nog verstrekt: aan de gemeente Am sterdam 13.539.100; Beverwijk 140.850; Bloemendaal 155.825; Bussum 161.575; Edam 81.725; Enkhuizen 86.425; Haarlem 1.201.250; Haarlemmermeer t 231.775; Hel der 534.750; Hilversum 652.225; Hoorn 139.300; Nieuwer-Amstel 82.425; Pur merend 104.300; Velsen 399.425; Wor- merveer 180.375; Zaandam 502.450 Zandvoort 107.150. In andere provincies worden hooge be dragen, boven het millioen, uitgekeerd aan Groningen (1.067.475), Utrecht 1.708.675) Rotterdam 9.165.575) en 's-Gravenhage 4.898.400). ALKMAAR'S GARNIZOEN. Nog steeds ziet men eiken dag militaire autoriteiten in de stad rondrijden of rond wandelen. Zij zijn naar wij vernemen nog altijd doende, om tijdelijke legering te zoeken voor de manschappen en het materiaal van het tweede regiment lucht doelartillerie. Reeds in vorige berichten vermeldden we, dat o.a. de school aan de Laat gereed gemaakt zou worden voor huisvesting der troepen, die ongeveer half Juni hier zou den komen. Er was toen sprake van eenige batterijen, die uit Amsterdam naar hier zouden komen. Zijn we echter welingelicht, dan zal de sterkte van het voorloopige garnizoen heel wat grooter worden. Per 1 Juli n.1. moet de nieuwe lichting onder de wapenen komen en het is juist voor de jonge recruten, dat de ouderen plaats moeten maken. Mag daar wellicht uit worden afgeleid, dat het grootste gedeelte der afgerichte militairen half Juni naar Alkmaar zal worden over geplaatst? EEN GROET UIT ITALIË. Dezer dagen werd door den heer C. Tromp te Sint Pancras een bloemkool ge kocht, welke een briefje bleek te bevatten, dat in de Italiaansche taal was geschreven en vertaald werd door den heer van Her wijnen ambtenaar van den plantenziekten- kundigen dienst. Het luidde als volgt: Wilt u zoo vriendelijk zijn, mij te doen weten, hoeveel u voor deze bloemkool heeft be taald? Met vriendelijke groeten en fascis- tischen groet Addio. Raffaele. Napels. Aan het verzoek is gevolg gegeven, een brief is verzonden, met bijvoeging van een foto van het witte kerkje. Wel eigenaardig dat een bloemkool uit Italië terecht komt in het hartje van onze koolstreek. NUTSAVOND IN DE HARMONIE. Chiel de Boer's cabaret. Een klein groepje amateurs, dat de kleur kunst uit zuiver liefhebberij beoefent, heeft zich gisteravond aan de leden van 't Nut voorgesteld bij monde van Chiel de Boer, den leider van het cabaret-gezelschap. De kennismaking ging vlot, maar meteen bleek daaruit, dat Chiel de Boer een zeer apart genre in het cabaret vertegenwoordigt. Hij is ongelooflijk handig in zijn woordspeling, in zijn woord- en zin-omzettingen en bereikt daarmede een zeer innig contact met zijn gehoor. De wijze, waarop hij dat doet, is niet te schetsen; wij kunnen alleen maar zeggen: het is ongelooflijk handig en het is iets zeer specifieks van Chiel de Boer en de zijnen. En zoo heeft de leider van het wakkere groepje zich air een bizonder conferencier doen kennen. Waarmee echter zijn program ma nog lang niet is gereleveerd! Chiel de Boer is n.1. ook een knap knutselaar, die een groot aantal schimmen heeft gemaakt, welke vertoond worden terv-ij' hij zingt. Hij heeft het geheim van die kunst terloops verklapt: Men neme een stuk wit karton en knipt weg, wat men niet gebruiken kan; de rest is dan een schim Welnu, zijn liedjes-met schimmen hebben ons bovenmate vermaakt, mede dank zij de geestige zwarte beelden. Tenslotte: Wat brengt hij? Het zijn een voudige liedjes, maar van zeer goede kwali teit. En Chiel de Boer speculeert niet op goedkoop succes! Verre van dat; bombast, schreeuwerige liedjes, sentimenteel gedoe, dat alles past niet in het kader van dit ge zelschap. Zoo past dit clubje evenmin een groote zaal, evenmin elk publiek! Wil men alles naar waarde schatten, dan is een bepaalde algemeene ontwikkeling noodig en dat niet alleen, omdat de zang internationaal is! Chiel de Boer's medewerkers waren dezen avond Antoine Brusta, die behalve goed zanger ook een zeer te waardeeren confe rencier bleek, en David Redeke, die zijn zang op de harmonica begeleidde. Wat zij beiden brachten, stond op het zelfde hooge peil als dat, wat Chiel de Boer zelf ten beste gaf. Wij gelooven, dat wij met bovenstaande kunnen volstaan. Resumeerende kpmen wij tot deze conclusie: dit gezelschap brengt iets, dat zeer hoog staat; dit groepje amateurs geeft iets, waaraan het gewone beroeps gezelschap niet tippen kan. Daarom is deze Nutsavond dan ook zoo'n uitzonderlijk mooie avond geworden! VERFRAAI UW BIBLIOTHEEK. Onze binderij maakt Uw oude boeken als nieuw! BINDERIJ COSTER. JAARVERGADERING „HET EIGENDOM". Woensdagavond hield de vereeniging van huis- en grondeigenaren en bouwkundigen „Het Eigendom" haar jaarvergadering in h Gulden Vlies. De voorzitter, de heer H. Bruin, opende de goed bezochte bijeenkomst met een har telijk woord van welkom en verheugde zich over de goede opkomst. Bijzonder be groette hij een aantal gasten en den heer I. Prins, aan wien hij verklaarde, dat de vereeniging geheel aan zijn zijde stond in zijn strijd om een betere inning der ge meentebelastingen. De notulen van den administrateur, den heer Veltman, werden onder dank goedge keurd. Medegedeeld werd door den voorzitter, dat inzake het afhouden van achterstallige huur van den steun het bestuur een con ferentie heeft gehad met den burgemeester en het bestuur van M.H. Hoewel nog geen beslissing is ontvangen, heeft het- bestuur goede hoop, dat aan het verlangen der ver eeniging tegemoet wordt gekomen. Daarte genover staat, dat de huiseigenaren dan er toe moeten meewerken, dat geen menschen, die spoedig bij M.H. terecht moeten komen, zich in Alkmaar komen vestigen. Het verheugde den voorzitter, dat na een propagandavergadering te Heiloo de oprichting van een afdeeling daar niet verre meer is. De secretaris, de heer Joh. Apeldoorn, bracht het jaarverslag uit, dat begon met een warm propagandistisch woord om als lid tot den bond toe te treden. Gememoreerd werden de verschillende acties in het afgelooper. jaar gevoerd. Aangedrongen werd om de opzeggings termijnen voor week- en maandwoningen te verkleinen. Er zijn nu 632 woningen bij den bond aangesloten en bijna de helft der leden is aangesloten bij het Weerstandsfonds. Van de leden wordt ook gevraagd bij het ver huren hunner woning gebruik te maken van het informatiebureau. Het financieel verslag vermeldde aan ontvangsten 627.39, aan uitgaven 361.39 alzoo een batig saldo van 266. De heer Tromp bracht namens de kas- commissie rapport uit en adviseerde tot goedkeuring der rekening, waartoe onder dank van den voorzitter besloten werd. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer H. Bruin, werd met vrijwel algemeene stemmen herkozen. Rondvraag. Ter sprake kwam de mogelijkheid, om de opzeggingstermijnen te verkorten. Dat kan wanneer men aspirant-huurders een bewijs laat teekenen, dat zij in dezen ge noegen nemen met afwijking van het plaat selijk gebruik. De kantonrechter hier aan vaardt dergelijke formulieren. Aangedrongen werd erop, dat geen huis verhuurd zal worden, zonder dat men een briefje kan toonen en bewijst dat bij den vorigen verhuurder alles betaald is. Het bestuur zal dit punt overwegen. De heer I. Prins gaf een uitvoerige uit eenzetting, hoe hij tot zijn bekend adres aan den raad inzake invordering der belas ting op gebouwde eigendommen enz. is ge komen. Het verwonderde spr., dat ondanks de uit spraak van den Raad van Beroep, waar door de verordening onverbindend werd verklaard, dezer dagen de belastingaansla gen op de oude wijze werden uitgereikt. Hoe moeilijk in het voorjaar al die belas tingen tegelijk betaald kunnen worden, blijkt ook wel hieruit, dat de gemeente aan aanmaningen en dwangbevelen 1200 per jaar incasseert. Nadat de voorzitter nog had medege deeld, dat de bond adhaesie zal betuigen aan het adres van den heer Prins, werd de vergadering met een dankwoord van den voorzitter gesloten. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk.teekenaar, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steen bikker, 1 steenhouwer, 1 stratenmaker, 1 stratenm.opperman, 3 stuc.opperlieden, 1 granietwerker, 2 uitvoerders, 7 betonwerkers, 13 voegers, 6 stucadoors, 27 opperlieden, 37 schilders, 26 metselaars, 110 grondwerkers, 54 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers, 10 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 2 constructiewerkers, 9 electriciens, 2 fitters, 3 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 1 loodgieter, 2 lijnwerkers, 2 machinisten, 2 machineteekenarrs, 6 metaaldraaiers, 1 me- taalvijler, 2 metaalslijpers, 10 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 6 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiel lakker, 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 10 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 5 vuurwerkers, 3 wagenma kers, 7 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 2 zand- beeiders, 5 zandvormers. Groep houtbewerking: 11 meubelmakers, 7 stoffeerders, 5 mach.houtbewerkers, 1 kis tenmaker, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeld houwer. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters, 5 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 20 landarbeiders, 2 bloemisten. groep voedings- en genotmiddelen: 54 sigarenmakers, 5 sorteerders, 3 tabaksbe werkers, 3 koks, 9 slagers, 2 bierbottelaars, 1 koffiestroopbrander, 7 qhpcoladebewer- kers, 3 zuivelbereiders, 19 bakkers; groep verkeerswezen: 58 chauffeurs, 14 schippers, 1 machinist binnenvaart, 1 expe ditieknecht, 7 koetsiers, 23 pakhuisknech- Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Sta op en vecht (sens.); hoofdrollen Robert Taylor, Maureen O'Sullivan, Frank Morgan. Edward Arnold e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Alexan- der's Ragtime Band (muz. cavalcade); hoofd rollen Tyrone Power, Alice Faye en Don Ameche. Toegang boven 14 jear. Donderdag 23 Maart. 8 uur de Unie, filmavond loge „Na strijd herboren" der I.Ó.G.T. 8.30 uur, de Toelast, ledenvergadering Gezinsverpleging. 8.30 uur, r.k. kerk a. d. Laat, conferentie voor niet-kath., onderwerp: De hemel. Vrijdag 24 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, operette Het jonge leven, door kinderkoor Nico Snel. ten, 27 magazijnbedienden, 1 emballeur, 6 kellners, 6 loopknechten, 1 buffetbediende: Overige beroepen: 5 boekbinders, 5 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port.-huiskn., 1 verfberei- der, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 3 zak- kenstoppers, 1 papierbewerker, 1 batik schilder, 1 verzekeringsagent, 1 incasseer der, 1 secretarie-ambtenaar, 2e bedrijfslei ders, 2 controleurs, 1 landmeter, 1 recla- meteekenaar, 2 administrateurs, 3 boekhou ders, 12 kantoorbedienden, 37 transport- en 249 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen 9. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 12. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 5 kantoorbedienden, 1 coupeuse, 3 werksters. Alkmaar, 18 Maart 1939. De Directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over dj week van 9 tot 15 Maart werden vanuit de centrale werplaats door bemid deling van de Arbeidsbeurs, geplaatst bij een patioon: 3 timmerlieden, 1 schilder, 1 electricien en 2 bankwerkers. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 2 electriciens, 2 kantoor bedienden, 3 timmerlieden, 3 schilders, 1 bouwkundig-teekenaar, 1 machine-teeke naar, 3 bankwerkers en 3 in andere vakken. MAARTSCHE BOLGEWASJES. Vooral dit jaar nu we zoo'n strengen win ter achter de rug hebben, begroeten we al die fleurige voorjaarsboden met nog meer vreugde als anders. Het is wel merkwaar dig dat, waar flinke heesters en Coniferen dood gevroren zijn, die kleine bolgewasjes zich hebben kunnen handhaven. Prachtig zijn de toeven grootbloemige Crocussen, verkregen door veredeling, die de oude kleinbloemige soorten bovendien nog door bloeirijkheid overtreffen. Verzorging hebben onze Crocussen in het geheel niet noodig, elk jaar verschijnen ze weer opnieuw en worden de toeven groo ter. Zoowel in vette klei als op mageren geestgrond voelen zij zich volkomen thuis, zoodat niemand behoeft te schromen om de Crocus in zijn tuin aan te planten. Bijzonder fraai is de Remembrance, met zeer forsche donkerblauwe bloemen, Snow- storm met groote komvormige zuiver witte bloemen om een enormen stamper, Paulus Potter met een zeer aparte tint, n.1. paars purper, Nigger Boy, zwart purper, Queen of the Blues fraai zacht blauw, naar de kanten lichter uitloopend. Van de gele Crocus heeft men nog geen zaad kunnen winnen, vandaar dat er nog geen nieuwe gele variëteiten in den handel zijn. Nu hooren we wel eens de klacht: Onze Crocussen zijn dit jaar heelemaal niet meer opgekomen, of ze bloeien veel minder als het vorig jaar. En daarop zouden we moe ten antwoorden, dat wanneer iets derge lijks het geval mocht zijn, er het vorig jaar een fout gemaakt is, n.1. dat het loof ontijdig afgesneden of afgemaaid werd. Om Crocussen en andere bolgewassen goed over te houden, mag men na den bloei alleen de bloemen weg nemen verder moe ten zij ongehinderd afsterven, waardoor ze krachten verzamelen voor het volgend jaar. Eerst als het blad geheel dor en bruin ge worden is mogen we het verwijderen, en het gras waarin pollen Crocussen staan mag dan ook niet voor dien tijd gemaaid worden. Van een mooi vlak gazon kan in dien tijd dan ook geen sprake zijn, al kun nen we het eenigszins netjes houden door in bogen om de Crocusgroepen heen te maaien en het gras in de onmiddellijke na bijheid daarvan met de hand bij te knip pen, zonder 't loof te beschadigen. Na den bloei volgt bij een bolgewas nu eenmaal de rusttijd en om het volgend jaar resul taat te kunnen verwachten, moeten we wel eenigen tijd tegen dat afstervend groen aankijken. Tijdens den bloei zijn de vogels dikwijls lastig, vroeger vergenoegden zij zich ten minste alleen nog maar met de gele Cro cus, doch in mijn tuin staan op het oogen- blik de paarse, blauwe en witte ook in het middelpunt der belangstelling, met dat ge volg dat we nu alle Crocusgroepen, en dat zijn er heel wat, onder zwrate draden ver borgen hebben. Een heel werk, maar het loont de moeite, teleurstellingen worden ons bespaard en we kunnen tenminste ge- ruimen tijd ongestoórd van den bloei genie ten. A. C. MULLER—IDZERDA. Voor de kuststrook: Gedeeltelijk bewolkt geen neerslag van beteekenis, zelfde tempe ratuur, zwakke tot matige wind uit weste lijke richtingen. Voor het binnenland: Heldere nacht met lichte vorst, morgen overdag toenemende bewolking en zelfde temperatuur als van daag, overwegend droog, zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. De depressie, welke gistermorgen bij IJs land lag, nam snel in diepte af, zij deed den luchtdruk in onze omgeving en in Frankrijk echter nog verder dalen. Koude luchtmassa's werden met groote snelheid van zuid- Groenland over den oceaan en de Britsche eilanden naar west-Europa aangevoerd. Zij vloeien thans, vergezeld van hagel-, sneeuw en regenbuien, af naar' de Middellandsche Zee. Ook ons land bevindt zich in deze koude luchtstrooming. Daar de luchtdruk- verschillen rond de Noordzee echter afgeno men zijn, is het weer bij ons veel rustiger geworden. Het verder oostwaai'ts doordrin gen van deze koude lucht veroorzaakt thans sneeuwval in Duitschland. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren houdt on verminderd stand. Rond dit maximum wor den warme luchtmassa's noordwaarts ge voerd. Langs de scheidingslijn van deze warme lucht en de koude lucht, afkomstig uit het Poolgebied, ontwikkelt zich op den oceaan een nieuwe diepe storing, welke zich in de richting van west-Europa beweegt en voor het weer ten onzent van groote be teekenis kan worden. In Scandinavië bleef de luchtdruk langzaam stijgen, de bewol king is er echter plaatselijk toegenomen, zoodat de vorst minder streng werd. Alleen in Lapland komt nog zeer strenge vorst voor. In midden- en oost-Duitschland komt nog steeds lichte vorst voor. De bergstations in Zwitserland melden bij voortduring mist, bij zeer lage temperaturen. Er viel daar in den nacht veel sneeuw, de windkracht nam er echter tot matig af. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.46 tot 5.27 uur licht op. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dins< zgs en Vrijdags inzenden). Ongunstige omstandigheden. Onder de allerongunstige weersom standigheden moest Woensdag de jury haar keuze doen uit het in Zijpe en Koegras aangeboden stierenmateriaal. Aan staltemperaturen gewoon, werden de dieren thans geplaatst in windvlagen en zwiepende regenbuien, zoodat feite lijk geen juist oordeel kon worden ver kregen. Het zal dus zeker de jury euvel geduid mogen worden, als eens zou blijken, dat een verkeerde keus is gedaan. Mogelijk daardoor was het oordeel somtijds wat ruim wel willend. Te Schagerbrug. Te Schagerbrug verschenen twee van de drie aangegeven oudere stieren, welke beide premiewaardig mochten heeten. Wel was Frans 211 van Groenhaven wel correct in bouw en een tikje adellijker (eigenaar W. Jimmink Hz. te 't Zand, fokker F. A. F. Groneman), doch in massa en beenen kon Frans K 35 van Jb. Eriks te Schagerbrug (fokker J. E. J. Kramer) hem goed weerstaan. Van vijf tweejarigen werden er 2 afge keurd. Aangehouden werden de wat kleine Jannie's Colonel van K. Jimmink Jbz. te Schagerbrug, een Wieringer fokproduct; de lobberige, doch daardoor ook wat. losse Ceres van B. Waiboer te St. Maartensbrug en de aardig ruime en vrij correcte Frans 200, zoon van A. v. d. Sluis te St. Maartensbrug. Deze laatste Frans A 45 is gefokt door G. Appel, aldaar. 23 Éénjarige stieren verschenen er van de 31 aangegevenen. Bij de eerste selectie werden hiervan 7 afgewezen, die dus niet mogen worden ge bruikt voor de geregistreerde fokkerij. Thans werd de keuze moeilijker. Een 5-tal moest zich met 7375 punten tevreden stellen, doch mogen vooi fokvereenigingsvee gebruikt worden. Het waren: Jannie's Frans van Jb. Jimmink Jbz. te Schager brug, Alie's Frans K van Jb. Eriks Kz. al daar, Geertje's Frans van B. Dapper te Burgervlotbrug, Rienkje Frans 2 van J. M. Jonkman te St. Maartensbrug en Frans van N. Hopman te Schagerbrug. De beide laatste waren gefokt door H. Grin te Slootdorp. Goedgekeurd dus voor de centrale keuring te Alkmaar aangewezenwerden: Marie's Diamant en Jonge Baukjes Bert van C. N. de Wet te Schagerbrug, Frans 232 Frans 236 en Frans 234 van Groenhoven, allen uit den overbekenden stal van F. A. f! Groneman; Constantijn 7 van N. Jimmink Hz. te 't Zand, Frans A 54 en Frans A 55 van A. v. d. Sluis te St. Maartensbrug, Frans K 55 van J. E. J. Kramer te St. Maartens brug, Oldambtster Lijfwacht, een Groninger fokproduct van J. E. J. Kramer en de wat witte Afke's Adema, een Friesche stier van A. Baken en G. Rampen te Schagerbrug Voor een goed deel ging de aandacht va» het talrijke publiek uit geheel Hollands Noorden uit naar de beide laatste stieren. Het moge wat provinciaal klinken, doch het was een aangenaam gevoel, dat Frans A 55, de massieve Frans 104 zoon en het kind van Matje 26 van F A. F. Grone man hun vaan boven de beide „buiten beentjes" konden verheffen. De Atlas-zoons vielen hier in kruisvorm niet mee. Te Julianadorp. Minder belangstelling en dan meer speciaal uit de naaste omgeving had de keuring te Julianadorp, welke slechts twee der vijf aangegeven oudere stieren te zien gaf. Geen van beiden be koorde, maar toch meende de jury Wodan Frans 84 van J. J. Kistermaker te Koe gras te moeten aanhouden. De 17 één-jarigen werden weder in 3 groepen verdeeld. Helaas was de laagste groep, n.1. de afgekeurden, het grootste. Drie kregen het praedicaat „toegelaten". Het waren: Blok Zeppelin 15 van K. Tiel te Koegras, Frans van C. Kant aldaar en Constantyn Frans 26 van Jb. Jimmink te Barsingerhorn. Goedgekeurd werden (geen van allen „uitblinkers"): Blok Zeppelin 56 van Jb. Jimmink te Barsingerhorn, Blok Zeppelin 20 van Jb. Byvoet te Julianadorp, bene vens 3 zoons van Aafjes Roland 3 gebruikt door de heeren D. en N. Hoornsman te Ju lianadorp, waarvan de kleinste, tevens jongste, n.1. Trijntjes Roland, misschien de meeste toekomst heeft. Ongeluk. Dinsdagmorgen kreeg de arbeider P. Komen, werkzaam aan de fabriek van Wessanen en Laan te Wormerveer, een ongeluk. Hij geraakte met zijn linkerhand bekneld en als gevolg daarvan is hij ern- tig aan die hand verwond, terwijl hij de linker wijsvinger zal moeten missen. Na verbonden te zijn is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Bedankt. De heer G. W. van Lieshout, candidaat voor den raad (op de lijst der r. k. Staats partij), heeft bedankt. LANGENDIJKER WINKELIERS- VEREENIGING. Op de vergadering van de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging op Woensdagavond in het lokaal van den heer Stoffers te Zuidrcharwoude waren een 25- tal leden aanwezig. De voorzitter, de heer J. Keizer, verwel komde in het bijzonder den eere-voorzitter, den heer Timmerman. Daarna deelde hij mede, dat pogingen zijn gedaan om te komen tot een beëindiging van uitgeven van bon nen. Zij zijn nog niet geheel geslaagd. Een paar menschen geven ze nog. De heer D. Zeeman gaf nog eenige inlich tingen over de bonnen in Broek op Langen- dijk. Men gaat daar nog mee door dezen zomer. Daarna zal het ophouden. Van het Middenstandsborgstellingsfonds was een verzoek om subsidie ontvangen. Het bestuur stelde voor, voor dit jaar afwijzend te beschikken, omdat men zich bij het begin al niet slecht gehouden heeft. Aldus beslo ten. T.a.v. een-verzoek van „IJsstrijd" werd na eenige besprekingen besloten het bestuur te machtigen een bijdrage te verleenen als het in te stellen onderzoek daartoe aanlei ding geeft. Men sprak zich uit over het houden van attracties. Het is volgfens den voorzitter ech ter voor den Langendijk een voordeel, dat er een St. Nicolaas-attractie wordt gehou den. Besloten werd niet aan te dringen op een algeheel verbod. Men wilde de attracties zoodanig beperken, dat wordt voorkomen, dat er dingen gebeuren zooals te Schagen zijn geschied. Bij de bespreking van een ingekomen brief van de Langendijker boden en schippers met verzoek om zooveel mogelijk gebruik te ma ken van hun diensten, zeide de voorziter, dat de A.T.O. vreemde praktijken uitoefent. Zij levert zelfs ameublementen en kachels. Spr. noemde voorbeelden van het onder de vracht doorgaan door de A.T.O., om het maar te hebben. De heer Stam zeide, dat de afnemers er ook wel iets aan doen kunnen door te ver langen, dat met een bepaalden bode wordt verzonden. Het bestuur verkreeg machtiging om bij de event. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin een attractie te houden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature-Aardema de heer M. de Waard gekozen. Geslaagd. Naar aanleiding van het desbetreffend bericht wijst de heer Breetvelt ons er op, dat zijn slagen voor het eerste deel van het examen voor brigadier der rijksveldwacht slechts betrekkelijke waarde heeft. Alleen wanneer op dit met gunstig gevolg afge legde schriftelijk examen een voldoend mondeling examen volgt is de candidaat geslaagd. Het monument. Het monument voor de visschers uit Egmond aan Zee, die tijdens den wereld oorlog op zee omkwamen, viel tot nu toe weinig in het oog. Het stond weliswaar boven op een duin bij de begraafplaats, doch aan den westkant ging het toch ach ter het duin schuil, terwijl het overigens geheel omgeven was door steeds hooger opgroeiend geboonte. Ook de ingang, hal verwege het laantje naar het kerkhof, was moeilijk te vinden. Reeds langer bestond het plan in dezen ongewenschten toestand verbetering te brengen en ter eere van de nagedachtenis van Egmonds zonen, gevallen bij de uit oefening van hun zwaar en vooral tijdens den wereldoorlog buitengewoon gevaarvol beroep, hun monument meer toegankelijk

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2