«ter.-,, ALKMAARSCHE COURANT. et raadsel NIEUWS Riverside Drive. MUNHap nt'c werken zacht en zeker poos 60ct GEMENGD NIEUWS. van Zijn rivaal gedood. LKe jaar geë!scht. Het vliegongeluk in de Ver. Staten. Nog eenige bijzonderheden. SCHOORL GOED DAGBLAD TWEEDE BLAD. JUchtsaa&m DE STRIJD TEGEN DE WILDE BUSSEN Autobusondernemer veroordeeld De Haarlemsche kantonrechter mr P h F. Beil de Vroe heeft in een zaak 'te gen den ondernemer van een wilden autobusdienst, L. Kors uit Heemstede het R. A. P. verhinderd verklaard en den ex ploitant veroordeeld tot 300 gulden boete subs. één maand hechtenis. BRANDSTICHTING IN EEN PARAPimp FABRIEK TE LEIDEN. Directeur staat terecht. In den nacht van 23 op 24 Mei 1934 is brand uitgebroken in de paraoluie-fabriek „Pluvius" te Leiden. Aanvankelijk koester de men nog geen argwaan dat de brand aangestoken was doch, vier jaar later werd de 39-jarige chauffeur J. H. G„ gearres teerd, die bij zijn aanhouding bekende den brand te hebben gesticht. Bij zijn verhoor verklaarde hij 'tevens dat de directeur van de fabriek F. J, S. van zijn plannen op de hoogte was en nadat G wegens brandstichting veroordeeld was heeft ook de directeur terechtgestaan we gens het kennis dragen van een voornemen tot brandstichting en nalaten daarvan tij dig kennis te geven (art. 136 W. v. S.). Voor de rechtbank als getuige geroepen, trok de brandstichter G. zijn voor de poli tie afgelegde verklaring vrijwel geheel in Hij deelde mede, dat het plan om brand te stichten slechts aan hem en zijn vrouw bekend was. Hij heeft dezen brand, buiten medeweten van den direcetur gesticht om dezen „een dienst te bewiizen". Hij dacht n.1. dat de fabriek wel verze kerd zou zijn, zoodat de directeur finan cieel voordeel bij den brand zou hebben en hij hoopte dat later als tegenprestatie daar voor wat te ontvangen. De directeur werd door de rechtbank vrijgesproken. De officier van justitie, die zes maanden gevangenisstraf had geëischt. teekende van dit vonnis hooier beroep aan en zoo diende deze zaak heden voor het Haagsche gerechtshof. De advocaat-generaal eischte thans ver nietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling tot een gevangenisstraf van zes maanden. ROST VAN TONNINGEN WEGENS BELEEDIGING TERECHT. 900 boete subs. proeftijd van drie jaar. Vanochtend werden voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank, gepresideerd door mr. J. H. van Laer, die beleedigings- zaken (tegen mr M. M. Rost var. Tonningen, hoofdredacteur van het Nationale Dagblad behandeld. Hij had zich te verantwoorden wegens het publiceeren van artikelen over de zaak-Oss, welke beleeóigend geacht werden voor den minister van justitie, mr. Goseling, den procureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, mr. E. L. M. M. baron Speyart van Woerden én van den Centralen Raad van Beroep. Het ging hier om de artikelen „Het hemeltergende vonnis", verschenen in het nummer van 23 December j.L, „De eer der Nederlandsche jeugd", verschenen in het nummer van 29 December .1. en „De zedenmisdrijven van Oss", verschenen in het nummer van 4 Januari j.1. Voor deze artikelen zijn indertijd door de Leidsche politie de persen van het „Nationale Dag blad' 'onklaar gemaakt, welke maatregel later, na ingediend verzoekschrift van mr. A. J. van Vessem, ongeda-.n werd ge maakt. Mr. Rost van Tonningen werd in rechten bijgestaan door mr. W. J. C. A. Nijgh te 's-Gravenhage. De drie zaken werden gevoegd, dus tegelijkertijd behandeld, Na het stellen van de gebruikelijke formeele vragen, waarbij mr. Rost van Tonningen de aan- De „Fort de Souville" vlot gesleept. - Hedennacht om kwart over twee zijn de sleepbooten erin geslaagd het Fransche s.s. „Fort de Souville", dat ter hoogte van Nieu- wesluis gestrand was, vlot te krijgen. Het is nog niet bekend of het schip op eigen kracht de reis kan voortzetten. Zooals men wee., was de „Fort de Souville" op weg van Ant werpen naar Duinkerken. erkende nam Y00r de.«enoemde artikelen N S officier van justitie, mr. "^ekstra, requisitoir. tergenden h*4 artikel "Het hemel- eeanM von,nis, d*t beleedigend verd roep VerrT 1? ^ntralen ^ad van Be- cier den Ra^H6 o* 6r' aldus de offi" juist vonnfj van Beroep van een on- ereer t bebben gewezen en nog w»» l onrechtvaardig. sche 1enoH"awkel "De eer der tfederland- SJift w hier achtte smaad" Dpn If munster Goseling bewezen, laste eelpo^ iw°rdt een bepaald feit ten ziin tekrfr^ U in zijn plicht zou van iS' geschoten met het vervolgen SliJVen( Wel- haalt de schrijver van het artike! eenige zinnen aan, welke in de aan h^ZIJt!-,?e,beuZigd' doch dat ontneemt schrift nfpft v6 karakter van smaad- dprni FVei-Z0° 1S het gesteld met het v!n xx?r waarin aan baron Speyart 06 eveneens plichtsverzaking ton verweten, omdat hij twee arrestan ten zou hebben vrijgelaten, in strijd met zijn plicht als openbaar minist' rie. Even als het smaadschrift tegen minister Gose- mg is hier het misdrijf gepleegd tegen een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn bediening. Ook beroep op algemeen belang gaat niet op, omdat vorm en inhoud noodeloos kren kend zijn. Spr. was van meening, dat de pers zich moet onthouden van oeleedigende cri- tiek, die beleedigend is, heeft veel minder effect dan reëele critiek. Wegens overtreding van art. 137a W. v. S. eischte de officier een geld boete van 900 subs. 3 maanden hechtenis en bovendien een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden .net eenproeftijd van driejaar. £uchtvaact ZeuMetm H Naar het Engelicb van Stanley Hart Page 47) „Als we worden aangevallen zal het ver moedelijk van de achterzijde zijn'zei Hana „Daar vinden ze meer dekking. Daar zu - len we de geweren posteeren. De rest moe post vatten aan de voorzijde en zykanten „De onderzeeër gaat de kreek aan overzijde binnen", riep een matroos. Langzaam gleed de boot uit het gezie in een smalle kreek. Ze gingen aan land Dy de plek, waar Hand het geraamte gevon den had. We gingen op post en wachtten at Ik zat in een kamertje in den vleuge genover den keuken. Garrison zat voor achterramen der zitkamer met zyn gew Hand mat het derde geweer zat in de ken. De dames bevonden zich op e verdieping, beschermd door met nupp gewapende zeelui. ni Een rauwe kreet verbrak de s 1 kreet werd gevolgd door een wois e i de kamer naast mij. Ik keek uit ie ster, zag niemand in de buurt en me erheen. In de gang kwam ik met zijn geweer tegen. „Wat is e1 Het kleine dorpje Oösternijkerk in het noorden van Friesland werd cp Oudejaars avond 1938 in rep en roer gebracht door het gerucht, dat later waarheid bleek te bevat ten, over een vechtpartij met doodelijken afloop. Het boterde al lang niet tusschen den 18 jarigen P. de Boer en den 19-jarigen J. van der P. De oorzaak hiervan was, dat P. om gang had met 'n meisje, op wie ook de Boer zijn zinnen had gezet. De beide jongelui leefden op voet van gewapenden vrede en meermalen moeten er, zooals enkele getui gen heden bij de behandeling van de zaak voor de Leeuwarder rechtbank verklaarden, harde woorden zijn gevallen. Deze getuigen echter, hadden niet den indruk gekregen dat de gevolgen van de verhouding tusschen de beide jonge mannen een ontknooping zou krijgen als op Oudejaarsavond het geval was. Een der hoofdgetuigen verklaarde gezien te hebben, hoe de Boer dien bewusten avond op een gegeven oogenblik van der P. bij de keel had gegrepen, waarop deze waarschijn lijk uit benauwdheid in woede om zich heen had geslagen, zooals later bleek met een open mes. De boer liet daarop den aangeval lene los en zakte bloedend ineen. Een ont boden geneesheer constateerde, dat de ge stoken verwondingen had opgelcopen in rug en borst, waarbij het hart was geraakt. Deze geneesheer, die heden getuigde, achtte over brenging naar het ziekenhuis te Leeuwarden noodzakelijk. Toen de ziekenauto Dokkum bereikte, was de getroffene reeds overleden. De officier van justitie, mr. P. P. C. Noo- ren, zeide, dat hij,in het begin had gedacht dat verdachte uit noodweer had gehandeld, maar de getuigenverklaringen zijn geheel anders geworden. Verdachte immers, trok het mes, toen hij ten tweede male werd gegrepen en stak in het wilde weg om zich heen. Verdachte had zich wel kunnen loswerken en had de vlucht kunnen nemen, toen het slachtoffer bij iemand stond te praten. Dit was echter niet het geval. Spr. eischte wegens doodslag driejaar gevangenisstraf. hij. „In deze kamer!" antwoordde ik. Op den drempel staande zag ik twee mannen worstelen. De eene was Hand. Het gezicht van den ander kon ik niet zien. De andere had een pistool, maar Hand belette hem, het te gebruiken, door zijn arm achterover te wringen. „Geef je over, of ik schiet!" riep Hand. Toen Garrison en ik de kamer inrenden, donderde de zware knal van een revolver ons in de ooren. De tegenstander van Hand waggelde achteruit. Het was Henry King! Hij drukte zijn hand tegen zijn borst, zijn lippen vertrokken in doodsnood tot een grijns. „Jij hebt gewonnen!" kreunde hij tegen Hand. „Mijn gelukwen Hij stortte neer op den vloer. Hand stond, hygend naar adem, met het pistool los in zijn hand, toe te kijken. „Mijn hemel, hij is dood!!" zei Garrison schor. „Wat heeft hy gedaan?" vroeg ik. „Hier de kamer met petroleum begoten", antwoordde Hand. „Hij wilde er net een lucifer in gooien, toen ik hem snapte. Hij is langs de trap aan den achterkant naar den kelder geslopen ert heeft daar petro leum gehaald". Garrison werd nog bleeker, dan hy al wasWie is hij eigenlijk?" vroeg hy hakkelend. „Wat heeft..." „Niet aan denken!" snauwde Hand. „U moet het huis verdedigen. Ieder op zyn post! Vooruit!" Garrison en Hand kwamen achter my aan. Ik hoorde Garrison vragen: „Waar is uw geweer gebleven?" „Aan kapitein Arnold gegeven. Hy zit De Nederlandsch-Amerikaansche Kamer van Koophandel te Amsterdam schrijft ons. Omtrent de vliegramp bij Alden in den staat Washington, waarby de heeren ir. A. G. von Baumhauer, ingenieur van den rijksluchtvaartdienst en P. Guilcnard, on der-directeur der K. L. M., Zaterdag j.1. helaas het leven verloren, bereikten ons inmiddels nadere berichten. Ir. von Baum hauer, die zich na ambtelijke Oesprekingen met H. M. gezant en Amerikaansche auto riteiten te Washington naar de Douglas Aircraft Cyte te Santa Monica bij Los Angeles in Californië had begeven, was op verzoek Vrijdagnachts doorgevlogen naar Seattle om daar met den heer Guilonard 'n proefvlucht mee te maken met het nieuwe stratospheervliegtuig der Boeing Aircraft Cy aldaar, hetwelk plaats voor 33 personen biedt. Om één uur 's middags stegen beide heeren op in het gezelschap van acht andere experts der fabriek, waaronder haar hoofdingenieur Kijlstra, die mede Nederlander van geboorte is. Om 1.20 uur n.m. (8.40 uur n.m. Ned. tijd) be vond men zich op 10.000 voet hoogte boven de dunbevolkte bergen van Ta- coma. Een radiobericht meldde toen nog, dat alles wel aan boord was. Slechts enkele minuten later zag een waarneempost in een duik een vleugel afslaan en viel het vliegtuig snel om laag in een bergravijn op 80 mijl af stand van Seattle. Een reddingsbrigade wist de tien slachtoffers nog denzelf den avond vandaar naar Seattle over te brengen. Woensdag is aldaar om één uur n.m. een plechtige rouwdienst gehouden in de Maso- nic Temple, waar aller stoffelijk overschot stond opgebaard. De heer A. van der Soek, Nederlandsch vice-consul en agent der Nederlandsch- Amerikaansche Kamer van Koophandel, vertegenwoordigde daarbij de Nederland sche overheid, de K. L. M. en de familie der Nederlandsche slachtoffers en vertolk te namens hen de dieDgevoelde deelneming in het gemeenschaopeliik verlies voor bei de naties, waarbij hij aan elke baar een krans hechtte met lint in de nationale kleu ren. Heden vindt daar de crematie van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Guilonard plaats, wiens urn tezamen met 't stoffelijk overschot van wijlen ir. von Baumhauer daarop wordt gerepatrieerd per „Nieuw Amsterdam", die op 6 April a.s. te Rotterdam wordt verwacht. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Wielewaal te Rangocn, Oehoe te Alexandrië, Buizerd te Bandoeng; thuisreis: Nandoe te Alexandrië wegens slecht weer en Emoe te Rangoon. Hedenmorgen is de Pelikaan van Schip hol naar Indië vertrokken met als gezag voerder Hondong. Aan boord bevond zich: 419 k.g. brief post, 18 3/4 k.g. pakketpost en 214 k.g. vracht. 12 passagiers hebben geboekt. QemeetUecadett De raad kwam gistermiddag onder voor zitterschap van baren van Fridagh bijeen. De voorzitter deelde mede, dat gis termiddag in het Doopsgezinde Broeder schapshuis een 40-tal Joödsche vluchtelingen zijn ondergebracht tot Juli. Spr. hoopte, dat deze menschen, die van huis en hof zijn ver dreven, door de bevolking vriendelijk zullen worden ontvangen, waaraan hij niet twijfel de, omdat Schoorl op het vreemdelingenver keer is ingesteld. Goedgevonden werd aan den controleur voor de werkverschaffing voor de gemeen ten Warmenhuizen, Koedijk en Schoorl een honorarium toe te kennen van 1230. Ten laste van iedere gemeente komt f 410. in de keuken. Ik wilde dezen man in het oog houden". „Waar haalde King dat pistool vandaan? Ik meende, dat hij geen wapen droeg?" „Toch wel. In een schouderholster. Nu hebben we een verdedigingswapen meer!" Ik had nauwelijks mijn post bereikt, toen kapitein Arncld alarm sloeg. „Daar komen ze aan!" schreeuwde hij uit de keuken en zijn stem weergalmde door het heele huis. Vlak daarop klonk een salvo. Onmiddellijk begreep ik de han dige manoeuvre van den vijand. Ze waren door het bosch in een cirkel naar de klip gekomen. En zoo gedekt waren ze tot op twintig voet van de keukendeur geslopen. „Allen naar de keuken!" schreeuwde Hand uit de zitkamer. Het was een ver standig bevel. Waar ik stond, kon ik de keukendeur in het geheel niet bestrijken. Toen ik door de zitkamer naar de keuken snelde, vlogen de ramen reeds aan scher ven. De kalk vloog aan alle kanten van de muren. Onder oorverdoovend geweer vuur bereikte ik de keuken. De zeeschui mers, als ik ze zoo mocht noemen, hadden zich over de klippen verspreid. Enkelen waren tot vlak bij de deur genaderd. An deren dekten van den heuvel af hunne na dering. Een matroos wankelde, viel ach terover bij een der ramen en bleef ker mend op den grond liggen. Ik nam zijh plaats in. Een man schoot door het raam op Garrison, maar voordat zyn schot af ging, had ik hem geveld. Boven het rumoer uit, hoorde ik, hoe de keukendeur werd ingeslagen. De aanval lers verdrongen zich nu in het nauwe gangetje. We ontmoetten hen juist aan het einde. Schoten en doffe slagen met geweer- Voor kennisgeving werden aangenomen de goedkeuring op het besluit tot aankoop van een strook grond ten behoeve van het rywielpad, de processen-verbaal van kas opname bij den gem.-ontvanger en den ad ministrateur van het G.E.B. Hetzelfde geschiedde met een schrijven van Ged. Staten, houdende bericht, dat de beslissing over de plaats voor het stichten van een nieuwe school twee maanden was verdaagd, alsmede de goedkeuring van de begrooting voor 1938. Een verzoek van het R.K. kerk- en school bestuur om voor de uitbreiding van de R.K Lagere school te Catrijp, alsnog een post van 600 voor den opzichter goed te keuren, had ten gevolge gehad, dat B. en W. voorstelden om dit bedrag op 400 te bepalen, dit in ver band met de lage aanneemsom. Dit punt gaf aanleiding tot een breedvoerige discussie, omdat de architect aanvankelijk genoegen had genomen met 10 van den aanneem som en daarvoor den opzichter voor zijn rekening wilde nemen. De heeren Duin en Blom bestreden het voorstel en oordeelden de zaak eigenaardig. Weth. Schermer had zich met het voorstel vereenigd, doch beschouwde het als een vrijwillige gift. Het voorstel werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de wethouders. Medegedeeld werd, dat de voorzitter het raadsbesluit dat de afstand tusschen de aan den Huismansweg gelegen wening van de Mij. Conservatrix te Baarn en de N.O. af scheiding 4 M. zou bedragen voor vernieu wing had voorgedragen. Ged. Staten hadden bericht, dat het genomen raadsbesluit niet wettig was en dus niet vernietigd kon wor den. Opcenten gemeentefondsbelasting. Voorgesteld werd het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het dienstjaar 1939/1940 op 75 te stellen. De bouwverordening. In verband met de wijziging van de Wo ningwet in 1931 is het noodzakelijk gebleken de verordening op het bouwen, sloopen en wonen in de gemeente wijzigen. In overleg met de commissie dienden B. en W. een ontwerp-voorstel in. Conform besloten. De voorzitter bracht de commissie, de ambtenaren en den heer J. H. Roggeveen dank voor het vele werk, ten behoeve aan de nieuwe bouwverordening verricht. Uitbreiding Algemeene Begraafplaats. Voorgesteld werd om ten behoeve van een eventueele uitbreiding van de Algemeene Begraafplaats aan den Molenweg van den heer J. C. Peeck te Middelburg een terrein aan te koopen naast de begraafplaats en groot 3700 M2. voor 1500. Conform besloten. Overdracht grond. Voorgesteld werd aan het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf 160 M2. grond aan de Smeer- laan voor 1 over te dragen en B. en W. een crediet van 200 te verleenen voor de ver plaatsing van het aan den Molenweg hoek Huismansweg staande magazijn van het P.E.N. naar het achter de woning van den vertegenwoordiger van het P.E.N., den heer B. Haring, gelegen terrein. Deze verplaatsing is noodig om aan het terrein, met het oog op de te bouwen nieuwe school een aestetischer aanzien te geven. De voorzitter deed mededeeling van een redactiewijziging van het voorstel. De heer Winder gevoelde er niet voor om 200 beschikbaar te stellen. De heer Kaandorp wilde het voorstel aanhouden tot de beslissing over de plaats van de school genomen is. De heer Duin vond de geest van het P.E.N. niet fraai. De gemeente heeft het ge bouwtje voor 1 overgedaan en vroeg later het gebruik en toen vorderde het P.E.N. 60 huur per jaar. Weth. Schermer wees er op, dat de gemeente het gebouwtje met het oog op de school wil verplaatsen. Het P.E.N. wil grond voor een transformatorhuisje. B. en W. wil den den grond ruilen met bijbetaling als t stuk grond, dat de gemeente afstaat, groo- ter is. y De heer Blom vond ook de houding van het P.E.N. schril, doch wilde onderhandelen. Besloten werd de besprekingen te voeren en de beslissing aan te houden tot het vast staat, dat de school er komt. Aanvulling politieverordening. Ingevolge een verzoek van de regeering stelden B. en W. voor de politieverordening aan te vullen met een bepaling over het hou den van wilde dieren. Tevens werd voorgesteld een bepaling op te nemen, waarbij het aan kampeerterrein houders verboden wordt kampeerders niet in het bezit van een kampeervergunning op hun terrein toe te laten. De plaatsing van tenten en kampeerwagens wordt even eens geregeld. Devoorzitter noemde het regee- ringsvoorstel van de wilde dieren de vroolij- ke noot van de agenda. Z.h.s. werd tot de le wijziging van de ver ordening besloten. Het 2de voorstel werd door den voorzitter nader toegelicht, Voorkomen moet worden, dat oude autobussen enz. als kampeerwagens gebruikt worden en met het uiterlijk aan zien wordt rekening gehouden. De heer Duin vond de bepaling 4 M. uit het erf van een ander een bezwaar, al vond hy het best, dat er zooveel mogelijk paal en perk wordt gesteld. De v o o r z i 11 e r: Er zyn klachten, maar de verordening zal naar bevind van zaken worden toegepast. Weth. B ij 1 oordeelde, dat reeds bepaald is, dat een bepaald oppervlak open moet blij ven en oordeelde het daarom weinig uit te maken welk gedeelte dit is. De heer Blom had toch bezwaren en wil de afwachten de controle van den Bond van Parkeerhouders, die z.i. goed werkt. Weth. Schermer wilde daarom het voorstel aanhouden en eerst een bespreking voeren met het bestuur van den Bond van Parkeerhouders. Voorkomen moet worden, dat iets in het leven wordt geroepen, dat be zwaarlijk blijkt. De voorzitter had geen bezwaar, waarop tot aanhouding werd besloten. De heer Winder had matige bewonde ring voor het dunnen in de dennenbosschen van de Nollen. Weth. B ij 1 betoogde, dat een dennenbosch altijd open wordt. Weth. Schermer zeide, dat de eerste jaren verzuimd was uit te dunnen. Wat nu geschiedt, gebeurt op advies van het staats- boschbeheer. Een oude beplanting moet later worden aangebracht. Dit is ook van belang met het oog op het brandgevaar. Spr. wilde zich aan het advies van de des kundigen houden. Voor de ontwikkeling van net bosch is dit wenschelijk. De heer W i n d er Er is onderhout ge komen en dat wordt ook weggekapt. De on derste takken van de dennen zyn dood ge gaan, omdat niet op tijd is uitgedund. Weth. Schermer had geen bezwaar ge vonden, dat er een 1000 kleine vogelkers boompjes uitgingen, want die staan er bij duizenden. De heer Blom zeide, dat dit deskundig gerooid was en dat het Staatsboschbeheer daartegenover vogelkers voor het rijwielpad reschikbaar had gesteld. De heer Duin vroeg of de Jaagkade nog verhuurd wordt. Weth. B y 1: Wij willen de kade verbeteren en met het oog op de pachtwet onderzoeken of wij voor dit jaar het gras mogen ver pachten. Van de herfst willen B. en W. veranderen. De heer Duin zeide, dat de menschen zitten te wachten en drong op spoed aan. De voorzitter zegde die toe. Na een bemerking van den heer Duin gaf weth. Schermer toe, dat een door hun ge noemd weggetje wordt behard. Het wordt niet vergeten. De heer Duin was tevreden, waarop slui ting van de vergadering volgde. Meer dan ooit is het .nu, in deze dagen van spanning, noodzakelijk een te lezen. Voor Alkmaar en wijde omgeving is dat de Wie zich thans voor minstens 3 maanden abonneert, ontvangt de tot 1 April verschijnende nummers GRATIS. kolven klonken om me heen. Ik. sprong op een tafel: Innes en een matroos volgden mijn voorbeeld. We vuurden nu over de hoofden van onze vrienden heen. Onder gehuil van woede deinsden de aanvallers terug. Ze sloegen op de vlucht en lieten drie hunner achter. „Vlug, Clark!" riep Hand, me bij mijn arm grijpend. „Naar buiten. Ik heb aan den voorkant een man op post gezet, maar wie weet, wat er daar gebeurt!" We renden de keuken uit en zoodra ik in de zitkamer kwam, zag ik, dat de voor deur wagenwijd open stond. „Wie heeft die deur opengezet?" riep Hand. Een vrouwenstem antwoordde. Het was mevrouw Abbington, die halverwege de trap stond. „Ze hebben het huis in brand gestoken!" riep ze. Archie en Wally zijn gaan blusschen. Ze zullen nog vermoord worden!" We hoorden geweervuur in den vleugel tegenover de keuken. Hand en ik vlogen erheen. Op den hoek van het huis lag een zeeman geknield en vuurde mot zijn revol ver in de richting van het strand. We kwamen nog net op tijd om twee mannen over den kliDwand te zien springen. Ab bington en Flount" waren bezig een bran dende hoop hout, tegen den muur van het huis geworpen, uit elkaar te schoppen. Hand en ik gingen hen helpen. Van de klip af klonk een schot. Abbingston sprong op en ik kon hem nog juist opvangen, voordat hij neerstortte. Hij keek me glimlachend aan. „Nou zal ik toch geen beter leven kun nen gaan leiden", fluisterde hy. Langzaam sloten zyn oogen zich, doch de glimlach bleef op zyn gelaat. Hij hing slap in mijn armen. Dood. Hand en de matroos schoten in de rich ting van de klippen. Het vuur had de verf geschroeid, maar verder geen schade aan gericht. Flount raapte mijn gevallen ge weer op. Meteen rende hij den hoek van het huis om. Ik droeg het lijk van Abbington naar de zitkamer en legde het eerbiedig op een rustbank. Toen ik me oprichtte, stond ik voor Constance Abbington. „Is is hy dood?" vroeg ze. Ik knikte en deed een stap terug. „Hij stierf als een held", zei Flount. Mevrouw Abbington wischte een traan weg. „Is dat zoo, Archie? Enben jy on gedeerd?" vroeg ze. Flount, wiens voorhoofd een schram droeg, greep mevrouw Abbington bij de hand. Zijn gezicht zat vol bloed en roet en zijn lorgnet bungelde gebroken aan het zij den lint. „Constance!" riep hij uit. „Ik mag het nu wel niet zeggen Maarmisschien sterf ik vanavond «nog. En daarom ik heb je toch zoo lief!" Mevrouw Abbington trok hem, zacht schreiend, naar zich toe. Beschaamd trok ik me met Hand naar de keuken terug. Ik had geen reden meer om Flount te verden ken. Achter het huis klonken nu en dan nog schoten. De keuken was een ruïne. Alles bij elkaar waren we er nog vrij goed afgekomen. Garrison had een vleesch- wond en een der matrozen een schot door zijn schouder. Een kogel had een been van Mapes stukgeschoten. Innes had een kogel gaatje in zijn jas en Rilley had een gebro ken neus. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7