PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. v Qemeentecaden £MUtÜ £H JMÏH&OUW Txovinciacd Tlieuws EGMOND AAN ZEE NOORDSCMARWOUDE tt NIEUWE NIEDORP BERGEN HEILOO OUDKARSPEL ZUIDSCHARWOUDE DERDE BLAD. De gemeenteraad vergaderde gister avond onder voorzitterschap van burge meester C. J. Eyma. De heer E. Prins was afwezig. Begrooting M. H. De begrooting van Maatschappelijk Hulp betoon over 1938 werd, na accoord-bevin- ding door Gedeputeerde Staten, goedge keurd, sluitend in ontvangst en uitgaaf met 22.314. Aanvullingsbegrootingen 1938. Op verlangen van Gedeputeerde Staten werden de ramingen voor werkloosheids uitgaven over 1938 alsnog verlaagd van 73.000 tot 67.000. Voorts hadden Gedeputeerde Staten be zwaar tegen de geraamde uitgaaf van 150 voor salaris van de huisbezoekster voor den B-steun. Den ministers van bin- nenlandsche zaken en van financiën had den namelijk ernstige bedenking tegen het instellen van een ambtelijk apparaat en meenden, dat hiervoor wel belangeloos da mes zich beschikbaar zouden willen stel len. Besloten werd het bedrag te schrap pen. Verordening reglement autovervoer personen. In verband met het nieuwe reglement autovervoer van personen 1939 werd een nieuwe verordening vastgesteld, regelende het beroep op den gemeenteraad, bij wei gering van een vergunning voor taxi's of huurauto's door B. en W. Verhuur van gemeentegebouwen aan het rijk voor militairen. De voorzitter las een schrijven van den commandant van het 2de regiment lucht doelartillerie, waarin deze de oude open bare lagere school en de gemeentewoning naast het raadhuis per 1 Juni 1939 voor on geveer een jaar te huur vraagt voor res pectievelijk 60 en 25 per maand. De school zal gebezigd mogen worden voor de legering van troepen, waartoe het Rijk de noodige voorzieningen zal mogen aan brengen. De woning zal dienen voor bu reau en kwartierziekenverblijf. Het onder houd komt voor rekening van het Rijk, al le belastingen voor rekening der gemeente. Algemeen juichte de raad dit voorstel toe, zoodat met algemeene stemmen tot verhuur werd besloten. Verkoop schoolinventaris. In verband met de verhuring van de oude school, besloot de raad B. en W. te machtigen den inventaris der school, voor zoover deze niet overgaat naar de nieuwe school, hetzij publiek, bij inschrijving of onderhands te verkoopen. Verkoop van grond. B. en W. stelden voor aan den heer J. C. Liefting te Egmond aan den Hoef te ver koopen tegen 2.50 per M2. een stuk grond aan de Julianastraat, tusschen de perceelen van de wed. ZwaanHalff en den heer C. Zwart. De heer Zwart was in de gelegén- heid gesteld, overeenkomstig vroeger raads besluit, dezen grond het eerst te koopen. Hij had echter den termijn laten verstrij ken en eerst daarna een bod gedaan. Te vens stelden B. en W. voor aan den heer Liefting achter het bedoelde stuk grond een strook ter breedte van 3 M. te verkoopen tegen 50 cent per M2. Het perceel aan den noordkant zal daarover echter recht van uitgang behouden. Dit besluit zal eerst van kracht worden, als blijkt, dat de gemeente niet gebonden is aan vermeende rechten van den heer C. Zwart. Aldus werd beslo ten. Strandverpachting. B. en W. stelden voor de strandverpach ting weder te regelen als vorige jaren. Voorts stelden zij voor de plaats voor een consumptietent vóór hotel Welgelegen voor denzelfden prijs weder voor 3 jaar onder hands te verpachten. De heer Visser informeerde of voor deze laatste - plaats geen andere gegadigden waren. De heer S n o e k s achtte het ook beter daarvoor een inschrijving te houden. De voorzitter was voor verpachting aan de Groot, omdat men weet, dat hij een goede pachter is. De heeren Halff en Blok vreesden, dat andere zich terecht zouden klagen, dat zij geet. kans kregen. Tenslotte werd besloten deze plaats voor een consumptietent publiek te verpachten. De te plaatsen tent 'zal door B. en W. moe ten worden goedgekeurd. Rondvraag. De heer Visser informeerde of het juist is dat werkloozen voortaan niet meer in den gemeenteraad kunnen zitting ne men. De voorzitter was van oordeel, dat de leden van den nieuwen raad inderdaad niet meer in de werkverschaffing mogen VOORKEURINGEN VAN STIEREN. Als de verwachtingen laag gespannen zijn, valt het resultaat vaak mee. Zoo ging het ook Zaterdag, toen de jury de keuringsdis tricten Hoorn en Oostwoud kreeg om af te werken. Niettegenstaande den besten bodem, welke daar te vinden is, laat in de laatste jaren het aangevoerde materiaal veel te wenschen over. Ditmaal is het aantal goed- gekeurden nog al meegevallen, hoewel de kwaliteit niet altijd even hoogstaand mag worden geacht. Te Hoorn. In Hoorn was het in den voormiddag (de keuring is op en tijdens de markt gehouden) zeer goed, soms wat te opdringerig, zoodat de politie voor vrijmaking van het keu ringsterrein zorgde. De beide 3-jarigen, welke aangeboden werden, werden aangehouden, hoewel Franco van H. Ham te Schellinkhout (fok ker A. Brak te St. Maarten) met zijn mas sieve vormen en ruim achterstel meer in druk maakte dan Willem 5 van J. E. Beun der te Warder (fokker A. Schenk Jz. te Barsingerhorn), welk dier iets minder in conditie, doch vooral minder ruim van ach teren was. Drie der 15 aangegeven tweejarige stieren bleven afwezig, terwijl er slechts 1 afgewezen werd. Toch mag men niet aan nemen, dat hiervan meer dan een derde in Alkmaar ter centrale keuring zal ver schijnen. Met NH gebrana werden dus voor fokvereenigingsvee: Athleet Marcus 10 van Jb. Clay te Baarsdorpermeer en Wim van Th. Bot te Wognuni. Goedgekeurd voor het Nederlandsch Rundveestamboek werden ongeveer in volgorde van de algemeene waardeering: Daniël's Athleet van M. Sluis,e.a. te Schel linkhout (no. 1 van de jarige "stieren in 1938) welke in kruis niet geheel is mee gegroeid; Athleet Marius 7 van G. Wit te Berkhout (fokker C. N. de Wit te Schager- brug); Egbertus van J. Nobel te Schellink hout (fokkers Gebr. Kommandeur te Hoog- karspel); Aagje's Lindy van J. Donker e.a. te Berkhout (fokker P. Donker te Hoog woud), een goede typische stier met wat te weinig achterstel; Lindberg's Athleet van C. Donker Pz. te Schellinkhout (fokkers Gebrs. Ruyter te Oosterblokker); Frans A 49 van G. Koster te Schellinkhout (fokker G. Appel te Burgerbrug; Egbertus 2 van Jn. Koster en C. A. Berkhout te Baarsdorper meer (fokkers Gebr. Commandeur te Hoog- karspel); Constantijn Frans 28 van P. Schuitemaker te Berkhout (fokkers T. Groot te Twisk) en Jan van C. Schipper te Wog- num (fokker P. Waal te Beemster). Voor de laatste 3 was wel een groote wel willendheid der jury noodig. De jarige stieren brachten 19 van de 22 aangegevenen op de steenen. Een deel ervan was voor het oog beter voor den gehaktmolen dan voor den opboüw der fokkerij geschikt. Spoedig had de jury een achttal uitgezocht, waarvan er 3, n.1. Gerard van K. Posch te Schellinkhout, Geertje 26 Frans van P. Donker Gz. te Berkhout en Kooy's Albert 4 van D. Bruin te Zwaagdijk (fokker H. Rezelman te Nieuwe-Niedorp) toegelaten werden. Goedgekeurd werden 5 stuks, waarvan Frans 8 van Jn. Helder te Berkhout, een geblokt, gezonken dier met iets hoog staartje, en Wim, van J. Groot te Schellink hout, een iets beknopt, doch goed gesloten en evenredig diertje van een hooge pro ductiemoeder, de meeste aandacht trokken. Verder werden goedgekeurd Frans H 3 van K. Ham te Schellinkhout, Klaartje's Bert van K. Koster te Venhuizen en Wodan Eg- bert van C. Schipper te Wognum (fokker J. v. Berkel aldaar). Wim en Frans H 3 waren waardige zoons van den straks genoemden Franco. Te Oostwoud. De keuring te Oostwoud was van kleiner omvang. De belangstelling was zeer pover. Aangeboden werden 4 tweejarige stieren, waarvan Bontje's Athleet (gefokt door A. Schenk te Oude-Niedorp) en eigendom van J. v. Meurs te Oostwoud, en Brandy 11 van P. Stam te Aartswoud (fokker K. Metselaar te Twisk, werden toegelaten. De laatste, een zeer jong dier, heeft goede proporties en werken. Zulks was niet, zooals de heer Visser veronderstelde, van hoogerhand af gekomen, doch volgde uit de gemeentewet. De heer S n o e k s was vol lof over de verlichting met het nieuwe model straat lantaarns. Die bij de nieuwe school zijn echter verblindend, als men van den Wa- tertorenweg afkomt. Daarom zag hij gaar ne ook op dien weg méér lantaarns ge plaatst en ook in de Piet Heinstraat en op het Pompplein. De voorzitter zegde onderzoek van de mogelijkheid toe. Voorts bepleitte de heer S n o e k s verbetering van de huisnummering op de Ooster- en Noorderberg. Hierna sluiting. een aardig type, doch doet nog wat klein aan. Van de 12 aangegevenen verschenen er 11. Het was misschien in het vooruitzicht van de Zondagsrust, dat de jury in milde stemming 4 stuks goedkeurde en 2 toeliet tot de N.H. stieren. Van A. Druif te Oostwoud werd goed gekeurd Gorter's Roland, een goedgeblokt dier met niet te sterke bovenlijn. Toege laten werd Naatje's Roland. Deze twee waren, evenals de goedgekeurde Jansje's Roland van P. Nes Pz. te Oostwoud, zoons van één vader, n.1. van Dirkje's Roland, welke pas op ouderen leeftijd vroegër is goedgekeurd geworden. Nog noteerden wij als goedgekeurd den wat langen Plesman van J. v. Meurs te Oostwoud (fokker D. Sleutel te Schagen) en den matig sterken Ferdinand van C. Zijp te Oostwoud (fokker P. Saai te Wieringer- waard) en als toegelaten Constantijn Frans 49 van G. Zijp te Oostwoud (fokker K. Metselaar te Twisk). Eigenaardig deed het aan, dat 2 der eigenaars van goedgekeurde stieren niet eens aan geregistreerde fokkerij doen, zoo dat goedkeuring hier alleen een verhooging van de verkoopswaarde was. Een matig keuringsgeld zou voor der gelijke gevallen in het geheel niet mis plaatst zijn. BESPUITING VAN TULPEN TER BESTRIJDING VAN „HET VUUR". In de laatste jaren wordt de' bespuiting van tulpen ter bestrijding van het vuur in toenemende mate toegepast. Door deze be spuiting blijft het loof langer groen en daardoor nemen de opbrengst in gewicht en de groote der bollen toe. In het voorjaar 1938 is er weinig „vuur" geweest, maar dit mag geen reden zijn om dit jaar niet te spuiten, omdat het aptreden van het vuur geheel afhangt van de weers omstandigheden en het dit jaar dus zeer goed wederom in ernstige mate zich kan voordoen. De Plantenziektenkundige Dienst raadt dan ook allen telers aan de tulpen, evenals verleden jaar, te bespuiten met een der vol gende middelen (alphabetische volgorde) O.B. 72-0.8 Shirlan A.G.11.2 Tulisan- 0.8 Om gunstige resultaten te verkrijgen is het noodig verscheidene malen vóór en na den bloei te spuiten met een tusschenruimte van pl.m. 14 dagen. Het is gewenscht telkenmale een flinke hoeveelheid vloeistof te verspuiten en wel minstens 3 liter per bed van 10 meter leng te, als de planten vol in blad staan (in het begin kan ook met iets minder volstaan worden). Door het uitblijven van „vuur" verleden jaar is het niet mogelijk een oordeel uit te spreken over de in 1938 tegen deze ziekte als nieuw in den handel gébrachte midde len. Proeven met eenige dier middelen wor den dit jaar opnieuw genomen. Vergadering Woninglbouwver- eeniging. Vergadering van de woningbouwver- eeniging alhier in Concordia onder leiding van den heer J. Kliffen, op Maandag 27 Maart 's avonds half acht Zooals gewoonlijk was slechts een gering aantal leden opgekomen. Bij de ingekomen stukken was een circu laire van den minister van Binnenl. Zaken waarin werd medegedeeld, dat het niet ge wenscht was, dat huurders in de woning bouw woningen werden toegelaten, wier inkomen meer dan 6 a 7 maal de huur van de woning was. Dit is echter niet van toe passing op de vereeniging alhier, meende voorzitter, de heer J. Kliffen. Het is hier zoo, dat met moeite de huurpenningen bij elkaar worden gebracht. Bij de behandeling van de exploitatie rekening merkte voorz. op, dat het voor onderhoud beschikbare bedrag veel te ge ring is om de woningen in behoorlijken staat te brengen. Men geraakt al meer met het onderhoud achterop. Het is zeer noodig, dat er hulp van hoo gerhand wordt verleend om de woningen op te knappen. In Schagen heeft men dit voor elkaar gekregen. De heer Ootjers, die naar Schagen was geweest om inlichtingen, zeide, dat men daar met dezelfde kwaal te kampen had als hier. Het zat in den mobilisatiebouw. Na eenige besprekingen besloot men, een onderhoud aan te vragen met B. en W. om te komen tot verbetering van de woningen. De verlies- en winstrekening gaf een ver lies aan van 3374,72. De heer C. Keeman Cz. werd herkozen tot bestuurslid. 190. Intussen is de koning tot de ontdekking gekomen dat Pam verdwenen is. De vorst is radeloos en het ge hele paleis is in rep en roer. „Zoeken!!! overal zoeken!!!, beveelt hij. 191. De vorst laat de beste detectives uit het land bij zich ontbieden en vertelt wat er gebeurd is. „Het is een moeilijke taak", zegt de koning, maar ik verlang van ieder Uwer de uiterste krachtsinspanning. Hij die den ontvluchte vindt, ontvangt een grote beloning. Vergadering Witte Kruis. Vrijdagavond vergaderde de afd. Nieuwe en Oude Niedorp. De leden-opkomst was be vredigend. Het adviseerend lid dr. de Boer was aanwezig, dr. Schreuder had bericht van verhindering gezonden. De voorzitter, burgemeester Pluister, opende, wijzende op het gewicht dezer ver gadering ten aanzien van het punt Wijkver pleegster-Huisbezoekster. In 1938 bedroeg het aantal leden 748. De rekening van het Witte Kruis gaf aan ontv. 1953,73, uitg 1321,99, batig saldo 631,74. Wijkverple ging ontv. 1511,86, uitg. 1501,80, saldo 10.06. In de ontvangsten rijn begrepen 381,62 zijnde de helft der contributie van de leden van het Witte Kruis. Ontv. en uitg. t.b.c.-bestrijding 2007,84, Ontv. en uitg, badinrichting 183,78. Onderhoudsfonds wijkgebouw is thans 74,43. Het netto voor- deeling saldo na aftrek saldo vorig jaar was 79,74. Medegedeeld werd, dat de op de vorige vergadering benoemde bestuursleden, de heeren J. H. Verlaan en E. v. Leeuwen, als lid van de vereeniging hebben bedankt, Sedert het Wit-Gele Kruis voor 't Veld, Zijdewind en het Waarland is opgericht, hebben volgens opgave van den secretaris dier vereeniging 206 r.k. leden onzer ver eeniging als zoodanig bedankt. Voorts heb ben rechtsstreeks of aan den bode nog 7 r.k. het lidmaatschap opgezegd, in totaal 213. Begin Oct. 1938 is het consultatiebureau voor zuigelingen, dat door dr. Schreuder wordt gehouden aan de Weel voor O. Nie dorp en waarvoor de zaalhuur ten laste on zer afdeeling kwam, door het Wit-Gele Kruis overgenomen. Op het verzoek van het bestuur heeft de min. van soc. zaken kunen goedvinden, dat, in afwijking van het daaromtrent bepaalde in de „Voorwaarden voor het verkrijgen van subsidie voor Tuberculosebestrijding" in het salaris van Zuster Kok als huisbezoek - ster Rijkssubsidie zal worden verleend, voor zoolang zij gedurende het loopende jaar haar betrekking blijft bekleeden. Te Oude Niedorp zal ten huize van dr. Schreuder een zuurstof-apparaat worden geplaatst. Besloten werd in de kosten hier van 30 bfj te dragen. Burg. Pluister bracht rapport uit van de vorige algemeene vergadering. Het voornaamste punt der agenda was het voorstel van het bestuur om een Wijkver pleegster-Huisbezoekster aan te stellen. Zuster Kok heeft 5 Maart j.1. den 60-jari- gen leeftijd bereikt. Om verzekerd te blij ven van de Rijkssubsidie voor de t.b.c.be- strijding zou Zuster Kok óp dien datum den dienst moeten verlaten. Blijkens de mede- deelingen heeft de minister goedgevonden, dat Zuster Kok tot uiterlijk 31 Dec. a.s. in dienst blijft. Blijkbaar in het vooruitricht, dat de wijkverpleegster zou heengaan, heeft men afgeloopen herfst in 't Veld-Zijdewind gesticht een afd. 't Veld-Waarland van het Wit-Gele Kruis, waardoor vele leden onder Oude Niedorp en ook het r.k. deel onder Nieuwe Niedorp voor de Witte Kruis-afdee- ling verloren gingen. Deze afscheiding had niet plaats uit aan drang van de katholieke bevolking zelve of ten gevolge van het feit dat men door de Witte,Kruis-afd. in de 45 jaren van haar bestaan minder goed was bediend. De be woners van 't Veld zelve schijnen aller minst ingenomen te zijn met de nieuwe in stelling, aangezien men over de bediening door de Witte Kruis-afdeelig zeer voldaan was en de contributie dezer afd. 1 p. jaar is en die der Wit-Gele Kruis-afdeeling 2.50. En bloc heeft het katholieke deel evenwel als lid der afdeeling bedankt. Inmiddels heeft de afd. van het Wit-Gele Kruis een r.k. zuster voor haar wijk aangesteld. Aangezien door ledenverlies de salariee- ring der wijkverpleegster zwaarder op de afd. zal komen te rusten, legde het bestuur daarom de navolgende voorstellen aan de ledenvergadering voor: a. een Wijkverpleegster-Huisbezoekster, aan te stellen, voorloopig voor den termijn, in gaande op het tijdstip, waarop Zuster Kok haar betrekking neerlegt en eindigende op 31 December 1940, op een jaarwedde van 1200 en met uitzicht op een vaste benoe ming en periodieke verhoogingen van het salaris. b. het bestuur op te dragen een intense propaganda te voeren voor vrijwillige ver hooging van de contributie door de leden, die geacht worden daarvoor in aanmerking te komen en zoo mogelijk den werkkring der Zuster, welke door de afscheiding van vele r.k.- leden belangrijk is ingekrompen, uit te brei den door, als daartoe termen aanwezig zijn, met andere afdeelingen in contact te treden en voorts door haar werkzaamheden op te dragen, welke in meer of minder verwij derd verband staan met het Kruiswerk. Op een vraag van den heer P. Zwager man in welk een bedrag moest worden voor zien met verhoogde contributie, werd ge antwoord van pl.m. 500. Ni^t alleen derft men inkomsten door minder ledencontribu- tie, maar ook de gemeentelijke subsidiën zijn tengevolge der splitsing verminderd. Allen kunnen met de bestuursvoorstellen accoord gaan. Door het rondzenden van circulaires en persoonlijk bezoek hoopt men door vrijwillige verhoogde contributie in het tekort te voorzien. Het grondbedrag, 1 per gezin wenscht men te handhaven, alhoewel dit is vergelijking met omliggende gemeen ten uitzonderlijk laag is. Aan de corryrusise voor malaria-bestrij- ding werd 10 subsidie verleend. Ongeval vuilnisauto. Maandagmiddag omstreeks 2.30 uur is tijdens het ophalen van vuilnis langs de Euwigelaan de gemeentewerkman J. Aker boom tusschen de vuilnisauto en een langs den weg staanden boom bekneld geraakt. Akerboom, die over ernstige pijnen klaagde, werd vervoerd naar het huis zij ner ouders op „Het Hof", waar hij door dr. Blok werd onderzocht, welke gelukkig geen gebroken deelen kon constateeren De patiënt zal voorloopig het bed moeten houden. Onderwijzeres benoemd. Aan de Ulo-school der Berger school vereniging is mej. T. M Hokse te Am sterdam benoemd tot leerares Engelsche taal. Benoemd. Benoemd tot leidster bij het vacantie- koloniehuis ,Het Zeehuis" mej. L Pot, on derwijzeres te St. Annaparochie. Algemeene vergadering van „Gemeentebelang". In de Maandagavond gehouden verga dering waren 24 personen tegenwoordig, toen de voorzitter, de heer Jac. Dekker, opende en medeelde, dat Comité van Actie ieder had opgeroepen die met het doel: Zuiniger beheer der gemeentefinancien 'instemt. Hij las een lijvig dossier voor, waarin alle teleurstellingen en wenschen naar voren kwamen en bracht dank voor het inzicht en de toewijding, waarmede onze" (van Gemeentebelang) raadsleden hun moeilijke taak hebben vervuld. Ooi: kwam hierin tot uiting, dat vele wenschen niet zijn verwezenlijkt. Dat kon ook niet, zei spr., want het groepje van vier is te klein om veel te bereiken en die partijen (roomsch-rood), die den toon aangeven, hebben een anderen kijk op het fmancieel beheer der gemeente dan wij en zij die met ons één lijn trekken. Spr. ging hier nader op in en concludeerde dat de Zeeweg en de plantsoenen, die daarnaast liggen, een groo te strop zijn. Ook de rioleering die is aan gelegd, is een geweldige uitgaaf en te groot ^Spr. keurde de werkloozenpolitiek, welke door de gemeente is gevoerd, af en vroeg zich af waarom zoolang onproductieve wer ken zijn uitgevoerd of althans niet direct noodige werken, waardoor de gemeente een drukkende schuldenlast kreeg. Waarom treedt de gemeente op als grond-exploitant? Men kan dat best aan de bouwondernemers overlaten. Het beheer van de gemeente in de 10 jaar vóór 1935 heeft wel wat te wenschen overgelaten, meende spr. Een 10 jaar terug: 3500 inwoners, lage belasting en geen schuld. Nu 8000 inwoners en een schuld zóó groot en een belasting zóó hoog, dat zij die hier niet moeten blijven, gaan vertrekken. Wat heeft Gemeentebelang in de vier jaar (1935-1938) bereikt? Niets of weinig. Spr. gaf dat op een zekere hoogte toe. Maar dat kan ook niet zoolang we dezen drukkenden schuldenlast hebben en een meerderheid in den raad, die nu weliswaar gebonden is, doch als het mogelijk is een anderen koers aangeeft, waaruit blijkt, dat zij het gemeentebelang door een anderen bril bekijkt dan zij, die meenen, dat onze gemeente anders geregeerd moet worden, wil het niet hopeloos misloopen. Hierna werd het program van Gemeente belang voorgelezen. Nadat gelegenheid was gegeven tot ge- dachtenwisseling hierover, verklaarden de heeren J. Rus Jzn. en E. Zeeman (beiden v.d.), dat zij de objectieve beschouwing konden onderschrijven en zich met het program konden vereenigen. Hierna werd de algemeene vergadering gesloten en heeft men in comité de gemeen teraadsverkiezing aan de orde gesteld. Be sloten werd aan de gemeenteraadsverkie zing deel te nemen. V. D. Kies vereeniging. De vrijz. dem. kiesvereeniging zal niet afzonderlijk met een lijst uitkomen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen; men gaat samen met de z.g. groep-de Boer. Ouderavond kleuterschool. Maandagavond werd de ouderavond ge houden van de kleuterschool te Oudkarspel. Voorzitter was de heer C. Voogt. De onderwijzeres, mej. Wit, heeft een lezing gehouden over de wijze, waarop het onderwijs in de kleuterschool wordt ge geven. Met aandacht werd hier naar ge luisterd. Nadat de ouders het werk der kinderen hadden bezichtigd, werd aan juffrouw Wit een cadeautje aangeboden door de ouders, wier kinderen met April naar de groote school gaan. Medegedeeld werd nog, dat in April en Mei openbare lessen zullen worden gehou den, toegankelijk voor ouders, donateurs en belangstellenden. Men kan zich hiervoor bij de onderwijzeres opgeven. Ouderavond kleuterschool. Ook te Zuidscharwoude werd een ouderavond gehouden van de kleuterschool onder leiding van den heer A. Bakker. Breedvoerig werd van gedachten gewis seld over een aan te schaffen zandbak voor de kinderen. De kosten hiervan bleken vol gens de opgemaakte begrooting zeer hoog te zijn, n.L 150. Dit werd veel te duur geoor deeld voor de kas van de kleuterschool. Men zal trachten een zandbak te verkrijgen tegen lageien prijs. Mej. v. d. Veen hield hierna een zeer in teressante lezing over de ontwikkeling van het kind in het teekenen. De door de leer lingen vervaardigde werkstukken werden bezichtigd. Mevr. GlasTwisker heeft aan mej. v. d. Veen namens de ouders een cadeautje overhandigd. R.K. staatspartij. in de r.k. staatspartij-afdeelingsverga- dering op Maandagavond werd een vrij breedvoerige bespreking gevoerd over het ontijdig publiceeren van de candidatenlijst. De te actieve correspondent werd flink ge kapitteld. Daarna werd een nieuwe alpha betische lijst samengesteld: P. Bergen, J. Boers, Jn. Broersen, W. Duys, FL Keizer, D. van Kleef, J. van Kleef, C. Kramer, Th. J. Laars en Jac. Weel. Op 16 April zal hier over de voorstemming worden gehouden. De verkiezing voor den gemeenteraad zal op 14 Juni worden gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10