AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. SCHOORL BERGEN HEERMUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE Verwachting. Buitenlandach weeroverzichl HOORN EERSTE BLAD. MISLEED ING VAN DEN MILITAIREN KEURINGSRAAD. Leermeester van „doove" jongens tot het maximum veroordeeld. De Vierde Kamer van de Amsterdamsche rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 42-jarigen dia mantbewerker S. G. en den 20-jarigen koop man L. L., die samen terecht hebben ge staan, omdat zij dokter ten C. een schrifte lijke geneeskundige verklaring over bjj den koopman bestaande gebreken valschelijk I hebben doen opmaken, met het oogmerk om het openbaar gezag en wel den keurings- raad voor de als dienstplichtigen ingeschre ven personen te misleiden. De rechtbank veroordeelde den jeugdi gen koopman L. tot een gevangenisstraf van n jaar (conform den eisch), door te brengen in de jeugdgevangenis. De 42-jarige diamantbewerker werd tot de maximumstraf, n.L drie jaar gevange nisstraf, veroordeeld. De rechtbank over woog, dat én in den ernst van het gepleeg de feit, én in de omstandigheid, dat ver dachte blijkens zyn eigen verklaring ter terechtzitting gedurende een lange reeks van jaren zich tegen betaling ertoe heeft geleend om tallooze jongelieden zich te doen onttrekken aan den militairen dienst plicht, terwijl geen enkele verzachtende omstandigheid is gebleken, aanleiding vindt de zwaarste straf, die in deze door het wet boek van strafrecht is toegelaten, op te leggen. VOOR 650 GULDEN AAN SIGARETTEN PAPIER GESTOLEN. De daders gearresteerd. In den afgeloopen nacht is de politie van Amsterdam van het bureau Overtoom er in geslaagd twee mannen te arresteeren, die er van verdacht worden in den nacht van Vrydag op Zaterdag j.1. sigarettenpapier voor een waarde van 650 gulden gestolen te hebben. Het zijn inwoners van West, beiden ongeveer 24 jaar oud. In den nacht van 25 Maart j.1. hadden zij zich, door verbreking van het hangslot op de deur, toegang verschaft tot een pakhuis in de Bellamystraat. Zij ontvreemden daar drie kisten sigarettenpapier, welke daar op geslagen waren. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond is door nog niet bekende oorzaak de boerderij van H. Dijk te Ter- wispel (Fr.) tot den grond toe afgebrand. De motorspuit uit Gorredijk, die spoedig ter plaatse was, kon tegen de vlammenzee niets uitrichten. Twintig stuks vee kwam in de vlammen om. •De inboedel ging grootendeels verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. DE STAKING AAN DE H.T.S. TE ENSCHEDE. Leerlingen betuigen hun spijt. Vandaag hebben alle leerlingen der hoo- gere textielschool te Enschede, die gisteren in staking zijn gegaan in verband met de benoeming van een nieuwen directeur, zich weer aan de school gemeld. De wethouder van onderwijs heeft hun toegesproken en medegedeeld, dat zij heden nog niet tot de lessen zullen worden toegelaten. Zij hebben vandaag gelegenheid schrifte lijk hun spijt over het gebeurde aan den directeur en het gemeentebestuur uit te drukken. Daarop hebben de betrokken leer lingen, ruim honderd in getal, een vergade ring gehouden, waarin besloten werd om een schrijven tot den directeur en het ge meentebestuur te richten, waarin het ge beurde wordt betreurd en als een ondoor dachte handelwijze wordt gekwalificeerd. Dit stuk is door alle leerlingen, die aan de staking hebben deelgenomen, onderteekend. Verwacht kan worden, dat morgen de lessen zullen worden hervat. Omtrent het gebeurde op de hoogere tex tielschool vernemen wij nader, dat de leer lingen .hun zienswijze inzake de benoeming van den directeur handhaven. Zij besloten nog een adres te richten aan den minister van .onderwijs, Gep. Staten en den inspec teur-generaal van het Nijverheidsonderwijs, waarin zij een toelichting geven over hun optreden en verzoeken, alsnog maatregelen te nemen, waardoor dr. Mattaar tot direc teur der school benoemd wordt. SURVEILLEEREND AGENT VAN POLITIE DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond surveilleerden agenten Van politie te voet op den nieuwen Rijksweg tüsschen Dordrecht en Willemsdorp. Om het oog te kunnen houden op het tegemoe- komende autoverkeer liepen zij geheel lm s van den weg. Plotseling werd één van bei den, een hoofdagent, door een hem achter op rijdende auto, die geheel links reed, ge grepen en meegesleurd. Een eind ver e bleef hij ernstig gewond liggen. Hij is naar het gemeenteziekenhuis e Dordrecht overgebracht. De autobes uur reed, na even naar het slachtoffer te e ben gekeken, door. HET K. N. G. V. PINKSTERBONDFEEST TE ARNHEM. De Zwitsersche afvaardiging. Het organisatiecomité van de stichting ..27e K. N. G. V. bondsfeest 1939 Arnhem heeft uit Zwitserland het bericht ontvange dat behalve de Zwitsersche handbalpioeg, een vereeniging van den Eidgenoesser verein met 15 personen aan de turnwed- strijden zal deelnemen. n_„if_ Verschillende vereenigingen van den turnbond hebben inlichtingen gev omtrent het verblijf te Arnhem en deeling der wedstrijden, zoodat he lijk is, dat de viendschappelijke van het K. N. G. V. met den Zwitserschen turnbond tot gevolg zullen heb isa_ meerdere vereenigingen van deze org tie aan de komende Pinksterbondsfeestcn zullen deelnemen. BOEKDRUKKERS- EN RASTERDIEPDRUKBEDRIJF. ?e regeeringspersdienst meldt: hedln 6 e<3erlandsche Staatscourant ven mhhW opgenomen de beschikking van den 193» Sf?lale 2aken van 29 Maart aantal k r afde€UnS arbeid, waarbij een aantal bepalingen van de collectieve ar- ^Mlsovereenkomst voor het boekdrukkers- rdiepdrukbedrijf algemeen verbin- zyn verklaard voor de werkgevers en ar ei ers in dat bedrijf. De verbindendver- i >Jm^Ilgeschied voor het tijdvak van 1 Mei 1939 tot en met 31 Maart 1940 ij het departement van sociale zaken zyn afdrukken van bedoelde beschikking verkrijgbaar. Aan belanghebbenden, die daartoe den wensch te kennen geven, zal, zoo lang de voorraad strekt, gratis een exemplaar worden toegezonden. HET ERNSTIG AUTOBUSONGELUK OP DEN AMSTERDAMSCHENWEG. De Arnhemsche rechtbank heeft gister middag de behandeling voortgezet van de zaak betreffende het ernstige autobus ongeluk dat op Zondagavond 22 Juni 1936 op den Amsterdamscheweg tusschen Arn hem en Ede ter hoogte van de uitspanning en speeltuin „De leeren doedel" plaats vond. Men zal zich herinneren, dat op dien avond een autobus van de fa. P. uit Amster dam met 26 passagiers, die een uitstapje in de omgeving van Arnhem hadden gemaakt, naar de hoofdstad terugkeerde. Ter hoogte van „De leeren doedel", juist onder aan een helling, ontstond een botsing met een motor met zijspan, bestuurd door den 39-jarigen apotheker W. M. uit Apeldoorn, welke mo torrijder ernstig werd gewond. Na de bot sing sloeg de autobus met een ontzettenden slag tegen een boom. De chauffeur, Arie Vermeulen, uit Amsterdam, werd gedood en alle 26 passagiers liepen min of meer ern stige verwondingen op. De bestuurder van het motorrijwiel werd vervolgd omdat het ongeluk aan zijn grove schuld te wijten zou zijn. In het najaar van 1938 had de Arnhem sche rechtbank deze zaak geschorst, ten einde nog enkele getuigen te hooren. De officier, mr. Graaf van Limburg Sti- rum, verklaarde in zijn requisitoir van mee ning te blijven, dat de verdachte schuld aan dit ongeluk heeft. Hy moge een voorzichtig en bezadigd motorrijder zijn, in dit geval heeft hij op roekelooze en onvoorzichtige wijze den weg willen oversteken. Spr. wilde in aanmerking nemen, dat de verd. zelf ernstig gewond werd en thans de gevolgen daarvan ondervindt (hy loopt nog gebrekkig) en eischte ten slotte zijn ver oordeeling tot 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. De., verdediger voerde aan, dat verdachte een verkeersfout heeft gemaakt, maar dat van grove schuld niet gesproken kan wor den. Voorts wees hij op de snelheid van de bus en op het feit, dat de remmen niet in orde waren. Hr concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 11 April. ROST VAN TONNINGEN OPNIEUW TOT 200 BOETE VEROORDEELD. Het Haagsche gerechtshof heeft heden, evenals de rechtbank aldaar gedaan heeft, den hoofdredacteur van het „Nationale Dagblad" mr. Rost van Tonningen, wegens smaadschrift tegen minister Goseling ver oordeeld tot een geldboete van 200 subs. 50 dagen hechtenis. JkovMciaal Tlieuws Vergadering V.V.V. Noord - kennemerland. Dinsdagavond vond in het café van den heer N. Schuijt de voorjaarsvergade ring plaats van de V.V.V. Noordkennemer- land te Schoorl. De voorzitter, de heer C. M. Winder, sprak er zijn leedwezen over uit, dat de vergadering weer door zoo'n gering aantal leden was bezocht. Het verheugde hem, dat Ged. Staten hadden goedgekeurd, dat het door de gemeente aan de V.V.V.'s te Schoorl te verleenen subsidie tot 250 per vereeni ging was verhoogd. Spr. gewaagde voorts van de sympathie welke het bestuur heeft voor de groote medewerking welke altijd door het fan farecorps „De Vriendschap" wordt ver leend, weshalve werd voorgesteld 12.50 aan deze vereeniging te geven voor aankoop van fakkels. De vergadering ging hiermede accoord. Voorts bracht de voorzitter ter sprake het voornemen van de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland tot het organiseeren van een aantal tochten door Noordholland, hetgeen uiteraard groote propagandistische waarde heeft. Het bestuur stelde voor in het daar voor te stichten garantiefonds 15 bij te dragen; hiertoe werd z.h.s. besloten.. De heer van de Garde merkte echter op, dat het wenschelijk was den start der toch ten te doen plaats vinden in Alkmaar en niet in Zaandam, zooals in het voornemen lag. Hierover ontspon zich een uitvoerige dis cussie, die daartoe leidde, dat het voorstel van den heer van der Garde om practische redenen werd ingetrokken. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal vreemdelingen, dat in het voorseizoen de gemeente bezoekt, Zeer gering is, en tot half Juli is van eenige sel- zoendrukte geen sprake. De groote trek naar Schoorl vindt eigenlijk slechts plaats in de laatste week van Juli en de eerste week van Augustus. Verder doet zich het verschijn sel voor, dat de gasten en huurders belang rijk korter in de gemeente verblijven dan dit voorheen het geval was, terwijl ook de geboden pension- en huurprijzen veelal zeer laag liggen. Het aantal leden der vereeni ging bedraagt thans 160. Bij het informatie bureau zijn ongeveer 1450 aanvragen m behandeling genomen. De verloting heeft over 1938 een bate opgeleverd van 136. De totaal ontvangsten bedroegen over 1938 1688.70 en de uitgaven 1622,83. zoo dat een saldo resteert van 65,87. By monde van den heer D. Groen advi seerde de kascommissie tot decharge van den penningmeester, waartoe werd besloten. De begrooting 1939 bedroeg in ontvangst en uitgaaf 1275. Door enkele leden werd er op gewezen, dat bij de samenstelling geen rekening was gehouden met het ver hoogde gemeentelijke subsdie. Er werd voor gesteld dit meerdere bedrag eveneens te besteden aan propaganda, waartoe werd be sloten. Aan de verlotingscommissie werd een „gangmaak"commissie toegevoegd, bestaan de uit de heeren van der Garde, D. Groen en P. Greeuw. Bij de rondvraag wees de heer v. d. Garde op de mogelijkheid van het opstellen van propagandamateriaal in de Cineac-hal te Amsterdam. Voorts vroeg spr. hoe het stond met den aanleg van een wandelweg van. den Munnikenweg rechtstreeks naar zee. De voorzitter verwees spr. naar hetgeen ter zake in den gemeenteraad was besproken, waar men dit plan niet al te enthousiast heeft opgenomen, zoodat het voorloopig wel geen doorgang zal vinden. Op een vraag van den heer v. d. Garde deelde de voorzitter nog mede, dat om financieele redenen geen zomerfeesten zul len worden georganiseerd, terwijl ook ter zake aan de buurtvereeniging geen mede werking zal worden verleend. De heer Schuijt wees er nog op, dat op 9 en 23 Juli a.s. in Schoorl een concours zal worden gehouden van den Bond van N.H. Zangvereenigingen. Op voorstel van een der leden zal voor dit zangersfeest een medaille beschikbaar worden gesteld. Eveneens werd besloten aan de harddraverij commissie steun en medewerking te verleenen, opdat het welslagen der te houden draverijen ver zekerd zij. Vergadering Woningbouwvereeniging. Maandagavond vond in het café van den heer B. Kazenbroot te Catrijp de jaar vergadering plaats van de Woningbouwver eeniging. Voorzitter was wethouder Fl. Schermer, die met voldoening terug zag op het afgeloopen vereenigingsjaar. Alle huurders hadden volledig betaald. Uit de door den administrateur, den heer P van Lienen, samengestelde verlies- en winstrekening der beide woningblokken bleek, dat voor blok A. aan huurpenningen was ontvangen 1808.90 en voor blok B. 618,25. Het verlies op beide bouwblokken had onderscheidenlijk bedragen f 1734,98 en 816,94. Hier wordt in zeer be perkte mate door het Rijk en de gemeente bijgedragen. De financieele commissie adviseerde tot vaststelling van de verlies- en winstreke ning. De voorzitter deelde mede, dat hij thans op zijn in de vorige vergadering genomen beslissing wil terugkomen, in verband met de gebleken medewerking tot het verkrij gen. van gunstiger financieele resultaten door de leden, en bereid is het voorzitter schap der vereeniging te blijven waar nemen. Dat dit door de vergadering zeer werd gewaardeerd, bleek wel uit het feit, dat hy met algemeene stemmen werd her kozen. Ook de aftredende bestuursleden J. Pool en Sj. Minkema werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Door een der leden werd ter sprake ge bracht de mogelijkheid van eventueele huurverlaging. De voorzitter wilde er in de eerste plaats op wijzen, dat de bestaande woninghuren in verband met de woning en den beschik baren grond nabij de woning niet hoog was te noemen. Iets anders is, dat de huur in verband met de inkomens der huurders nog te hoog is, doch daarin kan de vereeniging geen wijzi ging brengen. Verlaging zou slechts moge lijk zijn, indien deze door het Rijk op een of andere wijze werd bevorderd. Uit de vergadering werd den voorzitter verzocht, te pogen dat de annuïteitsduur door het Rijk zou worden verlengd, waar door de zoo verlangde huurverlaging kon worden verkregen. De voorzitter zegde zijn medewerking ter zake gaarne toe, en zal een en ander onder de aandacht van den woningraad brengen. Het ongeval met de reinigings auto. Naar wij vernemen is het aan den heer Akerboom overkomen ongeval ernstiger dan zich in den aanvang liet aanzien. Gisteravond achtte de huisarts overbren ging naar het ziekenhuis en operatief in grijpen noodzakelijk. Akerboom heeft een rustigen nacht door gebracht, doch zal voorloopig in het zieken huis moeten blijven. Overname timmerzaak. Naar wij uit betrouwbare bron verne- nemen, heeft de heer Cor Botman de tim- merzaak overgenomen van den heer Engel Klaver en zal hij zich op zeer korten ter mijn aldaar gaan vestigen. Vredesgroep Langendijk. Door de vredesgroep Langendijk werd Dindagavond een openbare vergade ring gehouden in het lokaal van den heer J. de Bakker. Ter opluistering werden door een dames koortje enkele vredesliederen gezongen, waarna de heer J. van Alfen declameerde uit eigen werk, n.L verzen gewijd aan de vredespropaganda. Door mevr. van Geuns, van Sappemeer, werd hierna gesproken over de luchtbe scherming. Zij was van meening dat luchtbescherming bij bombardementen niet mogelijk is, gezien de vreeselijke uit werkingen ervan. Ook de rapporten van de oorlogsgassencommissie en het Nederl. Roode Kruis zeggen dit. Luchtbescher- iDeec&etidd Voor het geheele land: Iets zachter over dag. Geen regen van beteekenis, meest zwaar bewolkt. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Het gebied van hoogen luchtdruk over IJsland en midden-Scandinavië hield nog stand. Aan de noordzijde hiervan passeert een depressie, welke hedenmorgen de baro meters in noord-Scandinavië vry snel doet dalen. Een voor van lagen luchtdruk reikt van het zuiden der Britsche eilanden over onze omgeving, Duitschland en midden- Europa naar de Zwarte zee. Een restant van de kern, welke gisteren in ons land veel regen veroorzaakte, lag hedenmorgen nog voor de Engelsche oostkust, een tweede, diepere, kern ligt over midden-Europa. In de omgeving van deze tweede kern viel in den afloopen nacht veel regen, het weer is in geheel midden-Europa slecht. Over Frankrijk is de luchtdruk sinds gisteren aanmerkelijk gestegen, doch in zuid-Frank rijk en op het Iberische schiereiland zijn de barometers weer dalende, onder invloed van een depressie, welke op den Atlantischen oceaan ligt, voor de Portugeesche kust. Op IJsland en in noord-Scandinavië is de tem peratuur vrij aanzienlijk boven normaal, op het vasteland van west-Europa is zij over het algemeen iets onder normaal. In mid den-Zweden heerscht nog strenge vorst, overigens komt in west-Europa geen vorst van beteekenis voor. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.56 tot 5.12 uur. licht op. HET AUTO-ONGELUK TE HEILOO. De toestand van pastoor Lindhorst. Bij informatie aan het St.-Elisabethzie- kenhuis deelde men ons hedenmiddag me de, dat in den toestand van pastoor Lind horst nog geen wending ten goede is geko men. De patiënt is nog slechts een paar maal even bij kennis geweest en dan nog maar gedurende een paar minuten. De toe stand is nog steeds zeer ernstig. ming is niet afdoende, ook doordat Ne derland met zijn vele vaarten en kanalen bij blindvliegen gebombardeerd kan wor den. Luchtbescherming staat in het teeken van haat en vijandschap, wat volgens spr. in strijd is met godsdienst en moraliteit. De bevolking is niet enthousiast voor de luchtbescherming. Of nu het land zoo maar moet worden overgegeven leert ons Tsjecho-Slowakije. Tegenover het geweld dienen wij den geestelijken strijd te voeren. Deze zal eens, naar wij hopen, zegevieren. _Spr eindigde met te zeggen.: Er is maar één land: de aarde. Er is maar één volk: de menschheid. (Applaus). Na de pauze werden eenige vragen ge steld welke naar genoegen werden be antwoord. Ten slotte volgde nog declamatie. Insluiping met diefstal. Naar de N. H. Ct. mededeelt is Zondag avond wederom diefstal hier ter stede ge pleegd, thans in de woning Pakhuisstraat 2. De bewoners hadden Zondagavond tegen acht uur hun woning verlaten om een voorstelling in het Park bij te wonen en kwamen naderhand tot de mtdekking, dat er tijdens hun afwezigheid onge- wenscht bezoek was geweest, dat na een inspectietocht in de woning wederom was vertrokken met medeneming van een be drag van ongeveer 45 gulden.'Een onder zoek wees uit, dat het ongewenschte be zoek zich toegang had verschaft door de achterdeur, welke niet deugdelijk kon worden afgesloten. Jüuist en Wetenschap TOONKUNST. Johannes Passion. Alkmaar heeft nu ook zijn Passionuitvoe- ring gehad. Toonkunst n.1. had de keuze doen vallen op de Johannes Passion van Bach en heeft daarmede meteen een ver rijking van haar repertoire verkregen. Gisteravond had de uitvoering in de Kapelkerk plaats, en zij mocht zich in een ongekende belangstelling verheugen, geen plaats was er onbezet. Vóór den aanvang maakte de heer P. Brommer bekend dat, inplaats van de H. O. V., het Zaansch kamerorkest voor de instrumentale begeleiding zou zorgen. Hij wijdde eenige gevoelvolle woorden aan wijlen mej. Oort, die voor Toonkunst zulk een groote steun is geweest. Daarna verhief dirigent Joh. Röntgen den dirigeerstok en weerklonk de inleiding voor het eerste koor Herr, unser Herrscher". Dat begin deed veel verwachten, en die verwachting is niet beschaamd geworden. Het koor was paraat en heeft de belangrijke taak uitstekend vervuld (no. 25 „Wir dürfen niemand töten", no. 38, het „Wohin", no. 48, no. 54, vooral no. 60, de bassolo „Mein teuer Hei land", waartegen het koor een koraal doet hooren; het slotkoor „Ruth wohl", enz.) Onder de solisten, die een plaats op de galerij hadden koor en orkest waren be neden waren voor Alkmaar goede be kenden. lo. Mevrouw Julia Röntgen, so praan, die de aria's „Ich folge dich gleich- falls" en „Zerfliesse, mein Herze" met juist begrip en muzikaal zong; dan John Back, de tenorsolist, die de omvangrijke en be langrijke partij van den Evangelist, bijna alles recitatief, voorbeeldig ten uitvoer bracht; dan Max Wulff, bas, aangewezen voor de meest kleine partijen, die hy met veel relief zong. Voor de Christus partij was Laurens Bogtman gekomen, die met zijn prachtige stem woekerde en door zijn sobere, maar niettemin bezielende voordracht grooten indruk maakte dien men niet spoedig ver geten zal. Mej. Roos Boelsma, een mooie alt, zong de aria's „Vo.i dem Stricken meiner Sünder", en in het bijzonder „Es is voll- bracht" uitstekend, evenals de tenor Jan Schipper de aria „Ach, mein Sinn" enz. Het orkest begeleidde consciëntieus en met beschaafden klank o.a. de hobo's fluit, violoncel; de heer P. Brommer op een har monium de recitatieven muzikaal en volg zaam. Recitatieve begeleiden is moeilijk maar heer B. is dat wel toevertrouwd; de diri gent leidde vast en zeker, en zoo kan Toon kunst op een uitvoering terugzien, die een belangrijke plaats in dit Alkmaarsche mu- ziekseizoen heeft ingenomen. En wordt het nu een jaarlijksche herhaling ervan? A. K. JtfieepsUidwQm STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Benekom 28 Maart te Amsterdam. Berenice 27 Maart van Pasajes n. Bilbao. Cottica 28 Maart v. A'dam n. Dover. Douro 25 Maart v. Belize n. To Barrios. Fauna 28 Maart v. Piraeus n. Lefkandi. Hebe 29 Maart te Rotterdam. Hercules 29 Maart 7.15 u. te Hamburg. Iris 28 Maart te Bordeaux. Nereus 29 Maart 4 uur Lyd gepass. Orpheus 29 Maart te Halmstad. Simon Bolivar 28 Maart 19 u van Havre n. Amsterdam. Tiberius 28 Maart te Izmir. Triton 28 Maart v. Messina n. Palermo. Vesta 28 Maart te Genua. Stoomv. Mij. Nederland. 'f Tjikandi uitr. 28 Maart van Suez. Madoera S. J. P. L. 27 Maart van Beira. Saparoea S. J. P. L. 27 Maart te Calcutta. Johan van Oldenbarnevelt uitr. 28 Maart van Algiers. Johan de Witt thuisr. 29 Maart van Southampton. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland 30 Maart 23 u te IJmuiden verw. Westland thuisr. 29 Maart van Pernambuco Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera thuisr. wordt 28 Maart te Mar- seille verwacht. Kedoe uitr. pass. 27 Maart te Gibraltar. Kertosono uitr. 27 Maart van Genua. Kota Radja thuisra 28 Maart v. Belawan. Garoet thuisr. 28 Maart Gibraltar gepass. Blitar thuisr. 27 Maart Perim gepass. Kota Agoen J. N. L. 27 Maart van Batavia. Tosari 28 Maart 8 u. pass. Cap Del Almie. Indrapoera thuisr. 28 Maart 17 uur van Marseille. Garoet thuisr. 28 Maart 22 u. pass. Agres. Kota Nopan uitra 29 Maart te Singapore. Ameland 28 Maart 15 u. v. Siërra Leone. Baloeran thuisr. 29 Maart v. Batavia. Kertosono uitr. 29 Maart 9 u. passeerde Cap Del Almie. Tapanoeli thuisr. 28 Maart 18 uur passeerde Finisterre. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCBEDIET N.V. van Woensdag 29 Maart 1939. Vorige Laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3X NederL 1938 99V, 997, 3 Ned-lndië 1937 969/js 968/s 5X Duitswhl. '30 m verkL 20J/i 207,-Va BANK-iNSTELLINGEN. Amsterd. Bank 123 12U/4 Handel Mij. Cert. v. 250 125V4 1257, Koloniale Bank 153Ve 145 Ned. Ind. Handelsbank 115V, 114 INDUSTR. OND. BINNENL. 341/4 Alö Kunstzijde Unie 333/4-4 J Calvé Delft Cert. 82 81 Lever Bros 128»/« 127 Nederl. Ford 366 364 Philips Gloeil. Gem. Bezit 197'/4 192Va-3 INDUSTR. OND. BUITENL. 323/, 32 Am. Smelting Anaconda 209/i6 20-7)8 Bethleh. Steel 4yi/, 485-91/, Cities Service §5'3/J6 53/a Generaal Motors 347/ij 341/4 Kennecott Copper 26V, 26'/)« -i Republic Steel 13Vs 13-13 Standard Brands 51/4 574 Steel comm. 4inhc 4178-7. U. S Leather 31/4 37« CULTUUR MAATSCH. H V. A 4037/8 400J-lè Java Cultuur 1763/4 173 Ned Ind Suiker Unie 206 107 Vereen. Vorstenlanden SO'/a 797, MIJNBOUW. Alg Explor Mij. 61 60 Rediang Lebong 124 127 PETROLEUM 281 Dordtsche Petr. Kon Petr. 3001/, 297*-8* 63 Phillips Oil i 28 28i/« Shell Union 91/, 97a-7)6 Tide Water 107a 107)6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1953/4 1923/4-3 Deli Rat. Rubber 135 126i/a-7 Hessa Rubber 1151/, 107 Oostkust 126 122 Serbadiadi 9 .'78 Interc Rubber 27a 27, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 100 100 JavaChinaJapan lijn 74 717, Kon Ned Stoomboot 113 1097, Scheepvaart Unie 1043/4 1037, TABAKKEN. Deli Batavia 175 171 Oude Deli 1931/, 1901/4 Senembah 185 1S07, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 253/4 251/4 Southern Pacific 127. Southern Rsilw. Cert., 14 13 Union Pacific 763/, Canadian Pac. 3'/i6 37, §Noteering per 5G. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige- koers X. heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.887a 1.887/u Londen 8.821/» 8.827, Berlyn 75.60 75.57 X Parijs 4.99Vt 4.99 Brussel (Belga) 31.69 31.71 Kopenhagen 39.40 39.40 Zürich 42.35 42.34 Stockholm 45.50 45.50 1 Oslo 44.35 44,32X1

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3