Aabond Jladiopcoqtamma De Duitsch-Poolsche spanning. Waarschuwende Duitsche commentaren. Witos weer te Warschau. Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Hitier als auteur. Hij trekt een groot inkomen uit „Mein Kampt". Duel ojti een „Seo*ember-crisis". Een historische parallel. De situatie in Slowakije. Geen algeheele tevredenheid. De houding van Frankrijk. Ita<iaansche meeningen. Twee bommen te Londen ontploft. Twee arrestaties. Ontploffing in munitiefabriek. Elf dooden te Luik. TWEEDE BLAD. 3 De „Deutsche diplomatisch-Politische Korrespondenz" wijdde gisteren een beschouwing aan de anti-Duitsche voorvallen, die zich sedert eenigen tijd in Polen, en wel in alle deelen van dat land, in de meest verschillende vormen plegen voor te' komen. „Wanneer in de Duitsche pers", zoo schrijft de Korrespondenz o.m., „van de gebeurtenissen weinig ophef is ge maakt, dan zal wel niemand aanne men, dat zij hier over het hoofd zijn gezien, of geen belang inboezemen. Motief voor deze Duitsche reserve waren veeleer uitsluitend de wensch en de hoop, dat deze ontsporingen het ge volg waren van een voorbijgaande golf van chauvinisme, die spoedig weer door verstand en door de herinnering aan de oude, nog volstrekt octueele richt lijnen van maarschalk Pilsoedski terug gedrongen zou kunnen worden. Helaas, aldus de Korrespondenz, zijn de Duitsche verwachtingen niet in vervulling gegaan. Veeleer schijnt, alsof tot verheuge nis van degenen, die belang hebben bij een verstoring van de Duitsch-Poolsche verhou ding, den opruiers tegen alles, wat Duitsch is, geen ernstig halt meer toegeroepen wordt en alsof men op goede vertrouwvolle betrekkingen met het Duitsche volk inder daad niet meer denzelfden prijs stelt als vroeger". De Korrespondenz herinnert er- vervol gens aan, dat „Hitier er consequent naar gestreefd heeft, dat door het Duitsche volk een sterke Poolsche nabuurnatie beschouwd zou worden als een noodzake lijkheid in den zin van een stabiele orde in het Oosten van Europa, en dat het derhalve gewenscht en vereischt is, dat men dezen staat in vriendschappelijke betrekkingen geleefd wordt. Wanneer men van Poolschen kant op de gedachte mocht komen, dat een overeenkomstig standpunt tegenover het Duitsche volk niet in dezelfde mate ver eischt zou zijn, met andere woorden, dat het niet noodig is, rekening te houden met de levensrechten en de eer van het Duit sche volk, dan zou dat even betreurens waardig voor de toekomstige harmonische ontwikkeling in de Europeesche ruimte als zeker ook schadelijk voor de Poolsche natie zelf zijn". „Het is inderdaad bekrompen, wanneer men in zekere Poolsche steden gelooft", zoo vervolgt de Korrespondenz, „dat het volkomen in orde is, Duitschers smadelijk te bejegenen of te vervolgen, hetgeen niets anders kan beteekenen dan een uitspraak lennfg^nSte, V8n.den geest van VersaiUes, 1 en slotte *s nu eenmaal wederzij dsche achtmg voorwaarde voor vriendschappelij ke^internationale betrekkingen. De verantwoordelijke factoren in Polen zullen zeker ook niet de bijzonder aard rijkskundige ligging van hun staat over het hoofd zien, die de tot dusverre door War- SC tu 8evolgde politiek voorschreef, om onafhankelijk en dus ook zonder spannin- tJ1 8 *treven naar ^et behoud van een verstandhouding van goede nabuurschao naar alle kanten. Polen moet zelf weten, welke successen de tot dusverre gevolgde lijn van zijn poli- xek gebracht heeft en in welke mate zijn onafhankelijkheid en zijn reoutatie in de 7reu! daarbij gegroeid zijn. Het lijkt twij felachtig, of een verlaten van deze lijn een gunstige uitwerking zou kunnen hebben, ook al sturen vreemde sirenenklanken in 'n andere richting". De anti-Duitsche betoogingen. De anti-Duitsche betoogingen in de Wes telijke provincies van Polen hebben ook de verontwaardiging gewekt van de „Natio nale Zeitung", die van oordeel is, dat de sieeds snellere opeenvolging dezer inciden ten op een stelselmatige ophitsing wijst. Het blad verklaart, dat „uitspattingen van dezen aard en de terughoudendheid van de autoriteiten op den langen duur een ondraaglijken last vormen voor de vriend schapsbetrekkingen tusschen Polen en Duitschland. Voorts wordt er in Duitsche kringen nog steeds over geklaagd, dat de in Polen wo nende Duitschers stelselmatig ontslagen worden. Uit ballingschap terug. De oud-minister-president Witos, leider der volksbeweging de Poolsche boeren- beweging is in Polen teruggekeerd na meer dan acht jaar in ballingschap geleefd te hebben. Na de laatste gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije had hij zich in verbin ding gesteld met het Poolsche gezantschap, dat hem gisteren een paspoort verschafte. Witos is vanmiddag bij Bohoelin over de grens gekomen. Men weet nog niet, welke plannen de Poolsche autoriteiten met hem hebben. Men zal zich herinneren, dat Witos in 1930 beschuldigd werd van deelneming aan een samenzwering tegen de veiligheid van den staat en deswege tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld werd. Hij nam toen het besluit naar Tsjecho-Slo wakije te vluchten. Nieuwe anti-Duitsche incidenten. Het Duitsche nieuwsbureau meldt: „De anti-Duitsche betoogingen, welke te wijten zijn aan de actie van de West-Poolsche cou ranten en van den Poolschen bond voor het Westen, worden voortgezet. In het stadje Margonin (district Colmar) zijn des nachts in alle Duitsche huizen de ruiten ingesla gen. Twee bedienden van de in- en ver kooporganisatie Weissenhoehe zijn, toen zij van hun werk huiswaarts gingen, door Po len overvallen en met messteken zwaar gewond. Dergelijke voorvallen worden ook uit andere plaatsen gemeld". Te koop gevraagd: moderne Kinder wagen. Brieven onder letter C 764 aan het bureau van dit blad. Te koop z. g. a. n. dames-, heeren-, meisjes- en jongensrijwielen.levens 1 transportrijwiel. Billijke prijzen. Fa. S. en J. COERSEN, Rijwielhan del, Viouwenstraat 12. Wandelwagentje te koop geviaagd. Brieven or.der letter Z 761 aan het bureau van dit blad. Te koop: pracht Damesrijwiel Meis jesrijwiel, Jongensrijwiel, Werkfiets. Billijken prijs. LIMMERHOEK no. 18. Ter overname, zoo goed als niet ge dragen, damesschoenen Salamander zwart glacé, maat 39 en Timtur grijs, maat 3914, 2 paar kinderlaarsjes (voor leeft. Z a 4 jaar). Billijk. LYCEUMSTRAAT 49. Te koop: T Ford. Adres SCHELPHOEK 18. Chevrolet 1937 Coach, uitnemend be reden, ziet uit als nieuw, te koop_vooi 950.— d. omstandigh Te zl£n Z°". v. Catsstr. J 231, Heiloo. Aan hetzelfde adres theekisten 25 ct. Tc koop aangeb.: pathéfoon met platen. v. d. LIJNSTRAAT No. 5. Te koop: 1 H. D. 314 P.K., 1 B.S.A. 5 P.K., 1 Sachs bel.vrij, 2 motor carrièrs en 1 als nieuw pracht H. rijw. met licht 65. J. Leeuwangh s verhuur- en rep.-inr. Limmerhoek Aangeboden: 2e handsch bee.lffp dames-, jongens- en meisjesryw Prima transportrijw. en z. g. a. dames Gusekrijwiel. Jan B Luttik-Oudorp b. d. Vlotbrug. Te koop gevraagd: een lange leeren motorjas. Brieven onder letter aan het bureau van dit blad. Te koop: Ijskast, badgeijser, grasroller, kl. vlaggestok en vlag. Te bevr. Tel. 3038. Voor kippenhokken maken: ramen, deuren, vloer- er. zoilerhoul naar DE RUIJTER's AFBRAAKHANDEL, Kanaaldijk hoek Oudorperdijkje. Te koop inboedel w.o. 1 ronde tafel, tafels, stoelen, spiegel, kachel, glas- en aardewerk, enz. enz. D. STELLEMA, Burenweg 83, Heiloo. Te koop: zoo goed als nieuwe geijser en mooie eikenhouten tafel, lengte 1.60 M. Adres H. v. d. SCHILDEN, Langestraat 64. Te koop: 3 éénpers. witte ijzeren ledi kanten met spiraalmatras en 2 geel gelakte houten ledikanten a 3 p. st. zw. em. kolenfornuis 8, grasmachine z. g. a. n. j 8. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop gevraagd: een 1 pers. staal draadmatras, twee 2 pers. houten ledi kanten liefst m. staaldraadmatrassen, bed en dekens, een linnenkastje en klein potkacheltje. Schoutenstr. 6. Een z. g. als nieuw H. rijwiel 16. z. g. a. n. D. rijwiel 16.50, een prima D. rijwiel 13.—, nieuw 4 p. kampeertent 9. LANDSTRAAT 19. Te koop: Phoenix trapnaaimachine met ringspoel (inzinkbaar), bijna nieuw in luxe massief eiken salon- kast .prijs 60.00. ZAADMARKT 70. Te koop gevr.: 2 pers. eiken wasch- tafel of kast met spiegel en marmer blad. Brieven met prijs onder letter B 763 bureau van dit blad. Een party zwaar eikenhout te koop. C. J. GROOT, Zuidervaart, Stompe- toren. Zeldzaam aanbod: te koop pracht 16 els Wilton karpet met bijp. kleedjes, slechts één maand gebruikt, gekost 60, nu voor 35. ZAADMARKT 83. Te koop: prima Singer Handnaai machine m. gar. voor 8.50. Wertheim Handnaaimachine 15. Pracht Singer trapnaaimachine ais nieuw 38. DEKKER, Spoorstraat 5. In de Vereenigde Staten zijn pas twee in het Engelsch geschreven edities verschenen van „Mein Kampf", het boek, waarin de „Führer" zijn program tot opbouw van het Derde Rijk ontvouwde. Een dezer edities zal volkomen gelijk zijn aan de eerste Duitsche uitgave, die in de jneeste landen niet verkocht mag worden en daar zeer gecastigeerd in den handel is. Vertegenwoordigers van Hitier hebben te vergeefs getracht, de uitgave van deze niet-gezuiverde editie te verhinderen De opbrengst er van zal door de uitgevers worden bestemd voor Joodsche vluchte lingen. De uitgave kon niet worden belet, aan gezien de Amerikaansche uitgevers de stel ling hebben verdedigd, dat Hitier geen copyright kan laten gelden, aangezien hij het boek schreef in den kerker van Lands berg en hij toen een staatslooze persoon lijkheid was. Deze kwestie in Amerika is een der vele, welke zich reeds rond „Mein Kamof" heb ben afgesoeeld. In Maart 1934 publiceerden de Nouvelles Fditions Latines te Parijs een vertaling van Hitler's boek, eveneens naar de eerste uitgave. Vertegenwoordigers van Hitier betoogden toen voor de rechtbank, dat deze alleen de uitgave van een gepur geerde editie had toegestaan. De Nouvelles Editions Latines werden veroordeeld tot 't wegnemen van haar uitgave uit de circu latie. ten soijt van haar verdediging, dat 't in Frankrijk's belang was, dat het publiek lezen kon, wat Hitier met Frankrijk voor had. In de eerste uitgave eischte Hitier Frankriik's totale vernietiging. Voleens de Nouvelles Editions Latines ging hier het nationale behang boven het copyright. De recht'-'ar.k bleek daar echter anders over te dekken. Ook met een Jaoansche uitgeversfirma heeft Hitier het aan den stok gehad. Hii eischte voor de vertaalrechten tien procent rovaRies. De Jaoanners wilden echter niet betalen en oas na b»t sluiten van het anti communistische verdrag kwam men tot overeenstemming. Hitier stemde er in toe. zi"b rn°t v"f procent te vergenoegen. Uit Engeland wordt gemeld, dat thans ook daar een niet-gezuiverde vertaling van Mein Kamof" zal worden gepubliceerd. De belangstelling voor dit boek, dat men steeds meer als een leidraad van Hitler's ooütiek gaat beschouwen, neemt nog steeds toe en Hitier moet als schrijver ervan naar schatting ongeveer zeven honderd duizend gulden per jaar aan auteursrechten innen. Dit bedrag zal nog aanzienlijk stijgen, aan gezien „Mein Kamof" in Duitschland ver plichtend is gesteld voor alle bibilotheken, ambtenaren en jonggehuwden. Hitier kan zich vermoedelijk de best be taalde schrijver ter wereld noemen r Herhaaldelijk en hardnekkig duiken de zer dagen geruchten op over oneenigheid in het Britsche kabinet. Er zou een groep zijn, welke Halifax, minister van buiten- landsche zaken, minister-president zou wil len maken. Dit feit staat in nauw verband met de September-crisis, welke een half jaar geleden ons zooveel angstige uren heeft bezorgd. De „Evening Standard" ziet hierin aan leiding om een September-crisis van lang geleden in herinnering te brengen, een crisis welke eveneens stof deed oowaaien en ook verstrekkende gevolgen had. Want 130 jaar geleden kende de wereld ook een Seotember-crisis. die dan wel niet heel Eurooa, maar toch het Fngelsche ka binet oo zijn grondvesten deed schudden. Het was dan September 1809. Naooleon stond op het hoogtepunt van zijn roem. in Nederland regeerde Lodewük Napoleon. Het was op dat tijdstip, dat Engeland be sloot een leger op Walcheren aan land te zetten, teneinde ziin tanenden invloed op 't vasteland te herstellen. Deze expeditie der Engelschen had voor Nederland niet het gevolg, dat Engeland er van verwachtte. Napoleon, verstoord over de koppigheid van de Lage Landen, zond dadelijk een legerafdeeling; het was uit met de welwillende heerschappij van Lodeiik Napoleon en in 1810 volgde Ne- de^ards pVeheele inlijving bij Frankrijk. De Engelschen wisten zich te redden: maar in Londen was men niet zoo gauw over het incident uitgepraat. De Lords wa ren het er niet over eens, wie de schuld van het debacle droeg, men wond zich op in het anders zoo kalme kabinet. Het kwam, zoo schrijft de „Evéning Standard", zoover dat de minister van bui- tenlandsche zaken. George Canning, den minister van oorlg, een Lord Castlereaeh, die de exogditie op touw gezet had. de vreesel'ikste verwijten naar het hoofd slingerde. Hij beschuldigde hem ronduit van onbekwaamheid en zeide hem, dat de ze flater, welken hij had geslagen, zijn on macht om een internationale situatie te be- griirybn. duidMük had getoond. Castlereavh liet zich dit niet zeggen; hij daa«de Canning tot een duel uit. Fn oo het. vastaeste'de uur reden beide ministers in hun koets naar Putney Heath. De gebrui kelijke ceremonie, die vooraf pleegt te gaan aan een duel. had plaats, men wisselde re volverschoten, en een daarvan raakte Can- nings been. Daarmee was Castlereaghs eer gewroken. Hetgeen echter niet kon verhinderen dat het ministerie Portland, waarvan de beide ministers deel uit maakten, ten val werd gebracht. Castlereagh verdween van het politieke tooneel, maar Canning was nog een glorie rijke loopbaan beschoren. Zijn laatste daad voor zijn dood in 1827 was het vormen van een alliantie tusschen Engeland, Frankrijk en Rusland. Zou de historie zich herhalen? In Slowakije is men nog verre van gerust over de ontwikkeling van den algemeenen toestand aldaar. Zoo kan men daar de Hongaarsche inmenging niet dulden, temeer niet, waar Hon garije een gebied zou hebben opge- eischt, dat zich uitstrekt tot de spoor lijn, die Bratislawa met Warschau ver bindt. In het algemeen geven de volgende feiten te Bratislawa aanleiding tot commentaar; 1. Ondanks de door Duitschland beloofde bescherming, schijnt dit land zich niet te mteresseeren voor den Hongaarschen aan val op de oostelijke grens van Slowakije; 2. Göbbels is gistermiddag te Boedapest aangekomen en toch is een Slowaaksche delegatie denzelfden dag uit Boedapest ver trokken; 3. Volgens sommige, zij het niet beves tigde, geruchten zou ook graaf Ciano zich incognito naar Boedapest hebben begeven; 4. De Slowaaksche zaakgelastigde te War schau is gisteren te Bratislawa terugge keerd; 5. De Duitschers leggen in Slowakije een versterkte linie aan, welke loopt door het Javorniky-gebergte en de Witte Karpathen. Deze lijn kan beschouwd worden als dek king voor Weenen en het vroegere Oosten rijk in geval van een uit het Oosten komen den aanval; 6. Volgens zekere geruchten zou Polen haast maken met den aanleg van een ver sterkte linie aan de Poolsch-Slowaaksche grens. Het midden der versterkte zóne zou Zakopane zijn, waar de versterkingen bijna gereed zouden zijn. Met het oog op de afwezigheid van nauwkeuriger inlichtingen zijn te Bratisla wa verontrustende geruchten in omloop, doch een punt schijnt vrijwel zeker te zijn, n.1. dat Italië op is gekomen voor zijn voor- naamsten cliënt in Midden-Europa: Hon garije. In fascistische kringen te Rome merkt men een zekere geprikkeldheid over de re serve, welke in officieele Fransche kringen in acht wordt genomen na de rede van den duce. Men verwondert zich erover, of veinst verwondering, dat Frankrijk nog niet heeft geantwoord op wat men in deze krin gen noemt de „toenadering tot Frankrijk", welke toenadering het karakter heeft van een waarschuwing. Men geeft thans Frank rijk den raad spoedig met Italië in contact te treden, aangezien dit land anders mis schien een minder groote gematigdheid in zijn eischen zou kunnen toonen. De „Regime Fascista" hoopt, dat Frank rijk de noodzakelijkheid zal voelen toe te geven aan de Italiaansche eischen, indien men niet wilt dat de eischen een punt van verwijdering vormen. „La Stampa" schrijft, dat men met Italië niet kan spotten en dat Frankrijk de eerste stap moet doen. Voor het geval dat Frank rijk zou weigeren te onderhandelen en zou zeggen: „Laten wij met de wapens een de finitieve regeling tot stand brengen", schrijft hetzelfde blad dat men in dit ge val rekent op de kracht van de as Rome— Berlijn. Verder wijst het blad erop, dat de rede van den Duce de bruggen tusschen beide landen niet heeft afgebroken. De Fransche pers over de eischen. De Fransche pers is algemeen van oor deel, dat Frankrijk niet kan onderhandelen over een „leeg dossier". De door Mussolini naar voren gebrachte punten moeten langs diplomatieken weg besproken worden. „L'Oeuvre" schrijft in een hoofdartikel, dat Mussolini over Tunis heeft gesproken, zonder zijn gedachte nader uit te werken. Het blad der Duitsche nat.-soc. partij heeft deze nader uitgewerkt en geschreven, Frankrijk moet Tunis, dat een deel van het Italiaansche domein vormt, afstaan. Zoo moedigt men te Berlijn Italië niet alleen aan, doch blaast men het vuur aan. In de „Action Frangaise" schrijft de Le- becque, dat Polen, Hongarije, Roemenië, Z.- lavië, België en zelfs Italië een Duitsche minderheid hebben, terwijl Frankrijk, Zwitserland, België en Nederland een be volking hebben, dat Duitsch, of een op Duitsch lijkend dialect spreekt. Al deze lan den worden bewerkt door de nationaal- socialistische propaganda. Het gevaar loert overal en om hieraan het hoofd te bieden moeten deze landen steeds waakzaam zijn, inwendig eensgezind en den vasten wil hebben zich te verdedigen. De Kerilles schrijft in de „Epoque", dat de democratieën ruim 'n half milliard man kunnen stellen tegenover 120 millioen Duit schers en Italianen. Alles kan nog gered worden. Te een uur vannacht zijn op de Hammer- smithbrug over de Theems te Londen twee bommen ontploft, waardoor de brug licht is beschadigd, zoodat zij tijdelijk voor het ver keer moest worden gesloten. De ontploffing werd tot op grooten af stand gehoord en de ruiten in de omgeving zijn gesprongen. Personen werden niet ge troffen. Men heeft reden om aan te nemen, dat deze ontploffingen zijn veroorzaakt door tijdbommen, welke werden geplaatst door aanhangers van het Iersche republikeinsche leger, met het doel de minachting te toonen voor de vonnissen, welke gisteren tegen leden van dit leger in Old Bailey werden geveld. De politie heeft twee personen gearres teerd en in twee huizen huiszoeking gedaan. In een munitiefabriek te Herstel (België) heeft zich door onbekende oorzaak een ont ploffing voorgedaan, waarbij zes personen gedood en negen gewond zijn. Een begin van brand kon spoedig door de fabrieksbrandweer gebluscht worden. 12 zwaar gewonden. Volgens nadere berichten zijn bij de ont ploffing in een munitiefabriek te Herstal acht menschen om het leven gekomen. Twaalf personen zijn zwaar, een twintigtal licht gewond. Drie personen, die bij de ontploffing te Herstal werden gewond, zijn overleden, waardoor het aantal dooden tot elf is ge stegen. Donderdag 30 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest en soliste. (In de pauze deel. 12.15 Ber.) 12.30 De Vagebonden en so liste. (In de pauze orgelspel). 1.30 Avro-Aeolianorkest. 2.Voor de vrouw. 2.30 Avro-Aeolianorkest. 3.Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gx-.pl. 4.Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Gr.pl. 5.30 Avro-Amus.- orkest, Schuricke-Trio en solist. 6.30 Ber., sportpr. 7.Voor de kin deren. 7.05 Avro-Dance Band. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber„ Radio journaal, mededeelingen. 8.20 Con certgebouw-orkest en soliste. (9.10 Muz. causerie). 10.35 DisconieuwS. 11.ANP-ber., dansmuziek (gr.pl.) 11.4012.Orgelspel. HILVERSUM, 415,5 M. (8—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.en 2.12.uur). 8.9.15 Gr. pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.— Handwerkuurtje. 3.Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Am- sterdamsch Salonorkest en gr.pl. (6.30 Ber.) 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Gr.pl. 8.— ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 Rep. 9.Orgelconcert. 10.ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Gr.pl. 10.45 Gymnastiekles. 11. Gr.pl. Ca. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.45 Gr.pl 12.05 BBC-Wels-orkest en solist. 1.05 Hoorber. 1.20 J. Wilson and his Versatile Five. 1.502.20 Orgelspel. 3.15 Deel. 3.35 Sted. or kest van Bournemouth en soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Zang. 5.40 Het Willie Walker Octet. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpr. 7.Causerie Mainly about Manhattan. 7.20 BBC- Harmonie-orkest. 7.50 Gev. progr. 6.35 Vroolijke voordr. 8.50 The Pa cific: Old ideas and new in China, causerie. 9.20 Ber. 9.45 Komische voordr. met orgelbegeleiding. 10.20 Korte avondwijding. 10.40 H. Rig- nold en zijn orkest. 11 5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.—, 10.—, 10.25 en 11.20 Gr.pl. 12.35 Zang. 1.25 Victor Pascal's orkest. 2.35 Fluit, piano en zang. 3.35 Pianovoordr. 3.50 Zang. 4.50 Pianovoordr. 5.05 Radiotooneel. 7.20 Bailly-orkest. 8.05 Harpvoordr. 8.50 Nat. orkest en solist. 10.50 en 11.2011.35 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 O. Fricke's orkest. 7.50 Omroep- dansorkest. 9.20 Volksliederencon- cert. 11.20 Omroepdansorkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroepklein- orkest. 6.Zang en piano. 6.40 Winterhulpconcert. 7.30 L. Eysoldt's orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.40 Gev. concert. 10.05 Pat Bonen's dans- orkest. 11.202.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Om roepdansorkest en gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 en 9.20 Omroeporkest. 10.10 Gr.pl. 10.30—11.20 Omroep dansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.55 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Radio-orkest en soliste. 7.35 en 8.20 Gr.pl. 8.50 Zie Radio-Paris. 11.11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gev. progr. 8.30 Zang, harp en piano. 9.05 Ber. 9.20 «Zie Radio-Paris om 8.50. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Omroep-Amus.-orkest en soliste. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.50, Radio PTT Nord 9.5011.20, Parijs Radio 11.20—12.35, Brussel VI. 12.35— 14.20, Danmarks Radio 14.2014.35, Parfjs R. 14.35—15.15, Keulen 15.15 —17.20, Brussel Fr. 17.20—17.50, VL 17.56—18.05, Radio PTT Nord 18.05 18.20, Breslau 18.20—18.40, Keu len 18.4020.20, Brussel Fr. 20.20 22.50, Keulen 22,50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Parijs R. 9.209.30, Luxemburg 9.30 10.35, Lond. Reg. 10.35—13.20, Droitwich 13.2014.20, Lond. Reg. 14.20—15.35, Droitwich 15.35—17.05, Lond. Reg. 17.0517.20, Droitwich 17.20—18.35, Brussel Fr. 18.35—19.20 Droitwich 19.2020.35, Straatsburg 20.35—20.50, Droitwich 20.50—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7