Agenda PELS ROUQEB&c Slllipl€£C rijwielen, even solide als mooi, 46 ADVOCAAT JUaviiiciaal Tlieuws lüeec&ecicfit tBucqeetiife. Stand KOEDIJK HEERHUGOWAARD BERGEN SCHOORL EGMOND BINNEN Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EGMOND AAN ZEE GROOTSCHERMER EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag:. WEGWERKEN GEGUND. De Rijkswaterstaat heeft na aanbeste ding per 22 Maart j.1., waarbij de gunning was aangehouden, thans aan den laagsten inschrijver N. V. Daalder's Aanneembe- drijf alhier gegund het bouwen van een vak gewapend-betonscherm langs den buitenberm van den Marskedijk, aan de Noordzijde van Wieringen, met bijkomen de werken voor 8983. Door het gemeentebestuur van Bergen is gegund aan den heer J. Ooms Pz. te Avenhorn (N.H.) voor 11620.het ma ken van een rijwegdek en rijwielpaden op de reeds aanwezige wegbaan van den verkeersweg NesdijkZuidlaan te Bergen bij gebruik van warm asphaltbeton. FEESTAVOND METAALBEWERKERSBOND. Morgenavond zal de afd. Alkmaar van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond een propaganda-feestavond houden in het Gulden Vlies. Er is een zeer aantrekke lijk programma opgesteld (medewerking verleenen het cabaret-ensemble Mac Va- win en de bekende Var a-artiste Emmy Arboüs), zoodat op een prettigen avond mag worden gerekend. GEEN BLIKGROENTE MEER. Volgens ter gemeente-secretaris te Egmond aan Zee ontvangen bericht van het ministerie van sociale zaken is de voorraad groenten in blik voor werkloozeri geheel uitgeput. Voorloopig zal geen groente in blik meer worden beschikbaar gesteld, doch alleen tomatensoep. VOLKSHOOGESCHOOL VOOR NOORDHOLLAND. Nog geen beslissing ten gunste van Egmond aan Zee. De secretaresse van het comité tot op richting van een volkshoogeschool voor Noordholland, mevr. A. C. VisserVen, schrijft ons, dat het bericht over de volks hoogeschool te Egmond aan Zee in ons blad van gister wel wat voorbarig was en buiten hel secretariaat om gepubliceerd. Ter rectificatie diene het volgende: Op Vrijdag 24 Maart is, na een eerste bijeenkomst in Den Haag, een bespreking gehouden over de oprichting van een volkshoogeschool voor Noordholland, in de Unie te Alkmaar, waarvoor een 50-tal belangstellenden was uitgenoodigd uit de geheele provincie. De algemeene leider der volkshoogescholen in Nederland, dr. H. G. W. v. d. Wielen, besprak de plannen om, naast de reeds bestaande scholen in Bakkeveen (Fr.) en Markelo (O.), ook een volkshoogeschool te stichten :n Noord- Holland. Op deze bijeenkomst zijn een voorloopig bestuur en een commissie van bijstand en advies gevormd, waarvoor evenwel nog meerdere menschen zouden worden gevraagd. Het secretariaat meen de met de publicatie van een en ander te moeten wachten tot het voorlooopig be stuur en de commissie volledig gevormd waren. Zoo gauw deze tot stand gekomen zijn, zal er aan de geheele pers mededee- ling van worden gedaan. Over de plaats van vestiging der op te richten volkshoogeschool kan uit den aard der zaak voorloopig nog niets worden beslist. Bericht kan nog worden dat reeds be sloten is tot het organiseeren van een week-einde in de jeugdherberg Assumburg te Heemskerk op 6 en 7 Mei, waarvoor een groot aantal uitnoodigingen zal worden verzonden. NED. CHR. GEMEENSCHAPSBOND. Feestelijke bijeenkomst. Donderdagavond hield de afdeeling Alk maar in een feestelijk samenzijn haar jaar vergadering. Deze samenkomst vond plaats in de groote zaal van „Waakt en Bidt" en stond onder leiding van den gemeenschaps leider, den heer Joh. van Oostveen. Nadat deze de vergadering met Schriftlezing en gebed had geopend, gaf hij het woord aan mevr. E. Bantjesv. Dijk, presidente der afdeeling Alkmaar, die de talrijke aanwezi gen een hartelijk welkom toeriep en de aandacht bepaalde bij een gedeelte uit Openbaring 3. Inzonderheid stond zij stil bij het 8ste vers en wees zij er op, dat God slechts die menschen in Zijn dienst wil ge bruiken, die zich bewust zijn van hun kleine kracht en die tevens Gods Woord be waren en Zijn Naam niet verloochenen. Het woord was vervolgens aan den secre taris, den heer A. Bak, die in een uitvoerig en duidelijk verslag een blik gaf op de werkzaamheden in 1938 verricht. Hij memo reerde o.a. de komst van de gemeenschaps diacones, Zuster Johanna en die van den gemeenschapsleider; den arbeid verricht in het houden van geregelde evangelisatie samenkomsten, bidstonden, bijbelcursussen, vrouwen-, openlucht- en tentsamenkomsten, kermisarbeid, den landdag te Heiloo, confe rentie, huis- en ziekenbezoek, zusternaai- krans, jeugdwerk, lectuurverspreiding, enz. Ook het verslag van de penningmeeste- resse, mej. A. Spruit, gaf alle reden tot dankbaarheid. Nadat men de groeten van andere afdee- lingen uit Noordholland had aangehoord en in een korte pauze den aanwezigen thee was geoffreerd, werd er geluisterd naar een keurig verslag der Jongeliedenafdeeling. Uit dit verslag, dat op rijm was gesteld, bleek, dat er onder de gemeenschapsjeugd een blijmoedige en opgewekte geest heerscht. Dit kwam ook tot uiting in het verdere gedeelte van den avond, waar ver schillende jongeren (en ook ouderen) ge tuigden, dat zij een nieuwe levensvreugde hadden gevonden door overgave aan Jezus Christus. Natuurlijk is er op dezen avond veel ge zongen. Ook het dameskoortje en de jonge- liedengroep zongen met begeleiding van orgel, viool, accordion, fluit en gitaren op verdienstelijke wijze verschillende liederen. De samenkomst werd door den heer J. v. d. Veen van Amerongen met dankgebed gesloten. DE TOESTAND VAN PASTOOR LINTHORST. De toestand van pastoor Linthorst een der slachtoffers van het auto-ongeval te Heiloo, was hedenmorgen nog vrijwel gelijk aan dien van gister. OOK DE JEUGD GAAT STEMMEN! Als voorboden van de naderende ver kiezingen zijn op diverse plaatsen in de stad de langzamerhand traditioneel ge worden aanplakborden verrezen. Er zijn inderdaad politieke partijen ge weest, die terstond na de oprichting dezer borden daarop den klemmenden oproep hebben geplaatst toch vooral hun candi- daten te kiezen. Maar er zijn ook andere partijen ge weest, die zich bewust zijn van hun kracht en daarom met het plakken van biljetten nog wat wachten. De schoolgaande jeugd in het Rochdale- kwartier heeft de populariteit van haar schoolhoofd willen demonstreeren en dit openlijk op het daar staande verkiezings bord laten blijken. Gister althans ver meldde het aanplakbord met groote letters: Stemt Hazeloop! Intusschen een opmerkelijk bewijs van sympathie, welke de heer Hazeloop van zijn leerlingen ondervindt. ALCMARIA V.V.V. Onze Nederlandsche taal zit vol voet angels en klemmen en één enkel lettertje kan soms oorzaak zijn van merkwaardige verandering van beteekenis van een zin. Zulks is hier het geval. In de krant van gisteren staat o.a. in het verslag over Alcmaria V.V.V.dat het weinig belangrijk" enz. Dat beteekent, dat wat volgt al heel erg onbelangrijk is. En we hadden nog wel het tegengestelde be doeld! Zoodat men gelieve te lezen dat het weinige belangrijke" Met andere woorden: hetgeen de heer Scheffel naar voren bracht, vonden wij juist wel belangrijk, is het trouwens ook, zooals t. z. t. zal blijken. Nu we het toch over de ideeën van den heer Scheffel hebben, mogen we nog wel even memoreeren, dat hij het officieele kaasseizoen op een bizondere manier zou willen inluiden en daar de bevolking in zou willen betrekken. Hetzelfde zou ge beuren aan het einde van het seizoen. VERTROKKEN PERSONEN. B. van Seijst, N.H., kappersbediende/van Zeglis 52, naar Wonseradeel. G. Bruin, geen, echtgen. v. Jan Compas, en kinderen, huishoudster, van Overdiestraat 68, naar Den Helder. R. Kreger, N.H., banket bakker, van Fnidsen 93a, naar Leeuwarden. K. Poeze, N.H., bankwerker, van Spoor straat 53, naar Zaandam. B. M. Vermeu len, R.K., pianoleerares, van Zevenhuizen 3a, naar Noordwijk. P. M. Bruinooge, Ger. K., leerling verpleegster, van Wilhel- minalaan 11, naar Haarlem. C. Hopman, R.K., van Koornlaan 5, naar Castricum. A. M. G. Dekkers, Ger.K., hulp in de huis houding, van Kanaalkade 11, naar Den Helder. E. Slikker, geen, van Vogelen- WIST U 'T AL? 'k Vertel U een nieuwtje Of wist U het- al? De schoonmaak-misère Raakt straks in verval. Ook hier treedt Regeering Als wetgeefster op: Ten hoogste vier dagen Per jaar „veeg-en-klop"! Ik hoorde vertellen, Dat bussen en trein In Nederland voortaan „Bevriend" zullen zijn De rijdende „wilden" Geen kans op verbaal En Vadertje Spoor plots Beslist collegiaal! En hebt U gehoord al: Belasting omlaag! Een prachtig bericht, hè? En zóó uit Den Haag! De crisis werd minder, De steun nam dus af, Wat Nederland's Schatkist Veel opluchting gaf De rust in Europa Is blijvend van aard En Chamb's parapluie wordt •Voor eeuwig bewaard. Geen eerste-ministers Meer vliegend of reis, Geen dreiging van Rome, Berlijn of Parijs Ze hebben elkander „Gevonden" tenslot, Vertrouwen en welvaart Zijn krachtig aan bod! En wat ik ten laatste U zeggen nog wil: Zóó vangt men U morgen, Op.... d' eersten April...! PHILIA. (Nadruk verboden) Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag behalve morgen, Zaterdag 's av. 8 uur, hoofdnummer Tarakancva (hist.-rom.); hoofdrollen Anny Vernay en Pierre R. Willm. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (real.); hoofdrollen Spencer Tracy, Mickey Rooney. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Morgen gaat 't beter (Holl. amus.-film); hoofdrol Lily Bouwmeester. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 1 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, prop.-feestavond Alg. Ned. Metaalbewerkersbond. reiken de achttiende en de twintigste eeuw elkaar de hand. De samenstelling is nog volkomen als in den ouden tijd gebruikelijk, doch de berei ding geschiedt modern langs hygiënisch, electrischen weg. Per fl. v.a. f 1.40. TeL 2585. zang 4, naar Amsterdam. H. C. van der Hoek, N.H., leerl.verpleegster, van Wilhel- minalaan 11, naar Amsterdam. H. P. Bina, R.K., huishoudster, van Nieuwlander- singel 70, naar Villach (Dld.) A. G. van den Tooren, geen, onderwijzeres, van Gas- houderstr. 25, naar Zijpe. J. Duijn, D.G., autohersteller, van Oudorperdijkje 3a, naar Assendelft. E. H. van den Idsert, R.K., huishoudster, van Clarissenbuurt 35, naar Zwolle. G. P. J. Floris, R.K., van Boom- kampstr. 18, naar Bussum. M. J. C. Zon derhuis, R.K., koopman, van Vrouwenstr. 7, naar Heiloo. J. Kaal, geen, kleermaker, en echtg., van Nieuwpoortslaan 19, naar Zaandam. C. de Boer, N.H., metaalbewer ker, van Brouwenstr. 35, naar Zijpe. P. E. Schrijver, R.K., winkelbediende, van Dijk 7a, naar Arnhem. H. I. Middeldorp, geen, huisknecht, van Langestraat 70, naar Ber gen. J. Bakkum, R.K., chauffeur, en ge zin, van Friescheweg 130, naar Oudorp. J. C. M. Hiehle, N.H., handelsbediende, en gezin, van Asterstraat 14, naar Heiloo. A. M. Rijkenberg, geen, wed. v. J. Witten- berg, z. b., van Boezemsingel 10, naar Ber gen. J. C. Oud, R.K., kapper, van Laat 169, naar Bergen. Typhus. Hoe hardnekkig typhus in een bepaalde woning kan optreden, komt hier ter plaatse duidelijk tot uiting, nu hier weer een patiënt (een jongetje van ongeveer 10 jaar) voor deze ziekte naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar is overgebracht. Dit is nu het zevende geval uit twee na elkaar in dezelfde woning gehuisveste gezinnen, waarvan vijf uit het nu in de woning verblijvende; 3 jaar geleden bezweek het hoofd van dit gezin aan deze ziekte. De inspectie van de volksgezondheid heeft reeds éénmaal naar de oorzaak gezocht. Naar aanleiding van het nieuwe geval zal het misschien wel dienstig zijn, dat een dergelijk onderzoek verder wordt door gevoerd. Ophalen oud papier. Ten behoeve van de t. b. c.-bestrijding zal a.s. Zaterdag 1 April een ophaaldag van oud papier en couranten worden ge organiseerd, beginnende bij no. 163 tot het Zuideinde. Het andere gedeelte is al afgewerkt. De raadsverkiezingen. Naar wij vernemen werden pogingen gedaan om voor de a.s. raadsverkiezing één lijst te vormen van de groepen, waarvoor de heer Kramer zitting heeft en die, welke door den heer Visser wordt vertegenwoor digd. Daarbij wil men ook de candidaat voor de Chr. Hist. op die lijst plaatsen. Deze was bij de vorige verkiezing als no. 2 op de lijst van de r. k. gekozen, maar zal daar nu waarschijnlijk niet op geplaatst worden, omdat de r. k. meenen hoogst waarschijnlijk kans te hebben op 2 zetels. Het gevolg van een en ander zal zijn, dat er eenige verandering van personen in den raad komt, omdat als de r. k. een tweeden zetel krijgen, een der andere groepen dien zetel zal moeten afstaan. Vereeniging voor vakonderwijs. Donderdag 30 Maart vergaderde de afd. Heerhugowaard-Hensbroék van de „Ver eeniging ter bevordering van het Vakonder wijs in West-Friesland" in het lokaal van den heer Veenboer. Voorzitter was de heer G. Dirkmaat. Na de opening verstrekte de directeur der school, de heer Koppenol, verschillende ge gevens. Hij roemde den geest onder de leerlingen, vooral onder de ouderen; de jon geren moesten zich nog aanpassen en zagen nog niet den ernst van het onderwijs in. Spr. betreurde het, dat door ziekte van één der leeraren het onderwijs wel iets geleden had en er in drie vakken feitelijk te weinig was gepresteerd. Ook over het gedrag der leerlingen na afloop der lessen was spr. vol lof, De rekening 1938 en de begrooting 1940 werden goedgekeurd, evenals die van het hoofdbestuur. De «ecretaris-penningmeester, die tevens voor'itter is van het hoofdbestuur, gaf in breede trekken het werken der vereeniging weer en vertelde, dat het onderwijs in nauw verband staat met de eischen, welke gesteld worden voor vakbekwaamheid vol gens de vestigingswet. Volgens een ministerieel besluit zullen de leerlingen, die een 2-jarigen cursus der ambachtschool hebben doorloopen, nog 3 jaar naar de vakteekenschool kunnen, waar na zij na één jaar les aan een middenstands- cursus een diploma vakbekwaamheid kun nen behalen. Spr. memoreerde nog dat er van de leerlingen der teekenschool 4 werkloos was, terwijl dit van de ambacht school 14 bedroeg. Nadat er nog eenige interne zaken be sproken waren, sloot de voorzitter met de mededeeling, dat er voortaan elk jaar een algemeene vergadering zal worden ge houden. De heer C K. Musch te Bergen is te Den Haag geslaagd voor het examen radio telegrafist bij de koopvaardijvaart, certifi caat 2e klasse. Jaarvergadering „De Laatste Eer". Woensdagavond vond in café „De Rus tende Jager" van den heer N. Schuijt te Schoorl de jaarvergadering plaats van de begrafenisvereeniging „De Laatste- Eer". De voorzitter, de heer R. Wognum, deelde mede, dat de secretaris, den heer C. Jonker, in 1938 zijn functie wegens ziekte heeft moeten neerleggen, het bestuur had inmid- dles het bestuurslid C. Koel bereid gevon den het secretariaat waar te nemen. Voor de laatste maal deed de heer Jonker hierna voorlezing van de door hem samen gestelde notulen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging 805 leden telde, deel uitmakende van 284 gezinnen. Het afgëloopen jaar was voor de vereeniging zeer goed geweest, de finan ciën waren vooruitgegaan en het bestuur had besloten tot aanschaffing van de inrich ting van een rouwkamer, waarvan de leden, indien noodig, kosteloos gebruik konden maken. Hierna bracht de voorzitter den heer Jon ker dank voor de zeer vele werkzaamheden, die hij sedert de oprichting had verricht. Spr. verklaarde, dat en het bestuur en de leden den heer J. noode kunnen missen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat in 1937 de inkomsten hadden be dragen 2366.03 en de uitgaven 1217.86, op 1 Maart 1938 bedroeg het goed saldo 1148.17. Over het vereenigingsjaar 1938 was ontvangen een bedrag van 2231.92 en uitgegeven 756.45, zoodat het batig saldo op 1 Maart 1939 1475.47 bedroeg. In het reservefonds was opgenomen een bedrag van 1030. Bij monde van den heer J. de Groot adviseerde de kascommissie tot decharge van den penningmeester, waartoe werd besloten onder dankzegging voor het richtig beheer. Als leden van de kascommissie werden vervolgens aangewezen de heeren C. Koel, J. de Groot en Jb. Koeten. De periodiek aftredende bestuursleden J. Hoogland en C. Koel werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. In de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer W. Keizer werd voorzien door de be noeming van den heer J. W. Damiaans. De voorzitter wijdde nog eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van het be stuurslid Keizer, die zoo talrijke jaren op uitnemende wijze de belangen van de ver eeniging had gediend. De heer Kos stelde het bestuur voor in overweging te nemen de rijtuigen en rouw koets te vervangen door rouwauto's, het geen naar spr.'s oordeel niet slechts bezui niging zou geven, doch ook een netter in- indruk zou maken. Hierover ontstond 'nzeer uitvoerige discussie, ten slotte zegde het bestuur toe een en ander te zullen onder zoeken en t. z. t. een voorstel te zullen doen Op een vraag van den heer Jb. Koeten deelde het bestuur mede, dat voor kinderen de volle contributie verschuldigd is op 1 Maart van het jaar waarin ze 14 iaar worden. Nog werd besloten in den vervolge den datum van de verg. dering te bepalen vóór dien van de bondsvergadering, zoodat de bondsagenda dan eveneens kan worden behandeld. Hierna volgde sluiting der ver gadering. -n Commissie-lid. De heer J. J. Jager, hoofd der ol school te Egmond aan den Hoef, ontving van het ministerie van onderwijs de uitnoo- diging als adviseerend lid te willen optre den in de commissie van toelating tot de R. H. Burgerschool te Alkmaar. „t - Uit den Raad. Naar wy vernemen wenscht de heer C k?n* ti\Ned" herV" niet meer in aanmer- king te komen voor een herkiezing als lid van den gemeenteraad. De heer van Duin is het eemgste niet-kath. raadslid in deze ge meente. B t, Bloembollencultuur. De vergadering van Woensdagavond in cafe Hopman was maar matig bezocht. De voorzitter, de heer J. de Waard, wees er bh de opening op, dat de verwachtingen in het vorige najaar, dat de invoer van narcissen in Amerika vrij zou worden, niet is bevre digd. Hu constateerde nog, dat de dit voor jaar hier gehouden bloemententoonstelling buitengewoon goed geslaagd is, waarmee ÏJ de commissie feliciteerde. Een compliment bracht hij aan den heer Jager voor de ken nis, die hij in den afgeloopen cursus over —itBnHrnsuse. Voor het geheele land: Droog weer. Iets kouder overdag. Tijdelijk wat toenemende bewolking, ochtendnevel. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië en IJsland is iets in beteekenis afgenomen. De depressie, welke gisteren nog over midden-Europa lag, heeft zich ge heel opgevuld. De depressie over de Golf van Biscaye verandert weinig van plaats, zij vult zich ook langzaam op en vertoont weinig activiteit. In het westen op den oceaan ligt weer een nieuw gebied van lagen luchtdruk. Overal in west-Europa is de wind zwak tot matig uit oostelijke richtingen, da bewolking licht, terwijl de ochtendtempera- turen over het algemeen iets onder normaal zijn. Een koude luchtstroom uit Rusland dringt geleidelijk Duitschland in en was vanmorgen tot ongeveer Berlijn genaderd. Als gevolg hiervan zijn de temperaturen in oost-Duitschland, de randstaten en gedeel telijk ook in Scandinavië vanmorgen lager dan gistermorgen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.59 tot 5.07 uur licht op. bloembollenteelt den jongens heeft bijge bracht; met genoegen en voldoening heeft spr. de eindles bijgewoond. Ingekomen was een circulaire betreffende een tentoonstelling in Febr. 1940 te Haar lem te houden bij gelegenheid van het 80- jarig bestaan van Bloembollencultuur. Na eenige bespreking werd besloten, te trach ten een collectieve stand door de afd. te doen innemen. Daarvoor zou een gezamen lijke broeikas beschikbaar moeten zijn. In de commissie, die pogingen tot verwezen lijking van dit plan zal aanwenden, worden aangewezen de heeren: C. Weyers, N. Schuit, C. Baltus en N. Bommer. Besteld worden 300 bollenmanden en 50 roodersmanden. De leden kunnen desge- wenscht bij den secretaris nog hunne bestel ling opgeven. Als afgevaardigden naar de alg. vergade ring te Haarlem werden aangewezen de heeren N. Groot en P. Hopman, plaatsver vangers J. en S. Hopman. De penningmeester, de heer N. Bommer, bracht zijn jaarverslag uit: Ontvangsten 78.04, uitgaven 48.55, saldo 29.49. Nog kwam de wateronttrekking aan de duinen ter sprake. De voorzitter deelde me de, dat de commissie actief is. Er zijn peil- glazen gezet om de daling van het wel te controleeren. Mogelijk is de heer Groot van Beverwijk bereid een lezing over dit onder werp te komen houden. De heer Weijers dankte den voorzitter voor de woorden van hulde betreffende de gehouden tentoonstelling en het bestuur voor de geschonken prijzen. Hij vroeg of er in het volgend voorjaar ook niet een ten toonstelling van tulpen en (of) gladiolen hier kan gehouden worden. Dit voorstel zal nader uitgewerkt worden. Nieuwe regeling werkverschaffing. Het aantal werkloozen, dat gedurende het kwartaal, dat 3 April a.s. begint, in werkverschaffing tewerk mag worden ge steld, is door den inspecteur der werk verschaffing nog nader voor deze gemeen te verhoogd tot 85. Voorts is goedgekeurd dat de werkloozen, die niet de volle 13 weken, doch slechts 8 weken zouden mogen werken, toch 13 weken doorwerken, doch dan slechts gedurende zooveel dagen p«t week, dat zij hetzelfde loon verdienen, als anders in 8 weken. Op deze wijze zijn zij verzekerd van een meer regelmatig loon over de volle 13 weken. Witte Kruis. Onder voorzitterschap van den heer Pascha vergaderde Woensdagavond de afd. Zuid- en Noord-Schermer van het Witte Kruis. Uit het jaarverslag van den heer v. d. Laan bleek, dat het aantal leden op 1 Jan. 1939 149 was. De ontvangsten waren over het afgeloo pen jaar: 276.46, de uitgaven 228.11, batig saldo 48.38. Als afgevaardigde van de alg. vergade ring bracht de heer R. Koster verslag uit. Na rondvraag sluiting. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Frans Th. van Voorst en Siebrig Smidts. Johannes N. Kaal en Aagje Bol. Pie- ter Bleeker en Catharina J. Mors. OVERLEDEN; Jakob Swan, wedr. van G. Francis, 75 jaar Cornelia Jupijn 75 jaar. -

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2